Keresés a fórumban

Gyűjtsük álmainkat! (
39
 embernek tetszett)
Több Ezo topik »
« »

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

1. hus
    2013-04-09 12:4548055.

"  Hus, drágám, belegondolni sem merek pillanatnyi helyzetedbe! "

Bele ne gondolj, űzd el a gondolatot.  Bohzahsztohhhh. 

Kepzelheted, hogy micsoda ellenallast kell bebizonyitanom  magamnak nap mint nap az osszegyujtottektol megvalni. Csukott szemmel, hogy ne is lassam.

Kislanyom volt nagyon edes, amikor azt akarta, hogy ne lassak valamit, akkor becsukta a szemet. Imadtam benne ezt .Hamar kinotte, nem tartott nala sokaig nala, de olyan edes volt es kedves  ezzel, hogy soha el nem felejtem.

http://www.youtube.com/watch?v=Bh0doCIySw4  

2013-04-09  00:07
    klára13 (48050)
    előzmény:
  2. hus
    2013-04-09 12:2648054.

Klara az a tojas volt elobb, amelyik sargabb. Az az erettebb.

Az elet ertelmen toprengoktol mit kerdezel pontosan? A kis eletre, vagy a nagy eletre vagy kivancsi? Vagy a rongyosra? Ezt a napot sem gondoltam, hogy filozofiarol erdeklodsz. Tudod miert nem valaszolok most erre?

"  Mert életünkben a töprengés a legcéltalanabb dolog! "

Ezé. Koran reggel nem céltalan-kodom. 

Klara klara, tisztara leirtad valamelyik napomon mi tortent. Kivalogattam a ruhakat, amit oda fogok adni unokanoveremnek es osszeraktam egy kupaca az egyik este.  Masnap felkeltem es meglattam egy kedvencemet, gondoktam, ahhhhh, ezt megsem adom oda.

Az elejen nehez volt megszabadulni bizonyos dolgoktol. Mar konnyebben megy, meg mar annyira meguntam, hogy most osszepakolom azon amin tegnap gondolkodtam es teszek roluk. Mennyi emlek, mennyi ujdonsag kerul iluenkor elo. A "nosztalgai jaratot" mar elpakoltam. Lassan, de biztosan haladok, idoben le vagyok maradva. De az a problemama, hogy hiaba lenne segitsegem, nekem kell tudni, hogy mit hova pakolok, mire lesz szukseg es mit adhatok tovabb. Ez  az ami hatraltat.  Meg az, hogy kb. elmekeznem is kell mit hova ramolok, mert ha valamire idokozben szuksege lenne valakinek, akkor kb. legyen fogalmam, hogy hol, mikor, mivel pakoltam ossze es hol keressem.

Na ez az ami faraszto lett. Nem tudod, hogy hol lehet? Kell meg ez? Miert nem dobod ki az egeszet! Segitsek? Nem lattad, az elobb meg itt volt. Ezt hova tegyem? Megtalaltad mar ezt meg ezt? Vigyazz, el ne vidd a draga torekenyeket, azokat csak mi vihetjuk. 

Hiszen ezek az en problemaim is.En meg mondom magamban, hogy de jo eg, mi lesz meg itt.

De biztos, hogy tudjatok, hogy mit erzek, hiszen ti is voltatok mar ilyen es hasonlo helyzetben. Klaram a megnyugtatasod, biztatasod igen jol esik. koszonom. 

2013-04-09  09:11
    klára13 (48053)
    előzmény:
  3. 2013-04-09 09:1148053.

Napfényes, szép napot kívánok!

Vajon min szoktatok töprengeni, Töprengők?

Az élet értelmén talán? 

Még sosem fejtették meg, nyilván azért, mert mindenkinek más. Szemléletünktől függ.  Az ad neki értelmet, szerintem, ami fontos nekünk. Ezen aztán el lehet gondolkodni! Mi fontos nekem?!

A szépségkirálynő jelölteknek a világbéke! Gondolom, a kinézetükkel való foglalkozás azért  a második helyre szorítja ezt - ám ezt titokban tartják, mert még hiúnak vélné őket valaki.

Aztán közkeletű töprengéstéma, hogy megérte-e? 

Nos, ez is nagyon változó: az egyiknek megéri, a másiknak nem. 

Hogy mi? Affenesetudja!

Ezekről a dolgokról ma már úgy gondolkodom - vén fejjel, mert fiatalon eszem ágában sem volt ilyen elvont és értelmetlen dolgokon töprengeni -, tesszük, amit tennünk kell, és egyáltalán nem úgy, ahogy kellene, hanem csak úgy, ahogy jónak látjuk. Ha a kettő találkozik, akkor szerencsések vagyunk. Mert szerintem úgy élünk, ahogy tudunk, nem ahogyan szeretnénk vagy akarunk. Persze, némiképpen felelősek vagyunk a "tudunkért", valamennyire hatással lehetünk rá, de ez a hatás is csak olyan mértékű, amennyire telik tőlünk. 

Na, ezt aztán jól megaszontam. 

Viszont, aki sületlenségemet végigolvasta, addig sem töprengett!  Mert életünkben a töprengés a legcéltalanabb dolog! Persze, talán senki sem kerülheti el bizonyos koron túl.  Szokok én is! Verssorokon, szavakon, mostanában kedvenc témám észrevenni, hogy milyen nagyon leleményesen fejlődött k a szókincs, vegyük csak például ezt a szót, hogy leleményes. Fantasztikus, hogy a lel igéből mindenféle képzőkkel egy egészen új fogalom volt képes kialakulni!  Nagggyon  leleményes a magyar nyelv!

E szép képen például el lehet töprengeni: vajon melyik volt előbb? Az egyik tojás, vagy a másik?!

2013-04-09  05:26
    szizsuzsóka (48052)
    előzmény:
  4. 2013-04-09 05:2648052.

Szervusztok ! Kész a konyha is. A meszelés csak  1 óra volt, de minden elmosása , lemosása, helyre rakása volt a nagy munka. Ketten 5-5 órát dolgoztunk. Reggel 4-kor keltem . A gáztűzhely felett lúggal lemostam a falat, hogy jobban tapadjon a mész. Most már kész vagyok, még a lépcsőházban ban egy kis javítanivaló, amir ma reggel végzek. Aztán a fóliába kell mennes , hogy kivihessem a palántákat , muskátlikat .Mindig van munka, de az nem baj, az ember kevesebbet töpreng!

Ha kisüt a nap, már az élet is szebb lesz !

5. 2013-04-09 05:2048051.
    Nem tudom , hogy Klára honnan tudja szülinapodat! Csatlakozom a jókívánsághoz Isten éltessen sokái, teljesüljön vágyad! Kívánom, hogy jövő tavaszzsal panaszkodhass, milyen fáradt , kialvatklan vagy , nincsenek nyugodt éjszakáid !  
    2013-04-07  12:40
    Princino (48016)
    előzmény:
  6. 2013-04-09 00:0748050.

Hus, drágám, belegondolni sem merek pillanatnyi helyzetedbe! Ám a későbbiekbe inkább azért nem teszem, mert az egy igazi álom!

Kitartást! De pihenj is, mert tönkremenni  semmiért sem érdemes.

Vajon ki tudod-e selejtezni a dolgokat, vagy ragaszkodsz hozzájuk? Mert bizony az évtizedek alatt őrletes mennyiség összejön. Igazán tudom. Nekem eléggé nehezemre esik megválni a dolgoktól, bár időnként fellelkesedek - aztán a kidobásra szánt tárgyakat visszaszedem másnap.Akár a kukából is!

Hófehér gyermeke, Cirkáska, ma bebújt Tomi házába, kicsikét rendezkedett, aztán amikor kijött, maga mögött hagyott egy szép kis tojáskát.

2013-04-08  19:34
    hus (48044)
    előzmény:
  7. 2013-04-08 23:5348049.

Zsumikám, jó olvasni színes életedet. Bőven van pótolnivalód.

Ugye, dolgod van a fővárosban, mert csak a könyvekért megtenni ezt a nagy utat, hát... Á, hülyeség. Biztosan nem csupán ezért indulsz el.

Igen, valóban megjött a tavasz, és annyi munka van ebben a kis kertben, hogy ki sem látok belőle. Viszont nagyon jólesik.

Minél több szép és jó programot kívánok! 

Kezembe került a neten ez a régi képem. Négyéves! És a virág még mindig megvan.

2013-04-08  22:15
    Zsumi45 (48047)
    előzmény:
  8. 2013-04-08 23:4748048.

Amitám, drágám, jűól érzed, igazán megszerettelek a személyes találkozás nélkül is, és nagyon tisztellek.

Örülök örömödnek.

2013-04-08  21:06
    Princino (48045)
    előzmény:
  9. 2013-04-08 22:1548047.

Szervusztok Kedves Gyüjtögetők!

Nem akarok mentegetőzni távolmaradásomért,  hiszen magam vagyok a vesztese, ha kimaradok kedves, tanulságos eszmecseréitekből.

Tavaszi hangulatot, újjászületést, reményt és megújult erőt olvasok ki soraitokból, örömmel tölt el. A napfény csodát tesz bennünk is!

Szobai tornámat felváltottam a szabadban kerékpározással.

Hozzájárult figyelmetlenségem is, amivel múlt héten lemerítettem autóm akksiját. Kellemetlen volt, hogy épp akkor észleltem eme tényt, amikor     szombaton a győri barátnőm elé indultam volna a buszpályaudvarra.... 

Szerencsére vasárnapra feltöltöttem, így már gurulhattunk Szegedre.

Kellemes hétvégét töltöttünk együtt. 

Ti mindannyian hasznos munkáról adhattok számot, magam meg folyton szórakozom.Mindkét városomban hallgattam nagyon színvonalas húsvéti hangversenyeket,  kis családommal megnéztük- hallgattuk a Rigolettót a Szegedi Nemzeti Szinházban.

Szokásos sütés-főzés sem maradt ki. Barátnőmmel halat, hideg tálakat, salátákat ettünk- semmi édesség!

A rukkola csatárláncba is beszállok- egyszeri önkéntesség- . Vállaltam egy Sz.-Bp.-Sz.  transzfert, remélem sikeres lesz. Talán túl is vállatam magam, de erőpróba magam számára.Szerdán bonyolítom le.

Megint sokat fecsegek magamról....

Legyen nagyon szép, tevékeny, sikeres és örömteli hetetek! 

Az összes névnaposnak, születésnaposnak és mindenkinek akinek ünnepe következik a legjobbakat kívánom szeretettel!

2006-02-21  21:43
    klára13 (1)
    előzmény:
  10. 2013-04-08 21:1048046.

Szia Magdi!

Köszönöm kedvességed és köszöntésed is! Jól esik, hogy gondoltatok ám rám! Ölellek

2013-04-08  14:09
    Kusza (48037)
    előzmény:
  11. 2013-04-08 21:0648045.

Drága Klárám!

Nem is kaptam ennél szebb köszöntést és jókívánságot, mint amit tőled kaptam. Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen kedvességed. És ideért az ajándékod! fogok feltölteni képet, ahol látod majd rajtam és köszönöm a képeslapot is! Nagyon hozzám/a szívemhez/ nőttél és nem azért, mert ajándékot küldtél, hanem mert annyi szeretetet sugárzol felém. Eljut idáig, hidd el! 

Szeretettel ölellek! 

2013-04-08  01:13
    klára13 (48029)
    előzmény:
  12. hus
    2013-04-08 19:3448044.

Klara, a botladozas korral jar. koromnal fogva itthon botladozom allandoan a sok mindenen keresztul. 

Pedig nagyon nem akarok elesni, mert felek a kjovetkezmenuyetol epp most.

Imadom amikor ilyen humorosan meseled el torteneteidet.

Most lattam egy topikot, valami gyulolet a neve. Na annak a marynevezetu valakinek kellene teged rendszeresen olvasni. Jo hatassal lennel ra. 

2013-04-06  03:32
    klára13 (47977)
    előzmény:
  13. hus
    2013-04-08 19:0348043.
    "   ÉLJEN  ÉS VIRÁGOZZÉK ...

A TAVASZ!!!! "

Vers meg sehol?   Latod, mar hianyzik. Mondom en, hogy meg fogod velem szerettetni oket?  

2013-04-07  10:14
    klára13 (48012)
    előzmény:
  14. hus
    2013-04-08 18:5548042.

Micsodas oromet okoztal nekem, hogy ilyen jo kilatasaid vannak.

Tarts ki, tarts ki harom honapig, addig megszokod , megnyugodsz, mert vegre oromet ad munkad is, sikerelmenyed is minden nap noni fog a nemeted miatt.  Latod, hogy megdicsertek? Onbizalom. Ez a lenyeg. 

2013-04-07  19:45
    Xillu (48028)
    előzmény:
  15. hus
    2013-04-08 18:5048041.

Szervusz szepseg! 

Olvasom milyen orommel keszited nyari biztos munkadat.  

Felugyelet nelkul vagyok hagyva, igy ide ultem kicsit hozzatok.

Unalmasan tudnek naponta beszamolni  a pakolos napjaimrol, amit mar nagyon unok.  Epp azon gondolkodtm, hogy kell ez nagyon is, mert hosszu lesz meg a hosszu, elore treningez engem legalabb.

klára13 (1)
    előzmény:
  16. hus
    2013-04-08 18:4448040.

Te kis orok mozgo!  Te sem tudsz unatkozni.  

Milyen szepek ezek az elteveseit a polcon.

Latom sokat dolgozol, elkeszited amit akarsz es nyaron mar csak a "labadat fogod logatni"...   ... a  vizben, ha kifarasztod  a kerti munkatol.

2013-04-08  05:48
    szizsuzsóka (48031)
    előzmény:
  17. 2013-04-08 14:3248039.

Magdikám, a scennerem számára ismeretlen a PDf forma, vagy legalábbis, nem tudom neki beállítani. De már úgyis mindegy, mert Zsófimé elromlott, és neki adtam az én jó kis Canonomat.

Húzok le a kertbe, eddig itt fent foglalatoskodtam. Kihordtam a teraszra a napsütésre a palántákat, másik asztalt odakészítettem az ajtóhoz közel, alkonyatkor visszahordom őket.

Nálam remek idő van! 

További szép napot kívánok!

A kíváncsiság a közmondással ellentétben fiatalon tart!

2013-04-08  14:01
    Kusza (48036)
    előzmény:
  18. 2013-04-08 14:2348038.

Csillu, hogy mondhatsz ilyet hogy ujtálod a szoknyát!?  Nekem úgy tűnik, máris hangolod magadat a nagyon jó lehetőség ellen, amit végre megteremtettél magadnak. Itt a bizonyság a képen, hogy másképpen van, mint mondtad.

Kiválasztottak, tehát beszélgetés és látvány alapján megfelelőnek találtak. A sorsod, a további, tehát a te kezedben van. Ha szorgalmas, figyelmes és kedves leszel a tréning hetében, akkor meg fogsz felelni. Ha húzod az orrodat, akkor nem kérnek belőled, ez biztos. És tudhatod, magad okoztad kudarcodat.

Hiszen ilyesmi lehetőségre vársz évek óta! Igen, elpuskázhatod, ha máris a kellemetlenségekre figyelsz, hogy szoknya, visszér, hátfájás. Zsuzsa mondta a megoldást, hozzáteszem, hogy akár már megoldhattad volna a problémát, úgy tudom, jó hatásfokkal szüntetik meg a visszeret különböző eljárásokkal. Időd lett volna rá, hiszen nem dolgoztál. 

A hátfájás ellen pedig vannak gyakorlatok. 

Csillu, ha elbújsz bajaid mögé most is, akkor vesztest csinálsz magadból. Nem hogy krém nem lesz belőled, amire vágysz, de talán semmi sem. 

Tessék elindulni utadon végre, és kevesebb időd lesz magaddal foglalkozni, sebeidet nyalogatni! Meglátod, hájaidtól is rohamosan megszabadulni fogsz, a nagy strapa leszedi rólad, és hát nem lesz időd süteményeket fabrikálni.

Gondolj rá, hogy ifjúságod fele már elfüstölt anélkül, hogy különösebben jól érezhetted volna magadat,  legalábbis, ez derült ki hozzászólásaidból.  Ideje valamit kezdeni magaddal, és ha most észnél vagy és töröd magadat, akkor talán tényleg elindulsz valamerre. Mert mostani helyzetedben, otthon, tényleg csak megzápulni lehet. 

Hajrá, Csillu! Kapaszkodj, és mindent bele!!!!

2013-04-07  19:40
    Xillu (48025)
    előzmény:
  19. 2013-04-08 14:0948037.
    Csatlakozom Klárához, sok boldogságot kívánok a születésnapodon, az Isten éltessen sokáig!
    Princino (48016)
    előzmény:
  20. 2013-04-08 14:0148036.
    De jó lenne látni azt a képet!Ugye milyen kíváncsi vagyok, nézd el nekem, ez már a koromnál fogva megengedett.
    2013-04-08  13:56
    klára13 (48035)
    előzmény:
  21. 2013-04-08 13:5648035.

Nagyon helyesek, Magdikám!

A képre nézve megállapítottam, hogy mindig minden ugyanúgy és ugyanaz történik, a változás annyi, hogy másik generációról van szó.

Van egy kedves képem fiaim apjával,  hasonló korúak voltunk, mint Benedekék, és akár ez a kép lehetne, csak az arcokat kellene kicserélni.

2013-04-08  13:46
    Kusza (48034)
    előzmény:
  22. 2013-04-08 13:4648034.
    Tegnap kaptam ezt a képet Tamástól, az állatkertben volt a fiatalokkal. A képen Benedek és a barátnője van.
    2013-04-08  13:43
    klára13 (48033)
    előzmény:
  23. 2013-04-08 13:4348033.

Ez aztán a nagy közös műalkotás!

Zsuzsa, a "keretet", azaz a polcot nyilván férjed készítette, te pedig a sok finomságot, amelyek alatt roskadozna, ha kevésbé erős szerkezet volna.

Gyönyörű műalkotás, mint mondtam.

Hihetetlen, mennyire szorgalmas vagy.  Csodállak.

szizsuzsóka (48031)
    előzmény:
  24. 2013-04-08 09:3648032.
    Zsuzsa nagyon ügyes és szorgalmas vagy, milyen szépen sorakoznak a befőttek. Milyen jó, hogy van hová benyúlni, ha valamit megkívánnak az unokák!
    szizsuzsóka (48031)
    előzmény:
  25. 2013-04-08 05:4848031.

Nemsokára , ahogy kivilágosodik , kezdem a konyha meszelését . mejd visszapakolunk . Az idén nálunk is esélyes a férjem barkácsműhelye. Rengeteg iratot is tartottunk itt. Amit lehetett odaadtuk az unokáknak papír gyűjtésbe . A sok szerszámot és egyéb ketyerét átválogatja Sándor , a szekrényeket ( anyósom nehéz , régi fából készült szekrényei ) elhúzzuk, felette , mögötte lemeszelem , kimosom belülről és visszateszem . Aztán következik egy nagy régimódi  leselejtezett  íróasztal, majd  a régi volt kartonos szekrény - 10 éve nem volt meszelve itt . A terményes pincénket és a másik fás pincét meg a garázst tavaly lemeszeltük. Hátha később nem lesz erőnk ennek az elvégzéséhez !

A kép tavaly készült a terménypincéről, melyben az eltett zöldségeket is tárolom. A pince szint nálunk burkol,jól felmosható , kivéve , ahol a fát ( régen kokszot ) tároljuk 
  26. 2013-04-08 05:4548030.
    Xilluka ! Kaphatók nagyon jó minőségű. elasztikus, fénye jól fedő gyógyharisnyák. Gyógyászati segédeszköz boltban érdemes megnézni. Szépek, fednek és tartanak ! No , nem olcsók . Ne vegyél túl kicsit, mert lecsúszik !
    2013-04-07  19:38
    Xillu (48024)
    előzmény:
  27. 2013-04-08 01:1348029.

Drága kicsi Anita! Születésnapod alkalmából nagyon boldog életet kívánok neked. Azt, hogy minden álmod teljesüljön és ilyen aranyos, jó, szorgalmas ember maradj, szeresd ennyire férjedet továbbra is, és ő is tégedet.

Nagyon-nagyon boldog legyél egész életeden, mert nagyon megérdemled!

Princino (48016)
    előzmény:
  28. 2013-04-07 19:4548028.
    Marcel Hochdorfban lakik, de énnekem Frankfurt az,ami az álmom, nagyon szeretnék oda menni! Magam miatt és ott szeretnék tanulni is majd! :)
    2013-04-07  09:58
    klára13 (48009)
    előzmény:
  29. 2013-04-07 19:4348027.

Még csak egy egyhetes tréningre hívtak, ami még egy lépcső,és ha ott is megfelelek,akkor jöhet a 3 hónapos próbaidő.

Nem iszom előre a medve bűrire. :)

De jó lenne! 

2013-04-07  17:03
    Ezüstsirály2000 (48021)
    előzmény:
  30. 2013-04-07 19:4048025.

Életemben utáltam a szoknyát! Blöeeeee...

tudom milyen a véres hurka, persze :) 

2013-04-07  10:12
    szizsuzsóka (48011)
    előzmény:
  31. 2013-04-07 19:3848024.

Szia Klára!

A lábam visszeres, tehá nem csak esztétikai probléma van vele, hanem  eü-s is. Harisnyát kell majd vegyek,mert a mai 6 órás vásárlás is totál kikészítette. A hátam is nagyon fáj. :S

Meglájuk mi lesz. Még a héten is kiválasztás van, szóval nem iszom előre a medve bőrére.

Meg utána 3 hónap próbaidő.  

2013-04-07  09:58
    klára13 (48009)
    előzmény:
  32. 2013-04-07 17:4348023.

Klára, Gyurinak is megmutattam a kutyákat, nagyon tetszett neki a Zsuzsi és Tomi együtt!

Gondolom, már kifáradhattál a fa darabolás közben, este biztos nem kell elringatni. 

2013-04-06  21:55
    klára13 (48002)
    előzmény:
  33. 2013-04-07 17:2748022.

A kertünkben a kanalizáció hiánya miatt a mosogatóvizet engedtük bele a vakondok járatába A puha, selymes kis bundája és az ásó lábai nagyon aranyosak voltak. Jól feltöltöttük a slagból vízzel a járatot, a kijárathoz dunsztos üveget tettünk, reggel arra ébredtünk, abban volt a nagyon helyes kis vakondok.

Ha mezei egeret láttam, attól nem voltam boldog.

2013-04-06  22:28
    klára13 (48004)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    Ezüstsirály2000
  34. 2013-04-07 17:0348021.

Csak gratulálni tudok kedves Xillu!

A Te temperamentumodhoz jól illik az utaskísérés!

Arra készülj fel, vannak háklis utasok is, azok viselkedését ne vedd a szívedre!

Szoknya, vagy nadrág?

Ma már mindent lehet ötvözni!

Készíts nekünk sok-sok fotót az utjaidon!

Mindenkivel légy türelmes, sokat mosolyogj, meglátod, meghozza a sikerélményt!

Érezd jól Magad! Utazni imádok, az embereket szeretem, Téged pedig piszkosul irigyellek!!!

Puszi.

2013-04-06  22:58
    Xillu (48007)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  35. 2013-04-07 16:5148020.

Drága Klárám!

Érdeklődéssel olvasgattam horrorisztikus élményedet a sportcipőről és a kis kalapos Kislányról!

Egy a szerencse, nézőközönség ide, vagy oda, hogy Neked nem lett semmi bajod!

Nekem a saját nézőközönségem jutott az eszembe, ami egyik újévkor zajlott le, a történet a régi szálkás szőrű tacsinkkal esett meg.

Ő is elég harcias természetű volt, egy alkalommal átrohant a forgalmas úttest túloldalára, hogy rendet tegyen három , nála nagyobb, harcias kutyus vitájában.

Én, aki egyébként "kicsit" félek az idegen, nála nagyobb kutyáktól, halált megvető bátorsággal utána eredtem, és a négy kutya közt rendet tettem. Hogyan? Fogalmam sincs, védtem a kutyámat.

Kővé meredt a nézőközönség, de segíteni egy sem jött.

Még visszagondolva is rossz érzés, mi lett volna, ha???

Nem lett semmi, engem a határozott fellépésem miatt elfogadhattak falkavezérnek.

Általában mindenki más bajában határozottan és azonnal intézkedem, de, ha rólam van szó, akkor kicsúszik a talaj a lábam alól.

klára13 (47977)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  36. 2013-04-07 16:3048019.

Szióka!

A legjobb program a tervezgetés, nem?

Azt én is nagyon szeretek, de várni a megvalósulására, azt már nem!

Ma itt a tó körül kerékpár körversenyt rendeztek, legutóbb a szilveszteri pezsgőfutás volt.

Májusban lesz a hölégballon fesztívál, aztán, ha eindul a jóidő, itt szombat-vasárnap szól majd a disco-zene. Na ez az, amit a nyár végéig ki kell bírni.

Sok a rendezvény, ebből él a város.

Viszonylag ilyen szempontból jó helyen lakunk, ha nem bírjuk, akkor bezárkózunk, és légkondinál alszunk, de azt meg én nem szeretem annyira.

Puszóka.

2013-04-05  12:11
    csinomjank (47967)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  37. 2013-04-07 16:1248018.

Az öröm, a szerelem, a barátság jele. Belsőharmónia, nyugalom, optimizmus, amely a valóság talajából táplálkozik. Ha még bimbó: lehetőség. Ha már elnyílt: őrizze emlékét. A jaggadeva, az indiai álmoskönyv szerint. Mindig szerencsés fordulat. Cayce. Remény. Népi hiedelem. A leánt jelenti. Ha leszakítják, akkor vége a leánságnak.

Magdika!

Tulipán nincs az álomszótárban, de nem árt vigyázni a lányságodra!

Nem tűnt fel valaki hős  lovag a látóteredben? Nana!!!!!

2013-04-06  13:40
    Kusza (47993)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  38. 2013-04-07 15:5848017.

Tudod, ilyenkor nem ismerek mértéket!

Még van 1 db' Ha sietsz, ez mind a Tiéd!!!

Nekem már a cukrászdai igazából nem is tetszik, és nem csak az ára miatt, de a tésztája sem leveles, és a krémben tejbegrízt érzek!

, de tudod, az nem az az íz, amit gyerekkoromban megszoktam.

Kisiskolás koromban naponta kaptam 1,20-at három kiflire, ezeket félreraktam, és Editke barátnőmmel időnként beültünk a maszek cukiba sütizni.

Itthon is készítettem néha krémest, a mikrót is felhasználva, de ez szinte munkamentes, és nagyon fincsi.

Már a franciáig nem is cifrázom!

2013-04-06  22:31
    klára13 (48005)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  39. 2013-04-07 12:4048016.

Ez unokáiddal szemben nem ér ám! Mert ők még nem tudhatják, amit te már igen. Így kicselezted őket, ugye tudod? Hogy igyekeztek téged tanítgatni! Nagyon aranyosak lehettek!

Tegnap nem tudtam már jönni, mert anyáéknál voltunk, utána meg anyósoméknál. Nagyon jó volt anyósoméknál, annyit beszélgettünk. Szoktunk hétközben is beszélni, minden nap megkérdezem, jól vannak-e, most ez a rögtönzött alkalom nagyon jól sikerült. Örültek nekünk, mi is nekik. 

Nem fejeződött be a koris pályafutás, most is szeretek korcsolyázni, de nálam átalakult nyári sporttá. amikor már nagyon jó idő van, akkor szoktam korizni.  Szeretek is nagyon, jobban, mint biciklizni, pedig azt is szeretek. Jól megmozgat. Csak nincs aki korizzon velem. férjem szokott biciklivel jönni mellettem, így ő is mozog és én is és mégsem vagyunk egyedül :) Ölel: Anita

2013-04-06  11:56
    klára13 (47991)
    előzmény:
  40. 2013-04-07 12:3148015.
    Nagyon aranyosak gyermekeid, még férjemnek is megmutattam a történeteteket :)
    2013-04-06  08:17
    Bbohar (47985)
    előzmény:
  41. 2013-04-07 12:2848014.

Szia Bonca!

Nálunk is nagyon csúf idő van, április van és télikabátot hordunk és téli ruhákat mi is. És én elég fázós vagyok, így még a nadrág alatt nálam bizony harisnya is van, nagyon könnyen felfázom. Még a bicikli ülésemre is varrattattam ilyen védőt (nem tudom, hogy mi a neve, olyan, mint egy sapka, ráhúzom és jó meleg, nem fázom rajta), könnyítve helyzetemet. 

Mi nagyon egy cipőben járunk, tényleg nagyon fáradt voltam én is a héten, sőt még ma is az vagyok. Nem jutok egyszerűen energiához hiába csinálok bármit. Vasárnap mindig koránkelek és a konyhában serénykedek, mert nálunk délben mindig ebéd van. És ma tíz óra volt, hogy kikeltem. Nem aludtam addig, de pihenni próbáltam. Szerencsére az ebéddel is időben készen lettem, nem volt sok dolgom ma. 

Hogyan sikerült Pankára vigyázás? És a gyerekek hétvégéje? Miről írod a szakdolgozatod? 

Szuper, hogy vannak ilyen bábcsoportok meg ilyenek, a gyerekek nagyon szeretik és sokat fejlődnek vele, és még jól is érzik magukat. 

Szóval lányod szerelmes lett :) Nagyon aranyos lehet, ahogyan készíti a szerelmes leveleket :)

Bonca! Komolyan mondom, hogy én olyan anya szeretnék lenni, mint te. Nagyon becsülöm, ahogyan a gyerekeket neveled és annyi szeretet érződik az egész családon, és annyira szeretek olvasni rólatok. És ahogyan a gyerekekkel bánsz. Nagyon jó anya vagy! Férjed is biztosan jó férj és apa és így kerek a családod! 

Ölel: Anita 

2013-04-06  08:10
    Bbohar (47982)
    előzmény:
  42. 2013-04-07 10:1848013.

Zsuzsa, kissé féltelek a sok önként vállalt munka miatt. Ugye, figyelsz re?

2013-04-07  10:12
    szizsuzsóka (48011)
    előzmény:
  43. 2013-04-07 10:1448012.

ÉLJEN  ÉS VIRÁGOZZÉK ...

A TAVASZ!!!!

44. 2013-04-07 10:1248011.
    Csillám + Gratulálok ! A szoknya nem gond, mert minden hosszúság divatos . Én nem hordok nagdrágot, csak kiránduláskor, mert olyan vagyok benne , mint egy véres hurka (.  falusi , todod milyen ? )
    Xillu (48007)
    előzmény:
  45. 2013-04-07 10:0948010.

Vannak, akik nagyon dühödten viszonyulnak hozzájuk, szerintem is helytelenül. A vakondok a kertész barátja. Kilök egy palántát? A pajor, amit kieszegetett onnét, sokkal több kárt okozott volna.

Tegnap a komposztot szemezgetve hatalmas fehér, hízott lényekre bukkantam, nem is tudom, minek nevezzem őket. Tyúkocskáim boldogan felfalták őket.

Nálunk fia vakond sincsen. Okáról fogalmam sincs. 

Kellemes idő van nálunk,  talicskáztam reggel óta, kissé besegítek Benikémnek. És persze nem akartam kora reggel az ágaprítóval ricsajozni. Most visszamegyek, de egyelőre megmaradok a metszőollónál. Hadd aludjanak zavartalanul a szomszédok. Elvégre vasárnap van, vagy mi a csuda.

Nagyon élvezem, hogy megszűnt az alvászavarom! És néhány hete sokkal energikusabb vagyok, mint korábban, amikor gyakorta könnyebb lett volna odébb lökni, mint küldeni. Ez is nagyon jó!

2013-04-07  06:08
    szizsuzsóka (48008)
    előzmény:
  46. 2013-04-07 09:5848009.

Ez aztán a kaland, Csillu!

Persze, nehéz munkakör lehet,  emberekkel leszel körülvéve,  egy fontos pozícióban. Frankfurtban él Marcell? Avagy gyakran oda érkezik? Nagy élmény lesz egy-egy találkozás - a vonat és a hajó összefut! Bár talán úgy még romantikusabb fogalmazni, hogy egyikőtök hajóval, másikotok száguldó vonattal érkezik. 

Milyen egyenruhátok van? Biztosan csinos, mint a légikísérőknek. Lábaddal ne törődj. Nem tudom, mi bajod van vele, de sokkal kisebb jelentősége van annak, ami nem tetszik benne, mint gondolod. Emlékezz rá, milyen lábakkal énekeltek a tehetségkutatókon miniben! Az emberek kedves, mosolygós  lényedre figyelnek, nem a térdedre. A szoknyaviselet úgy is kényelmes lehet aggályaid ellenére, hogy kissé hosszabbat választasz. 

Gratulálok állásodhoz! Bár nem álmaid elfoglaltsága, de sok élettapasztalatot gyűjthetsz majdani életedhez. Ha tanácsolhatok valamit: kritikusságodat ha félreteszed, jobb lesz a közérzeted. El kell fogadnunk mindannyiunknak, hogy a többi ember nem úgy muzsikál, ahogy mi jónak látjuk. Ám ettől még nem rossz emberek, csupán mi magunk vagyunk ítélkezők, nagyon helytelenül. Ráadásul lehetséges, hogy saját szemléletünkben van a hiba!

Na, ez volt a  hegyibeszéd!Pardon!!!

Xillu (48007)
    előzmény:
  47. 2013-04-07 06:0848008.

Engem nem zavarnak a vakondok , a mi kertünkben is vannak. Itt ott felbukkannak, elgereblyéze a dombocskát. Tisztítják a talajt, .

Holnap a konyhát meszelem le. Ezek nem nagy feületek, nem hívhatok ezért ide festőt. A legnagyobb munka a kirakodás és minden elmosása. 

2013-04-06  22:28
    klára13 (48004)
    előzmény:
  48. 2013-04-06 22:5848007.

Bocsi az eltűnésért! Nehéz nap áll mögöttem, sok-sok kilométerrel.

De megérte. Majdnem kint maradtam - mert al ift csak kártyával működik - én meg jól elkéstem emiatt - hiűba cplattam fel a hetedik emeletre ott is minden zárva.

Egy teremtett lélek sem volt az irodaházban. Majd később lejöttek értünk.

Meh.

Majd féltek, hogy nincs vendéglátás tapasztalatom. Azt mondta a pasas, hogy visszahív délután. 5 perc múlva meg szerződést kötöttünk. :D

Szóval mától utaskísérő vagyok. :)

Hétfőtől péntekig tréning plusz hétfőn én kedden utána való héten.

Szerencsére szállást is találtam némi kérdezgetés után. :)

Iszonyat fáradt vagyok. Holnap vásárolni megyek, egyenruhát. Cipőt. Ilyesmit. Majd megkérdem, hogy lehet-e naciban lenni lányoknak. Nem szeretnék szoknyát húzni a lábam miatt.

Csúnyák.

És valóban mennek Frankfurtba  a vonatok! Juhú! :)

De még inkább csak ennyinek örülök, semmint az állás elnyerésének,mert még egy hét alatt történhet bármi. Meg utána 3 hó próbaidő. Nem kajabálom el. :)

De azért jó, hogy már egy osztrák is megdícsért, hogy jól tolom németül. :) Jessz. :) csak egyszer volt,hogy kellemetlen volt,mert nem értettem. Azt úgy hadarta, hogy nem értettem semmit se.

Most megyek aludni.

Jóéjt!!!!! 

klára13 (1)
    előzmény:
  49. 2013-04-06 22:3648006.
       Szép és jó éjszakát kívánok mindannyiunknak!
    2013-03-30  18:58
    jara (47844)
    előzmény:
  50. 2013-04-06 22:3148005.
      A krémes kedvenc süteményem! Ezt emlegetni! Jaj, de finom lehetett, Évikém!!!!
    2013-04-06  18:47
    Ezüstsirály2000 (47998)
    előzmény:
  51. 2013-04-06 22:2848004.

Szintén ismered a leveleket, Zsuzsa? Úgy emlékszem, sok jó tanács volt bennük, de majd még előszedek néhányat, mert nagyon rég olvastam őket.

Jaj, az öregúrnak képtelen vagyok elnézni, hogy azt mondta, magam hallotttam, hogy az egereket fogdossuk össze és vigyük jó messzire, engedjük őket szabadon, a vakondokok  járatába pedig vezessünk kipufogógázt.

2013-04-06  14:22
    szizsuzsóka (47995)
    előzmény:
  52. 2013-04-06 22:0448003.

Magdikám, hősies idők voltak! Kislányként végezted a nehéz munkát, el tudom képzelni, hogy lelkesen.

Nálunk ma remek idő volt! Hatalmas forgatag keletkezett a kertben: kitettem madaraimat, kijött a négy kutya és a nyúl, öt gyerek csatázott, Bazsi láncfűrésszel dolgozott, én az ágaprítóval. Ki sem látunk a munkából, de nagyon jó! Alig várom a holnapi folytatást!

2013-04-06  13:57
    Kusza (47994)
    előzmény:
  53. 2013-04-06 21:5548002.

Szervusz Sasa!

Jó hallani rólatok. Kellemes rokonlátogatást kívánok! Hoznál esetleg képeket a kis gyönyörűségekről?

Nálunk is nagyon döcögnek a dolgok. Tegnap szakember beszélt az egyik csatornán a válságról, okairól, céljáról - mert nem véletlenül jött létre -, hát, elég elkeserítők voltak az információk. Túl kell élni, persze az uniónak is, lehetőleg. Bár, mint mondta, sok értelme nincsen.  Azt mondta, óriási bürokrata gépezet, semmi más.

Vidámabb téma, hogy ma volt talán az első igazi tavaszi nap nálunk. Derekasan dolgoztunk, Beni a farönköket talicskázta előre egész délután, Bazsi fűrészelt, én az ágakat aprítottam, majd a komposztból válogattam a gilisztákat.  Átalakítjuk a kertet - örömteli munka. 

Igen, Beni nagyon szorgalmas karatés,  sőt, már Dodó is.  Lelkesen járnak edzésre hetente háromszor.

2013-04-06  20:24
    Schanti (48001)
    előzmény:
  54. 2013-04-06 20:2448001.

Sziasztok, szép estét MINDENKINEK !

rég nem jártam itt,és az első hozzászólás amibe beleolvasok a Körömpörit említi:)) Hát ez jó! Imruska épp tegnap emlegette ,hogy mikor főzök már egy jó nagy fazék körömpörköltet,mert szívesen enne.

Monodom. :aztán ki eszi majd a nagy fazék körömpörköltet, ? Merthát most csak kettecskén vagyunk itthon,mégsem ehetjük egy héten át !

Mi újság Nálatok Klara, jól vagytok? Unokák? Beni még jár karatéra ?

Mi jól vagyunk, és nagyon várjuk már a TAVASZT. A boltocska mehetne jobban is, itt Komáromban mostanság nehéz idők járnak. De bízom benne a jóidő meghozza a változást is!

A falka jól van.A három kiskutya közül 1 még itthon van. Vacak a Péter fiam házához megy majd házőrzőznek. Dingo és Mona utódja a kis Vacak most 5 hónapos, és az állatorvos szerint kuvasznagyságú kutyus lesz majd. Teljesen az apjára hasonlít olyan mint Dingo csak kisebb kiadásban.Mona  már nem olyan hiperaktív, igaza vaolt Robertnek mikor aztmondta másfél éves korára átmegy majd a hiperaktivitás.

Jövö héten utazunk Osztravára unokázni egy kicsit. Karolka már 3 éves nagylány,a kishúga Eszter pedig már 4 hónapos.Nagyon várjuk már a találkozást!

További szép estét Nektek !!!!!!!!

2013-04-06  03:47
    klára13 (47978)
    előzmény:
  55. 2013-04-06 18:5448000.

Magdikám!

Tegnap olyan nézegetős napom volt, benéztem a régi topikunkba.

Megy ám ott a csevegés!

Most már tudom, Andromédának Péter az új barátja.

Van ilyen nevű fia is, ezért nem értettem az aláírást.

Veracsek Kisbér meellett fotózott Jászai Mari szülőhelyén, Michel pedig érthetetlen módon a Picassán Vera fotóit átküldte nekem.

Jó dolog ez az internet, nem? A jobbkéz nem tudja, mit csinál a balkéz!

2013-04-05  14:54
    Kusza (47971)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  56. 2013-04-06 18:4947999.
    Az én álmom jelenleg ez. : Légyszi szavazzatok a kisfiamra (Kömüves Márton) ! http://www.facebook.com/poloskeiszorp?sk=app_316500845145220&app_data=eyJwYWdlIjoicGhvdG8iLCJpZCI6IjEwMDAwMjIzMTI3NTE4NDAxOSJ9

----------
  57. 2013-04-06 18:4747998.

A sütisbolt gondolom, vanilia illatú, tele csodákkal!

Na engem nem lenne szabad oda beengedni! Kipróbálnék mindent, aztán nem férnék ki-be az ajtón!

Ma rászántam magam , elkészítettem nagyon egyszerűen a krémest,

Tudod, ebből a Pennyben kapható újdonságból, a sárga rasakos krém alapporból. A tészta a fagyos leveles, kell a krémhez 8dl tej, és nagggggyon jó lettT

Éppen betoppant egy vendégünk, neki is izlett.

Puszóka.

2013-04-06  03:47
    klára13 (47978)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  58. 2013-04-06 18:3847997.

Ho-hóóóóóóóóóóóó!

Te még hiszel a mesékben?

A múlt péntekre is tavaszt és 17 fokot jósoltak!

DE! Úgy legyen!

Holnap lesz itt a nyaralósoknak a házban a kp-i víznyitás, mert nincs mindenkinek önálló ág kiépítve.

Mondtam, tundra bugyit hozzanak!

2013-04-05  05:33
    klára13 (47964)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  59. 2013-04-06 14:2847996.
    Igen Magdika ! Az egész házat én meszeltem le 5x . Először híg mésszel, majd mindig sűrűbbel. Így az apró lukak is eltömődtek. Nem is pergett le. 5 éve már festőt hívtunk a földszint meszeléséhez , és a mázoláshoz . A vállam nem bírta . A tetőteret én meszeltem le,minkor otthon maradtm. Szégyen szemre 2 hétig tartott. igaz, mindentkimostem, lemostem, felmostam
    2013-04-06  13:57
    Kusza (47994)
    előzmény:
  60. 2013-04-06 14:2247995.
    Csaka ebben a vonatkozásban a plagizáló jobban ért ahhoz , amit  leírt
    2013-04-06  11:43
    klára13 (47988)
    előzmény:
  61. 2013-04-06 13:5747994.

Zsuzsa örülhetsz, hogy túl vagy egy nagy munkán. Gondolom, jó érzés ilyenkor bemenni a spajzba, és látni a nagy rendet.

Azelőtt én is sokat meszeltem, sőt meszet is oltottam. Olyan 18-20 éves koromban építkeztek a szüleim. Az apukám vállalata segített a dolgozóinak a lakásépítésben. A vállalat adta a telket, az anyagot, és a szakembereket, a családoknak kellett biztosítani a sgédmunkát. Ami annyit jelentett, hogy minden családnak 2 ezer órát kellett ledolgozni, utána 10 évig lakhattunk ingyen a lakásban. Persze ez szolgálati lakásnak maradt, de később ezt is meglehetett venni. Ezek kétszoba öszkomfotos kertes házak. Általában apukámmal dolgoztunk, minket a legtöbbször a mészoltásnál alkalmaztak. Azt mondták a mesterek, hogy legalább ötször le kell meszelni a falat, és csak utána lehet rámenni más festékkel. Akkor még nem volt ilyen henger, korong meszelővel csináltam.

2013-04-06  05:10
    szizsuzsóka (47980)
    előzmény:
  62. 2013-04-06 13:4047993.

Klára látom, hogy éjszaka itt ültél a gépnél, még szerencse, hogy vissza tudsz aludni. Ma ragyogó napsütésre ébredtem, de sajnos csak rövid ideig tartott, újból borult az ég.

Azt álmodtam, hgy egy nagyon szép sárga tulipán csokrot kaptam valakitől, amit csak úgy leraktam, később jutott az eszembe, hogy vázába tegyem. Néztem az álmoskönyvet, de nincs benne a tulipánról semmi. 

2013-04-06  03:57
    klára13 (47979)
    előzmény:
  63. 2013-04-06 12:0247992.

Jesszusom, dél van! Én meg csak itt kifőzöm a dolgokat, ahelyett, hogy főznék! Látom már, ismét alma és sajt lesz az ebédem... Nagy szerencsém, hogy nagyon ízlik!

Léteznek mostohább sorsok is...

64. 2013-04-06 11:5647991.

Látod, ez az! Sem a kezet, sem a lábat nem szabad letenni eséskor, Virágom!Csakhogy ez ügyben nincs idő  dönteni!Ráadásul alig vagyunk luftballonok, legalábbis nem héliummal töltöttek, hogy lebegjünk!

Amikor Bazsiéknál elmeséltem az esetet, unokáim tanítgatni kezdtek, bemutatták, hogy mikképpen kell esni, le kell tenni a kezet. Mire ecseteltem az időskori végtag- és egyéb törékenységet, ezzel aztán nem tudtak mit kezdeni! Úgy is nézhetném ezt, hogy ezúttal én voltam az okosabb!

Görkorcsolya pályafutásod ezzel véget ért?

2013-04-06  09:48
    Princino (47986)
    előzmény:
  65. 2013-04-06 11:4847990.
      Nagyon különlegesen gondolkodók a kicsikéid!
    2013-04-06  08:17
    Bbohar (47985)
    előzmény:
  66. 2013-04-06 11:4647989.
      Igaz, ami igaz, nagyon elégedett voltam magammal! Szinte élveztem a helyzet humorát!
    2013-04-06  08:14
    Bbohar (47984)
    előzmény:
  67. 2013-04-06 11:4347988.

Bonca, azon túl, hogy nagyon aranyos olvasmány - novellácskafűzér - a beszámolód, tanulni is sokat lehet belőle.

Eszter rajongásnak külön örülök, jobban otthon érzi magát tőle az óvodában, úgy vélem.

Itt, e pillanatban kisütött a Nap!  Hát mégiscsak van ez az égitest a felhők fölött?!

Herczeg Ferenc, akit mostanában igyekeznek feltámasztani tetszhalálából - sikerül-e? Kissé korszerűtlennek vélem őuraságát, de tévedhetek -, így fogalmazta meg a köztudott tényt: "A vonuló felhők fölött örökké kék az ég." 

Herczeg- breviáriumban olvastam kislányként. Csudára tetszett. Azóta meggyőződhettem igazságáról, repülőgépen ülve. Nem ért csalódás.

Szegény jó  Bálint gazdának azt nemigen tudom megbocsátani, hogy Herczeg írt a kertészkedésről és egyéb ház körüli dolgokról leveleket húgának az Új időkben, és Bálint gazda pontosan ezen a címen okosítja a népet, talán a Nők Lapjában. A plágium engem elborzaszt! Ráadásul megnevezését a Szabad Európa Bálint gazdájától lopta, a völcseji illetőségű Czupi Bálinttól!

Hiába, nincsenek régi viccek, csak... Meg aztán kukacoskodók!

Bbohar (47982)
    előzmény:
  68. 2013-04-06 11:2247987.

Őrület!

Zsuzsa, gratulálok szorgalmadhoz!    A városi lányok nem is sejtik, hogy mekkora teljesítmény, amiről beszámolsz. Mert a meszeléséhez meszelő kell, egészen más, mint amikor végiggurítanak egy hengert a falon. Ráadásul egyenletesnek kell lennie a festékelvitelnek, azaz mészfelvitelnek, hogy szép is legyen. Most aztán illatozik és ragyog a kamrád - a legegészségesebb ápolása ez. Fertőtlenítés. Igazán nagyon szégyellem magamat, hogy sosem meszelek. 

De még mindig nem tudom, hogy lehet kapni azt a meszet, amit már leírtál. Az Obiban és egyéb helyeken nem. 

Régen az asszonyok minden Húsvét előtt kimeszelték zsúptetős házukat.  Világítottak a tavaszi fényben. Néprajzból tanultam.

A klasszikus falusi ház. Talán zsellérháznak nevezhető, mert a paraszt jómódú volt. Nagyobb házzal. A nyitott padlás a szénapadlás volt.

2013-04-06  05:10
    szizsuzsóka (47980)
    előzmény:
  69. 2013-04-06 09:4847986.

Szerbusz Klárám!

Látom, nagyon találóan ludakat hoztál képen hasonlatodhoz.  Tudom, hogy nincs szükséged intelemre, mert vigyázol magadra, de örülök, hogy nem ütötted meg magad és nem lett semmi baj. A görkorcsolya nem biztonságosabb ám! Én érettségi előtt kaptam nővéremtől egyet és akkoriban rengeteget jártunk korizni. érettségi előtt két nappal estem a térdemre korizás közben. úgy bedagadt és annyira fájt, alig bírtam elmenni vizsgázni, lépcsőmászás őrült fájdalom volt. Így aztán az sem biztonságosabb! 

klára13 (47977)
    előzmény:
  70. 2013-04-06 08:1747985.

Benedek jut eszembe róla, aki ha kiskorában elesett, gyakran fekve maradt és bogarászott, mintha eleve ezt akarta volna. Volt olyan is, amikor a közeli kisállatokat etettük, valamilyen ételt át akart dobni a számára magas kerítésen, a lendülettől hanyatt esett, majd a körülöttünk állók számára monda hangosan: "Én néha szeretek úgy dobni, hogy elessek!"

Ábel kicsikém tegnap altatáskor váratlanul mondott két idézhető :) mondatot!

"Nem kell mindig nyerni!"

"Nem az okos a bölcs!"

Hozok róla egy régi képet, tegnap került elő, nekünk nagyon tetszik. 

2013-04-06  08:14
    Bbohar (47984)
    előzmény:
  71. 2013-04-06 08:1447984.
    Hát ez Klára nem semmi! Örülök hogy nem ütötted meg magad, de nagyon vicces ahogy leírtad, ahogy belülről átélted!!! Csudajó!
    klára13 (47977)
    előzmény:
  72. 2013-04-06 08:1347983.

Lemaradtak a bábcsoport : 

Bbohar (47982)
    előzmény:
  73. 2013-04-06 08:1047982.

Sajnos még felénk is borús, hideg az idő. A napsütést nem tudom mikor láttuk utoljára, télikabátot, téli holmit hordunk.

Mindenki fáradtabb, a munkatársaim, a gyerekek, én is.

Szerintem ilyenkor már jó idő szokott lenni, sokat vagyunk kint máskor a levegőn, és salátákat, gyümölcsöket eszünk vacsorára. A vitamintartalékok töltődnének, és most nem.

Sajnos :(.

Eszter kislányom ma szülinapi zsúrra megy, és addig mi vigyázunk a zsúr tartók kislányára, a mi keresztlányunkra, Pankára.

Máskülönben a férjem szakdolgozatot ír. (az enyém még ki tudja mikor lesz kész..) én meg majd igyekszem a gyerekeknek valahogy jó-vá tenni a hétvégét, és azért ebben az időjárásnak is szerepe van, ha esik akkor az nem jó :)

Benedekék bábcsoportjának készült egy fb. oldala :)

Engem kértek meg rá, fogalmam sem volt hogy kell ilyet létrehozni, de sikerült :)

A tavalyi nagy sikerű darabjukat teljes egészében feltették a youtube-ra, tv adó rögzítette jó minőségben. Szerintem nagyon jól sikerült, mondjuk elég hosszú, felnőtteknek legalábbis :)

http://www.youtube.com/watch?v=--eLIjjeXRQ

Esz ter nagyon olvas, remélem nem lesz ebből gond az iskolában, egyy nap alatt elolvasott egy könyvet, 95.-oldalig, az utolsó fejezetet hagyta meg magának holnapra...nagycsoportos.. és máskülönben szerelmes.. legalábbis valamiféle plátói szerelmet nevelget magában.

Volt egy kisfiú, Illés,  akivel közösen tervezték pici koruktól a jövőt, de Eszter az idén farsangkor elkövette azt a hibát, hogy szerette volna hogy ha a 7 nap egyikén menyasszony-vőlegény öltözéket vennének fel. A kisfiú viszakozott, ő minden nap pókember vagy valami efféla akart lenni, itt megtört a sok éves kapcsolat.

Az iskolai lépegetőn, egy kisfiú nagyon kedvesen, udvariasan szólt hozzá, vele akart játszani, tudta a keresztnevét-ennyi, Eszter azóta neki ír, rajzol, "szerelmes leveleket" Matyinak :) 

Ábel pedig húsvét táján az édesszájúból cukorfüggővé lett. Egyre több és több édességet akart enni, persze hát volt is a locsolásból és mindenhonnan. A viselkedése egyre agresszívabb lett, megváltozott a cukor hatására. Mikor ezt felismertem,  megállítottam a folyamatot, öröm és döbbenet nézni, hogyan változott a viselkedése a cukor elhagyására. 

2013-04-05  16:35
    Princino (47972)
    előzmény:
  74. 2013-04-06 05:1547981.

Örülök Klára , hogy ügyesen estél, nem lett semmi bajod. Erre mondták régen , ha az ember tudná, hogy elesik, leülne. Azért tanulunk eséseinkből, mert rájövünk, hogy figyelmetlenek voltunk, Én is jártam így !

Két évvel ezelőtt a felfagyott járda egynletlenségében botlottam meg, estem nagyot . A télen ebből okulva figyeltem az ominozus helyet , nehogy megit megbotoljak. Erre 5 méterrel előbb egy másik felfegyás vágott földhöz

klára13 (47977)
    előzmény:
  75. 2013-04-06 05:1047980.

Szervusztok !

Csütörtökön lemeszeltem a spájzot . Nem is a meszelés volt a nagy munka , hanem s ki-és berakodás. A polcokat  lemostam , egyes polcokon kicserélte Sándor a viaszosvásznat.Tegnap vásárolni voltunk, főztem, jött Donát és vége volt a napnak. Még tegnap is kissé fáradt voltam . ma virágot kell ültetnem, mert a gumókat cserépben kaptam, melyet vissza kell vinnem gazdájának. Ha lesz kedvem és erőm ,kicsit a fóliában matatok. Holnap délután kipakolom a konyhát , azt is lemeszelem. Szerencsére 1,5 méter magassági csempézett, így nem lesz nehéz dolgom. Csak a felső részeket kell levenni és a benne levő poharakat , tányérokat stb kiszedni. Marikával még hétfőn visszatesszük. Persze előtte minden kimosunk, lemosunk Megállapitottam,hogy már nem vagyok a régi,. mert a konyhát régen évente meszeltem, illetve csináltuk Paula nénivel.

2013-04-06  03:57
    klára13 (47979)
    előzmény:
  76. 2013-04-06 03:5747979.

Magdikám, szép álmokat kívánok. Nehogy dolgozz álmodban is, mint már többször előfordult!

Bújok vissza ágyikómba, már aludtam egy sort, és most folytatom. 

Reggelire fincsi kávét ... jaj, ezt csak  Hus tudja igazi csábítóan ragozni!

Maradok az én egyszerű stílusomnál: jó reggelt kívánok! Napsütést, meleget, virágokat!!!

2013-04-05  21:59
    Kusza (47975)
    előzmény:
  77. 2013-04-06 03:4747978.

Évikém, ha férjed példáját követed, ezek szerint jó úton jársz! További sikeres gyógyulást kívánok!

Lassan esett le a tantusz, hogy mi is a tüzelőbugyi. Tényleg lehet kapni az állatok áruházaiban. De lehet ám utánfutót is kapni nagytestű kutyák számára! A gazdi hajtja a biciklit, és a kutya a remek kivitelű és nagyon drága utánfutókocsiban feszít! Ez ám a fejedelmi helyzet!

Több évvel ezelőtt kitört egyszer a topikban a körömpörköltláz!  Valamelyikünk elkezdte, és akár hiszed, akár nem, azt hiszem, mindegyikünk kedvet kapott hozzá! Sőt, azt terveztük, hogy Sasa "Fogadó a körömpörkölthöz" címmel nyit egy vendéglátóipari egységet! Ám az élet a sütemények sütögetéséhez sodorta, ami igaz, az igaz, kellemesebb illat terjeng üzletükben, ahol férjével együtt serénykednek, és sikerre vitték vállalkozásukat Mandala néven, Révkomárom belvárosában.

2013-04-05  14:35
    Ezüstsirály2000 (47969)
    előzmény:
  78. 2013-04-06 03:3247977.

A legjobb, amit tehetünk magunkkal, Anitám, ha büszkék vagyunk magunkra!

Ma én is nagyon büszke voltam magamra.  Elmesélem, mert semmi baj sem történt belőle, de rettentően vicces eset volt!

Olyan sportcipőszerűséget húztam fel, vastag recés talpút, ami nagyon kényelmes. Siettem át városközpontunkban az úttesten, aztán amint már a járdánál felléptem, tudod, az a betonelemes  útburkolat volt, és egy kis emelkedő, ahol egyszerűen megakadt, letapadt vagy hogy is mondjam, a vastag talp. Én viszont órási lendületben voltam, és húztam tovább, mint a vadludak az égen, de én a földön voltam, és akkorát bukfenceztem, hogy cirkuszi produkciónak beillett volna. Jobb oldalamon landoltam, és egyszerűen tovább bukfenceztem, átfordultam! 

Még csak meg sem ütöttem magamat! Óriási közönségem volt, de sajnos senkinek sem jutott eszébe megtapsolni a produkciót. Egy fiatal hölgy hozzám lépett, összeszedte kalapomat és ridikülömet, egy másik, idősebb, kiszaladt az étkezdéből, de segítségre nem volt szükségem a felálláshoz, mert majdnem olyan szélsebesen felpattantam, mint ahogy felbukfenceztem.

Előzőleg, ahogy letettem az út szélén kocsimat, egy másik alig tudott mögém beállni, és eszembe jutott, hogy előbbre kellene gurulnom, helyet adni neki, de már szálltam ki, és nem tettem. Ezért aztán csak az járt eszemben szenzációs repülésem pillanatában, hogy Isten nem bottal ver!

Kérlek, nyugodtan merd esetemet, azaz estemet humorral  nézni, felesleges a szörnyülködés vagy az intelem. Vigyázok magamra, de ha megáll a cipő, akkor megáll a cipő, ám az idő és én nem! Azóta tűnődöm, hogy talán a görkorcsolya biztonságosabb lenne sportcipőmnél!

2013-04-05  16:41
    Princino (47973)
    előzmény:
  79. 2013-04-06 02:5947976.

Annyira meghatódom Virágom, amikor leveleidet olvasom. Példamutató, ahogy életetek harmóniáját szervezed és fenntartod, akár áldozatok árán. Gondolok itt a korai kelésre.

Ez a novemberies tavasz bizony megvisel mindnyájunkat. Reménykedjünk, hogy hamarosan vége lesz, jön az igazi tavasz. Hánykor szoktatok ágyba bújni? Mert a fáradtság ellenszere a vitamindús étkezésen kívül a pihenés. Hidd el, erre nem szabad sajnálni az időt!

Különös, hogy a vasárnapot nem szereted. Vajon miért? Talán, mert túl közel van a hétfő? Mást nem tudok elképzelni. Mondd el, jó? 

2013-04-05  16:35
    Princino (47972)
    előzmény:
  80. 2013-04-05 21:5947975.
    Még benéztem egy kicsit, de látom, már visszavonult mindenki, így jó éjszakát kívánok mindenkinek!
  81. 2013-04-05 17:1347974.
    Igenis Magdikám! Repülök! Most!
    2013-04-05  14:54
    Kusza (47971)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  82. 2013-04-05 16:4147973.

Szerbusz Klárám!

Bizony, bizony meg kell hogy mondjam, kicsit büszke is vagyok magamra, hogy (ugyan nagy igyekezettel, de) már elég jól sikerül lerakni a munkát. Nem mindig, mert amikor valahol nagy baj van, az változatlanul megvisel, de a könnyebb dolgokon könnyebben átugrom. És látszik férjemen is. Ő is nyugodtabb. Mindig mondta, hogy meséljem el nyugodtan, ami bánt és meg is hallgatott és nagyon édes volt, mert még megoldásokat is próbált keresni nyugtatásomra. És sosem morgott, ha meséltem neki a benti dolgokról és hogy mi bánt ezekkel kapcsolatban, de most mintha fellélegezne attól, hogy én sem nyugtalankodom annyit. Sajnálom, hogy eddig is terheltem ilyesmivel. Mostmár nagyon oda fogok figyelni. Egy házasság úgyis annyi mindenen múlik és én eddig is igyekeztem, meg ezután is fogok nagyon! Örömmel olvastam kertészkedésetekről! Ölel: Anita 

2013-04-03  18:53
    klára13 (47944)
    előzmény:
  83. 2013-04-05 16:3547972.

Szerbusz Klárám!

Tényleg nagyon fáradt is voltam a héten. Egész héten minden nap majd leragadtak a szemeim és a reggeli kikelés az ágyból szerintem még sosem volt ilyen nehéz. Ebben a rossz időben egyébként is fáradékonyabbnak éreztem magam, és aztán még az óraátállítás is közbejött. Nem baj, eltelt a hét, mostmár jön a hétvége, a kedvenc napjaim. Imádom a péntek délutánt és a szombatot is. A vasárnapokat nem szeretem. És ma kicsit előkészülök a holnapi ebédhez is, és így holnap sem lesz egyszerre sok dolgom és ma is jól elvagyok :) Azt hiszem, ez a legjobb bennem, hogy az időmet nagyon jól be tudom osztani. Nálad mi újság? Ott is pocsék az idő? Itt egész héten minden nap esett és hideg is van. Sokat gondoltam rád egész héten attól, hogy nem tudtam annyit jönni. Ölel: Anita 

2013-04-05  05:50
    klára13 (47965)
    előzmény:
  84. 2013-04-05 14:5447971.
    Évike, nézz be a postádba!
    2013-04-05  14:48
    Ezüstsirály2000 (47970)
    előzmény:
  85. 2013-04-05 14:4847970.

Kedves Klára!

Álmodoztam már erról, ha tehetném, megvásárolnám mind a 34 apartmant itt, és csakis állatokat telepítenék bele. Ember ide a lábát be nem tehetné!

Egyenlőre még nem nyertünk a lottón.

Eddig ez a második fiú kutyusunk, lányokhoz se gyerekben, se kutyusban nem értek.

Hallottam már tüzelő bugyiról, de még nem láttam olyant.

No, csak sokasodjatok! Jó is az!

2013-04-05  06:09
    klára13 (47966)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  86. 2013-04-05 14:3547969.

Szia drága Klárám! Köszi a bíztatást!

Bár elmúlt a Húsvét, én lettem a nyúl, természetesen a kísérleti.

Van ugye még 2,5 hónapom a kontrollig, a meglévő cseppeket megpróbálom úgy variálni, ahogy érzem, hogy nem kellemetlen.

Férjem már régóta nem az előírás szerint alkalmazza , mégis megdícsérik az eredményéért.

Sajnos, szintén ezzel küzd, de már régóta, ő a rutinosabb.

Mi jót tetszik főzni?

Nálunk hirtelen elhatározásból körömpörkölt fő, és kocsonya.

Jó kis lájtos, ritka vendégek az asztalunkon.

Ma a hírekben sorolták, melyik élelmiszer lesz drágább, és mivel függ össze. Már csak nevetek az egészen, annyira nem tudjuk befolyásolni, és persze, meg van a stáb, aki ehhez legyártja az ideológiát.

Hogy melyik is? Természetesen mindegyik.

Ez van.

Pusszantás.

2013-04-05  05:31
    klára13 (47963)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  87. 2013-04-05 12:3147968.
    Regi idok  tavaszai - egy oldal ,amit nemreg dobtam ossze  - egy kis hangulatjavitonak .
  88. 2013-04-05 12:1147967.

udv mindenkinek !

Itt  vagyok az egyetemen a szuper  komjuterek kozt -mely meg az nlc - et is kinyitja 

Remelem  a tel mar eltakarodott es megkezdodott a tavasz .

Itt  mar a nyar is itt van -sajna . 37 C  -de azert reggel este meg jo az ido .

Fesztivalok   minden  hetvvegen - ugy latszik a helyi turizmus miniszter meg akarja  mutatni , hogy ez nem egy unalmas emirseg .

Mult heten virag / gasztronomiai /lovas / indiai tavasz fesztivalok voltak kulonobozo helyeken .Jovo heten afrikai fesztival lesz .

az obolben elo magyar lanyok nagyon megorultunk mikor megtudtuk , hogy  oktober vegetol beindul a fapados dubai es budapest kozt   csak 200 euro oda-vissza  szolt a hirdetes . Aztan az euforia kicsit lecsillapodott reszemrol . Az elso heten 200 euro   utana mar 300 euro a jegy plusz csomag dij 25 euro/borond .atjutni dubaiba es vissza 100 euro igy mar alig van kulonbseg   csak egy kicsi .... legalabb a dubaiban elo magyarok orulhetnek - nekik tenyleg olcso igy ... es ha akarnak havonta is hazaruccanhatnak

egyelore mi nem utazunk - csak tervezgetunk

kellemes hetveget mindenkinek ! 

89. 2013-04-05 06:0947966.

Hatalmas füttykoncert van a kertben - szerencsére nem nekem szól, nem engemet fütyülnek ki.

Itt pedig bent horkolás, mint a régi szép időkben, amikkor még nem egyedül aludtam!

Rattan kanapéján Zsuzsu szundikál - alatta puha paplan, fölötte puha paplan -, abbahagyta őrzésemet. Mert a földön pedig Tomi horkol - alatta paplan , betakarva fürdőlepedővel, ami már övé. Megőrült Pölli tüzelésétől, és bemenekítettem hozzám. Zsuzsu féltékenyen les egész nap és mindig.

Hamarosan Zsuzsu tüzel,  nagy iramban szerelmeskednek majd Tomival - a méretkülönbség lehetetlenné teszi az utódkészítést.Őket nem különítem el.

Aztán majd tüzel Lili....

Soha nem sejtettem, hogy lánykutyáink is lesznek - aztán jött Zsófikám a lánykutyaőrülettel. Ami viszont biztató, hogy lemondott Bazsi a nagytestű kutyáról, Tomi az utolsó. Ez nagyon helyes.  Úgyis Cassandraként jövendölöm a szép jövőt: lesz itt még jó néhány kutyuska! Úgy találom,

hogy négy-ötévenként megtart egyet-egyet Zsófim, és mert nálunk az állatok sokáig élnek - Kajli nyuszi már majdnem 10 éves és fürge, mint a nyúl -,  lesz itt még 16 kutya is! De addigra már eggyel kevesebb anyós. Ez vigasztal.

Szép napot kívánok!

90. 2013-04-05 05:5047965.

Édes kis Anitám!

Nagyon-nagyon fáj szívem értetek, hogy emiatt a hülye és értelmetlen óraállítás miatt most még inkább hajnalban kell kelnetek. Tudjatok este minél előbb elaludni, ezt kívánom,  talán könnyebbé teszi a felkelést. Békés, könnyű napot kívánok!

2013-04-03  10:17
    Princino (47936)
    előzmény:
  91. 2013-04-05 05:3347964.

Na, azért jobb a helyzet, mint elsőre láttam:

Pénteken fokozatosan beborul az ég, és egyre többfelé várható eső, zápor. Enyhülés kezdődik: 10 fok körüli értékeket mérhetünk délután. A keleti szél megélénkül, néhol megerősödik.

Szombaton eleinte borongós időre van kilátás, majd a megerősödő északnyugati szél hatására lassanként felszakadozik a felhőzet. Elszórtan valószínű zápor.

Vasárnap változóan, de még mindig gyakran erősen felhős idő lehet, egy-egy záporral. Az északnyugati szél csak lassan mérséklődik.

Hétfőn változóan felhős idő várható, már legalább néhány órás napsütéssel. Kedden átmeneti felhősödés, elszórt zápor lehet. Szerdán és csütörtökön már igazi tavaszi időre van kilátás 14-15 fok körüli értékekkel a többnyire napos időben..

2013-04-04  23:01
    Ezüstsirály2000 (47962)
    előzmény:
  92. 2013-04-05 05:3147963.

Évikém, persze, hogy lesz javulás! Az orvostudomány és a sokat szidott gyógyszeripar ma már csodákra képes. Mutatja ezt a nagyon megnövekedett élettartam. Hol a csudában voltak fél évszázada 95-100 éves emberek?

Könnyen mondom én, hogy türelem, pedig én is ezerszer elkeserednék. Még így is, hogy semmi okom rá. Évikém, ha továbbra is bízol remek orvosnődben, az átsegít a sötét perceken. Ügyes vagy és okos, és ezentúl nem engeded meg magadnak, hogy átmúlassad az  éjszakát. Az senkinek sem jó. Tudod, az éjszakai fórumozásra utalok.

Sok a víz, ahogy mondod. De benneteket közvetlenül nem fenyeget, ugye?  Holnapra, holnaputánra esőt mond a Köpönyeg, de legalább az éjszakai fagyokat kijavította. A hőnap közepére jósol jó időt.

Csudára tetszenek a te izgő-mozgó képecskéid!

2013-04-04  23:01
    Ezüstsirály2000 (47962)
    előzmény:
  93. 2013-04-04 23:0147962.

Szép estét Klárám!

Köszi, hogy ezt megírtad, akkor azonnal törlöm a kedvencekből, nem is mélyedek bele.Nekem a rengeteg frissítés a zavaró, de hagyom.

A reklámnál többször megkér, csak egyszer engedélyezzem, azt kibírom.

A tegnap estét ma késő  délutánig kihevertem, de bizony tele volt a liberóm, lesz-e javulás?

Tudom, a számítógép is rontja a szemet, de ha már ez se, akkor...no comment.

Végig izgultuk a kézilabda mérkőzést, érdemes volt, győztünk a horvátok ellen kőkemény kűzdelemben.

Nélkülünk sportot nem közvetítenek.

Mindhárman sportoltunk, talán ezért.

Azt a curlingot, vagy mit , ahol egy partvissal egyengetik az utat ki nem állhatom, a többi jöhet.

A tó vízállása nagyon magas, a zsilipeket kinyitották, már két mesterséges patakon engedik le a vizet.

Ezen Bubi is meglepődött, mert a hotel kerítése mellett sétált, köztünk volt a vizes árok, de megoldotta, átugrotta.

Sok a parton a belvíz. Mi még ne szóljunk egy szót sem, ennél jóval katasztrófálusabb területek vannak.

Szép álmokat!

Szeretettel ölellek:Éva.

2013-04-04  18:11
    klára13 (47960)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  94. 2013-04-04 22:1847961.
    Szép álmokat!
    2013-04-04  18:11
    klára13 (47960)
    előzmény:
  95. 2013-04-04 18:1147960.

Évike, néha hibázunk, aztán megfizetünk érte. Érdemes jobban kímélned szemedet.

Éppen letöltöttem egy reklámszűrőt: Adblock Plus - böngéssz a  weben zavaró reklámok nélkül. Sajnos, másolni nem engedi.

A paleot nagyon ellenszenvessé tette családunkban, hogy egyik apa ikreinek almára kent zsírt vagy májkrémet ad vacsorára. A gyerekek kissé csököttek, és ezért a paleot hibáztatjuk.

2013-04-04  17:10
    Ezüstsirály2000 (47957)
    előzmény:
  96. 2013-04-04 17:2947959.

Zsuzsikám!

Aranyvessző ágam most nincs, bár nagyon szeretem, de mivel április van, íme egy teljességgel politikamentes dal a szép virágról:

http://www.youtube.com/watch?v=6RZXSZJiEDM

Remélem, átengedi.

2013-04-02  14:19
    Zsumi45 (47901)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  97. 2013-04-04 17:2547958.

Szervusztok!

Udvarunkban a nagy diófa alatt (!) van aranyvessző bokor, sajnos egyre kevesebb virágot bont, pedig nagyon szeretem. Már gondoltam, ősszel megpróbálok vesszőből új helyre  szaporítani.

Egyelőre nem sikerült megszavaztatni az erdőritkítást, pedig már tapodtad

napos hely sincs. ( könyörgöm, hogy köll ezt írni?)

Klárám, a  sorrend: Zita, Tünde, Dóra. (középső az anya

Sajnos nem láttam a filmet,  mentem. ja, elöbb:

Újabban baglyokkal fekszem, de pacsirták ébresztenek. Így aztán nappal

.

Ma még mindig maradékokat ettem : rántott gombát, karfiolt és zeller karikát, némi hideg sülttel, salátával. 

Olyan felhős, borongós, hogy a ellenére is csicsikálni támadt kedvem. 

Ajánlom nektek is! 

idézet:
    Zsumi45 (47900)
    2013-04-02 14:03:30

47.900!

Mérföldkő!!!

Gratulálok Zsumikám!

Talpalatnyi, vagy tenyérnyi, hagyd a csudába azt a tapodtatot!

Megértjük mi így is, úgy is!

2013-04-02  14:03
    Zsumi45 (47900)
    előzmény:

Ezüstsirály2000
  98. 2013-04-04 17:1047957.

Szia Klárám!

Futtattuk a Windows Doctort és soron kívül a Lemez-töredezettség mentesítőt is, bár ez utóbbit a gép csinálja rendszeres időközökben.

Lassú volt a gép, tele űrszeméttel, amit akkor is bekapunk, ha nem akarjuk.

Van még egy vírusfigyelő is, azt is. Ő szerencsére elakadt, és addig dolgozott, amíg elhárította a hibát.

Lett egy kis gondom az iccccakázás után, nagyon kifáradtak a kis pilácsaim, kb. ma délutánra tértem magamhoz. Sose öregedj eg!

Ez a fenti hirdetés a  Hilda - topikban is benne van, gondolom, minden topikban.

Bele se merek gondolni, mibe került ez a hirdetőnek.Nekem a padlizsán semmilyen színben nem jön be!

A paleo-t ismeritek?

http://hajraegeszseg.hu/cikk/2013-04-04/gy ogyulas-fogyas-eletero-a-paleo-mozgalom-egyre-nepszerubb-haz ankban

Nekem új a dolog, de jónak tűnik.

Puszi.

2013-04-04  09:24
    klára13 (47951)
    előzmény:

Ezüstsirály2000