Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretem a reggeleket ...

véntyúk
Létrehozva: 2004. február 26. 10:03
Sokfélék a reggelek, de mindet szeretem.
A reggel mindig lehetőséget jelent. Alkalmat arra, hogy megéljük az életünk egy újabb darabját. Reggel még nem tudjuk, milyen lesz az előttünk álló nap. Nem tudjuk, vidámak leszünk-e, vagy szomorúak, unalmas óráknak nézünk elébe, vagy mozgalmas perceket élünk majd meg.

Szeretem a hétköznapok kávéillatú reggeleit. A lassan éledező, majd egyre gyorsuló iramban pörgő család neszeit, zajait. A morcos kamasz arcra mosolyt csaló kicsi elevenségét. A zuhany lágy melegét, ami még az ágyat idézi, a jéghidegét, ami a feladataimra készít. A búcsúpuszikat, ahogy mindenki elindul a maga kis függetlenségébe ...

Szépek a hétvégi reggelek. Lassúak, álmosak, bújósak, lusták.
A feltöltődést indítják be, a kötelességnélküliség érzésével indulnak. Még a kávé is ráér ....

De a nyaralás reggelei az igaziak !
Érdekes, akkor mindig én vagyok az első, aki felkel. Olyankor megengedem magamnak, hogy egyedül legyek.
Ezeken a reggeleken kifelé figyelek. Nézem ahogy felébred a világ. Ahogy csikorogva beindul az élet.
Kimegyek a piacra, vagy elmegyek sétálni. Beengedem magamba a környezetből jövő jelzéseket.
Néha órákig tart, míg megszólalok ....

TE mire gondolsz reggel ?
  1. 2005. január 2. 20:5280.
    "Mert nincs napkelte kettő, ugyanaz,
    Mert minden csönd más, minden könny, -vigasz,
    Elfut a perc, az örök idő várja,
    Lelkünk, mint fehér kendő, leng utána.
    Sokszor könnyünk se hull, szívünk se fáj,
    Hidegen hagy az elhagyott táj,
    Hogy eltemettük: róla nem tudunk,
    Én mégis mondom néktek:
    Valamitől mi mindig búcsúzunk. "

    /Reményik Sándor/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. június 22. 10:3379.
    Tarson örökké. . . ;))
    előzmény:
    véntyúk (78)
     
  3. 2004. június 22. 09:5678.
    Nincs ebben túlzás semmi . . . . ma erre a gondolatra ébredtem . . .
    Ahogy az álom határán a tudatomba csúsztak reggel a szavak, amiket hallottam . . . . az érzés ami elárasztott . . . . az mind erről szólt ! :)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (77)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. június 22. 09:4977.
    Na azé' nem kell túlzásokba esni!
    (mármint az életet illetően;-)))
    előzmény:
    véntyúk (76)
     

Címlap

top