Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ehető a lejárt kefir?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. június 13. 14:46
Van, aki az egy hónapja lejárt kefirt is gond nélkül bekanalazza, más a fél éve kidobásra váró tésztából készít magának tonhalas spagettit. Spórolni is lehet a lejárt élelmiszerekkel, de vajon egészséges ez?

Nők Lapja Café: Te megeszed a lejárt joghurtot?
  1. 2012. június 13. 14:462.
    Egyszer egy tablettáról aminek pár napja lejárt a szavatossága megkérdeztem a gyógyszerészt, bevető-e még? Azt a választ kaptam, hogy a lejárat dátuma után a gyártástól a lejáratig eltelt idő feléig probléma nélkül felhasználható. A lejárati idő kiszámítása (talán manipulált) inkább a gyártók érdekeit védi mint a fogyasztókét, mert a gazdaságnak az a jó, ha minél többször, többet vásárolsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. június 13. 14:513.
    simán eszem a tavaly lejárt gyógyszereket, hatnak(tavaly év végén, tehát egy fél éve jártak le).
    előzmény:
    Zitoun (2)
    2012-06-13  14:46
  3. 2012. június 13. 14:524.

    Biztos ebben is van valami, de abban is, hogy minden gyártó a saját fenekét védi, inkább ad meg rövidebb időt, és akkor biztosan jó még a cucc, mint egy nappal hosszabbat, és ha akkor gond van, már ő felel.

     

    Amúgy én simán megeszem az egy-két hónapos joghurtot, kefirt. Mást nem, de ezek eleve úgy készültek, hogy megromlott a tej :D

    előzmény:
    Zitoun (2)
    2012-06-13  14:46
  4. 2012. június 13. 15:075.

    Simán megeszem...hiszen tképpen már akkor is erjedt, amikor lejárat előtt kibontom, nem?...:D

    Mi baja lehetne még pár napig? :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. június 13. 15:106.
    ebben legalább meglepően egyetértünk ;D
    előzmény:
    hufur (4)
    2012-06-13  14:52
  6. 2012. június 13. 15:107.

    Szerintem a lejárt szavatosságú termékeken szagán (pl tejtermék, csomagolt szalámi, stb) is érezni ha romlott és akkor úgysem fogyasztja el senki.

    A kozmetikumokkal már gondban szoktam lenni. A lejárt hintőport még simán használom, de pl a naptejekkel már valamiért nem kísérletezek.

     

     

     

    Anyósomnál takarítottuk a spájzot a minap, találtunk 10 csomag 1990-ben lejárt sütőport, nem engedte kidobni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. június 13. 15:138.
    :D
    előzmény:
    friss levegő (7)
    2012-06-13  15:10
  8. 2012. június 13. 15:209.

    Így van ez, és még biztos számtalan dolog van, amiben egyetértünk :)

     

    Meg számtalan, amiben nem.

    Én pl. szeretem a focit, de nem szeretem a teniszt. Utálok telefonálni (de akkor is, ha engem hívnak). Nem bírom a meleget. De szeretek pl. nyári esőben sétálni :) Kedvenc kajám a rántott karaj, akkor is, ha kiátkoz az egyház.

    Stb. 

    (OFF: és azokkal a kolléganőkkel is jóban vagyok, akik imádják Norbit, pedig tudják, hogy én utálom.) 

    előzmény:
    Zivatarfelhő (6)
    2012-06-13  15:10
  9. Torolt_felhasznalo_462187
    Torolt_felhasznalo_462187
    2012. június 13. 15:2710.

    Erről a gyerekkorom jut eszembe.... A szavatosság ellenőrzése akkoriban a következőképpen történt:

    "- Anyu, jó még ez a tej?

    - Kóstold meg, nem savanyú?"

     

    Ennyi. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46
  10. 2012. június 13. 15:2811.
    Anyám! Te láttál élő embert, aki IMÁDJA Norbit?? Többet is? Eddig nem hittem a létezésükben...:D
    előzmény:
    hufur (9)
    2012-06-13  15:20
  11. 2012. június 13. 15:3112.

    Így-is úgy is annyi adalékanyag meg mesterséges cumó van a bolti kajákban, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy lejárt-e vagy nem...

    Arról nem is beszélve, hogy gyakran elhanyagolják a hűtőberendezések karbantartását is, ami miatt többször leolvad a pult...

     

    Az élelmiszerboltps rémtörténetekről is mindenki hallott már bizonyára, tehát gyakorlatilag illuzió leskedni a lejárati időt

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46
  12. 2012. június 13. 15:3213.
    Én semmilyen  terméket, nemcsak a hús-tojás- és tejterméket nem eszem meg ha lejárt a szavatossági ideje, nem reszkírozok és főleg a családoma nem teszem ki semmilyen betegségnek.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46
  13. 2012. június 13. 16:3414.

    A gyerekkori tej-hasonlat-valóban így van,de ha még nem járt le,de savanyú,rossz szagú az étel-ital úgyse fogjuk megenni

     

    sztem,ha egy kefír 20-án lejár,21-én még ehető

    ha a tojást leütöm és büdös,romlott kidobom akármeddig lenne még szavatossága

    nem eszünk elszíneződött felvágottat sem,de a megsavanyodott tejből itthon is készülhet aludttej,kelttészta stb. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46
  14. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. június 13. 17:2015.
    Tekintettel arra, hogy a lejárati időt jogszabály határozza meg, a bacik, gombák meg nem ismerik a jogszabályt, én mindig az orromat és egyéb érzékszerveimet használom arra, hogy eldöntsem, valami ehető-e vagy sem. Így előfordul, hogy nem eszem meg a csomagolt ételt a lejárati időn belül a szín vagy ízváltozás miatt, de az egyhónapos yoghurtot simán bekanalazom, ha megfelelőnek tűnik. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46
  15. 2012. június 14. 12:0016.
    Ami kicsit is gyanús, azt már nem eszem meg, még akkor sem  ha mondjuk lenne 1 nap a lejáratig. Lejárati időn túl meg már semmit nem eszek meg. Viszont volt egy lakótársam, aki mindent megkajált, az enyhén penészes kenyértől kezdve a buggyant bablevesig. (koleszos volt előtte :D )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. június 14. 19:0717.
    Ami a joghurtokat illeti, némelyiknek nincs is semmi íze a lejárati időn belül! Többször előfordult velem, hogy 1-2 héttel a lejárat után még megvolt, kinyitottam, s mivel semmi kellemetlen jelet nem adott, jóízűen megettem. Sose lett bajom.
    A száraztésztát meg miért is ne lehetne akár évekig őrizni? Amennyi tojás abban van...
    Egyébként tudomásom szerint a lejárati időkben mindig van rátartás, nem jelenti azt, hogy másnap már meg se szabad enni, mert romlott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  17. 2012. június 16. 03:5718.

    Döbbenten olvasom a hozzászólásokat, nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan megeszik a lejárt kaját. Nekem álmomban sem jutna eszembe ilyesmi. Mindig nagyon figyelek erre, nem is értem, mert több dolog is már a lejárati időn belül is rossz szagú, ízű számomra. Pl. tojás, kenyérféleségek. Tehát ezeket csak teljesen frissen eszem.

    Igaz, kefírt már rég nem vettem, nem tudom változik-e az állaga, szaga a lejárat után, natúr joghurtot viszont rendszeresen fogyasztok, és lejárat után 1-2 nappal már érezhetően romlott szagú, szóval egyszerűen nem fér a fejembe, miről is beszélnek itt, hogy hetekkel később azt még valaki megeszi?? Pláne tejtermékkel nem jó játszani, nekem nem hiányzik egy jó kis hasmars, na, meg eleve érezni a romlott szagot. Bár egyre inkább azt tapasztalom, hogy az embereknek nem egyforma a szaglásuk...

    Semmi mást sem ennék meg a lejárati időn kívül. Jó, ha annyira nem lenne pénzem, akkor biztosan igen.

     

    Arra meg már nem is tudok mit mondani, hogy egy élelmiszermérnök ilyet nyilatkozzon... Szégyen!! Saját névvel ráadásul. Így lejáratni magát, pff... Bár az ilyen ember biztosan fel sem fogja mi ebben a rossz.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-06-13  14:46

Címlap

top