Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 5. 17:501001.
    Sziasztok!
    De jókat írtatok ma!
    Erika, feltétlen megyek Hozzád vendégnek! Ennyi finomság! Lefotóztad a legszebb német szurkolót is úgy látom!!!

    Maci, téged épp hogy nem gyanúsítunk, mindenki kinézi belőled a marcipándíszek elkészítését! Simán!
    A tortád gyönyörűséges és nagyon finom is lehet. Milyen krémet tettél bele?

    Lili de jó, hogy beírtad a kifli receptet, már épp kérni akartam.

    Klári, a kelkáposzta főzeléket csodára szeretem, sajnos a gyerekek nem. Ezért aztán ritkán ehetünk. De a tied nagyon finomnak néz ki!

    Kira, ez a padlizsán nagyon klassz!! De még jobb, hogy feltűntél!


    Ma egy félnapos BKV túrát tettünk az unokatestvéremhez a XII. kerületben fenn a hegyre. Végül is szuper volt az egész nap. Férje zongoraművész, a gyerekek nagyszerű előadást remekeltek. Fiam improvizációját egész kellemes hallgatni.
    Lilikém sehogy nem jutottunk volna el hozzád a megadott időpontban. 3 után jártunk arra és 8 előtt.
    Most értünk haza, teljesen kinyúltam. Gyors takarítás, vacsora készítés és pihi.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. július 5. 16:561000.
    Bocs ez uaz, majd később jövök a többivel, csak most vendégem jött.
    előzmény:
    litita (999)
    2006-07-05  16:49
  3. 2006. július 5. 16:49999.

    Vagy eszerint is csináltam

    Kifli

    1 teás bögrénnyi meleg tejben felfuttatok 2,5 dkg élesztőt, hozzáadok 2,5 tk. sót, 1 tojást, fél kg lisztet, és 1 kávés csészényi olajat. Ezt összekeverem, kinyújtom, köröket szaggatok ki (én kis kompótos tállal szoktam), feltekerem kiflinek, tepsibe teszem, reggelig állni hagyom (én a spájzba szoktam betenni). Reggel tojással megkenem a tetejét és 180 fokon megsütöm. Én azért szeretem, mert este megcsinálom és reggel pillanatok alatt elkészül a friss finom kifli). Lehet variálni sokféleképpen: pl. a tetejét sajttal megszórni, a tésztába valamilyen magot keverni.

     

    előzmény:
    Alettina (997)
    2006-07-05  16:44
  4. 2006. július 5. 16:47998.

    Kifli

    1 teás bögrénnyi meleg tejben felfuttatok 2,5 dkg élesztőt, hozzáadok 2,5 tk. sót, 1 tojást, fél kg lisztet, és 1 kávés csészényi olajat. Ezt összekeverem, kinyújtom, köröket szaggatok ki (én kis kompótos tállal szoktam), feltekerem kiflinek, tepsibe teszem, reggelig állni hagyom (én a spájzba szoktam betenni). Reggel tojással megkenem a tetejét és 180 fokon megsütöm. Én azért szeretem, mert este megcsinálom és reggel pillanatok alatt elkészül a friss finom kifli). Lehet variálni sokféleképpen: pl. a tetejét sajttal megszórni, a tésztába valamilyen magot keverni.

    Én nem reggeltől estig csináltam, hanem egy óra kelesztést adtam neki és ez elég volt. Tettem a tésztába még egy pici ecetet is

    előzmény:
    Alettina (997)
    2006-07-05  16:44
  5. 2006. július 5. 16:44997.
    Litita, beírnád azt is, hogy milyen recept szerint csináltad azokat a gyönyörű péksütiket? Meg szoktál Te nagyon klasz bagettet is sütni. Elkérhetném annak a receptjét is? Előre is köszönet érte! 
    előzmény:
    litita (995)
    2006-07-05  16:39
  6. 2006. július 5. 16:44996.
    Nem, én nem Szamost, hanem valami mást az Auchanban, még nem tudom, mílyen az íze, de itt monta valaki, hogy finom, ezért vettem (vagyis a férjemmel vetettem).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (994)
    2006-07-05  16:33
  7. 2006. július 5. 16:39995.

    Képzeljétek el, a sok szép muskétlim kezd tönkre menni, pedig ennyi babusgatást, locsolást, tápozást egyik növény sem kap. Valahogy a virágja kiszáradt, a levele szép zöld maradt, ílyet még nem is láttam. Most azt csináltam, hogy letépkedtem egyenként az összes virágot és megnézem, mit fog csinálni.

    Ja, kértétek a Sóska levest, íme

    Francia Sóskaleves

    Hv. 20 dkg sóska, 5 dl tej, 5 dkg vaj, só, 1,5 dl tejszin, 2 tojássárgája.

    A sóskát megmosom, megtisztitom, csikokra vágom. A tejet fél liter vizzel vagy maradék húslevessel felforralom. A vajat egy fazékban megolvasztom, hozzáadom a sóskát pár percig piritom, amig összeesik. Ekkor hozzáöntöm a tejes vizet, megsózom és ismét felforralom. Leveszem a tűzről, hozzákeverem a tejszinnel elkevert tojássárgáját, és levesestálba öntöm. Tálaláskor piritott kenyérszeleteket adok hozzá.

    litita: én több sóskát teszek bele, tojást nem, mert félek, hogy összeugrik, vagy liszttel süritem, vagy csak tejszint adok hozzá. Piritott kenyér helyett kemény tojást használok betétnek. Hidegen tálalom, nálam ez nyári leves.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. július 5. 16:33994.
    Lili, Te is szamos-marcipánt vettél talán? Majdnem leültem, mert nem gondoltam, hogy ilyen finom! Tényleg nagyon jó, ajánlom mindenkinek!
    előzmény:
    litita (991)
    2006-07-05  16:29
  9. 2006. július 5. 16:31993.

    Erika!

    Láttam a dinnert, és nagyot néztünk bizony!   Szerintem kölcsönkért gyerek volt az, direkt azért, hogy össze legyünk zavarva 

    Nagyon guszta a tésztád, és most igazán szívesen megenném!

     Mi nagyon későn fogunk "ebédelni", de a férjem már szorgosan süti a husikat. Tzatziki és saláták, valamint tepsis sült zöldség is van, mellé. Desszertnek nagyon finom édes magyar dinnye lesz. A boltok tele vannak tök ízű dinnyével , spanyolból hozzák be, így kész kuriózum lesz lassan a magyar termék. Persze ez nemcsak a dinnyére vonatkozik, hanem minden másra.  

    Remélem nemsoká idetéved a moderátor is a portörlő rongyával, kissé gusztustalan ez a sok idehányt porcukor.  

    Na rohanok, nehogy elvegye valaki a helyem az asztalnál 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2006. július 5. 16:30992.

    Szia Latsia! Nagyon jol jatszott mindket csapat, es mindketto nyerhetett volna.... sajnos nagyon ideges volt a merkozes, nagy volt a tet.... feltunk, hogy 11-esekkel lesz vege.... igy alakult. Orulok az olaszok sikerenek, van velemenyem a meccsrol, de inkabb itt most nem fejtem ki bovebben....  Vasarnap ujabb a tet Berlinben...... ha nyernek, itt elszabadul a pokol..... de vissza nem tero elmenyekkel leszunk gazdagabbak....

    A gasztronomiara terve:

    A nyarson birkahus van, amit en keszen veszek (feldarabolva) egy megbizhato hentestol, 100-asaval van egy karton dobozban, es en 25-osovel szoktam lefagyasztani.

    A padlizsan elkeszitese a kovetkezo:

    A padlizsan megmosom, es karikakra vagom, besozom, lecsepegtetem, leitatom. A paradicsommal ugyanigy jarok el.

    Atgrillezem mindkettot.

    A mozzarella sajtot vekony szeletekre vagom.

    Egy tepsibe sutopapirt fektetek, bekenem olivaolajjal. rakok egy par grillezett padlizsan karikat ra. Rafektetek paradicsom szeleteket + mozzarella szeleteket. Oreganoval megszorom. Ujra retegezem. Felulre sajt+oregano keruljon.

    200 fokos sutoben par perc alatt keszre sutom.

     

    előzmény:
    latsia (985)
    2006-07-05  15:33
  11. 2006. július 5. 16:29991.

    Macika, ezek a péksütemények messze nem tökéletesek, de majd még fejlődöm. Nagyon szép a Marcipán tortád. Én 2 vagy 3 hete vettem egy kocka marcipán masszát, de hát azóta nem volt vendég, kettőnknek meg nem csinálom, megvárom, mig jön valaki (nem hiszem, hogy sokat kell várni).

    Klári, örülök, hogy Sharon jól van, remélam a huskynak sem lesz komoly baja. Nagyon jól néz ki ez a kelkáposztafőzelék sült virslivel. Én gyerekkoromban utáltam a kelkáposzta főzeléket, most már megeszem, lehet, hogy előbb-utóbb megszeretem? Ezt a Lelki békét lemásoltam, van egy-két ember, akinek elküldöm, mert tudja majd értékelni.

    Fokrisz, kösz a Zsanna-Manna információt, én kérdeztem, mert eddig még nem hallottam róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. július 5. 16:23990.

    Szervusztok.

    Cicó, ahogy olvastam ezt a történetet a barátaiddal, azonnal a Liptai Klaudia esete ugrott be, de látom másnak is eszébe jutott.

    Erika, kösz a pékmester kinevezést, de én azéert nem biztos, hogy a pékségben vennék ílyen mini kifliket meg zsemléket, hiába jó az ízük. Jól tartod a vendégeidet, ma ebédre olyan ügyesen gyorsan finomat találtál fel és finom deszertet is adtál hozzá, ennél a gyümisalátánál jobb nem is lehet. A kakiszilvát én is nagyon szeretem, nálunk a zöldségesnél mindig van, néha akcióban és akkor veszek egypárat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. július 5. 16:07989.
    EZER
    előzmény:
    porcuki (988)
    2006-07-05  16:07
  14. 2006. július 5. 16:07988.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. július 5. 15:53987.

    Maci, láttad a Dinnert tegnap? Buta kérdés tölem, hiszen biztosan láttad . A müsor elején a Gunter egy kisbabával a karján beszélt.  Ugye nem az ö gyereke volt???  

    Hihetetlen lenne . Vagy kettös életet él.......

    Nem tudok a privibe írni, elnézést .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (972)
    2006-07-05  09:50
  16. 2006. július 5. 15:43986.
    Tökéletes szerintem !
    előzmény:
    Andyca- (984)
    2006-07-05  15:22
  17. 2006. július 5. 15:33985.
    Szia Kira, de jó, hogy benéztél gratulaaaaaaaa az olaszoknak! 
    Itt is örömünnep volt, a gólnál mindenki üvöltött, és aztán este ment az ünneplés, elvégre a svédeknek is az olasz csapat a favorit, miután kikaptak a németektől, gondolhatod!
    Egyébként végig jobban játszottak az olaszok ezt mutatja az összesítés is.

    A tegnapi ebédetek gyönyörű, nagyon finom lehetett, milyen husi van a nyárson? És a padlizsánt hogy csináltad, grillen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143599 (981)
    2006-07-05  14:54
  18. 2006. július 5. 15:22984.
    Nagyon köszönöm!Holnap megcsinálom.De lehet hogyí juhturóval.Szerinted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. július 5. 15:10983.

    Szia Andi

    Fött tészta fetával, baconnal, tejföllel átsütve/ alchri:

    50 deka tészta, 20 deka, apró kockára vágott bacon, 1 csomó újhagyma, 15 deka feta, 2 pohár tejföl

    A tésztát kiföztem, leszürtem. Amíg fött, egy serpenyöben kiolvasztottam a bacont, belekarikáztam az újhagymát, együtt piritottam.

    Majd összekevertem a kifött tésztával, ráöntöttem másfél doboz tejfölt, megint jól összekevertem. Megszórtam a szétmorzsolt fetával és a sütöben, 220 fokon, kb. 15-20 percig piritottam.

    előzmény:
    Andyca- (982)
    2006-07-05  14:57
  20. 2006. július 5. 14:57982.

    Sziasztok!

     

    Alchri!

    A fetás tészta recijét kérhetném?

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2006. július 5. 14:54981.
    Sziasztok Dolcevitasok!

    Itt tegnap nagy FESTA volt, sajnalom a nemet csapatot, hisz nagyon erosek es jol szervezettek voltak.... viszont az olaszok megerdemeltek a golt (legalabbis az elsot). DEL PIERO aztan csak rakoronazott.... sajnaltam a nemetek durva es eroszakos jatekmodjat viszont....... Mi a foteren unnepeltunk hajnalig. Eszmeletlen jo hangulat volt, a kocsik tetejen ugraltak es enekeltek, olasz szinek mindenhol, dudak, szirenak, tuzijatek.... ma a hotelben minden vendeg rekedt volt....

    Elkuldom a tegnapi ebed fotojat, ma rantott sertes karaj volt gorog salataval (Feta-paradicsom-uborka). + JEGHIDEG SARGADINNYE.

    Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. július 5. 14:42980.

    Már meg is ebédeltünk és mindenki rohant tovább a dolgára. Nagyon finom lett a tészta, de féltem, hogy kevés lesz és föztem hozzá medvehagymás "spätzlét" is. Így böven elég lett.

    Édességnek megint a tojáslikörös gyümölcssaláta volt, nagyon szereti a családom .

    Ismeritek a "kaki" nevü gyümölcsöt? Isteni!!!! Azt is tettem a mai salátába. Olyan mint a paradicsom, csak narancssárga és édes .

    35 fok van kint, bent meg 28,  nem fagyoskodunk .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 5. 14:03979.

    Sziasztok!

    macisajt, Miskolcon a Falánk Fanni cukrászdák a legjobbak! Semmi nem érhet fel az ottani meggyes és főleg a túrós rétessel! Nem is beszélve a puncstortáról! Ha legközelebb megint mentek Miskolcra, ott feltétlenül érdemes lenne egy sütizésre beülni! Bár mondjuk én azt hiszem egy éve ettem ott utoljára, remélem azóta is olyan finom minden.

    Nálam ma megint káposztás tészta volt. Holnap paprikás lisztben fogok kisütni hekk törzset, mert most a városban nagyon megkívántam. Ha nem kapok valami miatt halat, akkor marad a borsófőzelék és a hal elhalasztódik hétvégére. Remélem a díszhalaknak nem olyan jó a szaglásuk, mert ha megérzik netán a sült hal szagát, szerintem jövőre sem fognak előjönni a kövek közül  .

    Az akváriumot hétfőre igérte az üveges, mert csak hétévégn tud ragasztani, erre még mára sem csinálta meg  . Kicsit dühösek vagyunk, mert már mindent megvettünk hozzá, a növényeket is és nem tudom, hogy meddig tartanak még ki a vízzel teli lavórban.....azért remélem mindegyik megmarad.

    Ma én is a portugáloknak szurkolok, remélem ők lesznek a befutók . Az EB második hely után megérdemelnék, hogy bejussanak a döntőbe. Nekem egyébként két nagy csalódásom volt idén a Vb-n, az egyik Csehország, a másik Brazília......sokkal jobbak szerintem annál, mint amit most nyújtottak. Mondjuk szegény csehek az utolsó játszmán már csak egy csatárral játszottak a három helyett, akinek esélye sem volt gólhelyzetbe jutnia a három védő mellett  .

    Valamelyikőrök kérdezte, mi a Zsanna-Manna. Ezek olyan édességek (golyók, rudak), amik csak természetes alapanyagokból készültek (pl. aszalt gyümölcs, méz, stb.). Meg is van hozzá az áruk. Tatá voltak kint a Víz-zene-virág fesztiválon, ezt minden évben megrendezik, de csak most láttam ott először őket. Két asztal volt megpakolva a finomságokkal. Én úgy tudom, a neten van honlapjuk, szerintem ott is lehet rendelni a finomságokból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 5. 11:28978.

    vagy "sem csúnyák éppen" .

    Na, most tudtam meg, hogy 1-re vendégem jön, rohanok fözni .

    előzmény:
    alchri (977)
    2006-07-05  11:24
  25. 2006. július 5. 11:24977.

    Macika, szia Ilyen melegben grillezni??? Bírjátok? Megfözöm ma ebédre a Töled kapott olasz tésztát, kisütök hozzá hagymás bacon kockákat, leöntöm tejföllel és megszórom fetával ! Köszönöm a bókot, de a Te felvételeid sem éppen csúnyák !

    Klárikám,szia! 3/4 9-kor elmentek a vendégeim, talán már Nürnberg felé járnak. Mi meg a férjemmel gyorsan leugrottunk telefont venni, ugyanis a hordozhatónk bedöglött. Kelkáposzta fözelék jó ötlet , imádom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_713512 (972)
    2006-07-05  09:50
  26. 2006. július 5. 11:17976.

    A férjem nyögött be egy jó poént este a meccs után, hangosan vihogtunk rajta.

    Azt mondta:- Erika, talán jobb lesz ha most gyorsan beveszed a német zászlókat, mielött valami baj lenne belöle . Ez este persze jól jött ki, egy kicsit fel is vidított, mert nagyon elkeseredett voltam. Láttad a Ballackot,hogy pityergett? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151478 (973)
    2006-07-05  10:41
  27. 2006. július 5. 11:16975.
    Lelki Béke !

    Nem rég olvastam ezt az egyszerű jó tanácsot, és alkalmazva a benne javasoltakat, megtaláltam a belső békémet.
    A jó tanács a következő:

    Akkor találod meg a belső békédet, ha befejezed mindazt amit megkezdtél.
    Szóval körülnéztem a lakásban , és megkerestem, ami nem volt befejezve- és befejeztem....

    -egy megbontott palack vörösbort

    -egy megkezdett palack fehérbort

    -egy megkezdett palack konyakot

    -egy megkezdett doboz nyugtatót

    -egy megkezdett doboz bonbont

    -egy megkezdett tábla csokoládét

    -egy megkezdett főtt csülköt

    -kevés maradék vodkát

    Fogalmad sincs róla, milyen marha jól érzem magam !.

    Add tovább azoknak, akikről gondolod, hogy szükségük van a belső békére!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. július 5. 11:13974.
    Sziasztok szép napot Mindenkinek!

    Marcsika, hát mégis rávetted magad a nudlira?
    Jól tetted, pláne ilyen kis hálás közönségnek, megérte!
    Na most akkor mi örülünk végre, és persze Kira, az olaszok győzelmének!

    Tegnap társaságban néztük, a gólok nagyon extrák voltak, nem vagyok egy nagy focirajongó, de végre azok győztek, akiknek drukkoltunk, általában nem így szokott lenni.

    Lili, nagyon finomakat készítettél, én a málnádra azonnal vevő lennék, de természetesen a péksütik is csodásan néznek ki!
    Igen, Sharon nagyon élvezi a kishajóját, és tegnap óriási sétán voltunk vele, és szuperjól bírta, csak 1x ült le, úgyhogy már tuti, hogy jól sikerült a műtéte is.
    Ma a változatosság kedvéért a huskyt visszük dokihoz, valami belement /vagy megszúrta/ a lábát...

    Maci nagyon guszta lett a tortád, ezt a Marcipánost én is kilestem anno, Anyukám szülinapjára készítem el, olyan régen tudtuk együtt ünnepelni a szülinapját, mindig máskor találkoztunk, na majd most!

    Cicoka, jo a kis story!

    Ágika várjuk a képeket az esküvőről, biztosan szép volt!

    Erika finomakat készítettél, jól tartod a vendégeket, meddig maradnak?

    Ma még nem tudom mit készítsek, mert maradt tegnapról kelkáposzta, valamit kiötlök mellé...vagy utána.
    Hála Istennek, hogy jó nagy adagot csináltam, mert mind2-nknek nagyon ízlik!

    Szép napot mára!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (953)
    2006-07-04  16:26
  29. Torolt_felhasznalo_151478
    Torolt_felhasznalo_151478
    2006. július 5. 10:41973.

    sziasztok!

    aclhri!dehogy érdemelték meg az olaszoka  golt de mindegy hagyjuk is nehogy vita legyen belöle!ez csak az én véleményem!9live?az az amelyiken mindig játék meg reklámok mennek?holnap direkt fel fogok kellni megnézni!

    szép napot mindenkinek pusziii

    előzmény:
    alchri (971)
    2006-07-05  07:45
  30. 2006. július 5. 09:50972.

    Sziasztok!

    Sajnos kikaptak a németekEzek után már csak a portugáloknak drukkolok.

    Erika, nemcsak a tegnapi vacsorátokról készült, de úgy általában az összes fotód eszméletlen jó! Ragyogó színek, ínycsiklandozó ételek, mindegyik szuper!  Csak lesek Alex nagyon szép a képeken, persze aki életben szép, az ugye fényképen is az. 

    Litita, tegnap csak gyorsan átfutottam a képeken és hozzászólásokon, de megakadtak a szemeim a péksüteményeiden. Nem hittem volna, hogy házilag sütött dolgok, épp ezért most még mélyebbre maghajolok Előtted, oltári ügyes vagy, minden elismerésem a Tiéd! Áruld el nekem légyszi, hogy mitől lesznek a kiflik és zsemlék ilyen gyönyörűek és tökéletesek?

    Cicó, nagyon tetszik ez a történet! Romantika 1000-el! Én meg eddig abban voltam, hogy az én férjem a legjobb...  

    Még mielőtt valaki csalással gyanusítana meg, elmondom, hogy a tortámon látható virágokat természetesen cukrásztól vettem, mégpedig Miskolcon. A marcipánt viszont nagyon vékonyra nyújtottam, mert attól féltem, hogy nem lesz elég, aztán a végén maradt mégis egy csomó. Ezért csináltam belőle leveleket-szárakat.

    Mi ma nagy grillezést csapunk, úgyhogy nemsokára megyünk is beszerezni a dolgokat.

    Süssetek és főzzetek ma is finomakat, imádom a szebbnél szebb képeket nézegetni, a recepteket elmenteni!

    Mindenkinek szép napot kívánok! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2006. július 5. 07:45971.

    Szia Virág !

    Köszönöm a dícséretet . Nem modellkedik, de reggelente egy tévémüsorban szerepel, felvételröl adják. Tulajdonképpen már régen abbahagyta a forgatást , de még mindig sugározzák, valószínü ismétlik elölröl.

    Ha van 9Live adód, ott láthatod, feltéve ha hatkor ébren vagy .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151478 (965)
    2006-07-05  00:02
  32. 2006. július 5. 07:37970.

    Lili, csak most olvasom, hogy a kifliket, zsemléket Te sütötted. A cukrász Macink mellett van egy pékmesternönk is a csapatban, gyönyörüek lettek !!

    előzmény:
    litita (961)
    2006-07-04  19:39
  33. 2006. július 5. 07:33969.

    Szia Cicóm

    Jó kis meglepetés lehetett a lánynak !

    Az elözö hozzászólásomban "nagy" akart lenni a kifacsart szó .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (967)
    2006-07-05  06:26
  34. 2006. július 5. 07:29968.

    Jó reggelt Lányok !

      . Ez van. Az olaszok megérdemelték a gólokat, mondjuk a második már kicsit fájt . Alex zokogva telefonált a városból. Szombaton nálunk játszanak a németek, kiváncsi vagyok kikkel. Ma a portugáloknak drukkolok !!

    Lilikém, a sóska már nemsokára szüretelhetö lesz , talán sóskaszószt fogok belöle készíteni, valamilyen húshoz, mert az anyg nyomot hagyott bennem a gyerekkoromban. Nagyon szépeket, gusztusosakat föztél!

    Maci, Te egy igazi müvésznö vagy ! Cukrászdában nem készítik ilyen gyönyörüen a tortákat! Szép a kertetek is nagyon .

    Ágikám, várom az ígért képeket , meg a beszámolót az esküvöröl!

    Finom lett a vacsora, a kecskesajtot meg a mézzel és dióval nagyon tudom ajánlani, isteni kombináció.

    A vendégeink ma szeretnének vissza indulni, de szép kényelmesen. Még alszanak.

    Ebédre nem tudom mi lesz, talán valamilyen tészta.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 5. 06:26967.
    Ja, van egyjó kis történetem, beírom nektek.
    Egy kedves ismerősöm jött át a napokban.
    Kisfia az én kisfiam csoporttársa az oviban. Kb.7 éve van együtt a párjával aki a kisfiú apukája.
    Két hete pénteken a lány munka után ment haza fáradtan.
    A fiú mondta neki, ne pihenjen le, csomagoljon, mennek vidékre egy kastélyszállóba. Egy ismerőséé, megszervezett így egy kis pihenést.
    Na, némi unszolás után a lány felvette az újonnan vásárolt szép fehér szatén nyáriruhát (amit a fiú tukmált rá előző napokban).
    Lementek. Ott a portán már pezsgővel fogadták őket, de a lány nem kért. A szobába ment, aludni akart. A fiú nem engedte. Irány le a kertbe.
    A szépen terített kertben a fiú letérdelt elé és megkérte a kezét. A lány igent mondott.
    Ekkor előjött a bokrok mögül a helyi anyakönyvvezető meg pár barát!!!!!!
    Meg is lett az esküvő ott helyben.
    Minden tökéletesen leszervezve, a vacsora, a vendégek, a helyszín.
    Másnap mikor hazajöttek már itthon is elő volt készítve a házi esküvő a rokonokkal.!!!

    Na, mit szóltok, mire képes egy férfi? Szinte hihetetlen!!! Az egész rokonság tudott mindent, kivéve a lányt!

    És tudjátok honnan az ötlet? Mikor a lány olvasta egy magazinban, hogy Liptay Klaudiát így vette feleségül Gesztesi Károly, megemlítette, hogy na, ez igen, micsoda férfi.

    Szóval minden esemény után kérdezte tőle a fiú:-Na, ki az igazi férfi? A Károly vagy én?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 5. 06:19966.
    Na jó, elszállt minden!

    Szóval szép napot Mindenkinek!

    KIRA!! Szia! De jó!!

    Maci a tortád megszólal, annyira gyönyörű!!! A nyaralóhely pedig tündéri szép, kedves hely. Biztos nagyon jól érzitek magatokat.

    Lili, a menüd csudaklassz! Majd megírod hogy készíted a sóskalevest? Vagy csak hígabb mint a sima sóska?

    Erika, nagyon szép fotókat tettél fel! Örömmel vesszük ha megosztod velünk, igenis érdekel és tetszik! Várjuk mindíg!

    Látjátok, nekünk nincs gondunk a szurkolással!! A magyar focisták.. na erről nincs is mit beszélni!
    Kisfiam egyik kedvence egyébként Totti.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_151478
    Torolt_felhasznalo_151478
    2006. július 5. 00:02965.

    sziasztok!

    most fotokat nem hoztam mert igen mezei kajákat csináltam!gulyás leves dios tészta fasit krumplipüré!ugyhogy ezeket nem fotozgattam!ma cisnáltam gyümölcssalit azt holnap rakom fel!

    litita gyönyörüek a kiflieid meg a zsemlék!hogy csináltad a soskalevest?

    maci szupi ez a torta nekem eszebe nem jutott volna két szinü piskotábol tortát csinálni de most hétvégén barbitortát kell cisnálnom és kifogom probálni!köszii

    alchri tök szupi a teritéked nagyon szép!na lányodrol meg ne is beszéjünk?nem modellkedik?

    malena mostmár legalább tudod hogy mit kell csinálni ha barni nem akar enni

    kira szerintem ez igy természetes hogy ti olaszokkal mi meg németekkel!csak most sajnos ti voltatok tuleröbe  

    na joéjszakát mindenkinek bocs ha nem irtam valakinek de már késö van és nem tudom hol áll a fejem!

    puszii Virág

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_151478
    Torolt_felhasznalo_151478
    2006. július 4. 23:56964.
    Kiestünk      
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2006. július 4. 20:23963.

    Sziasztok lányok!

    Megvolt a miskolci kirándulás, nagyon jól éreztük magunkat 

    Itt kezd visszatérni a jó idő, de ma pl. nagyon kellemes meleg volt.

    Én főztem az ebédet, borsókrém leves, spagetti carbonara, és cézár saláta volt a menü. Mellé egy szelet torta, zöld marcipánnal bevonva. Sherpa marcipántortája ihlette, de a tölteléke meglehetősen át lett variálva.

    Nagyon szépeket, és gusztákat főztetek a napokban, bővebbet később fogok írni, most megyek meccset nézni!

    HAJRÁ NÉMETORSZÁG!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. július 4. 20:02962.
    Erika ez így természetes 
    előzmény:
    alchri (954)
    2006-07-04  18:22
  41. 2006. július 4. 19:39961.

    Ági, jó szórakozást az esküvőn!

    Én csináltam ma vacsorára egy sóskalevest, amit mi hidegen eszünk és karalábét húsgombóccal Snöcy után szabadon. Ezekhez sütöttem egy pár kiflit-zsemlét.

    előzmény:
    micheleke (958)
    2006-07-04  19:03
  42. 2006. július 4. 19:28960.

    Jó estét!

    Erika, nagyon szép képeket tettél ma fel, mindegyiket jó volt látni. Szórakozzatok nagyon jól a vacsora és a meccs alatt!

    Klári, jól néznek ki a kajáid, ne de a kutyi...de élvezi!

    Kira, örülök, hogy néha be tudsz nézni, tedd máskor is, amikor van időd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2006. július 4. 19:07959.

    Alex gyonyoru, remek kep ferjedrol is.Hiaba szep csald ,teged hianyoltalak!

                            Puszi Agi

    előzmény:
    alchri (945)
    2006-07-04  11:55
  44. 2006. július 4. 19:03958.

    szia Erikam,

      Ma izgalmas nap lesz, mi eskuvore megyunk sajnos meleg nedves es borus ido van, sajnalom a mennyasszonyt/baratnom kislanya/ a kisebbik lanyom a fo koszoruslany/nem tudom hogy kell magyarul kifejezni/ sok finomat fogunk enni mar voltunk itt,probalok kepeket az etelekrol is.

            Puszi:Agi

    előzmény:
    alchri (942)
    2006-07-04  09:44
  45. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. július 4. 18:58957.
    Elképesztő az nlc már mióta!  Engem is újra és újra bejelentkeztet! Privi meg nem jöhet szóba!
    előzmény:
    micheleke (956)
    2006-07-04  18:54
  46. 2006. július 4. 18:54956.

    Koszi szepen , kifogom probalni.

     Nem tudom mi van a nlc-val ujra es ujra kell bejentkezni es a privibe sem tudok irni,

                                          Micheleke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (940)
    2006-07-04  08:26
  47. 2006. július 4. 18:37955.

    Ja és még annyit, hogy rengeteg német-olasz, vagy olasz-német házaspárt ismerünk és talán nem lesz náluk válóok a mai meccs, így itt is továbbra is szent a béke, ugye?  

    Puszi Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2006. július 4. 18:22954.

    Sziasztok

    Klárikám,örülök, hogy tetszettek a képek, gondoltam, hogy megosztom Veletek, hiszen nem minden nap látni ehhez hasonlót . A kis kínait én is azonnal elfogadnám .

    Kirám,nagyon örülök Neked és szeretettel puszillak Benneteket, vigyázz magadra, pihenjél idönként!!!!!

    A drukkolásról annyit, hogy nekem van egy szülöhazám, meg egy hazám. A hazám, az Németország, 27 éve élek itt, így nekem természetes, hogy nekik drukkolok, még a német zászlókat is kilógattam bátran .Valószínü ha Olaszországban vagy Magyarországon élnék, másképpen gondolkodnék . De mindenképpen én is azt mondom, hogy gyözzön a jobb csapat .

    Ma este a meccs elött grillezünk / a konyhában a serpenyöben / hozzá sült pritaminpaprika és görög saláta lesz, utána meg nassnak kecskekrémsajtot gondoltam mézzel és dióval.

    Az ebéd kellemes volt, én ugyan csak egy salátát ettem a nagy höség miatt, de vendégeinket nem zavarta a meleg és így megkóstolták a napi menüt.

    Nektek is egy kellemes estét kívánok, meccsnézéssel, finom falatokkal, vagy bármi mással, ami örömöt szerez !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. július 4. 16:26953.

    Sziasztok!

    Kira, de jó hogy itt vagy, gyere sűrűbben lécci)))

    LÁnyok csatlakozom én is, szintén Olaszországnak szurkolunk az emberrel!

    Klári, hamarosan nálunk is sor kerül a kelkápira, csak ki kell fognom egy szép példányt a zöldségesnél. Ma nem hiszed el mit főztem: nudlit!!! és saját kezűleg, nem ám a fagyasztottat....meggyúrtam, kifőztem, beforgattam prézlibe és porcukorral lekvárral ettük. Barni csak úgy falta Nagyon finom lett, a nudlinak kellett: 50 dkg krumpli megfőzve áttörve,, 25-30 dkg liszt, só. Tojást nem gyúrtam bele mert nem is volt itthon, de a reci sem írta. Egy mezei szakácskönyvben találtam ezt a nudli receptet, és tényleg elronthatatlan. Gombócnak is tökéletes a tészta. Levesnek borsólevest főztem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143599 (949)
    2006-07-04  15:01
  50. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2006. július 4. 15:24952.

    Szia Latsia!

    Koszi a drukkolast, ok, majd kuldok par fotot, lehet, holnap letoltom a gepemet.....

    Neked pedig kivanok sok-sok oromot es boldogsagot, nagyon nyugodt es harmonikus "varandosagot" - latva, hogy a jeled megvaltozott..... elvezz minden percet, pillanatat!!!!!!

    Udv.

    előzmény:
    latsia (951)
    2006-07-04  15:05
  51. 2006. július 4. 15:05951.
    Szia Kira, pont most gondoltam Rád, ahogy leírtam, hogy az olaszoknak drukkolunk...telepátia!

    Nagyon irígyellek a tengerpartért! Na de csak letelik ez a pár év...
    Azért majd dobj egy-két képet, ha lesz időd azokról a könnyű nyári kajákról!

    Jó napozást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143599 (949)
    2006-07-04  15:01
  52. 2006. július 4. 15:03950.
    Évikém kész a Kelkáposzta főzeléked, isteni finom, nem bírtam várni, ettem egy kicsit belőle csak úgy minden nélkül!

    Asszem ez gyakori vendég lesz nálunk! Jó nagy fazékkal csináltam, és nagyon jól tettem!
    Most megyek szép napot Mindenkinek, este jövök, mi az olaszokkal vagyunk!


    előzmény:
    eva0812 (884)
    2006-07-02  20:37
  53. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2006. július 4. 15:01949.

    Szep napot DOLCEVITA!

    Most csak nagyon ritkan tudok a gep mellett lenni Lanyok, de nagyjabol tudok Rolatok! Orulok, hogy az Alchri es a Latsia talalkozoja vegre osszejott, es jol ereztetek magatokat!!!!!

    Itt mar hetek ota hatalmas a hoseg, esonek hire sincs. Ezek utan a konyhank is elegge konnyu es egyszeru, marcsak azert is, mert en a hotelben egesz delelott le vagyok kotve.... (fantasztikus a csapat a hotelben, a tulajdonos egy igazi kedves Uriember, es allati jo a hangulat).

    Az ebedeink konnyu husokbol, halbol (halfasirt), rengeteg salatabol, sult zoldsegbol, tonnannyi mennyisegu gyumolcsbol allnak. Ma rablohust sutottem grillen, paradicsom es mozzarella szeletekkel rakott padlizsant, salatat.

    ALCHRI!!!!  - FORZA ITALIAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ma itt is keszulnek a nagy merkozesre, a ferjem meghivott egy csomo baratjat, majd en eldontom, hogy itthon, vagy a hotelben nezem-e a meccset - mendket helyen nagy tarsasag lesz.

    Most megyek a partra napozni, GYOZZON A JOBBIK!!!!!

    Mindenkit udvozlok, es szep nyarat kivanok! /Kira

    előzmény:
    alchri (928)
    2006-07-03  17:40
  54. Torolt_felhasznalo_240214
    Torolt_felhasznalo_240214
    2006. július 4. 14:52948.
    Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna. 
    előzmény:
    porcuki (958)
    2006-07-04  14:31
  55. 2006. július 4. 13:17947.
    Erika nagyon szépek a képek, köszi, hogy megosztottad velünk!
    Nekem a "kis kínai" kisfiú a befutó, nagyon édes!
    előzmény:
    alchri (942)
    2006-07-04  09:44
  56. 2006. július 4. 13:12946.
    Sziasztok szép napot Mindenkinek!

    Tegnap Sárgadinnye krémleves és Diós tészta volt az estebéd, nagyon jól esett ebben a melegben!
    Ma Évi Kelkáposztafőzelékét készítem el, sült sajtos virslivel.

    Az esti séta után Sharon is bement a kishajójába, közben rájöttem, hogy lehet, hogy a műtött hátsólábát féltette eleinte a vízben
    Képzeljétek, amikor ideköltöztünk majdnem kivágtunk egy kis rózsabokrot, mert azt mondták, hogy a kutyákat megszúrja majd....hát a közelébe se mennek, nem lököttek, és most virágzik is hálásan a kisbokor, hála Istennek, hogy nem távolítottuk el!

    Ma reggel jó nagy bevásárláson voltam, igaz csak 7 dolgot írtam fel, mégis tele lett a kocsi!

    Megvettem az egyik kedvenc lapomat is, majd írok be belőle recepteket, nagyon jók vannak benne megint.
    Tegnap elájultam amikor láttam a híradóban, hogy Szlovákiában 15-20%-kal olcsóbbak az autók, mint Mo-on, és most sokan ott veszik, ez nagyon durva...ennyit az EU-ról! Jól is teszi aki ott veszi!
    Tegnap mentünk mi is autót nézni, mert lassan szükség lenne egy másodikra is, ki is nézett a párom egyet, de decemberig kell rá várni...ezt sem értettem soha, miért kell ennyit várni egy autóra, valszeg azért, mert a kereskedő nem tesz bele pénzt, kiállít 2-3 autót a szalonban, aztán annnyi...így könnyű.

    Szép napot mindenkinek, megyek kicsit visszaolvasok, aztán belevetem magam a főzésbe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2006. július 4. 11:55945.

    Letöltöttük a barátunk képeit is, felteszek párat.

    1. Tegnap este a koncert elött, Alex az apjával

    2. Férjem teljes díszben és a barátnönk

    3.. A vasárnapi ebéden Alex és Tim

    4.. Vízesés a városban

    5. A koncert

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2006. július 4. 11:48944.
    Alchri koszonom szepen a receptet.
    latsia tegnap megcsinaltam a paprikas szendvicskremed. Mar az elkeszites kozbe elnyalogattam a felet ISTENI!!!!!!!!!!!!!! Annyi oromot szereztek ezekkel a receptekkel komolyan. Kivancsian varom a tobbi szendvicskremedet is.   
    előzmény:
    alchri (943)
    2006-07-04  10:10
  59. 2006. július 4. 10:10943.
    Folytatás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2006. július 4. 09:44942.

    Sziasztok Lányok !

    Nagyon meleg van már most is . Ma Chri az osztályával együtt az osztályfönökhöz grillpartira hivatalos. Mi sem itthon eszünk.

    Folytatom Alex képeit.

    Nekem is van egy popcorngépem, de már elég elavult és össze-vissza köpködi ki a kipattogzott magokat . Ismerem a zacskósakat amiket írtatok, nagyon finom az is.

    Jó meleg lesz ma is, 34 fok. Gondoltam, hogy este a teraszra kipakolom a kisTVét és ott nézzük a meccset, de aztán úgy döntöttünk, hogy inkább a nagyobb készüléket bámuljuk .

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. július 4. 08:27941.
    bírom = beírom!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (940)
    2006-07-04  08:26
  62. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. július 4. 08:26940.

    Szió Ági!

    Mivel privit nem tudok küldeni - mindenkitől elnézést - bírom ide még egyszer!

    Prézlibevert

    Hozzávalók: marhahús, prézli, tojás, vöröshagyma, tejföl, olaj

    A szép szelet marhahúsokat besózzuk, majd prézlibe jól belenyomkodjuk, a felvert tojásba beleforgatjuk, kevés forró olajban kisütjük, amíg egy kis színt kap. Ezután a húst kuktába tesszük. Kevés olajon megfonnyasztunk 2 nagy fej vöröshagymát, ráöntjük a húsra, kevés vizet öntünk alá, és puhára pároljuk. Párolás után óvatosan kivesszük a hússzeleteket és egy tálra helyezzük. A kuktában maradt levet összeturmixoljuk egy pohár tejföllel, ráöntjük a húsra - vagy külön is tálalhatjuk a mártást. Krumplipüré vagy rizs illik hozzá.
    Megjegyzés: Nem tévedés: először a prézli, utána a tojás! Mennyiségeket nem tudok írni, elég sok tojást felvesz, mondjuk 6 szelet húsnál érdemes 5 tojással kezdeni.

    Nagyon finom! Próbáld ki!

    előzmény:
    micheleke (938)
    2006-07-04  02:30
  63. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 4. 06:05939.
    Szép reggelt!

    Tegnap úgy látom mindenki szenvedett a belépéssel. Már azt hittem letiltottak valamiért, mert még bejelentkezni sem tudtam.

    Erika a képek nagyon jók! Micsoda hangulat-közvetítés tőletek!
    Alex képei igazi csemegék. De tényleg hosszabb ideig már biztos zavaró egy európai embernek ez a nagy tömeg.

    Klári, egész különleges karalábé recepteket tettél fel.

    Sajnálom,hogy lekéstem róla. Már megfőztem a karalábéfőzeléket mikor láttam ezeket. Persze,hogy a kutyának sem kellett. Úgy vágtam be a fagyasztóba mint a sicc. Egyedül én ettem belőle picit, nekem mindegy az a pár falat úgysincs időm magamra. Jó lesz az máskor még. A finnyások meg kapnak mást. Nem értem, mert nyersen, meg levesnek imádják. Szólhattak volna mielőtt megfőztem.

    Édes lehet Barni a beszólásával. Egye csak nyersen az a legjobb.

    Ági, biztos jó lesz a lagzi. Bár odakinn nem tudom mi a divat. Itt egy jó kis falusi lagzi az az igazi! Nálunk a családban mindenki elkelt, a gyerekek leszenk a következők, így még sokat kell várnunk egy jó lagzira!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2006. július 4. 02:30938.

    Hello Sherpa,

     megkerdezhetem, hogy mi a Prezlibevert es kaphatnam a receptet. Soha nem halottam ilyen nevu etelrol,

    Koszi elore is,legyel jol,

                        Puszi Agi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (890)
    2006-07-02  21:11
  65. 2006. július 4. 02:19937.

    Nagyon draga a kis Cicoka!!!!!!!!!!

                             Agi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (904)
    2006-07-03  07:51
  66. 2006. július 4. 02:18936.

    Erika ez olyan guszta,minden nap ilyen csodakat krealsz?

                      Agi

    előzmény:
    alchri (905)
    2006-07-03  08:05
  67. 2006. július 4. 02:14935.

    Erikam koszi szepen, nagyon guszta!

    vendegeid szerintem bekoltoznek hozzatok,gondolom milyen fogadtatasban van reszuk,ugyanugy mint a kis babynek meg az alvas is jobban ment nalad.Kituno hostess lehetsz.

     Majd jovok!!

                     Puszi:Agi

     

    előzmény:
    alchri (901)
    2006-07-03  07:31
  68. 2006. július 4. 01:54934.

    Hello Erikam,

     NAgy orommel neztem a kepeket, szerintem nagyon jol erezhette magat Alex Kinaban. Nem igaz,hogy mi ember tomeg  lehet az uzletekben. Erdekes vilag lehet!Most Alex feltoltodott a sok elmenytol.

    Klarika nagyon gusztak a szendvicskremek,ki lesznek probalva.

    Fokrisz azok a kis kutyak olyan dragak, nekunk is van egy kis Chuavava/rosszul betuzom/imadjuk.

     Tundike kisse keverem a dolgokat ,ez tudod minek a jele mar nalam?!

     Tovabbi jo fozest, holnap eskuvore megyunk kb.200 ember lesz.

    Oda a dieta!

                                   puszi :Agi

    előzmény:
    alchri (910)
    2006-07-03  10:08
  69. 2006. július 3. 22:20933.
    szerencsére engem rögtön beenged, így hamar itt lehetek veletek amikor csak akarom  . milyen gépetek van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2006. július 3. 22:13932.

    Alchri!
    Bocsi, de sehol nem enged privit írni, elnézést hogy itt zavargok, de számunkra fontos üzeneted van a Domingosoknál!

    Mégegyszer bocsi: Ancsa

    előzmény:
    alchri (929)
    2006-07-03  17:42
  71. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. július 3. 20:17931.

    sziasztok

    végre beengedett az nlc...

    Alchri nem semmi lehetett...bár nem tudom minek vkinek 5-6 focilabda  , hiszen úgyis csak két lába van 

    Popkorngép nem fontos szerintem mert lehet kapni itthon (biztos van Ném.o-ban is) kis tasakban kukoricát, aztán mikro-ba kell tenni (használati utasítás szerint) és szépen kipattog és már lehet is enni Jók Alex képei, tegyél még fel majd lécci és látom ott is van Auchan 

    Klári micsoda finomságokat tettél fel, jók a képaláírások is Nálunk ma egyszerű káposztástészta készült ebédre.

    Litita a karalábét mi is nagyon szeretjük, a kis finnyásom legjobban nyersen ropogtatja....és közben azt modnja "elfogy a torzsa, ez a nyúl sorsa".....és ugyanezt mondja ha paprikát eszik is 

    előzmény:
    alchri (928)
    2006-07-03  17:40
  72. 2006. július 3. 18:09930.

    Eddig azt hittem, azért vagyok bajban, mert nincs receptem, most már látom, hogy akkor is bajban van az ember, ha választani kell a sok recept közül. snöci, Klári, nagyon szépen köszönöm a gyors segitséget. Még ezzen a héten megcsinálok belőle két félét, még gondolkozom, hogy melyik kettőt.

    Erika, ez igen, ez aztán a készülődés a meccsre! Nagyon körültekintő vagy, még a zászlókra is gondoltál. Reméljük lesz okotok ezeket lengetni. Már a döntő lesz holnap? Ami a pocornt illetti, biztos Nálatok is árulnak az élelmiszerboltokban zacskóba, amit be kell tenni a mikróba és pár perc után igazi popcornt ehettek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2006. július 3. 17:42929.
    Nem tudok privit írni, de még így is hálás vagyok, hogy 2 óra hossza után hajlandó volt beengedni az nlc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2006. július 3. 17:40928.

    Sziasztok

    Isteniek a képek és a képfeliratok is !

    Klári, köszi a többi szendvicskrémreceptet is !

    Fokrisz,tüneményesek a kutyik!

    Ma a maradékokat ettük, meg isteni édes sárgadinnyét fekete erdei sonkával. Vendégeim még nem ismerték, teljesen oda voltak töle.

    Az egyik áruház kirakata tele volt többszáz focilabdával, lehet, hogy még emlékeztek rá, nemrég feltettem a képét. Ma valószínü kirakatrendezés elött álltak és ezért elkezdték a labdákat kidobálni a sétálóutcára.

    Ne tudjátok meg, hogy micsoda tumultus keletkezett perceken belül, "aki kapta, marta" módszerrel voltak akik 5-6 labdához is hozzá jutottak .

    Csináltam pár fotót.

    Meg bevásároltam a holnapi meccsre 3 zászlót, meg virágfüzért, HAJRÁ NÉMETORSZÁG ! Itthon nézzük mindannyian, most lenne jó Klári popcorngépe ! Valamit kitalálok nassnak, lehet, hogy egy pár Klári féle szendvicskrémet dobok össze és veszek hozzá jó kis friss baguettet.

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2006. július 3. 17:07927.
    DIÓS KARALÁBÉKORONGOK / 62437 Latsia

    4 közepes karalábé
    4 tojás
    15 dkg liszt
    10 dkg zsemlemorzsa
    10 dkg durvára vágott dióbél
    só, olaj

    A tartárhoz:
    15 dkg majonéz
    2 ek tejszín
    2 ek fehérbor
    só, őrölt fehérbors, mustár, porcukor

    A karalábékat megtisztítjuk, ujjnyi vastagságú karikákra szeljük, és enyhén sózott vízben félpuhára pároljuk, majd lapátkanállal kiszedjük és hűlni hagyjuk.
    A mártáshoz a hozzávalókat elkeverjük.
    A kihűlt karalábékorongokat először lisztbe, majd a sóval felvert tojásba, végül a dióval elkevert zsemlemorzsába forgatjuk.
    Egy serpenyőben olajat forrósítunk és a diós karalábék mind3 oldalát pirosra sütjük benne, papírtörlőre szedve leitatjuk róla a felesleges zsiradékot.
    Párolt rizzsel vagy petr. burg-val tálaljuk és egy külön kistálban kínáljuk mellé a tartárt.

    KARALÁBÉ SAJTOS BUNDÁBAN

    4 közepes karalábé
    1 tojás
    liszt
    2 dl tej
    10 dkg trappista sajt
    só, fehérbors, olaj

    A sajtot apróra lereszeljük, a karalábékat meghámozzuk és ujjnyi vastag korongokra szeljük, majd enyhén sós vízben félpuhára megpároljuk.
    Elkészítjük a "palacsintatésztát", sózzuk-borsozzuk, majd hozzákeverjük a reszeltsajtot.
    A karalábékorongokat lapátkanállal kiszedjük a főzővízből és lecsöpögtetjük.
    Először mindegyiket lisztbe forgatjuk, majd a sajtos masszába. Forró olajban kisütjük mind2 oldalukat, / 1 ek masszát még rákanalazhatunk közben /.
    Párolt rizzsel vagy főzelékkel tálaljuk.

    KARALÁBÉTORONY

    4 nagy fej karalábé
    4 vékony szelet pulykamellfilé
    8 szelet baconszalonna
    4 főtt tojás
    1 zöldpaprika
    1 piros színű paprika
    liszt, olaj

    A megtisztított karalábékat enyhén sózott vízben vagy levesben előfőzzük, kiszedjük, leszárítjuk.
    Mindegyik karalábé talpát egyenesre vágjuk, hogy megálljon, majd a talpával párhuzamosan felszeleteljük.
    A szeleteket az eredeti helyükre visszarakjuk, közéjük natúr módon megsütött pulykahúst, karikára vágott főtt tojásokat és színes paprikacsíkokat teszünk.
    A karalábétornyokat áttekerjük szalonnaszelettel / ha 1 nem éri át, 2 vegye körbe/, kiolajozott edénybe tesszük és sütőben addig sütjük, míg a szalonna megpirul.
    Melegen tálaljuk, sültkrumplit kínálunk mellé.

    előzmény:
    litita (923)
    2006-07-03  16:55
  76. 2006. július 3. 17:05926.
    Lili, én ezt tavaly mind megcsináltam és mind fini lett...esetleg ha sok a karalábé, mehet belőle leveske is! 

    CSIRKEHÚSSAL TÖLTÖTT KARALÁBÉ / 62440 Latsia

    8 zsenge karalábé
    40 dkg csirkehús
    1 zsemle
    1, 5 dl tej
    1 tojás
    1 ek finomra vágott hagyma
    5 dkg vaj
    1 ek liszt
    2 dl tejszín
    só, bors, ételízesítő /Delikát, petrezselyemzöld

    A csirkehúst megdaráljuk.
    A vaj felén világosra pirítjuk a hagymát, majd rátesszük a darálthúst és kis ideig pirítjuk.
    Sóval, borssal, finomravágott petrezsemmel ízesítjük.
    Ha lehűlt, összekeverjük a tejben áztatott, kifacsart zsemlével és a tojással.
    A karalábékat meghámozzuk, a belsejüket kivájjuk és a töltelékkel megtöltjük.
    A kivájt részeket és néhány metéltre vágott karalábélevelet lerakunk egy lábas aljára, rátesszük a karalábékat és annyi delikáttal fűszerezett vizet öntünk alá, hogy ne érje el a tölteléket.
    Lefedve a forrástól kezdve mérsékelt tűzön puhára pároljuk.
    A töltött karalábékat kiszedjük, a levét világos vajas rántással besűrítjük, hozzáöntjük a tejszínt és kiforraljuk.
    Visszarakjuk a karalábékat, együtt is felforraljuk, majd finomra vágott petrezselyemzölddel megszórva tálaljuk.

    KARALÁBÉ SAJTBUNDÁBAN / 62439 Latsia

    2 karalábé
    2 tojás
    2 ek reszelt parmezán sajt
    2 ek szezámmag
    3 ek liszt
    2 ek olvasztott vaj
    só, bors

    A megtisztított karalábét felszeleteljük és forrásban lévő sós vízben 4-5 percig főzzük, majd lecsöpögtetjük.
    A tojásokat villával felverjük, a sajtot összekeverjük a szezámmaggal.
    A karalábészeleteket lisztben, majd a tojásban, végül a sajtos-szezámmagos keverékben megforgatjuk.
    Közvetlenül a fogyasztás előtt forró vajon mind2 oldalukat 2 perc alatt aranybarnára sütjük.

    előzmény:
    litita (923)
    2006-07-03  16:55
  77. 2006. július 3. 17:05925.

    Szia!

    Én úgy szoktam csinálni,gogy a karalábét hasábokra vágom,kb 1/2 cm x 1/2 cm-re ,sós vízben odateszem.A darálthúsból ugyan olyan tölteléket csinálok mint a töltött paprikába ( husi,tojás,rizs,só,paprika ) és kis gombócokat a karalábé mellé teszem.Ha megfőtt,akkor a gombóckákat kiszedem ( hogy ne törjenek össze amíg a rántást kavarom ) ,és a főzeléket berántom világos,fokhagymás,petrezselymes rántással,és visszateszem a gombócokat,egyet forralok rajta.

     

    előzmény:
    litita (923)
    2006-07-03  16:55
  78. 2006. július 3. 16:57924.
    Kösz. Meggyőztél. Kipróbálom.
    előzmény:
    latsia (922)
    2006-07-03  16:49
  79. 2006. július 3. 16:55923.
    El vagyok én itt magammal. De most kérdésem lenne. Tegnap leszedtem a kertben 2 nagy fej karalábét, mit csináljak belőle? Van a fagyasztóban darált hús is, valami olyasmi, mint a töltött karalábé lenne jó, csak ne keljen tölteni a karalábét, mert ahhóz túl nagy és nekem ehhez egy is elég lenne akár két ebédhez. Egy kicsit körülményes vagyok, de aki érti, amit mondani szeretnék, segitsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2006. július 3. 16:49922.
    Lilikém az ajvarnak van nem csípős változata is, nemcsak csípős!
    Egyébként Pirosarannyal is készítheted! 

    A mangó íze eltörpül a pőréhagyma és a füstölt sonka mellett, hála istennek, mert a férjem utálja és mégis a tegnapi Mangós krémet imádta! De azért csak kell bele! 

    Sharon ma nem ment bele a medencéjébe nem tudom miért, remélem holnap fürödni fog, mert eddig imádta a vizet.... 

    Na elkészültem az estebéddel, végülis Sárgadinnye krémleves lett jó hidegre hűtve és Diós tészta.
    Ebben a melegben nem is kell más!
    Már csak az Uramat várom...
    előzmény:
    litita (920)
    2006-07-03  16:37
  81. 2006. július 3. 16:41921.

    Sherpa, kösz a receptet, én ílyet ettem. A nővérem szokta csinálni Hamis borju néven. Talán azért ez a neve, mert mindig vajpuha.

    fokrisz, hól volt ez a Zsanna Manna? Ezek a kutyaképek csodálatosak. A pálmát is láthatjuk? Majd az akváriummal kérjük a növényt is lefényképezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2006. július 3. 16:37920.

    És kép nincs mép a lubickoló kutyáról?Köszönöm a szendvicskrémeket, de ezekkel az a bajom, hogy nálunk én még jóízű mandót nem láttam, csak teljesen íztelent, az ajvár meg úgy tudom csipős, mi meg nem nagyon eszünk csipőset, de azért valamivel biztos lehet helyettesiteni.

    Erika, köszönjük a képeket. Ezek a reptéri képek a pálmafákkal nem semmik.

    előzmény:
    latsia (919)
    2006-07-03  15:12
  83. 2006. július 3. 15:12919.
    Én is szétröhögtem magam!

    Na mostanra kitakarítottam, macimedencét feltöltöttem, és a gépemről letöltöttem CD-re egy csomó mindent, így villámgyors lett!
    Lefuttattam a Clean-t is, megszabadultam egy csomó fölösleges dologtól, úgyhogy teljes a siker!
    Meg is koronáztam a munkámat egy jó nagy tál - 1/2kg eperrel! Nyamm...

    De még mindig nem tudom mit főzzek estebédre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (918)
    2006-07-03  12:59
  84. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 3. 12:59918.


    Klári, ezek a képaláírások!
    A képek csodásak, fantasztikusan guszták! Ügyes vagy mint mindíg!
    előzmény:
    latsia (915)
    2006-07-03  12:22
  85. 2006. július 3. 12:58917.
    Tényleeeeg! Nem baj, lehet jókat nevetni!

    Nagyon cuki a tavalyi alom is, imádnivalóak ezek a kis szőröskék!
    előzmény:
    fokrisz (916)
    2006-07-03  12:49
  86. 2006. július 3. 12:49916.

    Latsia, a szendvicskrémek szuperek, de úgy látom az nlc megint remekelt hozzá képelnevezésben .

    Igen, van itt egy képem tavalyról, akkor keverék kicsik születtek, de az egyik hasonlított leginkább a vizslára, megmutatom mennyire gyűrött volt a képe  . A párom meg egyébként is előrehúzza nekik a bundájukat, hogy olyan jó kis ráncosak legyenek, mint a Garnier reklámban a kutyus  .

    előzmény:
    latsia (915)
    2006-07-03  12:22
  87. 2006. július 3. 12:22915.

    SONKÁS-MANGÓS SZENDVICSKRÉM

    kb. 500 g
    eltartható: hűtőben 2-3 napig

    1 kisebb póréhagyma
    160 g mangó gyümölcshús
    70 g főtt sonka
    50 g enyhén füstölt sonka
    200 g szemcsés friss-sajt
    só, bors
    szűk 1/4 tk Tabasco
    cukor

    1. A póréhagyma külső leveleit eltávolítjuk, gyökeres végét és a sötétzöld szárrészt levágjuk, alaposan leöblítjük, lecsöpögtetjük, hoszzában félbevágjuk, és vékony csíkokra végjuk.

    2. A mangót félbevágjuk, kimagozzuk, meghámozzuk, és a gyümölcshúst kis kockákra vagdaljuk.
    Mind2 sonkát szintén felkockázzuk.

    3. A friss-sajtot krémesre keverjük.
    A sonka- és mangókockákat, póréhagyma-csíkokat belekeverjük.
    Sóval-borssal, Tabasco szósszal, cukorral ízesítjük, és 2 tisztára mosott, száraz üvegbe töltjük, jól lezárjuk és a hűtőbe tesszük.

    Rozsos kenyeret ajánlunk hozzá.

    Latsia:
    - féladagot csináltam, isteni!
    - egy szelet prosciuttoval díszítettem
    - cukrot nem tettem bele, mert a mézes mangót vettem


    AJVAR-PARADICSOMOS SZENDVICSKRÉM

    kb. 250 g
    eltartható: hűtőben 5 napig

    2 paradicsom
    200 g tejszínes friss-sajt
    2 ek ajvar
    só, bors

    1. A paradicsomot lemossuk, lecsöpögtetjük, keresztbe bevágjuk és forrásban lévő vízbe mártjuk /nem főzzük/, hideg vízzel hirtelen lehútjük.
    A paradicsom héját lehúzzuk, negyedekre vágjuk, a szárvégződést kivágjuk, a húsát felkockázzuk.

    2. A friss-sajtot az ajvarral elkeverjük, sózzuk-borsozzuk, végül a paradicsomkockákat belekeverjük.

    3.
    A kész szendvicskrémet 2 tisztára mosott, száraz üvegbe töltjük, jól lezárjuk és a hűtőbe tesszük.

    Ciabattát vagy baguettet ajánlunk hozzá.

    Latsia:
    - féladagot csináltam, isteni
    - egy kis paradicsomot nem kevertem  a krémbe, ezzel díszítettem a végén és egy kis snidlinggel

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2006. július 3. 12:00914.
    Szép hetet Lányok!

    Már 26 fok van árnyékban, így gyorsan neki kell állnom a takarításnak, mielőtt még melegebb lesz...az ebéd még az ablakban, fogalmam sincs mit készítsek, majd közben kigondolom.
    Bemásolom a tegnapi 2 szendvicskrém recit, már el is fogyott!!!

    Fokrisz, köszi a képeket, ezek a kisvizslák tényleg nagyon édesek, nem csodálom, hogy "kiképzés" alatt vannak Általad!
    Olyan cuki a kisvizslában, hogy a "kabátkája" egy számmal nagyobb!
    Jók az édesség fotók, képzelem milyen finomak lehetnek....
    Az instant leves miatt az vesse Rád az első követ, aki akar, sztem is finomak, volt egy időszakom, amikor azokkal ébredtem

    Sherpa01 köszi a Prézlibevert recit, ez állati jópofa lehet, ki fogom próbálni! És ez a Kolozsvári bab is nagyon extra!

    Évi csatlakozom Marikához, én is köszönöm a Kelkáposztafőzeléked receptjét, még sosem csináltam, így Dimi sem ismeri, na majd most! Cipruson csak nagyon ritkán jutottam kelhez, akkor is duplaáron adták, mint a legfinomabb disznóhúst!
    Nagyon aranyosak Édesapádék, akkor Neked fiatalabb a Papád, mint az én Édesanyám!

    Marikám nem ám terrorizálni a Malackámat! Azt eszik és annyit amennyit és amit akar! Na. Tudod, mennyire jóban vagyok Vele!

    Ágika jó felújítást, biztosan szép lesz a konyhád!

    Erika nagyon guszta a málnásod, biztosan finom is!
    Kellemes napot a Vendégeiddel!
    előzmény:
    fokrisz (913)
    2006-07-03  11:05
  89. 2006. július 3. 11:05913.

    Egyébként vessetek meg, de én imádom a tasakos kajákat! Főleg nyáron, amikor az embernek kedve sincs a gőzben állni a konyhában. Nálam most egyenlőre az instant levesek a slágerek. Olyan, mint a Knorr Snacky, csak más a márkája és szerintem sokkal finomabb is. Imádom, hogy olyan hosszú a tésztája! Igaz, hogy a párom mindig nevet, amikor eszem, mert kanállal és villával eszem egyszerre. A villára rátekerem a tésztát és utána kanállal küldöm utána a levét .


    A pároméknál a kisvizslák kinyitották a szemüket és már járkálnak is, rakok fel róluk is pár édes képet, amit alvás közben készítettem róluk. Olyan édesek!  Mindig egy nagy kört alkotva alszanak és persze a szélén levő kutyus mindig a másik oldalon tudna jól aludni, ezért fogja magát és átverekedi magát a többieken....na ilyenkor aztán olyan ennivalóak, hogy alig bírom megállni, hogy fel ne kapjam és meg ne gyöntöljem őket!  

    előzmény:
    fokrisz (912)
    2006-07-03  10:53
  90. 2006. július 3. 10:53912.

    Húú latsia, ezek a szendvicskrémek.....nyammm, felkerültek a várólistámra  . Apropó, nem tudtok nekem nagyon finom halpástétom receptet írni? Egyszer ettem halpástétomot még középsuliban az egyik osztálytársamnál reggelire, ami bár konzerv volt, de nagyon ízlett. Azóta is keresek, de sajnos mindig csak enyhén vagy nagyon csípőset találtam és nem is volt annyira finom, ezért gondolkozom rajta, hogy akkor házilag próbálkozom az elkészítésével. A májad is nagyon étvágygerjesztő, én amúgyis szeretem a májat, persze csaksi rizzsel vagy rizibizivel (rizsimádó vagyok!!!).

    Egyébként az akvárium nem beépített lesz, mivel még nincs saját lakásunk, albérletben lakunk, így a beépített bútort kissé nehézkes lenne költözéskor vinni. Az üvegessel csináltattuk, kb. 120 literes és már minden megvan hozzá. Szerintem nagyon szép lesz. Vettünk szines köveket, azokat összekevertük, mert a halainknak azt írják, hogy a vöröses kövek jók. Úgyhogy összekevertünk feketét, barnás-vöröset, narancsságrát (ez kevesebb, mint az előző kettő) és szürkét (ez olyan, mintha aranyozott lenne). Beléjük égették a színeket, szóval nem károsak a halakra és nagyon jól mutatnak. Vettünk egy csomó gyönyörű növényt is, hogy legyen hova elbújniuk. A párom kitalálta, hogy a könyvben látott egy kókuszdióból kifaragott, iglóhoz hasonlító házacskát, vett kókuszt és megcsinálta nekik.  . Ha minden jól megy, ma haza is hozzuk az akváriumot és a hét végén beletehetjük a halakat. Ha kész le, rakok fel róluk is képet.

    Alchri, azt hiszem, ha én ilyen finomakat ennék, mint amilyeneket nálatok vendégként kap az ember, utána én is aludnék elégedettségemben, mint a tej  . Úgyhogy szerintem ezt nem a stuttgarti levegő teszi, hanem a te főztöd  .

    Jajj lányok, két hete a Tescoban vettem egy egyméteres pálmát a lakásba és olyan, de olyan gyönyörűűűű !!!! Úgy meg tud nyugtatni, ha ránézek....már régóta vadásztam egy pálmára, de mindig olyan drágák voltak.
    Ma káposztás tészta lesz ebédre, már nagyon rég ettem. Jól megborsozva persze. Most, hogy az utóbbi napokban megint lehűlt a levegő, előjött a főzési vágyam is, már gondolkodom, hogy mi legyen holnap az ebéd. Azt hiszem, valami húsmentes lesz, mert az utóbbi napokban annyi húst ettem, hogy egy ideig rá se bírok nézni a húsra. Talán borsófőzelék, vagy tejfölös borsópörkölt.
    Foly. köv., mert nem engedi a többit beírni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2006. július 3. 10:25911.

    Sziasztok!

    Végre van egy kis időm írni. Látom, azért ebben a két hétben is ige ntermékenyek voltatok a nagy meleg ellenére. Én viszont be kell, hogy valljam, ilyen nagy melegben nem tudom magam kivonszolni a konyhába. Mondjuk nem is nagyon kellett, mert a szülők elláttak rendesen maradékkal. Múlt héten latsia és alchri lecsós képein felbuzdulva anyutól azt kértem, főzzön nekem lecsót. Főzött is egy jó nagy adagot, egy hétig azt reggeliztem, úgyhogy most már lecsóilag kielégítettek az igényeim. 

    Csináltam otthon lecsós-pörköltös pizzát. Anyu régen ezt melegszendviccsel csinálta. Elég nehéz kaja a pörkölt miatt, de a latsia féle pizzatészta recept negyedét csináltam csak meg így, ezért hamar elfogyott. Aki szereti az ilyen emberes kajákat, annak csak ajánlani tudom!!!

    Sajnos a fesztiválról ne mnagyon találtam képet, csak a tavalyi Hooligans koncertről készített kép maradt meg onnan, így sajnos nem tudok képekkel szolgálni  . Azért a Zsanna Mannás képeket felrakom (1-4 kép). Az 5. képen a fesztiválon vásárolt aszalt gyümölcsök vannak, a tetején az a két furcsa alakú aszalt sárgadinnye (a hosszúkás) és aszalt körte. Egyébként eper, meggy és szeder van még közte. Volt még kivi is, de ahhoz nem volt bizalmam.  Láttatok már aszalt kivit, vagy ez csak nekem volt újdonság?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2006. július 3. 10:08910.

    Sherpám,, köszönöm a receptet, a vendégeimnek is felolvastam, még ök sem hallottak róla, de nagyon érdekesnek tünik.

    Cicó, ez kicsit puhább, olyan krémszerü, de nagyon finom, üdítö.

    Marcsi, én is baromi rossz evö voltam, szüleim egyfolytában Polivitaplex vitamindrazséval tömtek . Lányom is ilyen volt, annyira vékonyka volt, hogy ha valami nyavalya elkapta, azonnal infuziót kellett neki adni. Most már szeret enni és nagyon vigyáz az alakjára.

    Boci, örülök, hogy ízlett ! Szerintem biztosan nagyok a képek, pl. én ma reggel több óráig a lányom képeit kicsinyítettem, hogy feltehessek párat. Nem kis munka .

    Nagy meleget jósoltak mára, az üzletekben remélhetöleg hüvös lesz .

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Boci (909)
    2006-07-03  09:34
  93. 2006. július 3. 09:34909.

    Szervusztok!

    Meg szerettem volna koszonni az isten szoszt tudod mezes ketcuposat. Megcsinaltam az oldalast vele. Szerintem a szomszedok semmi jora nem gondoltak amikor a cuppogast es a folyamatos mhhhh mhhhhhhhhhhhhh-t hallottak Szoval azota mar ajanlottam masoknak is. Felteszek egy husito kepet nektek.Nem en csinaltam a kepet mert valahogy az en kepeimet nem tudom ide letoltetni.Talan tul nagyok? Na de hogy varazsoljam kissebbre.Ebbe a melegbe isteni.En sargadinneybol csinaltam de mindenfele gyumibol lehet. A gyumolcs husat osszeturmixolni.Ha nem eleg edes akkor egy keves cukrot bele.Mehet bele egy keves viz is es berakni a fagyasztoba. Fel oranket egy villaval osszekeverni es par ora mulva kesz az udito finomsag

    előzmény:
    alchri (905)
    2006-07-03  08:05
  94. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2006. július 3. 08:53908.

    Szia Erikám! És mindenki, aki kérte!

    Prézlibevert

    Hozzávalók: marhahús, prézli, tojás, vöröshagyma, tejföl, olaj

    A szép szelet marhahúsokat besózzuk, majd prézlibe jól belenyomkodjuk, a felvert tojásba beleforgatjuk, kevés forró olajban kisütjük, amíg egy kis színt kap. Ezután a húst kuktába tesszük. Kevés olajon megfonnyasztunk 2 nagy fej vöröshagymát, ráöntjük a húsra, kevés vizet öntünk alá, és puhára pároljuk. Párolás után óvatosan kivesszük a hússzeleteket és egy tálra helyezzük. A kuktában maradt levet összeturmixoljuk egy pohár tejföllel, ráöntjük a húsra - vagy külön is tálalhatjuk a mártást. Krumplipüré vagy rizs illik hozzá.
    Megjegyzés: Nem tévedés: először a prézli, utána a tojás! Mennyiségeket nem tudok írni, elég sok tojást felvesz, mondjuk 6 szelet húsnál érdemes 5 tojással kezdeni.

     

    előzmény:
    alchri (899)
    2006-07-03  07:15
  95. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2006. július 3. 08:30907.

    sziasztok

    Alchri, ez a reci nekem is megvan demég nem próbáltam, viszont olyna jól néz ki a képen hogy lehet hogy nekiugrok.

    Cicó akkor  én meg  hozzád küldöm a gyereket, hátha kedvet kap az evéshez, bár mondom végre a teganpi napra nem panaszkodhatok. Az élet ismétli önmagát  Én gyereknek baromi rossz evő voltam, válogattam, és annyit ettem mint egy veréb...szegény anyunak volt dolga velem rendesen...hát most visszakaptam én is...de majdcsak kinövi...vmennyire én is kinőttem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (897)
    2006-07-03  06:43
  96. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 3. 08:22906.
    Az jó lenne, mert akkor picit foglalkozhatnék többet a nagyobbal... Bár azt hiszem hiányozna már pár órán belül!

    Ez a joghurtos is csodaszép. A tegnapi az vágható volt, szelhető. Nem ettem még soha ilyet, a tiéd puhább? Ki fogom próbálni azt is, mert melegben nagyon üdítőek!
    előzmény:
    alchri (905)
    2006-07-03  08:05
  97. 2006. július 3. 08:05905.

    Minicicót most azonnal postázhatnád hozzám  ! Augusztus elején kapnád csak vissza !

    Nekem is van egy hasonló joghúrtos receptem, bemásolom én is, hátha valaki kefír helyett ezzel készítené.

    Málnás-joghúrtos édesség/ alchri:

    500 ml natúr joghurt, 60 gramm porcukor, fél citrom reszelt héja, 1 van. cukor, 185 ml tejszin, 2 ek. zselatinpor, málna

    A joghurtot összekeverem a cukorral, citromhéjjal, van. cukorral. Közben a tejszint felmelegitem és a 2 ek. zselatinport feloldom benne. Ha kicsit lehült, a joghurthoz öntöm.
    Kelyhekbe elöször a mélyhütött málnát tettem, majd ráöntöttem a joghurtos krémet. Tálalás elött a tetejére is málnát tettem.
    A hütöben kb. 2 órát állni hagytam a fogyasztás elött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (903)
    2006-07-03  07:46
  98. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 3. 07:51904.
    Jajj, lehet, hogy hülyén fogalmaztam. Remélem senki NEM érti félre!
    Tisztelem Klári precízségét, jómagam képtelen vagyok a nagy kapkodásban ilyen pontos leírásokat készíteni. Csak ennyit akartam.

    Feldobok egy képet, az asztalon látható a joghurtos finomság a brownie-mellett.
    Na és még egy pár finomság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (897)
    2006-07-03  06:43
  99. Torolt_felhasznalo_386574
    Torolt_felhasznalo_386574
    2006. július 3. 07:46903.
    Hát mostmár BIZTOS!! hogy viszem hozzád aludni!!!
    előzmény:
    alchri (902)
    2006-07-03  07:38
  100. 2006. július 3. 07:38902.

    Szia Cicóm

    Nagyon kellemes este volt, vendégeim élvezik minden percüket, nagyon tetszik nekik Stuttgart, meg a kalauzolásom .

    Minicicóról jut eszembe, amikor férjem egyik kolléganöjének a kislányára vigyáztam, egyik alkalommal itt aludt nálam éjszaka is, mert a szülök turnéztak. Férjem is velük volt, így a szobája felszabadult.Az a  legnyugodtabb és a rolókkal jól be lehet sötétiteni. Este 7-kor lefektettem a picit, kb. 1 éves volt. Becsuktam az ajtót és gondoltam, hogy nehéz feladat elött állok, mert az anyukája szerint borzalmas nehezen alszik el.

    Mi történt? A kiscsaj reggel 9-ig aludt!!!!!! Képzeld el, már frászban voltam, hogy él-e még, éjjel is, meg reggel is 10 percenként csendben benyitottam, hogy hallom-e még lélegezni. Úgy aludt mint a bunda . Anyuja mondta, hogy eladja nekünk a gyereket  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386574 (900)
    2006-07-03  07:26

Címlap

top