Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pehelykönnyű túrógombóc

thesun
Létrehozva: 2009. március 27. 17:27

Sziasztok Sütő-Tündérek!

Írja le számomra valaki, hogyan kell egyszerűen, nagyon finom, pehelykönnyű túrógombocót készíteni. Volt már erről topic régen, de nem szeretném végigböngészni.

Köszönöm a segítséget, hátha másnak is jól jönne a recept.

  1. 2009. március 27. 17:522.

    Szia, én arról a topicról mentettem ezt, nem tudom kié az érdem. Azóta ez a családom kedvenc túrógombóca (meg az enyém is, mert sokkal gyorsabb és finomabb, mint a hagyományos).

    Hozzávalók:

    1 liter tej

    20-25 dkg dara

    5 dkg cukor

    2 cs vaníliás cukor

    1 kg túró

    1 citrom reszelt héja

    zsemlemorzsa

     

    A tejből, darából, cukorral sűrű tejbedarát kell főzni,  ha kissé kihűlt mehet bele a túró és a citromhéj.  A masszából gombócokat formálsz, pirított zsemlemorzsával, vagy nélküle, ki hogyan szereti, készen is van. Kicsit soknak tűnt elsőre az 1 kg túró, de kiderült, mindenki imádja még másnap is, melegítés nélkül is finom. Az eredeti recept nem az enyém, de szerintem a legfinomabb túrógombóc, amit ettem.

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  2. 2009. március 27. 17:523.

    Szia,

    nálunk ez a nyerő Túrógombóc recept:

     

    50 dkg túró

    4 db tojás

    15 dkg zabkorpa

    1 csapott mk só

     

    Minden hozzávalót összekeversz. Jót tesz neki, ha 10-15 percet állni hagyod kifőzés előtt.

    Cukrot nem rakok bele, mivel az öntet általában elég édes (tejföl+porcukor, áttört gyümölcs+porcukor stb). Bár ez ízlés dolga, aki édesen szereti,  tehet néhány ek-nyit. Szaftos hús mellé is szoktam készíteni, olyankor 1 ek aprított kaprot is keverek hozzá. Búzadarával is ugyanezek az arányok, csak akkor kell néhány órányi pihenés a dara duzzadásához.

    Kifőzni lobogó forró, sós vízben szoktam. Elég sokáig fő, még legalább 10 perc kell neki azután, hogy a gombócok a víz színére jönnek.

    Remélem tudtam segíteni!

     

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  3. 2009. március 27. 17:574.
    Köszönöm az eddigi reciket elmentettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. március 27. 18:255.

    Szia!

     

    Azt olvasta, hogy a tojásfehérjét fel kell verni kemény habnak és úgy kell beleforgatni a masszába. Ettől lesz könnyű.

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  5. Torolt_felhasznalo_563202
    Torolt_felhasznalo_563202
    2009. március 27. 18:356.

    Szia!

    Pont tegnap készítettem el életem első túrógombócát

    Fél kg túrót összekeversz 2 tojással, és annyi búzadarával, amennyit felvesz. (Lehet 10-15 dkg is, nehogy szétessenek, mint nekem először) Pici cukor, só is kell bele. Nedves kézzel gombócokat gyúrsz, és forrásban lévő, sós vízbe teszed. Ha megfőttek, felúsznak a víz felszínére, akkor lehalászod, és pirított zsemlemorzsába gurítod őket. Nagyon finom!

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  6. 2009. március 27. 18:397.
    Nekem olyankor finom,mikor betartom azt az utasítást,h. pár órát álljon a masszaa hűtőben. Elég, ha reggel összegyúrod a cuccot és dlben kifőzöd. Eleinte nem tartottam fontosnak, de ez tényleg számít! A dara megpuhul, gondolom, ezt nem vettem eddig számításba.
    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  7. 2009. március 27. 18:448.

    TÚRÓ GOMBÓC / bigacsiga2

    hozzávalók:
    1/2 kg tehéntúró
    1 csipet só
    1 cs. vaníliás cukor
    1 evőkanál kristálycukor
    2 db egész tojás
    4-6 evőkanál búzadara


    A hozzávalókat jól összekeverjük, legjobb robotgéppel, de kézzel is lehet és rögtön forrásba lévő vízbe kis gombócokat formálva kifőzzük. Nekem van egy fagylaltos kanalam azzal szoktam a vízbe szaggatni a gombócokat, így szép egyformák lesznek és a kezem se lesz ragacsos. kb. 12-14 gombóc lesz így.


    A kifőtt gombócokat pirított zsemlemorzsába forgatjuk.
    Mi tejfölt és fahéjas porcukrot szórunk rá, de lehet gyümölcsszósszal is tálalni.

    Garantáltan nem fő szét és nagyon finom.

    Azért 4-6 kanál a búzadara, mert nem mindig egyforma a túró, ha vizesebb 6 kanál ha szárazabb 4 kanál is elég.

    Más receptekhez képest ezt nem kell pihentetni és nem kell a tojásfehérjét sem külön felverni!!!

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  8. 2009. március 27. 19:069.
    Én mindig külön felverem a fehérjét és úgy keverem össze a többi cuccal, szerintem ettől lesz olyan könnyű. Csak azért gondolom, mert mikor nem így csináltam, nem volt jó.
    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  9. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2009. március 27. 19:2510.

    Szia, én hasonlóan készítem mint bigacsiga, csak picit mások az arányok.

     

     Túrógombóc

     

    Hozzávalók:

     

    25 dkg túró

    1 evőkanál kristálycukor,

    1 csomag vaníliás cukor

    1 tojás

    4 ek. dara (van hogy 5 vagy 6, a túrótól függ, nekem legjobban a Tolle 25 dkg-s dobozos túrója vált be, de ahhoz ált. 5-6 kanál dara kell, mert krémesebb).

     

    A hv-kat összekeverem, aztán 10 percre hűtőbe teszem, addig felforralom a vizet, a masszából pici gombócokat formálok, (mert az hamarabb megfő) és a forrásba lévő vízbe teszem. Állítólag akkor jó, ha már feljönnek a víz tetejére, én úgy szoktam hogy újraforrástól számítva 20 percig főzöm. Amíg fő, addig serpenyőben vajat forrósítok, lepírítom rajta a zsemlemorzsát. A megfőtt gombócokat kiszedem és átforgatom a pirított morzsában. Porcukorral, tejföllel vagy lekvárral lehet tálalni, ki mivel szereti.

     

    Értelemszerűen, amikor fél kiló túróból készítem, akkor duplázom az adagokat.

     

    ez nagyon finom, egyébként az nlc-ről való a recept:)

     

    Üdv

    Malena77

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  10. 2009. március 27. 19:2711.
    Monarchia túrógombóc, amit Lajos bácsi az osztrák konyháról hozott, isteni, de nem csak túrógombócnak, hanem sósként levesbetétnek is. Komolyan. Nem érdemes kis mennyiségben csinálni, mert macerás, ugyanakkor: fagyasztható...
    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27
  11. 2009. március 27. 21:2312.

    Én is hagyom pár órát állni, pl este összekeverem, és másnap főzöm ki, addig pihen a hűtőben. (Így a dara felveszi a nedvességet és puha lesz a gombóc)

    Teszek bele kevés margarint is -mert a túrók eléggé "szárazak"- és még kis sütőport is.

    Főzni fedő alatt főzöm, óriásira dagadnak és könnyűek. Kihűlve persze, keményednek, úgyhogy frissen finom!

     

    Arányokat nem tudom (dara mennyi), de egyszer megmérem!

    A túrót jó, ha áttöröd -levesmerő kanállal félgömb alakú szűrőn könnyű-, de ha nem akarsz macerázni, merülőturmixszal is pépesre keverheted.

     

    Összekeverve eléggé lágy a massza, másnapra lesz "gombócolható" állagú. Gombócolni vizes kézzel, kb 3-4 cm átmérőjűeket szoktam, főzésnél duplájára nőnek.

    Ha feljönnek a víz tetejére, még főzni kell pár (6-8) percig, hogy átfőjjenek. 

    előzmény:
    thesun (1)
    2009-03-27  17:27

Címlap

top