Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vaníliasodót hogyan kell??

shazaam21
Létrehozva: 2006. július 3. 11:09

Sziasztok! Vaníliasodót (az ugyanaz, mint az aranygaluska?) szeretnék csinálni a páromnak, de nem ismerem a receptjét! Amelyik dióban van megforgatva és le van öntve azzal a csuda finom vaníliás öntettel!! A neten annyiféle leírását találtam, hogy azt sem tudom, melyik igaz?! Kellene az, hogy hogyan készül a tésztája és maga a vaníliás öntet! Tudom, vannak topikok, de dolgozom és nincs időm végigolvasni! Köztetek meg annyi konyhatündér van, biztos valakinek a kisujjában van ez a recept!

Csak néha tudok visszakukkantani (dolgozom), de előre is köszönöm a segítséget! 

  1. 2006. július 3. 11:332.
    Senki????????????????????     
    előzmény:
    shazaam21 (1)
    2006-07-03  11:09
  2. Torolt_felhasznalo_854529
    Torolt_felhasznalo_854529
    2006. július 3. 11:413.
    A legegyszerűbb és legsikeresebb lesz, ha hígabbra főzöl(több tejet teszel bele mint amit írnak)  egy vanília pudingot, plussz teszel bele vaníliás cukrot vagy vanília-rudat, és kész.
    előzmény:
    shazaam21 (2)
    2006-07-03  11:33
  3. Torolt_felhasznalo_870100
    Torolt_felhasznalo_870100
    2006. július 3. 11:454.

    szia..

    a vanilia sodó az az, ami rá van öntve az aranygaluskára (van pl aki csokival önti nyakon)

    szóval, recept.. ami nekem nagoyn bejött..

    1/2 kg liszt, 2 dkg élesztő (mindig friss élesztőből csinálom, a szárított nekem nem jött be), 2 tojássárgája, 3 dl tej, 5-6 dkg margarin, 5 dkg cukor, csipetnyi só, cukorzott dió ízlés szerint, margarin a sorok közé locsolni..

    az élesztőt 1 dl tejen megfuttatod, 1/2 dkg cukorral, ebbe teszel 3 ek lisztet.. (ebből lesz a kovász) a tojássárgákat a cukorral habosra kikavarod, hozzáönöd a tejet, és a sót (ezt a tejben előbb eláztatom, úgy könnyebb) a lisztet egy nagyobb tálba kiöntöd, ebbe ezt belöntöd, majd rá a kovászt.. a lényeg, hogy minden hozzávaló szobahőmérsékletű legyen.. ezt jól átdolgozod.. amíg olyan hólyagos nem lesz.. akkor letakarod, keleszted.. én úgy szoktam, így nyáron, hogy a mikroban előtte forralok valamennyi vizet, attól jól átmelegszik és abban kelesztem.. :D szóval hagyod kelni, kb 1 órát.. aztán lisztezett deszkára borítod.. és kinyújtod, kb ujjnyi vastagra.. kiszaggatod.. én pohárral szoktam.. és kivajazott tortaformába rakom.. ha befedte az alját, meglocsolom margarinnal, cukros diót szórok a tetejére, majd jöhet a következő sor.. és így addit, amíg el nem fogy.. ezt újból keleszted.. kb a kétszeresére.. én ezt már a langyos sütőben szoktam.. majd lassú tűznél megsütöd.. tűpróbáig.. Ez a tészta

    a sodó meg egyszerű.. én kb olyat szoktam rá csinálni, mint a madártej, csak hab nélkül.. azt is leírjam??

    de ha nincs kedved főzőcskézni, akkor lehet kapni az Auchanban általában aranygaluska tésztát, meg külön a tejpultnál madártejet - olyan mint a dobozos tej.. összekevered, és tálalhatod..

    sok sikert és jó étvágyat..

    m

    előzmény:
    shazaam21 (1)
    2006-07-03  11:09
  4. 2006. július 3. 11:475.
    Csak hogy valaki már válaszoljon! Nem tudom velem mész-e valamire, mert én recept nélkül szoktam összecsapni.
    Szóval sima egyszerű kelttészta, kisodorva, kiszaggatva (én csak simán kockára szoktam vágni, mert akkor nem kell újra és újra sodorni a maradékot), kivajazott tepsi, rétegezve a tésztadarabkák cukros darált dióval (vaniliás cukor használ neki), rálötykölve kis olvasztott vajjal.
    Vanilia sodót legegyszerűbben pudingporból csinálhatsz kb dupla mennyiségű tejjel, vagy liszt+ cukor+tojássárga+van.cukor+ tej felforralva.
    Ha van egy pici gyakorlatod ne aggódj, nem egy kényes kaja!!!!
    előzmény:
    shazaam21 (1)
    2006-07-03  11:09
  5. 2006. július 3. 12:096.
    Mivel mindenki kesz pudingbol keszit sodot, en a sajat csaladi receptemet irom le neked. Lehet kicsit macerasabb mint a pudingpor, de sokkal sokkal finomabb!

    Vanilia Sodo aranygaluskahoz:

    1 liter tejhez 2 pupos evokanal liszt, 3 egesz tojas, cukor izles szerint, vaniliascukor.

    Feltesszunk 9 dl a tejet forni, kozben a tojas sargajat a lisztet, a cukorot es a vanilia cukorral kikeverni. A maradek tejjel a kikevert tojast elkeverjuk csomomentesen. A tojas feherjet kemeny habba verjuk, lazan beleforgatjuk a masszaba. Tuzrol levesszuk a tejet ha forro (nem lobogo felforrt tejbe, csak forro tejbe) es belekeverjuk a tojasos masszat. Elkeverjuk, majd visszatesszuk a tuzre es folytonos keveres kozben besuritjuk. (kb 10 perc)

    Aranygaluska tesztaja.

    50 dkg liszt, 8 dkg cukor, 3 dkg eleszto, 2 tojas sargaja, 3 dcl tec, pici so.

    A tejbe felfuttatjuk az elesztot keves cukorral es a hozzavalokbol egy jol kidolgozott kelttesztat keszitunk. Majd pihentetjuk amig meg nem kel szep magasra. Olvasztott vajba vagy olajba martott kanallal, egy magas falu jenaiba, vagy zomancozott falu tepsibe (amit elotte kivajazunk), galuskakat szaggatunk. Retegenkent cukrozott daralt diot, (en szoktam bele egy keves baracklekvart is keverni) szorunk. Majd gyengen elomelegitett sutoben kozepes hofokon sutjuk. Mikor mar majdnem kesz a tetejet megszorom cukrozott daralt dioval, es hirtelen rapiritom par percig, hogy a cukor megolvadjon.

    Joetvagyat hozza.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. július 3. 12:187.

    Vanília sodó

    6 dl tej, 3 egész tojás, 15 dkg cukor, 1 evőkanál liszt, vaníliás cukor

    a cukorot a liszttel szárazon elkeverjük, hozzáadjuk a tojásokat és habverővel jól kikeverjük. ekkor lassként belekeverjük a tejet, az edényt forró víz föléállítjuk és állandó keverés mellett besűrítjük. Vigyázzunk, túl ne hevítsük, nehogy a tojás kipelyhesedjék.

    szó szerint idézve egy szakács könyvből, én mindig így csinálom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. július 3. 12:258.

    Nagyon szépen köszönöm!! 

    Mindenféleképpen én szeretném csinálni, nem akarok valami kész trutyit venni! És legalább megtanulom!! Nagyon köszönöm!!!          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870100 (4)
    2006-07-03  11:45
  8. 2006. július 3. 12:339.

    Köszönöm szépen!! nagyon hálás vagyok! Délután beszerzem ami kell hozzá, aztán majd meglátjuk!! 

    előzmény:
    rudola (6)
    2006-07-03  12:09
  9. 2010. szeptember 18. 07:3910.
    A tojásfehérje nem csapódik ki a meleg tejben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 18. 08:0111.

    Én is ezt a recit csináltam meg kb 2 hónapja és itt olvastam a nlc-n. SZuper lett. (összehasonlíthatatlanul finomabb, mint a hígabbra készített pudingos megoldás)

     

    Szó szerint ugyanezt tartalmazta (előkerestem a kinyomtatott receptet) talán te tetted fel akkor is klecsi!

     

    Ha igen örök hálám! Én ezt szoktam cisnálni, ha pl egy süti nem sikerül tökéletesen és kicsit száraz, vagy folytós lesz. Egy kis vanilia sodó hozzá, és már mindenki falja.

    előzmény:
    klecsi (7)
    2006-07-03  12:18
  11. 2010. szeptember 18. 08:0312.
    Én tök hülye vagyok. Most nézem a dátumot. Ezt csináltam meg. Ez isteni!!!
    előzmény:
    pozsona (11)
    2010-09-18  08:01
  12. 2010. november 7. 08:4313.
    előzmény:
    shazaam21 (1)
    2006-07-03  11:09

Címlap

top