Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretem a reggeleket ...

véntyúk
Létrehozva: 2004. február 26. 10:03
Sokfélék a reggelek, de mindet szeretem.
A reggel mindig lehetőséget jelent. Alkalmat arra, hogy megéljük az életünk egy újabb darabját. Reggel még nem tudjuk, milyen lesz az előttünk álló nap. Nem tudjuk, vidámak leszünk-e, vagy szomorúak, unalmas óráknak nézünk elébe, vagy mozgalmas perceket élünk majd meg.

Szeretem a hétköznapok kávéillatú reggeleit. A lassan éledező, majd egyre gyorsuló iramban pörgő család neszeit, zajait. A morcos kamasz arcra mosolyt csaló kicsi elevenségét. A zuhany lágy melegét, ami még az ágyat idézi, a jéghidegét, ami a feladataimra készít. A búcsúpuszikat, ahogy mindenki elindul a maga kis függetlenségébe ...

Szépek a hétvégi reggelek. Lassúak, álmosak, bújósak, lusták.
A feltöltődést indítják be, a kötelességnélküliség érzésével indulnak. Még a kávé is ráér ....

De a nyaralás reggelei az igaziak !
Érdekes, akkor mindig én vagyok az első, aki felkel. Olyankor megengedem magamnak, hogy egyedül legyek.
Ezeken a reggeleken kifelé figyelek. Nézem ahogy felébred a világ. Ahogy csikorogva beindul az élet.
Kimegyek a piacra, vagy elmegyek sétálni. Beengedem magamba a környezetből jövő jelzéseket.
Néha órákig tart, míg megszólalok ....

TE mire gondolsz reggel ?
  1. 2005. január 2. 20:5280.
    "Mert nincs napkelte kettő, ugyanaz,
    Mert minden csönd más, minden könny, -vigasz,
    Elfut a perc, az örök idő várja,
    Lelkünk, mint fehér kendő, leng utána.
    Sokszor könnyünk se hull, szívünk se fáj,
    Hidegen hagy az elhagyott táj,
    Hogy eltemettük: róla nem tudunk,
    Én mégis mondom néktek:
    Valamitől mi mindig búcsúzunk. "

    /Reményik Sándor/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. június 22. 10:3379.
    Tarson örökké. . . ;))
    előzmény:
    véntyúk (78)
     
  3. 2004. június 22. 09:5678.
    Nincs ebben túlzás semmi . . . . ma erre a gondolatra ébredtem . . .
    Ahogy az álom határán a tudatomba csúsztak reggel a szavak, amiket hallottam . . . . az érzés ami elárasztott . . . . az mind erről szólt ! :)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (77)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. június 22. 09:4977.
    Na azé' nem kell túlzásokba esni!
    (mármint az életet illetően;-)))
    előzmény:
    véntyúk (76)
     
  5. 2004. június 22. 09:3676.
    A mait külön is nagyon !!! :))))))

    Az élet szép, és én is szép vagyok !! :)))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. június 16. 09:1275.
    Ez a mai reggel valahogy. . . . kezdett hasonlítani a régiekre. . . . még a végén elmondhatom, hogy szeretem a reggeleket:-)))
    előzmény:
    véntyúk (74)
     
  7. 2004. június 14. 22:0574.
    VERLAINE: A REGGEL LANGYOS ÉS ARANY FÉNYÉBEN ÚSZVA

    A reggel langyos és arany fényében úszva,
    harmattól nedvesen ragyog a rozs s a búza,
    s még őrzi az azúr az éj hűs illatát.
    Kószálni indulok most céltalan: tovább
    a part mentén, ahol rőt gyom virít, szegényes,
    a pázsitos uton, melyet éger szegélyez.
    Szél leng. Nagynéha jő csak erre egy madár,
    csőrében csöpp bogyó vagy szőke szalmaszál,
    s a víztükör fölött árnyéka fut tovább még.
    Mély csönd.
    Az álmodót úgy vonzza itt e tájék
    szelíd derűje, mely el-eldajkálta rég
    ábrándos álmait s ringatta kedvesét,
    a fiatal leányt, kinek emléke - gyengéd,
    hótiszta látomás - megzendül s földereng még,
    s kit költő álmodik s a férfiképzelet
    idéz rajongva, bár tán a világ nevet,
    s kit végre megtalált, a Társat, Őt, a lelket,
    kit lelke visszasír s azóta sem felejthet.

    Szegzárdy-Csengery József fordítása
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. Április 14. 11:4073.
    Aha. . . . próbálgatom, de nem megy. . . . mindegy, hosszú. . . . .
    előzmény:
    véntyúk (72)
     
  9. 2004. Április 14. 11:1972.
    Próbálgasd !!
    Hidd el megéri . . . . a reggelek meghálálják Neked, ha nyitott szívvel adod át magad . . . és megajándékoznak az üzenetükkel . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (71)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. Április 14. 10:3571.
    Még mindig nem sikerült megbarátkoznom a reggelekkel. . . . de a topicért kár volna. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 29. 07:0170.
    A lényeg, hogy túl vagy rajta!!!
    előzmény:
    véntyúk (69)
     
  12. 2004. március 27. 14:1969.
    Ismered a kórházi reggeleket ?? Amelyek olyan lassúak, fájdalmasak, olyan nagyon egyformák . . . . és mégis annyira különbözőek . . . .

    . . . 1/2 5 . . . halk csörömpölések . . . papucsos léptek surranó zaja . . . tompa, távoli lámpafény . . . beszédfoszlányok . . . lassan kúsznak a tudatodba . . . . arra ébredsz, hogy a torkodban a félelem növeszti a gombócot . . . . jaj . . . . hát itt vagyok . . .
    . . . a lázmérő a hónod alatt . . . félsz . . . megmérik a vérnyomásod . . . félsz . . . 1/2 6 . . . vért vesznek . . . . írják a lapod . . . félsz . . . . bármit megadnál egy pohár vízért . . . valaki vigyen haza !! . . .
    - Izgul ? Ne féljen ! Meglátja, hamar túl lesz rajta ! . . . .
    . . .

    . . . 1/2 5 . . . halk csörömpölések . . . papucsos léptek surranó zaja . . . tompa, távoli lámpafény . . . beszédfoszlányok . . . lassan kúsznak a tudatodba . . . .
    . . . lassan eláraszt a fájdalmad . . . pirkad . . . fáj !! . . . de jó !! . . . élek . . .
    . . . a lázmérő a hónod alatt . . . mindegy . . . megmérik a vérnyomásod . . . mindegy . . . . 1/2 6 . . . megszúrnak . . . . mindegy . . . . írják a lapod . . . ÉLEK . . . . nemsokára hazamegyek . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. március 22. 18:3068.
    Ámen . . . . . . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (67)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. március 22. 18:2867.
    Igen, csütörtökön csodálatosan szép verőfényes reggel lesz. Felébredsz, és érzed majd a tavasz illatát, hunyorogsz a szikrázó napsütéstől. . . . és alig várod, hogy az első csokor ibolyát szagold. . . .
    előzmény:
    véntyúk (66)
     
  15. 2004. március 22. 18:1966.
    Mit gondoltok ? Csütörtökön is lesz reggel . . . . ?? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. március 5. 17:2365.
    Örökkévalóság. . . múlandó érzés. . . :)
    előzmény:
    Odette (64)
     
  17. 2004. március 5. 17:0964.
    . . . . és mennyire jól teszi. . . . :-)

    Az egyik legszebb reggel, igen, egy kis időutazás: tizenkilenc évvel ezelőtt. . . első szerelem. . . belváros. . . ébredés. . . forró kakaó, friss kalács. . . OMD-zeneszámok. . . és álmodozunk-nevetünk határok nélkül, felhőtlenül a reggeli nyárban. . . szülinapom van. . . és az örökkévalóságot érzem. . .

    előzmény:
    Margo3 (63)
     
  18. 2004. március 5. 16:5163.
    Lebegsz az időben . . . vagy az álomban. . .
    előzmény:
    véntyúk (62)
     
  19. 2004. március 5. 12:0662.
    Az álmos reggeleknek is megvan a saját hangulatuk . . . .
    Amikor el sem hiszed, hogy amit hallasz, az tényleg az óra csörgése, és félelmetes mértékű erő kell hozzá, hogy az ágy csábító melegét felcseréld világosság realitására . . . .
    Úgy érzed, szinte még be sem csuktad a szemed, és máris ki kell nyitni . . . . végigcsinálod a rutint . . . . de még órák múlva is veled az álom irracionalitása . . .
    Lebegsz az időben . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_534003
    Torolt_felhasznalo_534003
    2004. március 3. 14:1661.
    Én akkor szeretem a reggeleket, ha nagyon korán ébredek fel. Mondjuk szombatonként hajnalban, amikor a párom még alszik. Elmegyek sétálni még sötétben, és még nyáron is csíp a hideg. Aztán ébredeznek az állatok,
    később az emberek. És én akkor már órák óta ébren vagyok. :)))
    Ilyenkor minden probléma eltörpül, és mintha megállna még az idő is.
    És arra gondolok, hogy előttem hány ember tette ezt már, és utánam is hányan fogják tenni. Ettől olyan melankólikus hangulatba kerülök, de mégis örömet szerez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. március 3. 14:1460.
    Igen, tudom. . .
    előzmény:
    véntyúk (59)
     
  22. 2004. március 3. 14:0859.
    Aki elég sokat él, és eléggé "megéli" az életét, az több ilyet is el tud mesélni . . . .
    előzmény:
    Margo3 (57)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946894
    Torolt_felhasznalo_946894
    2004. március 3. 13:4558.
    Nekem az a legjobb a reggelekben amikor átjön hozzám (vagy hozzánk, ha a férjem is otthon van) a lányunk és bebújik hozzánk az ágyba egy kicsit szeretgetni.
    Ez megtörténik minden reggel, hétköznap is. Megéri, mert egy csomó idegességet megspórolok azzal, hogy jó hangulatban kelek fel és így mindent gyorsabban intézek. Nekem is volt egy pár szép és romantikus reggelem amelyekre szívesen emlékszem, de alapjába véve nincs igazán affinitásom az ilyenekhez. Amit az előbb írtam, azonban nagyon sokat jelent nekem, én ezért szeretem a reggeleket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. március 2. 20:3257.
    (54)-ed. . . Asszem az ilyen fajta különleges reggelek ritkán fordulnak elő az ember életében. . . Talán 1x. . . 2x. . .
    előzmény:
    véntyúk (54)
     

Címlap

top