Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vajas család kilakoltatásá

elsi1
Létrehozva: 2012. január 8. 18:15
Vajas család kilakoltatásáról

Emlékeztek?

http://rtlklub.hu/musorok/hazonkivul/videok /151713
  1. 2012. január 11. 14:2451.

    Nagyon kiakadtam!

    Van autó, érintőképernyős telefon, de 2 éve nem fizették a hitelt, a nő cigizik és a végrehajtókkal vitatkozik, mintha ők tehetnének mindenről.

    Na ne mondja nekem senki, hogy 6 napjuk volt a kiköltözésre és nem lehetett erre számítani ha egyszer nem fizettek...

     

    Van egy barátnőm, egy baleset miatt veszítette el a munkáját, és azóta sem tud dolgozni, pedig nagyon szeretne, de a maradandó egészségkárosodása mellett sem ülni sem állni nem tud hosszú távon ezért nem veszik fel sehová. Semmilyen támogatásra nem volt jogosult amikor lejárt a táppénze és utána a munkanélkülije, pedig még több műtét várt rá és a gyógyszerköltsége több volt mint a rezsije. 

    Mindenét eladta, hogy meg tudjon élni, és próbált alkalmi munkákat bevállalni és eszébe sem jutott mástól elvárni a segítséget.

    Tény hogy kapott segítséget és pénzen kívűl mindent elfogadott, de a mai napig szeretné visszaadni azt amit tőlünk barátoktól kapott.

     

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2012-01-08  18:15
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2012. január 12. 10:0452.

    Nekem eszemben sincs megvaltani senkit. Engem az egesz nem erint csak nevetseges amikor a velemenyek ervenyesseget attol teszi valaki fuggove hogy aki mondja az hol el.

     

    A ma reggeli musorban lattam a tvben hogyan all a helyzet az unioval es a targyalasokkal. Mindenesetre elgondolkoztato hogy Mo 20 evvel a rendszervaltozas utan ezt kepes felmutatni, hogy olyan orszag aki ellen csak szankciokat lehet bevezetni, mert barmihez nyulnak csak sz@r lesz belole.

     

    Az elmult 20 evben azon kivul hogy mindent ami rossz azt atvettek nyugatrol, tonkretettek a hiresen jo magyar mezogazdasagot mostanra csodkozeli allapotba jutott az orszag, egyik rossz kormanyt valtja a meg rosszabb az egesz 10 millios orszagban nincs egy maroknyi becsuletes politikus.

     

    Ennyit"fejlodott" Magyarorszag. Gondolom ebben nem nekunk akik evtizedek ota nem elunk otthon van reszunk hanem azoknak akik szavazataikkal vagy hallgatasukkal  a felelos posztokba ultetik az embereket.

     

    A kicsi piacot meg manukaturat meg inkabb tonkreteszi a sok ember aki nem a magyar termekeket partolja, vasarolja hanem a sok szemetet ami nyugaton nem kell a jo magyar dolgokat meg viszik kulfoldre . Mo addig torekedett az unioba amig az unio szemetlerakojava valt. Hat nagy szukseg volt erre.

    előzmény:
    lopiciG (50)
    2012-01-11  14:13
  3. Torolt_felhasznalo_847096
    Torolt_felhasznalo_847096
    2012. január 12. 10:2353.

    Ezt nem hiszem el. Most akadtam erre topicra, megnéztem a videót és nem jutok szóhoz.

     

    Decemberben kilakoltatták őket, de anyucit megkeresték szeptemberben a helyi iskolától, hogy mehetne oda dolgozni, de nem ment. 3 hónappal a kilakoltatás előtt!!!!

     

    Apuci nem megy el dolgozni, pedig lehetne, mert az állami cégeknél "nevetségesen kevés a fizetés"!!!

     

    Inkább ülnek a mások által fizett albérletben, eszik a mások által vett húst, elveszik a kamasztól a pénzt, csak nekik ne kelljen dolgozni.

     

    Forog a gyomrom a lustaság ekkora fokától. Komoly összegetkben tudnék rá fogani, hogy  innen is kilakoltatják majd őket fél év múlva, mert egy jótevő csak addig fizette ki helyettük az albérletet. 

     

    És a kávéfőző most is koszos.

     

    Undorító!!! 

    előzmény:
    elsi1 (1)
    2012-01-08  18:15
  4. 2013. január 3. 15:5854.
    akagyál cak ki rajta mit szolsz bele az életünk be
    előzmény:
    tomali (45)
    2012-01-08  22:32
  5. 2013. január 3. 16:1055.
    hát nem fog senki elveni senkit egyi kabe
    előzmény:
    Zemanek (23)
    2012-01-08  20:16
  6. 2013. január 3. 16:2856.
    hát nem fog senki elveni senkit egyi kabe
    idézet:
    gizi611 (56)
    2013-01-03 16:10:03

    Aha.

    Na és ez mit jelent? 

    előzmény:
    gizi611 (55)
    2013-01-03  16:10
  7. 2013. január 3. 16:2857.
    hát nem fog senki elveni senkit egyi kabe
    idézet:
    gizi611 (56)
    2013-01-03 16:10:03

    G

    Aha.

    Gizus!Na és ez mit jelent? 

    előzmény:
    gizi611 (55)
    2013-01-03  16:10
  8. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. január 3. 16:3658.

    Oh, csak nem Vajasnéhoz van szerencsénk??

     

    Cicuka, inkább húzz el dolgozni és tanulj meg helyesen írni. Nem, mi nem fogunk ilyen helyzetbe kerülni, mert rajtatok kívül itt a többségnek igenis nem ciki elmenni 60.000 Ft-ért dolgozni és ha hívják, hogy menjen, akkor megy. Pedig itt sokunk elég képzett, akár diplomás is.

     

    És nem, itt nem cikizésről van szó, hanem szégyen, hogy egy diák!!! aki végigdolgozta a nyarat felajánl nektek pénzt és ti pofátlanul elveszitek mert büdös a munka!!

     

    Meg sem érdemlitek a segítséget!!! 

     

    Hánynom kell tőletek...

    előzmény:
    gizi611 (55)
    2013-01-03  16:10
  9. 2013. január 3. 16:4059.
    Jé, te értetted mit írt!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (58)
    2013-01-03  16:36
  10. Torolt_felhasznalo_231011
    Torolt_felhasznalo_231011
    2013. január 3. 16:5060.

    Nem hiszem ill. azért értette mert szerzője.

    Ez egy éves topik. 

    Ő maga dobta fel , hogy köpködhessen

    előzmény:
    Csendike (59)
    2013-01-03  16:40
  11. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. január 3. 16:5161.
    próbáltam kisilabizálni. Tudod anno a munkám miatt foglalkoztam ilyen "észlényekkel" 
    előzmény:
    Csendike (59)
    2013-01-03  16:40
  12. Torolt_felhasznalo_231011
    Torolt_felhasznalo_231011
    2013. január 3. 16:5262.
    BUEK
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (61)
    2013-01-03  16:51
  13. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. január 3. 16:5263.

    Arra célzol, hogy én lennék gizi? Sajnos el kell keserítselek, nem így van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231011 (60)
    2013-01-03  16:50
  14. 2013. január 3. 16:5264.

    Elárulnátok, MIÉRT hergelitek itt Magatokat???

    A topik EGY ÉVES MÁR!

  15. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. január 3. 16:5465.
    Igen, időközben én is ránéztem, hogy régi a topik. Emlékszem erre a történetre a tv-ből. Én már akkor fel voltam háborodva rajta. Fullos telefon (akkor még új volt), a tanácsadónál állandóan kibújtak a munka alól stb.
    előzmény:
    csutak51 (64)
    2013-01-03  16:52
  16. 2013. január 3. 18:0766.

    Tudod az EU rosszabb,diktatórikusabb,mint az előző rendszer volt.

    Tévedés ne essék,nem sírom vissza az előzőt!!!!!!

     

    Az EU miatt kötelesek vagyunk beengedni nyugatról az összes szemetet,ill. annak egy részét.

    Valóban,ami ott nem kell,mert annyira szar,azt megkapjuk mi,mert a magyaroknak az még jó lesz.

     

    Így dől hozzánk pl. a nem szabványos bontású és a nyugati norma feletti zsíros tőkehús,- "mert a magyarok úgyis szeretik a zsírosat,jó az nekik"

    - persze fagyasztva. Az egészségtelen zsírdús sajtok,tejtermékek,Hollandiából,lengyelektől zöldség,Kínából fokhagyma,spanyoloktól fűszerpaprika(!!) stb.

     

    Ezzel szemben pl. a hazai termékek ára 2X drágább,mint a külföldről érkezett szemét. Sokan azért nem a magyart veszik,mert nincs rá pénzük.

     

    Ruhaneműből a legolcsóbb szemét,amit már a nyugati munkanélküli sem vesz meg + keletről dőlnek a nem szabványos,életveszélyes műszaki cikkek és egyéb ocsmány,ízléstelen,silány minőségű ruhaneműk stb.

     

    Aztán nyugatról kapjuk még az ottani emberek levetett,használt,divatjamúlt ócska ruhaneműit,ágyneműt stb. mely bálákban érkezik tonnaszám az országba. Mi meg örömmel turkálunk és megvesszük az áporodott levegőjű second hand üzletekben a szemetet- mert onnan öltözni most amúgy is trendi.

     

    Higgye el minden külfödre távozott magyar,hogy akik itthon maradtak,azok sem hülyébbek,rosszabbak náluk(sőt!) és pontosan tudjuk,látjuk,hogy mi a probléma.

    És nem ezt akartuk,nem erre szavaztunk!

    Szóval nem kell osztani az észt ott,ahol abban nincs hiány. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (52)
    2012-01-12  10:04
  17. 2013. január 3. 18:1567.
    Igen,de még mindig időszerű. Annál is inkább,mert az RTL redszeresen visszatér ezekhez a lumpen családokhoz és hozza róluk az újabb híreket.
    előzmény:
    csutak51 (64)
    2013-01-03  16:52
  18. 2013. január 3. 18:3868.

    én meg bizony, hogy visszasírom!!!!! A termelést, a munkát a megélhetést! Nem csak az EU-dönti ránk a cuccait de kína is! Ott van termelés itt nincs, ott van munka itt nincs, ott van gazdasági fejlődés mi nyomorban élünk. Nem tudsz úgy, hozzányúlni a plázákban sem semmihez, hogy ne kínai, koreai, vietnámi gyártmány legyen. A fémeket összeszedetik a lekoldusabb emberekkel és viszik ki egy napon belül.

    Félreértés ne essék nem magukkal az emberekkel van bajom, hiszen ha találnék hozzánk (európaiakhoz, amerikaiakhoz hasonló balekokat én sem hagynám ki), egyébként sokszor udvariasabbak, kulturáltabbak mint mi, de kénytelen vagyok 1et érteni azzal a távolkeleti nővel aki úgy cipelte a pénzt egy szatyorba mint én a szemetet, hogy a magyarral az a baj, hogy nem akar dolgozni.

    És tényleg: mindenki íróasztalnál akar dolgozni, diplomás akar lenni, privatizál, vállkozni akar, és hagyta, hogy a gyárait, szövetkezeteit lerombolják, csak melózni ne kelljen. Majd hozza a kínai az occó árut amiért ők güriznek, fillérekért, hogy minket ellássanak....ja. A fagyi visszanyalt.

    Sok-sok ilyen lupmen lesz még itt aki örült, hogy az állami szféráknak vége, még mindig örül, főleg, hogy nincs kmk- majd más segít- a bank, a másik ember, akárki...és ha nem?

    előzmény:
    LINA (66)
    2013-01-03  18:07
  19. 2013. január 3. 18:4769.

    Így dől hozzánk pl. a nem szabványos bontású és a nyugati norma feletti zsíros tőkehús,- "mert a magyarok úgyis szeretik a zsírosat,jó az nekik"

    - persze fagyasztva. Az egészségtelen zsírdús sajtok,tejtermékek,Hollandiából,lengyelektől zöldség,Kínából fokhagyma,spanyoloktól fűszerpaprika(!!) stb.

     

    Ezzel szemben pl. a hazai termékek ára 2X drágább,mint a külföldről érkezett szemét. Sokan azért nem a magyart veszik,mert nincs rá pénzük.""

     

    Ahhan....ez a sztereotip, uszító sztender duma hátha a hülye benyalja "azt" jóllakik vele. Nem mindenki hülye ám. 

    Miért kell egyáltalán importálni???? Egy ilyen országba???? Miért kellett eladogatni a földeket? A kárpótlási jegyeket? Egyáltalán milyen dolog az, hogy egy ország földjét szétosztják aztán a tulajdonos kénye-kedvére dolgoztatja be (sokszor egy tányér ételélrt??? Ez nem csicskáztatás?!?!?!), miközben elméletileg 10 millió ember hazája ez a föld! A másik: aki megvette ezeket a jegyeket sokszor be sem dolgozta a földet viszont tartotta a tenyerét az eu-felé mert sajnos az termény elázott-szétorthadt-elkorhadt, gajra ment. A többi falusi meg tiszteli mert milyen "okos", azért qva gazdag! (valahol a morál lehúzódott a w.c.-ben). Eladja a zsíros húst aztán visszaimportálja, nesze marha egyed. Viszont kötözik városokba hátha van valami 8 órás fúj-prolomunka ha már íróasztal nem jutott a városi meg kit érdekel.

     

    Ata nem érdekel a magyar paraszt meg az áruja sem mióta láttam egy képviselőjüket a tv-ben:

    A riporter megkérdezte tőle, hogy mi lesz a magyar emberekkel ha ők exportálják az élelmiszert? Mire ez a fazon elővette a zsebéből a tollat- maga is annak adná el aki többet fizet érte, nem? Külföld többet fizet. És közben vigyorog. Na ennyi. Felőlem a magyar paraszt ilyeténképp akár fel is fordulhat, ha és amíg ilyen.

    előzmény:
    LINA (66)
    2013-01-03  18:07
  20. 2013. január 3. 18:5770.

    http://rtlklub.hu/musorok/hazonkivul/videok/150827

     

     

     

     

     

    Három, gazdagnak egyáltalán nem mondható családnál jártunk, ahol összesen 26 gyerek van, ők mesélték el, miért alakult az életük úgy, hogy ennyien lettek.

    idézet:
    elsi1 (19)
    2012-01-08 20:00:14
    Nem tudom megnézni, de ne hari, valahogy nem is érdekel:))) Túl vagyok a "tűzkeresztségen" nem kell a kekszuális felvi.....
    előzmény:
    elsi1 (19)
    2012-01-08  20:00
  21. 2013. január 3. 18:5871.

    Az előző rendszer hibája,hogy ennyi lumpen,ingyenélő lett.

    Megszokták az állami segítséget és természetesnek vették. Leszoktak arról,hogy felelősséget vállaljanak.

     

    Akkor elég volt 3-4 gyereket megszülni egy sötét,vizes üzletlakásba vagy albérletbe és az állam már utalta is nekik a nagy lakást. Fillérekért laktak,ha az apa gyárban dolgozott,akkor már biztos volt a folyamatos segítség minden téren. 

    Aki akkor is saját erőből,felelőséget vállalva próbálta megoldani az életét és nem volt hajlandó min. 3 gyereket szülni lakásért,az évtizedekig gürizhetett lakhatásért. És még le is sajnálta,kiröhögte a sokgyerekes lumpen.

     Akkor is a társadalom segítette,tartotta el a lumpeneket.

    Ez a rendszerváltás után megszünt és most nem értik, hogy mi van.

    előzmény:
    cosmopolita123 (68)
    2013-01-03  18:38
  22. 2013. január 3. 19:0872.

    Én értem, hogy mi van. Mindent fogjunk az előző rendszerre. Ennyi lumpen nem is lehetett mert volt iparunk, mezőgazdaságunk (ha úgy tetszik állami szinten ment az önellátás), volt exportunk is, és volt KMK, vagyis büntették azt aki nem dolgozott. Igaz volt munkahely is hozzá.

    Igen., megszokták, hogy van állampapa aki nem hagyja, hogy megdögöljön ha nagy a gond, aki gondoskodik, de basszus, az állam 10 millió állampogár, aki meg gúnyolódna az állampapa-elven, jusson már eszébe hogy a kormány , akkoriban is, fizetést kap.

    Azért nem kell hülyíteni mindenkit, mert akinek 2-3 gyerek volt sem kapott azonnal lakást és főleg nem jutott palotához...az a furi, hogy mégha az ember a saját szemeivel is lát valamit, ha sokat mondanak enki valamit később azt hiszi el valóságnak.

    Már bocsánat, de miért ne laktak volna fillérekért mikor az energia is állami kézben volt (10 miilió tulajdona) és nem kellett még egyes érdekcsoportok luxusprofitját is megfizetni? 30 évre elegendő szénkészletünk van, csak nem nyitjuk meg a bányákat (rendszerváltás idejént zártuk be...) mert akkor nem lennének milliárdosok akár azon az áron is, hogy egyre többen, megfagynak otthon mert nem mernek fűteni. Miért jó nekünk a kínlódás? Mintha mazók lennénk. Vagy mindegy csak dolgozni ne kelljen. Attól megizzadunk és büdik leszünk.Baccus....

    előzmény:
    LINA (71)
    2013-01-03  18:58
  23. 2013. január 3. 19:4173.

    "Én értem, hogy mi van. Mindent fogjunk az előző rendszerre."

     

    Szó sincs róla! 

    De egy dolog biztos: az előző 40 év alatt az emberek leszoktak a felelősségvállalásról,az önálló gondolkodásról is. Majd az állambácsi megoldja volt a szlogen,az állambácsi gondoskodik mindenről. És lőn!

     

    Lehetett,mert akkor is hitelekből éltünk.

    Megoldották a pórnépnek a biztos létminimumot,mert ugye mindenki egyenlő az mindenkinek jár.

    De az egyenlők között akkor is sokan voltak egyenlőbbek.

    A népnek meg betömték a pofáját az irrreálisan olcsó kajával.

    Ha tele van a hasa,akkor kussol. Vasárnapi menü: húsleves,rántotthús krumplival, ubival és a sarki cukiból krémes mindenkinek,apunak üveg sör,bor,cigi. Mer' az jár a dolgozónak.

    Termelés? Miről beszélsz?

    És igen,aki vállalt min. 3 gyereket,az kapott lakást gyakorlatilag ingyen.

    Röhögött is a nyugati ember rajtunk! Gyerekért lakást? Ők azért dolgozni szoktak,nem gyereket csinálni!

    Más meg egy élet munkájával is nehezen jutott lakhatáshoz. 

     

    Ennek isszuk a levét most.

    És ezt nálam,nálunk okosabb emberek mondják.

    Amúgy mindenki azt hisz el,amit akar.

     

    előzmény:
    cosmopolita123 (72)
    2013-01-03  19:08
  24. 2013. január 3. 20:5374.

    szia. igazad van , mi 39 eve eskudtunk es anno mentunk a tanacshoz , hogy igenyeljunk  lakast. a valasz;legyen gyorsan 3 gyerekunk es akkor kapunk lakast. .

     

    lett: 3 eve mulva egy . szep napot. 

    előzmény:
    LINA (73)
    2013-01-03  19:41

Címlap

top