Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2010. március 23. 21:1930026.

    Jucó: pedig lesz ez még rosszabb is:)

    ZSombor mai műsora:

     

    ma voltunk anyoséknál, ZSombor kikészitette őket.......

    az még hagyján hogy a vasaláskönnyitő folyadékot magára öntötte... utána a leveleket szétdobálta, de egy pillanat alatt... utána a maradék sült krumplit belelapátolta a fiokba......

    na ugyhogy gondolom mit gondolhatnak hyog nem neveltük meg a gyereket:((((

    pedig rászolunk, megbüntetjük de ő ilyen izgága, avgy nem tudom mi a jo kifejezés rá... az hoyg egy banánt egy helyben egyen meg az csak álom......banánevés közben az üvegtálat dobta le majdnem a földre, ugyhogy résen kell lenni....

     

    Azér tmondoam hiszti az még jo, én már elengedem a hisztit a fülem mellett.....ha nicns semmi okuk rá, én teszekveszek, aztán abbahagyják szépen:)

     

    Gabi: már mindjárt itt a vége:) tök jo lesz utána, majd azért ne tűnj el szülés után:)

    előzmény:
    Youcó (30025)
    2010-03-23  20:04
  2. 2010. március 23. 22:0530027.

    Youcó: kitartás... a hisztiről és Zsófiról én is tudnék mesélni.... szerintem itt a szomszédok összes gyereke közül ő a legelevenebb és leghisztisebb... a fiúk hozzá képest...

    Bandi meg ehhez képest még tényleg semmi... vagy jól megedződtem Zsófin, ki tudja:))))

    A séta után Zs-nál is van hiszti, hogy nem akar hazajönni, pedig 3,5 éves... néha kibírhatatlanul üvölt.... megpróbálom már nem meghallani én is....

     

    Na, de nem akarunk elrisztani:))))))

    Csatil: kilóim:) majd küldöm én is:)

    Gabi: várjuk a mindenféle híreket rólad és Ákosról:)  

     

    előzmény:
    Youcó (30025)
    2010-03-23  20:04
  3. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2010. március 24. 08:0030028.

    Sziasztok napsugaras szép jó reggelt csajok!!!!!

     

    Hiszti:az van nálunk is erősen.Tegnap az evésnél jőtt-ment mint a takarék szővetkezet nem bír egy helyben lenni 5 percet.

     

    Sacmac:várom a kilokat

     

    Youco:még én is néha kiakadok a hisztitől sajnos

     

     

    Mi tegnap egész nap kint voltunk de remélem ma is így lesz.

     

     

     

    Csati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 24. 10:2330029.

    SZiasztok!

     

    Gatta-nak nagy-nagy gratuláció a Hugicához! Gyönyörűek a Csajszik!

     

    Mini: nagyon rossz ez a napallergia. Apukám is hasonló cipőben, ő is min. 50-es naptejet kell, hogy használjon.

     

    Futóbicaj: én is azt hallottam, hogy könnyebben megtanulnak bicajozni, ha ilyet használnak. Egyik barátunk azonban leleményesen megoldotta a dolgot. vettek a gyerkőcnek egy rendes bringát, de leszerelte róla a pedált és a hajtókát  így futóbicikliként használta először. Aztán később felszerelte és rendesen használtk. Így meg lehet spórolni a futóbicaj árát!

     

    És egy KÉRÉS!

    Csajok, nem megy valaki mostanában az IKEÁ-ba? Márc 25-től lesznek a nyári cuccok és tavaly is elkapkodták őket, mire mi mentünk. Mivel szezonális, így nem kapnak belőle többet. Ha esetleg valaki menne és lenne olyan aranyos, hogy venne nekem pár dolgot, akkor elutalnám neki a vételárat és amikor Bp-re megyünk elhoznánk tőle. Ha esetleg tud vki segíteni, akkor priviben várom!

     

    Sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. március 24. 12:2830030.

    Sziasztok!
    Mucor?: igen, az sokkal egysezrőbb ha bicajrol leszerelik:) és persze olcosbb is:)

     

    Ikeába lehet megyek pénteken vagy szombaton, irdd meg mit sezretnél és megnézem neked:)

    előzmény:
    Mucor (30029)
    2010-03-24  10:23
  6. 2010. március 24. 14:4930031.
    Mucor: na elvielg holnap délután megyek ikea felé ugyhogy ird meg priviben mit kérsz!!!!!!!!!
    előzmény:
    hibi (30030)
    2010-03-24  12:28
  7. 2010. március 25. 09:5330032.

    Jó reggelt!

     

    Sehol senki? :( :( :(

    Mi megvagyunk, nincs jó kedvem, de írok, hátha más is jön..... :)

    Ki mit csinál ma?

    Jó idő van, mi biztos, hogy megyünk valamerre:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_535096
    Torolt_felhasznalo_535096
    2010. március 25. 11:4730033.

    Sziasztok!!!!!

     

    Megkésve ugyan de itt vagyok.Mi votunk a boltban++ugyhogy ezt csináltam eddig.Még jővők de most nyuz Kevin hogy játszunk.

     

    Csati

     

     

    előzmény:
    sacmac81 (30032)
    2010-03-25  09:53
  9. 2010. március 25. 13:4330034.

     

    Sziasztok!!!

     

     

     

    Elég nagy a pangás jövök én is , mi takarítunk, ablakot pucolunk, főztünk jól elfáradtam, Nóri most alszik,ma még nem voltunk kint az udvaron de délután kimegyünk habár eléggé fúj nálunk a szél annak ellenére, hogy szép napsütés van.

    Sacmac miért nincsen jó kedved???

    Hibi te ma ikeázol??

    Nóri is hisztizik ha valamit nem kap meg habár eléggé meg van neki minden engedve, de néha veri fődhöz magát, anyukám mondja, h ne is nézzek rá ilyenkor de én ezt nem tudom megtenni inkább megbeszéljük és megvigasztalom, sajnos nem egyezik az elvünk a gyerekneveléssel kapcsolatosan.. 

    előzmény:
    sacmac81 (30032)
    2010-03-25  09:53
  10. 2010. március 25. 15:1630035.

    Sziasztok!

     

    Levi még mindig a déli álmát alussza, így a házi feladatok készítése közben kicsit benéztem. Láttam, voltak viták, és örömök mostanában. Remélem az utóbbiból több, az előbbiből kevesebb lesz, ahogy haladok a visszaolvasásban.

     

    Youco: Gratula!!!!

     

    Gabi: Levi is szereti nézni a halakat, de legutóbb egy megijesztette.

     

    Nagyon szereti az állatokat, most voltunk otthon a szüleimnél, volt 2 "felnőtt" kutsus, 4 kiskutyus, 1 cica, és 6 pici kecske. Amit a fiam művelt,...hát, haláli volt.

     

    Járunk Zenebölcsibe, vagy mi ennek a neve. Szóval olyan zenés foglalkozásra. 3x voltunk eddig, tetszik Levinek, csak szégyenlős kicsit. Bár, már van javulás. Ma a vége felé bement középre (néhány gyerek ott ücsörgött), és a kislányok buksiját simogatta. Annyira édes volt. Persze az apja meg nagyon büszke volt a fiára, amikor meséltem, hogy több kislánynak udvarolt egyszerre.

     

    Beszélni nem beszél sokat továbbra sem, mond úgy 10 szót, de most pl egy hete alig beszél. Most minden állat gaga, meg a kaka szó az most nagyon menő. Megérteti magát mutogatással is. 

     

    Egyik ismerősömnek hasonló korú a lánya, mint a fiam. Mostanában találkoztunk velük 3x, és folyton azt érzem, hogy produkáltatja a lányát előttem, hogy lássam miket tud. Meg folyton erről mesél. Nem látom kiugrónak ügyesnek, sem kiugrónak okosnak sem a gyereket, és nem is hiszem, hogy ebben a korban össze lehetne őket hasonlítani. Csak olyan rosszul esik. Az én fiam egyébként érdeklődőbb, és mozgékonyabb, de számára ez szerintem semmi, vagy neki ez nem erény. Nem értem a viselkedését.  A lánya nem olyan szégyenlős mint a fiam, és mások előtt is "beszél", Levi nem igazán. Na, mindegy, nem is írok erről többet, mert már kezdem összehasonlítani a két gyereket, pedig nem akarom. Imádom, és nekem ő a tökéletes. Még, ha nem is beszél sokat, és ha csak nekem produkálja magát.

     

    Réka: Én nem jövök dicsekedni az biztos. Férjem valami 30 ezer forinttal hozott kevesebb fizetést haza, és állítólag ez már így is marad. Én ezt nem értem. Azt rebesgették, hogy majd mennyire jó lesz mindenkinek, mert többet fog haza hozni. Hol van a beígért pénz?????

     

    Mi is mehetnénk nyaralni, teljes ellátás 1 hétre 2 főre+Leventének 40ezer forint, de még ezen is gondolkodunk, hogy ki tudjuk-e fizetni. Nem tudom.

    Suliba járok, július végén vizsgázok, férjem főiskolára jár, + nyelvtanfolyamra, szeptembertől nekem is főiskola. Fél év 165ezer. Sokszor alig jövünk ki az adott hónapban a pénzből.

    És isten tudja mikor vettem magamnak ruhát, bármit. Férjemnek két farmerja van, a kevésbé szakadtban jár dolgozni, és mindenhová. Nem túlzok. A gyerekre költünk, de ő is használt turis cuccokat kap, meg ritkán játékot. Nagyon ritkán. Most akartam neki venni egy-két dolgot, de ugrott. 

    Üdülési csekk??? elvették azt is.

     

     

    Bölcsi: Nagyon izgulok, hogy mi lesz. Alapból szerintem semmi esélyünk, egyedül a munkahelyünkhöz közelibe van némi ismeretség, de ez is csak olyan "ismerősömnek az ismerőse", szóval félek, hogy nem jön be. Akkor viszont "tragédia" lesz. 
    előzmény:
    Réka1974 (30034)
    2010-03-25  13:43
  11. 2010. március 25. 15:2030036.

    Azt elfelejtettem írni, hogy már 2 hete délben Leventém cumi nélkül alszik!!!!!

     

    És még annyi, hogy az esti alvásnál 2 nap alatt rászokattam, hogy egyedül aludjon el az ágyában.

     

    (Már kezdett katasztrófába fulladni az esti elalvás. Csak az ölemben, TV előtt, és a végén még fél óra TV nézés után sem volt hajlandó aludni.)

     

    Büszke vagyok ám rá! Meg magamra is.

    előzmény:
    párhuzam (30035)
    2010-03-25  15:16
  12. 2010. március 25. 15:3330037.

    Párhuzam: a gyerekek összehasonlítása... na, igen, ezen rágódom én is vagy 3 napja... A szomszédban sok kisgyerek van, de mindig az enyém valahogy a rossz, a gonosz, a figyelmetlen... egyébként sokszor teljesen igazuk van, de én már azon is 100x elgondolkozom, hogy ki akarunk-e menni az udvarra...:(

    Ők sem jobbak szerintem sok szempontból, mint mi, de mindegy... engem is nagyon bánt:( meg én nem üvöltöm le más gyerekét alapból , de tegnap úgy ráordítottak Zsófira, hogy csak na.... :(

    Amúgy meg van mozgékony, beszédes, félős, stb gyerek... mindnek van előnye és persze hátránya is... A lényeg, hogy neked ő a tökéletes:)

     

    A suliba járás jó drága... én el sem tudom képzelni, hogy miből telne nekünk rá... Remélem, hogy ti ügyesen megoldjátok:)

    Amúgy mit tanulsz?

    Réka: a fent említettektől van pont rossz kedvem...

    előzmény:
    párhuzam (30035)
    2010-03-25  15:16
  13. 2010. március 25. 15:3630038.

    Párhuzam: gratulálok az altatáshoz:)

    Én is szenvedtem a délutáni elaltatással régebben, aztán hasonlóan oldódott meg a probléma:)

    előzmény:
    párhuzam (30036)
    2010-03-25  15:20
  14. 2010. március 25. 18:4830039.
    Írtam egy oldalt és Nóri kikapcsolta  a gépet, most dühös vagyok rá majd reagálok én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. március 25. 20:4330040.

    Szaisztok!
    MA már hulla vagyok:(

    délelőttvárosligetben voltama fiukkal, után délután pelusért mentem, turiztam:) nődokinál voltam, ikeáztam, délután meg 7ig még a játszon voltunk, ugyhogy kifáradtak rendesen:)

     

    Mucor: irtam privit hyog mi volt:)

     

    Párhuzam: ne törödj azzal aki produkáltatja agyerekért, mondjuk ez szerintem mindenkiben benne van hyog meg akarja mutatni hogy mit tud a ygereke, de van aki visszafogja magát... pl. ugysem fogja elmondani a verset ZSombor sem ha kérem rá és nicn sfeloldodva:)

     

    BEszéd: ZAlán nem mondd semmit:) de nem is zavar, a tesoja helyette is dumál:)

     

    Bölcsi remélem sikerül! probálda protekciosba, avgy ideiglenes lakcim ott nem jo?

     

    Párhuzam: és hogyhoyg cumi nélkül alszik? hogy történik igy az alvás?

     

    SAcmac: miért orditottak rá ZSófira?

    én szoltam volna hyog azért ne orditson vele..... menjetek ki de ne játsszatok vele:)

     

     

    előzmény:
    Réka1974 (30034)
    2010-03-25  13:43
  16. 2010. március 25. 21:0030041.
    képek
    előzmény:
    hibi (30040)
    2010-03-25  20:43
  17. 2010. március 25. 21:0430042.

    Sziasztok!

    estére én is befutottam :-)

     

    Hibi: Köszönöm az IKEÁT!!

     

    Párhuzam: hát igen ez a produkálás eléggé bosszantó. Bár nekem szerencsém van, mert itt a környékünkön sokkal félősebbek a gyerkőcök, még az egy évvel idősebb is, mint M. Így aztán nem is kell produkálnia magát . Beszélni M. sem igen beszél csak a "kabbe" megy továbra is (Kapcsold be a TV) és most kezdte az "abba"-zást. Ezt akkor kezdte, amikor egyszer mondtam neki, hogy "hagyd abba" . Néha van egy kis "Ana" is. De semmi más, ja meg cica. M. általában óriásiakat sikongat, ha vmit lát vagy tetszik neki vmi esetleg összefüggéstelen értelmetlen hablatyba kezd. Fogalmam sincs pl. hogy a "kököm" meg a "hattyam" mit jelent, de ezteket többmindenre mondja. Ahogy Anyukákkal beszélgettem azért általános az, hogy a csajszik hamarabb dumcsiznak, viszont hiheteten színésznők a hiszti terén. Amúgy meg ne aggódjatok van itt több olyan 2,5 éves aki nem sokkal mond többet mint M.....

     

    Tényleg miért kiabált rá Zsófira, hát ez azért dúrva!!!!

     

    SZiasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 25. 21:0930043.
    Mucor: kabbe:) azt hittem kapd be:)
    előzmény:
    Mucor (30042)
    2010-03-25  21:04
  19. 2010. március 25. 21:1930044.

    halihó

     

    elveszett dömper jelentkezik hihi

     

    mi délelőtt bandázunk, azután alvás-evés és újra bandázás, vacsi, fürdés és alvás. Így telik egy napunk. Max. beiktatunk esetleg egy vásárlást a közeli boltban, és ennyi.

    Nem is tudom mikor voltam utoljára a gyereknek bármit is venni. Pedig kellene, mert csak csizmánk és bélelt nadrágunk van. Az pedig már baromi meleg.

    Elmentünk ma a turiba, ahová szoktunk (na jó, az ősszel voltunk vagy 4-5 alkalommal) járni, de már megszűnt. 

     

    Lányok, nem akarunk valamikor elmenni az állatkertbe??? Már a gyerekek is élveznék. Jó idő is van. Hm???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 25. 22:0730045.

    A cumi nélküli alvásról:

     

    Azt gondoltam, hogy az én fiam nagyon cumis, azt pedig biztosan tudtam, hogy bölcsi előtt le akarom szoktatni. (Már ha felveszik persze). Az egyik vizsgám után gondoltam most ráérek, ha sír, sír, de én akkor is megpróbálom anélkül letenni. Legfeljebb nem alszik el olyan hamar, vagy többször be kell menni hozzá, vagy legyen bármi, készen állok. Erre az történt, hogy simán elaludt. 2 napig felkelt 1 óra alvás után, és sírdogálni kezdett, bementem, adtam neki cumit, és aludt tovább. A 3. napon nem kérte, és ugyanúgy végigalussza a 3-3,5 órát cumi nélkül. 

     

    Ami még pozitív, hogy azóta nappal sem igazán cumizik.

     

     

    Kérdés: Tudtok Pesten a Nyugati környékén kilós turit? Tesóm fillérekért turkál otthon, én meg csak irigykedek. Még

    játékok is szoktak lenni, most elsoroltam neki, hogy miket figyeljen, mit szeretnénk. Pl tanuló maci

    Most tanulnom kell.

    előzmény:
    hibi (30040)
    2010-03-25  20:43
  21. 2010. március 25. 22:3130046.

    Jucó: én mindenféle taliban benne vagyok:)

     

    Párhuzam na akkor jo ha cumi nélkül megy, nálunk ugye csak alváshoz van, de nyáron én is szeretném leszoktatni ha megy:)

     

    Háda turi vana Lehel trnél 2 is majdnem egymással szemben.

     

    ma vettem ZSOmbornak polot, ZAlánnak gatyót, de aza baj hyoga gyerekcuccok nincsenek vállfán, hanem össez vannak ömlesztve:( A Keleti vagy Blahánál lévő Hádában viszont fel vannak akasztva a gyerek cuccok is.

     

     

    előzmény:
    párhuzam (30045)
    2010-03-25  22:07
  22. 2010. március 25. 23:2130047.
    Hibi, akkor a vasúttörténeti mellé vegyük fel az állatkertet is ;)
    előzmény:
    hibi (30046)
    2010-03-25  22:31
  23. 2010. március 26. 06:5230048.

    Jó reggelt!

     

    Ismerem mindkettőt, de iszonyatos áraik vannak. Attól a vaterán olcsóbban ki lehet fogni ezt-azt. Én kilós turit keresek, mert az olcsóbb. Persze attól függ, hogy mennyi kilója. Nem is tudom milyen árak vannak itt pesten, mert nem "szoktam" turizni. Nővérem úgy 800-1200 Ft/kg-ért szokott vásárolni. Erről ne is álmodjak?

    előzmény:
    hibi (30046)
    2010-03-25  22:31
  24. 2010. március 26. 07:3030049.

    Szaisztok!

    Párhuzam: Hádában 2490 egy kilo, de itt ujpesten van 1500/ kgért is, de annyiról szerintem ne is álmodj:) HOl lakik tesod?

     

    Vácon egyik ismerős 150 ft/dbért szokott venni tök jo ruhákat:)

     

     

    előzmény:
    párhuzam (30048)
    2010-03-26  06:52

Címlap

top