Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A harisnya, a csábítás esz

sophiee77
Létrehozva: 2006. november 29. 07:17
Tapasztalataim szerint a nylonharisnya igen csak vonzza a férfitekinteteket. Úgy vettem észre, hogy igen gyakran még a mély dekoltázsnál is jobban.

Ti vetettetek már be harisnyát kifejezetten hódítás céljából? Most nem kifejezetten arra gondolok, hogy a saját pasitokkal szemben.

Vannak olyan saját történeteitek, amikor felszaladt a (férfi)szem a harisnyátokon?
  1. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 30. 22:368201.
    Hja, csak éppen a hölgyek eltűntek...:(
    előzmény:
    riskah (8200)
    2009-09-30  19:22
  2. 2009. szeptember 30. 19:228200.

    Szép jó estét minden kedves fórumozónak!

     

    Ma is beújítottam egy számomra eddig ismeretlen márkából:GABRIELLA.

    2 db-ot vettem belőle mert elég jó minőségűnek tűnt az árához képest.Az egyik már ki is lett próbálva és valóban nincs gond a minőséggel. Az egyedüli problémám csak az vele, hogy nekem már elég csillogósnak hat.

     

    A praktikákkal kapcs. ezt a hideg vizes dolgot még nem hallottam. Itt most konkrétan a HIDEG vízben való átmosásra gondolok. Én eddig ezt az átmosásos dolgot még csak langyos, vagy szappanos vizzel hallottam. Most akkor hogy is van ez? Remélem másnak is fejtörést okoz nem csak nekem.

    További szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 30. 08:438199.

    Szia!

    Van néhány praktika, ezek egy nagy részét én inkább tartom "urban-legendnek" , mint ténylegesen alkalmazható ötletet. Ilyen pld., hogy tedd a fagyasztóba vagy hűtőbe egy éjszakára.

    Ami állítólag mindenképpen hasznos, ha használat előtt hideg vízben kiöblíted. Aztán olyat is olvastam, hogy fújjuk be hajlakkal...

     

    De az én véleményem az, hogy a megőrzés legfontosabb eleme a fokozott figyelem, ami kiterjed:

    - körömápolásra

    - kézápolásra

    - lábápolásra (különös tekintettel a talpra)

    - cipőápolásra (ne legyenek a bélésben szakadt, sérült, éles részek)

    - hétköznapi mozdulatokra, figyelmességre (pl. ellenőrzöd, milyen a szék ülőlapja, mielőtt ráülsz, stb.)

    Szóval, ha harisnyát viselsz, akkor mindenképpen körültekintőbbnek kell lenned, mintha farmer + tornacipő lenne a megjelenésed. Hogy ez megéri-e, arról mindenki másképpen vélekedik, mint látjuk, nagyon sok a lazábban, sportosabban öltözködő hölgyemény.

    Szép napot! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309669 (8198)
    2009-09-29  18:54
  4. Torolt_felhasznalo_309669
    Torolt_felhasznalo_309669
    2009. szeptember 29. 18:548198.

    Sziasztok!

     

    Nagyon tetszik a topic téma mert Én is harisnyafan vagyok, igaz nem régóta de magávalragadott egy-két ajándék darab a páromtól. Mivel a párom nagyon szereti a különleges combfixeket és a harisnyanadrágokat ezért kapok is tőle sok szép darabot (amit a szívem szerint nem tennék tönkre azzal, hogy felveszem) aminek nagyon örülök.

     

    Azért gondoltam, hogy beírok a fórumba  mert itt biztos sok hasznos tanácsot kapok arra vonatkozólag, hogy hogyan tudom tökéletesíteni a harisnyáímmal való "kapcsolatot" , hogyan tudnám szexisen/természetesen/biztonságosan viselni hogy a páromtól kapott ajándékok minél tovább "éljenek".

     

    Ha van pár praktika amit hasznosítani tudnék akkor azt nagy örömmel venném ha leírnátok!( Privibe is szívesen várom a válaszokat ha volt már ez a  téma, sajna még nem volt időm az egész fórumot végigolvasni.)

     

    Űdv mindenkinek egy új fan!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 29. 17:458197.

    További, előzőekhez hasonló ajánlat:

    Falke Shelina 12

    Próba cseresznye :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8196)
    2009-09-29  15:07
  6. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 29. 15:078196.

    Érdemes lenne kibrónálnotok: Wolford - Le 9: Nem olcsó, de matt, és nagyon vékony.

    Másik:

    Gerbe - Gerlon 10: Inkább az üvegszálas és klasszikus nylon keveréke, nagyon finom, észrevehetetlendarab. Én a 15-ös testvérét rendeltem páromnak karácsonyra (márciusra ide is ért, jó kis francia hozzáállás),ebben van egy kevés selyemszál is. Nagyon finom anyag.

    Hölgyeim, Önöknek is szól minden egyes ajánlásom!

     

     

    előzmény:
    riskah (8195)
    2009-09-29  14:19
  7. 2009. szeptember 29. 14:198195.
    Ebben lehet valami végül is, ha jobban belegondolok. Végül is legtöbbször nyáron, vagyis kellemes meleg időben találkoztam ilyesmivel. És akkor is (ahogy figyelgettem) megvoltak a különböző változatok.  Az iszonyat csillogóstól egészen a "selyemfényű"-ig. De láttam olyat is ami teljesen matt. Nekem az jönne be legjobban, de ilyet még nem sikerült találnom sehol, ami teljes mértékben kielégítené az efféle igényeimet! Pedig mindig hordom haza kedveskémnek a különbözőbbnél-különbözőbb darabokat, mondván na hátha majd ez, de nem találtam rá még az igazira! De nem is adom fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 29. 13:538194.
    Az üvegszálas csak akkor hat "csillogósnak", ha a fény olyan szögben éri (pl közvetlenül, hegyesszögben). Egyébként szerintem szinte észrevehetetlen a "normál nappali" fényben.
    előzmény:
    riskah (8193)
    2009-09-29  13:18
  9. 2009. szeptember 29. 13:188193.

    A Bellinda tényleg jó ebből a szempontból, bár nekem az a bajom vele, hogy eléggé csillogós. Én a magam részéről sokkal inkább szeretm azt a típust, ami vékony, viszont matt, tehát nem látszik egyértelműen, hogy van e harisnya, vagy nincs. Az olyan titokzatos, és igen-igen közel kell, hogy kerüljek a kedveshez ahhoz, hogy bebizonyosodjon, hogy van e harisnya, vagy nincs. Sajnos ez a típus is elég ritka, mert minimális csillogása szinte mindnek van...

     

    Viszont, hogy a multkorival kapcsolatban is írjak valamit: Tegnap az egyik bevásárló központban jártunk kedvesemmel, és találtunk egy üzletet (most nyílhatott nemrég), ahol rengeteg Fiore termék közül lehetett válogatni. Az eladó is nagyon kedves és készséges volt. Kedveskémnek is nagyon a szívébe lopta magát a hölgy, pedig ez nem jellemző rá, eléggé görcsös, ha szaküzletben vásárolunk ilyesmit! És sikerült is választani pár dögös harisnyát! Szóvala tegnapi nap elég pozitívnak hatott!

     

    Ja, és búcsúzóul: már tényleg nagyon benne vagyunk a harisszezonban, szóval énn is csatlakoznék az előttem szóló(k)hoz, hogy hordjátok csak bátran! További szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 29. 08:498192.

    Igazából az én esetemben azért nem tudom majd egy egyszerű legyintéssel letudni az üvegszálas típusok gyártásának megszüntetését, mivel ez az egyetlen típus, ami valami többletet ad nekem. Ezt nehéz megmagyarázni (nem is lehet), de sajna így alakult, nem tudok rajta változtatni. Na mindenesetre bizakaodok, hogy egy darabig marad. Vagy bérelek egy nagy raktárat :)

    Na hölgyek, most már visszavonhatatlanul harisnyaszezon van (már ami az időjárást illeti), nosza!

    Én pedig mást nem is tudok mondani, mint hogy: aki tényleg kedveli az üvegszálas típust, az néhanapján hordja is, ha mást nem, a kedvemért (és a hozzám hasonlók kedvéért) :)

    Szép napot! 

    előzmény:
    sophiee77 (8191)
    2009-09-28  21:49
  11. 2009. szeptember 28. 21:498191.

    Igen, tényleg igazad van, az üvegszálas harisnyákat egyre kevésbé gyártják. Én is nagyon szerettem őket. Igaz, hogy kicsit gyűrődik a lábadon, de tényleg olyan, mintha semmi sem lenne rajtad. A Bellinda Fly 15-nek vannak a legtestszínűbb árnyalatai.

     

    Érdekes, a lycrásoknál ez a műláb hatás nekem eszembe sem jutott. Azokat is szeretem. Ha nem magasféynűt veszel, akkor nincs annyira műláb hatása. Most nem azokra a harisnyákra gondolok, amit a cheerleaderek hordanak Amerikában. A lycrások között is ki lehet fogni jó kis testszínűt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8189)
    2009-09-26  18:08
  12. 2009. szeptember 26. 21:418190.

    szia :)

    egyáltalán nem okoskodsz, hanem kifejezetten okos is vagy... látod én ezeket a dolgokat nem is tudom, kifejezetten gyakorlati oldalát nézem még a harisnyának is...

    fogalmam sincs a nevükről, tudod eléggé ziláltan élem az életem.. szétszórt és kapkodós vagyok, eszembe se jut, hogy megjegyezzem milyet vettem, a csomagolás eltűnik, ha szerencsém van emlékszem hogyan nézett ki, de nemigen tudok kétszer ugyanolyat venni :(

    szóval amit leírtál az úgy van biztosan, az üvegszálasra hogyne emlékeznék.. nekem kicsit sprőd, jobban szeretem ha rámsimul.. gondolom ebből is többfajta létezik, ami volt eddig nemigen jött be :)

    egyébként meg először a mintát nézem, aztán a színét, utána az árát... :)) és csak aztán tapintom, hogy megvegyem-e :)

    a nagyon fényessel tényleg az van, hogy nagyon plasztikus hatást kelt.. a természetes lábat jobb szeretem én is :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8189)
    2009-09-26  18:08
  13. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 26. 18:088189.

    Szia pihe**!

    Nem akarok okoskodni, de a gyűrődés/ráncolódás egyáltalán nem a márkától függ, hanem az anyagösszetételtől. Azaz, hogy mennyi rugalmas szál (pl. legtöbbször lycra) van az adott termékben. Én azokat a fajtákat kedvelem, amit a köznyelv még nem is olyan régen "üvegszálasnak" hívott. Ma ez a fogalom inkább gyűjtőnév lett, és általában a fényes harisnyát értik alatta. Pedig igazából az üvegszálas (külföldiül strech tights) 15 den vastagságú, és 0-4% elasthan tartalmú anyag. Tehát, mivel nagyon kevés a rugalmas szál benne, egy nagyon kellemes, leheletfinom anyag. Példána mondanám rá a Bellinda Fly15-öt, ebben 0% az elasthan. Ma már szinte csak ebben a fomrában ismeri a közönség, mivel a DM-ekben és egyéb drogériákbanezt (is) lehet kapni. Még ismerős lehet a LineOro Malloca (3% elasthan) az aluljárókból.

     

    Sajnos ez a típusú anyag kifutóban van, mivel egyre inkább teret nyernek a rugalmasabb fajták (pl. Calzedonia üzletek népszerűsége), és én csak reménykedni merek, hogy nem állítják le az üvegszálas fajták gyártását. .

    Egyébként ez típikusan az a fajta viselet, ami olyan, mintha nem is lenne rajtad semmi. Persze ez hajlamosabb a gyűrődésre, viszont movel nagyon vékony, és szinte láthatatlan, ezek alig észrevehetők. Én nem kedvelem a nagyon fényes, vagy elasztikus darabokat, mivel ezek nekem túlságosan "gumi" vagy "műláb" hatást keltenek

    előzmény:
    pihe** (8187)
    2009-09-26  13:28
  14. 2009. szeptember 26. 17:118188.
    Ami a Fiorét illeti, nekem a kedvencem. Nekem ilyen problémám egyáltalán nem volt, hogy kiszakadt volna. Én tökéletesen elégedett vagyok velük.
    előzmény:
    riskah (8186)
    2009-09-26  13:11
  15. 2009. szeptember 26. 13:288187.

    miért lenne az? kicsit furcsáltam, ennyi az egész :)

    a nagyon feszest nem szeretem, mert akkor húz minden mozdulatnál... úgy szeretem, hogy ne is érezzem, hogy rajtam van :)

    a ráncolódás és gyűrődés egyébként inkább függ a márkától, egész ritkán van csak a kicsit nagyobb mérettől... egy finom darabnak van annyi rugalmassága, hogy szépen simul akkor is :)

    előzmény:
    Manu (8184)
    2009-09-24  19:11
  16. 2009. szeptember 26. 13:118186.

    Sziasztok!

    Nagyon tetszik  a fórum témája mert engem is "érzékenyen érintenek" a harisnyák és a combfixek. Nagyon sokféle variációban megfog a harisnyák látványa de a lényeg nálam azon van, hogy összhangban legyen a viselője kisugárzásával és egyéniségével!Szerencsésnek mondhatom magam mert kedvesem által rendszeresen van rá lehetősége, hogy e szenvedélyemnek hódoljak.

    Hát tömören ennyi a kötödésem a témához.Azért döntöttem úgy, hogy én is írok a topic-ba, (mert a hozzászólások végigolvasása után) úgy vettem észre, hogy itt igazi szakértőktől kaphatok választ kérdésemre/kérdéseimre.

    Az lenne a kérdésem, hogy kinek mi a tapasztalata a FIORE harisnyáival kapcsolatban?Ugyanis hosszas kisérletezgetés után (különböző márkák tesztelése) eddig ez a márka tetszik a legjobban. Viszont kétes tapasztalataim vannak a márkával kapcsolatban!Ugyanis kedvesemnek már többször vettem pár tetszetős darabot ebből a márkából.De sajnálatomra majdnem mind az első használatnál kiszakadt.. A kérdésem lényege az, hogy ez a termék gyengébb minősége miatt lehet-e vagy pedig bennünk van a hiba?

     

    Sürgös lenne mert a nyakunkon a harisnyaszezon és szeretném kedvesemet meglepni pár tetszetős darabbal. A válaszokat előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 25. 08:458185.
    Szerintem semmiképp nem visszataszító, maximum furcsa, és kevésbé szexi, ha éppen olyan helyzetbe kerülsz. Praktikus okainál fogva teljesen érthető ez a megoldás. Bár nekem a nagyon feszes harisnya, na az, nem jön be.
    előzmény:
    Manu (8184)
    2009-09-24  19:11
  18. 2009. szeptember 24. 19:118184.
    Mint minden nő,én is főképen azért hordok harisnyát mert fázok ,de azért is mert munkahelyemen kötelező, és ritkábban ha éppen nagyon csinos akarok lenni.  A harisya fölé viszont azért szoktam bugyit húzni mert nem engedi azt lecsuszni ha sokat mozgok, mivel hogy én általában eggyel kissebb számút hordok mint kéne,hogy nagyon feszes legyen. A másik ok amiért igy öltözök mert valami olyan dolgot tudok igy eldugni amit nem szeretnék közszemlére tenni. Ez anyira visszataszitó?
    előzmény:
    pihe** (8183)
    2009-09-24  15:21
  19. 2009. szeptember 24. 15:218183.

    harisnyanadrág fölé minek bugyi? ha alatta van egy, az máris elég :)))

    aerobikhoz csinosak a lányok, de szinte biztos hogy nem nejlont viselnek...

     

    egyébként ha nagyon hideg van, nadrág alá én is veszek harisnyanadrágot.. .de sosem ér magasabban a derékrésze, mint az öv, ha mozgok és kivan esetleg a derekam, nem szeretem ha látszik.. visszahajtom én is :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8182)
    2009-09-24  14:16
  20. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 24. 14:168182.

    Szia!

    Én a magam nevében tudok elsősorban nyilatkozni, de megpróbálom az általános férfinézetet is reprezentálni (nem lesz könnyű:)).

    1. bugyi a harisnyanadrág fölött: ha alatta is - fölötte is van bugyi, az valamelyest válthat ki csodálkozó tekintetet, sanszos randik, vagy potenciális esték esetében nem ajánlanám. Ha a bugyi csak fölötte van, szerintem az nem zavarna férfiembert, nagyon kis hányad esetében esetleg érdekesnek, de nem vágylohasztónak tűnhet.

    2. harisnya felső vonala: engem kifejezetten izgat, de még egy férfitársamtól sem hallottam, hogy gáz lenne, ha kilátszik. Egy volt barátnőm mindig szépen visszahajtotta, így a derekáig ért. A kilógó tanga viszont szinte minden barátomat elrettentette.

    előzmény:
    Manu (8181)
    2009-09-23  21:06
  21. 2009. szeptember 23. 21:068181.
    Sziasztok. Beleolvastam ebbe a topikba, hát érdekes hogy ilyen sokan foglalkoznak ezzel aharinya űggyel. Én azt szeretném tudni hogy menyire zavarja a férfiakat ha a harisnyandrág fölé franciabugyit vagy bodit huzunk, és az esetleg látható mondjuk ha a kolegák előtt lehajulsz vagy legugulsz és a harisnyád felső vonala kilátszik. Na persze nem arra gondolok hogy aerobik közben hanem a munkahelyeden.
    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  22. 2009. szeptember 20. 21:358180.

     

     köszi a segítséget, meg is néztem, de elég horror árak (9-12 USAD) vannak.

    Mivel indul a szezon, ajánlanék egy üzletet. Nem csili-vili Plaza jelegű üzlet, hisz nagykereskedés, de korrektek az eladók és az árak is hibátlanok. Ha jól emlékszem Olasz - Lycrás 270, Microfibrás 390 HUF. Hatalmas a választék még a mintásakból is, ja és van minden egyéb fehérnemű is (pl. itt láttam külön vásárolható szilikoncsíkot is – pl. felsőkhöz). 

    XX. ker. Kossuth L. u. 129

    előzmény:
    qq_vv_bb (8178)
    2009-09-20  19:38
  23. 2009. szeptember 20. 20:468179.

    Tényleg amolyan fitnesz-szerű a dolog, de nekem (ennek ellenére?) tetszik! Kellemes látvány az ilyesmi a férfinép számára...

    előzmény:
    sheerfinesse (8174)
    2009-09-20  15:48
  24. 2009. szeptember 20. 19:388178.

    Helló!

     

    A legjobb, ha ilyet akarsz, akkor az e-bay.com a barátod, és rendelj egyszer nagytételben, úgy kedvezőbb a szállítás. A harisnyákat a Peavey Hosiery gyártja, Tamara a model neve. Van kétféle típus is, footless, lábfej nélküli, illetve lábfejes is. Amúgy valóban csak válogatott lányok szolgálhatnak fel ezeken a helyeken. Még az Apafej(Big Daddy) című filmben is megtalálhatóak voltak, én ott ismerkedtem meg velük

    http://www.youtube.com/watch?v=bNYEkZCbkLY&feature=related

     

    9:00 pozíciót nézzétek meg!

    Én is élvezném az efféle kiszolgálást.

     

    Egy kis segítség az ebayhez:

     

    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=tamara+pantyhose&_sacat=See-All-Categories

     

    Itt találsz szerintem magadnak valót!

     

    Üdv: qq_vv_bb

    előzmény:
    sheerfinesse (8177)
    2009-09-20  18:17
  25. 2009. szeptember 20. 18:178177.

    Pedig felszolgálók……

    Van olyan kép amit az Osztrák étlapról szedtem.

    Egyébként jól sejtetted, amerikai cég a hooters és Frencsájz rendszerben működnek elég sok helyen a világon. Én biztosan meglepődnék, ha betérvén egy kvra ilyen öltözetben sürögnének körülöttem.
    előzmény:
    sophiee77 (8176)
    2009-09-20  18:02
  26. 2009. szeptember 20. 18:028176.
    Vendéglátóipari cég? Ezek a lányok pincérlányok? Mert nekem sokkal inkább tűnnek olyannak, mint az amerikai kosármeccseken a cheerleaderek. És ezek a képek sokkal inkább olyanok, mintha valamilyen cheerleadereket bemutató oldalról lennének. Bocs, ha hitetlenkedek, csak én még nem találkoztam ilyen céggel, ahol kötelező viselet a nylonharisnya ilyen összeállításban.
    előzmény:
    sheerfinesse (8173)
    2009-09-20  15:46
  27. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 20. 16:588175.

    Helló újra!

    Nos, nekem a harisnya valahogyan nem a fehér sportcipős + sportzoknis összeállításról szól, nekem ez.. nem is tudom, egyrészt művi, másrészt meg aerobicos. Amivel persze nincs baj, de számomra a finom nylonharisnya nem eképpen (sportosan) testesíti meg a nőiességet. Az pedig, hogy van ilyen munkahely, az egyeseknek biztosan örömöt okoz, de szerintem itt nem klasszikus dress-coderól beszélünk, inkább egy image alkotóeleme. Szóval, ha egyszerűen akarom megfogalmazni: nekem ez nem jön be.

    előzmény:
    sheerfinesse (8174)
    2009-09-20  15:48
  28. 2009. szeptember 20. 15:488174.

    Ha sok voltam - bocsi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. szeptember 20. 15:468173.
    vagy mégis?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. szeptember 20. 15:428172.

    Sziasztok!

    A rengeteg hsz. miatt, nem tudom volt e már szó róla, hogy van egy vendéglátóipari cég ahol kötelező viselet a nylon harisnyanadrág. Rövidnadrággal és sportcipő, vastag fehér zokni összeállítással. Nekem tetszik ez az összeállítás és a harisuk színe, anyaga is. Tennék fel képet, de nem tudom miként kell.

    De a legközelebbi üzlet Graz-ban van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. szeptember 19. 20:478171.

    Aida, köszi! Szerintem is nagyon szép.

     

    Sophiee, az anyaga tényleg nem nylon, de nem is necc, inkább csipkének mondanám a szövését. Egyébként nagyon puha, rugalmas szálból van szőve, úgyhogy nem szúr egyáltakán, pedig én a csipkeharisnyákról ezt gondoltam.

     

    Végül nem is feketében vettem meg, hanem sötét, bordóslila színben, kb. mint a képen. Felvéve nem feltűnő, de ha rásüt a nap, akkor látszik. Gondolkodtam, hogy mivel lehetne hordani. Van egy ugyanilyen színű pulcsim, azzal oké, ezen kívül fekete, világosszürke. Esetleg farmerkék? Szép, nem túl világos, de nem is től sötét sárga? (Nem mintha lenne sárga cuccom)

     

    előzmény:
    sophiee77 (8170)
    2009-09-19  19:43
  32. 2009. szeptember 19. 19:438170.
    Ez a harisnya nylon? Nekem valahogy nem annak tűnik. Inkább olyan necces. Jól látom?
    előzmény:
    Ametyst (8167)
    2009-09-18  22:11
  33. 2009. szeptember 19. 17:408169.
    jaj de gyönyörű. én még nem kezdtem el mintás harisnyákat vásárolni, eddig csak a sima testszínűeket hordtam.
    előzmény:
    Ametyst (8167)
    2009-09-18  22:11
  34. 2009. szeptember 19. 16:288168.

    tökéletesen leírtad amit gondolok :)) csak azt fűzném hozzá, hogy szerintem szexi... pontosan azért, mert véletlenül villan ki... :)

    előzmény:
    Frigyesur (8162)
    2009-09-18  10:59
  35. 2009. szeptember 18. 22:118167.

    Nekem azzal nincs is bajom (máson), ha valaki leül és felcsúszik a slicc, a csipke pedig kivillan. Ez valahol természetes... De ennek a csajnak minden lépésnél konstans kilátszott a csipke, egy harisnyanadrág szerencsésebb lett volna...

    Ami a melltartót illeti, a vállpánt kilátszódása nálam ok, de a hátpánt vagy a kosár maga már nem fér bele.

     

    Egyébként holnap tervezek venni egy harisnyát, nagyon beleszerelmesedtem. Remélem, lesz a méretemben...

    előzmény:
    Frigyesur (8162)
    2009-09-18  10:59
  36. 2009. szeptember 18. 17:058166.

    dehogy kopik, dehogy szűnik .. mit ijedezel :)))

    pl. most is vettem egyet... csodaszép a színe, a mintája, nem volt szívem otthagyni :)) ha találok hozzáillő szoknyát, hamarosan hordani is fogom :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8164)
    2009-09-18  15:54
  37. Torolt_felhasznalo_913484
    Torolt_felhasznalo_913484
    2009. szeptember 18. 16:568165.

     

    A hd -ban térdfix le van árazva 75%-al hétfőig...

    ppff miért éri meg ez nekik??

     

     

     

    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  38. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 18. 15:548164.

    Még a végén egyszerűen kikopik és megszűnik a harisnyanadrág!

    Várjuk a harisnyanadrág párti hölgyek hozzászólásait, jelenlétét!!!!

    Szép hétvégét! 

    előzmény:
    Aida84 (8163)
    2009-09-18  11:06
  39. 2009. szeptember 18. 11:068163.

    nálam ez abszolút időjárás függő. ilyen időben, ami most van, számomra sokkal kellemesebb (és egészségesebb is....) combfixet hordani. télen természetesen harisnyanadrág (mivel nagyon fázós vagyok, én többet hordok egyszerre, rétegelve-ezt az újaknak mondom, a régiek tudják)

     

    hozzáteszem, én általában térdig érő szoknyákat hordok, így nincs kilátszikacsipke- parám. ha rövidebb szoknyát vennék fel, ahoz persze harisnyanadrág dukálna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8153)
    2009-09-16  12:16
  40. 2009. szeptember 18. 10:598162.

    Haat, sztem miniszoknyat es nagy hideget leszamitva a combfix praktikusabb. 

     

    Lehet, hogy nem vagyok no (biztos  ), de engem kulonosebben nem izgat, hogy kilatszik-e vagy sem. Persze igyekszem kerulni, de nem kapok szivrohamot, hogy valaki veletlen meglatta a csipket, vagy a melltarto pantom. Bugyit mar en sem logatnek ki, de ha a szoknya sliccenel kivillan, amikor leulok, na bumm. Nem hinnem, hogy szexi, nem cel, egyszeruen nem ellenorzom magam kenyszeresen. 

    előzmény:
    Ametyst (8152)
    2009-09-15  20:30
  41. 2009. szeptember 18. 10:558161.

    Nagyon erzekeny a borom, ugyhogy rajtam minden meglatszik. De vizholyag meg nem nott. Ugyes vagy!

     

    Mondjuk en inkabb hagynam begyogyulni nadragban, de te tudod.

    előzmény:
    Aida84 (8144)
    2009-09-15  11:39
  42. 2009. szeptember 18. 10:528160.

    Latszik, hogy nem erted a dolgot. Neked ferfikent halvany elkepzeleseid lehetnek arrol, hogy milyen a kenyelmetlen oltozkodes. Egy oltony, elegansabb cipo okozta neminemu mozgaskorlatozas sehol sincs attol, amit egy tusarku, szukszoknya jelent.

     

    A tobbit pihe megint leirta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8143)
    2009-09-11  22:34
  43. 2009. szeptember 18. 10:458159.

    Kerlek vilagosits fel, hogy letezik valamifele masfele kapocstipus, amit tart is rendesen, mert en meg nem talalkoztam vele. Mert ez az egyetle problemam vele.

     

    Nekem nem kulso teren megnyilvanulo elmenyem volt, hanem viselkedes teren. Ami tulzott ragaszkodnak a nemi sztereotipiakhoz, hogy mit is hogy kenne tennie egy nonek. Konkretan falramaszom toluk. 

    előzmény:
    sophiee77 (8142)
    2009-09-11  20:42
  44. 2009. szeptember 18. 10:438158.
    Tokeletesen leirtad, amit gondolok. Jobb hijan atoltozom napkozben, deli fekvesu meleg szobam van, de a problema meg el. Na ez a baj az osszel. Nyaron konstans meleg van, telen konstans hideg van, arra fel lehet keszulni.
    előzmény:
    pihe** (8141)
    2009-09-11  16:46
  45. 2009. szeptember 18. 10:378157.

    Frigyesur biztos nem fogja megszeretni az oszt, megdonthetetlen telparti. A nyarat is tudja elvezni. De a tavasz, osz , es ezt nem fejtem ki megint itt.

     

    A munkahelyemen halistennek ugy vagyok, mint pihe, orolnek, ha itt vagyok (legalabbis azt hiszem ) , nem is szeretnek olyan helyre menni, ahol dresscode van. Elrugaszkodott, antihumanus dolognak tartom, ugyanugy eroltetett etc. Szamomra a harisnya mindig is szukseges rossz volt, es hogy mit keresek megis itt. Megtalaltam azt az oldalat, amit szeretek. Eg es fold egy szep, finom vagy epp kulonleges darab, mint amiket regen hordtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8137)
    2009-09-11  09:13
  46. 2009. szeptember 17. 12:008156.

    Én, mint erőssen harisnyakedvelő pasi imádom nézni/észrevenni az ilyen gyűrődéseket, az ott lévő harisnya egyértelmű jeleit. Pontosan az ilyenektől lesz annyira nagyon izgató a dolog. Másik ilyen dolog, bár erről/ezért nem tehetnek a lányok az a harisnya négyzethálós szerkezete, ami általában csak közelebbről látszódik.

     

    Amúgy delay-jel abszolút összhangban mondom, hogy a harisnyanadrág azért szexisebb, mert a legtöbb nőnek az a természetesebb. Taszít kicsit amikor valaki nagyon hódítani-akarok módon öltözik fel, de persze nem lehet semmit feketén-fehéren kijelenteni.

     

    A "játékhoz": én speciel hajguminak használok egy szétnyűtt harisnyát :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8155)
    2009-09-16  20:44
  47. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 16. 20:448155.

    Én már nagyon várom a harisnyamentes idő végét!

    Egyébként amiről írtál, a lábfejes gyűrődés szerintem csak annak feltünő, aki figyeli (mint ahogyan Te is írtad). Láttam egy korábbi hozzászólást Sophie-tól (remélem jól írtam:)) a gyűrődések kapcsán, ami nagyon megdobogtatta a szívem. Az a lényeg, hogy egyeseknek ezek a finom gyűrődések valóban bejönnek (bármilyen hihetelen is, vagyunk páran), és ezt tartják erotikusnak. Tudom, hogy ez nagyon fura, de az anyag finomságára is utal az, ha nem feszül teljesen, és vannak, akik ezt keresik kifejezetten.

    Sophie erre korábban azt írta, hogy csak azok veszik észre, akik talán ezt keresik is.

    Szóval, jó ha tudjátok, hogy ilyen műfaj is van:), én nem bánom, ha páran még művelik (ha nem is szándékosan). 

    előzmény:
    Judy69 (8154)
    2009-09-16  18:01
  48. 2009. szeptember 16. 18:018154.

    Sziasztok!

     

    Rég jártam felétek,biztos a harisnya mentes idő az oka.

     

    Figyelem az utcán,hogy hányan hordanak most harisnyát,de még nem sokan. Látok rémes dolgokat is...

    Ma pl. egy csinos csaj,elegáns körömcipőben és a harisnya a cipő lábfejénél meggyőrödött,mintha nem férne bele a cipőbe.Fura volt,bár lehet csak nekem.

     

    A magam részéről  egyetértek Ametystel.Ne látszódjon ki a csipke szegély a combfix esetében. 

      

    előzmény:
    Ametyst (8152)
    2009-09-15  20:30
  49. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 16. 12:168153.

    Sziasztok!

     

    Én a magam részéről szintém nem tartom "szexisnek",  ha kivillan a combfix, amin én is meglepődtem, mivel korábban azt gondoltam, hogy nagyon begerjednék tőle. Valahogy a combfixnek nyilvános helyen nem az a dolga, hogy kivillanjon. Villanjon ki és okozzon örömet annak, akinek szánja a viselője. Ezzel nyilván nem értenek majd egyet azok, akik kényelmesnek találják ezt a nemes ruhadarabot, de gondolom nekik sem célja a villogtatás.

    Én amondó vagyok, hogy éljen továbbra is a hétköznapibb harisnyanadrág.

    előzmény:
    Ametyst (8152)
    2009-09-15  20:30
  50. 2009. szeptember 15. 20:308152.

    Sziasztok!

    Most látom, hogy felélénkült a topik, én meg jól lemaradtam róla... Mindenesetre üdv a régieknek és őjaknak egyaránt! :)

     

    Én nagyon szeretem az őszt, különösen azokat a napsütéses vasárnapokat, amik ilyenkor szeptemberben szoktak lenni.

    Én már pár hete hordok harisnyát, mert reggel és este, amikor jövök-megyek a munkahelyemre, elég hűvös van, ezért jól jön. Napközben kicsit melegem szokott lenni néha, de kibírható. Egyébként úgy kell visszafognom magam, hogy ne hordjam mindjárt az összes vékonyabb harisnyámat, mert már nagy kedvem lenne, de még ki kell használni a jó időt, lesz még elég hosszú harisnyaszezon áprilisig.

     

    Ami harisnyanadrág kontra harisnya/combfix témát illeti, nekem a harisnyanadrág is elég nőies, viszont a hétköznapokban - a nyarat kivéve - sokkal praktikusabb. Én harisnyát tartóval nem hordok, mert párszor próbáltam és mindig kikapcsolódott. Biztos én vagyok a béna, nem jó technikával csináltam, de így már nem tudom nyugodtan felvenni, így csak itthoni "alkalmakra" hordom néha. A combfix-nél pedig kilátszik-átlátszik parás vagyok, így szigorúan csak olyan szoknya alá veszem fel, ahol egyik veszély sem fenyeget. Egyébként pont szombaton láttam egy csajt, aki egy esküvőn volt kosztümben és a combnál felvágott szoknyában minden lépésnél kivillant a csipkés combfix-e. Elég feltűnő volt, de számomra nem szexi (mondjuk, én nem vagyok pasi, nekik biztos bejött) és egyáltalán nem tetszett, az alkalmi öltözetének eleganciáját pedig teljesen agyoncsapta.

     

    Ti mit gondoltok erről? Talán volt már téma, de nem emlékszem, mire jutottunk. Egyébként én is meglepődtem, mert azt hittem volna, az ilyesmit szexisnek fogom látni, de épp ellenkezőleg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 15. 15:048151.
    Mindenesetre mielőbbi "gyógyulást"! Nézz mást combfixet is akár:)
    előzmény:
    Aida84 (8150)
    2009-09-15  13:02
  52. 2009. szeptember 15. 13:028150.
    csak a munkahelyemen voltam, de az nem ilyen veszélyes helylehet, hogy tényleg a szilikon törött meg, őszintén szólva nem néztem meg.
    előzmény:
    pihe** (8149)
    2009-09-15  12:55
  53. 2009. szeptember 15. 12:558149.
    lehet hogy porszem került alá és attól.. :) nem strandról jöttél éppen? vagy hungaroring? vagy ilyesmi.. :)))
    előzmény:
    Aida84 (8148)
    2009-09-15  12:51
  54. 2009. szeptember 15. 12:518148.
    el nem tudom képzelni, hogy történhetett. nem fájt, észre sem vettem, csak amikor levettem a combfixet, akkor láttam, hogy mi történt.
    előzmény:
    pihe** (8147)
    2009-09-15  12:41
  55. 2009. szeptember 15. 12:418147.

    :(( nem lehet, hogy megtört a szilikoncsík és kidörzsölte, becsípte a bőröd?

     

    előzmény:
    Aida84 (8144)
    2009-09-15  11:39
  56. 2009. szeptember 15. 12:398146.

    :)) nem raknak :D de ha tennének is, azért nem ilyen szimpla ám egy nő élete, hogy a két emlegetett végpont közt telik a napja....

    nagyon csak a fázom-nem fázomra hegyezted ki a kérdést, hogy lenne már tök mindegy, hogy tél van-e vagy nyár??  :)))

    a réteges öltözködés romantikus is lehet igen.. de ilyen alapon szinte bármi :D 

    a túlzott ragaszkodás semmihez se jó... valahogy olyan érzést kelt, hogy az illető nem biztos magában, azért akarja szinte provokatíve mutatni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8143)
    2009-09-11  22:34
  57. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 15. 12:198145.

    Neogranormon a barátod, gyors segítség, én ezt ajánlom. Azért a harisnyanadrágos időszak sem lesz talán annyira szörnyű! Én a magam részéről már azért is "imádlak", mert kitartó maradsz a harisnya(jobb híján -nadrág) viselés mellett. Azt a magam részéről nem értem, hogy történhetett a baleset, mert dörzsölésről akkor beszélhetünk, ha a  gumis csipkerész mozoghatott a combodon, és ezt kizártnak gondolom.

    Szép napot! 

    előzmény:
    Aida84 (8144)
    2009-09-15  11:39
  58. 2009. szeptember 15. 11:398144.
    lányok, járt már úgy valaki, hogy feltörte a lábát a combfix? nem viccelek. a csipke vonalában akkora vízhólyagok lettek a combomon, hogy nem hittem a szememnek. még soha nem jártam így. és az a fura, hogy egy régebbi darab volt az elkövető, nem most volt rajtam előszörúgyhogy amíg gyógyulnak a sebeim, kénytelen vagyok harisnyanadrágot hordani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 11. 22:348143.

    Na de Hölgyeim, nem lehet mindennek kizárólag a praktikus oldalát nézni. Egyébként ez nem is feltétlenül férfi-női szemszög kérdése, hanem az életkörülményeké is. Pl ha "alád raknak" (azaz kapsz) 1 céges klímás kocsit, saját parkolóval az irodaházban, akkor gyakorlatilag majdnem tök mindegy, hogy tél van vagy nyár. Egyébként meg, szerintem a réteges öltözködésnek is megvan a maga romantikája:) A nylonharisnyának meg még inkább!

     

    Túlzott ragaszkodás a nőiességhez? Sophie felvetésére elkezdtem konkrét példákon, emlékeken agyalni, és bizony kevés eset jön elő. Általánosságban el tudtam képzelni, milyen lehet ez, de a gyakorlatban már erőltetnem kell az emlékezetemet. Lehet,hogy a férfiak akarják túlzottan (rá)erőltetni (valakire) a nőiesség fogalmát?

    Konkrét képek sokasága inkább csak a tinik esetében van a szemem előtt, amikor MÉG nem teljesen nők, de nagyon azok akarnak lenni. Na ilyenkor jön a szoknya meg a sok nylonharisnya, amit az én szememben még nem viselnek teljes természetességgel. Eddig, ha nőies nővel találkoztam, akkor az nőies volt:).

    Egy kivétel beugrott még: volt egy olyan párom, aki "kis cuki" volt, és nagyon ragaszkodott a nőies ruhákhoz és megjelenéshez, de igazából, ha mélyen és őszintén belegondolok, mindig inkább aranyos kislánynak láttam. Aztán évekkel később találkoztam és beszélgettem vele, és még mindig ugyanezt éreztem. Aranyosan mosolygott, kérdezte, hogy "ugye milyen helyes a kis cipője", de bennem nem a természetes nőiesség jelent meg, sokkal inkább a felvett és mesterségesen "megtuningolt". Persze a szakításunkat (ő akarta így) követő hónapokban megkereset, hogy találkozzunk. És na persze miben volt (tudta a heppemet)? Hát a kedvencemben:) Ebből tudtam, hogy mit is szeretne most, de akkor már máshogy alakult az én lelki/érzelmi világom is. Ezt csak azért írtam le, hogy teljesebben látszódjon a nőiesség viselése és alkalmazása a leányzó esetében. Hát bevetni, azt tudta, ha kell:)

    előzmény:
    pihe** (8141)
    2009-09-11  16:46
  60. 2009. szeptember 11. 20:428142.

    "Nekem a noisseghez valo tulzott ragaszkodas mar gyanus."

     

    Ez a mondatod valahogy nagyon megragadott. Ezzel én is egyetértek. Kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol róla. Mondjuk nálam egy harisnyatartó még nem jelenti a nőiességhez való túlzott ragaszkodást, hidd el, meg lehet szokni, és tud annyira természetessé válni, mint egy harisnyanadrág. Csak meg kell találni a megfelelőt.

     

    Viszont kinek miben nyilvánul meg a nőiesséhez való túlzott ragaszkodás? Volt már olyan élményetek, amikorvalaivel kapcsolatban ezt éreztétek?

    előzmény:
    Frigyesur (8132)
    2009-09-08  21:33
  61. 2009. szeptember 11. 16:468141.

    Gyönyörűen leírtad, mégsem érted a lényegét hiszen férfi vagy :)))

    Az a helyzet, hogy ti könnyen  vagytok, de egy nőnek hihetetlen nehéz ám úgy elindulni reggel, hogy egész nap jólérezze magát...

    Mert korán friss a levegő de nagyon, napközben viszont szinte nyár van még... este megint didergés, hacsak nem cipeltük egész nap magunkkal a melegebbet :))

    Strapás évszak az ősz na :DD .. sokat lendít a dolgon a csodás színek és az avar illata... de városban ez nemigen élvezhető :))

     

    Ami a kérdésed illeti, a munkahelyem olyan, hogy örülnek ha ittvagyok, bármi is legyen rajtam :DD

     

    Egyébként harisnya... :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8137)
    2009-09-11  09:13
  62. 2009. szeptember 11. 16:408140.
    igen :))
    előzmény:
    Frigyesur (8136)
    2009-09-10  20:01
  63. 2009. szeptember 11. 16:388139.

    kishalat fog :)

    az enyém vizibolhát is gyűjtött vele az itthoniaknak :))

    előzmény:
    Aida84 (8134)
    2009-09-09  13:15
  64. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 11. 16:318138.
    Topik, topik, éééééééééledj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8137)
    2009-09-11  09:13
  65. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 11. 09:138137.

    Ugyan kérem! Biztos vagyok benne, hogy Frigyesur is megkedveli az őszt, szerintem ez az utálat elsősorban azért van, mert vége az imádott nyárnak, és ez kisebb traumát okoz. De ez csak átmeneti lesz talán, és aztán meg lehet ízlelni az ősz finomságait: finom édes szőlő, szilva, dió, kellemesen melengető napsütés, aranysárga, majd okker és vörösbe hajló színek, füst illat, reggel csípős, de még nem fagyos levegő. Lehet nagyokat bicajozni, kirándulni. Na, mondjuk lehet, hogy azért vagyok ennyire elragadtatva, mert egyrész őszi gyerkőc vagyok, másrészt pedig ez az időszak akkor is csak harisnyaszezonnak minősül az én szempontomból. Egyeseknek kedvtelésből, egyeseknek pedig munkahelyi kötelezettségből.

     

    Ti hogy vagytok ezzel? Munkahelyi kötelem, vagy szívesen viselt ruhadarab számotokra?

     

    Pl. párom az elején úgy gondolta (aki tanító, tehát nem kötelező viselet számára), hogy a nylonharisnya az amolyan "nyanyás", pontosabban inkább a 40+-nak áll jól, neki viszont amolyan "ribis" lenne. Azért lassan unszolásomra változik az álláspontja, és egyre kevésbé idegen neki a szoknya+nylonharisnya, aminek én is örülök, mert sokkal jobb ez így, mintha csak a kedvemért venné fel néha, ilyenkor érződik az erőltetés. Én pl. annak is nagyon örülök, ha farmer+nylonzokni+csinos cipő összeállítást hord, mert tudom, hogy ez neki még természetesebb.

    Mint látjátok, esetmeben a topic felvetése hatványozottan igaz:) 

    előzmény:
    Frigyesur (8136)
    2009-09-10  20:01
  66. 2009. szeptember 10. 20:018136.
    Orulok, hogy mindenki egyetert Frigyessel. Az osz utalata kivetelevel.
    előzmény:
    Aida84 (8134)
    2009-09-09  13:15
  67. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 9. 14:428135.
    Én a friss húsok lelkesedésével "rajta leszek", hogy élénküljön a topic.
    előzmény:
    Aida84 (8134)
    2009-09-09  13:15
  68. 2009. szeptember 9. 13:158134.

    sziasztok,

     

    itt az ősz, visszatértem.

     

    Yogi: nekem két dolog jutott eszembe: 

     

    az egyik, hogy még általános iskolában, amikor húsvétra tojást festettünk, régi harisnyába raktuk a tojásokat, a harisnyával prímán rá lehetett fogatni a petrezselyem levelet. így szép levélmintás lett a tojás. 

     

    a másik, amit szoktam alkalmazni: fürdővízbe lehet különböző gyógynövényeket szórni. na, mivel kellemetlen, ha gazok úsznak a vízben szerteszét,ezeket harisnyában lehet összegyűjteni és a csapra akasztani. 

     

    a párom is el szokta kérni a régi harisnyákat horgászati célra, de nem tudom pontosan, hogy mit csinál vele. 

     

     

    Frigyes: egyetértek, a túlzott nőiesség nekem is erőltetett. ez számomra nagyrészt kisugárzás függő: ha valaki eredendően nőies, akkor farmerban is az, ha meg nem, akkor hiába vesz combfixet, csak rosszul fogja érezni magát benne. bár nyilván egy eredendően nőies nő sokkal szivesebben hord harisnyát.

     

    ami az időjárást illeti, szerintem most pont kellemes combfixes idő van. én imádom az őszt, plusz, újra előkerülnek a harisnyák. talán a topic is felélénkül. 

    előzmény:
    Yogibear (8120)
    2009-08-23  19:12
  69. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 9. 08:438133.

    Én valahol egyetértek Frigyesur véleményével. Szerintem sem kell görcsösen hangsúlyozni a nőiességet, vagy sugározni minden másodpercben az erotikát (elég minden percben).

    Számomra a harisnyanadrág azért is vonzóbb, mivel az sokkal inkább tekinthető hétköznapinak, bárki bármit is mondjon. Én sokkal inkább vonzódok a hétköznapi nőiességhez, mint a "megcsinálthoz". Na most ezt ne tessék úgy érteni, hogy számomra ez a két szélsőséges eset létezik, csak néha muszály leegyszerűsíteni. Persze a hozzászólásaimhoz majd tessék mindig azt is hozzátenni, hogy az én véleményalkotásom bizonyos értelemben ferdült, ugyanis én a nőiességet hajlamos vagyok azonosítani a harisnyával, ami tudom, hogy klinikai eset, de nem tudok ezen változtatni. Tehát, számomra a harisnyanadrág=hétköznapi, mindennapi nőiességgel, ami nagyon-nagyon szimpatikus. És persze továbbra is ott az anyag-probléma, miszerint a számomra kedves anyagból csak harisnyanadrág kapható.

    Az ősznek viszont én kifejezetten örülök, amit fentiek alapján könnyűszerrel megérthettek.

    Szép napot, hölgyeim! 

    előzmény:
    Frigyesur (8132)
    2009-09-08  21:33
  70. 2009. szeptember 8. 21:338132.

    Nem tudok teljesen egyeterteni. Nekem is jobban tetszik egy combfix/harisnya+kombinacio, de az utobbit hetkoznapokra, plane fuzovel soknak tartom. Megy az ember, eli a mindennapjait, fel-ala rohangal, es kozben meg azzal foglalkozzon, hogy tart-e, nem kapcsolodik-e ki (eleg rossz konstrukciokkal talalkoztam, egyik forumtarsnovel ezt mar megtanacskoztuk ), nem tudom. Nekem a noisseghez valo tulzott ragaszkodas mar gyanus. Vagy hogy is mondjam, eroltetett.

    Persze nem tudom mi volt az egesz cikk, mennyire az eskuvore volt kihegyezve, es nalam ment felre a mondanivalo. 

     

    Lehet, hogy nagyon eretnek itt leirni, de en nem orulok a kozelgo harisnyaszezonnak. Ceterum censeo, nem szeretem az oszt.

    előzmény:
    sophiee77 (8129)
    2009-09-07  20:18
  71. 2009. szeptember 8. 19:418131.
    Sziasztok! Végre kezd eljönni a harsinya ideje. A hozzászólásról az a véleményem,hogy csakis combfix jöhet szóba,esetleg harisnyatartó. Eleve jóval nőiesebb egy szép csipke,szerintem az sem baj ha az egy csöppet kivillan a szoknya alol,a férfiaknak bejön,akárcsak nekem! A másik az hogy ennek az utcalányos kinézethez semmi köze, ez hozzá tartozik egy dekoratív nő öltözködéséhez! Tehát  csajok,nyugodtan hordjatok minnél többen combfixet,harisnyatartót,nem hiszem hogy valakinek is a mai világban még mindig egy örömlány jut eszébe egy szép combfix láttán,persze csakis ,ha diszkréten hordjátok. Aki pedig nem így gondolja az hordjon továbbra is harisnyanadrágot!
    előzmény:
    sophiee77 (8129)
    2009-09-07  20:18
  72. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 8. 15:418130.

    Sziasztok!

    Én röviden, csak hogy legyen "hepöning" a fórumon: nem feltétlenül értek egyet a cikk állításával és konklúzióval, és nem csupán praktikus okokból. Nekem - férfiként - a harisnyanadrág kicsit valahogyan több (a szó szoros értelmében is:), persze ebbe belejátszhat az is, hogy én egy bizonyos anyagtípusra specializálódtam (értsd: ez hoz lázba), és tudtommal (sok utánjárást követően) ilyen anyagból nem kapható Magyarországon combfix, vagy harisnya. Ezen kívül, pasiszemmel nagyon gusztusos látványnak tartom a harisnyanadrágba borított női hátsót (így szebb: popsit:)), főleg ha a hölgy pl. egy szép franciabugyit hord. Ezt erotikusabbnak tartom, mint pl. egy combfix+tanga összeállítást. Remélem, nem sértettem közízlést!

     

    Szóval: kinek a pap, kinek a pané!

     

    előzmény:
    sophiee77 (8129)
    2009-09-07  20:18
  73. 2009. szeptember 7. 20:188129.

    Kicsit leült a topik, a kedves régi fórumtársak is mintha még a harisnya nélküli holtszezont töltenék, hát gondoltam, hogy mint a fórum elindítója, feldobom egy kicsit.

     

    Ki mit gondol a következő cikk állításaival kapcsolatban?

     

    Harisnya vagy Harisnyanadrág?

     

     

       A válasz egyszerű és egyértelmű:

    Elegáns combfix harisnya, mely a választott menyasszonyi ruha és esküvői fehérnemű tökéletes kiegészítője kell hogy legyen.

     

       A harisnyanadrág, melyet ma a nők általánosan használnak a rövid szoknyának, a mini divatnak köszönheti létezését.

       A mini szoknya alól kilátszó harisnyatartó és harisnya nem

    illett ehhez a divat-trendhez: a harisnyanadrág lett a mini-divat és ezzel a női ruhatár új és nélkülözhetetlen kelléke.

     

        Ma már szabadon válogathatunk a praktikus harisnyanadrág vagy a nőies harisnya fantasztikus választékából. Jó tudni azért, hogy egy nő személyiségéről sok mindent elárulhat ez a leheletnyi ruhadarab. Hiánya vagy túlzott hangsúlyozása stílusromboló ( élményromboló ) lehet.

     

         A harisnya a vonzó, az elegáns nő, az elegáns alkalmak,

    a jó megjelenés, a nőies divat elengedhetetlen kiegészítője. Egyre többen választják ismét a harisnyát fűzővel vagy harisnyatartóval a hétköznapokra is. A kitűnő minőségű harisnya nemcsak egy ruhadarab, felöltözteti lábunkat és kényeztet,

    a fűzővel vagy harisnyatartóval együtt kihangsúlyozza nőiességünket.

     

        Ha nem hordasz rendszeresen harisnyát ( fűzőt vagy harisnyatartót ), akkor még az esküvő előtt kezd el hordani.

    A jót könnyű megszokni és már elképzelhetetlennek fogod tartani, hogy ha valaki nem ilyet vesz fel. Ne hallgass a "csak Praktikus" nőkre: A Harisnyanadrág lehet, hogy praktikusabb,

    de biztos nem nőiesebb mint egy Harisnya együttes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. szeptember 7. 19:588128.

    Szia!

     

    Mint a topik indítója, szeretettel üdvözöllek. Így teszünk itt mindenkivel, aki jószándékkal jön, és nem okoskodni, vagy beszólogatni.

     

    Szóval várjuk észrevételeidet, hozzászólásaidat.

     

    Sophie.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885657 (8127)
    2009-09-07  15:26
  75. Torolt_felhasznalo_885657
    Torolt_felhasznalo_885657
    2009. szeptember 7. 15:268127.

    Sziasztok!

    Sajnos nagyon későn találtam re erre a topic-ra, rengeteg hozzáfűznivalóm lenne (vérbeli, 20 éve harisnyarajongó- és szakértőként), azt sem tudom, hol kezdeném. De először is, tekintettel arra, hogy a topic-nak meglehetőséen kialakult már a tagsága, szeretném kérni befogadásotokat, bízom benne, hogy szívesen fogadjátok az új látogatógat is.

     

    Még annyit előljáróban: figyeljétek az időjárást, kezdődik a harisnyaszezon. És mi mást mondhatnék, mint harisnyabolond: remélem, a hölgyek többsége szívesen húz nylonharisnyát a kellemes őszi napokon!

     

    Üdv:

     

    Delay 

    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  76. Torolt_felhasznalo_654509
    Torolt_felhasznalo_654509
    2009. augusztus 24. 11:008126.
    Neked meg minek a harisnya?:D
    előzmény:
    Harisnyaspasi (8118)
    2009-08-05  10:07
  77. Torolt_felhasznalo_654509
    Torolt_felhasznalo_654509
    2009. augusztus 24. 10:598125.
    Neked meg minek a harisnya?:D
    előzmény:
    Harisnyaspasi (8118)
    2009-08-05  10:07
  78. 2009. augusztus 24. 10:538124.

    Nem, Yogi, egyáltalán nem baj, sőt örülök, hogy ezzel is feldobod, színesíted a topikot. Jók ezek a játékok, szerintem, feldobják a társalgást.

     

    Én is hozzájárulok egy alkalmazási javaslattal: a párom gyerekkorában gombfoci kapu hálójának használta a nylonharisnyát.

    előzmény:
    Yogibear (8120)
    2009-08-23  19:12
  79. 2009. augusztus 24. 09:168123.

    Na igen, tapétaragsztóhoz nálunk is megyA párom szobafestő, úgyhogy nem dobálhatom ki csak úgy a harisnyáimat.

    Én a medenceszűrő hálóra kreáltam egy kiszuperált harisnyanadrágot, mert túl szellősnek találtam az eredeti hálót, és egy csomó kosz simán átúszott rajta. De a harisnya megfogja, főleg a sűrűbb szövésű csípőrész jó erre a feladatra

    Gyerekkoromban meg a Barbie-babámnak csináltam anyukám leselejtezett mintás harisnyáiból estélyi ruhákat

    előzmény:
    Yogibear (8120)
    2009-08-23  19:12
  80. 2009. augusztus 23. 19:248122.

    tapétaragasztó? mit nyertem? :))

     

    ékszíj helyett nekünk nem vált be, egyrészt csúszott, semmi tapadása nem volt, másrészt a csomónál félrekapott, ledobta rögtön :)

    mondjuk nem kispolszkin próbáltuk, talán ez volt a baj :))

    előzmény:
    Yogibear (8121)
    2009-08-23  19:15
  81. 2009. augusztus 23. 19:158121.
    A képet csak nem csatolta...remélem most.
    előzmény:
    Yogibear (8120)
    2009-08-23  19:12
  82. 2009. augusztus 23. 19:128120.

    Sziasztok!

     

    Kicsit leült a topik. Egy új játékot indítanék. (Remélem nem baj Sophiee:-)

    Szóval a harisnya, mint nem "rendeltetés" szerű használata, bármely

    élethelyzetben.

    Mi most felújítottunk az ünnepek alatt és igen jó szolgálatot tett xD

    Lásd kép.

     

    Tehát lányok mikor volt szükség a harisnyáitokra. (Most nem T.X. féle

    alkalmira gondolok.)

     

    Én például egy kolleganőmtől hallottam, hogy anno a kisploski (P126)

    Dinamó szíja elszakadt és harisnyájával pótolta ideiglenesen.

    Ami számomra azért is érdekes lehet, mert ugye az mivel

    nylon, rögtön el kellett volna, hogy olvadjon a súrlódástól. :-o

     

     

    Szép est'!

     

    p.s. merre vagytok régi topiklalólk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. augusztus 8. 13:028119.

    Sziasztok!

    Nagyobb méretű combfixek és/vagy harisnyatartót keresnék. Hol tudok venni (webáruház)?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2009. augusztus 5. 10:078118.

    Sziasztok!

    Azt akarom kérdezni, hogy valaki a napokban volt kint a Premier / GL Outletben a Calzedoniaban? Milyen a harisnya választék? Érdemes kimenni? Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. július 27. 11:438117.

    Na, én nagyon mellétrafáltam. De van, akinek egész jó eredménye lett. Nekik jobb szemük van az ilyesmihez, én tényleg csak találgattam.

    Harisnya időtlen idők óta nem volt rajtam. Nem is igazán hiányzik. Viszont megvettem életem első leggings-ét! Na jó, nem az első, gyerekkoromban volt már ilyesmim, de az most nem számít. Még mindig nem tetszik, viszont a praktikus oldalát opróbáltam nézni. Bicajjal járok dolgozni, és a nyári ruháimmal, szoknyáimmal gondban voltam, mert jött egy-egy aprócska szellő, és máris hopp, vagy csak nagyon felcsúsztak. Sehogy sem sikerült olyan pózban a biciklire ülnöm, hogy ezt kiküszöböljem, ne nézzek ki nagyon hülyén, és még tekerni is tudjak. Ami alá befér, és nem néz ki hülyén, rövidnadrágot húztam, de még mindig nem az igazi megoldás. Ekkor nagy levegőt vettem, és beruháztam egy tök egyszerű, sima fekete, térd alatt érő leggings-re. Tudom, a nyár színe nem éppen a fekete, de a nyári ruháim többségén megjelenik a fekete szín, ezért talán annyira nem gáz. Hú, de szidtam ezt a ruhadarabot, hogy mennyire nem tetszik, aztán mégis lett...

    előzmény:
    sophiee77 (8116)
    2009-07-26  22:01
  86. 2009. július 26. 22:018116.

    Ne, akkor mivel már szinte minden kedves fórumtárs játszott és véleményt nyilvánított (még Kandúrband is, aki Bíró Marcsaként későn futott), ezennel eredményhirdetést tartok.

     

    Az 1,8,9,11-es képeken harisnyanadrág van rajtam, a többin harisnyatartó combharisnyával. (Tényleg, egy érdekes kérdés:hogy lehet hívni a nem szilikonos, nem gumírozott combrészű, kifejezetten harisnyatartóhoz való harisnyát? Mert a combfix az más.)

     

    Ha jól emlékszem, az 5-ösön látszik át nagyon a ruhámon a tartó pántja.

     

    Talán segítségként gondolhattatok volna arra, hogy vannak átöltözési nehézségek, és lehet, hogy a két ruha alatt ugyanaz a kombináció feszül. Illetve hogy valószínűtlen, hogy ugyanahhoz a ruhához alsóneműt csrél az ember, már csupán a macera miatt. Ezeket a képeket legalább 3-szor ennyiből válogattam ki, és a végén már kicsit fárasztó volt a futkározás az önkioldóra állított gép mögül a gép elé, a pózt felvenni, aztán meg újra. Talán ez lehetett egy kis támpont a játékhoz.

     

    Tehát: csak a fekete ruhám alatt van úgy a képeken, hogy az egyiken harisnyanadrág, a másikon meg harisnyatartó combharisnyával. Egyébként szerintem nagyon jól látszik a képeken, hogy a harisnyaanadrágom egy kicsit sötétebb árnyalatú, és sokkal magasabb fényű, mint a harisnyám.

     

    Egyébként ha még van valakinek kedve játszani, lehet, hogy nemsokára tudok feltenni új képeket magamról.

     

    Lányok, másnak nincs kedve fényképezkedni? Vagy van esetleg valakinek valami más érdekes játékötlete?

    előzmény:
    Ametyst (8114)
    2009-07-16  20:54
  87. 2009. július 17. 08:108115.

    Nem tudom hol készült, de imádom az ilyen nem-beállított képeket :)

    Így jön elő a harisnyás láb igazi karaktere, és nem csak elvillan a szemem előtt. Mondjuk az én ízlésemnek kicsit rövid az a szoknya, de segáz. Amúgy nem normál iskolai székek, szóval nincs semmi támpont.

    előzmény:
    sophiee77 (8103)
    2009-06-28  20:24
  88. 2009. július 16. 20:548114.

    Mikor lesz eredményhirdetés? Már kíváncsi vagyok, na meg az is jó lenne, ha kicsit újra felpörögne a topik.

     

    előzmény:
    sophiee77 (8112)
    2009-06-29  19:41
  89. 2009. június 29. 23:108113.

    Köszönöm, hogy "Bíró Marcsa"-ként későn futva jutott nekem is vizsgálni-való!

     

    Nehéz a feladvány. Látni nem igazán lehet, de amolyan "rávágós" válaszként azt mondanám, minden kép "tartós". Ám némi furmányt (szigorúan a játék kedvéért) feltételezek Sophiee-ról, hogy ugyanazt a ruhát többször is cserélve, tartót le- és felvéve fényképezkedik, ezzel nehezítve dolgunkat!:-)

     

    Szóval igazából én csak a sophie9-en vélem látni a tartót. Uff, én beszéltem! 

    előzmény:
    sophiee77 (8089)
    2009-06-21  20:01
  90. 2009. június 29. 19:418112.

    Hát, nem értem, hoyg maradhattak benne a képeimben az adatok. Hiszen paintben még alakítottam rajtuk, kivágtam a nem odaillő részeket, és utána save as-zel mentettem. Bár igaz, lehet, hoyg a nevükön nem változtattam, már nem emlékszem. De mintha akkor adtam volna nekik a sophie fájlneveket. Már nem emlékszem.

     

    Egy ideig most nem nagyon lesz rajtam harisnya, de ha minden jól megy, nemsokára új képekkel örvendeztetem meg a kedves fórumtársakat, már ha van, akit érdekel...

    előzmény:
    Yogibear (8111)
    2009-06-29  19:03
  91. 2009. június 29. 19:038111.

    Szép est'!

     

    Valóban nem nagy kunszt. Amenyiben nem copy/paste és save as

    mentéssel készült a kép, akkor megmarad fótóaparát EXIF

    kiterjesztése is. Ebben minden adat megtalálható a képről.

    Az ominózus fotó Adobe Photshoppal 7.0 CE-vel. készült és

    megőritze az eredeti adatokat is.

    Szerintem még lehet a paparazzo/lesi fotó akár egy kávézó teraszán is,

    vagy egyéb indoor kép. Mindenesetre a parketta túl szép hozzá.

     

    Szép est'! 

    előzmény:
    qq_vv_bb (8109)
    2009-06-29  16:09
  92. 2009. június 29. 16:238110.
    Jó, az nekem is egyértelmű, hogy lesi, csak arra voltam kíváncsi, hogy ez egy osztálterem, vagy nem. Talán támpontot a székek jelenthetnek. Vagy ti láttok olyan lábat, ami asztalé lehet? Én a helyszínre lettem volna kíváncsi.
    előzmény:
    Kandúrband (8108)
    2009-06-29  14:09
  93. 2009. június 29. 16:098109.

    Sziasztok!

     

    [off]

    Amúgy nem nagy dolog megnézni ezeket az adatokat, hogy mikor készült a kép, milyen készülékkel, milyen expozíziós idővel, milyen iso érzékenységgel. Ezeket az adatokat nevezi a szakirodalom metaadatoknak. Alapbeállítás mellett minden fényképező gép hozzáadja ezeket az ún. metaadatokat a képhez. Legegyszerűbben a metaadatokat úgy lehet windowsban kiolvasni a fájlból, ha a képre jobb ebér gombbal kattintva a helyi legörbülő menün Tulajdonságok, az itt megjelent ablakban felül találhatók fülek, ott Összegzés fülre kell kattitani, aztán Speciális gomb, ha egyszerű nézetben vagyunk, és íme itt vannak az adatok. Amúgy a netre érdemes a privát képeket a metaadatok nélkül menteni. Erre a legjobb program, amivel találkoztam az ACDSee Pro 2, viszont ez fizetős program. Windows beépített programjaival is meg lehet oldani. Painttel meg kell nyitni, kijelölöd az egész képet, másolás, aztán elindítod újra a Paint programot, aztán beillesztés, aztán mentés másként. Csak sajnos a paint elég rossz tömörítésű aránnyal dolgozik, ha jpeg formátumba mented, amit nem tudom, hogy változtatható, így kicsi lesz a kép, csak csúnya.

    [/off]

     

    Hogy ne legyek off, további jó harisnya viselést kívánok mindenkinek!

     

    Üdv: qq_vv_bb

    előzmény:
    Kandúrband (8108)
    2009-06-29  14:09
  94. 2009. június 29. 14:098108.

    Nem tudom, YogiMedve mivel keresi kenyerét, de ha ő lenne az országos rendőrkapitány, nem ismernénk mit jelent a szó: bűnözés!:-)

    Az ő figyelmét semmi sem kerüli el, semmi sem marad rejtve. Gratula!

     

    Hogy ne legyek annyira off: szerintem a kérdéses kép lesi, és ügyes volt készítője. 

    előzmény:
    Yogibear (8104)
    2009-06-28  20:43
  95. 2009. június 29. 13:598107.

    "Például kandúrband is sokáig kérlelt régebben, hoyg tegyek már fel magamról képet, most meg nem is látni. Lehet, hogy még őt is érdekelné, ha bedugja erre mifelénk az orrát."

     

    Itt a kezem, jelentkezem!:-) Ha még nem túl késő, kérnék szépen jelszót! 

    előzmény:
    sophiee77 (8101)
    2009-06-28  20:15
  96. Torolt_felhasznalo_214126
    Torolt_felhasznalo_214126
    2009. június 28. 22:178106.

    Sophie, köszönöm a jelszót, és hogy engem is megvártatok a képekkel!

     

    Tanácstalan vagyok a játékkal kapcsolatban, biztos csak abban a képben vagyok, amin átlátszik a tartó pántja :)

     

    Ilyen mintás, hosszabb ruhákkal szerintem nyugodtan lehet hordani a tartót, nem fogja meglátni senki, hacsak mi nem szeretnénk hogy lássa :)

    előzmény:
    sophiee77 (1)
    2006-11-29  07:17
  97. 2009. június 28. 21:148105.

    A magic árnyalatot sajnos nem ismerem, de a cognac szerintem is túl sötét a legtöbb lábon.

    Én is elég fehér bőrű vagyok (de azért nem az az alabástrom) és nekem a visione ill. beige árnyalat szokott olyan lenni, ami szinte láthatatlan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214126 (8099)
    2009-06-28  13:29
  98. 2009. június 28. 20:438104.

    Szép est'!

     

    Jó kérdés. A kép egy Fuji ultrazoom-os FinePix S7000-al készült.

    Elég nagy(nem,mint egy kompakt), úgyhogy ügyesen kellet vele

    fotózni, hogy ki ne szúrják. Mivel 2006 9.9-én készült. Szombati nap

    Lehet akár évnyitó is, vagy valami egyéb ünnepség, meeting.

    Minden esetre egy kecskelábas asztalnál ülnek "körbe".

     

    Szép est'!

     

    előzmény:
    sophiee77 (8103)
    2009-06-28  20:24
  99. 2009. június 28. 20:248103.
    Szerintetek ez a kép hol készült? Egy előadáson, ahol egymásután vannak a széksorok, vagy egy osztálytermi lesifotózás eredménye? A széklábakból lehet talán következtetni. Mielőtt kérdeznétek, gőzöm sincs. Én is csak kíváncsiságból vetem fel a kérdést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. június 28. 20:198102.

    Egyben jelentem, hoyg megnyerted a játék különdíját. Dönbbenetes, hogy eltaláltad a gépem márkáját, meg típusát. Te olyan dolgokat is tudsz, melyek nincsnek rajta a képen?  Lassan meg fogok ijedni! Netán még a számítógépem és a monitorom típusát is tudod?

     

    Azt hiszem, ez az a pont, ahol fel kell neked ajánlanom a játék extra-szuper különdíját, ha eltalálod a harisnyá(i)m márkáját és színárnyalatát.

    előzmény:
    Yogibear (8097)
    2009-06-28  12:15

Címlap

top