Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanácsot szeretnék festésh

Narancshab
Létrehozva: 2012. július 31. 21:08

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni festéshez. Életemben először próbálkozom meg vele, tehát ne csodálkozzatok, ha hülyeségeket kérdezek! 

Ma megvettük a festéket. Kértünk az eladótól a kisebb lyukak (tiplik helyei) eltüntetésére „valamit”, és a Tekla Neoflex javítótapaszt kaptuk. Itthon olvastam el, hogy nem kimondottan erre a célra lett gyártva, legalábbis a használati utasítás szerint. Azért megfelelő, vagy vigyük vissza? Fog rajta fogni a festék? Ha nem jó, akkor mit ajánlotok? Nem kell nagy mennyiség, és jó lenne a készrekevert.

A másik kérdésem, hogy hogyan kell portalanítani a fűrészporos tapétát?Nem most lett tapétázva, már kétszer volt festve fehérre. 

 

Köszönöm a segítséget! 

 

  1. 2012. július 31. 21:252.

    A Duluxnak létezik alapozója, én azzal kenném le első körben a tapétát, és akkor tuti szép egyenletes lesz a szín.

    A tapasz dolgot nem tudom, mi mindig gletteltünk. Szerintem vegyél egy kiló glettelőgipszet és keverd ki, ha esetleg a tapasz nem válna be. De lehet, hogy az alapozó ezt is megoldja. 

    A másik topicodban olvastam, hogy esetleg hígítani akarod a festéket. Ez nagyon nem jó ötlet. A Dulux egy "konyhakész" valami, vegyél hozzá való hengert és kend fel. Ennyi, nem kell variálni

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2012-07-31  21:08
  2. 2012. július 31. 21:333.
    Köszi! Amit megvettem, az Platinum, nem Dulux, csak kétségeim voltak a színválasztással kapcsolatban. A Platinummal kapcsolatban mi a véleményed? Mármint alapozó, higítás... (A feltett képek meggyőztek arról, hogy jó választás volt, így biztosan marad! )
    előzmény:
    katy27 (2)
    2012-07-31  21:25
  3. 2012. július 31. 21:474.
    Bocsánat, valamit elnéztem a másik topicodban. Nem tudom, mi Duluxszal festettünk, azzal nagyon meg voltam elégedve. Azért írtam le az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat, mert azt hittem, te is azt vetted végül.
    előzmény:
    Narancshab (3)
    2012-07-31  21:33
  4. 2012. július 31. 21:535.

    Semmi baj! 

    Leginkább a tapaszra volnék kíváncsi, de ha nem kapok senkitől választ a használhatóságára, akkor holnap visszaballagok az üzletbe, és rákérdezek még egyszer. Csak gondoltam, így egyszerűbb, meg hátha valaki használta is...

    előzmény:
    katy27 (4)
    2012-07-31  21:47
  5. 2012. július 31. 23:216.
    Nem elég a lukak kitöltésére a sima gipsz? Glettelni? Minek az a tapasz? Ki kell a tiplit piszkálni a falból, vahy levágni annyira hogy ne lógjon ki, és gipsszel beglettelni. Szerintem...
    előzmény:
    Narancshab (1)
    2012-07-31  21:08
  6. 2012. augusztus 1. 00:207.

    Hát jótól kérdezed! 

    Pont azért kérdeztem meg, mert én nem tudom, az eladónő adta ezt a tapaszt, de csak itthon olvastam el, mit írnak rajta...  

    előzmény:
    csibimanó (6)
    2012-07-31  23:21
  7. 2012. augusztus 1. 00:538.

    letezik egy direkt lyukak feltöltesere valo kence. tubusban. a vilagon semmit nem kell keverned. belenyomod a lyukba, leszeded a felesleget (legyen egyenes a felület, ha lo nincs-alapon akar a tubus aljaval is megcsinalhatod)es hagyod megszaradni. par ora mulva kiegeszited (kicsit összemegy szaradas közben. megint hagyod szaradni. masnap festgetö. ennyi, a kezed sem lesz koszos. 

     

    biztos vagyok benne, hoyg otthon is kaphato. 

     

     

     

    sok sikert (a festes jo buli, HA jol ragasztottad fel a padlot vedö reteget). hajra!

     

    (en narancshab-falat csinaltam, de tenyleg - gyönyörü a napsütesben. 

     

     

     

     

     

    http://www.profifuga.hu/ termek/Glettek-tapaszok/2/13 

    előzmény:
    Narancshab (1)
    2012-07-31  21:08
  8. 2012. augusztus 1. 00:549.
    előzmény:
    semiramis (8)
    2012-08-01  00:53
  9. 2012. augusztus 1. 10:2610.

    Szia Semi! 

    Köszi a linkeket! Pont ilyet szerettem volna, és épp ezért kértem "szakembertől" az üzletben. Ezeket, amiket felsoroltál mind elmondta erről a tapaszról amit adott. Most vagy félrenyúlt a polcon, és véletlenül adott másikat, vagy tényleg használják ilyen célra is, vagy egyáltalán nem értett hozzá...

    Szóval mindenképpen visszamegyek, talán kicseréli...

    Ha nem, akkor megyek az általad ajánlott helyre. Köszi még egyszer! 

    U.i.: Bár nem egészen narancshab színű lesz a szoba, de legalább kapcsolódni fog a színe a nevemhez  

    Biztosan gyönyörű lett a szobád! Én most az erősebb, élénkebb színekre vágyom.  

    előzmény:
    semiramis (8)
    2012-08-01  00:53
  10. 2012. augusztus 1. 12:1011.
    Persze, mert ő akkor örül, ha elad valamit
    előzmény:
    Narancshab (7)
    2012-08-01  00:20
  11. 2012. augusztus 1. 15:5712.

    szia 

     

     

    nem tudom, az, amit adott, jo-e falra. lehet, hoyg az. amit en linkeltem, arra ra is van irva, hogy jo falra. (nem vagyok hozzaertö, tehat en is annak hiszek, ami a termekre van irva). 

     

    nyaralo nappalijanak deli fala lett narancshabos, allati jol nez ki (azert habos, mert ugy kentük - mindenki, jo buli volt -, hoyg nem egyenletes a szin, söt, a sracok meg valami sajatsan titkos technikaval - sose tudom meg, hehe - meg vilagosabb itt-ott-felhöszerü izeket is varazsoltak ra..).   

     

     

    sok sikert a festeshez!  

    előzmény:
    Narancshab (10)
    2012-08-01  10:26

Címlap

top