Keresés a fórumban

Gyűjtsük álmainkat! (
39
 embernek tetszett)
Több Ezo topik »
« »

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

1. 2013-03-22 16:2047640.
    Gyógyító Nőkért Alapítvány

A Gyógyító Nőkért Alapítvány
    gyogyitonokert@gmail.com
    telefon: +36202868790
    6722 Szeged, Egyetem utca 2.
    OTP Bank 11705060-20000772

2013-03-22  11:28
    Princino (47636)
    előzmény:
  2. 2013-03-22 16:1747639.

Zsumika!

Köszönöm, hogy megosztottad velem  értékes tapasztalataidat, hát ez az, kicsit sok összejött mostanában, de arra gondolok, túl vagyok rajtuk!

Most majd tanácsaitok alapján meg fogom próbálni a regenerálódást.

Az agyamat tornáztatom, visszaellenőriztetem magam, ebben is bízom.

Persze, nem árt a segítség.

Tudod, soha nem hittem volna, hogy valaha lesznek ilyen gondjaim, és ezek ilyen reakciókat fognak kiváltani. Szerintem ezekre felkészülni sem lehet.

Igyekszem sokat pihenni, délutánonként egy kicsit alszom is.

Az időjárás változás sem tesz jót senkinek.

Millió puszi és köszönet:Éva.

2013-03-21  17:24
    Zsumi45 (47620)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    Ezüstsirály2000
  3. 2013-03-22 16:1647638.
    zociális jogi, módszertani és minőségbiztosítási - Szegedi ...http://www.etszk.u-szeged.hu/oktatas/kepzesek/tovabb kepzeseink/2012tovab - Tárolt változatA foglalkozásokat a Kar tantermeiben tartjuk (6726 Szeged, Bal fasor 39-45.),
    illetve megfelelő létszám .... Kiégési tünetek megelőzése  . 5. Esetmegbeszélő ...Egészség Otthon Megelőzés - SZEGEDI WIWhttp://www.szegediwiw.hu/group/egszsgotthon - Tárolt változatA hozzászóláshoz tagja kell hogy legyen a Egészség Otthon Megelőzés –nak. ...
    az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és ...
    Szeged - Szupervízió - konzultációhttp://www.szupervizio-konzultacio.hu/pages/ro lunk.phpMeg kell említeni, hogy a Szegedi Pszichiátriai Gondozóból 2002 januárjában ....
    A kiégés következményei súlyosak lehetnek, megelőzési lehetőségei között a .  Anita ! .Ezeket azért keresem, hogy helyben találj olyan kapcsolati rendszert, mely folyamatos lehet
    2013-03-22  11:28
    Princino (47636)
    előzmény:
  4. 2013-03-22 16:0547637.

Drága Zsuzsóka!

Köszönöm jótanácsaidat, természetesen megfogadom, utána járok a készítménynek.

Nekem a szélütött nagymamám jutott azonnal az eszembe, amikos a bal hüvelykujjam, majd az alkarom kezdett zsibbadni.

Szerencsémre túl vagyok rajta, de elfelejteni egyhamar nem fogom.

Végig észnél voltam, de a mentőre nem volt szükség. Valaminek a szele megcsapott, a sok izgalom valószínüleg így távozott belőlem, remélem, véglegesen.

Éppen ma nagy öröm ért, mert a szemem folyamatosan úgy működik, ahogyan már régen nem, azaz, múlik a homály.

Nagggggyon bizakodom...

Sok-sok puszi:Éva.

2013-03-22  05:58
    szizsuzsóka (47627)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  5. 2013-03-22 11:2847636.

Szia Zsuzsa!

Köszönöm, hogy segítségemre siettetek, nagyon megköszönném, ha utána tudnál nézni ennek az egésznek. Hogyan működik, hol van ez és milyen költségei vannak, stb. És köszi, hogy jönnél velem! Ölel: Anita 

2013-03-22  06:28
    szizsuzsóka (47629)
    előzmény:
  6. 2013-03-22 11:2747635.

Klárám! 

Nem hibás a piros rózsa sem, hallgatok mindenre, amit te írsz nekem, mind kedvesen hangzik tőled! Nem vettem oktatásnak amit írtál, jó, hogy őszintén leírtad, amit gondolsz, hidd el, tanulok belőle. Férjem is azt mondja, amit te, hogy érzelmi zsarolás és már tudom, hogy a férjemmel való kapcsolat a legfontosabb nekem. Nem fogunk többet édesanyámék miatt veszekedni, mert anya mindig kihasználja lelki nehézségeimet. És ez szánalmas és visszataszító. Igazából amíg nem beszéltem vele, nem voltam ilyen kiegyensúlyozatlan. Viszont az nagyon zavar, hogy férjem ennyire elutasítja a családomat. (tudom, hogy sokszor ő látja jól a dolgokat, de az ő családtagjaiban is van hiba és én nem utasítom el őket.) Abszolút nem képes alkalmazkodni senkihez és semmihez, ami az én családomhoz kötődik. Nagyon makacs. És már nem hiányzik az újabb veszekedés anyáékkal sem. Úgy gondoltam, most engedjünk mi. Viszont időközben rájöttem, hogy jobb nekem, ha kicsit távolabb vagyok anyától. Nem úgy, hogy összevesztünk és egyáltalán nem beszélünk, de ez meg már túl közel van.  Igyekezni fogok változtatni a kapcsolatunkon. Férjemmel szerencsére rendeződtek a dolgok, megértett engem és én is őt, és ez megnyugtatta. Nagyon hálás vagyok neki megértéséért és rendbe hoztuk a kapcsolatunkat. Megnyugvással tölt el engem is. Csak szégyellem magam érte, hogy ilyen béna vagyok, hogy képesek vagyunk ilyen dolgon veszekedni és az én hibámból.

Igyekezni fogok gondolataimmal úrrá lenni ezen a stresszen, vagy valamiféle szabályozást bevezetni és utána fogok nézni a munkahelyem mit szólna ehhez a Zsuzsa féle megoldáshoz. Én nyitott lennék rá, hátha meglátná a munkáltatóm, hogy segítséget jelentene ez nekem. Amennyiben mégis visszautasítanának, akkor megpróbálnám valahogyan máshogyan megoldani.  Nagyon köszönöm segítségeteket! Sokszor ölel: Anita

2013-03-22  09:16
    klára13 (47631)
    előzmény:
  7. 2013-03-22 11:0947634.

Szerbusz Klárám!

Nagyon jó volt olvasni szépen telt délutánotokról. És látod, te faramuci ajándéknak érezted a kendőket, ők pedig örültek neki. Szuper délután lehetett. Mindig örülök, amikor mesélsz! 

Jó lehetett a találkozás, és olvastam, hogy már hét kilót fogytál! Nagyon becsülöm kitartásodat és örülök, hogy jól érzed magad így, hogy fogytál és olyan ruhát vettél fel, amiben jól érzed magad. Köszönöm, hogy megírtad ezeket! Ölel: Anita 

2013-03-22  09:39
    klára13 (47632)
    előzmény:
  8. 2013-03-22 10:0047633.

Kedves Barátaim! Bocsássátok meg nekem, hogy kevesebbet vagyok itt, örömmel látom, hogy minden kérdésre megkapja mindenki a választ másik topiktárstól .  Nagyon elfoglal elsősorban a fogyásom, ma eléggé jó az erőnlétem, de azért ezt minden nap nehezen mondhatnám el. Ettől függetlenül taposom a pedált, közben súlyzózom,  és fogytam eddig 7 kilót! Nagyon örülök neki, hisz nehezen cipelem a plusz  hájrétegeket. Végre sikerült megváltoztatnom magamban testképemet, azt hiszem, az az oka eddigi sikeremnek.  Nem adom fel! Évámat már olyan öltözékben látogattam meg, amiről csak álmodoztam, hogy valamikor rám jön!

Sikeres napokat kívánok mindenkinek! 

9. 2013-03-22 09:3947632.

Jó hosszúra sikeredett!

Mindenkinek köszönöm Beni nevében a gratulációt. 

Tábla csokoládét kapott tőlem mindkét gyerek, Beninap alkalmából, és egy-egy színes kendőcskét. Benedeké japán kendő, onnét kaptam ajándékba valakitől, és ő most a karate miatt eléggé Távol-Kelet mániás.  Dodóé kis pirosmintás, azonnal vette a lapot és felkötötte arca elé álarcnak, majd kötény lett, utána fejpánt. Zsófikámé fűzöld hernyóselyem, szintén nyakára biggyesztette, úgy ment az új ügyféllel találkozni. Tehát jól sikerült a kissé faramuci ajándékozás - nem tudtam kitalálni jobbat. 

Öröm volt velük tölteni a délutánt. Benire rájött a nagylelkűség, előszedte legféltettebb játékait, és belekezdett az ajándékozásba. Igaz, voltak buktatók, nekiadott valamit Dodónak, majd visszavette, de végül is két nagyon jelentős darabot megkapott az öcsike, sőt játszhatott a többivel, így aztán békésen teltek az órák, amíg szüleik hazaértek.  Sőt, tovább, mert Benedek marasztalására ( maradj még, olyan jó, amikor itt vagy!), tovább maradtam. 

Dodóval kártyáztunk is. A kis ravasz szereti keverni és osztani a lapot, és észrevettem, keverés helyett összerakja a lapokat - egy enyém lesz, egy övé -, és ami majd övé lesz, az mindig valami nagy jelentségű figura. Aztán csak győzzek húzni, mert neki számtalan engemet erre utasító lapja van, miközben az győz, akinek elfogy a lapja.  "De hiszen ez csalás!" kiáltottam fel, mire ő győzedelmesen vigyorgott. Na, jól nézünk ki!

Évám unokatestvérem csupán. 11 évvel idősebb, azért sokáig olyan volt a viszonyunk, mint amikor ő 18 éves volt, én 9.  Nehezen nőttem fel, és amit leírtam, a nagyjából a vele való kapcsolatom tapasztalata, és ma már nem tud fölém kerekedni, utasítani sem, és úgy érzem, ő is érzi, hogy ez a normális harmónia közöttünk.

2013-03-22  05:48
    Princino (47624)
    előzmény:
  10. 2013-03-22 09:1647631.

Anitám, Virágom,  ülök a komputer mellett gondolataimba merülve,  hogyan is lehetne segítségedre lenni - Zsuzsa megtalálta módját.

Talán munkahelyed támogatná ezt az ötletet - útiköltséggel - és hát látszólagos szabadnappal.  Bár az volna az igazi, ha szabadságod idején lenne ez a nagyon hasznos utazásod, hogy másnap kipihenhesd fáradalmait.  Ezt az utat ki kellene próbálni - ráadásul Zsuzsa melletted lenne, igazán óriási lehetőség a lelki gyógyulásra.  Ki kellene járnod munkahelyeden a megoldást.  Ennél nagyobb segítség talán nem is létezik. 

Vörösrózsám - megtaláltam, hogy a piros  az hibás - tudom, hogy az érzelmeken eszünkkel nagyon nehéz, talán lehetetlen változtatni. De kicsikét azért lehet odahatni,  tapasztalatom szerint, ha folytonosan igyekszünk.

Kérlek, oktatásnak ne vedd - te máris többet tudsz az életről húszas éveid közepén, mint én közel a hetvenhez, jól tudom. Azt gondolom, talán, ha levetni nem is lehet,  de kissé rendszabályozni lehetne azt a törekvésedet, hogy senkit se bánts meg. Még inkább félelmedet, hogy netán megbántottál valakit.  Tudom én, hogy nehéz gyermekkorodból fakad ez a félelem, de talán, ha foglalkozol vele, kissé mérsékelheted. 

Gyermekkorból jön ez a félelem - ami felfedezhető az elvált szülők gyerekeinél, akik magukra veszik az eseményeket, azt gondolják, miattuk nem jönnek ki egymással szüleik, és ezért súlyos bűntudat gyötri őket. Persze, erről te is hallottál, biztosan.  Gyerekes érzés ez, és muszáj helyére tenni, felülkerekedni rajta. Másokért  nem mi vagyunk felelősek, érzelmeikért sem. Értetlenségeik, hiányosságaik, övék.

Ha haragszik, ő tehet róla. Haragjáért nem mi vagyunk felelősek. Talán ő sem, mert nem tanulta meg elviselni, hogy bármi lehet másképpen, mint ahogy ő szeretné.  Hogy nem uralkodhat mindenkin.

A konkrét esetben nem rendelkezhet életed felett.  Jaj, tudom, hogy volt már hosszú "szakításotok", ezért rettegsz, hogy ismét az következik - megharagszik rád. Érzi ő ezen félelmedet, ezért nem más, amit  tesz, mint afféle érzelmi zsarolás. 

Dehogy akarlak szülőd ellen hangolni! Csak azt szeretném, ha védekezni tudnál ellene.  Hogy ne akarjon belevinni, illetve akár akarjon, de tudjon belevinni olyasmibe, ami miatt férjeddel két napig veszekedtek. Ez nem fair. A fiatalok harmóniáját békén kell hagynia a szülőnek. Járja csak útját saját kedvére, de ne kényszerítse gyerekét arra, hogy az ő elképzelése szerint cselekedjék. 

2013-03-22  05:48
    Princino (47624)
    előzmény:
  11. 2013-03-22 07:2147630.

Hatóanyaga a levelében található, melyből standardizált kivonatot készítenek. A leveleket ültetvényekről gyűjtik be. Vizes kivonata (teája) nem alkalmazható, mert hatóanyagai vízben nem oldódnak.

Hátás, alkalmazás:

ˇ  antioxidáns (flavonoidok)

ˇ membránvédő, javítja a vér folyékonyságát és áramlási sebességét, főleg a mikrokapillárisokban  (agy, lábszár), értágító. Mindenben segít, ami mikrokapillárisok elzáródása miatt okoz problémát: figyelem és élénkség csökkenése, allergia, szédülés, egyensúlyzavarok, csökkenta agyi vérellátottság, depreszió, hallás-csökkenés, fülzúgás, -csengés, szívpanaszok, intellektus csökkenése, mentális zavarok, szenilitás, retinaproblémák, ödémák, visszerek, hajszálértágulatok.

-         Hosszan tartó kezelések során sem tapasztalhatók mellékhatások, vérnyomás-, szívfrekvencia-csökkenést nem okoz. Fontos alkalmazási területe a diabetes szövődményeként jelentkező és nehezen befolyásolható érelváltozások és retinopahtia (nem gyulladásos eredetű szemideghártya-probléma)

-         Szabályozza az erek tónusát, az agyi anyagcserét és keringést, hatékonyabbá teszi az ingerületáttevődést, csökkenti az agysejtek elöregedését és pusztulását. Az érfalra kifejtett hatása mellett javítja az agyszövet anyagcsere-folyamatainak hatásfokát. (időskori anyagcsere- és leépülési folyamatok kezelésére, agyérelmeszesedésnél, koncentrálóképesség, emlékezőtehetség fokozására, Alzheimer-kórnál, vérrögök ellen infarktus utókezelésére, fokozza a láb ereinek vérellátottságát, asztmás görcsök ellen, pszichés szavarok, labilitás, túlérzékenység, fáradtságérzés)

-         Szorongásoldó

-         Gyulladáscsökkentő, görcsoldó

Külsőleg:

-         rovarölő hatású

-         nehezen gyógyuló sebek, fekélyek kezelésére alkalmas

Ellenjavallat: várandósság, szoptatás, véralvadásgátló szerek szedése, műtéteket megelőzően nem javasolt, mert növeli a véralvadási időt.

< Elő
    2013-03-21  16:41
    Ezüstsirály2000 (47615)
    előzmény:
  12. 2013-03-22 06:2847629.
    Anita  keress egy olyan lelki segítőt, aki átmenetileg támaszt adhatna ennyi probléma megoldásában . Hátha a szegedi egészségügyi keretek között is van kiégést megakadályozó program . A Semmelweis egyetem hirdet ilyet az Alumni irodán keresztül . egy napos program , ha érdekel utána nézek és bejelentkezem Veld . egyedül nem mennék
    2013-03-22  05:54
    Princino (47626)
    előzmény:
  13. 2013-03-22 06:0247628.

Gratulálok Benedeknek !

Ezt csak " megélve " lehet megtanulni, a mindennapok gyakorlatát ismerte fel. Nekem azt a két üzenetet adta, hogy nagyon jó környezetben él, és az ott tapasztaltakat okosan felismeri . Okos és jó felnőtt lesz belőle !

2013-03-21  16:39
    Bbohar (47614)
    előzmény:
  14. 2013-03-22 05:5847627.

Évikém ! Lehet, hogy fáradt voltál, vagy figyelmetlen, valéamin elgondolkodtálaz is okozkóhta emlékezekiesést. Lehet, hogy lement a vérnyomásod, az is befolyásolhatta., A mostani rettenetes frontos isdő sem kedvez nekünk hetvenkedőknek ! Gondolom most , hogy mennyeddel jó kapcsolatod van, nászasszonyod állapota  is megvisel.Mindezek a Te hónapokig tartó kárváriádhoz adódtak hozzá .

Ha ez megismétlődne , rögtön neurológiára kell menni.

Javaslom a gingko bilonba készítményt. Ez természetes anyag , én is szedtem sokáig. Elóször a kisebb hatóanyagtartalmút  kérd , azután szükség esetén a " fortet " Úgy tudom , nem ellenjavallt glucomában , de mindjárt megnézem !

Fel a fejjel !!!

Ezüstsirály2000 (47615)
    előzmény:
  15. 2013-03-22 05:5447626.
    Akkor nálunk ez okozhatja a gondot, nővérem és anyukám is Éva
    2013-03-21  16:56
    Ezüstsirály2000 (47618)
    előzmény:
  16. 2013-03-22 05:5247625.

Bocsánat, hogy így utólag (tegnap nem tudtam jönni) de Boldog Névnapot fiadnak!

Nagyon örültem, hogy hoztál még fogalmazást, nagyon büszke lehetsz fiadra. És lányod a mesével. Fantasztikus gyerekeitek vannak! 

Bbohar (47614)
    előzmény:
  17. 2013-03-22 05:4847624.

Klárám!

Örömmel olvastam, hogy testvéreddel való találkozásod jól alakult!

Írtad, hogy szívesen olvasnál a galibákról: rendben, de ne panaszkodásnak vegyétek! Jó? 

Szóval a munkahelyen a szokásos veszekedős ügyfelekkel van bajom. Egyre többen vannak és már ügyfélmentes napon is betévednek hozzám tombolni. Ezt persze nem tűröm nekik, de egyre több ilyen gubanc van és nem viselem jól. Tudom, hogy nem szabadna magamat idegesíteni vele, és hogy le kellene tudni tenni a munkát és nem hazahozni, de én ilyen vagyok, nekem nem megy. Ha bánt valami, az akkor is bánt, ha itthon vagyok. És nem tudok aludni, pihenni ilyen dolgok miatt. 

itthoni galiba: férjem és édesanyám illetve annak férje között nem olyan jó viszony van. nevelőapámnak van egy lánya, elég messzire laknak tőlünk és anyáék megkértek, hogy menjünk el most hétvégén velük oda. Férjem nem akart menni, viszont én anyáékat sem akartam megbántani, nem akartam velük veszekedni, így kértem férjemet, gondolja át. viszont ebből meg az keletkezett, hogy két napig mi veszekedtünk rajta. És már nekem sincs kedvem menni. Rossz idő van, viharos szelet és esőt ígér, és egy egész napot eltölteni ott velük. Lehet, hogy rossz döntést hoztam, amikor kértem férjemet, gondolja át. Viszont ilyen miatt anyáékkal sem akartam volna a kapcsolatot megbomlasztani (ez erősnek tűnhet, de ők olyanok, hogy emiatt nem beszéltünk volna megint egy jó ideig). Mostmár megnyugodott férjem, én meg bízom, hogy jobb lesz, mint amilyennek előre tűnik. 

Ma délután megyek templomba fél órás lelkigyakorlat lesz, majd utána mise. ez a böjti mise és gyakorlat már csak jövőhéten pénteken lesz, de akkor nem tudok majd menni. Jól fel kell öltözzek, mindig meg vagyok fagyva így is. Várom már, hogy mehessek, remélem, jó lesz. Egyébként már megittam a kis forró kakaómat, azzal indítottam ma a napot. Tegnap nem tudtam jönni, de a Benedekeknek Boldog Névnapot kívánok így egy nappal utólag! 

Mindenkinek szép napot kívánok! Szeretettel ölel: Anita 

2013-03-21  10:59
    klára13 (47604)
    előzmény:
  18. 2013-03-22 05:3647623.

Szia Évi!

nem hiszem el, hogy boszorkányság van benned! Az, hogy ami a szíveden, az a szádon, az nem bosziság. Esetleg jó boszi lehetsz! De rossz... Az semmiképp sem. 

Ismét feltűnt egy újabb közös pont. Mégpedig a más baján gyorsan tudok segíteni, a sajátomon.... Azzal napokat töltök, pedig másnál megy. 

Ki fogom próbálni ezt a töröl- töröl mondogatást. Tegnap is ügyfélmentes napom volt, de két ügyfél is jött veszekedni. folyamatban levő gyermekelhelyezési perre vagyok idézve tanúnak, és emiatt. Ezt meg nem tudom elviselni, nem tudom jól viselni. Nem alszom egy ilyen nap után. Vagyis csak alig. Zaklatott maradok és már háromnegyed négykor fent voltam. Nem tudtam visszaaludni még arra a kis időre se, amíg lehetett volna aludni. Megint így jártam. Ezt nem panaszkodásból meséltem el, csak jó volt elmondani. 

Én kos vagyok, de nem találom magamban a jellemzőit  

Szeretettel ölel: Anita 

2013-03-20  22:21
    Ezüstsirály2000 (47603)
    előzmény:
  19. 2013-03-21 23:3247622.

Kedves Jara, íme a blogom linkje http://www.bonca.blogspot.hu/

csak az a helyzet vele, hogy főleg visszafelé lehet olvasgatni benne, mert mostanában nem nagyon írom. Inkább valami olyasminek használom, ritkán, hogy felírok oda valamilyen gondolatot, vagy történetet a gyerekekről, amit nem szeretnék elfelejteni, vagy szívesen olvasnám egyszer újra. Talán itt őrzök emlékeket rajta. Visszaolvasgatni lehet rajta a felajánlott témák alapján is.

Dehogynem féltem, nagyon is!! De egyébként féltem én minden szerettemet a világtól, de igyekszem legyűrni magamban ezt az érzést, hajlamos vagyok túlzásba vinni, inkább törekszem elsajátítani a "legyen meg a Te akaratod" hozzáállást, hiszen úgyis úgy van minden, ahogy lennie kell. :) 

2013-03-21  18:58
    jara (47621)
    előzmény:
  20. 2013-03-21 18:5847621.

Kedves Bonca!

Egyszer olvastam a blogod, amikor a link alapján megnyitottam.

Ha volnál oly kedves és beengednél mégegyszer... nagyon köszönöm. 

Érzem, hogy szívesen látsz ott, ezért nem teszem hozzá, hogy ha szabad kérnem. (elmentem a kedvencek közé)

Megható fiadnak tisztasága, érzelemgazdagsága. Nem félted a világtól?

Nekem sokszor mondják, hogy " nem lehetsz ennyire naív."

Már odáig jutottam, hogy az este megérdeztem a szomszédot, hogy ez a Haitis szöveg cukkolás a részedről?

Mindig vinni akar valahová. Egy ideig moziba, de arról leszoktattam.

Tegnap Haitire, és elmesélte, milyen lenne ott nekem. Szerinte.

Éva elmesélem, hogy Anyukám ódzkodott a kijövetel ellen, de montam, húsz perc napsütés kell az arcodnak. (hívatkoztam Zsuzsókára,

"D vitamin")

Űltünk a szélvédett helyen és napoztunk együtt. Fiam hazajövet jól megölelgette és mondta:

- Napozol, Mamám? 

- Anyád rámerőltette. -volt a válasz, de a hangsúlyában megelégedés volt.  

Bbohar (47614)
    előzmény:

,,Senki sem reménytelenebbül rabszolga, mint aki tévesen hiszi, hogy szabad."
  21. 2013-03-21 17:2447620.

Évikém!

Nagyon jól sejted, hogy az ideg feszültség is közrejátszhat a pillanatnyi 

"kihagyáshoz".

Korábbi években, amikor férjemet 2 évi küzdelem után elveszítettem, s közben anyukámat is gondoztam, voltak hasonló élményeim. Igaz, sosem ájultam el, de olyan érzésem volt, mintha víz alatt, vagy búra alól élném meg a dolgokat. Sőt, miután több hivatalos ügyet elintéztem, utólag azt sem tudtam, merre jártam aznap. --A papírok alapján kellett rekonstruálnom.

Kivizsgáltak a neurológián, s idegkimerülésre Neurobion kúrát javasoltak

(injekcióban, később tablettában kaptam). Gondolom, hogy a vény nélkül kapható Milgamma is hasonló , mindkettő B- vitaminokat tartalmaz.

Elképzelhető, hogy gyakori elesésem is valami ilyesmi lehet, bár nem érzek szédülést. Most ezért szedem a Nootropilt. (persze nekem a lábaim sem jók)

Zsuzsa biztos szakszerűen eligazít bennünket! 

Pihenjünk, relaxáljunk?

Évikém, örülök szemed javulásának s kívánom Neked, mielőbb regenerálódj!  

Ezüstsirály2000 (47615)
    előzmény:
  22. 2013-03-21 17:0647619.

Bonca !

Nagy- nagy öröm ezeknek a tehetséges, jólelkű gyermekeknek anyukája lenni! No, persze nem a semmiből lettek ilyenek, hisz a szülői példa, a türelem, szeretet hatványozottan segíti a tehetségük kibontakozását.

A palántázós dobozkák ötlete kiváló, környezetbarát megoldás. 

Végre megtaláltam a blogodat, nagyon kedvesen írsz ! Gratulálok! 

Bbohar (47614)
    előzmény:
  23. 2013-03-21 16:5647618.

Klára kedves!

A kis Benedekednek , és minden kedves Benedeknek boldog névnapot, szép ünneplést kívánok!

Lám, lám!

Neked is van Éva nővéred!

Az Évákkal nem mindíg egyszerű szót érteni, én csak tudom!

Főleg,ha tesóka az illető!

Na, erről a húgom is tudna mesélni! De azért mi is szeretjük egymást!

klára13 (47604)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  24. 2013-03-21 16:4247616.
    Köszönöm szépen a köszöntést Benedek számára! Hoztam egy érdekes ötlet -képet.
    2013-03-21  15:20
    Kusza (47610)
    előzmény:
  25. 2013-03-21 16:4147615.

Zsuzsóka kedves!

Ma volt egy emlékezetkiesésem, és  egy szédülés.

M.-sal átbeszéltük a dolgokat, ő sok mindenre emlékszik a hazautazásunkkal kapcsolatban, én nem.Nem látszott rajtam semmi, csak amikor már a lakásban voltunk, lerogytam a fotelba és én voltam a szédült tyúk.

Azt hiszem, ha így folytatom, nem leszek jóban saját magammal, unom a nyavalygásaimat.

Annak tudom be, hogy az agy nem kaphatott rendes oxigén ellátást, talán most jött ki rajtam az előző hónapok izgalma.

Érettségi után is elájultam, akkor szerencsére a fogorvosi rendelő előtt, szerencsére az anyukám velem volt.

Akkor Strichnotonin injekció kúrát kaptam.

Belegondoltam, akinek nálam komolyabb baja van, az mit is csinál, főleg, ha segítsége sincs?

Remélem, ezzel a gondjaim végére pontot tehetek!!!!

M. csak annyit mondott, máskor azért ne hozzam rá a frászt, és elmentek Bubival a délutáni szépítő alvásukra.

Az agyamat igyekszem tornáztatni, még korai a teljes leépülés!

Puszi.

2013-03-20  06:33
    szizsuzsóka (47594)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  26. 2013-03-21 16:3947614.

Kedves Klára, mondhatnám nyomon vagyunk!!!

Azt hiszem ez gyógyította meg anyám és az én kapcsolatomat is!!! Mivel új a felismerés arra figyelnem kell, hogy ezt folyamatosan észben tartsam!

Benedeket tréfásan meg is róttam, hogy elfelejtette hozni a meleget.

Nem haragszotok meg, ha újra mutatnék egy Benedek iskolai fogalmazást? Mivel nincs itthon scannerünk és a múltkor úgyis halvány volt, ezért bemásolom, bár igazi élmény a kis harmadikos betűivel látni ezt az írást.

2Tanítások:

A családomtól tanultam az ünnepre készülődés örömét, az ajándékozás boldogságát is és hogy becsüljek meg mindent, amit kapok.

A családom azt tanulta tőlem: tanultak tőlem az ásványokról és a horgászatról. És még tőlem tanulták, hogy minden csúnya helyen fel lehet fedezni valami szépet.

Szerintem Isten azért teremtett engem, hogy örüljek az életnek, megismerjem a világot, szeressem a társaimat és hogy otthont találjak.

Tisztelem és becsben tartom a családom tanításait. "

Benedek 2004-es születésű kis harmadikos, engem megdöbbent bevallom. De tegnap Eszter is, meséltem (egy elsős anyukájától hallottam) hogy mesemondó verseny lesz az iskolában. Mire ő, csak úgy reggeli közben, mézes kenyeret falatozva fejből, választékosan, mókásan előadva elmesélt egy teljes mesét, csak úgy. 

2013-03-21  11:14
    Zsumi45 (47605)
    előzmény:
  27. 2013-03-21 16:2147613.

Kedves Jara!

Jól tetted, hogy kihasználtad azt a tegnapi szép, tavaszias napot! Édesanyád is biztosan jól érezte Magát, örömet okoztál Neki!

Bezzeg ma! Megint zengik, ki, hol, merre ne induljon útnak!

Esőfüggönyben jöttünk haza Sz.fehérvárról, nem volt semmi, szerencsére nem én vezettem.

Az úton olyan kiszolgáltatottnak éreztem magam, pedig volt, hogy valamikor az M7-en ködben végig én vezettem, és meg se kottyant. Emlékszem, elől mentem, a sok autó utánam.

Amikor Bp-nél felszakadt a köd, és megláttak, hogy ezt az autót egy nő vezeti, igyekeztek azonnal előzgetni, sosem felejtem el.

Ölellek:Éva.

2013-03-20  14:25
    jara (47596)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  28. 2013-03-21 15:3147612.

Szia Marika!

Még hideg van, na meg el is lustultam a télen, majd fel kell pumpálni a gumikat, mert biztosan leeresztett a télen. 

2013-03-21  15:25
    jara (47611)
    előzmény:
  29. 2013-03-21 15:2547611.

Szervusz drága Magdika!

Nem tudom, de érdekelne. Nem a vízveszteségére gondolok, az természetes. Hanem a belső szürkeségre stb. 

Bicajozol már, vagy még hideg van?

2013-03-21  15:15
    Kusza (47609)
    előzmény:

30. 2013-03-21 15:2047610.

Na hál Istennek, nem sikerült Évikének a felbosszantás. Igaz Te is jól fevértezted Magad, hogy majd nem reagálsz a kioktatására, jól tetted!

Nem mondtad, hogy elkezdtétek-e az internetezést? 

Benedeket köszöntöm a névnapján, persze a Bonca Benedekjét is!  

klára13 (47604)
    előzmény:
  31. 2013-03-21 15:1547609.
    Marika, szabad a gazda, mond meg Te, hogy miért beteg a magyar krumpli? Habár ahogy gondolkodom, ilyenkor tavasz táján, mindig is beteg volt!
    2013-03-21  14:02
    jara (47608)
    előzmény:
  32. 2013-03-21 14:0247608.

Szervusztok.

Tényleg kilyukadt az a zsák. 

Itt  is ömlik az eső reggel óta. Náthás lettem ráadásul.

Este átjöttek világjáró szomszédaink és azzal cukkoltak, hogy visznek Haitiba.  

Zsumika, hogy telt a tanítós napod? Gondoltam rád. Azért ügyesen estél, ha csak a sár okozott gondot.

Kicsinyeim ha estek, nagyot kurjantottam, hogy milyen klassz karate esés volt ez, igazán szuper. Gyakran elejét vettük így a sírásnak.

"A költészet napja" topik bekerült a kedveceim közé, ha kerül bele új vers  akkor látom. Te is szépeket hoztál. 

Klára, érdekes ahogy a hozzáállás témához írsz. Mikor követni akarom módszeredet, és sorolom a pluszokat, ragad hozzá a mínusz is. Olyan, mintha kártyáznék magammal. Sajnos mindig a mínusz űberel.

Ha másokra vetítem ugyanezt, akkor fordítva történik a dolog.

Mindenkit fel tudok menteni és pozitívvá tenni.

Éva, melyik szemcsepp használ Neked?  

Senki nem mondott véleményt, hogy miért beteg a magyar krumpli, pedig reménykedtem Zsuzsában, Klárában, Magdikában, hátha olvastak róla. 

2013-03-21  12:12
    Zsumi45 (47607)
    előzmény:

33. 2013-03-21 12:1247607.

Marika!

Gyönyörű verset tettél fel a Költészet napja topikba!

Anyukádnak is!!! 

2013-03-20  14:25
    jara (47596)
    előzmény:
  34. 2013-03-21 11:3147606.

Klára, Drágám!

Nagyon szeretném úgy nézni a világot, ahogyan Te! Abból a derűs, nyugodt nézőpontból, elfogadva szépnek, jónak!

Hallgatom szorgalmasan  prof. Bagdy Emőkét, töltekezem szavai által.

Igazad van: jön, jön a tavasz! 

klára13 (47604)
    előzmény:
  35. 2013-03-21 11:1447605.

Isten éltessen minden Benedeket ! 

Szivük, lelkük biztos telve melegséggel, s boldog ünneplésben lesz részük!

Errefelé úgy látszik kilyukadtak a zsákok, útközben kihullott a meleg?

Apukám mondaná: "óh be' csuf idő van! " zuhog az eső.

Már látom, ma sem fogok kimozdulni .

Sajnos a hét elején kicsit hosszabb "túrára" merészkedtem, de megint felmondta a szolgálatot a lábam. A decemberi esésből megmaradt boxoló nózimat sikerült megvédenem, de ismét elterültem. Talpig sárosan, takargatva magamat , buszoztam haza Szegedről.

Lustaságom miatt bűnhődtem, nem takarítottam el a havat a garázsom elől, inkább vállaltam a számomra nehézkesebb tömegközlekedést, és gyaloglást.Másnapra elolvadt a hó....

Meglátogattam egy régi kedves ismerőst, aki most kislányomék szomszédja, s vasárnap  combnyaktörést szenvedett. Már nincs közeli hozzátartozója, ma operálják a klinikán. Amikor hazakerül, egy ideig segíteni fogjuk -közösen a gyerekeimmel.

Az északi országrészre estére  riasztást rendelt a meteorológia!

Vigyázzatok magatokra!

36. 2013-03-21 10:5947604.

Jó olvasni a sok sikerről, de Anita galibáiról otthonában és munkahelyén, szívesen olvasnék részletesebben.

Ma nekem is nagyon jó napom van, őrangyalom csuda sikeresen vigyáz lelki közérzetemre, hálásan és szeretettel  és tisztelettel köszönöm -,  amikor reggel a tavasz első napján kinéztem az ablakon, megpillantottam az őszies esőtől fakó tájat, arra gondoltam, hogy milyen jó várni! Várni a tavaszt, amely egészen biztosan eljön! Nagyon jó várni a biztos dolgokra, de jó várni a reménytelenekre is , mert... hátha. Nagyon szeretek várni, mindig is szerettem. Akár csodára is!

Tegnap remek találkozásunk volt Éva nővéremmel.  Minthogy itt jól kipanaszkodtam magamat Magdikámnak, majd Bazsikámnak is a zűrös este folyamán, azt hiszem, tiszta és őszinte szívvel közeledtem Évához, és ő is ki volt cserélve!  Most nem idegesített általam rossznak tartott szokása, hogy mindig megmondja, mit csináljak és mit ne - egyszerűen figyelmen kívül hagytam. Ismét láttam: ahogy belőlünk fakad, úgy éljük meg a dolgokat. 

Felkészültem szokásos reakcióira, ilyenekre, "minek vesződsz, úgyis visszahízod és többet, mint ami leadtál", ehelyett hússzeletet sütött ebédre, articsókát adott köretként. 

Lehet, hogy magunk teremtjük valóságunkat?! Merész feltételezés, de hogy életünk főszereplőiként hatunk rá, az biztos. 

37. 2013-03-20 22:2147603.

Drága kis Anita!

Húúúúúúúúú!

Van ám bennem boszorkány is, ami a szívemen, a számon!

Sokszor nem tudok háromig számolni, ha úgy érzem, igazam van. Ez ne ijesszen ám meg! A levét egyedül iszom meg.

Van egy másik tulajdonságom is, mégpedig az, másoknak tiszta fejjel és azonnal tudok segíteni, de magam bajában  a megoldásban sokszor nehézkes vagyok.

Születési hiba, aki a Szűz jegyében született, sok eseten az átlagnál érzékenyebb.

Ha van valami, vagy valaki, ami, vagy aki miatt rágódsz, mondogasd Magadban:"Töröld! Töröld!"

Ezt egy nagyon kedves és tapasztalt volt topikos társnőmtől tanultam, nekem bevált.

Szép álmokat!

2013-03-20  14:52
    Princino (47600)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  38. 2013-03-20 22:0947602.

Tudod Zsuzsóka, most az egész világot magamhoz tudnám ölelni.

Végig éltem, milyen alapos gondossággal jutott erre a válogatásra az adjunktusnő, és az, hogy a mérések szerint is javulás mutatkozott, azért is megnyugtató a számomra, mert egy évre engedélyezte ezek felírását a HO-nak, természetesen egyenlőre három hónapos kontrollal. Bármikor kapcsolatba tudok lépni vele, ha gondom lenne.

Ma egy érdekeset tanultam hentes barátunktól, azt, neki reggel, amikor felkel, még nincs szemnyomása. Volt egy balesete munka közben, és műtötték a szemét ugyanott, ahová én is járok.Cuppog a szeme, de egy idő után beáll.

Puszi és nagyon köszi a bíztatást.

2013-03-20  06:33
    szizsuzsóka (47594)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  39. 2013-03-20 21:5747601.

Nagyon ledves vagy Hús!

Szívből gratulálok kis Anyósod eredményéhez, bár arról nem írtam, de nálam is eltörött örömömben a mécses.

Azok a magok, melyek majd kikelnek, emlékeztessenek Benneteket erre az örömteli napra!

Nagyon nagy dolog, amikor az ember egy feszültségtől mentesül, és ez természetesen Rád is vonatkozik, nagy teher volt Rajtad!!!

Sok-sok pusszi!!!

2013-03-20  04:51
    hus (47589)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  40. 2013-03-20 14:5247600.

Szerbusz Évi!

Barátságunkat egymásnak köszönhetjük, hiszen mindketten nyitottak voltunk a másikra, mindketten érdeklődve és őszintén fordultunk a másik felé. Azért köszönöm kedvességed és kedves szavaid, jól estek ám! Így igazán könnyű dolog volt barátságot kötni Veled! Annyira örülök, hogy megnyugodtál és hogy szemed is jobb lett. Az elmúlt pár napban én sem tudtam annyit jönni, mint szerettem volna. Annyi minden galiba volt munkahelyen és otthon is, hogy nem tudtam mikor jönni. Most is munkahelyen vagyok még, csak kifújom egy picit a levegőt. De ez a kollegáim számára maradjon titok! Szeretettel ölel: Anita 

2013-03-19  23:18
    Ezüstsirály2000 (47588)
    előzmény:
  41. 2013-03-20 14:4847599.

Látod, Évi! Annyian szurkoltunk neked, annyian gondoltunk rád, annyian kívántuk, hogy csak jó lehetett a vége! Örülök, hogy szemed javul és nem kell megműteni. Minden rendben lesz!

Anita 

2013-03-19  22:41
    Ezüstsirály2000 (47586)
    előzmény:
  42. 2013-03-20 14:4647598.

Klárám!

Aranyos vagy, nagyon jól esnek szavaid és a kedvességed és az meg hogy azt írtad, hogy büszke vagy rám és szeretsz, na ez a napom fénypontja!

Kevesebbet érsz rá, de gyere hozzánk, mert rögtön észreveszem, ha nem vagy itt és hiányollak mindig olyankor!

Szeretettel ölel: Anita 

2013-03-19  19:30
    klára13 (47583)
    előzmény:
  43. 2013-03-20 14:4147597.

Szerbusz Klárám!

Vigyázok ám magamra! Tényleg, becsülettel beszedem a kis gyógyszeradagomat. (bár hihetetlen, hogy néha mennyire belefáradok ebbe a gyógyszerszedésbe, nagyon ellenem a dolog) Amit meg meg kell csináljak, azt beosztom szépen. Tudod, hogy kedvenc virágomat hoztad el nekem? Ölel: Anita 

2013-03-19  09:48
    klára13 (47573)
    előzmény:
  44. 2013-03-20 14:2547596.

Szervusztok. 

"Potyogtatta nekem a konnyeit, persze, hogy visszapotyogtam neki."

Hus, ez csodálatos mondat. Megnőtt a lelkem tőle.

Tudjátok milyen az nálam?  Nagyon nagyot kell sóhajtanom.

Ebben a topikban gyakran előfordul velem. 

Kihoztam anyukámat a napra ma.

Tudtam én, hogy a Benedekek hozzák a meleget. 

Érdekelne a véleményetek.

Ma megint krumplis ételt főztem és közben dohogtam. Egyre betegebb a krumpli. Érdekes módon a krumplibogár is kevesebb. 

45. 2013-03-20 06:3747595.
    Örülök anyósod állapotjavulásának ! Bár egy pecemaker inplantácio nem nagy műtét, de ha szorong , akkor az sokat árt . Gondolom belátta , hogy saját maga tud magára legjobban vigyázni, hiszen önmagunkkal mindig együtt vagyunk. További jó egészséget kívánok!
    2013-03-20  04:51
    hus (47589)
    előzmény:
  46. 2013-03-20 06:3347594.
    Évikém ! Örülök a jó hírnek! Szerencsére sok jó gyógyszer és szemcsepp van már , melyek közül választhatnak,melyik a  legjobb Neked . További sok szerencsét kívánok !
    2013-03-19  22:41
    Ezüstsirály2000 (47586)
    előzmény:
  47. 2013-03-20 06:3047593.
    Szia, szép jó reggelt! Igen, én vagyok. Elnézést hogy nem írtam a jelölés mellé levélkét, terveztem, de elmaradt :) 
    2013-03-19  22:03
    Kusza (47585)
    előzmény:
  48. hus
    2013-03-20 05:0447591.

Egy férfi folyton arról prédikál a feleségének, hogy ha jobban szervezné a házimunkát, mindenre jutna ideje.
    Egyik délután egyedül marad otthon, és gondolja, hogy majd ő bebizonyítja, milyen gyorsan meg lehet egy süteményt sütni. Néhány óra múlva becsönget a szomszéd:
    - Mi újság, csak nem süteményt sütöttél?
    - De, igen, aztán még megpucoltam a konyhaablakot, elmosogattam, lemostam a falakat, kimostam a függönyt, és még le is zuhanyoztam. - válaszolja a férj kimerülten.
    - És hogy-hogy ilyen nagy munkába fogtál? - kérdi a szomszéd.
    - Hát, az úgy kezdődött, hogy a sütemény alapanyagait beraktam a turmixgépbe, és elfelejtettem rátenni a tetejét.

===============

Gyilkossági helyszínre érkezik a rendőrség. A két helyszínelő rendőr megállapítja a gyilkosság körülményeit:
    - A nő valószínűleg a szeretőjével volt, amikor a férj váratlanul hazaérkezett. Meglátta őket, ezért kiment az előszobába, elővette a páncélszekrényből a pisztolyát, majd visszament a hálószobába, és két lövéssel megölte a feleségét és annak szeretőjét. Ezután a fürdőszobában fejbelőtte magát. Elég szörnyű eset. - összegzi az egyik rendőr.
    - Szörnyű, szörnyű, de lehetett volna még szörnyűbb is. - mondja a másik.
    - Hát, ennél szörnyűbbet elég nehezen tudok elképzelni. Mire gondolsz?

- Mondjuk, ha a férj pár órával korábban érkezik, akkor most én feküdnék itt...

==============

- Ki az abszolút csúnya?
    - ???

- Aki ha belenéz a Petőfi hídról a Dunába, Paksig kidöglenek a halak.

==============

Kopogtatnak a mennyország kapuján.
    Szent Péter kikiált:
    - Na mi az?
    - Nem mi az, hanem ki az, fiacskám!

- Jó ég! Már megint egy tanárnő! 

2006-02-21  21:43
    klára13 (1)
    előzmény:
  49. hus
    2013-03-20 04:5747590.

Evike, gratulalok nektek, igazan orulok, hogy nem kell muteni, mert kitalaltak az ellenszeret. Neked is itt lesz a tavasz, uj vilagot hozott az oromhir szamodra is.  Egy napon anyosommal kaptatok meg a jo hireket.

Teljesen aterzem a helyzetedet eppen ez miatt.

Vigyazz magadra nagyon azert es meg kovesd az orvos utasitasait, mint eddig.

Gratulalok meg egyszer.   

2013-03-19  23:18
    Ezüstsirály2000 (47588)
    előzmény:
  50. hus
    2013-03-20 04:5147589.

Szervusztok draga kislanyok,  legyen nagyon jo reggeletek.

Remelek hamarosan ultetni fogtok kis kerteszek. Anyosommal elmentunk a boltba es vett nekem ajandekba egy csomo ultetni valo magot. Lesz nekem minden fele, ha  idoben el tudom ultetni. Ha nem, majd jovore lesz beloluk valami, ha kibirjak.

Kepzeljetek, ma voltunk anyosommal szivspecialistanal es nagyon jo eredmenyeket tudtak merni anyosomnal. Ugy birom benne, hogy annyira igyekszik es betartja az orvosi utasitasokat.  Megdicsertek minket, nagyon jol esett. Gondolom egy ideig befejeztuk az orvoshoz jarast. A csalad oromere is. Olyan boldog volt, ragyogott az arca, ossze-vissza puszilgatott es koszonte a gondoskodast. Potyogtatta nekem a konnyeit, persze, hogy visszapotyogtam neki. Na jon a tavasz es csak elore nekunk, mely levegot, frisset, tisztat.

klára13 (1)
    előzmény:
  51. 2013-03-19 23:1847588.

Drága kis Anita!

Nagyon jó kedvem van, mert ma dőlt el, hogy megúsztam egy műtétet.

Eredményes volt az orvosom kísérletezése, rátalált a kedvező megoldásra.

Szóval, madarat lehet velem fogatni! /Gondolom, ezt a szólás-mondást is ismered!/

Itt még van restanciám, mert a többi kislánnyal is sokkal többet szeretnék "beszélgetni", eddig bizonyos szempontból korlátozva voltam.

Valóban észre vettem, és azt hiszem, meg is tudom kicsit magyarázni a kettőnk barátságát, ha mondhatom így.

Te egy romlatlan, nyílt szívű, nagyon őszinte és kedves Kislány vagy, akit csak szeretni lehet.

Veled bonyolódtam alaposabb hsz-váltásokba, és ezt a barátságot Neked köszönhetem.

Akivel itt a topikban már sikerült hsz-t váltanom, fogok igyekezni, hogy jobban megismerhessem Őket is, mert eddig még mindenkitől csakis kedves szavakat kaptam.

Ennek egy rendje-módja van, a lehetőségeimhez képest többet kell a topik életében részt vennem.

Szép álmokat , rózsás csókokat, ha nincs kivel, a párna csücskivel!

Szeretettel ölellek:Éva.

2013-03-18  17:38
    Princino (47571)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  52. 2013-03-19 22:5647587.

Átolvastam, de mégis maradt benne egy-két elütés, bocs!

Néhány hónapja számomra megdöbbentő módon kaptam fényképes ajánlatokat a címemre, pedig még soha nem lapoztam ilyen oldalakra.

Az első fürdőnadrágban állt itt a tóban, és azért szeretett volna velem barátkozni, mert egyforma a természetünk.

Volt még más tájegységekből kettő, de szerencsémre le tudtam tiltani ezeket az ismeretlen küldeményeket.

Viszont láttam olyan reklámot, ahol kifejezetten intelligensek jelentkezését várják. Talán ott kellene körülnézni.

Szép álmokat!!!

Még Anita hsz-ére rákeresek, aztán irány a dodóka!

Jó ám az a Dormeó fedőmatrac! No, ez nem itt a reklám helye.

Puszi.

2013-03-19  10:30
    klára13 (47576)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  53. 2013-03-19 22:4147586.

Drága Klárám!

Tudod, most mindenki kis drága, aranyos, szép, okos, stb. nekem, mert szép volt a délelőttöm.

Hónapok óta tartó kísérletezgetés után két hete az orvos olyan cseppekre cserélte le az eddigieket, amitől ma kiderült, a napokban a jobbik szememmel nem kell műtétre bevonulnom! Sőt! A HO ezeket egy évig kiírhatja, és csak három hónap múlva kell kontrollra mennem. Valaki fentről megsegített! Talán a szüleim!?!

Leeresztettem, a feszkó, ami alatt, mint egy présben benn lettem volna, elmúlt...egyenlőre.

Nektek is nagyon köszi a bíztatást! Látod, még itt vagyok, és látom a betűket! Ha lesz esetleg átmeneti zavar, azt is el fogom tudni most már könnyebben viselni.

Megtanultam kezelni magam...remélem...

A társkeresés bizony lutri, de a családunkban két embernek már sikerült.

Nem biztos, hogy bele mernék vágni.

Nagyon halkan kérdezem, működik Nlatok nyugdíjas klub? Szerintem a lakhelyed jól szervezett, a polgármesteretek kiváló ember, ezt évek üta bizonyítja. Bp-ről iratnak be gyerekeket az iskoláitokba, a sport is fontos a számára.

Szerintem nagyon jó helyen laksz! A klub rendezvényeket tart, az sem rossz.

Gondold át légyszíves!

Sok-sok puszi Nektek:Éva.

2013-03-19  10:30
    klára13 (47576)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  54. 2013-03-19 22:0347585.

Szia Bonca!

Ma jöttem rá, hogy Te lehetsz aki megjelölt a facebook-on, eddig azért nem fogadtalak el, mert nem tudtam hogy Te vagy az. 

2013-03-19  21:43
    Bbohar (47584)
    előzmény:
  55. 2013-03-19 21:4347584.

De örülök hogy odaért! Remélem nem azért mondod, hogy nem kellett volna, mert nem tetszik :)

A szerző etológus, ismertem tőle a Csupasz majom könyvet és egy másikat ami nagyon nagy kedvencem a Babafigyelőben, ezt minden nővel elolvastatnám mielőtt gyermeke születik, nagyon jó.

Egyszer régebben beszélgettetek itt a topicon valami kutya megértő könyvekről, rémlik valami ilyesmi..akkor néztem meg, hogy ő nem írt e kutyákról, el is kezdtem írni egy ajánló hszt. de elfogyott az energiám, nem küldtem el, viszont sikerült happolnom, ..szóval így..

Remélem tetszik majd, hasznát veszed, hasznát veszitek, Te a kutyusok és Benedek.. 

2013-03-19  19:07
    klára13 (47581)
    előzmény:
  56. 2013-03-19 19:3047583.

Anitám, drágám, sokan vagyunk, örömmel olvasom a beszélgetést, az külön nagy öröm számomra, és tudom, mindannyiunk számára, hogy itt van közöttünk egy nagyon különleges rózsaszál, Vörösrózsa, gyönyörűség olvasni minden sorát.

Kevesebbet vagyok itt, mert készülnöm kell a tavaszra, a kertre, és amúgy is folyton elfoglalt vagyok, mert lassú vagyok már.

Nagyon büszke vagyok rád és nagyon szeretlek, hidd el. Mert meg lehet szeretni valakit egymástól távol is, nagyon is lehet!

Princino (47571)
    előzmény:
  57. 2013-03-19 19:2047582.

Tudod, Magdikám, tudom, hogy az én hiányosságom, ha Éva kellemetlen része bosszant, de hát már annyit nyeltem tőle, hogy úgy érzem, betelt a pohár. Annyira sajnálom, hogy már nem tudok a régi szeretettel gondolni rá, miközben egyre nagyobb szüksége van rám.

Ráadásul hiába töltötte Bazsi autóm akkumulátorát egész éjjel, üres. Azt feltételezem, hogy ma még vásárolnom kell újat. Kellemetlen, mint az egész utazás. Semmi kedvem hozzá. Kár, hogy így elrontotta kapcsolatunkat, tudod, mi mindennel.

Na, elég a nyafogásból! Holnap szép idő lesz, és Benedekek hozzák mindjárt a meleget! 

2013-03-19  12:15
    Kusza (47580)
    előzmény:
  58. 2013-03-19 19:0747581.
      Bonca, kedves, köszönöm a kedves és okos könyvet a kutyákról. Most kénytelen vagyok mondani, hogy igazán nem kellett volna... Beleolvastam, ha végig olvasom, igazi kutyatudós lesz belőlem! Köszönöm!
    2013-03-18  15:33
    Bbohar (47568)
    előzmény:
  59. 2013-03-19 12:1547580.

Klára feltétlenül említsd meg Évikének, hogy Neked ez rosszul esett amit a hátad mögött beszél, nem szabad mindent ráhagyni!

Ha eddig nem használta az internetet, nem tudom, hogy mennyire fogja megkedvelni, szerintem Neked ott kellene lenni egy pár napig, amíg belejön.

Most voltam csontsűrűség vizsgálaton, nem tudok elmenni a leleten, majd a reumatológus többet mond, ha megnézi a jövőhéten. Na amit megértettem, hogy öt évvel ezelőtt 3 cm-el magasabb voltam, tehát megyek össze.

Most egy Popper Péter könyvet olvasok A tigris és a majom, egy kicsit elcsodálkoztam, erről nem tudtam, hogy a Horn Gyula tanácsadója volt. 

2013-03-19  10:14
    klára13 (47575)
    előzmény:
  60. 2013-03-19 11:5647579.

Klárám az esti írásomban a helyesírás volt a legnagyobb csali, mert az önkéntelen hibák felett (mellett), teleraktam direkt hibákkal is.

Mondom: kiugrasztom én a nyuszikákatt a bokorból. 

De jó, hogy elég volt a kitörölt ugrasztó is!!!!

2013-03-19  11:51
    jara (47578)
    előzmény:

61. 2013-03-19 11:5147578.

Szervusztok!

Klára, köszönöm érdeklődésedet. Nem kertészkedek még. Hagyma, borsó a földben de más nincs.

Kaptam munkát a meglévőhöz, ahhoz kell tanulnom, mert sok a különleges jogcím.

Este későn írtam csalogatót a hiányzóknak, de nagyon távirati stílusban, végén inkább kitöröltem.

A mellékelt kép lett volna a kedveskedés. Most sem késő úgy gondolom. 

Szeretettel. Nektek. 

2013-03-19  10:42
    klára13 (47577)
    előzmény:

62. 2013-03-19 10:4247577.

Marika, te is kertészkedsz ablakaidban?  Hogy állsz vele? Vagy vásárolod vagy ajándékba kapod a palántákat?

Mi újság nálatok?

A képen tavalyi szép emlék látható - idén nem lesznek brokkoli- és karfiolfáim!

2013-03-10  18:03
    jara (47369)
    előzmény:
  63. 2013-03-19 10:3047576.

Évikém, nagyon szurkolok neked!  Igazad van, egyszer csak döntésre kell jutnunk.

Társkeresésemben még mindig nem jutottam döntésre, nem fizettem be, így engemet kereshetnek, de nem válaszolhatok, és bizony több öregúr érdeklődik irántam. Bemutatkozásomban pedig csak egy füllentés van:  sportos vagyok. Bár tényleg taposom a pedált.  Na, még egy, hogy a társasági életet kedvelő. De abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy én is érdeklődöm irántuk. 

Éppen belebotlottam egy elgondolkodtató esetbe. 

Volt egy hódolóm úgy öt éve, csak így interneten, nagyon aranyos ajándékokat küldözgetett,  persze én is viszonoztam, mert nem vagyok lejmolós, aztán véget vetettem levelezésünknek, mert terhemre volt. Nagyon vallásos volt, templomot épített éppen, minisztránkodását pedig úgy idézte fel, mint élete meghatározó élményét,  és a napokban eszembe jutott, és megkerestem  nevét. S hol találtam meg? Egy olyan oldalon, ahol valami idétlen nő egészen idétlen pornó novellát írt és hozzá lehetett szólni. Az én régi "barátom" itt ügyködött.  Tudom, hogy a vallásosság nem jár együtt jó ízléssel, de azért mégis...  Úgy vélem, tanulságai vannak az esetnek. 

Legyen szép napod jó hírekkel!

2013-03-18  15:14
    Ezüstsirály2000 (47567)
    előzmény:
  64. 2013-03-19 10:1447575.

Magdikám, őszintén mondom, hogy váratlanul ért, hogy hiányzom. Köszönöm, jólesik.

Nagyon sok tennivalóm van - talán legfontosabb ezek közül a pedáltaposás, mert nélküle az egész diétacirkusz mit sem ér. Vele ígéretesen  fogyok, vérnyomásom ezzel és a propolisszal szépen rendeződik.  Fél óra csupán, de utána pihennem kell, és , majd főzök, mert az alkalmi eszegetésekkel csak hízni lehet, ezzel kész a délelőtt. 

Ma kimegyek a városba, tojáshéj erősítőt vásárolni az állatpatikában, és posta, és egyebek.  

Holnap Évikémhez lejtek el, kutyáját visszük nyírni, vásárolni is akar,, persze megint megbántott, megtalálja a módját, és most tűnődöm, hogy szóvá tegyem-e neki, hiszen megbocsátottam neki, de pedagógiai célzattal, lehet, szóba hozom. 

Az történt, hogy már jó régen megegyeztünk, hogy 10-re nála vagyok, közben nála járt egy rokon, azzal vette rá, járja vele végig a közeli város boltjait, hogy bár én megyek, de rám lehetetlen számítani, mert képtelen vagyok akár ebédidőre odaérni hozzá.  Nem baj, ez nem is bánt tulajdonképpen, csak a viselkedése bosszant, hogy apró aljasság a másik embert csepülni önös célunk érdekében.  Azt hiszem, szóvá teszem, hiszen úgy is az a baj, hogy mindig mindent ráhagytak, mert vendégeik Olaszországban persze, hogy eltűrtek tőle mindent. Ezért olyan, amilyen.

Viszem laptopomat, mert sikerült rábeszélnem, hogy internetezzen, remekül fog vele szórakozni bezártságában, magányában. Kipróbálja enyémmel, aztán vásárol hasonlót.

Tavaly júniusi virágaimat szedtem elő. Mert egyelőre a kert jön be hozzám: tűzdelek, és még mindig vetettem. Madársalátát például, és kimentettem a gilisztákat a humuszból másik edénybe, ahol  gond nélkül sokasodhatnak, élelmük is van bőven.

2013-03-18  14:47
    Kusza (47564)
    előzmény:
  65. 2013-03-19 09:5047574.
       Bonca, nagyon édes ez az eszmefuttatásod! Hasonlatod is aranyos, de leginkább empátiád bűvölt el. Köszönöm.
    2013-03-18  15:33
    Bbohar (47568)
    előzmény:
  66. 2013-03-19 09:4847573.
      Virágom, muszáj vigyáznod magadra. A szív betegsége szerintem azért veszélyes, mert nem fáj, olyan, mintha nem is lenne.  Mintha mindent szabadna, amit nem kellene tenni. Kíméld magad,  pihenj,  - bár azt hiszem, ilyesmit a tűzről pattant, szorgalmas menyecskének hiába mondanak.
    Princino (47571)
    előzmény:
  67. 2013-03-19 09:4447572.

Nálam süt a Nap! Arany sugarak tömkelege dől be déli ablakomon, világítanak a bájos salátalevélkék, nyújtózkodik a három, kísérletképpen vetett borsó. Talán egyetlen vagyok az országban, akinek haszna lett a cudar, késői fagyból. A víz és a hideg szétverte a rögöket, amelyeket  az őszről tavaszra halasztott gépkapálás okozott, s amelyek kétségessé tették idei kertészkedésem sikerét.

Szép a világ, állapítom meg a fehér felhőkre nézve, kívánom, hogy ti is hozzám hasonlóan érezzetek. 

Legyen szép, fényes napunk a vihar után, amely egyre halványodik emlékezetünkben. 

68. 2013-03-18 17:3847571.

Évi!

Én egyáltalán nem vettem zokon a leveled és nem éreztem úgy, ahogyan te fogalmaztál, hogy "osztod az észt"! Én nagyon örülök, ha írsz és tanulok belőle, hidd el. A családomat így fogadom el, tudom, hogy nem mindenhol fenékig tejfel a helyzet. Próbálok persze más kárán tanulni, de ha belémüt a makacsság, akkor nem segít semmi. 

Hogy van a szemed? Láttál e a természetgyógyászról érdekességet, tud e esetleg szemproblémádon segíteni? Remélem, azért jobban vagy! Szeretettel ölel: Anita 

2013-03-16  20:16
    Ezüstsirály2000 (47551)
    előzmény:
  69. 2013-03-18 17:3347570.

Szerbusz Évi!

Egészen biztosan rokonlelkek vagyunk! Már máskor is olvastam leveleidet és több olyan dolgon is megakadt a szemem, amikor rádöbbentem, hogy ebben hasonlítunk. Bajuszos angyalok? 

És képzeld, nálunk továbbra is tél van. Látom a tv-ben hogy mennyi helyen ennél sokkal nagyobb baj is van, mint nálunk (hogy morgunk a hideg és erős szél miatt, holott épp hálás lehetnék, hogy ennyivel megúsztuk itt a környéken). El is szégyelltem magam. És a tavaszt meg nagyon várom! És a nyarat, a forróságot. Imádom a meleget. 

Ölel: Anita 

2013-03-16  20:03
    Ezüstsirály2000 (47550)
    előzmény:
  70. 2013-03-18 17:2847569.

Szia Zsumi!

Szegeden az Szte Etszk-n végeztem. 2010 júniusában államvizsgáztam le, de ekkor még nem volt nyelvvizsgám, azt majd csak utána sikerült megcsinálnom. Anyának is van protézise, csípő is meg térd is és nagyon szenved vele. amikor fájdalmai vannak, alig bír menni. Rossz olyankor még látni is, mekkora fájdalommal jár ez. Sajnálom, hogy kikoptak a protézis helyei is. 

Mit evett a csapat? Nagyon örülhettél a videónak, amit készítettek. Ugye milyen fontosak az embernek ezek az "apróságok"? És mennyire jól esik, mikor a család készül ilyen meglepetéssel! 

Tényleg nagy értéke van az emlékeknek, de mennyire érdekes, hogy két ember ugyanarról mennyire másképpen tud emlékezni. Nem? 

Ölel: Anita 

2013-03-16  17:25
    Zsumi45 (47546)
    előzmény:
  71. 2013-03-18 15:3347568.

Bizony, olyan ez itt, mint egy kertecske, sok különböző virág, és Klára öntözgeti az idejárókat, vagy madarak vagyunk ő pedig gondozza a madáretetőt :)

Jól van csak viccelek. Én nem bánom, ha valaki ritkábban jár erre, bár hiányzik, mégis mindig arra gondolok, hogy valahol máshol van, nem gép előtt pötyög, hanem beszélget, kertészkedik, társasjátékozik, teázik vagy sütit eszik valakivel, esetleg hópelyheket néz. Mikor megpihen az élet aktivitásaiban akkor ideül és beszélget velünk, ez is jó, az is jó. Ha jön, az nekünk, amikor nem jön, olyankor remélem, hogy neki jó, valahol, valami más. Remélem így van.

Szép napotok legyen. Én ma voltam munkában, most bekukkantottam, és mindjárt viszek három kisgyereket uszodába, ez egy kisebbfajta hőstett, téli cuccból uszicuccba, majd vissza és az óra alatt lekötni egy kis csibész ötévest, aki nem úszik.

Figyeljetek, csütörtökön Benedek hozza majd a meleget, hiszem hogy így lesz, derűs kék égbolt, napsütés, vidámság.

Névnapi ajándékötletem sajnos még egy szál sincs :(

Biztos örülne egy ilyennek,  vagy egy ilyennek: .  

2013-03-18  14:47
    Kusza (47564)
    előzmény:
  72. 2013-03-18 15:1447567.

Semmiképpen nem tervezem a Váradi-féle találkozást.

Nekem elég volt az öt különböző orvosi egybehangzó diagnózis.

Volna még hatodik, hetedik ajánlat, de ezt már nem vállalom be.

A jelenlegiben bízom, ő mindent megtesz, az utasításait betartom.

Az, hogy mint a mérgezett egér kétségbe esésemben ugráltam ide-oda, avval csak rontottam a helyzetemen.

Holnapi mérésre kíváncsi leszek, de bizakodom.

2013-03-17  06:14
    szizsuzsóka (47558)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  73. 2013-03-18 15:0547566.

Sajnos most Gábor anyósa, aki messze, Debrecenben él, valószínüleg a gyógyszerek, vagy esetleg az általa helytelenül alkalmazott kemény gyógyszerek hatására nagyon megváltozott. Agresszív lett, meg ilyenek.

Kezdik nála újból a kemót, ez már neki sok, nem igazán tudja feldolgozni.

Érdekes dolgot írsz, Váradinak éppen ezen a mondatán rágódom, amikor csak eszembe jut.Fene tudja, ebben valahogy az alvilág-túlvilág mintha keveredne, és ezért vannak kétségeim. Minden esetre Szűcs Jutka énekesnő megvastagodott hangszálai a közreműködésével meggyógyultak.

2013-03-17  01:29
    szizsuzsóka (47555)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  74. 2013-03-18 14:5647565.

Zsuzsóka!

Ha délután alszom, összekeverem a nappalokat az éjszakákkal, így inkább, ha nem muszáj, nem teszem.

Persze az időjárás is bezavarhatott.

2013-03-17  01:18
    szizsuzsóka (47554)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  75. 2013-03-18 14:4747564.
    Jaj Klára, nem úgy van az, hogy itt mindent megírnak, Te vagy a társaság színe java, nagyon hiányzik az írásod! Vagy Nálatok már elolvadt a hó, melegebb van, és a kertben vagy?
    2013-03-18  11:58
    klára13 (47563)
    előzmény:
  76. 2013-03-18 11:5847563.

Magdikánkhoz csatlakozom a jókívánsággal!  Most eléggé elfoglalt vagyok, és örömmel látom, hagy ti úgyis mindent megírtok, ami én írnék.

Jó beszélgetést kívánok és mindenkinek jó egészséget!

2013-03-18  08:36
    Kusza (47562)
    előzmény:
  77. 2013-03-18 08:3647562.
    Jó reggelt és szép hetet kívánok!
  78. 2013-03-17 17:4447561.

Szervusztok!

Zsuzsa, Drága!

Úgy látom, valahogy elcsúszott a 47547. sz. hozzászólásom, ezt Évinek szerettem volna címezni.

Igaz,  minden gondolatunkat nyíltan osztjuk meg egymással , tehát a szeretet mindenkinek szól.

Az elhalasztott ünneplés még nagyobb sikert fog aratni, ha nem felhőzi be majd az aggodalom az úton lévőkért- egymásért!

Legyen gondtalan, kellemes a következő hetünk! 

79. 2013-03-17 17:1747560.
    Nahát sehol senki, Klára mostanában nagyon szűk szavú vagy.
  80. 2013-03-17 09:2647559.
    Köszönöm Zsuzsa, visszaolvastam, és láttam, hogy egy szelet sajtot mondtál. Habár a googliban úgy van, ahogy Zsumi csinálta, hogy egymásra vannak rakva a húsok, közte a sajt reszelve. A Te módszeredett jobbnak találom, mert szépen ki lehet venni egy-egy darabot.
    2013-03-17  01:31
    szizsuzsóka (47556)
    előzmény:
  81. 2013-03-17 06:1447558.

Évikém ! Az énekesk megvastagodott hangszálaira a legjobb megoldás a hallgatás . Nem suttogás, hanem kartauzi csend . Írábai kommunikáció. Túlerőlteteés következménye. Ő inkább fizet a természetgyógyásznak. Nektek azt javaslom, hogy várjatok 3 hónapot , és ha azalatt megkarcsuította a handszálakat menjetek el Ti is hozzá. Én inkább a Te esetedben a szemészt javaslom.

Ezüstsirály2000 (47551)
    előzmény:
  82. 2013-03-17 01:3947557.
    Az ünneplés elmaradt, a hús a fagyasztóban
    2013-03-16  19:45
    Ezüstsirály2000 (47549)
    előzmény:
  83. 2013-03-17 01:3147556.
    Madika ! Szelet sajtot és azért nem ért , ha a húst fogpiszkálóvel összetűzöd !
    2013-03-16  19:13
    Kusza (47548)
    előzmény:
  84. 2013-03-17 01:2947555.
    Évikém !Én nem megyek el hozzá, mert az a mondata nem tűnik túl tudományosnak, hogy nincs gyógyíthatatlan betegség , csak gyógyíthatatlan beteg Ha ezt kiforgatom a rák gyógyítható .,. a beteg csak azért halt meg , mert nem akart megggyógyulni. A daganatok időben felfedezve tényleg gyógyíthatók, tényleg sok minden a fejben dől el. De....
    Ezüstsirály2000 (47551)
    előzmény:
  85. 2013-03-17 01:1847554.
    Évike , Anita hát miért erőétettétek a fennlétet? Ha olyan érdekes volr , amit láttatok nem űálmosodtok el. Ha pedig nem , akkor többre mntetek volna az alvással !
    2013-03-16  20:03
    Ezüstsirály2000 (47550)
    előzmény:
  86. 2013-03-16 23:4047553.

Mindannyiunknak további kellemes ünnepet kívánok!

87. 2013-03-16 21:1147552.

Magdikám!

Nem tudom Zsuzsa benéz-e még ma?

Ha nem haragszol, megosztom Veled a mai tapasztalatomat.

Elkészítettem a Nelli szeletet.Durvára reszelt sajttal, sorba rétegeztem a húst egy kivajazott jénaiban. Tejszínnel elkevert tejföllel borítottam, s a tetéjre is reszeltem sajtot.

Kicsit túl sok lett a leve, (lehet, hogy későn vettem le a fóliát!), de nagyon finom volt. A gyerekek rákanalazták a szaftot a párolt rizsre és nagyon dícsérték.Kevés szerencsendióval is fűszereztem.

Gondolom, ha szelet sajttal és töltötthúsként készíted, szebben tálalható!

Nem lehet elrontani! Ajánlom, bármelyik változatát!

Sok sikert! 

2013-03-16  19:13
    Kusza (47548)
    előzmény:
  88. 2013-03-16 20:1647551.

Anitám!

Nem az észt akarom osztogatni ám, csak abban szeretnék segíteni-esetleg-, hogy más kárán tanulj, ha gondolod!

Érdekes módon ez nekem sohasem sikerült, de azért nem vagyok boldogtalan ember.

Mindíg azt hittem, ami mással előfordulhat, az velem soha!

Mivel írtad, hogy nem nagyon szereted az orvosi pirulákat, ebben nagyon hasonlítunk.

A héten Szűts Judit énekesnő a megvastagodott handszálaira talált egy természetgyügyászt, a neve. Váradi Tamás. Ha beírod a keresőbe, megtalálod.

Most kezdem majd tanulmányozni, a látássakl kapcsolatos dolgokról is jelez.  Hátha...

Tudod, ezekkela a szemproblémákkal nem olyan régen, és meglepódve értesültem. Orvosom segítségével, persze, szót fogadva , mindent megteszek a kehető legjobb eredmény eléréséért.

Hiszem, minden a fejben dől el.

Szép álmokat Neked!

Szeretettel:

Éva.

2013-03-16  08:58
    Princino (47540)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  89. 2013-03-16 20:0347550.

Anitám!

Lehet, hogy rokonlelkek vagyunk??? Mi is felváltva voltunk fenn az éjszaka. Ma éjjel szeretnék nyugodtan, kellemesen alukálni! Még a bajuszos angyalokról is lemondok!

Az ausztrál nagydíjat holnap reggel megnézzük, de ma éjjel a befejezési időmérőről most lemondunk.

Bubira visszatérve, ő borzasztó finoman kelteget bennünket, kicsit kivár, de tudjuk, nem hazudós, valóban dolga van.

Lemegy egyedül, ez nyaraló ház, a lépcsőház nyitott. Óramű pontossággal fel is jön.

Jajj Anita! Elállt a szél! Most már biztosan a tavasz lesz a nyerő!!!

Puszi, puszi.

Holnap remélem, találkozunk!

2013-03-16  08:52
    Princino (47539)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  90. 2013-03-16 19:4547549.

Zsuzsókám!

Nem semmi, amit se perc alatt képes vagy Nagy Családod részére elővarázsolni.

Nálunk nem lesz húsvétolás, én javasoltam, Márti anyukájával fontos most törődniük a gyerekeknek.

Nagyon rossz az állapota, újra elkezdték a kemót, ő viszont már idegileg kiborult. Az orvos se tud már bíztatót mondani.

Ma kikecmeregtünk az erdő széléről az autóval, de nem mentünk vissza oda. Egy tükrünk bánta.

A leándereket visszahoztam a lakásba, úgy tűnik, kibírták a kintlétet.

Képzeld el, Miklósnak combközépig ért a kijárati utunkon a hó. Elkezdte lapátolni, aztán feladta.Árkon-bokron keresztül kijöttünk, de az erdőszélre vissza nem mentünk, majd...

Jó Nektek az a kis járgány!

Remélem, ez volt az utolsó a télből!

Képzeld el, ma a Lidl-ben sem krumpli, sem hagyma nem volt, felvásárolták!Ha érdekel, a keresőbe írd be:Váradi Tamás természetgyógyász... Most benne reménykedem. Szűts Jutkának a megvastagodozz hangszálait rakta rendbe, a látással kapcsolatban is ír a honlapján.

Ölellek:Éva.

2013-03-16  06:19
    szizsuzsóka (47535)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  91. 2013-03-16 19:1347548.
    Zsuzsa, jó lenne ha ide néznél ma. Egy kérdésem van, a Nelli receptet szeretném kipróbálni holnap, az a gondom, nem tudom, hogy egy szelet sajtot rakjak bele, vagy reszeltet?
    2013-03-16  06:16
    szizsuzsóka (47534)
    előzmény:
  92. 2013-03-16 17:5447547.

Aranyos Évikém!

Remélem ezóta már kiszabadultatok a hó fogságából, s feloldottak minden korlátozást felétek!

A leánderedet sikerült bevinni? Itt  mínusz 10-13 fokot jósolnak éjszakára,

az már nagyon kevés lenne szegénynek!

Napközben olvadt, délután már csípett megint a szél.

Én is gyakran hallgatom a rádiót és a netrádiókat, munka közben, de többnyire zenét.

Valahogy már nehezemre esik többfelé figyelni, a szöveghez le kell ülnöm.

Van egy új TV csatorna, ahol már több ismétlést elcsíptem a "Mindentudás Egyeteme"- ből. Nagyon élvezetes!

Az általad említett adót nem ismerem, valami helyi?

Szép vasárnapot! puszi! 

2013-03-16  06:19
    szizsuzsóka (47535)
    előzmény:
  93. 2013-03-16 17:2547546.

Szia Anitám!

Szegeden tanultál? Csak nem a JGYTF szakképzésén? Mikor?

Kérdésedre: Több prot. cserét nem javasolnak, mert a helye is kikopott, ezt a másodikat már 4. éve használom,  próbálom jobban kímélni.

(Az elsőnek a vápája 14 év alatt kilyukadt, annyira elhasználtam).

Fékezem a tempót, elosztom a cipelni valókat, gyógytorna, gyaloglás helyett bicikli, stb.

Ma nagyon szép napom volt, itt ebédelt a kis csapat, s megleptek egy videó összeállítással amit a TV-re lehet csatlakoztatni.

Unokáim első életéveiből rögzített családi események,  az Ükmamájuk, a Dédik ,  Párom is vidáman, egészségben. Láttam  ezeket annak idején, de most, amikor már nincsenek közöttünk, nagyon kedves és megható látni!

A két kislány pedig talán még pszichológiai tanulmány tárgyát is képezhetné, amint 1-2...5 évesen játszanak, s vesznek részt az eseményeken.( 15-18 évesek most).

Érdekes, hogy mennyit változik a világ, a mi gyerekkorunkból 1-2 fekete kép, ha maradt.....többi csak az emlékeinkben.

Igaza van Klárának, nagy értéke van az emlékeinknek!

Szeretettel ölellek Zsumi 

2013-03-16  08:31
    Princino (47536)
    előzmény:
  94. 2013-03-16 16:5347545.

Szervusztok!

Klárám!

Bizonyára nem ok nélkül töltötted a tegnapot a topiktól távol , sokat gondoltam Rátok és többi kedves veszélyeztetettre!

Budaörs is gyakran szerepelt a hírekben ! Hála a sok-sok segítő kéznek!

Győrből, Kaposvárról, Székesfehérvárról és  Leányfaluból is lestem a híreket, kedves barátnőimtől.

Bagdy Emőke szavai aktualizálódtak a "spirituális én" értelmezésében:

"ki, ha én nem?- mikor, ha nem most?- ki vagyok, ha nem teszem meg?"

Tudom, hogy Zsuzsa, Éva ,de talán még mások is kaptak a zimankóból, hófúvásból. Bennünket épp csak érintett a széle, a viharos szél viszont ijesztő volt.

Ma napsütésben elő- Sándoroztunk,  Finom lett a Nelli szelet.  A süteménnyel majdnem pórul jártam, mert elfeledtem, hogy elfogyott a dióm. Végül kókusz reszelékkel helyettesítettem, s még különlegesebb lett a lekváros  linzerem.( Ennek tetejére tettem kókuszos habot a diós helyett ).

Remélem ma sikerült kipihenni a fáradalmakat , s minden rendben házatok táján!

2013-03-16  09:12
    klára13 (47543)
    előzmény:
  95. 2013-03-16 09:3347544.

Jó reggelt, csak beugrottam, hogy Ábel álmát ide gyűjtsem :)

Azt mondta reggel, hogy azt álmodta, hogy ő és én egy Kristálypalotában sétáltunk kézenfogva, a Kristálypalota pedig Aranyországban volt :)

Legyen napsütéses, pihepuha lágy kedves mosolygós napotok :) 

klára13 (1)
    előzmény:
  96. 2013-03-16 09:1247543.

Csendes pihenéssel teljen el mai napunk. Szép nap ez.

2013-03-16  08:58
    Princino (47540)
    előzmény:
  97. 2013-03-16 09:0647542.

Klárám!

Nagyon eltűntél, hiányzol ám! Ölel: Anita 

klára13 (1)
    előzmény: