Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orosz tanfolyam

amikor
Létrehozva: 2011. június 22. 15:25

Sziasztok!

 

Szeretnék a nyáron oroszul tanulni. Nem tud valaki valamilyen jó tanfolyamot? Tanultam 2 évet a gimiben, de mivel azóta már sokat felejtettem, valami kezdő/újrakezdő dologra gondoltam. Az a baj, hogy sok az olyan tanfolyam szerintem, ahová csak úgy eljár az ember, de nem sokat tanul (egyszer kifogtam egy ilyen angol tanfolyamot). Vagy jobban járok inkább magántanárral? Tanulási kedvem, időm van. 

 

  1. 2011. június 22. 15:472.

    Szia! Ajánlanám a www.kreativnyelvtan.hu web-oldalt! Egyszer kell kicsengetni 20.000 Ft-ot, utána viszont kötetlenül, odahaza, nyugiban tanulhatsz! Én idén februárban vettem meg az orosz csomagot. Nem akartam tanfolyamra menni, magánórára járni, mert az legalább 1000-1500 Ft / óra, és egy új nyelvhez nagyon sok óraszám kell. Bevallom, hogy - többek közt a lustaságom miatt - lassan haladok. Nagy problémám, hogy azon jelzők, amit nem tudok képekhez kötni, nagyon lassan mennek csak be a fejembe. Most úgy tűnik, hogy működni kezd a módszer: a google képes keresőjébe írtam a keresett szavakat és word + paint programokkal + online orosz szótár segítségével összeszerkesztettem a kártyákat, magyar-orosz névvel együtt. Megvan a szókincsfejlesztő kártyacsomag is, ami szintén orosz nyelves, de valahogy nekem nem jött be az...

     

    Ja, és ez nem a reklám helye volt, nem vagyok az ügynökük :-) Jó tanulást ha emellett döntesz!

    előzmény:
    amikor (1)
    2011-06-22  15:25
  2. 2011. június 22. 16:053.

    Szia!

     

    Köszi szépen, de én pont az ilyen lustaság dolog miatt szeretnék eljárni valahová. Ha menni kell, van ellenőrzés, vannak határidők, akkor én is nagyobb lendülettel tanulok.

    Vannak tankönyveim, meg mindenféle orosznyelvű könyv, de jó lenne egy külső hatás, ami ösztönözne :). 

    előzmény:
    maryy0000 (2)
    2011-06-22  15:47
  3. 2011. június 22. 16:114.

    Szia!

    Én ezen a Kreatív nyelves dolgon gondolkodom. Sok jót olvastam róla, és hátha bejön. 

    Nem tudná valaki letölteni valamelyik torrent oldalról és átküldeni? Úgy hallottam már fentvan pár helyen.  

    előzmény:
    amikor (1)
    2011-06-22  15:25
  4. 2011. június 22. 16:445.
    dialogus.hu-ról esetleg van valakinek információja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 22. 17:186.

    amikor: Az Orosz Kulturális Központban nagyon jó tanfolyamok voltak (4-5 éve jártam), anyanyelvű tanárok, jó hangulatú, érdekes órák.

     

    Az én tanárom Irina Oszipova volt, mi nem vizsgára készültünk (a többségnek már volt), hanem a nyelvet gyakoroltuk, fejlesztettük - szavazástól, kiállításokig, kulturális különbségektől az aktuális politikáról stb. beszélgettünk. 

     

    Vannak nyelvvizsga-előkészítő tanfolyamaik is, meg mindenféle.

    Az Astoriánál van valahol, de talán még az Andrássy úton is - keress rá a gugliban.

    előzmény:
    amikor (1)
    2011-06-22  15:25
  6. 2011. június 22. 18:407.
    Köszi! Megnéztem, felhívtam őket, de sajnos mostanában nem indítanak csoportot. Pedig az áruk barátságos lenne.
    előzmény:
    turrita75 (6)
    2011-06-22  17:18

Címlap

top