Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Speedfitness tapasztalatok

Acia
Létrehozva: 2012. július 14. 13:31

Próbálta már valaki?

 

Van valamilyen káros hatása?

 

Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek.

 

Köszönöm! 

 

  1. Torolt_felhasznalo_237607
    Torolt_felhasznalo_237607
    2012. július 14. 14:262.

    Nem ismerem, de a nevéből következtetve elég erős kardió lehet, tehát csak óvatosan. 

     

    Mindenki a korának, súlyának és fizikai állapotának megfelelően sportoljon.

     

    Nekem pl. nagyon bejött a gyaloglás Leslie-vel. Ha összeszedem magam, még fogyni is szoktam tőle.

     

    összeszedem magam = visszafogom a kajálást is

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  2. 2012. július 14. 17:103.

    Én tavaly 10 alkalam bérletet vettem. Imádtam!! Nagyon-nagyon jó. Kilóban nem, viszont centiben látványos volt , illetve sokat formálódtam.

    Ha lett volna rá mág pénzem biztos vettem volna még egy bérletet.. A mai napig hiányzik. Nem lehet összehasonlítani egy "sima" aerobik órával. Én Rubint Rékáztam szintén nagyon jó volt!!! de a speedfittnes látványosabb volt. Ahhoz tudnám hasonlítani mikor elmész az edzőterembe + fogadsz egy személyi edzőt.

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  3. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. július 14. 20:394.
    mi az a gyaloglás Leslievel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237607 (2)
    2012-07-14  14:26
  4. 2012. július 14. 21:135.

    Én tegnap voltam harmadszorra. Jó izomlázam lett az első kettőtől (15perc normál+5perc cellulit volt), tegnap 20 perc cellulitot ajánlottak, az is nehéz volt, de nem lett izomlázam.

     

    Nekem tetszik, bár való igaz, hogy nagyon természetellenes dolog. 5 alkalmas bérletem van.

     

    Az lenne a jó, ha tudnék vhonnan hozzá való, de olcsó ruhát szerezni, mert ahová én járok, ott 8500-ért árulják, illetve én bérlem alkalmanként egy ezresért.

     

    Nem ér azért fel egy step-órával élményileg, jobb az, mikor már kipirosodik az bőre az embernek, túllendül a holtponton és többekkel együtt ugrál egy jót. De a speed elintézhető ebédidőben, és így az estét a gyerekekkel tudom tölteni.

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  5. 2012. július 17. 14:056.

    Sziasztok!

     

    Én budapesten lakom, már egy ideje szemezgetek én is a speed fitnessel, eddig csak jókat hallottam róla, viszont ahogy én láttam tényleg elég drága!

    Tudnátok nekem ajánlani olyan helyet, ahova érdemes elmenni és ár-érték arányban meg is éri?

    előzmény:
    kiakiraly (3)
    2012-07-14  17:10
  6. 2012. július 17. 17:217.

    Szia!

    Szerintem nem kell ám hozzá nagyon speciális ruha! Az egyik stúdióban, ahová jártam, mindig büdös volt a ruha. Megkérdeztem őket, lehet-e saját ruhában edzeni. Azt mondták, persze, csak lehetőleg 100% pamut legyen. Attól kezdve a sajátomban edzettem (leggings+póló), teljesen megfelelt. 

    előzmény:
    pandora28 (5)
    2012-07-14  21:13
  7. 2012. július 17. 17:288.

    Vannak kuponos akciók, sokkal olcsóbbak, mint a rendes ár. De sajnos a kuponos helyeket nagyon meg kell nézni, van, amelyik tényleg gáz (büdös cuccok, nagyon kezdő edzők)! Vannak jók is. Én kuponnal 3 stúdióba jártam, 2 féle gépet próbáltam, a Speed fitness név alatt futót és az X-Body nevűt. Nekem az utóbbi jobban tetszett. Nem csipkedett, az impulzusok is jobb ütemben jöttek valahogy, a mandzsetták is jobban tartottak. 

    Ha rendszeresen tud járni az ember, szerintem nagyon hatékony! 

    előzmény:
    sims (6)
    2012-07-17  14:05
  8. 2012. július 18. 07:199.

    X-body-ra jártam  három hónapig.Látványosan lement a hasam.

    Előra közölték a mérleg nem  mutat nagy változást, inkább a kerületem lesz kevesebb.Elég kemény edzés pár perc és szakadt rólam a víz.

     

    Valaki fiatalal és nincs elhájasodva inkább a konditerem vagy otthon valami alakformáló edzés mivel egy életen át nem lehet erre a gépre rákötni magunkat .

    Igaz én 3 ezret fizettem óránként és saját ruhát használtam, ez még nem nnyira vészes.Kb. a 1o után látványos az alakformálás.

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  9. 2012. július 18. 10:1810.

    Első sorban én is a hasamat szeretném formálni, azzal küszködök most! A többi testrészemmel meg vagyok elégedve jól formálodott az aerobiktól és súlyzós edzésekkel, csak a hasam ilyen makacs

    De úgy látom akkor abban egyet értetek, hogy az x body jobb mint a speed fitness!

    előzmény:
    vén szatyor (9)
    2012-07-18  07:19
  10. 2012. július 18. 10:2711.

    Szia!

     

    Akkor én most egy kicsit az ellentábort erősíteném.

     

    10 alkalmas bérletet vettem, és nagyon bíztam benne, hogy megszeretem, és jó lesz. Az első két-három alkalom jó is volt, aztán fokozatosan egyre kevesebbet jártam... a végén már nem is tudom, hogy mikor voltam utoljára.

     

    Még van két alkalmam a bérletből, de már nincs kedvem menni.

     

    Szerintem gyors edzés, gyors, viszont rövid ideig megtartható eredménnyel.

     

    Én visszatértem az ocsóbb, időben hosszabb edzésekhez. Nekem hosszútávon azok jobban beváltak.

     

     

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  11. 2012. július 19. 10:0112.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! Elnézést, hogy csak most írok, de épp nyaralunk és nincs internet - most is csak pár percre tudtam benézni.

     

    Hát lehet egy próbát megér ez a speedfitness... Még meglátom.

     

    A másik amivek szemezek az a hipoxytrainer. Esetleg arról is megoszthatnánk tapasztalatainkat:)

  12. 2012. szeptember 3. 09:1413.

    Szia!

     

    Nem kardió. Attól speed, hogy az összes nagy izomcsoportot egyszerre tudja edzeni, 80-85 Hz-es négyszögimpulzusokkal. Erre még statikus gyakorlatokkal lehet ráerősíteni. Elég intenzív izommunka a következmény, ami izomroncsolással jár (ez csak egy kifejezés, nem kell megijedni, egy izomfejlesztő edzésnél ez a cél, hisz pont az a lényeg, hogy az izom regenerálja magát, és egy kicsit nagyobbra nőjön, hogy majd egy ugyanakkora terhelés ne tudja megint roncsolni). Az ún. "cellulit-program" 5-10 Hz-en folyik, ezt nevezném inkább kardió jellegűnek. Pulzus felmegy, etc.

    Minden próbaedzés előtt adnak beleegyező nyilatkozatot, ahol fel vannak sorolva a kontraindikációk, ezt szépen figyelembe kell venni, és ha nincs ilyen, megkezdődhet az edzés, személyi edző felügyelete alatt.

     

    Mindenkinek, akit nem zárt ki egy betegség sem, nagyon ajánlom, óvja az ízületet, hatékony, kevés időt vesz igénybe. Sőt, rehabilitálásra is jó és gyors. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237607 (2)
    2012-07-14  14:26
  13. 2012. szeptember 9. 20:5914.

    sziasztok! én kipróbáltam mindekettőt... :)

    szerintem mindkettő masszívan jó, most viszont alig 1 hete kaptam a drágámtól, egy V8 gépet, ami itthoni használatra van kifejlesztve!

    a hatása semmiben nem marad el a termi gépektől, a ruha pedig ezerszer kényelmesebb!

    én ezt az egyet utáltam a teremben, a hevederek pl. engem kegyetlenül nyomtak. :S

    imádom, nekem nagyon bevált! :)

  14. 2013. június 4. 23:3215.

    Sziasztok!

    44 éves vagyok és világéletemben sportoltam.

    Kipróbáltam a speed fitness-t is.

    Az első három alkalom ragyogó volt. nagyon bírtam,mivel voltak hozzá izmaim.

    Viszont az erős izommunka miatt felgyülemlett szervezetemben a tejsav és egyébb izomelhalás során keletkező anyagok.

    A korom nem vettem figyelembe. Sem az edzőm.

    A negyedik alkalom után éreztem,hogy fáradt vagyok,nem esik jól,de csak gyürtem4Nehogy már!

    Emésztési problémáim és izülezi gyulladásaim alakultak ki a szervezetem elsavasodása miatt.

    Ha mond valakinek valamit ,a CK értékem (vérvizsgálat,izomelhaláskor szokott megemelkedni)a norm párszáz helyett 13.000!!volt.A vesém eldugulhatott volna.

    Szóval csak érzéssel fiúk,lányok!Ha nem keménykedünk akkor is nagyon dolgozik a gép!

    Egyébként már a második edzés után látványos volt a változás.

    Virnya

     

     

    előzmény:
    Acia (1)
    2012-07-14  13:31
  15. 2013. június 4. 23:3716.

    Igazad van!

    Ha nem vagy észnél-és miért is van az edző-nagy bajt is okozhat a szervezetedben.

    A felturbózott izommunka miatt elsavasadik a szervezeted.

    Ez emésztési problémákhoz,izületi gyulladáshoz vezet.Rosszabb esetben akut veseelégtelenség is bekövetkezhet.szóval csak finoman!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237607 (2)
    2012-07-14  14:26

Címlap

top