Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. 2008. december 13. 15:06826.

    jajj,fokrisz, nagyon sajnálom,hogy ez történt, ne aggódj tuti nem lesz semmi bajuk, szerintem a patakba  nem tudnak belefulladni,a labradorok nagyon jó úszók én úgy tudom.

     

    talán valaki megtalálta őket és hazavitte. nincs felétek valami menhely féleség,ahova bevihették?

     

    a kisbabához gratulálok, írj majd ha van valami fejlemény

     

     

    előzmény:
    fokrisz (825)
    2008-12-13  10:22
  2. 2008. december 13. 18:35827.

    Sziasztok !

    NE haragudjatok,hogy csak most tudtam jönni.

     

    Először is szeretnék gratulálni Nektek Flórához ( biztos nagyon édes lehet ) .  

     

    Rossz olvasni amit írtál. Már csütörtökön eltűntek, szegények  már 2 napja étlen -szomjan .   Szerintem sem fulladhattak bele a patakba. Minden állat tud úszni , sőt a labradorok nagy búvárok is.   

    NEm tudom,hogy milyen messze van tőletek a következő település,de érdemes lenne arra fele is megnézni ,hátha elkószáltak messzebbre. Itt az utcánkban is régen elszökött két golden, és 15 km-re arrébb  találták meg őket ,egy mezőn .   Talán érdemes lenne őket ilyen mezős-erdős részen keresni , ott egy kutya jobban szeret lenni,mint egy utcán .  Esetleg még állatorvosnál megkérdezni  ,hátha aki megtalálta őket jelezte neki,hogy talált két kutyát .   

    Tudom,hogy könnyű mondani,de próbáljatok megnyugodni .    Elő fognak kerülni .  

     

    Nekem annyi mesélni valóm van,de majd ha vidámabb lesz a hangulat mindent leírok , és hozok csomó képeket .  

     

    Addig is nagyon szorítok ,hogy előkerüljenek a kutyusok !!!!  

    előzmény:
    fokrisz (825)
    2008-12-13  10:22
  3. 2008. december 13. 19:04828.

    Fokrisz ha olvasod a topikot.

    Indítottam egy topikot . Vmint vipetre is felraktam,hogy eltűntek és egy eltűnt állatok honlapra is regisztráltam,ahova szintén leírtam ,hogy mi a helyzet .  

    Remélem nem baj. De én csak így tudok segítne Nektek.  HA ott laknák a környéketeken,tutira elmennék keresni őket .  

    Megadtam mindehol az e-mail címemet . Úgyhogy ha van vmi itt jelzen,vagy iwiwen .    VKi csak látta őket . 
    előzmény:
    fokrisz (825)
    2008-12-13  10:22
  4. 2008. december 13. 20:16829.

    szia kiara,olvastam a topicot amit nyitottál,nagyon rendes tőled

     

    hát reménykedjünk,hogy hazatalálnak ezek a csavargók

     

    fokrisz,te meg próbálj meg semmiképpen se idegeskedni,a babák nagyon megérzik a feszültséget  

    előzmény:
    Kiara*** (827)
    2008-12-13  18:35
  5. 2008. december 14. 10:49830.

    Hát reménykedjünk,hogy épségben haza kerülnek.    

    Kitudja lehet,hogy már megtalálták őket ,és már otthon vannak.  

    előzmény:
    evettke27 (829)
    2008-12-13  20:16
  6. 2008. december 15. 08:48831.

    Még mindig semmi

     

    Egy biztos, hogy a folyónál voltak, ott a nyomuk. Van ott a másik oldalon egy lovastanya, legelővel. A lovakat állandóan ugatni szokták, le merném fogadni, hogy odamentek. Remélem onnan csak elzavarták őket és nem lőttek beléjük vagy egy ló nem taposta agyon őket.

    Más nyomunk egyáltalán nincs, senki nem látta, akit a környéken megkérdeztünk. Ma szólok a postásnak, ha elkapom, hogy ha esetleg látja őket valahol, szóljon. Már egyszerűen nem tudjuk őket hol keresni, szinte az egész várost bejárta férj gyalog, kétszer is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. december 15. 10:51832.
    Felhívtam a gyepmestert, írtam az állatvédőknek mélt, szóltam a postásnak, egyenlőre semmi.
    előzmény:
    fokrisz (831)
    2008-12-15  08:48
  8. 2008. december 19. 15:08833.

    Szia !

    Annyira 

     sajnálom,hogy még mindig nincsenek meg a kutyusok . 

    Remélem december végéig azért előkerülnek .  

    Nekem van egy olyan érzésem,hogy vki már befogadhatta őket . 

    Mindennap nézem az e-mailjeimet,de semmi üzenet nem jött Elvisről és Prissről .    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 21. 14:16834.

    SZiasztok !

     

     

    Szeretnék Minden Kutyusnak és Gazdinak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Újévet Kívánni ! 

     

     

     

    Kiara és Szofi   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 21. 20:20835.

    Sziasztok,én is szeretnék mindnyájatoknak nagyon boldog karácsonyt kívánni.

     

    fokrisz: remélem meglesznek a kutyák, vagy már van valami fejlemény??

    előzmény:
    Kiara*** (834)
    2008-12-21  14:16
  11. 2008. december 23. 10:34836.

    Sziasztok!

     

    Sajnos nincsenek meg, szerintem már nem is lesznek, a szívem szakad meg. A gépen fent van róluk egy csomó kép, állandóan beléjük botlok. Priscilla pedig egy héten belül szülni fog szerintem, ha jól számoltuk.......Istenem, add, hogy ne kint legyenek a szabadban, hanem tényleg valaki befogadja őket.

    Lányok, nem tudom, hogy jövök-e még ezek után erre a topikra. Nagyon köszönöm a segítségeteket a kereséssel kapcsolatban, hihetetlen, hogy azonnal cselekedtetek még ilyen távolságból is.

    Boldog Karácsonyt kívánok Nektek és a kutyusoknak is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 23. 12:56837.

    SZia !

    Reménykedjünk,hogy Priss egy meleg helyen hozza majd világra a kölykeit  .   Remélem még valaha megfogjátok őket találni .    

    Én nagyon megszerettem ezeket a kutyusokat  .   

    A hírdetéseket még január végéig fent hagyom ,aztán ha nincs semmi akkor letörlöm őket .  

    Jó volt írogatni a kutyusainkról   . 

    Rakok fel búcsúzóul néhány képet   .  Ezek novemberben illetve,most decemberben készültek Szofiról .   

     

    Azért nagyon remélem ,hogy előkerülnek a kutyusok és ismét tudunk majd egymásnak irogatni  .  

    Örölük,hogy megismerhettelek benneteket   .

    Flórának pedig szép gyermekkort kívánok,  valamint azt,hogy legyen sikeres ,szép élete .  

    előzmény:
    fokrisz (836)
    2008-12-23  10:34
  13. 2008. december 23. 13:00838.
    A többi 
    előzmény:
    Kiara*** (837)
    2008-12-23  12:56
  14. 2008. december 23. 13:01839.
    A bónusz képek 
    előzmény:
    Kiara*** (838)
    2008-12-23  13:00
  15. 2009. január 4. 21:03840.

    Sziasztok!

     

    Nemrég volt itt a faluból egy pár, hogy az egyik ismerősüknél van az egyik kutyus. Priscilla az, három fekete kiskutyussal. Férj most ment értük. Tudjátok hova? Balatonkenesére!!! Hogy kerültek oda, azt nem tudom, mert mindig csak a másik irányban mentünk velük. Állítólag Elvis is ott kóborol valahol, remélem idővel ő is meglesz.

    Jajj, annyira örülök!!!

    Figyeljetek, ti adtátok fel valamelyik újságban hírdetésként, hogy elvesztek? Mert állítólag ott látták meg, hogy hova valósiak a kutyák. Ha igen, ezer hála Nektek lányok, imádlak Titeket!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 5. 11:41841.

    Sziasztok!

     

    Priscilla már itt aludt éjszaka nálunk az óljában a kicsikkel, bevezettük nekik az infralámpát, hogy meg ne fagyjanak. Igazán stramm kis kölykök (két szuka és egy kan), már próbálnak felállni, a szemük is majdnem nyitva van. állítólag kb. Karácsonykor születhettek. Egy lakatlan házban találtak rá Priscillára és a kicsikre azok, akiknél volt, de már akkor is csak ez a három kuyus volt vele. Szerintem volt még legalább ennyi zsemleszinű is, csak a feketék jobban bírják a zordabb körülményekett, sokkal ellenállóbbak, ezt már az előző ellésnél is tapasztaltuk, úgyhogy ezért maradtak meg szerintem csak ők. Mindegy, annak nagyon örülök, hogy PRiscillával nem volt semmi olyan baj az elléskor, mint múltkor és még él. Képzeljétek ,kicsi nőtt, magasodott. Viszont elég vékonyka, úgyhogy most hízókúrán van nálunk. Elvis is remélem elő fog kerülni napokon belül, férj szólt, hogy ha látják, akkor fogják be és szóljanak neki, azonnal megy érte.

    Priscillán nem volt nyakörv, úgyhogy férj ma azt is vesz, meg elmegy gravíroztatni a nyakába egy kis cédulát, rajta a címünkkel és telefonszámunkkal. Igaz, ha elveszti megint a nyakörvét, akkor ezzel nem sokra megyünk, de már így is sokkal nagyobb esélyünk lesz rá, hogy a lehető leghamarabb megkeülnek, ha esetleg megint elszöknének.

    előzmény:
    fokrisz (840)
    2009-01-04  21:03
  17. 2009. január 6. 13:21842.
    Na, sikerült egy képet csinálnom a kicsikről. Akkorák már, mintha 4 hetesek lenének, pedig 2-nél nem többek.  Igaz, most 8 cicire jutnak 3-an.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 6. 13:54843.

    SZia !

    Jaj de jó hír . Hála az égnek ,hogy jól vannak a picik és Priss is . A képeket mindjárt megnézem.

    Remélem Elvis is jól van és hamarosan ő is előkerül .  

    Hát jó messze elvándorolt Priss .

    Én újságba nem adtam fel hírdetést,csak a  netre raktam fel őket egy csomó helyre  .    

    előzmény:
    fokrisz (840)
    2009-01-04  21:03
  19. 2009. január 6. 13:56844.

    NAgyon édesek .   Már az is csoda,hogy ők 3-an megmaradtak ebben a hidegben  .   De hogyhogy különváltak ?   

    Szerintem Elvis is valamerre arra lehet  ,mármint azon a környéken .  

     

    előzmény:
    fokrisz (842)
    2009-01-06  13:21
  20. 2009. január 6. 13:57845.

    Tényleg elég nagynak tűnnek a picikék.  

    Tiszta boldog vagyok ,gondolom ti is .  

    előzmény:
    fokrisz (842)
    2009-01-06  13:21
  21. 2009. január 6. 14:04846.
    Én a haziallat.hu honlapra is felraktam őket . Azthiszem van annak egy újságja,lehet,hogy a netes hírdetések ott is megjelennek .   
    előzmény:
    fokrisz (840)
    2009-01-04  21:03
  22. 2009. január 6. 14:19847.
    Együtt voltak azok elmondása szerint, akiknél Priss volt, mindig együtt látták őket, követték is őket néhányszor, mikor a saját kutyájukat vitték sétálni vagy a Balatonhoz, csak mikor Priss megellett ugye nem mozoghatott tovább, mert ott voltak a kicsik. Ráadásul gondolom úgy, mint az előző ellésnél, ha Elvis a kicsik közelébe ment morgott és rá akart támadni, úgyhogy szerintem Elvis ezért ment el onnan. De tuti, hogy még a környéken van ott, bár mielőtt Priss-t elhoztuk, már akkor pár napja nem látták Elvist. Egyenlőre nem is hallottunk felőle. Majd meglátjuk, meglesz-e.
    előzmény:
    Kiara*** (844)
    2009-01-06  13:56
  23. 2009. január 6. 14:23848.

    kiara: köszi szépen,hogy írtál, válaszoltam is

     

    fokrisz: annyira örülök,hogy Priss megvan, és a kölyköknek is nagyon örülök, komolyan nagyon aggódtam én is,látod még vannak rendes emberek és szóltak nektek. Remélem Elvist is hamar megtaláljátok, biztos ott lesz a környéken szerintem keresi Priscillát. 

    előzmény:
    fokrisz (847)
    2009-01-06  14:19
  24. 2009. január 6. 14:43849.
    Biztos meg lesz Elvis is  .   
    előzmény:
    fokrisz (847)
    2009-01-06  14:19

Címlap

top