Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hőségben babával bírod?

manyiafodrász
Létrehozva: 2012. július 3. 20:32

Összeszedhetnénk az ötleteket hőség idejére! :) 

 

Hátha van amire nem gondoltunk, így a nyaralás előtt a városban elég tikkasztó főleg kisbabával. Nálunk a protokoll a következő

 

1. Állandó limonádé cukor nélkül (lime, citrom, tisztított víz, jég - mentalevéllel) ISTENI és 1-1 lime meg citrom egy napig bírja. Folyamatosan elöl kell hagyni, hogy aki arra jár a családból igyon!

 

2. Vizeskendő a nyakba / csuklóra (férj is így elengedve)

 

3. Kocsiba hűtőtáska, benne fagyasztóból kivett vízespalack Nem elég a sima hűtős

 

Nektek van más praktikus ötletetek?  

  1. 2012. július 3. 20:432.
    Aha:)  Hónom alatt virágsprickoló, bárhová megyek, viszem magammal,  istenien be lehet vele permetezni a ruhát, és mégsem rendezek vizespólós versenyt.   Ezzel a szobát, függönyt is sűrűn átpermetezem,  mert az is képes 1-2 fokkal hűteni.  Szoktam még bele tenni 1-1 csepp parfűmöt is,  még a kedvem is jobb lesz tőle.
    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  2. 2012. július 3. 20:473.

    Mindenekelött: naptej,joelöre felkenve...azutan sapesz.Nagy fiugyerekre is,babara meg plane.Napon 11-15-ig nem rohangalni,kimenni,csak,ha nagyon muszaj...inkabb arnyekban.

    Ferj: ha "igy engednem el"-elküldene a sunnyogoba.Nem a gyerekem,hogy patyolgassam.:-)Hogy is nez ki ferfiember csuklora,nyakara kötözött nedves kendöcskekkel???? 

    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  3. 2012. július 3. 20:494.

    Lepedőt zacskóba teszem és kb. egy órára beteszem a fagyasztóba, alvás közben ezzel takaraózni vagy erre feküdni!!

     

    Van klímánk a lakásban nagyon jó befektetés volt...., gyerkőcöknek semmi baja tőle.

    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  4. 2012. július 3. 20:525.

    Ez jÓÓÓ! Most jut eszembe, hogy pár éve volt egy marha meleg nyár (talán 5-6 éve) és akkor én is csináltam de kiment a fejemből! Kösz, hogy eszembe juttattad! Már hozom is a pincéből a virágspricnit! 

     

    Nekem is eszembe jutott még valami - reggeli hajmosás és vizes hajjal elmenni (persze ez sokaknak természetes, de én normál üzemmódban szépen beondolálom a hajam sütővassal.) 

    előzmény:
    Bogájka (2)
    2012-07-03  20:43
  5. 2012. július 3. 20:556.

     

    szívesen.  

    előzmény:
    manyiafodrász (5)
    2012-07-03  20:52
  6. 2012. július 3. 21:107.
    Én 5 éve szültem, újszülött volt a lányom, amikor az a szörnyű meleg nyár volt és akkor még nem volt klímánk... Csak úgy tudtam szoptatni szerencsétlent, hogy nedves textilpelenkába csavartam, hogy ne izzadjunk össze. Következő tavasszal beszereltettük a klímát...
    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  7. Torolt_felhasznalo_738421
    Torolt_felhasznalo_738421
    2012. július 3. 21:228.

    Szia!

     

    Én csak akkor megyek ki a hőségbe ha nagyon muszáj, gyereket nem viszem magammal, kivéve ha 1edül vagyunk otthon.

    A játszótérre is úgy megyünk h 5 óra után.

    Vagy de. 10 óra körül.

    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  8. 2012. július 3. 23:409.

    1.  "Folyamatosan elöl kell hagyni, hogy aki arra jár a családból igyon!"

     

    Van, aki dolgozik, neki hiába hagyod elől...

     

    2. "Vizeskendő a nyakba / csuklóra (férj is így elengedve)"

     

    Érdekesen nézhet ki egy tárgyaláson pl.

     

    3. "Kocsiba hűtőtáska, benne fagyasztóból kivett vízespalack"

     

    Nincs kocsi, BKV-ra mit ajánlasz?

     

     

    De a lányeg: hol a baba?????????? 

    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  9. 2012. július 4. 09:5010.

    1. Aki dolgozik, az valószínűleg felnőtt ember. Ne kelljen már itatgatni. :-)

    2. Férj is felnőtt ember. Ha jónak látja, menjen vizes kendővel a nyakába dolgozni, max. megjegyzem, hogy picit furán fest így. :-)

    3. Palack fagyasztott víz jól jöhet ott is.

     

    Ja, tényleg a baba...

     

    Nekem már nem annyira babák (5 és fél, majdnem 4, 2 évesek), de eddig túlélték a meleget különösebb varázslat nélkül.

    Sokat itattam őket (most kínálom)

    Óvom őket a tűző naptól.

    Pucérak, amikor csak lehet.

    Eszükbe sem jut nyavalyogni a meleg miatt.

    előzmény:
    Rena__ (9)
    2012-07-03  23:40
  10. 2012. július 4. 10:0811.

    Érdekesen nézhet ki a férjed.

     

    Az elől hagyott limonádét sem értem: ha kicsi babád van, ő nagy valószínűséggel nem iszik egyedül, a férjed meg nincs otthon. Akkor kinek?

     

    Különben nem értem miért kell így pánikolni a hőség miatt?

    Mi lenne, ha  munkába kéne járnod, és a gyereket is tömegközlekedéssel hordanod?

     

    Inkább örülj annak, hogy magad oszthatod be az idődet és te határozhatod meg, hogy mikor mozdulsz ki otthonról.

    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  11. 2012. július 4. 10:3812.
    Én így oldom meg: egyik baba (4 éves) nagyiéknál Balcsin, másik baba pocakban még 3 hétig 
    előzmény:
    manyiafodrász (1)
    2012-07-03  20:32
  12. 2012. július 4. 12:2613.

    Elolvastam a cikket: szerintem erre magadtól is rájöttél, hogy árnyékoljunk a kicsinek és pancsoljunk sokat. :-)

     

  13. 2012. július 4. 16:2814.

    A napallergia eléggés megkeserítheti a nyári szünidőt. Lehet már több helyről rendelni párásító klímákat tök jók, nekem a 4000 Ft-os van. De viráglocsoló spriccni is helyettesítheti a termoszt.

     

    Viszont nem értem, ha valaki felvet egy témát akkor miért kell ellenséges hangnemben beszólni? Ha nem tetszik egy topik, akkor lehet tiplizni aztán akit meg érdekl az szóljon hozzá. Erre gondolok:

     

    "Érdekesen nézhet ki a férjed.

     

    Az elől hagyott limonádét sem értem: ha kicsi babád van, ő nagy valószínűséggel nem iszik egyedül, a férjed meg nincs otthon. Akkor kinek?

     

    Különben nem értem miért kell így pánikolni a hőség miatt?

    Mi lenne, ha  munkába kéne járnod, és a gyereket is tömegközlekedéssel hordanod?"

     

    előzmény:
    évi* (13)
    2012-07-04  12:26
  14. 2012. július 16. 13:3115.

    Ez is jó kis írás volt. 

     

    Cicamicának: A második baba is elég melegben van akkor... :)  

Címlap

top