Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség! Hó vége!

andika751
Létrehozva: 2012. augusztus 12. 15:14

Úgy alakult, hogy a párom 12 nap múlva kap fizetést, és egy kicsit elcsúsztam a havi kajapénzzel, így 6100 Ft-om maradt élelemre, 1 hét hétvégével és egy hét hétvége nélkül, amit ki kell valahogyan húznom!

Szeretnék ötletet kérni, leírnám mi van itthon:

annyi még, hogy ez két felnőtt, a gyerekek nagyiéknál vannak hétköznap, ők ott esznek, csak vacsi kell mindenkinek, plussz egy hétvége, amikor mindenki itthon lesz.

van itthon:

fagyó: 10 db egész csirke, 2 csomag sertéscomb (darálva is jó), 1 adag oldalas, 1 kacsamáj, zöldbab, tök, kapor, petrezselyemzöld, 4 csomag leveles tészta

hűtő: 2, 5 liter tej, lekvárok, majonéz, mustár, 20 dkg sajt, 1 tejföl, 1-1 kg paradicsom, paprika, 16 db tojás, margarin, teavaj, libazsír, 3 db vénusz margarin sütni, 20 dgk füstölt szalonna

szárazáru: eperlevél, 1/4 búzadara, 2 kg liszt, 1 kg rizs, morzsa, pudingporok, szarvacska, bab, borsó feles, lencse, spagetti, bolognai por, kakaópor, 1 kg cukor, 1l olaj, 3 db leveskocka, 3 ek. mák, befőttek, 4 kanál zabpehely, 3 db hagyma, 1 kg krumpli, fokhagyma, 1 szál répa

na ennyi.

csak azt akarok venni, ami nagyon muszály, jó lenne kitalálni ebből valamit 12 napra, vacsora+ebéd, reggelire csak én viszek szendvicset általában.

Előre is köszönöm!

 

ja ma becsinált levest főztem, gombóccal, abból marad holnapra is!

 

Várom az ötleteket, mit vegyek ebből a kevésből még ezekhez az alapanyagokhoz.

  1. 2012. augusztus 13. 21:14101.
    Te kis gonosz, teeeeeeeee
    előzmény:
    pihe** (71)
    2012-08-13  10:50
  2. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. augusztus 13. 21:43102.
    Nekem meg van egy aranytojást tojó tyúkocskám, megveszed? Olcsóért megszámítom!
  3. 2012. augusztus 13. 21:58103.

    De jó hogy jöttél.

     

    Biztos nekem is tudsz tanácsot adni. Ma vettem ki automatából kp-t, és mikor kijött a bizonylat, azt vettem észre, hogy még nincs hó eleje, és nekem már nincs 10 milla sem a folyószámlámon!!! 

    Szerinted a te általad ajánlott módszer segít, hogy ne kerüljek még egyszer ilyen helyzetbe?

    Természetesen nem akarok dolgozni, de szeretnék izgalmas elfoglaltságot, nagy-nagy megtakarítást, önállóságot.  Amit nem szeretnék: főnököt, hülye ügyfeleket, hiteleket.

     

    Ugye tudsz nekem ajánlani egy elképesztően hatékony módszert, amivel hónapról hónapra egyre több pénzem lesz?

     

    A többiektől kérdezem, szerintetek mit csináljak a hónap fennmaradó részében, hogy megéljek?

    Amiből még gazdálkodhatok:

    -államkötvények

    -kis részvény (eladható)

    -EUR/HUF opció

    - a páncélban néhány befektetési aranytömb.

     

    Szóval segítsetek. 

    Gonoszkodó hozzászólásokat nem kérek,  kerülhetsz te is ilyen helyzetbe!

  4. 2012. augusztus 13. 22:02104.
    Tündér vagy, hogy önzetlenül megosztod velünk, és ripsz-ropsz dúsgazdaggá leszünk. 
  5. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. augusztus 13. 22:19105.

    Viccelsz? Tele a frigód. Ha ezek mellé nem veszel semmit, akkor is ki lehet sima-liba húzni két hétig. Én átlagban 3000-3500-at költök egy héten a boltban. Pont egy hétig kitart.

    Mondjuk mi kevés húst eszünk, bár a fagyi tele van, mert ingyen kapjuk. Ezekkel az alapanyagokkal, amiket beírtál, ezer féle kaját lehet kihozni, ezerféleképp elkészítve.

    előzmény:
    andika751 (1)
    2012-08-12  15:14
  6. 2012. augusztus 14. 01:07106.

    Nem figyeltel.

    Az 1000 liter hutokapacitas 3 hutobol tevodik ossze. Egy a konyhaban nekunk egy a gyumolcs, zoldseg egy masik pedig az allatoke amiben a nekik valo hust , takarmanyrepat stb tartjuk. Az utobbi is 300 literes, mert a lovak ket heti repaadagja 30 kg, a kutyak kapnak kutyafelvagottat is abbol szoktam venni 12 kg-t nekik ket hetre.

     

    En csak tejbol veszek ket hetre 30 litert, mert a kutyaim napi ket litert isznak meg. 

    A krumplit nalunk hutoben kell tartani kulonben kicsirazik meg telen is mert nappal gyakran 15 fok felett van a homerseklet telen is.

     

    A felvagottat kiloban szoktam venni, kulonfele fajtakbol egyszerre tobbet es adagokban szedem elo.

     

     

     

     

    előzmény:
    payaboy (86)
    2012-08-13  17:21
  7. 2012. augusztus 14. 01:19107.

    ebböl a mennyisegböl 6 ember (sportolo kamaszokkal!) lakik jol 3 hetig.

    ne mondd, hogy 2 csibeetkü kicsivel ez a mennyiseg 2 hetre gond...  

    előzmény:
    andika751 (1)
    2012-08-12  15:14
  8. 2012. augusztus 14. 01:21108.
    ez nagyon szep es allati finoman hangzik. de ügyelj arra, hogy a gyerek agyanak fejlödesehez ELENGEDHETETLEN!! a hus fogyasztasa!!!
    előzmény:
    dani zsuzsanna (77)
    2012-08-13  12:31
  9. 2012. augusztus 14. 01:24109.

    Akkor viszont az volt a hamis infó, hogy kettőtöknek kell ennyi hűtő.

     

     

    előzmény:
    Amarynda (106)
    2012-08-14  01:07
  10. 2012. augusztus 14. 06:20110.

    Nem gondoltam hogy a lovakat be kellett volna szamitani a haztartas szemelyei koze, bar en emberszamba veszem oket.

    Az italhutot bele se szamoltam az maga 250 literes, ezt hova kell szamitani?

    Abbol nem isznak lovak

    előzmény:
    payaboy (109)
    2012-08-14  01:24
  11. 2012. augusztus 14. 08:53111.

    Egyetértünk.

    Én is csak egyszer próbáltam a szóját, igaz a granuláltat, amit a fasírhoz tettem a húsadag csökkentésére, de borzasztó volt.

     

    Inkább kevesebb , de jó minőségű húst veszek.

    előzmény:
    zimmezumma (92)
    2012-08-13  20:23
  12. 2012. augusztus 14. 10:55112.

    Szerintem te meg nem voltal igazan ho vegi panikban :)).

     

    Nem akarlak megbantani ,de mi igaz ketten vagyunk, de mi ennyit egesz honapban nem eszunk. A has szinte 3 hoanpra elegendo.

     

    Bar igaz, hogy maskepp etkezunk mert szinte 60 szazaleka amit eszunk az zoldseg es gyumolcs.

     

    DE ez akkor is rengeteg etel ha hust hussal eszel akkor is.

     

    Lehet igazabol az etkezest kellene atalakitani mert ha ennyi nem eleg 12 napra ott sok baj lehet kesobbiekben egeszseg szempontjabol.

     

     

    előzmény:
    andika751 (1)
    2012-08-12  15:14
  13. 2012. augusztus 14. 15:37113.

    3 és fél éves

    így étkezünk mióta megszületett.ezen kívül hal,vagy csirke jön még

    ha a szívemre hallgatnék már csirkét sem ennénk.de mivel a gyerek miatt kénytelen vagyok még venni

    ázsiában az igazi buddhisták nem esznek húst,a gyermekek sem..

    szerintem ugyanúgy fejlődnek mint más

    sajtot eszünk,tojást eszünk,tejterméket fogyasztunk

    és minden mást..magvak dió,mogyoró,zöldségek,gyümölcsök

    a túlzott húsfogyasztás..tudom mert belgiumban volt idő mikor húst,hússal ettem..iszonyat volt a bőröm tőle és a hajam is..és tiszta pattanás

    hazugság hogy húst kell enni

    ezt nyomják hogy vegyük a termékeket

    a virsli,párizsi és társai meg kimondottan a szarból van összeállítva

     

    belgiumban láttam már olyan termékeket ami nem húsból van hanem pót anyagokból készül kolbász,szalámi,hús szelet,darált hús..na most ízre pont olyan mint a hús

    ezt ott lehet kapni ahol ortodox zsidó emberek élnek.abban a közértben.

    de egyébbként brüsszelben is van a delhaize..nevű áruházban

    szóval választhatsz mit ennél

    előzmény:
    semiramis (108)
    2012-08-14  01:21
  14. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. augusztus 14. 15:51114.

    a túlzott húsfogyasztás..tudom mert belgiumban volt idő mikor húst,hússal ettem..iszonyat volt a bőröm tőle és a hajam is..és tiszta pattanás

     

    A túlzott húsfogyasztás és az abszolút elhagyás közt van még más lehetőség is.

    Azt tudod-e, hogy a magvaktól is lehetsz pattanásos?

     

     

    hazugság hogy húst kell enni

    ezt nyomják hogy vegyük a termékeket

     

    Ezt viccnek szántad?

    előzmény:
    dani zsuzsanna (113)
    2012-08-14  15:37
  15. 2012. augusztus 14. 15:54115.

    werbunga

    felőlem azt eszel amit akarsz..

     

    ha nincs kedved szóját enni-ne tedd

     

    mi esszük,és spagettit,pörköltet is készíthetsz belőle.ezen felül csináltam már tofu kockát is kisütve,mintha kis sajtkocka volna panírozva.gyerek ette,eszi ezeket a cuccokat

    finom

    semmi baja

    azt kell nézni mi az amit egy hónapra elosztva étkezik,nem azt hogy egy nap mit

    változatosan,és ha lehet minnél több zöldséget,gyümölcsöt egyen,és ha lehet akkor párolva,mint főzve..így megmarad jobban a benne lévő vitamin és ásványi anyag tartalom

     

    csecsemő tápszerről itt szó nem volt.a gyerek már 3 és fél éves,nem csecsemő.tápszert meg orvos álltal felírt patikai tápszert kapott,és maradtunk is annál később csak másmilyet..de én már 4 hónaposan vezettem be tápszer mellé a gyümölcsöt,zöldséget

    a világon több millió ember él és létezik hús evés nélkül,vékonyak,nem pedig túlsúlyos cukorbetegek..ennyi

    előzmény:
    Werbunga (94)
    2012-08-13  20:45
  16. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. augusztus 14. 15:58116.

    Lehetséges, hogy át kellne olvasnod amit írtál.

    Vannak benne tévedések.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (113)
    2012-08-14  15:37
  17. 2012. augusztus 14. 16:03117.

    nem kell a témától elkanyarodva az én hús evésemmel foglalkozni

     

     

    azt mondtam aki ügyes olcsón is tud ételt készíteni..húsból vagy anélkül,ez már saját döntés

    én azért ajánlom ezt a terméket ,mert én is szeretem a hagyományos ételeket,és ez a termék,pont olyan elkészítve mintha húsból készülne

    csak árban kb negyede,egy kiló húsnak!!!!!!

    ez nem mindegy!!!!

    a töltött paprikától elkezdve a pörköltig felhasználható,minden fajta hagyományos étel elkészítéséhez

    ezen kívűl én imádom az ázsiai ételeket ahoz pedig rizs,tészta,zöldségek kellenek,és emellé jöhet tofu,vagy csirkehús

    gazdaságos,és finom

    ha ilyet készítek mindíg két napra jut belőle

    ezért szeretem az ázsiai gyors éttermeket,mert ha bevásárolok 2000 forintért mi azt két napig esszük..

    a pirított tészta is kedvenc -gyerek is szereti,és zöldséggel finom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (114)
    2012-08-14  15:51
  18. 2012. augusztus 14. 16:29118.
    a múltkor a sparban megnéztem egy doboz szójakocka árát, és a kilója drágább volt, mint 1 kg színhúsé.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (117)
    2012-08-14  16:03
  19. 2012. augusztus 15. 22:17119.

    érdekes?!

    nem tofu volt véletlenül??ami a hűtőben kapható?,

     

    amit mondok vantescoban is máshol is   DE HAAS  márka

    a kocka és a granulátum is pontosan olyan 260-300 közt mozog egy doboz

    sokszor veszek

    a bolognai szószt már csak ezzel készítem el,hozzáadva a cuccokat paradicsompüré ,fűszerek mint egy normál darált húshoz

    de chilis babot is csináltam már belőle

    pont olyan mint az igazi

    használhatod szerintem gombával feljavítva pl. húsgombóchoz,töltött paprikához,lasagne hoz

    a kockát meg mintha pörkölthöz használnád

    15 perc az áztatási idő én már ekkor befűszerezem

    a kockát kicsit tovább kell áztatni

    és ugyanaz a felhasználása mint a húsé

     

    tofut eddig még csak kocka panírosan sütöttem ki,meg ázsiai wok zöldséghez kevertem

    na ezt a párom utálta

     

    de ha fűszerezed és van hozzá finom szósz pl mogyoró szósz úgy finom

     

    szerintem ami jó és olcsó vacsora a melegszendvicsek.saláta,vagy uborkával..arra is lehet tenni maradékokat szósznak

    sajnos nincs sütőm :-(

    akinek van az sokféle gyors olcsó vacsit tud készíteni

    előzmény:
    randa (118)
    2012-08-14  16:29
  20. 2012. augusztus 16. 10:44120.

    nem, szójakocka.

    és a 260-300 ft 1 doboz az kb. 200 gr., amit ha felszorzol 1 kilóra, simán színhús ár

    előzmény:
    dani zsuzsanna (119)
    2012-08-15  22:17
  21. 2012. augusztus 16. 11:03121.
    A szóját vízbe kell áztatni, tehát a 20 dekából nagyjából annyi lesz, mint egy kiló húsból. Így valóban olcsóbb, viszont annyira rossz ízű, hogy az borzalom. Aki azt mondja, hogy olyan íze van, mint a húsnak, az még nem evett húst.
    előzmény:
    randa (120)
    2012-08-16  10:44
  22. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. augusztus 16. 15:34122.

    "pont olyan mint az igazi"

     

    Bocs, de nem olyan.  És nem igazán értem, hogyha ehetek igazit, miért kellene hamisítottat ennem. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (119)
    2012-08-15  22:17
  23. 2012. augusztus 17. 13:33123.

    Szia!

    Amit felsoroltál az rengeteg kaja... simán meglehet oldania 2 hetet, úgy hogy pénzetek is mard :)

     

    csiréből húsleves 2-3 napra tuti elegendő

    májból májkrém én álltalában fél kilot szoktam venni és májkrémet csinálni belőle 3 napra elég

    spagettit is tudsz csinálni

     

    a csirkék variációját is el tudod készíteni, gyömülccsel zöldséggel stb..

     

    deszertek leveles tésztábol, vagy puding

     

    én általában akkor szoktam a legkreatívabb lenni mikor kevés dolog van itthon.

     

    Nyugi ezt a 2 hetet simán kihuzátok ennyi kajából.... más ennyit összesen 2 hónap alatt eszik... 

  24. 2012. augusztus 17. 13:48124.

    zsuzsanna, a gyerek agyanak fejlödesehez KELL a husbol, söt, VÖRÖS szarmazo feherje. akkor is, ha te ezt nem hiszed.

     

     

     

    nekem egyebkent mindegy, a te gyereked, neki lesznek gondolkodasbeli lemaradasai, nem nekem. 

     

     

     

     

    csak szolok: most meg behozhatja, HA elkezdesz neki vörös hust adni.

     

    6 eves kortol az idegrendszeri es gondolkodasi kepessegbeli hatrany mar behozhatatlan. azzal az aggyal es kepessegekkel megy az eletbe, ami addig kialakult. ha kevesebb,. mint az atlag, mert nem kapott vörös hust, akkor kevesebb. ha ezert gyenge tanulo lesz, ami meghatarozza palyavalasztasat es szemelyiseget - akkor az lesz.

     

    a kezedben a gyereked sorsa. ha elszurod, hat elszurod. a te felelösseged. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (113)
    2012-08-14  15:37

Címlap

top