Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretem a reggeleket ...

véntyúk
Létrehozva: 2004. február 26. 10:03
Sokfélék a reggelek, de mindet szeretem.
A reggel mindig lehetőséget jelent. Alkalmat arra, hogy megéljük az életünk egy újabb darabját. Reggel még nem tudjuk, milyen lesz az előttünk álló nap. Nem tudjuk, vidámak leszünk-e, vagy szomorúak, unalmas óráknak nézünk elébe, vagy mozgalmas perceket élünk majd meg.

Szeretem a hétköznapok kávéillatú reggeleit. A lassan éledező, majd egyre gyorsuló iramban pörgő család neszeit, zajait. A morcos kamasz arcra mosolyt csaló kicsi elevenségét. A zuhany lágy melegét, ami még az ágyat idézi, a jéghidegét, ami a feladataimra készít. A búcsúpuszikat, ahogy mindenki elindul a maga kis függetlenségébe ...

Szépek a hétvégi reggelek. Lassúak, álmosak, bújósak, lusták.
A feltöltődést indítják be, a kötelességnélküliség érzésével indulnak. Még a kávé is ráér ....

De a nyaralás reggelei az igaziak !
Érdekes, akkor mindig én vagyok az első, aki felkel. Olyankor megengedem magamnak, hogy egyedül legyek.
Ezeken a reggeleken kifelé figyelek. Nézem ahogy felébred a világ. Ahogy csikorogva beindul az élet.
Kimegyek a piacra, vagy elmegyek sétálni. Beengedem magamba a környezetből jövő jelzéseket.
Néha órákig tart, míg megszólalok ....

TE mire gondolsz reggel ?
  1. 2004. február 26. 12:4726.
    Mik azok az azonos pontok?. . .
    előzmény:
    véntyúk (25)
     
  2. 2004. február 26. 12:3325.
    Van a reggelnek egy egészen különleges formája is . . . amikor nem ébredünk rá . . . .
    Amikor megéljük az egész éjszakát, és fáradtan, csodálkozva vesszük észre, hogy dereng az ég alja . . .

    Egészen különös érzéseket tud felébreszteni, amelyek nagyon különböznek annak függvényében mi az előzmény, miért vagy ébren . . . de néhány ponton minidg azonosak . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 26. 12:2824.
    Igen, jó reggel adni magunknak egy kis időt arra, hogy felkészüljünk mindarra, ami ránk vár . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_341397 (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_341397
    Torolt_felhasznalo_341397
    2004. február 26. 11:5923.
    Teljesen egyetértek!!! Egész más a reggel itt Pesten, és más vidéken. Hiányzik a madárcsicsergés( engem kimondottan feldob!), a nyugalom. . . Kisvárosban akikkel egyidőben indultok a munkába (mert itt Pesten is vannak ismerős arcok a buszon reggelente) odaköszön, esetleg mosolyog egyet, talán szóba is elegyedtek. Nem úgy számít a késés sem, mint itt. Sokkal emberibb lenn az élet, nem ilyen gépies. De ez már egy másik fórum témája lehetne! :-) Most inkább gondoljunk valami kellemesre, mondjuk egy napsütéses, szerelmes reggelre! :-)
    előzmény:
    8-) (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_341397
    Torolt_felhasznalo_341397
    2004. február 26. 11:5122.
    Érdekes, hogy nagyon sokáig arra apelláltam, hogy minél rövidebb ideig tartson elkészülni, így tovább alhatok. Már művészi fokra fejlesztettem ezt a képességem, mikor egy később kezdődő tárgyalás miatt hosszabb időm volt elkészülni. Akkor rájöttem, milyen jó otthon szöszmötölni még egy kicsit. . . nyugisan átgondolni dolgokat. . . rendesen elkészülni. . . esetleg inni valami finomságot. . . Azóta korábban kelek, és élvezem a reggelt, pláne, hogy így a kedvesemmel egyszerre ébredek, és készülök! Így máris nem tűnik olyan monotonnak a nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 26. 11:2621.
    utáltam a reggeleket.
    Semmire se hagytam időt magamnak, álmos voltam és morcos. Úgy rohantam el kaja nélkül, smink nélkül, koszos cipőben. . .
    Most hogy a kis biztonságom veszélybe kerül, már értékelem.
    A kutyám a selymes szőrével várja a reggeli életre keltő masszírozást, kavét főzök, ágyba viszem, mosolygok.
    Nekem is kéne család.
    előzmény:
    véntyúk (17)
     
  7. 2004. február 26. 11:2320.
    Hétvégén lehet továbbaludni! De túl sokáig nem érdemes, mert akkor délután ötkor meg már végem van. Felkelek tehát 8 felé (addigra pont jól kialszom magam, elég 1 órával több mint hétközben), átmászok a dörmögő pasimon, kibandukolok a konyhába kávét főzni, reggelit csinálni, tenni-venni, és olyan 9 - 1/2 10 felé megpróbálom előédesgetni a drágámat is a pihepuha ágyikóból, odaviszem neki a kávét is.
    Ha még így sem jön elő, hát kénytelen vagyok visszabújni mellé :-)
    Hát, ha minden reggel ráérős lenne, azt nagyon jól bírnám. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. február 26. 11:2119.
    A szülőknél ébredni. . . nem mindenkinek adatik meg. . .
    előzmény:
    véntyúk (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2004. február 26. 11:1218.
    Hétköznap nem szeretem a reggeleket, mert üres mellettem az ágy és ettől nem lesz túl jókedvem. Egyébként is ritka nyűgösen tudok kelni.

    Szetretem a hétvégéket, mert akkor odabújhatok a páromhoz, lehet egy kicsit lustizni és nincs már sötét.

    Csak az átkozott galambok . . . :(
    előzmény:
    véntyúk (1)
     
  10. 2004. február 26. 11:0817.
    A szülőknél ébredni . . . az egy külön fajtája a reggeleknek . . .

    Áldott pillanatok . . . átélni, hogy "gyerek vagyok . . . " :))
    előzmény:
    8-) (15)
     
  11. 2004. február 26. 10:5316.
    Én is szeretem a reggeleket, főleg amikor egyedül kelek korábban. Nyújtózkodva előmászik a cicusom és egy halk miau-val máris kéri a reggelit. A gőzölgő kapucsínó, a pirkadat, amikor minden csak kezd magához térni, az egyfajta "újrakezdés". Mindennek van egy összetéveszthetetlen hangulata. Télen is nyáron is. Bár nyáron én könnyebben és szívesebben kelek ki reggel az ágyból.
    Biztos ezért a tavasz a kedvenc évszakom, mert az egyfajta elnyújtott reggele a nyárnak. Bár meglátásom szerint az utóbbi években egyre rövidebb a tavasz, jóformán bakancsból ugrunk szandálba. . . .
    Ja és hétvégén a reggelt úgy ahogy van átalszom! A nyaralások reggelei pedig tényleg különlegesek, én is nagyon szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 8-)
    8-)
    2004. február 26. 10:5215.
    Jó olvasni, h vki szereti a reggeleket . . . :o)
    Én azokat a reggeleket szeretem, amikor otthon ébredek a szüleimnél, és a kertben megül a pára, a kutyák is csak téblábolnak, nem kell rohannom sehová.
    A pesti reggeleket utálom . . . hajnalban kelni, nyomorogni a hetesen, a metrón, kikerülni a hajléktalanokat, a szórólaposztogatókat, minél távolabb kerülni a bácsitól, aki hagymát reggelizett . . .
    előzmény:
    véntyúk (14)
     
  13. 2004. február 26. 10:4614.
    Sejtettem, hogy nem vagyok egyedül . . .
    . . . mégis sokszor megélem az egyedült . . . :))
    előzmény:
    -csippi- (2)
     
  14. 2004. február 26. 10:4413.
    Az már biztos, hogy azt a bizonyos bogarat elültetted a fülemben. :-)))
    előzmény:
    véntyúk (11)
     
  15. 2004. február 26. 10:4012.
    Jahhhaj, én 20-ból 19 reggel úgy ébredek, hogy "már megint nem tudtam kialudni magam". Pedig az sokkal de sokkal jobb, amikor kipihenve ébredek, a kedvem is jobb. Ennek ellenére én is a reggeleket szeretem, mert a bögre kávém után tök frissnek-fittnek-tettrekésznek érzem magam. Csak ez sajnos nem tart sokáig. . .
    A hétvégi reggelek viszont még csodásabbak, mert ugye tuti kipihenten ébredek, világos van, és ha még netán a nap is süt, akkor madarat lehet fogatni velem! És hétvégéken reggelizni is szoktam. . . :-)
    előzmény:
    véntyúk (8)
     
  16. 2004. február 26. 10:3811.
    Akkor lehet, hogy éppen azért indítottam ezt a témát, hogy gondolkodj rajta ! :))
    előzmény:
    Bogianyu (9)
     
  17. 2004. február 26. 10:3710.
    Nem feltétlenül . . . .

    Mert az nem szokott meglepetés lenni. Befolyásolja az általános hangulatod, a szavakat és a mozdulatokat.
    De az öröm nem csak attól függ.
    előzmény:
    butuska11 (5)
     
  18. 2004. február 26. 10:359.
    Én pl. még sosem gondolkodtam rajta, hogy szeretem-e a reggeleket (a hétfő reggelt viszont tuti, hogynem!). Örülök, hogy mandiner nélkül eljutok a fürdőszobába, nem hogy gondolkodni tudjak. :-)))
    előzmény:
    véntyúk (8)
     
  19. 2004. február 26. 10:308.
    Azokat a reggeleket is kedvelem, amikor nem aludtam ki magam . . . .

    Különös hangulatuk van . . . minden távolinak tűnik, minden lassított filmként jelenik meg a szemem előtt . . .
    előzmény:
    Bogianyu (7)
     
  20. 2004. február 26. 10:247.
    Szia!

    Hogy megint nem tudtam kialudni magam. Ha jól aludt a gyerkőc, akkor arra, hogy de jó, hogy ilyen jól aludt. Ha többször is felsírt, akkor arra, miért nem aludt jól. :-)) És a reggeli finom kapucsínómra.

    Ma reggel pedig arra, hogy ma rövid munkanapom lesz, és már 1 óra körül együtt lehetek a kislányommal. :-))
    előzmény:
    véntyúk (1)
     
  21. 2004. február 26. 10:236.
    Szeretem a hétköznapi reggeleket. . . Amikor ovatosan kell kimásznom az ágyból, hogy fel ne ébresszem a párom. . . aki mindig visszahúz. . . Amikor korán ébredek és ébresztem a fiam, aki minden áldott reggel levesz a lábamról a "Jó reggelt, mami" szövegével a hozzájáró mosollyal. . . Szeretem a hétvégi reggeleket. . . Amikor közösen készitjuk a reggelit, amikor végre nem kell sietni sehová, amikor együtt lehet a család. . . és ettől olyan szép a reggel. . . Ezekre gondolok reggel. . .
    előzmény:
    véntyúk (1)
     
  22. 2004. február 26. 10:235.
    A reggeli ebredes öröme attol függ ki mellett ebred az ember :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 26. 10:194.
    Én nagyon nehezen ébredek reggelente, égnek a szemeim, húz a gravitáció, fázom, meg minden ami kell. De ilyenkor kipipálom, hogy oké, eljött a következő nap, és eggyel kevesebb van péntekig, amikor találkozom a pasimmal.

    Utána arra gondolok, hogy soha többé nem veszek teszkós nescafét. (ne vegyetek ti sem: borzalmas :-)

    Aztán, amikor ilyen idő van, mint ma, még a munkahelyemen is egész nap ásítozom.

    De ha már reggel süt a nap, akkor természetesen minden egész más :-)
    Kicsit könnyebb előbújni, és jobb kimenni az utcára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. február 26. 10:103.
    Először egy jó erős kávéra. Azután arra, hogy ma sem lesz uncsi a napom, és a fiuk milyen kópéságokkal fognak szórakoztatni. Mennyire jó, hogy egészségesek, és igazi csibészek. Nélkülük üresebb lenne az életem. Jó érzés, amikor reggel keltenek és kérik a megszokott reggeli kakajóukat. Minden reggel egy csoda, tele uj lehetőségekkel.
    előzmény:
    véntyúk (1)
     
  25. 2004. február 26. 10:062.
    Hmm azért nem illik más csőréből kikapni a szavakat :)))))))))))))))
    Csatlakozom hozzád! Én imádom a reggeleket, a hajnalokat, és nincs az a korán kelés, hogy az első friss levegőbe való szippantást el tudná rontani! /másról most diszkréten hallgatok;)/
    Minden reggel újjászületek, mosolygok és boldog vagyok!:)
    Nem bánnám, ha az egész napom egy hatalmas hajnalból állna;)
    előzmény:
    véntyúk (1)
     

Címlap

top