Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinek van Baker cisztája

flencsi
Létrehozva: 2009. május 1. 16:57
Több mint fél éve nagyon fájt a bal térdem szedtem mindenféle fájdalom és gyulladáscsökkentőt., kenegettem a legjobbnak mondott krémekkel de semmi javulást nem észleltem. Ultrahangon ki derült hogy a térdhajlatban baker cisztám van. Várom azok jelenkezését akinek volt vagy van ez a  fránya cisztája és milyen kezeléseket kapott rá
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 17:062.

    Amikor megláttam a címet

    azt hittem el akarod cserélni

    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  2. 2009. május 1. 17:073.
    Fiamnak volt kb. 7-8 éves korában, pár napja fájt neki, elmentünk a gyereksebészhez, a doki megnézte, ott helyben megpungálta, többet nem jött elő. Szerencére gyorsan túlestünk rajta.
    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  3. 2009. május 1. 17:224.
    Lehet hogy nem jól tettem fel a kérdést de nem illik más bajával gúnyolódni. Ne légy cinikus .De cserélhetünk is ha ugy gondolod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (2)
    2009-05-01  17:06
  4. 2009. május 1. 17:375.

    Hál istennek már csak a múltamban él:)

     

    Volt, aztán ambulánsan leszívták. Eredmény: visszajött. Aztán térdműtét olyan lyukasztásos módszerrel. Eredmény: visszajött. Aztán szikés tédműtét és kopp...kopp...kopp nincs cisztám:)

     

    A baker ciszta nem önálló betegség, hanem egy tünet. A térd problémájának következménye. A ciszta "elmulasztása" nagyon függ a térd állapotától:(

     

    Ha már másfél éve fáj a térded, akkor érdemes lenne egy nagyon jó ortopédust felkeresni (nekem sokadikra sikerült csak találnom). UH-val meg lehet állapítani a cisztát, de a térd betegségét nem biztosan. Volt CT-m, egy igen híres ortopédus csinálta az első műtétemet, de mint látható tök fölöslegesen, mert egy másik ortopédusnak sikerült csak helyretenni a térdemet.

    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 1. 17:376.

    Biztos hogy az?

    Mik a tüneteid?

    Mit kapsz rá és mióta?

     

    Condrosulfot?

     

    Nincs valami autoimmun problémád is?

    előzmény:
    flencsi (4)
    2009-05-01  17:22
  6. 2009. május 1. 17:537.
    nézdd mit találtam:  A térdhajlati cisztákat nevezik Baker-cisztának. Ezek kis, ízületi folyadékkal teli tömlők, melyek az ízületi tok kitüremkedései a térd mögött. A felgyülemlett, kizáródott ízületi folyadék következménye, mely a térd mögé kis tömlőként boltosul ki az ízületből. A folyadék felszaporodását okozhatja reumatoid arthritisz vagy a térd túlterhelése. A Baker-ciszták keletkezését a térd mögötti területen jelentkező fájdalom jelzi. Nem szabad elhanyagolni a problémát, mert a ciszta megnövekedhet, leterjedhet a lábszárizmok közé, és a folyadék mennyiségének vagy nyomásának megnövekedése a ciszta megrepedését eredményezheti. A kiszabaduló nedvek pedig a környező szövetek gyulladását, trombózishoz hasonló panaszok megjelenését okozzák, ráadásul egy nagyobb vagy megrepedt Baker-ciszta valóban előidézhet mélyvénás trombózist a térdhajlati vénában az arra ható nyomás miatt. A diagnózis általában a beteg panaszainak célirányos kikérdezésével és a térd mögött vagy a lábszáron tapintott duzzanattal állít ható fel. Ultrahang, MRI vagy érfestés segíthet a kórismézésben, illetve a ciszta kiterjedésének megítélésében. Ha duzzanatot okoz a térdnél a ciszta, az orvosnak tűvel kell leszívnia a folyadékot. Ám ha a kezelés eredménytelen, a ciszta kiújul, műtéti úton kell eltávolítani.
    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  7. 2009. május 1. 18:358.

    Szia, mi az a megpungálás?

     

    Nekem 4 éves kislányomnak van...

    előzmény:
    mergerit (3)
    2009-05-01  17:07
  8. 2009. május 1. 18:419.
    reumatológust javaslok, mert ő pontosan tudja, hogy a térdednek más egyéb ízületi gondja is van-e, vagy csak maga a ciszta a probléma, feltétlen keresd fel!
    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  9. 2009. május 1. 19:1210.

    A kerdesedre a valasz - mindenkinek.

     

    Mas kerdes, hogy milyen nagy es okoz-e tuneteket. Mert nagyobbodhat, begyulladhat. A legtobb nagy izulet korul vannak ilyen "lengescsillapitok".

    előzmény:
    flencsi (1)
    2009-05-01  16:57
  10. 2009. május 1. 19:2311.
    Köszönöm a részletes tájékoztatót remélem hogy tudnak segiteni.Hétfőn megyek vissza a reumatológushoz mert a térdemről készült röntgen felvételen nem talált semmi rosszat a traumatológus. Manapság csak ritkán szivják le a folyadékot már inkább ugy hallottam hogy mütéti a megoldás.Biztosan megerőltettem a térdemet. Azt szeretném tőled kérdezni hogy érzéstelenitésben végezték a mütétet de szerintem lehet altatásban is. Nagyon aranyos vagy hogy igy utánna néztél a témának. Üdv.Lencsi
    előzmény:
    eRiKa (7)
    2009-05-01  17:53
  11. 2009. május 1. 19:3312.
    Nem tudom hogy mióta van ott a térdemben de most az utóbbi időben nagyon fáj. Gyulladásnak külső jelei nincsenek csak mozgásra jelentkező fájdalom és duzzadás. K. 3x2x1cm-es.
    előzmény:
    lorkababa (10)
    2009-05-01  19:12
  12. 2009. május 1. 20:3513.
    Nem tudom mennyire nyerő a reumatológus, nekem a pungálást is ortopéd doki végezte és a műtéteket is.
    előzmény:
    Szabadsag (9)
    2009-05-01  18:41
  13. 2009. május 1. 20:3914.

    A pungálás az leszívást jelent.

    gondolom ugyan úgy csinálják gyereknél is mint felnőttnél. Ambulásan csinálták, hasonfekve, egy tűt szúrtak a cisztába és leszívták. Fájdalmat nem éreztem, illetve talán egy tűszúrásnyit. Gondolom azért egy kisgyreknél adnak valami érzéstelenítőt is? És nekem nagyon jó volt, mert megkönnyebbült a térdhajlatom, ahogy szívta a doki éreztem, hogy csökken a feszülés, a fájdalom. 

    előzmény:
    Lucababa (8)
    2009-05-01  18:35
  14. 2009. május 1. 20:4715.

    Nem vagyok szakember,csak egy szenvedő alany, de ha a térdeden nincs semmi gond (porcleválás pl.), akkor szvsz. csak pungálni fogják, a cisztádat. Vagyis leszívják. Műteni ritka esetben szokták. Sőt állítólag nekem egyik műtétnél sem nyúltak hozzá a cisztámhoz:) Azt mondta a doki, hogy ha megszünteti a térdem problémáját, akkor megszűnik a ciszta is....és remélem igaza van, eddig úgy néz ki:)

    A pungálást leírtam az előbb, hgoy hogy csinálják. Tényleg semmi fájdalommal nem jár. A térdműtétek azok már kórházas történetek gerinc érzéstelenítéssel, illetve a nagyműtétemet altatásban csinálták.

    De mindaz amit leírtam nem tudományos dolog, csak átéltem őket

    előzmény:
    flencsi (11)
    2009-05-01  19:23
  15. 2009. május 1. 20:5316.
    Még csak annyit és eldugulok, hogy ha nyugalmi helyzetben nem tapintható a cisztád, akkor nyugi, biztos nincs komoly gond. Nekem nyugalmi helyzetben is már alma nagyságú volt. És ha lehet próbáld meg elkerülni a műtétet, inkább keress fel több dokit is, mert nagyon fájdalmas és hosszadalmas egy térdműtétből a felépülés (sajnos tudom:(
    előzmény:
    flencsi (12)
    2009-05-01  19:33

Címlap

top