Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kert

Kertember
Létrehozva: 2007. szeptember 26. 08:10

Sziasztok!

Segíteni szeretnék mindenkinek, aki a kert gondozása, építése során szakmai támogatásra szorul. Bátorítok mindenkit, hogy kérdezzen, mert sokszor egy tanács elég ahhoz, hogy megmentsük legféltettebb növényünket, vagy pénzt spóroljunk a helyes gondozással, kivitelezéssel. Bátorítok mindenkit, hogy válaszoljon, mert tudni igazán csak a gyakorlatból lehet. Aki kertészkedik az tapasztal is, ne szégyellje ezt mással is megosztani, mert másnak ez kincs lehet. Várlak benneteket a virtuális kertünkbe.

Kertember

  1. 2011. október 15. 17:06676.

    Kedves Zsuzsanca!

     

    Köszönöm kedves szavaid.

    Sajnos mostanság nagyon lelassultam itt a neten, ennek persze megvannak az okai. Néha azért itt vagyok, nézegetek, olvasgatok, és ritkán irogatok is. Igyekszem segíteni a jövőben is.

     

    előzmény:
    zsuzsanca (675)
    2011-10-09  12:24
  2. 2012. január 18. 10:17677.

    Kedves Kertember!

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan csíráztassak bambusz magot . Rendeltem több félét pl moso-t is, de mind olyan ami minusz 20 fokig bírja. Direkt vastag szárú fajtákat rendeltem azaz óriásbamuszokat. Van már 3 féle bambuszom de azokat mind cserepesen nagy rizómával vettem. Utánaolvastam a csíráztatási módoknak de olyan sokmindent írnak hogy nem tudok kiigazodni. Ha most elkezdem csíráztatni és tavaszig bent nevelgetem az jó lehet? Ha ki is csírázik, gondolom még meg kell erősödnie, ugye? Nemek a földes csíráztatás szimpatikus, mert nem szeretném gombaölővel mosogatni, ha nincs rá szükgég. Ha valakinek van tanácsa és próbált már ilyet szivesen venném a tanácsait.

    Köszönettel: cell

    előzmény:
    Kertember (676)
    2011-10-15  17:06
  3. 2012. január 18. 11:07678.

    Kedves Cell!

     

    Eddig eszembe sem jutott, hogy babmbuszt is lehetne magról nevelni. Sokkal egyszerűbb módja a tőosztás.

    Próbáltam utánajárni a dolognak, ami azt jelenti, hogy felhívtam azt a kertész ismerősöm, aki hazánkban a legnagyobb művelője ennek a bambusz szaporításnak, forgalmazásnak. Ő azt tanácsolta, hogy nedves homokba rakd el a magokat, és egy pince, vagy garázs hűvösébe, ahol ne süllyedjen a hőmérséklet fagypont alá, teletesd ki őket. A nedves homokba a magok megszívják magukat nedvességgel, elkezdődik a lassú csírázás. Tavasszal, amikor már elmúlnak a fagyok vidd ki őket a szabadba, és a homok folyamatosan nedvesen tartása mellett csíráztasd ki őket. Mindaddig a homokban maradthatnak, amíg el nem érik a palánta nagyságot. Akkor aztán ki-, vagy átültetheted őket.

    Remélem sikerülni fog.

    előzmény:
    cell (677)
    2012-01-18  10:17
  4. 2012. január 18. 11:12679.
    Köszönöm a választ meg hogy így utánajártál. A tőosztás az nagyon jó, de amiket rendeltem azokat még a környéken sem lehet kapni. Lehet hogy Pest és környékén van néhány spec kertészet akinak van óriásbambusza, de az nekem messze van és felettébb drágák. Ez meg 1-2 ezer Ft-ból megvolt postaköltséggel együtt. Nekem egy próba kevéért ennyit megér. Meg fogom próbálni amit írtál. cell
    előzmény:
    Kertember (678)
    2012-01-18  11:07
  5. 2012. január 18. 11:45680.

    Kedves Cell!

     

    Szívesen jártam utána. Azért ne feledd én is tanulok ezekből a kérdésekből, tehát nekem is megéri.

    Nem Pesten van az a kertészet, hanem Pécs környékén, bár nem tudom Te hol laksz, de lehet, hogy az már közelbb van hozzád. Gondoltam, hogy a magok olcsóbbak voltak, és abban is igazad van, hogy egy próbát megér.

    Sok sikert hozzájuk.

    előzmény:
    cell (679)
    2012-01-18  11:12
  6. 2012. január 18. 11:49681.
    Hehe én pont Pécsett lakom. Csak nem az Egerágon lévő DM féle kertészetről beszélsz?
    előzmény:
    Kertember (680)
    2012-01-18  11:45
  7. 2012. január 18. 14:08682.
    De róluk. Látod kicsi a világ. Miklóstól kevesen tudnak többet a bambuszokról idehaza.
    előzmény:
    cell (681)
    2012-01-18  11:49
  8. 2012. március 28. 16:11683.

    Kedves Mindenki, aki olvas!

     

    Lassan a végéhez közeledik a metszés. A metszést általában egy kiadós lemosó permetezéssel célszerű zárni. Még azoknak is, akik idegenkednek a vegyszerektől. Ezek a szerek annyira nem mérgezők, mint a vegetációban használt társaik. Biogazdaságokban is engedélyezettek. Egyes növénykultúráknál már késő a lemosópermetezést alkalmazni, mivel annyira előrehaéladott állapotban vannak kihajtás terén, hogy károsítaná őket a növényvédőszer. Ezek a növények azok, amelyeket hamarosan megtámadja egy csúnya betegség, nevezetesen a monília. Fő támadási iránya a cseresznye, meggy, babarózsa, aranyvessző (népnyelven aranyeső). Sajnos hatásosan biológiai úton lehetetlen védekezni ellene, ezért, kénytelenek vagyunk vegyszerhez nyúlni. Aki védekezni akar ily módon a monília ellen, az most virágzáskor teheti ezt meg a leghatékonyabban. Úgynevezett virágzásba permetezéssel. Chorus 75WG, Dithane, Topas 100EC növényvédő szerekkel lehet védekezni.

    Ha bővebbet akartok tudni a moníliáról kérdezzetek nyugodtan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. március 29. 21:03684.

    Kedves Kertember!

    Ősszel balkonládába ültettem csarabot. Mi a teendőm most tavasszal, hogy az elültetett növények jövő ősszel-télen is virágozzanak?

    Válaszodat megköszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. március 30. 19:38685.

    Kedves Hampala!

     

    Igazándiból semmi extra dolgot nem igényel. Ha sikeresen áttelelt, akkor csak gondoznod kell. Lágy vizes öntözés, tápoldatozás, és minden rendben lesz. Télen a teleltetésnél vigyázni kell, mert örökzöld növény, ami azt jelenti a tél szempontjából, hogy télen sem áll le a nedvkeringése. Vesz fel és ad le vizet, ezért nem szabad, hogy átfagyjon a földje, és télen id öntözni kell. Ellenkező esetben kiszárad.

    előzmény:
    Hampala (684)
    2012-03-29  21:03
  11. 2012. május 6. 09:20686.

    Kedves Kertember!

     

    Anyák napjára kaptam egy begóniát (?). A cserépben eléggé laza föld van, kérdésem, hogy virágzáskor is át lehet-e ültetni virágföldbe? Annyira laza a földje, hogy azonnal átfolyik rajta a víz.

     

    Köszönettel

    Kata

    előzmény:
    Kertember (1)
    2007-09-26  08:10
  12. 2012. május 6. 11:16687.

    Kedves Kertember!

     

    Már pár napja elhatároztam, hogy írok neked a meggyfánkról. Sajnos az a gyanum, hogy lefagyott pont virágzáskor. Az összes virág rajta van, teljesen elbarnulva, elszáradva. A fa tetején van egy két pici meggy kezdemény, ami zöld de a többséggel baj van. Jól gondolom, hogy ez fagyás lehet? Illetve most mi legyen ezekkel a virágokkal, kell valamit tennem? Vagy majd leszárad?

     

    köszönöm előre is a választ

    Azért hoztam gyönyörű zöld képet is, a kertünk igazán csodálatos lett :)

    előzmény:
    Kertember (1)
    2007-09-26  08:10
  13. 2012. május 6. 15:31688.

    Kedves Kata!

     

    Amiben most a begónia van az nem is tipikus föld, hanem tőzeg, ami tele van tápanyaggal és a kémhatása be van állítva a begónia számára. Szóval ez egy nagyon ideális táptalaj a begóniának. A tőzegről tudni kell, hogy súlyának többszörösét képes felvenni vízből és tárolni azt, de ha kiszárad, akor nagyon összezsugorodik, elválik az edény falától, igen laza szerkezetű lesz, így a víz átfut rajta. Többször kis adagú öntözéssel, és alulról történő felszivatással gyorsan telíteni lehet vízzel, ekkor már nem fog átszaladni rajta a víz.

    átültetni bármikor át lehet. A lényeg, hogy egy az egyben vegye ki a cserépből és ültesse át egy nagyobba, így a növény észre sem veszi, hogy másik edénybe került. Fontos, hogy megfelelő földbe kerüljön. Javaslom a zsákos egységföld vásárlását. Én a Compo-t részesítem előnybe, hazai földek közül pedig a JóFöld nevűt.

    előzmény:
    Katababa01 (686)
    2012-05-06  09:20
  14. 2012. május 6. 15:35689.

    Kedves Halmama!

     

    Köszönöm a gyönyörű képeket. Legszívesebben én is csak a kerteben ücsörögnék, dolgozgatnék, de sajnos nem lehet.

    Bár képet nem kaptam a meggyfáról, de anélkül is úgy vélem, hogy nem jól gondolod. A meggyfa nem elfagyott, hanem beteg lett. Monília a betegség neve. Hamarosan akarok róla írni egy bővebb cikket, abban részletezem, hogy mit kell tenni. Ha jól emlékszem a Mi baja a növényemnek fórumomba már írtam a moníliáról, oda képeket is raktam fel. Nem régen írtam, így könnyen megtalálod.

    Ha megírom a cikket, akkor jelzem neked. Addig nem kell tenned semmit sem a meggyfával.

    előzmény:
    Halmama (687)
    2012-05-06  11:16
  15. 2012. május 7. 22:46690.

    Szia Kertember!

     

    Igen a Monília ismerős, már előző évben is küzdöttünk vele, de nem ennyire durván. Az utcában a legtöbb fa így néz ki egyébként. Sok ágat levágtunk, megsemmisítettük. Volt lemosó permetezés és virágzáskori is. Most mit tehetünk még? Az utcai egyik fa nagyon durva, szerintem lehet hogy vége is van a fának?? Olyan elkeserítő :(

    előzmény:
    Kertember (689)
    2012-05-06  15:35
  16. 2012. május 8. 17:11691.

    Szia kedves Halmama!

     

    A második képen az a gyönyőrsüség, milyen fa?Még éredkelne az utolsó fótón  látható, sok kis fehér virággal borított cserje is.

    Én is imádom a kertet, igaz, csak pár éve van lehetőségem rá, mióta kertes házun lett. Nagyon nagy örömömet lelem benne.Jó látni, ahogy fejlödnek a virágok, a gondoskodástól.

    Jó is lenne egész nap csak kint ülni, olvasgatni, dehát dolgozni kell sajna..

    Szép napot!

    előzmény:
    Halmama (687)
    2012-05-06  11:16
  17. 2012. május 8. 21:51692.
    Hamarosan felteszek egy részletes cikket. Most nincs időm elmélyedni a kérdésben. Ne haragudj.
    előzmény:
    Halmama (690)
    2012-05-07  22:46
  18. 2013. február 18. 16:41693.

    Szia Kertember!

     

    Kíváncsi lennék a véleményedre! Szerinted a komposztba illik belerakni a narancshéjat? A narancsot vastagon lefújják gombaölőszerrel, vajon a vegyszer lebomlik, vagy kiszórom a konyhakertbe a vegyszeres komposztot és bekerül a zöldségeinkbe?

    Köszönöm a válaszod!

     

  19. 2013. február 19. 15:08694.

    Kedves Rubus!

     

    Jogos a kérdés. Nem gombaölőszer az, amivel permetezik nyakló nélkül a narancsot, hanem rovarölőszer. Ha jól emlékszem, akkor a gyümölcslégy az ami komoly károkat okoz a narancsültetvényekben, ezért permetezik rovarölőszerrel. Nagy gondot az Eu-n kívülről behozott narancs jelenti, mert ott olyan szerrel is permeteznek, ami az Eu-ban nem engedélyezett. Ennek a szernek a bomlási ideje igen lassú, és felhalmozódik a táplálékláncban. Biztos hallottál már arról, hogy a bálnák zsírjából is kimutatták már. Nos, ha ilyen narancsod van, akkor annak a héját semmiképp se tedd a komposztba. 

    Eu-ban egyre többen termesztik boi módszerrel a narancsot. Aki járt már ilyen országok ültetvényein az biztosan látta, hogy a narancsültetvények fölé raschel hálóból védernyőt húznak a gyümölcslégy ellen, így nem kell permetezni.

    Kérdésedre a válaszom az, hogy attól függ honnan érkezett a narancs. Megmondom őszintén én Eu-s narancsot veszek és belerakom a komposztba a héját. Persze előfordulhat, hogy a kereskedelem megmásítja a származási helyet, de ezt nem tudom kivédeni. 

    előzmény:
    Rubus (693)
    2013-02-18  16:41
  20. 2013. február 20. 10:04695.

    Kedves kertember, 

    Szeretném a segítséged kérni.

    Füvesíteni szeretnénk az udvarunkat ebben a szezonban. 

    Eddig csak gaz tenyészett benne, a múlt évben nyírtuk rendszeresen, de végül július végén úgy döntöttünk, hogy nem locsoljuk a gazokat, így eléggé kopárrá vált a terület. 

    Tervezünk öntözőrendszert is, mert egy nem túl nagy, kb. 60-70 nm2-es négyzetes területről van szó és a párom a kivitelezést bevállalta, a tervezéshez meg kapunk segítséget.

    Nyilván gyepszőnyegről álmodoznék, de a realitás, hogy arra nem lesz keretünk.

    Láttam most egy terméket, erről szeretném a véleményed kérni, geotextíliára applikált fűmag. Érdemes valyon ilyet venni? Csábítóan hangzik, hogy csak leterítem és egyenletesen nő majd a fű és nem is gazosodik...

    ami még felmerült bennem kérdésként: a házunk előtt 4 hatalmas ostorfa van, nyáron árnyékol, ősszel eláraszt minket az avar, de igazán amiatt aggódom, hogy ilyenkor télen rengeteg mag és kis ágacska potyog le a benyúló ágakról a kertünkbe.

    A csupasz földről most össze tudtam szedni, de ha gyep lesz alatta akkor ez okozhat gondot a fű gondozásában?

    Köszönettel, 

    Rea

    előzmény:
    Kertember (1)
    2007-09-26  08:10
  21. 2013. február 20. 18:14696.

    Kedves Rea!

     

    De szép megfogalmazás. Geotextíliára applikált fűmag.

    Én nem vennék olyat, de döntsd el Te a dolgot igyekszem segíteni benne.

    Eredetileg ezt a geotextíliás (Fütex) füvet részükre találták ki. Így a fümagot a részűről sem a szél, sem a víz nem tudja lemosni. Arra kiváló. Kertebn szerintem felesleges pénzkidobás. Talán olyan helyen jó még, ahol a fűmag kelésekor, csírázásakor nem tudják megfelelően öntözni a gyepet. Mert a geotextília tartja a nedvességet, így ksiebb száraz időszakot átvészel a kis füvecske. Egy előnye lehet még, mivel a fűmag egyenletes van elosztva benne, így a kelés is egyenletes lesz. Ezt kézzel nem biztos, hogy meg tudjuk oldani. De ze csak időleges előny, mert a fű nagyon gyorsan egységessé válik, ha jól van gondozva.

    Nem gyomosodik!?! Talán van benne némi igazság. Talán kevesebb gyom jön elő, lagalábbis a geotextília alól nehezebben tudnak előtörni a gyomok, de idővel átnőnek rajta. Viszont, abból a kis talajrétegből, amivel letakarják tuti jön elő gyom, hacsak nem steril talajt hordanak rá.

    Az ára valahol 120-200,-Ft/m2 között mozog, attól függ milyen típust veszel. Ezzel szemben a kézel vetett fű ára 35-60,-Ft/m2 körül alakul. Kis kertekben nincs nagy különbség, de nagyobb kertekben már húzós lehet.

    Ostorfa ágak és magok nem okoznak gondot a fűben. Fűnyíráskor a fűnyíró simán bedarálja és összegyűjti őket. Nagyobb gondot az árnyékhatás fog okozni. Nem tudom mennyire lóg a fű fölé, ha igazán, akkor nem is marad meg alatta a fű. A lombját ősszel lombseprűvel mindenféleképp össze kell szedni, mert alatta télen befülled, berothad a gyep.

    Öntözőrendszerbe szívesen segítek, ha elakadtok valahol. Anyagbeszerzésben is tudok segíteni, lehet, hogy olcsóbban mintha magatok vennétek meg, hacsak nem ismerős adja. Ha lesz anyaglistátok tudok rá árakat adni. 

    előzmény:
    Rea73 (695)
    2013-02-20  10:04
  22. 2013. február 22. 08:09697.

    Kedves Kertember!

    Nagyon köszönöm a gyors választ,beláttam,igazad van.

    Ráadásul a terület nagyságát is elnéztem kicsit...tegnap fogtam egy mérőszalagot és bizony 120 nm2 körüli a terület, szóval egy tekercs nem is lenne elég...

    Az ostorfák ágai elég magasan vannak, kb. a terület 1/3-át árnyékolják be délelőtt, egyébként elég napsütötte a terület.

    Köszönöm a felajánlott segítséget is az öntözőrendszerrel kapcsolatban, egyenlőre még agyal rajta a párom...

    Esetleg olyan helyet tudnál ajánlani, ahonnan megbízható minőségű földet tudnánk hozatni? (Budapestiek vagyunk) Szükség lesz némi talajkiegyenlítésre is, meg gondolom nem árt majd egy kis friss föld a fűnek sem. Fűmagból milyen márkájút érdemes vanni? (Írhatod priviben is, nehogy reklámnak minősüljön)

    Köszönöm, szép napot

    Rea

    előzmény:
    Kertember (696)
    2013-02-20  18:14
  23. 2013. február 22. 09:08698.

    Kedves Rea!

     

    Márkát majd priviben, atöbit kiírom ide, hátha másnak is hasznos lehet.

    Föld ügyben nagyon szkeptikus vagyok. Eljutottunk oda, hogy az igazi jó föld aranyárban van, rossz minőségűért pedig kár pénzt kiadni. Ahol kertet építek mindenkit igyekszem lebeszélni az olyan megoldásokról (talajszint emelés, talajcsere), amikhez földhalmokat kell a kertbe hordani. Persze vannak esetek, amikor muszáj, pl. az erősen leromlott szerkezet nélküli szennyezett talajnál. Sokkal inkább annak vagyok a híve, hogy a helyi talajjal dolgozzunk, annak állapotát javítsuk, illetve annak állapotára keressük meg az ott vígan élő, virító, burjánzó növényeket. Sajnos ma nem ez az irányzat. A tervezők vagy nem rendelkeznek akkora növényismerettel, gyakorlattal, hogy ilyen kertet tervezzenek, vagy egyszerűen nyűgös ezzel foglalkozni, túl sok időt venne igénybe ilyen keretet tervezni (persze vannak kivételek, de sajnos nem sok). A kivitelezőknek, pedig egyszerűen nem érdekük ilyen kertet építeni. Egyrészt, ha szakmailag nincsenek felnőve a feladathoz, akkor sokat hibázhatnak, elmradnak az eredmények, ami oda vezet, hogy a tulaj nem fizet a munkájukért, másrészt anyagilag nem érdekük, hisz a termőföldön is sokat keresnek.

    Na, de nagyon elkalandoztam.

    Azt javaslom, hogy próbáljátok valahogy megoldani a saját földből a kiegyenlítést, ha mégsem megy, akkor se hiszem, hogy 120 négyzetméterre olyan sok föld kellene. Akkor javaslom, hogy vegyetek ömlesztett tőzeges egységföldet, hozzá komposztált marhatrágyát és ezt szórjátok ki a talajra, majd keverjétek össze, sé dolgozzátok be a talaj felső részébe. Összekeverni legjobb lenne rotációs kapával. Ha nincs ilyenetek, akkor gereblyével lehet összekeverni a talaj felületén, majd ásóval sekélyen be lehet ásni a talaj felső rétegébe.

    120 négyzetméterre 20 zsák (40 liter/zsák) marhatrágya, 40 zsák (80 liter/zsák) egységföld kell. Ez kb. 4 laza köbméter plussz jó minőségű talajt jelent, ami 120 négyzetméternél tömörítve 2 centi növekedést jelent. Ennyivel ki lehet dolgozni az egyenetlenségeket, és még a talaj is szuperül javítottad. Költsége annyit jelent: 30 zsák komposztált marhatrágya 20x750=15.000,-Ft, 40 zsák egységföld 40x1150=46.000, azaz 60.000 forint körüli összeg. Ezzel szemben egy sima 4 köbméter termőföld körülbelül 25.000 forint körül jönne ki. Beismrem árban van különbség, de minőségben is. Ha viszont a saját földet egyengetitek el, akkor a legolcsóbb. Vannak egyébként nagyon jó mikrobiológia készítmények, amiket a talajba dolgozva, nagyon hatásosan feltárják az abban található tápanyagokat a növények számára. Esetetekben ez néhány ezer forintos költséget jelentene.

    A hozott általános föld nagy hátrányai:

    - ismeretlen minőség, nem tudni milyen a kémhatása, mennyivel másabb, mint a mostani földeteké, milyen hatásasal lesznek egymásra, ha akeverednek,

    - ismeretlen a vegyi anyag tartalma, ha szántóföldről származik, akkor ott maradhatnak gyomírtószer maradványok, amik kedvezőtlen hatással lehetnek a fiatal gyepre,

    - ismeretlen a gyommag tartalma.

    Pesten nemigazán ismerek termőföld beszerzési helyeket, de telefonkönyvben, vagy szakmai tudakozóban vannak törmelék és sittszállító hirdetések. Azok szinte mindegyike tud földet is beszerezni. 

    A fenti anyagok márkaneveit majd priviben. 

     

     

    előzmény:
    Rea73 (697)
    2013-02-22  08:09
  24. 2013. február 22. 09:35699.

    Öntözőrendszer nagyon jó dolog. Két dolog van, amin érdemes gondolkodni:

    - az egyik a pénz, mivel a kialakítás költsége nem kevés, 120 négyzetméter telejsen automata rendszer anyagkötlsége 70-120 ezer forint körül mozog, függ a minőségtől, és a terület tagoltságától

    - a másik a víz, mivel annak igen húzós lehet a költsége, ha ivóvízről működik, kutat fúrni 120 négyzetméter kertre nem érdemes, mert a kútfúrás költsége sose térül meg, akkor inkább víztakarékosan kell öntözni, ennek is megvannak a fortélyai

    Tervezésnél érdemes mindennel kalkulálni.

    Ha van kutatok, de nincs pénzetek egyszerre megépíteni, akkor is javaslom, hogy fogjatok bele, de akkor ütemezve. A talajba fektessétek le a csöveket és egyéb szerelvényeket még füvesítés előtt, a többit meg ráértek később, így nem kell újra felsáni a gyepet. Így az első ütem 30-60 ezer körül megvan.

    Fűmagból tele van a piac. A nagyon gyengéktől egészen a nagyon profikig terjed a választék. Gyenge és közepes minőségűt (ezekből is lehet csodaszép gyepet nevelni) minden barkácsáruház forgalmaz. Nagyon profit viszont csak szakcégektől lehet venni. A profi magok igen drágák kilója 3000 fölött van. 120 m2 x 6 dkg/m2 = 7 kg (kerekítve) = 14.000,-Ft tól. Gyenge esetén 7.000,-Ft, Közepesnél 10.000,-Ft. 

    Zömében hatféle keverék van a piacon park, golf, sport, árnyék, rézsű, virágos rét fűmagkeverékek. Ezeken felül vannak speciálisak, de ezekre hagy ne térjek ki.

    Park közepes igényű, fűmagkeverék. Magas növésű. Kicsit durvaszálú

    Golf nagyon igényes heti többszöri nyírás, rendszeres öntözés, rendszeres tápanyag kijuttatás mellett lesz csak szép. Alacsony növésű. Nagyon finomszálú

    Sport igényes, öntözni, tápanyagozni kell, de nem oylan gyakran mint a golfot, nyírni hetente. Középmagas növésű. Finomszálú. Taposást jól tűrő.

    Rézsű igénytelen, magas növésű, széles levelű, durva szálú.

    Árnyék árnyékos helyekre.

    Virágos rét keverve virágzó növényekel, mint pl. százszorszép, gombhere.

    Nektek a sportot javasolnám, ha valóban nem árnyékol az ostorfa. Olyat semmiféleképp se vegyetek, amiben nádképű csenkesz van. A csomagolásra mindig rá van írva, hogy milyen fűfajtákból áll a keverék. 

    Nagyon sokat lehetne erről még írni, de most nincs rá több időm. Ha kéritek sokan, akkor összehozok róla egy bővebb cikket.  

    előzmény:
    Rea73 (697)
    2013-02-22  08:09

Címlap

top