Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss terhesség :)

Zivatarfelhő
Létrehozva: 2012. május 14. 12:50

Sziasztok!

 

 

Van még, aki nemrég tudta meg, hogy babát vár?

 

Beszélgessünk!:)

 

Z.

  1. 2012. szeptember 17. 14:401951.
    Zsozsy azért vigyázz a vásárlással. Méretbeli külömbségek 6 hó után azért már lehetnek gyerek és gyerek közt. Én is beleestem abba a hibába, hogy nem volt szívem otthagyni 1-2 ruhadarabot, aztán jó ha 1x tudtam ráadni a fiamraPl. az enyém nagynövésű, vékony, hosszú lábakkal 8 hósan már javában 86-s cuccokat adtam rá, míg más 74-s -ket még. Vagy más példa a családban van egy 10 hós kisfiú, duci, így a pocak miatt 92-s ! ruhákat vesz neki az anyja, a hosszát meg feltűri neki. A 22 hós fiam hord most 92-s méretet! Szóval csak óvatosan, nehogy fájjon a szíved majd. /Bár tudom baromi nehéz nemet mondani, annyira édes dolgok vannak, de hidd el jócskán lesz így is olyan ruha, ami szinte érintetlen lesz./
    előzmény:
    Zsozsy (1949)
    2012-09-17  11:05
  2. 2012. szeptember 17. 21:111952.

    Én ugyan nem tudok horgolni,de az anyósom igen.

    Olyan édes kis cipőt és takarót horgolt már a babánknak,most hétvégén pedig egy katicabogár szőnyeget csinált a szobájába a kicsilánynak :)

    előzmény:
    honeybee (1950)
    2012-09-17  14:17
  3. 2012. szeptember 19. 17:261953.

    Kedves Kismamák! Van egy blogom, amelyre készítettem kismama torna videókat is, ha valakit érdekel: http://csinosanyukaleszek.blogspot.hu/

    Szép terhességet Nektek!!! :-)

  4. 2012. szeptember 19. 19:051954.

    Na lányok, ma újabb fejezet indulhat a kismamaságról szóló képzeletbeli könyvemben... Terhességi cukorbetegség a fejezet címe.

    Sajnos úgy állunk, hogy az éhgyomri glukózom 4,30 volt, a 120 percesem pedig 9,73! Bár először nem éreztem annyira súlyosnak, a nőgyógyász is biztatott, lehet, hogy ezért vágott csak itthon fejbe a dolog...

    Most elkezdtem bújni a könyveket és a netet, hogy mikor és mit ehetek. A nőgyógyász megadta, hogy a napi ötszöri étkezés alkalmával mikor mennyi szénhidrátot ehetek és hetenként kell mennem vércukorszint mérésre. Kaptam 1 hetet, hogy 7,0 körülire menjen le a szintem, ha ez megtörténik, akkor nem olyan súlyos a dolog, de a diétát utána is kell tartanom.

     

    Férjecskémnek úgy adtam elő, hogy van egy jó és egy rossz hírem... A rossz, hogy terh. cukorbetegségem van, a jó pedig, hogy együtt fogunk diétázni és így ő le tudja majd adni a rajta lévő 10 kg felesleget. Múlt héten ugyanis volt egy átfogó kivizsgáláson a munkahelye jóvoltából és azt mondta neki a doki, hogy az eredményeit mutogatni lehetne, kivéve a test-zsír értékét (vagy mit?), ami sajnos azt mutatja, hogy a magasságához képest 14 kg plisz van rajta, de mivel vannak izmai és a csontozata is erős, így ha 10 kg-t leadna, akkor lenne a legtökéletesebb.

    Nos, most akkor ennek nekiálltunk együtt. A gond csak az, hogy amíg én a baba érdekében meg fogom állni, hogy ne hágjam át a diétát, ő nem fogja betartani, így csak a vacsorájában tudom betartani az előírásokat és abban, hogy nem veszek semmi egészségtelent neki.

     

    Van valaki még itt, aki esetleg hasonló helyzetben van?

     

    Zsófi 25+0

  5. 2012. szeptember 19. 22:191955.

    Szia!

     

    Természetesen nem jelent jót,de semmi komoly,egy kis odafigyeléssel rendben lesz minden.

    Én csak jártam hasonló cipőben.

    Nekem az inzulinommal volt baj,a vércukrom normális volt.

    Két éve diagnosztizálták nálam és ezért sem tudtam teherbe esni idáig.Nekem  gyógyszeres kezelés is kellett és ahogy te is írtad számolgatni a szénhidrát bevitelt és napi ötszöri étkezés.Amikor már javult az értékem csökkentették a gyógyszert,ma már gyógyszer sem kell,de a terhesség első 3 hónapjában még kellett szedni a vetélés megakadályozása miatt.

    Most már csak odafigyelek arra,hogy mit eszek.Remélem ez így is marad.

    És most már a terhesség 25. hetének a végén járok :)

    Úgy hogy fel a fejjel!

    Engem is letaglózott anno a hír,de a doki azt mondta,hogy fogjam fel életmódváltásnak a dolgot,egészségesebb élet,egészségesebb étkezés.

    Nem lesz gond,csak figyelj,hogy mikor mit eszel és mennyit.

    Ha tanácsot szeretnél ezzel kapcsolatban,kérdezz nyugodtan szivesen válaszolok.

     

    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Zsozsy (1954)
    2012-09-19  19:05
  6. 2012. szeptember 20. 06:541956.
    hát ha fiam lesz, akkor itthoni ruhát nem kell vennem nekiegy darabig, mert én 84es mérettől 116os méretig rengeteg ruhát kaptam. Ha lwányzó lesz, akkor i kapokm sok itthonra és jó minőségű ruhát keresztlányomról. De vásárolni én csak a méretváltozásokkor fogok. Nem merek előre venni így dolgokat.
    előzmény:
    Zsozsy (1949)
    2012-09-17  11:05
  7. 2012. szeptember 22. 17:551957.

    Érdekes, hogyan mértek nekem olyan magas vércukrot...

    Ma 11-kor csináltak nekem vércukor mérést egy rendezvényen, ahol az eredmény 4,8 lett. Előtte a következőket ettem: 7-kor 1 túró rudi, fél 10-kor pedig 1 bundás kenyér, 2 deci almalével.

    Ez kb. megfelel a reggeli+tízórai szénhidrát-bevitelnek.

    Mi a fenétől volt olyan magas a kórházban??? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz szerdán...

    Most csinálom továbbra is a 150 grammos diétát, bár majd bele pusztulok, de Ádám érdekében bármit! 

  8. 2012. szeptember 25. 14:321958.

    Helló!

     

    Nekem jövőhét hétfőn kell a cukorterheléses vizsgálatra mennem,akkor kiderül. Félek tőle,ugyanis csak édességeket kívánok,kóla,csoki,süti jöhetne dögivel. El is kezdtem hízni,jövőhéten megyek védőnőhöz eddig 4 kilónál tartok,most szerintem sok lesz!

     

    Szélesedik a pocakom,ez kislányra utal a babona szerint, remélem lesz uh jövőhéten....

     

     

    Tényleg, nektek a hogyan vannak az ultrahangok? Nálunk 18 hetesen volt az utolsó,meg a papir szerint a 26. héten lesz. Bár a cukorvizsgálatra kaptam papírt(26.hétre),beutalót,az uh-t meg nem mondta a doki...nem értem...

  9. 2012. szeptember 25. 15:131959.

    Hali.

    Nekem sem mondta külön az UH-t, de csinált a múlt héten.

    Reggel volt a cukorterhelés és délután mentem vissza, amikor már megvolt az eredmény, és bár a magas cukrommal voltunk elfoglalva, azért bekukkantottunk Ádámhoz. :)

     

    Én is sok édeset kívántam, kívánnék is még... minden nap ettem valamilyen csokit, kenyeret, tésztát is. Most meg megvonták tőlem... :(

     

    Az érdekes, hogy én eddig csak 3 kg-ot híztam.

    Azaz kezdtem 60 kg-mal, majd 4 kg lement, aztán szépen lassan vissza és pluszba még 3 kg. Kíváncsi vagyok, hogy ezek után mennyit fogok hízni, így hogy nem ehetek sok szénhidrátot, egyébként meg nincs nagy étvágyam. Répát rágcsálok, diót, néha-néha diabetikus nápolyit, ezek a nasik (uzsonna, tízórai). Az olyan kajákhoz sincs kedvem, amit egyébként ehetnék, mint pl. a húsfélék.   

     

    Majdcsak túlélem valahogy, remélem holnap azt mondják, hogy nem kell ennyire szigorú diéta...

     

    Zsófi 25+6 

    előzmény:
    asagao85 (1958)
    2012-09-25  14:32
  10. 2012. szeptember 25. 15:401960.

    Sziasztok!

     

    Jó régen voltam erre...

    Zsozsy, sajnálom a cukoreredményed. Bár nem gáz, csak ugye a diéta nehéz... Remélem a következő mérés jól sikerül. 

    Súllyal én is így vagyok. Indultam 52-ről. Aztán lement 4 kg a hányós időszakomban, azóta pedig az visszajött és pluszba még 3 kg. Most vagyok 55. Kicsit be is vagyok parázva, hogy nem e sok ez, nem szeretnék meghízni nagyon, és persze koplalni sem...  Én okt. 10-én megyek cukorterhelésre, és utána fel a dokinőhöz. Remélem nekem is lesz uh!

     

    Asagao, még mindig kérdéses nálatok a baba neme? Azért, mert kétfélét mondtak? Bár megértem, ha belegondolok. Szurkolok,hogy legyen uh. 4d-re mentek majd? 

     

    22+3

  11. 2012. szeptember 25. 17:571961.

    Szia!

     

    Igen,nálam még kérdéses a baba neme,mert legutóbb nem azt mondta h kislány lesz,hanem úgy mellékesen közölte, hogy ő nem lát fütyit,majd a következőnél kiderül!

     

    Mindegy,már megvannak a nevek Richárd vagy Hanna, a ruhák és a babacuccok, amik vannak sárga,zöld, fehér,szóval nem lesz nagy gond ha mégse az lesz, amire számítunk!

     

    De jó neked,csak 55 kiló vagy!

    Én is 50 kg körül voltam, csak amikor leszoktam a cigiről,fél év alatt 10 kilót híztam. Akkor estem teherbe. Arra jött 4 kiló eddig...szóval a tavaly ilyenkori ruhatáram a pincében pihen....azt hiszem sokáig ott is marad :(

     

    Már vettem terhesnadrágokat is, meg melegítőket,az kényelmes!

     

     

  12. 2012. szeptember 25. 19:311962.

    Ez a hízás dolog...kikészít minket, mi? Terhesen is ezen parázunk, hogy mekkorák leszünk.

    De jó neked, hogy ,már van kismama nacid. Én még nem találtam magamra. Pedig néztem sokfelé. Majd talán a h&m-ben fogok venni. 

     

    Nekünk lány lesz, de azt mondták meg kell erősíteni ezt, mert ott volt a köldökzsinór a lábai közt. Én sem merek sok rózsaszínt venni. Inkább mi is sárgát,fehéret...bár becsúszott egy-két csajszis cucc is.

     

    Szépek a nevek is, amiket választottatok.  Nálunk Vivien és Dániel a nyerő. 

    előzmény:
    asagao85 (1961)
    2012-09-25  17:57
  13. 2012. szeptember 26. 12:211963.

    Csak ajánlani tudom ezt a boltot:

    http://kismamaruha.bolthely.hu/

    Én már 2 nadrágot és 3 felsőt vettem itt magamnak, bár sokat tudok hordani még a régi ruháimból is, de kellett alkalmibb cucc és itt van az is.

    Van mindig kupon akció is, ami nagyon megéri.

    Kukkants rá, lehet, hogy képen annyira nem nyerik meg a tetszésed a ruhák, de szerintem jó minőségűek és kényelmesek, és mi kismamik ne válogassunk, nem gyártanak ránk valót minden menő cuccból. :)

    előzmény:
    Jasmine7 (1962)
    2012-09-25  19:31
  14. 2012. szeptember 26. 14:261964.

    5,27 lett a cukrom ma! :)

    Nagyon örülök, féltem, hogy nagyobb lesz a baj... 

  15. 2012. szeptember 26. 15:361965.

    Sziasztok! Látom, szépen fut a topic, nőnek a pocik, vannak új sorstársak. :)

     

    Én aug 21-én megszültem a picikémet, 49 cm és 4080 gramm lett, és gyönyörű! Lányok, pihenjetek amennyit tudtok, mert szülés után (legalábbis nekem) nem megy! Éjjel 3 óránként eszik, de nappal is ad melót bőven! :)

    előzmény:
    Zsozsy (1964)
    2012-09-26  14:26
  16. 2012. szeptember 26. 15:451966.

    De jó! Gratulálok! :)

    Mennyit voltál korházban? 

    előzmény:
    Roxybaby (1965)
    2012-09-26  15:36
  17. 2012. szeptember 26. 16:081967.

    Köszi Zsozsy, és grat. a jó eredményhez!

     

    Roxybaby, szívből gratulálok! Jó, hogy már ott van veled a picur! Azért attól, hogy fárasztó, csodálatos élmény lehet!  Jó egészséget Nektek!

    előzmény:
    Zsozsy (1963)
    2012-09-26  12:21
  18. 2012. szeptember 26. 22:171968.
    Sajnos a kórházban nem csak a kötelező hat napot voltam (császárosoknak annyit kell benn lenni) hanem közel 3 hetet, mert belázasodtam és vizsgálgattak, meg gyógyszereztek, de nem derült ki, hogy mitől volt a lázam.
    előzmény:
    asagao85 (1966)
    2012-09-26  15:45
  19. 2012. szeptember 26. 22:211969.
    Köszönöm, már tényleg jó, hogy itt van velem, annyira gyönyörű! És mennyivel jobb volt megkönnyebbülni, amikor kiemelték!!!! Uhh, én eddig császárpárti voltam, az elsőt is úgy szültem, de sokat változott a nézetem, a felépülés iszonyú nehezen ment! Nem beszélve a műtétről... kemény volt!
    előzmény:
    Jasmine7 (1967)
    2012-09-26  16:08
  20. 2012. szeptember 27. 12:321970.

    Gratulálok a babához!

    Hogy bírod?

     

    Nekem szerencsére éjjel csak egyszer kell felkelnem hozzá. Illetve most picit meg borult a rend, mert tegnap jöttünk haza a kórházból,nem akart rendesen enni, és ne hogy kiszáradjon bent tartottak.Ott meg ha kell hanem 3óránként felébresztik a babákat enni.

    Nappal viszont nem akar aludni a kisasszony.

    Jövő héten meg 2hónapos oltás,amitől előre félek. Szerintem nincs rosszabb, mint belázasodni...

     

    Többiek ti, hogy vagytok? Hogy bíjátok ezt a szeszélyes időjárást?

    előzmény:
    Roxybaby (1965)
    2012-09-26  15:36
  21. 2012. szeptember 29. 09:191971.
    Gratulálok!!!!!!
    előzmény:
    Roxybaby (1965)
    2012-09-26  15:36
  22. 2012. október 3. 16:421972.

    Lányok! A második heti vércukrom is csak 5,76 lett! :)

    Ez azt jelenti, hogy kokrétan nem is vagyok cukorbeteg, csak megvan a lehetősége, hogy a jövőben az legyek (ezt eddig is tudtam, amennyi csokit én eddig mezabáltam életemben...), de ha a terhesség alatt odafigyelek, akkor nem lesz semmi gond a babával és velem.

    Úgy gondoltam, hogy ha nem eszek annyi csokit, amennyit a terhesség 2. trimeszterében (napközben egy Snikers és esténként is még csoki és süti), akkor nem is annyira szörnyű a diéta. Kenyeret és péksütiket, tésztát eszek majd, mert valamitől már nem ártana hízni is kicsit, ugyanis kb. 1 hónapja 63 kg vagyok, egy dekát sem szedtem fel. Bár mindenki azt mondja, hogy majd ezután, amit igazából érzek is, mert farkas étvágyam lett az utóbbi pár napban.

     

    Veletek mi van? Mindenki nagyon hallgat...

     

    Zsófi 27+0 

  23. 2012. október 3. 18:391973.

    Helló!

     

    Most voltam hétfőn a cukorterhelésen. Nem volt vészes amit meg kellett innom,vittem 2 citromból facsart citromlevet,igazából olyan volt mint egy túlcukrozott limonádé...viszont utána örültem h ülök,különben eldőltem volna mint egy bot...nagyon megszédültem...

    Vettem egy Joy-t,pont kiolvastam,mire letelt a 2 óra!

     

    Most várhatom az eredményt!

     

    Utánakérdeztem a dokinál az uh-ra,azt mondták h most változott,úgyhogy a 28-30 hét között lesz ...a 18 héten volt utoljára.....azért ez szerintem durva...sok idő!

     

    26+1

  24. 2012. október 4. 11:151974.

    Szió.

    És neked beletették az összes citromlevet?

    Nekem löttyintettek egy nagyon keveset bele és a "cukor" sem oldódott fel, azt mondta a nőci, hogy azért, mert szénsavas volt a víz, amit vittem, teszem hozzá csapvizet vittem a 13. kerülteből...

    Nem volt olyan nagy kunszt egyébként, de pl. a cukor végét már kanállal kellett megennem... :( Mintha kockacukrt rágtam volna magában...

     

    De azért senkit nem akarok megijeszteni ám... :)

     

    A második két vércukor vizsgálatom már nem volt ilyen szerencsére, az csak a szokásos zsemle+2 deci tej volt, ezek után teljesen normális értéket kaptunk.

     

    Tegnap kicsit utánaolvastam és egy beteg kérdez - orvos válaszol oldalon azt találtam, hogy egy doki azt írta az ugyanilyen történetet elmesélő lánynak, hogy ez nem cukorbetegség még, ami történik, hanem csak azt jelzi, hogy lehet belőle cukorbeteg ember a jövőben, és nem is csak a terhesség alatt alakulhat ez ki nála, hanem normál állapotban is.

     

    Ma megyek úgyis a dokinőmhöz, majd rákérdezek, hogy ezután mennyire kell figyelnem, mert nem akarok rosszat a babának, de ez az extrém diéta nem tesz jót nekem és ha én nem érzem jól magam, akkor Ádám sem...

     

     

    Zsófi 27+1 

    előzmény:
    asagao85 (1973)
    2012-10-03  18:39

Címlap

top