Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Görögország-SARTI

Torolt_felhasznalo_370252
Torolt_felhasznalo_370252
Létrehozva: 2008. szeptember 8. 22:24

Sziasztok!

 

Pénteken indulunk Sartiba párommal és kíváncsi vagyok hogy volt-e valaki már ott és milyenek a  tapasztalatai 

Kedven étterem, bár?

 

Szép estét mindenkinek!  

  1. 2008. szeptember 8. 22:322.

    Szia!

    Én 11 éve voltam, és bármikor visszamennék. Aranyos kis falu, még utcanevek sincsenek. Jól fogjátok érezni magatokat. Sajnos étteremre, bárra már nem emlékszem, volt jó néhány a tengerparton. Mi béreltünk robogót, és bejártuk a környéket. Voltunk kirándulni Thessalonikiben és a csúszdaparkban, voltunk folklóresten. Indult út a Meteorákhoz is.

    Kellemes nyaralást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  2. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 8. 22:403.

    Helló!

     

    Mi is szeretnénk robogót bérelni

     

    Köszönöm  

    előzmény:
    AN0102 (2)
    2008-09-08  22:32
  3. 2008. szeptember 8. 22:514.

    Mi 6 éve voltunk Sartin, látom a motorozást leírták- mi bejártuk vele a környéket(10-15 km), meg a Meteorák is jó- oda befizetni érdemes, Thessalonikit- ott a piacot ne hagyjátok ki egy élmény:)- olyan halakat én még életemben nem láttam és ettem- vettünk tintahalat és a férjem megcsinálta.

     

    Ja és nekem nagyon bejött a grillezett kukorica, amit az utcán árulnak esténként. 

     

    Étterem nevekre már nem emlékszem, de az idegenvezető el fogja mondani, hogy melyek a magyar tulajdonú éttermek.Ha jól emlékszem  egyik egy pizzéria.

     

    Remélem segítettem valamit!

     

    Üdv:

           Bedrienn
     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  4. 2008. szeptember 8. 23:455.
    Ha jól emlékszem ott van a narancs part, kine hagyjátok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  5. 2008. szeptember 9. 00:146.

    Két éve voltam, nagyon jó volt! Lehet szinte mindenhol enni-inni-sörözni. Mi is motoroztunk, gyöngyörű helyekre lehet így eljutni, csak alig emlékszem, pedig egy nagyon szép helyre elmociztunk fürdeni (szép tiszta víz meg valamilyen formájú szikla a vízben) és egy kis faluba is elkarikáztunk, ott -  egy jegeskávé mellett -  megkérdeztük a helyieket, hol lehet egy jót enni, és egy isteni hangulatos teraszos helyre irányítottak minket, életem egyik legjobb kulináris élvezete volt. Sajnos erre sem emlékszem már, de érdemes a helyi emberekre hallgatni :)

     

    Jó utat és kellemes időtöltést nektek, bár én is mehetnék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  6. 2008. szeptember 9. 01:207.
    szia! Én tavaly voltam Sartin. Nagyon szép hely, és szinte az összes vendéglőben beszélnek magyarul. A szállásunk nem volt az igazi, (volt pár lakótárs az apartmanban-csótányok) de ez se tudta elrontani a nyaralás élményét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  7. 2008. szeptember 9. 05:328.

    Szia!

     

    Nekem ott dolgozik a barátom, így az elég sokat járok oda. Az utóbbi egy évben 6x voltam Sartin.

     

    Étterem: A tengerparti sétányon rengeteg étterem van. A nevét én sem mindnek tudom, de ha a parkoló felől indulsz, az első étteremben nagyon finom a kaja, mi oda járunk. Pizzát a Waves-ben egyetek, az idegenvezető a Relax-at szokta ajánlani, a barátom szerint ott nem olyan jó. Mindkettő a parton van. Nagyon finom a gyros az Ovelix-ben, az a fő utcán a Sithon Travellel szemben van. Ott van 2 személyes görög menü is, 4 féle hússal, salátával, pitával, üdítővel, 10 €. Finom és tényleg elég 2 embernek.

    Ha a parkolótól Sari Beach felé mentek, jobbkézre van egy magyar étterem, (Blue valami a neve, nem emlékszem pontosan), ott magyar kajákat is kapni (gulyás, töltött paprika, pacal) és isteni a Tokaji aszu.

     

    Bár: Rengeteg bár van. Kinek mi tetszik. Nekem a kedvenc a fő tér mellett a Paris, isteni a Carperia koktél, meg a valamibe beáztatott mandula sóval. A parton van a Tell Me, az is jó. Ha a Thassos motorkölcsönző utcáján indulsz felfelé, ott a George pub,  nagyon érdekes dizájnnal és remek hangulattal. Azon az utcán vannak a disco-k is, nekem azok nem annyira jöttek be, de érdemes bekukkantani, ott a Mike's, a Fact, kicsit lejjebb a Macedonia (régen Mojito volt a neve) Itt vasárnap és szerda este magyar parti van. A Narancspart tényleg itt van, kb. 7 km, tényleg érdemes megnézni, nagyon szép, a víz tiszta. A másik irányban szintén vannak szép öblök, Goa beach, Sykia felé. Ha szeretnél még tudni valamit kérdezz nyugodtan. Jó utat nektek, biztos jól fogjátok érezni magatokat, nagyon jó hely.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  8. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 9. 07:529.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek nagyon köszönöm az infókat

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. szeptember 9. 10:5110.

    Szia Andyl!

     

    Mi vasárnap jöttünk haza Sartiról, és ez az egy hét volt életünk legszebb élménye! Csodálatosan éreztük magunkat Sartin, igaz máshol még nem is jártunk. Így ez volt az első tengerparti nyaralásunk, de hidd el, könnyes szemmel jöttünk haza, és folyton azon gondolkodunk, hogy hogyan juthatnánk ki ismét! Kristálytiszta és jó meleg a tenger! Az időjárás szuper volt, szerencsére nem volt az az őrült kánikula. Azért tegyetek be egy hosszú nacit, és egy kardigánt, mert este volt, hogy szükség volt rá! Ha busszal mentek, akkor a buszra is a hosszú rucit ajánlom! A Mike's bárja azt hiszem már zárva lesz, de ha mégis kinyit, akkor oda csak a zene miatt menjetek be, mert egy 3 dl-es almalé 4 Euro Viszont a George' s Pub-ja valóban fantasztikus, ki ne hagyjátok! Együtt sirtakizhattok Georggal, az igazi görög tulajdonossal, és a bár hihetetlenül magával ragadó. Ezt a motorkölcsönzősök utcájában találod, este fele lesz nyitva. Gyrost mi is az Ovelix-ben ettünk, ott fini volt, annyira, hogy a 7 napból 6-szor azt ettünk A péksütijük nekünk nem jöttek be, valahogy olyan olajosak, egy sütit is nehéz legyűrni, annyira tömény. Az árak amúgy itthoniak!

    Motort Angelo-tol béreljetek, mert ő fantasztikus, minden este nála tanyáztunk, szieszta időben pedig ő vitt el minket a legcsodálatosabb helyekre! 

    Megírnád, hogy honnan indultok pénteken? Mert szeretnénk küldeni egy kis ajándékot a motorkölcsönzős Angelonak! Nagyonb hálásak lennénk, ha esetleg el tudnátok vinni neki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  10. Torolt_felhasznalo_189796
    Torolt_felhasznalo_189796
    2008. szeptember 9. 11:0811.
    Szia!Én is pénteken indulok Sartiba az ApollonnalMelyik apartmanba mentek?A srti.hu oldalon rengeteg képet és fórumot találhatsz Sartiról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  11. 2008. szeptember 9. 23:2212.

    SZIASZTOOOK!

     

     

     Mi is pénteken (45 perc múlva azt mondom holnap után )

    indulunk Sartira az Apollonnal

     

    Bekakálok, hogy összejön előre kis csapat itt a fórumon!

     

    Kedves billen!

     Látom másik topicban is, hogy komoly érdekeltséged van Sartin, ill Gr.o-ban...   Meg tudod mondani, hogy a Thessaloniki mellett lévő viziparkba hogyan jutunk el, ill. onnan haza (Sartira), mennyibe kerülhet a buszjegy és a belépő? Van ugyan fakultatív progiban, de gondolom úgy sokkal drágább...

     Ja, és van vmi piac Thessalonikiben amit már több fórumon dicsértek. Az mikor van és hol? Mit érdemes még megnézni, hisz elég nagy a város?

     

     Köszi a választ előre! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. szeptember 9. 23:3013.
    holnapután
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 10. 09:0614.

    Haho!

    En Szalonikiban elek, a viziparkba indul busz Szartirol, vagy helyi busszal is azt hiszem fel lehet jonni. Innen Szalonikibol indul Waterland busz (igy hivjak a helyet).

    A piachoz meg kell talalnotok az Aristotelous teret, Egnatiatol lefele indul egesz le a tengerpartig tart. Nem lehet elteveszteni. Ha a tenger fele nezel akkor jobbra fordulva van a nagyobb resze az Ermou nevu utcatol indul.

    Halpiac, zoldsegpiac, huspiac, mindefele piac kulon-kulon.

    Kaveboltok is vannak, ahol zsakban lehet kavet kapni es ott helyben megorlik. Ezeket sem lehet elteveszteni elmesz elottuk es meg kell allj, szippantani egy kicsit a kaveillatbol.

    Itt lehet kapni rezbol hagyomanyos gorog (torok) kavehoz edenyeket (ezekben a legjobb kesziteni ezt a fajta kavet).

    Rengeteg kis uzlet van, erdemes meg benezni a Kosmas nevu uzletbe ahol a vilag minden tajarol finomabbnal finomabb dolgokat lehet kapni. Tovabba gorog specialitasokat, hihetetlen dolgokat. Egy husuzletben (szinten az Ermou-n)  pedig kapni lehet krokodilhustol kezdve, strucchust meg en mar nem is tudom meg milyen hust. Ezt is erdemes megnezni.

    A zoldsegpiac a legszinesebb, gyonyoru!!!

    A halpiacra csak akkor menjetek be ha birjatok a halszagot!Azert kar kihagyni, meg lehet csodalni a jegen a nyelvhalat, rakokat meg meg ki tudja mit.

    Kozben hangosan kiabal minden arus, olyan elet es hangulat van, hogy tenyleg kar kihagyni! Kevesen tudjak Szalonikirol, hogy az izek varosa, itt foznek a legjobban Gorogorszagban (helyesebben egesz Eszak-Gorogorszagban)  atvettek a torokoktol az izeket illetve hoztak magukkal Konstantinapolybol a recepteket a kisazsiai gorog menekultek 1920-ban.

    előzmény:
    Dáridóri (12)
    2008-09-09  23:22
  14. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 12. 00:1415.

    Szia!

     

    Mi a Sarti Beach Hotelbe megyünk:) Ti?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189796 (11)
    2008-09-09  11:08
  15. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 12. 00:2116.

    ma 12kor

    előzmény:
    Dáridóri (13)
    2008-09-09  23:30
  16. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 12. 00:2217.

    Szia!

     

    Mi a Campussal megyünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189796 (11)
    2008-09-09  11:08
  17. Torolt_felhasznalo_370252
    Torolt_felhasznalo_370252
    2008. szeptember 12. 00:2718.

    Na hát eljött bár csigalassúsággal hogy indulunk nem soká Sartira

     

    Lassan aludni kéne, de a párom még pakolászik és zizeg...Nem talál semmit, ha véletlenül vmi mégis megvan akkor az tuti....

     

     

    Szóval azt szerettem volna kihozni ebből az egggészből hogy MINDENKINEK NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM  a sok infót és a segítséget

     

    Mindenkinek szép napokat, és amint visszajöttünk beszámolok hogy milyen is volt

     

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370252 (1)
    2008-09-08  22:24
  18. 2008. szeptember 12. 05:5019.

    Szia!

     

    Látom, Káposztáslángos már megválaszolta a kérdéseidet. Én sem tudtam volna jobban. Én nem jártam még az Aquaparkban, de amikor a reptérről jövök láttam kitáblázva, valahol arra lehet.

     

    A Sarti-Thessaloniki buszról csak annyit, hogy ha jól emlékszem naponta 4x megy, az utolsó vissza Sartira 5-kor indul. Vannak gyorsjárat, de van nagyon lassú is, ami bejárja egész piripócsot és minden bokornál megáll. Így azt a 128 km-t majdnem 4 óra alatt teszi meg. Szóval nem biztos, hogy nem éri meg jobban szervezetten menni, vagy autót bérelni, attól függ hányan mentek. Jegyárra nem emlékszem pontosan, valami 16€ rémlik egy útra, de talán kettőnknek volt annyi.

     

    Jó utat mindenkinek, aki Sartira megy ma!

    előzmény:
    Dáridóri (12)
    2008-09-09  23:22
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 12. 08:3320.

    sassos-al mi volt a baj?

     

    előzmény:
    boddia (10)
    2008-09-09  10:51
  20. Torolt_felhasznalo_969708
    Torolt_felhasznalo_969708
    2008. szeptember 15. 21:1621.
    Na,ez már Görögország topik....én megkérdezném,hogy milyen idő van ilyenkor szeptemberben tapasztalt utazók szerint Korfun???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top