Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2013. szeptember 2. 14:18101.
    Most indulok értük, nálunk mindkettőnek négyig van. Várom a történések mesélését. A nagynak holnap erdei iskola. oda készítem pár napra. Önkéntes kötelező.
  2. 2013. szeptember 2. 13:54100.

    Igen, tudom én hogy ezt is fogjuk szeretni, és jövök is nagy-nagy örömmel, csak hát nekem a tavalyi igazán különleges volt.  

     

    Annyi szeretetet és aggódást kaptam tőletek , mint talán még soha sehol, ráadásnak a készülődés örömei mellé.

     

    Látod, már a karácsonyfás kalácshoz sem kell receptet kitalálni, ennél jobbat mint amit feltettetek úgysem tudnánk.

     

    A töltöttkáposztát én is nagyon szeretem, bár az nálunk évente elég sokszor teritékre kerül, így karácsonykor soha nincs.

    A karácsonyi menű általában mindig más, szeretek újdonságokat készíteni, és szerencsére a család is vevő rá.

    Próbáltam már én is a gesztenyés pulykát, nem igazán szerettük.  

    Jó sok receptet tettetek már fel, ha ez így megy karácsonyig, akkora lesz a választék, hogy nem tudunk majd dönteni melyik legyen.

     

    Nekünk is nagyon szép műfenyőnk van, amíg az unokák kicsik voltak, mindig élőt vettünk, most már 18 és 22 évesek.  

    Mire a két pici megszületett, addigra már megvolt ez, de mi nagyon szeretjük. 

     

    Néhány fotó a tavalyi karácsony visszaidézésére:

    1-2.  A vacsoránk egy kis része, szűzpecsenye Wellington módra /gomba helyett spenóttal/, leveles tésztában

    3. Házilag készült müzli ajándékba, még csomagolásra várva

    4. Néhány süti  

    előzmény:
    fórumozok (70)
    2013-09-01  22:20
  3. 2013. szeptember 2. 12:5899.

    Nálunk még az egyik kedvenc az aszaltszilvás pulykamell- KIkloffolom a húsikat,fogok egy szelet bacon szalonnát,a szelet húsit ráteszem,abba rakom a szilvát és feltekerem,aranyos kis töltikéket kapok.Egymás mellé rakom egy tepsiben vagy tűzálló edényben,majd ízlés szerint kikeverem az öntetet,amivel bekenem a töltikéket:-)) Majd fóliával letakarom!!!!

    Öntet: méz-mustár-bors-pici só.

    előzmény:
    *Noa* (98)
    2013-09-02  12:43
  4. 2013. szeptember 2. 12:4398.
    Szilikonból akartam kiöntőt készíteni,egy gipsz figurát nyomtam bele a folyékony szilikonban,de nem sikerült,túl vékony lett,meg nehezen tudtuk kiszedni belőle a formát. Még gyakorolni kell!!!
    előzmény:
    Szisszka (94)
    2013-09-02  10:31
  5. 2013. szeptember 2. 11:2597.

    Szia!

    Nálunk évek óta gesztenyés pulyka van :) az egyik amit szoktam csinálni: a pulykamellet felszeletelem, klopfolom, teszek a szeletekre a gesztenyés töltelékből, feltekerem, fogvájóval összetűzöm, panirozom, kisütöm forró olajban. A másik: szintén felszeletelem a pulykamellet, ráhalmozom a gesztenyés tölteléket, és leveles tésztába bugyolálom, megkenem a tetejét kis tojással és be a sütőbe.

     

     Ez a gesztenyés töltelék nagyon ígéretes.

     Hogy készíted és ízre milyen?

    előzmény:
    Szisszka (94)
    2013-09-02  10:31
  6. 2013. szeptember 2. 11:0496.
    http://gastromania.hu/index.php?option=com_recipes&id=3452 Én ezt csináltam már meg többször és nagyon finom 99 húsétel 33 ételfotó  cimű könyvből van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (47)
    2013-09-01  19:09
  7. 2013. szeptember 2. 10:3195.

    Szaisztok!

     

    Én is nagyon vártam már a 2013-as kezdést

     

     

    Olyan sokat tanultam tőletek és olyan jó érzés ennyi "karácsonybolond"-dal együtt lenni...  

     

    Most még egy kicsit élvezzük a nyárutót, egy kicsi meleget, napsugarakat, majd  novemberben a zúzmara csillog ránk  ...

     

    Szép napot mindenkinek!

  8. 2013. szeptember 2. 10:3194.
    Fenyő: nekünk műfenyőnk van, már két éve ( most lesz a 3.), gyönyörű, 2m-es, sűrű!
    A férjem ment a szokásos dec. 23-i jajjeztmégelfelejtettük bevásárlásra ( na meg akkor veszi meg az én ajándékom is :D ) és akkor meglátta ezt a fát, 50%-kal leárazva. Bevallom, tavaly jól jött, hogy nem kellett plusz pénz még az élő fenyőre is! Mi nagyon szeretjük!

    Valakilánya
    Azért ez az éjjel-nappal meló kemény lehet... :(

    Töltött káposzta: imádom, a kedvenc kajám!!!! :) bármikor, bármennyit képes vagyok megenni belőle! :) de látom, nem vagyok egyedül vele ;)

    Halleves:
    Sajnálom a lisztérzékenységet :( nem lehet könnyű :(

    Nálunk évek óta gesztenyés pulyka van :) az egyik amit szoktam csinálni: a pulykamellet felszeletelem, klopfolom, teszek a szeletekre a gesztenyés töltelékből, feltekerem, fogvájóval összetűzöm, panirozom, kisütöm forró olajban. A másik: szintén felszeletelem a pulykamellet, ráhalmozom a gesztenyés tölteléket, és leveles tésztába bugyolálom, megkenem a tetejét kis tojással és be a sütőbe.

    Én reggelente már érzem az ősz illatát, minden reggel 6-7-ig kutyát sétáltatok :D és igencsak elkél a pulcsi.

    Eira
    Nagyon szuper recepteket tettél fel! :)
    A 46. Hsz-ben tettél fel képeket, és azon a képen, amelyiken a szivecskés süti van, van az a másik is, az a csokis... annak elkérhetem a receptjét?

    Fórumozok:
    Én is gyűjtöm a 100, 200 ft-osokat, csak a gyerekek mindig elkunyizzák :D

    Reni
    Hu, de jol hangzik a szilva chutney! Nyami!

    Noa
    Hogy sikerült a gipsz öntés a szilikon formában?

    Eszterlili
    Jó sulikezdést a gyerkőcöknek! Nekem is ment ma a fiam oviba, nagyon büszke volt rá, hogy nagycsoportos már! :)
    Ebéd után hozom az oviból, másfél óra múlva mehetek is érte!

    Aniko
    De jo, hogy hoztad a receptet!!! Köszönjük! :)))

    Lacane :)))
    Sziaaaaa! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (26)
    2013-09-01  16:56
  9. 2013. szeptember 2. 10:2693.

    Lehet csatlakozni egy nap késéssel?

    Tavaly voltam, idén sem szeretnék kimaradni. Főleg, hogy névsor olvasás volt. Köszi Eszterlili!!!!

    Már elkezdtem a készülődést, de most napokig állni fog minden, holnap kezdődik a házunk "becsomagolása".

     

  10. 2013. szeptember 2. 10:0292.

     Én a fb-on láttam ezt a karácsonyfás sütit, itt a receptje is.

     

    Hozzávalók

    A tésztához50 dkg kenyérliszt5 dkg cukor7 g porélesztő1/2 teáskanál só1,2 dl tejföl1,2 dl víz2 tojás6 dkg puha vajA töltelékhez25 dkg aszalt áfonya (lehet barack vagy szilva is)15 dkg barna cukor12 dkg durvára vágott dió8 dkg puha vaj2 evőkanál olvasztott vaj1 evőkanál őrölt fahéj1,2 dl vízA díszítéshez50 ml juharszirup vagy méz10 dkg porcukor1-2 teáskanál tejpiros és zöld színű cukorkák

    Elkészítés

    Az élesztőt felfuttatjuk kevés langyos, cukrozott vízben. A tejfölt is langyosra melegítjük, majd a többi alapanyag hozzáadásával lágy kalácstésztát dagasztunk. Letakarva meleg helyen duplájára kelesztjük 1-1,5 óra alatt.

    Közben elkészítjük a tölteléket. Az aszalt áfonyát a vízzel felforraljuk, letakarjuk és alacsony fokozaton további 5 percig főzzük. Hozzákeverjük a barna cukor felét, majd kavargatva tovább főzzük, amíg be nem sűrűsödik, ezután hagyjuk kihűlni. Az apróra vágott diót összekeverjük a puha vajjal, a maradék barna cukorral és a fahéjjal.

    A megkelt tésztát 2 részre osztjuk. Egyenként kinyújtjuk 55x25 cm nagyságú téglalappá. Megcsurgatjuk az olvasztott vajjal, ezután elkenjük rajta a diós keverék felét, majd az áfonyás massza felét is. Szorosan felcsavarjuk bejgliszerűen, a tészta szélét összecsípjük. A rudat elosztjuk két részre, majd addig felezzük mindegyik részt, amíg 16 egyforma darabot nem kapunk.

    Sütőpapírral ellátott tepsi felső részén középre teszünk egy szeletet, ezután soronként mindig 1 csigával többet helyezünk el úgy, hogy fenyőformát kapjunk. A rúd széléről vágott szeletből alakítjuk ki a fa törzsét. Ugyanígy járunk el a másik tésztadarabbal is. 180 fokra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük nagyjából 30 perc alatt. Még melegen megkenjük a felhevített juharsziruppal és hagyjuk kihűlni.

    A fehér mázhoz összekeverjük a porcukrot annyi tejjel, hogy sűrű masszát kapjunk.

    Nejlonzacsóba kanalazzuk, majd a zacskó egyik sarkát ollóval lecsípjük, ennek segítségével rajzoljuk meg a girlandokat. Színes cukorkákkal díszítjük.

    http://jadekonyha.blogspot.hu/

     

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2013-09-01  11:21
  11. 2013. szeptember 2. 10:0191.

    Sziasztok!!!

     

    Sikeres sulikezdést!!!

    Nálunk ovi kezdés lesz!!!

    előzmény:
    eszterlili (89)
    2013-09-02  09:23
  12. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 2. 09:4090.

      Tudjátok, mi jutott eszembe? Pict még belemegyünk az őszbe, addig jobban megismerjük itt egymást, és amikor már valóságos  tél illata lesz a levegőnek is, mit szólnátok valamikor mondjuk ősz végén, tél elején egy topiktalálkozóhoz?Lesz időnk addig még átgondolni, megszervezni. Tényleg, mit szóltok, megjelentek az őszi kollekciók a kirakatokban. Már csizmát is láttam. Olyan jóóóó. Én annyira, de annyira nem bánom, hogy már vége a nyárnak. Sose szerettem a nyarat. Szippantottatok már mostanában a hajnali friss levegőbe? Olyan fincsi, picit már csípős, kora őszies, és amikor délután olyan lágyan, laposan, simogatóan süt a napocska? Na az milyen? Jönnek az igazi kirándulóidők! Lehet, a héten készítek forró csokit. Valahogy megjött rá a hangulatom, mikor ma reggel a kinti hőmérőnk 11 fokot mutatott. :-) Én elköszönök, délutános leszek, késő este tudok újra benézni. Nyugodtan hozzatok sok sok szép képet, fenyőkről, rénszarvasokról, mikulásról, angyalhajról, mindenről, ami a karácsonnyal kapcsolatos. 
     Vidám őszi napot kívánok Mindenkinek! 
    előzmény:
    eszterlili (89)
    2013-09-02  09:23
  13. 2013. szeptember 2. 09:2389.

    Sziasztok!

     

    Az újaknak üdv.Hát, nem semmi mennyit írtatok. Ma megkezdték a sulit mindketten.Beültek a padjukba, elrendezkedtek. Rengeteg mindent kellett vinni, ez minden évelején így van. Reméljük a legjobbakat.Halleves: Aranyos a karácsonyfa. Többiek: Már most jó kis képeket hoztok.Mi lesz itt karácsonyig? Tényleg kéne kérvényezni a rénszarvasos , a fenyőfás, a mikulásos, az adventi koszorús, a karácsonyi égősors, a szaloncukros, ajándékdobozos,templomos szmájlikat, kicsit színesítené a dolgokat.min a fenyőfásat már tavaly is hiányoltam.

  14. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 2. 09:1288.

    A tájképek helyett másra bukkantam:  Nézzétek, pici párom mit festett nekem tavaly télen ajándékba:-)A világ legcsodásabb festménye, és ez aztán valóban e-gye-di. Itt van a falon a nappaliban, minden nap megcsodálom ám. 
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  15. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 2. 09:0987.

     Kérdeztétek lentebb a sört: A karácsonyi vásárban a Bazilika mellett árulták egy lakókocsiban. :-) Boltban nem kapható sörkülönlegességek. Így kompletten lehetett megveni, készletben, egy guszta barna dobozban voltak elhelyezve, füle is volt, haza tudtam cipelni szépen. Azt hiszem, neten kellett előtte megrendelni, mert limitált széria volt. Árát ne kérdezzétek, elfelejtettem, talán 5 ezer és 10 ezer ft között lehetett, tényleg nem tudom már. 
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  16. 2013. szeptember 2. 09:0786.
    Szép jó reggelt! :)

    Nem semmi mennyit irtatok! :)))

    Megyek, elkortyolom a kávém és visszaolvasok
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  17. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 2. 09:0485.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Rosemary, Neked külön köszönöm a túrós süti receptjét, el fogom készíteni valamikor a közeljövőben. Tudod, mióta kiderült ez a lisztérzékenység, azóta ha tésztát, kenyeret vagy sütit akarok enni, el kell menni az Ecseri úti táplálékallergiások boltjába, na ott van min. 20 féle cukrászsütemény, gluténmentes lisztből elkészítve.

    Mondjuk nekem iszonyat szerencsém, hogy "sós szájú" vagyok, ezért nem szenvedek a sütikért. Jobban ugrok egy csülökért vagy egy jó pörköltért, mint a süteményért. Gyereknek is ilyen voltam. Nekem a kedvenc kajám a kocsonya és a töltött káposzta volt pici koromban is, most is az,  persze berántás nélkül. Ha anyukám berántotta, egész nap görcsöltem, viszkettem utána. Úgyhogy nincs mese, semmit nem szabad berántanom hagyományos liszttel. :-( De ünnepekre nem árt egy-két gluténmentes süti recept a háznál, amit Te már meg is oldottál nekem. Aranyos vagy, hogy fáradtál vele. Köszi még1szer! Lehet, hogy névnapomra elkészítem novemberben, majd teszek fel róla képet, oksa?

     

    Egyébként tegnap páromnak és barátoknak sütöttem sütiket, bevallom, megkóstoltam a tésztáját, de csak azért, hogy tudjam, kell-e még bele só, cukor, de bár ne tettem volna. Párom össze is szidott érte, mert estére már nagyon kikészültem, nagyon beteg voltam. Pedig csak csíptem egy icipicit, megízlelni, nyersen. Sajtos stanglit és két rúg mákos beiglit sütöttem, ezeknek több, mint felét elajándékozzuk. Szívesen sütök barátoknak, családnak. Nincs is ezzel semmi baj, csak hülye voltam, nem szabad még egy miligrammot se enni belőle, a nyers tésztát se szabad lett volna megkóstolni. Tudom ám, de nem akartam kockáztatni, hogy vajon elég sós-e vagy édes-e... Nagyon beteg voltam este, hasgörcsök, izzadás, verejtékezés, iszonyatos hátviszketés még hajnalban is, és kínzó hasmenés. Fel se keltem fél 9-ig. 

    Most már picit jobban vagyok, megittam a kávémat is, mindjárt ütök össze magamnak egy könnyű rántottát, kevés zsírral. Minden kiment belőlem, remegek az éhségtől.:-((

    Hogy jobb kedvem, hangulatom legyen, nézegetek néhány fenyőfás képet a dokumentumokból, melyeket tavaly télen fotóztam erdőben, utcán. És letettem az esküt a páromnak, hogy soha az életben nem fogok belekóstolni semmilyen gluténes ételbe. Még fakanál nyalás is bűnnek számít innentől fogva. 

    előzmény:
    rosemary (79)
    2013-09-02  00:01
  18. 2013. szeptember 2. 08:2984.

    A zsírtartalom miatt kellett frissfölt használni a receptekben, de bármivel  kiváltható ( tejfől,joghut,kefír) jó mindegyik.

    Sajnos én is nagyon szeretem a jó (házi) tejfőlt,tejet, vajat stb. 

    előzmény:
    tamtamtam (82)
    2013-09-02  06:50
  19. 2013. szeptember 2. 08:0283.

    A Frissföl növényi tejföl. A vegán ismerőseim használják rejföl helyett, m nem esznek semmilyen állati eredetűt.

    Szóval a tejföl az alternatívája, nem a joghurt :)

     

    Csak kiléptem a zugolvasó módból :)

    Tavaly is végig olvastam a topicot, volt egy csomó jó ötlet, aminek kb a felét se csináltam meg, de legalább minden héten fellelkesedtem vmiért

    előzmény:
    tamtamtam (82)
    2013-09-02  06:50
  20. 2013. szeptember 2. 06:5082.
    Tulajdonképpen mi az a frissföl? Nagyon gyanús neve van, én nem venném meg... A tejfölre hasonlít jobban? Vagy (ha már életmódváltás) inkább joghurttal lehet helyettesíteni?
    előzmény:
    rosemary (79)
    2013-09-02  00:01
  21. 2013. szeptember 2. 06:4781.

    Sziasztok! Nagyon örülök, hogy  megnyilt ez a topik Imádom a karácsonyt, nem is tartanak teljesen épeszűnek, mikor már a kánikula közepén tervezgetem a karácsonyi dekorációt meg a menüt.

    A tavalyi topikot is rendszeresen olvastam, az idén is biztosan sok jó ötletet találok itt.  

  22. 2013. szeptember 2. 06:3880.
    Láttátok? A top 9-ben máris az elsők vagyunk!
  23. 2013. szeptember 2. 00:0179.

    Kikerestem neked egy süti receptet a neve Túrós Kata.

    Életmódváltás kapcsán a lisztet rizslisztel  kellett helyettesíteni.

    Az alap recept almát ír, de én először ananászost ettem és nagyon ízlik a mai napig is.

     

    „Túrós Kata”

     

    Hozzávalók: 6 ek. rizsliszt, 3 tojás, 30 dkg sovány túró, fél cs. sütőpor, fél bögre olívaolaj, mazsola, alma (tetejére), reszelt citromhéj, fél doboz frissföl (nagy), édesítő, csipet só, méz

     

    Elkészítés: ez afféle „mindentbele” sütemény. Egy nagy tálba összedobálom a hozzávalókat, csak a tojásokat szedem szét, és külön felverem a habját. Összekeverek mindent, a végén belekeverem a felvert tojáshabot is (csak a felét!). Lapos tepsibe borítom, majd a tetejét kirakom szeletelt almával. Ha ez megvan, a tojáshab másik felét pici mézzel összeelegyítem és ezzel a masszával, megkenegetem a süti tetejét. Mehet a sütőbe, kis lángon fél órát sütöm. Nagyon fincsi! 

     

     

    Sehol nem láttam még ilyen fajta söröket, a párom is díjjazná mint ajándék! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (36)
    2013-09-01  18:13
  24. 2013. szeptember 1. 23:2878.

    Ilyen forgalom lesz végig itt, akkor elég nehéz lesz követni.Már most sok jó recept és finom étel és süti, nagyon jóóó.

    A készülődő bonbonokhoz, sütikhez és ajándékokhoz hoztam sk. elkészíthető dobozokat. Szunyó oldalán  http://creatiwitches.com/free.htm

    saját használatra szabadon letölthetőek. 

  25. 2013. szeptember 1. 23:1377.
    Eddig ez tünik a legolcsóbb hobbynak,amit eddig kipróbáltam!!!
    előzmény:
    tutusatu (76)
    2013-09-01  22:54
  26. 2013. szeptember 1. 22:5476.
    Most néztem utána jobban mi is ez a quilling technika. Hihetetlen szép dolgokat lehet alkotni. Egyszer biztos én is megpróbálom.
    előzmény:
    *Noa* (73)
    2013-09-01  22:34
  27. 2013. szeptember 1. 22:5275.

    Örülök,hogy nem csak a mi szekrényünk alján lapul karácsonyra szánt ajándék,sokan meglepődnek amikor mondom,hogy már vásárolgatunk.

    Én tavay nagyobb gyerekeknek kis üvegben forró csoki alapot raktam össze,és nagy sikere volt!!!

    előzmény:
    Daisy48 (19)
    2013-09-01  15:29
  28. 2013. szeptember 1. 22:4774.
    Én is szabolcsi születésű vagyok,20évesen kerültem el.Anyukám is gyakran készített töltött káposztát,nagyon imádom.Most heves megyében élek,és itt anyósom rántást tesz rá,így is jó,de paradicsomosan az igazi.
    előzmény:
    valakilánya (35)
    2013-09-01  18:12
  29. 2013. szeptember 1. 22:3473.

    Sziasztok!!!

    Igyekszem aktív résztvevője lenni a topiknak,nemcsak olvasója. Szeretek különböző kreatív technikákat kipróbálni,most a quilling a nyerő,de szeretem a gipszöntést,gyurmázást.

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  30. 2013. szeptember 1. 22:3072.
    Mennyein néznek ki ezek az ételek 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (36)
    2013-09-01  18:13
  31. 2013. szeptember 1. 22:2871.

    Nagyon szép képeket hoztál. 

    Aranyos fátok volt:-) Én az elmúlt években mindig elkezdem nézegetni, hogy na most idén mű fánk lesz (tavaly vagy tavalyelőtt itt a fórumon is volt 1-2 emberke, aki nagyon szépeket rendelt), de mindig arra az elhatározásra jutok, hogy amíg kicsi a gyerkőc, addig igen is legyen igazi. Tavaly egész nap a fa alatt ültünk, játszottunk és egyáltalán nem zavart, hogy januárban már hullott. Egy kicsit törtem is a fejem, hogy kellene majd levinni (2. emeleten lakunk). Egyik este nekiálltam és összevágtam a lakásban. Meglepő módon hamar végeztem. A szívem szakadt meg, de jobbnak láttam így, mint hogy csak úgy kidobjam az utcára. Számomra nagyon lehangoló, amikor látom, hogy hetekig ott fekszik szegény árva fa az út mellett. 

     

    Töltött káposzta???!! Imádom :-) Anyukám és a sógornőm is teljesen másképp csinálja, de mindegyik változat bármikor jöhet...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (33)
    2013-09-01  18:02
  32. 2013. szeptember 1. 22:2070.
    borcsamama, meglátod, ezt is nagyon fogjuk szeretni ... beindul majd a nagy készülődés és itt is remek dolgok fognak születni ... még akkor is, ha néhányat áthozunk tavalyról ... ha meg kitalálsz valami jó receptet arra a képre, akkor azt szívesen vesszük
    előzmény:
    borcsamama (45)
    2013-09-01  19:03
  33. 2013. szeptember 1. 22:0469.

    Sziasztok!

    Nagyon örülök,hogy elindult a topik!

    Én már főztem 3 féle szilvás chutneyt karácsonyra is hagyok,mert az ünnepi menühöz passzolni fog !

    Ajánlom Mindenkinek kipróbálásra!

    Szilva chutney narancsal:

    1,5kg magozott szilva

    3-4 ev.kanál cukor

    2 tk.kínai 5fűszer keverék

    1 ek.balzsamecet

    2 ek.worchester szósz

    2 narancs héja(nagylyukú reszelőn reszelve)

    1narancs leve

    gyömbér

    2-3db chili paprika

    3gerezd fokhagyma zúzva

    3 fej lilahagyma félholdra szelve

    A szilvát feldarabolom,majd a cukor kivételével mindent lábasba teszek és  takarékon elkezdem főzni.Én szinte folyamatosan kevertem,nehogy leégjen.kb.30-40 perc múlva beletettem a cukrot és így is főztem még 15 percet Én szeretem,ha darabos marad benne a gyümölcs!Forrón üvegekbe szedtem,fejreállítottam és száraz dunsztba hagytam másnapig!

    Ma ezt ettük sűlt krumplival és tarjával .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (67)
    2013-09-01  21:47
  34. 2013. szeptember 1. 21:5868.
    valami akciófilm megy a tévében ... karácsonyi zene van benne
  35. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 21:4767.

     Én elteszem magam holnapra, jó éjszakát, szép álmokat minden karácsonyrajongóimádó embernek! 
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  36. 2013. szeptember 1. 21:4266.
    Odaát feltettem a meghívót.
    előzmény:
    borcsamama (65)
    2013-09-01  21:27
  37. 2013. szeptember 1. 21:2765.

    Egyenlőre semmi épkézláb ötletem, de majd igyekszem gyorsan kiagyalni valamit. Nem ígérek semmit, de hátha.....

    Üveg helyett nem lehetne zacskóba tenni?  Akkor talán tudnék valamit.  

    előzmény:
    Eira (56)
    2013-09-01  19:49
  38. 2013. szeptember 1. 20:5264.
    én aszalt gyümölcsökkel töltök, szalonnába burkolok ... mármint a husit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (47)
    2013-09-01  19:09
  39. 2013. szeptember 1. 20:5163.
    az a torta milyen aranyos!!!!
    előzmény:
    Eira (46)
    2013-09-01  19:05
  40. 2013. szeptember 1. 20:4962.

    mooooooondtaaaaam én, hogy keeeeeezdőőőőőőődik

     

     

     

    most nyalogathatom a monitort 

     

     

     

     

    (az nlc akadozása is kezdődik, pedig még nincs advent)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (33)
    2013-09-01  18:02
  41. 2013. szeptember 1. 20:3761.

    Fórumozok
    Nagyon klassz a süti, amit feltettél! ;)

     

    sajnos recepttel nem szolgálhatok, de csendike megosztja majd velünk, nem csak a nyálcsorgató képet 

    előzmény:
    Szisszka (23)
    2013-09-01  16:35
  42. 2013. szeptember 1. 20:3660.

    Évek óta már augusztus első napjától gyűjtögetem a 100 és 200ft-osokat.

     

    vannak, akik ezt január 1-jén kezdik

    előzmény:
    fonicia (21)
    2013-09-01  16:05
  43. 2013. szeptember 1. 20:3459.
    még időben vagy a készülődést elkezdeni ... ha mást nem, listákat gyártani, terveket szőni, hogy mikor mit kell intézni, szervezni, csinálni
    előzmény:
    nekezd (16)
    2013-09-01  13:15
  44. 2013. szeptember 1. 20:3358.
    várom ... mármint a képet ... akár este hat után is ... de ha tudsz teleportálni, úgy is jöhet
    előzmény:
    Csendike (15)
    2013-09-01  12:56
  45. 2013. szeptember 1. 20:3157.
    kezdődik ... pár órát nem vagyok itt és majdnem 60 hozzászólás
  46. 2013. szeptember 1. 19:4956.

    Szeptember 24-n indulok, sajnos nem tart sokáig a jó, mert október 10-n mér itt leszek.

     

    A csempészést komolyan veszik, de mivel eddig mindig jó kislány voltam odaát /ahol az igazságot nem találtam/, nem valószínű, hogy átvizsgálnak, illetve csak simán elkobozzák és kidobják a paprikámat. 4 üvegről van szó mindössze.

    Olyan hirtelen jött az utazás, decemberről volt szó eredetileg. A 108. évembe lépek idén, bár azt hiszem, az a szülinap amit nem ünnepelnek meg nem számít - hoppá, akkor mindjárt levonhatok 4t! Hurrá!/ezt csak úgy suttogva, ebben az időszakban születnek a legszebb, legokosabb, legügyesebb leányok /

     

     

    Ötleteket hozok bőven, az utolsó alkalommal is 2ezernél több képet készítettem

     

     

    előzmény:
    borcsamama (55)
    2013-09-01  19:41
  47. 2013. szeptember 1. 19:4155.

    Mennyit jelent az a néhány üveg paprika, és mennyire komoly ez a csempészés.  Olyan dekor kell rá amitől nem látszik hogy mi van az üvegekben?  Mikorra kellene elkészülniük?

     

    Több kérdésem nincs.

     

    Ja és én is örülök neked, és remélem azért karácsony előtt még előkerülsz a világgámenésből!

    Kellesz nekünk ide a jó ötleteiddel, képeiddel, receptjeiddel, és a száz éveddel- ha meg van még mind.  Amúgy majdnem egy napon születtünk.

    Nagyon szeretek a blogodban bóklászni, mindig találok valami nagyon jót.  

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Eira (51)
    2013-09-01  19:21
  48. 2013. szeptember 1. 19:2654.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok én is. Évnyitóztunk, most értünk haza. A helyi tv egyike is vette, brrr...Most már mindkét lányunk iskolás. Majd ha jobban ráérek, átolvasok mindent, ma még a felszerelések ellenőrzése, mármint a tk-en kívülieknek hátra van. Jövő hétre talán belerázódunk.  Már hívott az egyik különórás tanár néni is, szombaton vár bennünket.Most mozgalmas az élet, de reméljük a legjobbakat.Mondtam is, lányom, épp szembe van az igazgatói, könnyen átküldenek, remélem, nem leszel  oda bérletes.

  49. 2013. szeptember 1. 19:2653.

    a belinkelt recepteket neked is ajánlom, a kép amit feltettem dekorálás elött készült a töltött koronáról

     

    előzmény:
    nekezd (52)
    2013-09-01  19:24
  50. 2013. szeptember 1. 19:2452.

    Valami finom karácsonyi töltött hús recept engem is érdekel.

    A köret nálam fix, mellé lehet még más is, de az édeskrumpli és a vörösáfonya nem hiányozhat.

     

  51. 2013. szeptember 1. 19:2151.

    Szia,

    örülök, hogy látlak. Most már minden csak jobb lehet. Ez a karácsony minden féle jó dolgot hozd magával

     

    megyek világgá, csomagolási ötletekre van szükségem

    néhány üveg paprikát viszek magammal /csempészek/, közönséges befőttes üvegecskékbe. Valamivel fel kellene dobni a kinézetét, időm meg a munka mellett alig 

    előzmény:
    borcsamama (45)
    2013-09-01  19:03
  52. 2013. szeptember 1. 19:1850.

    nálunk a többszöri próbálkozás ellenére sem sikerült megkedvelni a gesztenyés pulykát, pedig amúgy a gesztenyét nagyon szeretjük, sütve, főve, sütibe, de töltelékben nem

     

     

    én ezt a receptet csináltam meg tavaly, nagyon látványos és finom is

     

    általában kacsát vagy libát sütök, ez már hagyomány

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (47)
    2013-09-01  19:09
  53. 2013. szeptember 1. 19:1549.

    Köszi, már le is másoltam. 

     

    előzmény:
    Eira (43)
    2013-09-01  18:57
  54. 2013. szeptember 1. 19:1348.

    jól hangzik, én a kacsához rozmaringos meggycsatnit készítettem

     

    részleteznéd a receptet? gondolom egy kis vajon megpárolod az egészet és narancshéjjal vagy narancs szeletekkel ízesíted

     

     

    a narancs és a szilva nagyon jól kiegészíti egymást, nem rég főztem narancsos szilvalekvárt, nagyon finom lett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (13)
    2013-09-01  12:39
  55. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 19:0947.

     Gyönyörűek!  Bár én magam nem vagyok édesszájú, ezért kérhetem, hogy aki tud, valami nagyon finom, töltött karácsonyi húsétel receptet, az ossza meg velem! Ti csináltatok már gesztenyés kacsát vagy pulykát? Jól szokott sikerülni, illik-e a gesztenye íze a húshoz? Kacérkodok a gondolattal, hogy megpróbálom az idén. 
    előzmény:
    Eira (46)
    2013-09-01  19:05
  56. 2013. szeptember 1. 19:0546.

    Sok új nevet látok, mindenkinek jó estét

     

    kis karácsonyi hangulat

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2013-09-01  11:21
  57. 2013. szeptember 1. 19:0345.

    Sziasztok karácsonyimádók!

     

    Nagyon vártam már ezt a topikot, de meg kell vallanom őszintén, könnybelábadt a szemem, amikor láttam a másikat, és tudatosult, hogy ott vége.  Nagyon szerettem ott lenni tavaly, ill. egészen a tegnapi napig, még akkor is, ha az elmúlt év nekem elég keservesre sikerült.

    Bízom benne, hogy itt is ugyanolyan jó lesz, hiszen már most jó nagy a nyüzsi.

     Köszöntöm én is az újakat, és persze mindenki mást is.

     

    Szisszka, én is köszönöm neked hogy megnyitottad, és vállaltad ezt is és a blog kezelését is. Nem lesz kis munka, főleg ha jó sok ötletet hozunk. 

     

    fórumozok, szuper az a kalács, nagyon feldobja a dekoráció, mentettem is, valamikor biztos elkészül.  

  58. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 19:0244.

     Ezek szerint mégiscsak létezik. Csak emlegetnem, azaz megálmodnom kellett. 
    előzmény:
    Eira (43)
    2013-09-01  18:57
  59. 2013. szeptember 1. 18:5743.

    Jó estét lányok. Már van csomagolt karácsonyi ajándékom! A mér elkészült lekvárokról ne is beszéljünk. 

    Kifúrták a fülemet. Jó ideig nem hordtam fülbevalót és benőtt.  Még nincs egy hetes. Szerencsére nem gyulladt be. Kitűnő alkalom, hogy megajándékozzam magam egy vagy két új fülbevalóval karácsonyra

     

     

     

    itt a tiramisus golyó receptje 

    előzmény:
    nekezd (40)
    2013-09-01  18:29
  60. 2013. szeptember 1. 18:4342.
    Nem igazán sikerült feltenni a képet. 
    előzmény:
    nekezd (41)
    2013-09-01  18:41
  61. 2013. szeptember 1. 18:4141.
    Küldök képet az első pár szem bonbonomról. Később aztán belelendültem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (39)
    2013-09-01  18:23
  62. 2013. szeptember 1. 18:2940.

    Jaaaaa, a zserbósat szoktam én is csinálni, de azért érdekel a recept, hátha tanulok valami újat. Most viszont ki kellene dolgozni egy tiramisus bonbont is, ha már így alakult, 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (39)
    2013-09-01  18:23
  63. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 18:2339.

    Lökött vagyok, nekezd.:-) Nem tiramisu, hanem zserbógolyó. Ha érdekel, megkeresem a titkos receptes füzetünkben, vagy ha nem találom meg, páromtól megkérdezem a receptjét. Később jövök, kimosott a gépem. 
    előzmény:
    nekezd (38)
    2013-09-01  18:20
  64. 2013. szeptember 1. 18:2038.
    Tiramisu golyókról még nem is hallottam, de nagyon szimpatikus. Lehet, hogy itt már mindenki ismeri a receptet, de én szívesen venném, ha leírnád nekem is. Szoktam bonbonokat csinálni karácsonyra, szeretnék ilyet is készíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (36)
    2013-09-01  18:13
  65. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 18:1837.

     Most nézem, nem is tiramisu golyók, hanem zserbó golyók. Mindegy, ezekben a párom a nagymester, ő csinálta. Felét forgácsolt mandulában hempergettem meg, hogy szebb legyen.  Én is imádom a töltött káposztát, Valakilánya, meg tudnám enni minden héten kétszer is. Nem is tudom, miért csinálok ilyen ritkán... Most elköszönök egy kis időre, rendbe kell raknom a konyhát, fürdőszobát, és teregetnem is kell. Később jövök! Szervusztok addig is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (36)
    2013-09-01  18:13
  66. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 18:1336.

      A söröcskéket a párom kapta, és elmondhatom, nagyon jól eltalált ajándék lett.:-) A többi kaja messze nem egészséges, de hát ugye egyszer egy évben van csak karácsony, és akkor ki szabad lengeni az egészséges életmódból....  Egy ideje próbálom követni a paelo elvet, mondjuk úgy, hogy 70%-ban betartom, de azt is kényszerből, mióta kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok. Vérvétel, vékonybél biopszia eredménye hozta ki. Előtte már nagyon beteg voltam, senki nem tudta, mi bajom van. Lisztes dolgokat kihagyom az étrendből,  leggyakrabban magamnak külön pacsmagolok, de ha vendégeknek sütök-főzök, akkor természetesen hagyományosan, illetve, ahogy ők szeretik, úgy főzök mindent. Ezért, nekem a lisztes ünnepi kaják tabuk lesznek az idén is, de már beszereztem háromféle gluténmentes lisztet karácsonyra, talán létezik olyan desszert, nass, amit ezekkel is el lehet készíteni. Lesz időn kikísérletezni még az ősszel. Ma pl. zabliszt és rizsliszt keverékével készítettem gyümölcsszószt, a párom azt mondta rá, hogy még jobb lett, mint múltkor a "rendes" liszttel.:-) Legközelebb talán valami gyúrt tészta is kipróbálásra kerül a reform lisztjeimből, még az ünnepek előtt. Ja, a fotón a tiramisu golyókat a párom készítette. Töltött káposztát együtt csináltuk, a kiskifliket, buktákat meg én magam gyártottam, vittem barátnőmhöz ünnepi ajándéknak, nagyon örült neki, imádja. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (33)
    2013-09-01  18:02
  67. 2013. szeptember 1. 18:1235.
    Ja és a töltött káposzta, ahol én élek szabolcsban szinte minden hétvégén megcsinálják egyes házaknál. Valamikor én is sokat töltöttem, de mióta a család szétszéledt azóta ritkán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (33)
    2013-09-01  18:02
  68. 2013. szeptember 1. 18:1134.
    Nagyon szép volt a fád, most, hogy igy elnézem, lehet, hogy az idén is gyökerestől kérem a fámat, időben kiviszek egy nagy cserepet a fának. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (33)
    2013-09-01  18:02
  69. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 18:0233.

    Képek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (32)
    2013-09-01  17:58
  70. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 17:5832.

    Gyere csak, gyere! Szia, üdv köztünk.  Közben én útnak indítottam a páromat, szegény ma du 6-tól reggel 6-ig nyomja. Dizspécser, BKV-nál. Ott aztán nincs se ünnep, se semmi... Folyamatos a műszak. Épp ma mondta szegénykém, hogy tuti, hogy az idén a két ünnepnapból egyiket "el kell vinnie", vagy a karácsonyt, vagy a szilvesztert. Mondtam neki, ha engem kérdez, én inkább a szilveszterre szavazok, karácsonykor legyünk itthon, legyünk együtt. Majd én is a szilvesztert kérem magamnak a patikában. De jó nekünk, hogy így választhatunk, ugye?  Nézek pár képet a tavalyi karácsonyunkról, fáról, ételekről, dekorációról. 
    előzmény:
    korix (31)
    2013-09-01  17:25
  71. 2013. szeptember 1. 17:2531.

    Sziasztok!

    Jönnék én is. Remélem többet tudok itt lenni mint tavaly.

     

     

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  72. 2013. szeptember 1. 17:2030.
    Az elmúlt két évben falun vettem meg a fenyőfát, elmentem a gazdához, kiválasztottam és két nappal szenteste előtt elhoztam a frissen vágott fát. Egyszerü fekete fenyő volt, de jaunárban amikor megfosztottam a diszeitől akkor láttam, hogy az ágai kihajtottak a meleg szobában. Gondolom azért mert, hogy frissen volt vágva, és mert, hogy vizet tettem a tartóba. Úgy sajnáltam szegényt, hogy ki kell dobni, mert már idejét multa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (26)
    2013-09-01  16:56
  73. 2013. szeptember 1. 17:1629.
    Akkor egyformán állunk, nálam már nincs kicsi gyerek, de van olyan munkám amiben éjjel nappal dolgozom, de majd csak készen leszünk, hisz az idén időben hozzálátunk.
    előzmény:
    Szisszka (25)
    2013-09-01  16:51
  74. 2013. szeptember 1. 17:1428.
    Ez is jó amit leírtál, majd én is alkotok valamit, aztán októberben amikor a fiam szülinapja lesz elkészítem. Nekem is van a fagyóban szilva elrakva, jó nagy szemek voltak és negyedeltem őket. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (27)
    2013-09-01  17:00
  75. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 17:0027.

    Valakilánya!  Szívesen leírnám, ha tudnám a receptet, de egyszer ettem étteremben, és lenyűgözött, viszont nincs róla receptem. Mi is úgy találgatjuk ki a párommal, hogy miként kellene elkészíteni, hogy próbáljuk felidézni az ízt.Idén januárban ettünk ilyet egy étteremben, mikor párom szülinapját ünnepeltük.  Akkor fogadtuk meg, hogy karácsonyra elkészítjük, lesz, amilyen lesz. Annyit tudok Neked mondani, hogy szilvaszemek voltak benne felkaszabolva közepes méretű kockákra, volt benne aszaltszilva is. Talán vajon lehetett megrottyantva, utána párolva. Az ízvilága alapján tippelem, hogy volt benne reszelt narancshéj, talán szegfűszeg, és ami biztos, az a reszelt gyömbér. Ennyit tudok róla mondani, én biztos, hogy elszórakozok vele karácsonykor, végülis nem lehet elrontani, mert az ember kóstolgat (én legalábbis.) 
    előzmény:
    valakilánya (24)
    2013-09-01  16:44
  76. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 16:5626.

     Kinek milyen fajta fenyőfája lesz az idén?  Tavaly nekünk gyökeres ezüstfenyőnk volt, idén hosszúlevelű fenyőfánk lesz. Nagyobb, terebélyesebb lesz, több szép dísz fér majd rá. Jajj Istenem, a díszeket is lehet lassan nézegetni, álmodozni, mert nekünk pl tavalyról a csepp kis fánkról annyira kevés dísz jött le... 
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  77. 2013. szeptember 1. 16:5125.
    Tutusatu
    Jajj de édi a kisfiad!!!! :) hihetetlen milyen dumáik vannak! :)
    Nagyon aranyos a szerzeményed!

    Valakilánya
    Hááát nekem is mindig bele kell húznom a finisben, elméletben nagyon jól megy, de gyakorlatban 2 gyerekkel annyira nem :))) de mindig nagyon igyekszem :) igy most 1 hónappal korábban kezdem én is! :)
    előzmény:
    tutusatu (18)
    2013-09-01  15:00
  78. 2013. szeptember 1. 16:4424.

    Kedves Halleves!

    Ezt a szilvaragu köretet leínád nekem, nekünk... nagyon jól hangzik az ötleted, azt hiszem megcsinálnám, próbaként a fiam szülinapjára. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (13)
    2013-09-01  12:39
  79. 2013. szeptember 1. 16:3523.
    Üdvözlet mindenkinek! :)
    Nagyon örülök neki hogy ilyen sok lelkes karácsony karácsonyváró van! :)

    Fórumozok
    Nagyon klassz a süti, amit feltettél! ;)

    Halleves
    De jó, hogy már májusban megvetted az ajándékot! Ügyes vagy! :)
    Hmmm, jól hangzik a menü is, mondjuk én a pulykát választanám, de csak azért, mert a kacsát nem szeretem.

    Nekezd
    Üdv itt, és várjuk majd a dekorációs ötleteket szeretettel! :)


    előzmény:
    fórumozok (2)
    2013-09-01  11:21
  80. 2013. szeptember 1. 16:1522.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam életemben először csatlakozom a karácsonyos topikhoz, az elmult évben október végén kezdtem el készülni a karácsonyra, ha hiszitek, ha nem, majdnem elkéstem...Ebben az évben viszont úgy gondolom időben hozzálátok. 

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  81. 2013. szeptember 1. 16:0521.

    Sziasztok lányok!(asszonyok)

     

    Nagyon örültem hogy elindult a topik. Én is veletek együtt imádom a karácsonyt és az összes vele járó készülődést.

    Évek óta már augusztus első napjától gyűjtögetem a 100 és 200ft-osokat.Hogy valami aprósággal kedveskedhessek szeretteimnek.Szeretek kreatívkodni is,mindent kipróbálok.

    Nagyon guszta a feltett fahéjas süti kép.Borzasztóan szeretek sütni és imádom az édességet.

    A májusba megvett ajándék történetén elmosolyodtam,úúúúú ez akár én is lehetnék.

    Jó hogy vannak akik értik ezt az érzést,mert még nem találkoztam személyesen hasonlóan karácsony imádó emberrel,csak itt a topikokban.

     

  82. 2013. szeptember 1. 15:4920.

    Köszönöm a szíves fogadtatást. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (17)
    2013-09-01  14:44
  83. 2013. szeptember 1. 15:2919.

    Sziasztok.

     

    De jó hogy megnyitottál már egy karácsonyi topikot.

    Minden évben elteszem a kedvencekhez és olvaslak benneteket.

     

    Már én is elkezdtem a karácsonyi készülődést, nagyon nagy a család, sok sok kisgyerek van. Kézügyességem abszolut nincs, inkább vásárolok apránként, mert egyszerre nem bírná a pénztárcánk. Már van pár ajándék a gyerekeknek.

     

    A süti recepteket is örömmel nézem. Nagyon ötletesek vagytok minden évben.

     

    Köszi .

     

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  84. 2013. szeptember 1. 15:0018.

    Sziasztok!

     

    Köszönjük Szisszka hogy megnyitottad az idei topicot. Már én is nagyon vártam:-)

     

    Valamelyik nap megszólal a férjem:

    - Kisfiam, anyánál már karácsony van (meglátta, hogy karácsonyi zenéket kerestem, képeket nézegettem...)

    Erre a kisfiam:

    - Anya, karácsony akkor van, amikor hózik. De hát most még nincs hóóóó (3 éves :-) )

     

    Szombaton rá is találtam az első szerzeményemre:-) Egyszerűen nem tudtam otthagyni:-) Csatolom a képet...

     

    Remélem nagyon kellemes lesz együtt készülni 

     

    Szép délutánt mindenkinek 

     

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  85. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 14:4417.

     Üdvözlünk, és szeretettel fogadunk! 
    előzmény:
    nekezd (16)
    2013-09-01  13:15
  86. 2013. szeptember 1. 13:1516.

    Sziasztok!

    100 éve NLC-s vagyok, de az utóbbi 50 évben nem írogatok. Viszont ma erre jártam és gondoltam, írok nektek.

    Karácsony mániás vagyok én is. Mivel változtak a dolgok az utóbbi években, így ma már nincs szükség igazán  erre a mániámra, maradt az, hogy a  karácsonyi finisben  néha belenézek ebbe a topikba és vágyakozva olvasgatok. Ilyenkor  azokra  az időkre gondolok, amikor rohantam, szervezkedtem, hogy minden időben készen legyen. (Bár sosem voltam ennyire profi, mint itt legtöbben. Erre egy mentségem lehet csak, hogy kozmetikus lévén, mindig karácsony táján dolgoztam a legtöbbet.)

    Szóval arra gondoltam, most még nem sűrű  a programotok, most gyorsan bemutatkozom és ha lehet, csatlakozom hozzátok. Igaz, inkább olvasok, mint írok ami a recepteket illeti. Dekorálásban, dekoráció készítésben viszont szoktak lenni ötleteim.

    Azt hiszem, alaposan bemutatkoztam, remélem, befogadtok.

    Várom  a valaszotokat.

     

  87. 2013. szeptember 1. 12:5615.

    Most kicsit elfoglat vagyok, de 1-2 hét múlva  megsütöm ezt a jó kis formát.

    Lefogom fotózni és hozok róla képet.

    előzmény:
    fórumozok (7)
    2013-09-01  11:37
  88. 2013. szeptember 1. 12:5514.

    Nagyon jól hangzik.

    Jó ötlet, még gondolkodok rajta, hogy egy másik ünnepi alkalomra el is késztítem a következő időszakban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (13)
    2013-09-01  12:39
  89. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 12:3913.

     Jelentem: Az én karácsonyi szilvám már kimagozva, felkockázva pihen a mélyhűtőben. Narancsos, gyömbéres, pár szem aszaltszilvával felturbózott vajas szilvaragu lesz az idei köret, ez már tuti biztos. Tavaly januárban, párom szülinapján ettünk ilyen köretet a Pater Marcus sörözőben, sertés szűzérmével, és imádtuk, ott akkor nagyon ízlett. És ott helyben, akkor, január 13-án este megfogadtuk a párommal, hogy 11 és fél hónap múlva, idén karácsonykor ez lesz a köret az ünnepi asztalon.:-) Főfogásnak gesztenyés pulykát gondoltam, bár igaza van páromnak, neki az az ötlete támadt, épp a múlt héten mondta, hogy inkább kacsa legyen, mert az omlósabb. Hallgatok rá.:-) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (12)
    2013-09-01  12:25
  90. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. szeptember 1. 12:2512.
    Én is beugrottam hajrá!
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  91. 2013. szeptember 1. 12:1911.

    Sziasztok,

    Én is csatlakoznék, mint megszállott karácsonymániás. Még a szülinapom is karácsonykor van, egyértelmű, hogy ez az év legfontosabb időszaka

     

    Az ötletek már formálódnak, csak időm legyen mindenre...

     

    jó készülődést minenkinek!!!

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  92. 2013. szeptember 1. 12:0010.
    Kedves Csokicsibe!

    Köszönöm, hogy szóltál, este gép előtt leszek, és természetesen korrigálni fogok, feltüntetem a forrást!
    Én nem ismertem eddig Andi oldalát, a recepteket képekkel együtt e-mailben kaptuk, egy word dokumentumban, igy a logót sem én távolitottam el a képekről!

    Mégegyszer köszi az észrevételt!
    előzmény:
    Csokicsibe (9)
    2013-09-01  11:42
  93. 2013. szeptember 1. 11:429.

    Szerintem Andi is nagyon örülne neki, ha nem a logóját levágva és a neve említése nélkül kerültek volna fel a receptjei egy idegen blogra, elég sok munkája van benne, évek óta csinálja az oldalát.

     

    http://andi1976.gportal.hu/

     

    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  94. 2013. szeptember 1. 11:388.
    öööö ... ez nem én csináltam ... de nálam is tervben van ... már látom előre magam, ahogy a zöld-piros cukorkákat "gyűjtöm" rá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615948 (6)
    2013-09-01  11:35
  95. 2013. szeptember 1. 11:377.
    nekem is megtetszett ... valamikor a legnagyobb kánikulában találtam a neten ... azért mentettem le, hogy ha megnyílik az idei topik feltehessem ... egyszerű, olcsó, mutatós sütemény karácsonyra vagy az adventi vasárnapokra
    előzmény:
    Csendike (4)
    2013-09-01  11:30
  96. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 11:356.
    Szenzációs! Nagyon ügyes vagy, gratulálok!
    előzmény:
    fórumozok (2)
    2013-09-01  11:21
  97. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2013. szeptember 1. 11:345.

     Végre, végre! Én már májusban megvettem a párom karácsonyi ajándékát, ott van eldugva a ruhásszekrényemben a bugyik alatt. Sokan hülyének néztek, hogy már májusban vásároltam karácsonyra. De jajj milyen jó lesz csak felkapni és oda adni neki karácsony estéjén. Ráadásul egy olyan könyvről van szó, ami garantáltan az egyik kedvence lsz. Jó, hogy eszembe juttattátok ma a karácsonyt, sütök is pár fenyő alakú sajtosizét, eredetileg sajtos rudaknak gyúrtam be tésztát reggel, de nem bírom ki, pár fenyőfa is készül belőle.:-) És nem mellesleg ez lesz az első karácsonyunk ebben a lakásban. Imádni fogjuk, érzem előre!  Most elköszönök, már valakinek be van ígérve a sajtos süti ebéd utánra, és ezért megyek, mert hív a teendőm! 
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  98. 2013. szeptember 1. 11:304.

    Hogy ez milyen ötletes!

    Lehet hogy fahéjasból meg is csinálom.

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2013-09-01  11:21
  99. 2013. szeptember 1. 11:253.
    Szuper! Már nagyon vártam. Jó készülődést mindenkinek.
    előzmény:
    Szisszka (1)
    2013-09-01  11:14
  100. 2013. szeptember 1. 11:212.
    végre :)

Címlap

top