Keresés a fórumban

Maple syrup,beavertai l
Több Szabadidő topik »
« »

.....ebbe minden belefér

Ui: fotokat kerem a bem.oldalatokra/fotoalbumba tenni, akit erdekel az majd ott megnezi Igen, tudom ez a lassunk vilagot csatorna, de itt inkabb irjunk/olvassunk vilagot   

1. 2007-12-05 22:073754.
    Na ezt még leirom aztán elmegyek a konyhába alkotni valamit. Most kihasznaltam az alkalmat hogy szabad volt a gép, elintéztem minden dolgomat meg irogattam ide oda. Most a két vizsgaidöszak miatt ez is meg a laptop is foglalt volt, s mikor nem akkor meg a férj ült mind a kettön mert csak most volt ideje áttenni a programokat meg mindent erröl a gepröl a lányomnak. Na meg ugye volt rajta egy csomo fénykép még régröl is azt meg valahogy sikerült eltüntetnie azt keresgélte de még nem talált rájuk. Reméljük azért valahol megvan.
    Mentem ki most délután s az egyik szomszéd ujabbak, van egy kis gyerek aki toloszékben van. Az iskolabusz hozza s viszi. Mikor mentem láttam hogy már megjött a busz. S jöttem haza a busz még mindig itt állt pár gyerekkel. Odamentem azt hittem talán lerobbant s várnak egy másikra. Kiderült hogy a rendörséget hivta éppen mert senki nem jött ki a gyerekért s ennek már egy ideje. A telefont sem veszik fel a szülök sem a cellt sem az otthonit. Az emergency telefonon is hagyott üzenetet s sehol senki. Mondta hogy bejelenette a központjuknak azok meg értesitik a rendörséget. A gyereket nem vihette tovabb magával hogy viszi mig a többieket lerakja mert ezek beteg gyerekek s nem tudni hogy kell e neki valami fontos gyogyszer vagy etetni mikor hazaérnek. Igy mondta hogy ha egy bizonyos idön belül nem tudják utolérni a szülöket telefonon sem akkor a rendöröket kell értesiteni s majd azok meg a gyerekvédelmiseket. A többi gyereknek meg a szüleit meg már hivták hogy késöbb érkeznek haza.
    2006-10-12  19:56
    Bogie (1)
    előzmény:
  2. 2007-12-05 21:453753.
    Nagyon édes, aranyos kiscsaládtagod lett! Gratula hozzá! S ki is akar menni dolgát végezni már! Biztos a gyerekek nagyon fognak örülni.
    Én is elfogadtam volna gyerekkoromban ilyen aranyos kis meglepetést!
    2007-12-05  20:58
    kysslina (3752)
    előzmény:
  3. 2007-12-05 20:583752.
    Sziasztok!

Nezzetek mit hozott a Mikulas a gyerekeknek! Szeptember 28-an szuletett, kislany, a neve: Suzy, vagy Zsuzsi, ki, hogyan szereti... a fajtaja Bichon Bolognese, es nagyon aranyos-)))
    A baratnommel otlottuk ki, meg a nagyok nem talalkoztak vele, csak Noah-)), kivancsi vagyok, hogy a ket nagy mit szol hozza, amikor hazaer
    Kikeredzkedett pisilni, de meg nagyon sokat alszik. Garynek is nagyon tetszik, terelgeti. Noahval vigyazni kell, mert neha eleg durvan nyulna hozza, de nagyokat orul neki, es mondja, hogy Ge-ge , mivel neki most minden kutya Gary.
    Ugyhogy most adtunk a gondnak megint-)), de a fene banja.
    A hazzal kapcs. semmi valtozas, a kulcsatadas idopontja egyelore meg maradt a december 14.

-----------------------------------------------------------
    Sikeres ember az, aki szilárd alapokat tud építeni azokból a kövekből, amelyeket mások hajigálnak rá. David McClure Brinkley
  4. 2007-12-05 19:493751.
    Igen, ezt már mondta régebben is akkor mondtam neki hogy ezt majd megbeszéljük s eldöntjük majd mondjuk 30-40 év mulva hogy ki kit fog várni...Jot nevetett akkor is rajta, mondta akkor ezt megbeszéltük, majd akkor eldöntjük, egyébként nagyon értelmes, nem olyan idös a hölgy.
    Hogy van a férjed, nem mondtak le idöpontot senkinek, hogy elöbbrehozzák a mütétet? Megyek utamra, képzeld filmeket vettünk ki a könyvtárbol, s vissza kell vinnem. Tegnap kerestem mindenhol, sehol nem találtam. A fiamat is kérdeztem mert olyan nekivalo filmek voltak, de sehol nem volt. Este kiderült mikor a férjem hazajött hogy ö "intézkedett" a filmek ügyében... Bedobta na nem a könyvtárba hanem a video boltba. Na munka elött mentünk a Blockbusterbe keresni s a nö meg is találta egy fiokban.Szerencsénk volt mert még mult héten adta le. Megvettük a szaloncukrokat meg csokidiszeket a fára. Már a cukor nem megy annyira a gyerekeknél mint régebben. Kiváncsi vagyok sok jot hallottam a Milka szaloncukorrol, de itt nem találtunk. Állitolag drága. Na most a testvérem küld majd meglátjuk milyen lesz remélem kap még otthon.
    2007-12-05  17:38
    csipogo (3750)
    előzmény:
  5. 2007-12-05 17:383750.
     Jajj szegeny paciensed.A leg nagyobb joindulattal van irantad.Csak osszekeverte szegeny,hogy mit is szeretne.Elegedjen meg o St Peterrel ,o all a mennyorszag kapujaban.   Veled meg majd talalkozik 50-ev mulva ugy,hogy o var es nem te ot.  De az meg odebb van.Hat bizony a magan iskolak  torodnek jobban a nebulokkal. Jamieke meg meg nem is nagy iskola.igy aztan van ido mindenkire.Na meg van hazifeladat is.naponta.Hogy tegnap is 10-ig csinalta a leckejet.De legalabb erti. Bar o utalja a hazifeladatokat.De azert megcsinalja mert tudja,hogy szukseg van ra.es milyen jo,mikor kapja a manit a jo jegyekert.   Salynos az iskola szempontjabol nem a leg jobbkor megyunk el innen.De remelem ott is talalunk iskolat neki jot.
    2007-12-05  14:28
    koala3 (3749)
    előzmény:
  6. 2007-12-05 14:283749.
    Ezek az én személyes tapasztalataim, mind a boltokban s a munkahelyeken. Azt irtam hogy mikor a gyerekek elemi iskolába jártak akkor volt ez az europai o-bol jött gyerekek elöbbre voltak joval. S azota megváltozott fejlödött a tanitási rendszer is itt. Mi még kifogtuk azt hogy az iskolai tanirtás majdnem egyenlö volt egy játszoházzal. Mielött az iskolát megkezdték még régen akkor egy más rendszer volt itt rendesen tanitottak, heazi feladatot adtak. S az itteni szülök persze el kezdtek reklamálni hogy oh szegény gyerek még hétvégére is házi feladatot kap, meg ez nagy stressz nekik. S hallgattak rájuk s már a tanárok ott tartottak hogy nem mertek feladatot adni. Késöbb aztán rajöttek hogy ez nem vezet jora, s megint el kezdtke rendesen tanitani, mi is éreztük a nagy változást. Már nem voltak félora alatt kész a házi feladattal hanem bizony le kellett ülni mindenkinek s megcsinálni.

Kirándulas nagyon igazad van attol függ most is hogy milyen az iskola. Mienk szigoru volt, a tanárok jok voltak de abban az idöben itt nem sokat tehettek mert az itteni szülök állandoan reklamáltak s jelentgették be öket a boardnál. Most már más a helyzet. Persze a privat iskolákban régebben is erösebb volt tanitás de 3 gyereket privát iskolába járatni sajnos nem állt modunkban. De igy is a két nagyobbik eljuott az egyetemre, épp most vannak a vizsgák.
    Na ezt leirom nekem uj lehet hogy ti hallottatok rola, a fiam jött hogy ugye most minden nap vannak a vizsgai, s hogy a többiek veszik ilyenkor az energia italokat s azt isszák. Állitolag frissiti az agyat s jobban megy a gondolkodás a vizsgákon. Na ezt még a nagyobbik sem hallotta. Mondtam ezt biztos egy fiu találhatta ki. Mindennel probálkoznak de hiába csak le kell ülniük s tanulni.
    Na még egy benti sztori, az egyik páciensem nagyon maga alatt volt a napokban.Valoszinüleg a karácsonyi ünnepek miatt is.Na éjjel vigasztalgattam, s késöbb reggel mikor mentem be hozzá azzal fogadott hogy ö nagyon szeretné hogyha meghal akkor én fogadjam illetve várjam öt a menyország kapujában. Hát mit mondjak, elmagyaráztam neki hogy ez mit is jelent hogy ugye ezek szerint én már ott leszek mikor ö odaér. Gondolkodott rajta egy sort aztán el kezdett nevetni, meg magyarázkodni hogy hoppá hát nem ugy gondolta ö . De ezt mar máskor is emlitette de most nagyon odavolt.
    Na megyek elteszem magam késöbbre már összevissza ütök,
    Szép napot mindenkinek!
    2007-12-05  04:59
    Bogie (3746)
    előzmény:
  7. 2007-12-05 10:303748.

Szerintem nagyon sok fugg attol hol jar a gyerek iskolaba. Vannak iskolak ahol valoban nem sokat torodnek veluk, de vannak olyan iskolak ahol nagyon is szinvonalas az oktatas! A baratnom fia ilyen iskolaba jar es bizony 10 evesen is rengeteg hazi feladatuk van. Ebben az iskolaban peldaul egyaltalan nem erdekli a tanart hogy a matematikai feladatot hogy oldja meg a diak ami szamit neki a vegeredmeny. A tanarok felkelszultsege is kivalo hisz kell ismerje a kulombozo modokat amivel meglehet oldani a feladatot.

Kanada mindig is elen jart a teknologiaban. Es bizony nagyon sok kivalo agy van orszagunkba.

2007-12-04  19:43
    koala3 (3744)
    előzmény:
  8. 2007-12-05 10:193747.

Szia Bogie! Milyen ido van nalatok?! A hirekben eleg ilyeszto dolgokat mondtak arra a reszre. Szoritok hogy minden rendbe legyen nalatok!

A trainer-nek mond meg hogy "coco puca" (coco=lo, puca= f...z) Nagyon is doben vagy a kolyokel mert sok trainer meg azt is vitatja hogy egy eves kor elot kell-e oket obidience school-ba jaratni. De hat honapos kor elot semmi szin alat. A legtobb amit addig tanitasz neki azok az alap szabalyok csak. Ilyenkor meg nagyon kolykok es ugyis elfelejtik, illetve kinovik a dolgokat. Az agyuk kapacitasa mint egy keteves gyereke, ahogy azzal sem tudsz semmit sem kezdeni mert egyszeruen nincs kivel  Minden kutya mas, ugyan ugy mint ahogy minden ember is mas. Te sajat magad fogsz rajonni hogy mi az ami Harrynal mukodik. Eddy eseteben a jutalom! Amikor valamit jol csinal kap egy cookie-t. Mar nem is szereti azokat a cookie-kat amiket jutalomnak hasznalok, de ennek ellenere koveteli oket Tudja ha azt mondom 'good boy' akor irany a konyha szekreny es ugrik az ajtora ahol a jutalmat tartom. Ami nagyon fontos hogy legyel kovetkezetes, mindig ugyan azokat a szabalyokat tarsd be. Ha egyszer valami NO, akor az mindig NO mert kulomben csak ossze zavarod okelmet. Kitartas, turelem es a tobbi jon magatol! Ugyan ugy mint a ferjekel, a kulombseg hogy a ferjekel csak almodsz a jo eredmenyrol 

2007-12-05  04:59
    Bogie (3746)
    előzmény:
  9. 2007-12-05 04:593746.
    Nem vitatom a tapasztalataidat, de valahol megiscsak santit a dolog, mert a mostani eredmenyek ezek szerint mast mutatnak....mindazok akiket felsoroltal, hogy sokkal elorebb jartak stb......Kanada mogott vannak minden tantargyban. Lehetseges hogy a kinai fiatalok szamitanak....nekem teljesen mindegy, hogy mifelek, a lenyeg az, hogy okosak, ertelmesek es tovabbviszik azt ami az orszagunkat elobbre viszi.
    Ezen a linken lathato, hogy 22 ezer kanadai diak, 1000 iskolabol vett reszt a felmeresben.
    http://www.pisa.gc.ca/pisa2006_e.shtml
    2007-12-04  19:43
    koala3 (3744)
    előzmény:
  10. 2007-12-05 04:473745.
    Szia Csipikem, most erek ra irni, koszonom, hogy irtal ilyen reszletesen a "kutya dolgokrol" ...eppen most fogtam be a szajat a fiatalurnak )))) A hurkas ujsagpapirt hasznaljuk csak az volt a baj, hogy letettuk itt ott es sose volt keznel, most viszont mar mindenutt van, szoval ha kell ra lehet vele legyinteni, mert nagyon fel tole . Az utobbi napokban, hogy nagyon rafigyelunk ugy nez ki, hogy van hatas, kevesebb a harapdalas, es ha harap, a kovetkezo pillanatban mar nyalogatja a kezemet, hat meg csak lurko, elfelejti a dolgokat, de eszebe jut. A kutyaidomarral beszeltunk mar ,csak az unnepek utan lesz belole valami, addig nem er ra. Raadasul meg jol le is cseszett bennunket, hogy mar regebben kellett volna kezdeni Persze ez jo nagy hulyeseg, hiszen meg csak hat honapos Harry, nem kestunk le semmirol se, latom nap mint nap, hogy kitarto ismetlessel el lehet erni eredmenyt .....de azert szukseges lesz a traning, mert vannak autok, emberek is a vilagon....meg kell tanulnia neki sok sok mindent, es ahhoz traner kell. Kosz megegyszer, aranyos vagy, hogy ilyen sokat irtal nekem ))))))
    2007-12-03  05:26
    csipogo (3740)
    előzmény:
  11. 2007-12-04 19:433744.
    Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jo helyen állunk. (ha ördög akarnék lenni azt mondanám hiába sok kinai van errefele is) Mondjuk ez föleg a matekra szol. Az itteni tapasztalatom igencsak mást mond. Ülnek a fiatalok illetve állnak a kasszában s f..juk sincs ha fejben 2 számot kell összeadniuk, vagy ha aprot odaadunk nekik s mondjuk akkor egy tizest vagy csak egy ötöst kell visszaadniuk. Na azzal meg is állt a világ na meg a sor.Mi is éveken át nyüszködtük egymást a lányaimmal a matek területén, hogy valahogy megértsék az egészet mármint az alapokat. Nem is lesznek matematikusok. S persze hozzá még hogy máshogy tanulták pl az osztást meg az alapmüveleteket. Elöbb nekem kellett rájönnöm hogy mi a fenét irnak le százszor aztán a nehezebb volt elmagyarázni nekik. Az egyetem pl a fiamnál tényleg kinaiakkal van tele, s éjjel is azok akik bent ülnek zárásig a könyvtárakban s magolnak, tanulnak. S régebben mikor az elemibe jártak akkor ha valaki pl otthonrol vagy oroszoktol jött azoknak csak ülniük kellett mert sokkal elöbbre voltak a tananyaggal mint az itteniek. Általában hogy ne aludjanak el betették öket a gifted classba.Egyedül a nyelv volt amit kellett tanulniuk. A spellingröl meg nem is beszélve amit bent is látok, hát egy tanár elájulna ha látná hogy az alapvetö szavakat sem tudják leirni pedig végigjárták az iskolákat, föiskolákat stb. egyébként már régota láttam a fejlödést az itteni tanrendszerben is, mikor még a mieink kezdték hát évekig csak játszani mentek az iskolába. Aztán kijött az ujságban tv-ben hogy a középsikolába ha mennek mennyire nem tudják az alapokat sem s ez az egyetemen is megvolt. Na ezen azért változtattak.
    2007-12-04  16:43
    Bogie (3743)
    előzmény:
  12. 2007-12-04 16:433743.

Sziasztok lanyok )))) hat ugy volt ahogy mondta a meteorologia, leszakadt a ho szombat delutan meg vasarnap, tegnap reggelre pedig megerkezett a "pineapple express" es a jo harminc centi ho orulten olvad....a kertben mar latszik a fu ujra, viszont viz az van mindenutt. Talaltam egy erdekes cikket a neten, szamomra ez kulon azert erdekes, mert meglathatjatok, hogy a kanadai diakok vezeto helyen vannak a felmeresben. Az elso tizben minden vizsgalt teruleten......szoval akiknek iskolas gyerkoce van, erdemes megnezze ezt az oldalt ))))) es buszkek lehettek a gyerekekre.....nagyszeruen teljesitenek )))) Kellemes szep napot.....mennem kell, sziasztok ))

http://index.hu/politika/belfold/pis8279/

13. 2007-12-03 05:553742.
    Na en betartottam a hetvegen nem voltunk sehol.esett itt is aho rendesen.vagy 4-cm le is jott.Mi  pakoltuk a dobozaokat ma.vagy 15-ot biztos osszeraktam.szerencsere hoztam dobozokat a Wal Mart-bol. Holnap rossz lessz kimozdulni megint.Olyan jo volt itthon tenni venni. Csak ugy fajj a konyokom.meg az izuleteim.De ha pihenek meg rosszabb.Igy aztan pakolok.es akkor elmulik.de holnap biztos a csillagokat fogom latni megint. nem baly bele ulok a Hot Tubb-ba.meg jott a motorja.mert hat ugye a kedves szomszedok kozul valaki megtoltotte homokkal.es szep lassan tonkre ment a motor.Hiaba pucoltuk,csak volt benne. Szoval szpen tonkrement.es most rendeltem egy ujj motort neki,.mar meg is jott.majd szpen beallitjuk.es akkor lehet megint ucsorogni benne.az nagyon jo  az izuleteimnek. mar alig varom,hogy megint lehessen bele ucsulni.Lent van a bezmentben. Itt mar tobbet nem rakom ki..Hogy megint valamelyik hulye bemasszon es jol megszorja homokkal.A medencet meg csurig engedte vizzel.Na szoval ,remelem legkozelebb egy olyan reszre koltozunk,ahol nem irigykedik a masik a medencere,meg a Hot Tub-ra meg amid van,.Mert neki is lessz.  itt meg ervenyesul,ha nekem nincs neked sem legyen.Ja nem kell leeregetni a torkodon es lessz.De hat ezt nem mondhatom meg neki .Szegeny Istvan sok havas ejszkan roja az utakat ezekert,hogy meglegyen minden.Mikor mas a kutyajat sem eresztene ki.  Na most megint panaszkodok itt.Pedig nem is azert jottem.unatkozom kicsit Jamikem lefekudt aludni.Szegenykem annyit segitett nekem ma is. Penteken nem volt iskolaba mert ,fenyegetest kaptak a tornaterem ajtajara raktak ra.Hogy penteken az iskolat fel fogjak robbantani.na aht a tanarok irtak,hogy az en felelossegem,hogy megy e  a gyerek iskolaba.vagy nem.Hat nem ment.Igy aztan majd holnap megy,de nem vagyok egyanltalan nyugodt. .Fene az ilyen luke viccet. Nem baly  dec 21-jan 7-ig SZUNET!!!!!!  Szervusztok lanyok.Szep estet nektek.es jo pihenest.Sok napsutest,keves havat.
    2007-12-01  17:54
    Bogie (3737)
    előzmény:
  14. 2007-12-03 05:403741.

Jajj Bogikam ez olyan szep.Hogy itt pityergek.Meg soha nem is olvastam ezt csak most.Koszonom szepen,hogy nekunk is leirtad.

2007-12-02  17:02
    Bogie (3739)
    előzmény:
  15. 2007-12-03 05:263740.
    Szia.Most olvasom,hogy gondban vagy.En megfognam a mancsat abban a pillanatban,amikor latom,hogy mit akar ram akar csapni vele.es nagyon hatarozottan mondod neki,hogy nem!!!!  Es mindig kovetkezetesen igy csinald,ha jon szolni.Ha megkapod a racsapast akkor is szpen nylj utanna. A masik,ha harapni akar a kezeddel fogd ossze a ket alkapcsat.Ha kicsit megszoritod nem baly.es akkor is hatarazottan mondjad neki a tilto szot.Amit hasznalsz es megert.nem.Vagy no vagy amit mar ismer.es akkor egy het alatt leszokik rolla,mert tudja,hogy nem okes.Csak,hat akarja,hogy figyelj ra.Ha nem jon be akkor vegyel egy darab ujsagpapurt es szpen hajtsad hurkara es csapj ra vele.semmi baja nem lessz tolle.mert nem ut.csak csattan.es azt nem szeretik. az enyem meg raszokott,hogy hideg van kint es szpen bekakilt.na hat o is kapott.veszkedtem vele.ugye rogton tudta,hogy mi van.de az alkapocs osszefogast azt nagyon tudjak,hogy a harapas miatt van.csak legy kovetkezetes es mindig csinaljad.Jolenne ha most figyelnel ra,es mielott megkostol elotte kapnad el.de ha elugrassz es utanna kapod el ugy is jo.tudom nem kis kutya mint Csopike.de ez celra vezeto;eleg sok kutya konyvem van.onnan veszem en is. Ha eldobja magat.Probald felrangatni es ujra lenyomni.Elobb utobb rajon,nem jatszol vele,hanem ez komoly.de a leg jobb azert a kutya iskola.Mert nagy kutya lessz okelme.Es jol jon,ha jol ki van kepezve.A karos szokasait elhagyja.es te is biztonsagba tudod majd a vendegeidet.De amig nem jutsz el oda.Ezek elegge hasznalhato dolgok.de azonnal semmi nem jon be.csak jo par alkalom utan.  renmelem tudtam segiteni. Sok puszi.    Edit.
    2007-11-29  04:44
    Bogie (3731)
    előzmény:
  16. 2007-12-02 17:023739.
    Advent elso vasarnapja van, ma gyujtjuk meg az elso gyertyat.

Advent angyalai

Az első vasárnap angyala
    Négy héttel karácsony előtt valami nagyon fontos dolog történik: egy angyal kék köpenybe öltözve leszáll az égből, hogy közelebb húzódjon az emberekhez. A legtöbb ember ezt észre sem veszi, mert túlságosan el van foglalva mással. De azok, akik jól figyelnek, meghallják a hangját. Ma van az első napja, hogy az angyal először szól, s keresni kezdik azokat, akik meg tudják és meg akarják hallgatni őt.

A második vasárnap angyala
    A második adventi vasárnapon piros palástba öltözött angyal száll le a mennyekből, kezében egy nagy serleget hoz. Az angyal szeretné megtölteni az aranyserlegét, hogy tele vigye vissza a mennybe. De mit tegyen a serlegbe? Játékot? Ajándékot? Törékeny, finom szövésű ez a serleg, a Nap sugaraiból készült. Nem tehet bele kemény, nehéz dolgokat. Az angyal észrevétlen végigmegy a világ összes házán és lakásán, mert valamit keres. Tiszta szeretetet minden ember szívében. Ezt a szeretetet teszi a serlegébe, s viszi majd vissza a mennybe. Mindazok, akik a mennyben élnek, fogják ezt a szeretetet, s fényt készítenek belőle a csillagoknak. Ezért olyan jó felnézni a hunyorgó, ragyogó csillagokra.

A harmadik vasárnap angyala
    Advent harmadik vasárnapján egy fehér ragyogó angyal jön le a földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakik a szívében, s megérinti fénysugarával. Azután a fény ragyogni kezd az emberek szemében, s elér a kezükhöz, lábukhoz és egész testükhöz. Így még az, aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az emberek között, az is átalakul, s megszállja a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzése.

A negyedik vasárnap angyala
    A karácsony előtti utolsó vasárnap egy nagy, lila lepelbe öltözött angyal jelenik meg a mennybolton, és járja be az egész Földet. Kezében lantot tart, és azt pengeti. Közben szépen énekel hozzá. Ahhoz, hogy meghallhassuk, jól kell figyelnünk, s szívünknek tisztának kell lennie. A béke dalát énekli. Sok kis angyal kíséri, s együtt énekelnek. Daluktól valamennyi mag, amely a földben szunnyad, felébred, így lesz majd új élet tavasszal a Földön.
  17. 2007-12-02 03:473738.

Lina  csak most olvastam vissza  GRATULALOk a hazhoz legyetek nagyon boldogok benne  [es jo munkat  egy biztos jo darabig nem fogsz unatkozni    de megeri

sok-sok oromet es boldogsagot az uj hazban az elso karacsonyhoz

2007-11-28  19:52
    kysslina (3715)
    előzmény:

Kezet csak megfogni szabad Elvesziteni vetek Ellokni atok
  18. 2007-12-01 17:543737.
    Sziasztok lanyok )) na lottek a holnapi csavargasnak, mert kozolte a meteorologia , hogy ma delutantol hetfo reggelig tel lesz....szoval szakadni fog a ho ma meg holnap, meg jeges eso is, es hetfore plusz 12 lesz kis esovel......a franc se latott ilyet, de hogy pont vasarnapra kellett ennek is jonni az mar bosszanto. Latom egesz Kanadaban winter storm lesz......hat akkor errol ennyit. Jo ucsorgest otthon a kandallo elott mindenkinek, es pihenos, szundikalos weekendet a meleg szobaban ))))))
  19. 2007-12-01 03:323736.
    Nem az az erdekes hogy hogy nez ki a haz kivulrol, azt rendbe lehet hozni idovel egyebkent  a legtobb haz sokkal nagyobb odabennt mint ahogy kinntrol latod. A mienk is......Azert az uveghazert irigyellek, nekem is elkelne egy, tudnam ertekelni. Akkor most mikor koltozkodtok? Szerintem most karacsony elott ne csinaljatok nagy ugyet belole, az egyik szobaba vagy pincebe zsufoljatok ossze az egesz cuccot, kiszedni belole a butorokat ami kell hirtelenul, a konyhabavalot es kesz. Majd ujev utan raersz jobban es lassacskan elpakolhattok. Ha most nekilatsz komolyan rendezkedni akkor az unnepekre ki leszel nyulva, nem lesz benne semmi oromod  holott  ez lesz a fiad elso karacsonya. Igazabol mar 4 het sincs az unnepekig. Inkabb tedd emlekezetesse sokfele finom sutivel, kajaval es hatalmas pihenessel a kaosz tetejen, lenyeg az hogy ottvagytok.   Egyebkent rengeteg a banktulajdonu haz itt az usaban is, azt mondtak hogy ebben az evben masfel millio ember veszitette el a hazat es ugyanannyi fogja a jovo evben es a kormany most probal csinalni valamit hogy ezt megallitsa.........most jo vasarolni....pont jokor rogzitettetek.......
    2007-11-29  15:47
    kysslina (3735)
    előzmény:
  20. 2007-11-29 15:473735.
    Sziasztok!
    Koszi mindenkinek, nem gyoztunk vigyorogni a gyerekeknek amikor haza ertek az iskolabol. Gabeszom kicsit szomorkas volt, mert a legjobb baratja ma koltozik el messzire, ugyhogy jol jott neki az oromhir.
    En szemelyszerint tegnapra mar rendesen kimerultem idegileg az utobbi hetek izgalma miatt, gyhogy amikor esteletettem aludni Noaht, az volt a tervem, hogy nezem az Angyalok haborujat a teveben, de belefurtam a fejem a csoppem nyakaba, es ugy aludtam reggelig, hogy szinte fel sem ebredtem. Kialudtam magambol a felgyulemlett feszultseget vegre-)))

Leiw: nem tettem fel rola meg kepet kivulrol sem. Most nem valami csodaszep kivulrol, mert a haz frontjan is elhanyagolt az udvar, es hatul is, bar maga a haz nem rossz. Elolrol kicsinek tunik, mert a hatso udvarra nyilik a nagyobb hazresz, engem is ez csapott be, amikor csak elkocsikaztunk elotte, amikor Z megmutatta nekem. Ha nem szol ram, hogy nezzem mar meg jobban, Isten bizony nem veszem eszre, hogy mekkora.

Tegnap bementem az uveghazba, rengeteg viragcserep, viragfold, mindenfele dolog a kerteszkedeshez, bar a felso uvegablak nyitva, es piszkos az egesz. A kamraba is bedobalva minden, a fu hatalmas, vagni kell. A haz mogotti reszen fel kell szedni a koveket, mert dimbes-dombos, ott fel kell tolteni kicsit, ujra lekovezni. A teton is akad javitani valo, de azt Z megcsinalja, eppen tavaly ilyentajban javitottak a haverjanal. Meg el kell intezni, hogy a vizet, a gazt bekapcsoljak mire bekoltozunk.
    na megyek, noah itt nyavog az olemben

Sikeres ember az, aki szilárd alapokat tud építeni azokból a kövekből, amelyeket mások hajigálnak rá. David McClure Brinkley
  21. 2007-11-29 14:063734.
    Szép jo reggelt,
    igen az eü-ben vagyok már elég régota itt. A szaksz. nem országos, itteni Torontoi talán ontárioi. Abban nem vagyok biztos, egy nagyobbnak egy része vagyunk. Mikor a balhé kiderült a régivel akkor leváltották a szaksz.embereit, s aki máshol is dolgozik vagy ismert mas szaksz. az szolt ott, s eljöttek s tartottak egy egy bemutato napot magukrol. Aztán amelyik jobban tetszett azt választották meg. Mindenki mehetett s választhatott s amelyik a legtöbbet kapta azt választották ki. Miután én éjszakás vagyok már egy idö ota igy mi csak a kesz dolgokrol értesülünk, mert nappal nem mindenki megy el az éjszakásak közül az értekezletekre.
    De a többiek elmondják mindig mi van, s idönként kiadnak k¨rlevelet hogy mit végeztek milyen esetekben jártak el s mi a végeredmény. Na meg a fiz.emelésruol meg a hozzájövö dolgokrol mindenki kap értesitöt. Nálunk pl miután ez egy nagy hely, korház, nursing home, rehab. Alz,daycare meg miegymás együtt igy vannak olyanok akik más szervezethez tartoznak,vagy egyáltalán nincs szakszervezet nekik. Ilyenek az irodai dolgozok, vagy pl az Alz.dayprogramban dsolgozok. Pedig ök is ide tartoznak s ugyanugy dolgoznak mint a többiek, de nem léptek be. Igaz most akarnak mert ugyanazért a munkáért mi több pénzt kapunk mink ök.
    S tényleg egy helyen dolgozunk.
    2007-11-28  22:10
    Torolt_felhasznalo_521941 (3718)
    előzmény:
  22. 2007-11-29 05:263733.
    Koszi Evikem, hogy irtal. Sajnos o egy mas fajta kutyus , mint Eby, de elso perctol ilyen "oromkodos" volt, persze tudom mi vagyunk a hibasak, de arra gondoltunk, hogy "kinovi" majd.....Most kb husz percig "gyakoroltam' vele, a kulonbseget a harapas es a "kiss" kozott.....sikerult elernem, hogy a vegen mar csak "kiss" volt, vagyis megnyalta a kezemet, de istok ziher kimerulok ebbe.....vegulis most megertette, kapott erte jutalmat is.....de holnap reggel kezdhetem elolrol.......ez van, holnap felhivom a trainert, megprobalok valami idopontot ossze egyeztetni. Amugy ott azon a web oldalon azt irja, hogy a legfontosabb hogy gyalogoljal a kutyaddal napi egy orat minimum.....hat ize, az sehogyse fer bele az idombe. Nem tudom kinek van annyi ideje ? Kinn jatszik egesz nap futkos, rohangal, az nem eleg "testgyakorlat" ? A ferjem csinalt neki olyan jatekokat amiket kergetnie kell, es boven van itt helye szaladgalni. En is kimegyek vele sokat, dobalom a labdait, stb....de nem maszkalok vele a varosba. A leashen jol viselkedik, ha megyunk allatorvoshoz stb, nem megy elem soha, mindig mellettem vagy mogottem jon. Ha megkarmol vagy megharap nem erzekeli hogy fajdalmat okoz vele....pedig mikor kicsi volt csinaltuk amit egy konyvbe irnak, hogy ramordulsz, mint az anyja tenne stb....de valahogy nem erti. Szegeny Cezar kutyam egy orult vadallat volt (nyugodjon) de az soha nem csinalt ilyet...nem harapott es nem karmolt ossze (engem ) ....Na, ma mar annyit "kutyaztam" hogy gondolom elegetek van belole......eppen ideje abbahagyni....))))))) sziasztok, joejt mindenkinek )))))
    2007-11-29  04:46
    WestHill (3732)
    előzmény:
  23. 2007-11-29 04:463732.

Bogie,

nekem ilyen problemam nem volt Ebonyval, ha veletlen olyat csinal, amit rafogok, hogy az nekem faj, csak mondom neki, hogy latod bibit csinaltal anyjanak, vagy tortenetesen az agyba meg egesz pici volt es mondtam neki, hogy vigyaz a labaval, latnad meg tudnam enni, hogy milyen vigyazva rakja a labait, hogy nehogy valoban bibi legyen, dugja azt a tunder kis pofijat a nyakamba. Valoban, amit leiw mond nezd meg, hatha van valami okos tanacs, ami segit, hogy minel hamarabb leszokjon ezekrol a rossz szokasokrol.

2007-11-29  04:00
    Bogie (3726)
    előzmény:
  24. 2007-11-29 04:443731.
    Hat ugy 80% ban jo, 20%-ban rossz kolyok Ez a harapdalas az egyik legnagyobb gond, meg az ha hazajovok, vagy barki jon, egyszeruen nem bir magaval az oromtol....namost ha o fizikailag fejezi ki az "oromot' az bizony fajdalmas. Ha itt vannak a gyerekek egesz nap , akkor o egesz nap meg van bolondulva.....mar neha ugy hivom, hogy "oromkutya" mergembe. Hat csak az marad, a dog trainer.....csak idobe kell osszehozni valahogy, mielott keso lesz.
    2007-11-29  04:36
    leiw (3729)
    előzmény:
  25. 2007-11-29 04:393730.
    Na ez nem az, ez egy masik....megneztem az oldalat, hat sajnos "igazi" tanacsot nem ad, ahhoz meg kellene venni a konyveit, vagy videoit, vagy venni jegyet az eloadasaira, amik a Statesben vannak......azt hiszem marad a helyi megoldas, csak a varosunkban nincsen dog trainer, a masik kozeli varosban van, valahogy ossze kell egyeztessuk a dolgot....kosz azert, hogy beirtad.
    2007-11-29  04:06
    leiw (3727)
    előzmény:
  26. 2007-11-29 04:363729.
    Mert meg egy rossz kolyok, azert..... egyebkent vannak erre kutyanevelok akik gatyaba tudjak razni.....nalunk a pet shop=okban vannak erre szakertok hetente 3x.....orvosi rendeles.... 
    2007-11-29  04:19
    Bogie (3728)
    előzmény:
  27. 2007-11-29 04:193728.
    Lattam a musorait....The end of my rope......koszi, megnezem a web sitejat is, hatha talalok valami otletet. Egyebkent csinaltuk a "modszereit" amit a musorokban mutatott be, eddig egy se sikeralt....ha pl lenyomom a foldre es nem engedem felkelni amig "meg nem adja magat" akkor seperc alatt hanyatt van, negy laba az egnek, es csovalja a farkat...nem "tiltakozik"....szoval mint nevelesi modszer egyenlore ez csodott mondott
    2007-11-29  04:06
    leiw (3727)
    előzmény:
  28. 2007-11-29 04:063727.
    Menj ra a Cesar Millan website-jara, amerika leghiresebb "dog visperer-je, teve musorai is vannak, 10 perc alatt gatyaba raz barmilyen kutyat, hallottal a pasirol? Ott nezz utana hogy mit lehet csinalni vele.......
    2007-11-29  04:00
    Bogie (3726)
    előzmény:
  29. 2007-11-29 04:003726.
    Westhill)) neked nem volt olyan problemad Ebonyval, hogy ha barmit akar "kicsit' megharap? Harry nem tudja felfogni, hogy o mar nagy, es most is idejott "szolni" de ha nem ugrok abban a pillanatban akkor kicsit megkostol.Meg a mancsaval ramut ugy, hogy a labam tiszta karmolas nyom. Tudom, hogy a tudtomra akarja hozni, hogy ehes, szomjas, ki kell mennie, vagy jatszani akar, de fajdalmasan csinalja, es kezdek elkeseredett lenni ezugyben, mert egyszeruen mar kifogytam az otletekbol...barki tud otletet, tanacsot......szivesen fogadom )))))
    2007-11-29  03:14
    WestHill (3723)
    előzmény:
  30. 2007-11-29 03:553725.
    Hutchi ))))nem volt rossz Calgaryban, es migren ide vagy oda, lehet ott maradtunk volna , de a ferjemnek itt volt egy property BC ben es ugy dontottunk , hogy idekoltozunk. Vancouver super....lehet 2.5 szer tobb eso esik, mint Angliaban, de valahogy nem zavar. Megyek a lanyaimmal vasarnap csavarogni egyet a Robson Streeten (szoktunk ilyen napokat csinalni ) majd gondolok rad ))))) Biztos vagyok benne, hogy majd "atugrotok" ide nyaralni, kirandulni sokat ))))) Meg nem tudom mondani hanyszor vezettem vegig az utat oda vissza Calgaryba es Lethbridge-be amig oreg nagyneneim , nagybacsijaim eltek ......ez itt nem nagy tavolsag ))) Csak, hogy "kepbe" legyel, tegnap jo ido volt, ma esett plusz 7 fok volt, holnap napsutes lesz megint plusz 8 korul ))))) kibirhato )))
    2007-11-28  22:10
    Torolt_felhasznalo_521941 (3718)
    előzmény:
  31. 2007-11-29 03:463724.
    LIna)))))) sok sok szeretettel gratulalok, es boldogsagot, oromot kivanok az uj hazban......na meg termeszetesen jo egeszseget ))))))) nagyszeru hir )))) veletek orulunk )))))))))))))
    kysslina (3715)
    előzmény:
  32. 2007-11-29 03:143723.

Lina,

gratulalok uj otthonotokhoz, kivanok sok oromokben toltott boldog evet neked es termeszetesen csaladod apraja es nagyjanak! 

kysslina (3715)
    előzmény:
  33. 2007-11-29 02:483722.
    Csipike igazabol melyik varosba is akartok koltozni? Had lassam a terkepen hogy merre is van, hatha ismerek valakit aki arrafele lakik, vagyis akit ismerek hogy tud-e ott magyarokat. Igazabol miert arrafele koltoztok?  Nem lenne kedved inkabb a Niagara iranyaba ? Ha a ferjed kamionozik akkor igazabol majdnem mindegy, nem? Es ott arra boven vannak magyarok, meg magyar rendezvenyek is, amint latod a hazarak, adok nagyon jok, nemigazan lenne jo megint olyan helyre koltozni ahol nem lehet kiepiteni barati kort........Ami a futest illeti, nalunk evek ota olyan hideg a haloszoba mint egy jegkunyho/ szeretunk igy aludni benne azert nem igyekszunk megjavitani/, beszeltunk ismeros pasival aki a jaratokat tisztitja es az azt mondta hogy igazabol a tisztitas csak a port viszi ki, egeszsegesebb lesz a levego de a futesen nemsokat valtoztat. Hat kivancsi leszek hogy mi lesz nalad az eredmeny mert en elhittem a pasasnak. Ha nalad jo lesz akkor en is atfujatom......
    2007-11-29  02:03
    csipogo (3719)
    előzmény:
  34. 2007-11-29 02:393721.
    Gratulalok a hazhoz....itt a csalad karacsonyi ajandeka. Gondolom milyen izgatott orom lesz a koltozkodes, foleg a gyerekeknek.Nektek majd kimerules, de joleso kimerules, ugye? Persze mivel kozel vannak az unnepek, neigen fogjatok bele komoly dologba, majd utana. Hosszu a tel, jut ido elvacakolni a hazon, tavasszal meg a drivewayt is rendbe lehet hozni. Nem is emlekszem hogy lattunk kulso kepet a hazrol? Vagy csak a masikrol? Mert ha nem akkor tegyel fel arrol is. Legyetek nagyon boldogok abban a hazban .........
    kysslina (3715)
    előzmény:
  35. 2007-11-29 02:063720.
    Hat nem igen irogat ra senki csak mi.Mar lassan mindenki odatalal,igy fent tartjuk valahogy.De idegen egy szal sem.Nem jelent meg meg itt a rozsaszinu csikban csak ejjel .Rosszkor nyitottam.Azota meg sehol nincs.Igy ha vannak is itt,hat oda nem talal.  
    2007-11-28  03:00
    WestHill (3713)
    előzmény:
  36. 2007-11-29 02:033719.
    GRATULALOK!!!!     Mi is Dec 14-kaptuk meg ennek a haznak a kulcsait 1988-ban.Jo regen volt. Na hat akkor vegre nem hiaba drukkoltunk.  Akkor olyan karacsonyotok lessz,hogy csak na.Irigyellek.Biztos nagyon orultok.Legyetek nagyon Boldogok ebben a szep hazban.  A vegen most mar nemtudom,am,hogy melyik maradt meg? Remelem az elso karacsony,es a tobbi is nagyon boldog lessz. Nem kell egyszerre neki ugrani.Szep aprankent majd mindennel vegeztek.  Anyagilag is kell azt majd birni.mi is evekig ujjitottunk.de a vegeredmeny nagyon tetszik.Most eppen fazom.Mert a futesem nem ugy mukodik ahogy kellene.El dugult.Remelem holnap jonnek a Duct kliningesek.Mert nagyon fazom a nappaliban pl.  
    2007-11-28  19:55
    kysslina (3716)
    előzmény:
  37. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2007-11-28 22:103718.

Lina, gratulalunk!!!!! Fantasztikus hirek! Es milyen gyorsan koltozes lesz !!!! Ez altalanos?!?!?!?! Itt jo ha 3-4 ho mulva megkapod a kulcsot, ugy tudjak huzni, hogy csak na....

Bogi, koszi a tapasztalatokat. Nem is tudtam, hogy Calgaryban is laktal. Szerencsere nem vagyok fejfajos, dejo tudni, vegulis ez teljesen ertheto, hogy a nagy homersekletingadozas okozhat ilyen panaszokat. Legfeljebb majd mi is Vanc-ben kotunk ki De ott sokat esik, nem? (Statisztikailag 2 es felszer annyit mint Londonban   )

Koala, meg jo hogy nem a boltban vasaroltal be! Felelmetes, hogy mekkora az arkulonbseg! Ezt az A....ca-t is megjegyzem magamnak, koszi. Erdekes amit a szakszervezetetektrol irtal. Es ez orszagos szervezet? Es van tobb szaksz amibol valogatni lehet, vagy csak egy van szakmankent? Ugye az egugyben dolgozol?

Csipogo, sajnalom, hogy nem jelentkeztek a forumodra. Esetleg az iwiwen probaltad? Vagy a canadahun-on?

Nalunk allandoan esik az eso, a tel az ilyen (meg a nyar is hehe), tavaly ketszer esett a ho, de az is delre elolvadt, csak kirohantunk reggel a gyerekekkel a kertbe, es felgorgettuk az osszes havat a hoemberre, ami par ora mulva mar orra is bukott, meg kiestek a szemei, gombjai.  

kysslina (3715)
    előzmény:
  38. 2007-11-28 20:253717.
    Ujjjjé, gratulálok hozzá, sok szép éveket töltsetek el, s élvezzétek a ház minden kis nagy helyiségét na meg a kertet is! Aztán majd lassanként mindenre sorkerül, s biztos megvalsitjátok álmaitokat, amihez sok szerencsét s persze eröt s kitartást kivánok neked s családodnak!

kysslina (3715)
    előzmény:
  39. 2007-11-28 19:553716.
    Meg jo, hogy megnezted a neten!!!!
    En anno igy jartam porul a kismamanadraggal, csak eppen en sajna dragabban megvettem a boltban. Na megyek, mert Noah nem bir magaval..
    2007-11-28  19:32
    koala3 (3714)
    előzmény:

40. 2007-11-28 19:523715.
    De igen-)))))))))
    Eppen most jottunk vissza az agenttol. Enyem/mienk a haz-))))) 14-en van a closing date, azaz akkor kapom meg a kulcsokat.
    A bank ma adta meg a valaszt.
    Gyorsan el is kanyarodtunk oda oromkodni, haat a kerttel tavasszal lesz munka de nagyon szep lesz. Bemenni nem mentunk, mostmar kibirom 14-ig-))
    2007-11-28  19:32
    koala3 (3714)
    előzmény:

41. 2007-11-28 19:323714.
    Még semmi jo hir? Nagyon várjuk a válaszukat, szinte olyan mintha a topickon megint valaki valaki babát várna aztán már mindennapos, minden orás.
    Egyik nap elmentünk az itteni nagy könyvesboltba( I..o a neve.(nehogy rekleam legyen...) Egy hosszu listával karácsonyra. De elötte amit a lányom kért azt ö már megnézte az Internetten A...zon.ca-án az árukat. Igy már tudtam egy irányárat miután a Tv-ben is emlitették a hirekben hogy a könyvek árát nem viszik itt le s megmarad a ménkü drága ca-i ár az amerikaihoz képest ebben a üzletláncban. Mit mondjak végigböngésztem a könyveket amiket felirtak no meg az ujakat amiket ott találtam. Tudod milyen nehéz elszakadni egy ilyen helytöl. Na hogy mit csináltam felirogattam az árakat miután beszéltem a managerrel hogy mennyit tudnak levinni az árbol. Miután nagylelküen azt mondta hogy kerek 10%-kot ha meg gift meg képeslapokat, kártyákat veszek az 15% de ha van membership kártyám amit 25$-ért vehetek azonnal akkor 20%-t is leadnak. Na miután összeirogattam az árakat, s a férj vett valami nagyon fontos magazint, igy elhagytuk a helyet. Itthon megnéztem az oldalt az Ama...ca-nak. Majd leültem. Csak egy- két pl a lányom egyik könyve a boltban 24.99$ itt az onlinen 13.95$ (canadai $ ám) A férjnek egy könyv 57$ itt 34.99 ugyanazok. S ha 39$ felül veszel nincs shipping fee. Nem tudom persze hogy minden könyvre érvényes ez a különbség, de levitték itt az árakat. Megrendeltem shipping nincs,
    péntek este mielött mentem dolgozni megrendeltem hétfö délelött kiszállitották szépen. Márcsak be kell csomagolnom. Gondolom ezzel az árkülönbséggel sok vevöt elvesztenek föleg kar.elött. Nem mindegy hogyha valaki több könyvet vesz akkor mennyit fizet. Na jo azért nem mennek csödbe. Voltunk más kisebb könyvesboltokban is s ott is sok könyvet az amerikai áron adtak már.
    További szép és szerencsés napot!
    2007-11-24  23:58
    kysslina (3677)
    előzmény:
  42. 2007-11-28 03:003713.

Csipike,

jol tetted, hogy elinditotad a topikot, veszteni nem vestessz vele, csak nyerhetsz, ha lesz beszelgeto partnert.

2007-11-27  04:36
    csipogo (3703)
    előzmény:
  43. 2007-11-28 02:533712.

Bogie,

gondoltam rad es Harryre tegnap amikor hallottam, hogy mutatoba egy kis havat igernek arra is. Na akkor o is szereti. Itt mar elment az az 5 cm-nyi, ami a mult heten esett, mara igertek, de csak egy  hozapor lett, de olyan, hogy nem lehetett latni semmit csak a hopelyheket, Ebony odault az ajtohoz es csak nezte, de nem tartott meg 2 percig se, igy semmi nyoma nem maradt.

2007-11-27  16:33
    Bogie (3704)
    előzmény:
  44. 2007-11-27 22:083711.
    Ezt talaltam a neten eddig Monctonban:

MULTICULTURAL HUNGARIAN ASSOCIATION
    IRINA RADULY (506) 855-9304
    2007-11-27  21:10
    csipogo (3710)
    előzmény:

45. 2007-11-27 21:103710.
    Koszi a segitseget akartam irni.Es a koszi lemaradt.
    2007-11-27  20:42
    csipogo (3708)
    előzmény:
  46. 2007-11-27 21:043709.
    Megprobáltam az iwiw-re rámenni, hátha ott kijön valami esetleg valakik Monctonbol, de nem tudom az én oldalam egy katasztrofa lett ott. Sem nem tudok semmit kinyitni, vagy begépelni ország vagy város nevet probáltam az ismerösöket kinyitni na abbol az elso oldalt sikerült kinyitni aztán kész. A többi oldal ki tudja megvan-e vagy eltünt a nagyvilágban. Tudom hogy valamit felujitanak csak azt nem tudom ahhoz miért kell az egészet elrontani elöször. Igaz nem igen használom na nem is fogom sokat ezentul, szoval ne is mérgelödjek rajta. Kellene föznöm na várom a csodát hátha beugrik a hus magátol a lábosba.. De ugynéz ki hogy csak hozzá kell segitenem egy kicsit.
    2007-11-27  17:29
    csipogo (3706)
    előzmény:
  47. 2007-11-27 20:423708.
    Szia Bogikam a segitseget.hat ott a Topic az elejen ,de sehol semmi.csak te meg en irtunk bele.Pedig nezem mindig.Annyian vagyunk az NLC-in.Hat lehet arrol senki nincs.mi az ott nem elnek kompjuter kedvelok?Mert Montrealom tul nincs senki azt en is latom.de lehet mashol azert akadnak talan.   Na Csutortokon jonnek es kipucoljak a  Futes csoveket.A Duct Klininget megrendeltem.Mert nagyon vacak a futesem.Nem baly holnap utan mar segitenek rajtam. Istvan nem engedte eddig.Azthitte o kitudja pucolni.Na most nem kerdeztem,hanem megrendeltem.utolag mondtam meg.Igy mar rendben is van a dolog nalla is.Nem kellett volna eddig varni vele.Most a haz fele futott,a ,masik fele meg nem.mert ott el lehet dugulva.Nemjon a meleg.Jajjjj.A tudatlansag ugye. Eljott az egyik baratunk,es segitett.Meg is rendeltuk azonnal. Remelem most mar csutortokig nem lessz semmi vele es ahol mukodik,ott jon a meleg.Az emeleten mar alig lehet meg maradni annyira meleg van.Na legalabb ezen is tulleszek.De Istvan azert nem vallalna el,hogy o a hibas,hogy eddig nem volt pucoltatva. Kozben megrendeltem Torontobol a Kombucha gombat amit  Tuzike ajanlott.Ma fejtettem le az elso adagot. De mar erik a kovetkezo. Ha ez elfogy az eppen ihato lessz.es utanna meg erik majd ez amit ma csinalok.Igy a folyamatossag allando..Ket 4 L-es edenyem van.Eleg normalis az ize.Mint egy edes bor olyan kisse savanyitva.De nem tul ecetes. Eleg jol beerett.Remelem a cukrom is lent kessz allandoan. Nagyon szeretnem,ha segitene.Egyik baratunk is itta.De abbahagyta mert nagyon fogyott tolle.O amugy is sovany,.bar en is tudnek fogyni. Itt tovabbra is a farkasoknak,meg a jegesmedveknek valo az idojaras. Nagyon fazom.
    2007-11-27  16:37
    Bogie (3705)
    előzmény:
  48. 2007-11-27 20:323707.
    Nekünk a full timeban akik dolgoznak jo, de a többieknek nem mindig. Pl az hogy kikapja meg pl amikor szabin vagyok a napjaimat (mármint ki fog dolgozni helyettem) az régen az en állandoan részmunkaidösöm kapta meg na most a senority után megy, akinek több otája van azt hivják be igy azoknak megy fel az oraszáma a többieknek meg nem. S ez ahhoz kell, hogyha full time ürededés van akkor mindegy hogy hogy dolgozik az illetö az kapja meg akinek a legtöbb orája van. Minden teljes munkaidös növérnek van egy részmunkaidöse aki akkor dolgozik mikor mi szabadok vagyunk. Idáig ha elmentem 3 hétre szabira akkor általában an én part timesom kapta meg a nagy részét. Na most a hétvégeken kivül várhat a sorára, s ugye addig nem is keres. De ezt ök akarták, reklamáltak s megszavazták többségben. Na most isszák a levét, hisz van olyan akit legfeljebb csak ünneppekkor hivnak be. Ebböl meg ugye nem lehet megélni. S a felvételkor elöször mint casualt vesznek fel majd ha van üresedés még a part timera is az is a ledolgozott orák után megy akinek a legtöbb az kapja meg. A full time üresedés meg ritka mint a fehér hollo, bár mikor én kezdtem anno akkor még ennyi sem volt, évekig nem volt üresedés, most kezdtek el nyugdijba menni a régiek. De a nyugdijkorhatárt meg felemelték közben. Nagyon ritkán vesznek fel teljes munkaidöst legfejebb akkor ha megnyitnak a krházi részen uj részt, ágyakat s nincs jelentkezö a meglevö dolgozokbol. Ami elöfordul mert sokan dolgoznak más korházakban is.
    Bogie (3704)
    előzmény:
  49. 2007-11-27 17:293706.

Azthiszem befurodtem a topikkal.Senki nem irt bele csak en eddig.Rosszkor jelent meg.En azthittem ha egy ujj topic van,akkor egy napig azert fent van lathato hejen.tegnap este 10-korul olvastam,hogy Westhil javasolta miert nem probalkozm.Na elokerestem,hogy lehet nyitni Topicot.es meg is nyitottam.Akkor meg volt jelenve,na de csak akkor.mire mindenki felebredt addigra el is tunt.Szoval a kutya sem latta rajtam kivul..Semmi ertelme nem volt salynos ugy nezem.em baly majd lessz valaki onnan is ha oda kerulok. En is azthiszem joidore idozitek nagyon.ugy erzem en is.Es mivel ugy erzem rendben is van.hat talan talalk ra vevot hamar.legalabb is a Rimax levele nagyon erre biztat.hogy ok eladjak nekem rekord ido alatt rekord aron.csak bizzam meg oket.hat meg fog tortenni.elraktam a a leveluket.es februarban hivom is az ugynokot. Addig is nezegetem az elado hazakt.Hogy lassam,mik vannak fent a neten. Itt ma -25C-fok volt reggel,es -35C fok volt a Windsilel. Na most meg a furnesszel van valami.Ki kell hivni a furnesz porszivosokat.es ki kell pucoltatnom magunkat.mert a nappaliban nem jon a meleg sehol.l van dugulva.mindig van valami.Nehogy valami okes legyen.na nem baly majd intezkedem.mert lefagyunk igy a telen.

Bogie (3704)
    előzmény:
  50. 2007-11-27 16:373705.
    shinook=chinook........bocs, de meg az elso kavemnal tartok
    Bogie (3704)
    előzmény:
  51. 2007-11-27 16:333704.
    Szep jo reggelt )))))
    Kepzeljetek esett ket centi ho !!! de lehet van harom is, igaz esovel vegyesen jott de az este mikor jottem haza munkabol en voltam az egyetlen akinek nem volt gondja a csuszkalassal, mert nekem van teli gumi a kocsimon Itt senkinek nincsen, de a masik helyen kellett igy itt is felraktuk vissza , most pont jol jott. Igaz ma 8 fok lesz, el fog olvadni a gyerekek legnagyobb banatara. Harry tisztara megorult, nem tudta mit is csinaljon , hol hempergett hol ette a havat, nagyon tetszett neki.
    Csipikem, azt hiszem nagyon jol idozitettetek a hazzal, es sikerrel fogtok jarni. Mindjart megnezem a topikodat, hatha ir valaki ......bar ennyi ev alatt senki sem jelentkezett arrol a videkrol.Azert kizart dolognak tartom ,hogy ne lennenek ott is magyarok. Biztos vannak, majd megtalalod oket remelem.
    Brampton ahogy jottem haza tegnap eszembe voltal )))) a kocsi miatt , ahogy itt szerencsetlenkedtek, te meg egy belevalo csaj vagy, mesz ablaktorlo nelkul, vagy eppen felig nyitott ajtoval. Azt hiszem indithatnal tanfolyamot ezeknek a benaknak itt
    Koala , erdekes amit irtal a szakszervezetrol. Igaz en soha nem dolgoztam olyan cegnel itt ahol van szakszervezet, de megvannak a jo oldalai is a rossz mellett.
    Hutchi , en eltem Calgaryban egy ideig, jo varos , jok a lehetosegek, azt hiszem a legnagyszerubbek Kanadaban. Az a kisvaros (mostmar egybeepult Calgaryval) ahova koltozni akartok szep hely, remelem sikerulni fog ott egy kenyelmes hazat talalni.Nagyon gyorsan el lehet jutni Calgarybol Banffre es mas szep helyekre is. Nekem nem jott be a szaraz hideg.....illetve azzal nem volt semmi bajom, de a shinook szel kikeszitett. Az okozza a hirtelen homerseklet valtozast ott, a meleg szel, volt hogy reggel minusz 22 fok volt , delutan meg plusz 12....Nalam ez allando migrent csinalt...de nem mindenki ilyen erzekeny erre. Huuuu mostmar lehet elkezdeni a visszaszamlalast ))))))
    Most mennem kell majd j ovok kesobb, udv mindenkinek addig is )))))
  52. 2007-11-27 04:363703.
    Megfogadtam a tanacsodat.Megnyitottam az uj topikot.Most aztan drukkoljatok nekem,hogy legalabb jojjon is valaki arrafele onnan beszelgetni. Nem igen remenykedek mert itt is csak Montrealig vagyunk.De hatha.
    2007-11-26  16:53
    WestHill (3700)
    előzmény:
  53. 2007-11-27 04:083702.
    Tudod 20-eve lakunk itt.es eddig a hazak arai nem mentek jelentosen sehova.$125-ert mar palolat kaptal. Na mindig huztam haklogattam a koltozest,mert ennek a haznak nagyon alacsony az adoja is.Meg mindenhez kozel is van.Majd ,majd.A vege az lett,hogy ket evvel ezelott megindultak a hazak arai felfele itt Winnipegen,.mert zarkozni akarnak a tobbi tartomany araihoz.Torontoban egy ilyen haz mint az enyem $250000-korul van.Itt meg $50000-korul volt. Na elkezdett a hazak ara kuszni felfele.Elobb nem vettem komolyan de tavaj csak a mi eriankban 48%-al mentek fel a hazak arai.most mar egy jo hazat $250000-korul kaopsz,vagy felfele. Hat persze a mi kornyekunkon is mennek felfele a hazak arai.de ez oregebb kornyek igy itt meg mindig kapni jokinezetu hazakat 100000-korul.Igy persze kaposak a hazak.Az itteniek meg adjak elfele,mert sokkal tobbet kapnak erte mint regen.csak hat sokkal tobbert tudnak venni is. Persze Tavasszal meg megint megugrik az ar felfele.De ami haz kint volt elado a multheten,epp most lattam el is ment .ma mar kint van a SOLD- tabla. Szoval most nallunk nagy a felvasarlas,mert jo hazat kap meg mindig olcson.mert mar  tavaszra megint ugy alakul,hogy mar $300000-lesznek a hazak,es attol felfele.Igy az en hazam is meger remelem 100000-on felul.Mindent felujitottunk,az eg vilagon.Most mar nincs javitas rajta.A bezment is be van fejezve.Kint is,bent is minden fel van ujjitva.Ebbe most tenyleg csak be kell koltozni es kesz. A szonyegek is ujjak.na meg ki is pucolom, oket arusitas elott megint.Az osszel is kipucoltam minden szonyeget. Szrencsere istvan vett nekem egy nagyon jo szonyegpadlo tisztito gepet. Egy fonyeremeny.Mindent lehet vele pucolni. Az is sokat dob a hazon. Hat epp beszeltem a parommal,hogy most jottem ra,miert is vagyok ilyen nagyon morgos.Mert nem talalom mar a hejemet itt sehol sem.es mindig azt varom,hogy na iszkiri mar menni kell hazat venni.Igy aztan pesze mindenert mergelodok.es semmi semjo.Biztos tui is voltatok mar igy. Szivesen lennek Lina hejeben. Csak az iskolaval az a baly.Jamikem nem allami iskolaba jar.Itt ki kell jarnia az evet,a bizonyitvanyert. De nem hiszem,hogy nem lehet megenyezkedni,hogy en ekkor tudok koltozni.nem csak en vagyok igy.ha az ember tudja meg van a haz var szivesen.legalabb van ido osszepakolaszni.Aprilis elejen gondoltam kirakni.es ha el megy majusig akkor mar nem is olyan zuros az ido.Junius vege az iskola vege is. Ti fogjatok tartani a lelket bennem.   . Calgary-ban biztos kapsz hazat.De nagyon kicsik ott is a teruletek,es eleg dragak a hazak. Sokszor voltunk ott.Szep varos.De elrettentem a Lakotelep jellegu hazakon.Nem ugy neztek ki,csak egyformak voltak,de nagyon.Jezusom,valaki kicsi iluminalt allapotban megy haza,nemtalalja meg a hazat mert 20-egyforma allt egymas mellett.Szinre,fazonra mindenre.Jajjj,.  Ettol azert ovakodjal.
    2007-11-26  16:26
    Torolt_felhasznalo_521941 (3699)
    előzmény:
  54. 2007-11-26 19:283701.
    A mienk nem volt mindig ilyen erös. Kb 2-3 éve cserélödött ki, mert az elözö szakszervezet vezetöi eltüntették a pénzt. Akkoriban nem sok dolguk volt harcolni a vezetöséggel, jobban ment minden, s nem voltak nagy tárgyalások a fizetéseket meg egyebeket illetöen. Mindent megadott a cég. Senkit nem akartak kirugni, ritkán volt valami balhé. S a szakszervezetbe befizetett pénzt szépen lenyulták s mire kiderült a pénznek hire hamva nem volt. Mai napig nem találták meg, illetve tudják hova lett de nincs rá bizonyiték mert szépen kivitték azországbol, s Jamaicában van valahol talán házakban, telkekben vagy másban. Lényeg hogy volt aki eltünt közülük de a nagy fejeseket elkapták s ülnek vagy leülték a dutyiban. Azota más szakszervezetet választottunk, s az erös is s utána jelentek meg a problémák is. Ezek elérték hogy magasabb beosztásukat akik már 25-30 éve itt dolgoztak azokat azonnal elbocsátsák meg az uj fönökök közül is sokat kiraktak mikor egyik naprol a másikra kezdték kirugni a dolgozokat. Idáig minden esetben nyertek s a munkahely meg fizet a kirakott embereknek nem kis összeget. S közben anyagilag is lement a cég illatve nemcsak ez de az egész egészégügy azzal küzd. S igy mostmár máshogy mennek a tárgyalások is a szaksz és a vezetöség közt, mindenért nagyon meg kell dolgozniuk, marmint fizetésemelésért, kedvezményekért.
    2007-11-26  16:26
    Torolt_felhasznalo_521941 (3699)
    előzmény:
  55. 2007-11-26 16:533700.

Csipike,

miert nem inditasz egy uj topikot a Moncton es kornyekbeli magyarok felkutatasra? Hatha tobben is elnek ott, akik esetleg joszandekkal segitenek az ottani billeszkedesbe.

Ami a hazeladast illeti, amikor mi az elozo hazunkat eladtuk, akik megvettek 8 honapot vartak, hogy bekoltozhessenek, mert nekunk ugyan ennyit kellett varni amig ez a haz felepult. Nem volt problema, ha tettszik, amit meg akarsz venni, akkor varsz.

2007-11-26  05:45
    csipogo (3697)
    előzmény:
  56. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2007-11-26 16:263699.

Sziasztok!

Utolagosan is boldog nevnapot Linanak es Bramptonnak  

Csipogo, nagyon jol hangzik, hogy ilyen jol el lehet adni a hazatokat! Lehet, hogy nyarra megjobban felmennek az arak, nem? Tenyleg akkor jobban szeretnek koltozkodni az emberek.

Lina, drukk, hogy minden rendben menjen a haz korul! A leirasod alapjan nagyon jol valasztottatok!Nekem is tetszene az elrendezes, es nektek kulonosen idealis lehet majd az egyik kamasz fent, a masik meg lent felallas En is a bungalowkat szeretem, most azunk is van, es nagyon bejon ket pici gyerekkel. Remelem Calgaryban is kapunk majd hasonlot, csak kicsit nagyobb kene mar a jelenleginel.

Koala, jo hallani, hogy ilyen erosek a szakszervezetek odaat 

57. 2007-11-26 06:273698.
    Azert koltozunk most, mert most allt ossze minden ugy, ahogyan szeretnenk, raadasul ilyenkor mar kicsit lemennek az arak. Csak par utcaval megynk arrebb, igy a hideg nem szamit, mar az unnepeket ott szeretnenk tolteni. Sok helyisegben nem is kell csinalni semmit, csak kitakaritani. A konyhaban kell a padlot, de az is raer majd januarban, es a legtobb munka a basementben lesz, de azzal szeretnenk igyekezni, mivel Gabeszom oda kivankozik. Kint a kertben is sok mnka var, a drive way nagyon csunya, a haz elott is elhanyagolt, raadasul mi keritest akarunk hzni egeszen a jardaig, mert bar itt nem divat, de mi azert ugy szeretnenk, hiszen annyival is nagyobb az ember privat terulete, minek nezelodjon nekem a kertembe mindenki.. garazst is szeretnenk epiteni, szoval felkothetjuk a gatyamadzagot.
    Hetfon, vagy kedden kapunk valaszt a banktol,legalabbis szombaton ezt igertek. Lassan kezdem megszokni, hogy azert ezt nem kell tul komolyan venni.
    Orlok, hogy jo kilatasaitok vannak a hazeladassal kapcsolatban. Ha nagyon ragaszkodna a vevo a korabbi koltozeshez, az iskolamiatt ne aggodj. Ha kell, akkor befejezheti magantanlokent, azaz levizsgazhat az anyagbol, de peldaul a mieink eseteben tettekxarra itt magasrol , hogy hianyoztak Montrealban par hetet, meg a bizonyitvanyaikat sem neztek meg, hanem csinaltattak a gyerekekkel tesztet, hogy megfelelo-e a tudasuk, es kesz.
    De azert majd ugy csinaljuk a festest mint ahogyan irtad, egy helyiseget csinalunk egyszerre, es oda nem pakolunk igazan addig,meg kesz nincs. Nos ezek a tervek, aztan majd meglatjuk, hogy mi lesz, meg hogyan tudjuk megszponzoralni a javitgatasokat.
    2007-11-26  05:45
    csipogo (3697)
    előzmény:

58. 2007-11-26 05:453697.
     Remelem kapsz szep nevnapi ajandekot.vagy is egkapod a szep nevnapi ajandekodat.   Nem tudtok meg semmit sem? Kepzeld en meg kaptam levelet a REMAX-tol.Hogy tobb a vevo mint a vasarlo.es ha el akarom adni a hazat.azonnal szoljak nekik.mert semmi perc alatt kelnek el a jornyekunkon a hazak.Es az altalam nem is remelt leg magasabb aron eltudjak adni,akar ey het alatt is.csak szoljak nekik.hat nagyon orulok.mert februaraban mar fel fogom akkkor hivni ezt az urget.ha nem igy lenne biztos nem irt volna levelet.Ki a fene kolt ilyesmire,ha nem jon be az ara.Hat lattam en is egessz nyaron hetek alatt elmentek a ki tett hazak. Alig van elado haz mar az utcankban.mind el ment.Es az enyem meg fel is van teljesen ujjitva.Meg a tobbi eppen csak hogy volt.A szemben levo haz ket halos,bezment nelkuli.meg csak le sem festettek mallott a festek rolla es egy honap alatt el ment $50000-ert. Szoval remelem en is megkapom az arat erte.na meg kivancsi is vagyok mennyiert es mennyi ido alatt megy el. Lehet gond lessz,hogy csak Junius vegen,Juli elejen tudok kimenni belolle.Azert nem is arulom most.Mert minek?Az iskola vegeig maradnunk kell. En nem akarok telen koltozni.eddig mindig akkor mentunk.Most nem akarok.Gondolom ti  is azert mentek,mert surget az ido.es menni kell,mert kell a hazatok terulete. Csak meg ne fazzatok. Jolenne ezuttal nyaron koltozkodni. De nemktek meg jo lessz,mert a szep unnepet mar elolre lathatolag uj hejen fogjatok tartani.Ahol meg fel kell ujjitani oda be sem pakoltok amig kesz nincs.Ugy konnyebb megcsinalni is. Valahogy mi is igy fogjuk csinalni,ha gondban leszunk.bar nallunk Istvan  sokszor nincs,igy aztan bajban leszek ha valamit javitani kell.mert itt tudtam kinek kell szolnom.na de ott.meg nem lessz helyismeretem. Az a baly itt sem tudok senkit elokeriteni magyar valakit.Aki Moncton es kornyeken lakik.Pedig biztos van.Csak erre nem mutatkozik senki sem.pedig de jo lenne elolre valakivel osszebaratkozni akihez tanacsert is lehet fordulni.De itt meg arrol a feltekerol senki nem mutatkozik.  Irjal ,ha tudsz valamit.   sziasztok lanyok.szep estet mindenkinek.
    2007-11-26  00:10
    kysslina (3696)
    előzmény:
  59. 2007-11-26 00:103696.
    Azert en is hadd csatlakozzam:

Nagyon boldog nevnapot, es vigyazz magadra!
    2007-11-25  02:24
    brampton (3682)
    előzmény:

60. 2007-11-26 00:073695.
    Csak gyorsan beszaladok, hogy megkoszonjem a jokivansagokat.
    Mar voltam itt delelott, de irni nem tudtam, Noah porgott az olemben, de most sincs idom igazan, de muszaj irnom, hogy mennyire jol esett

Puszi mindenkinek, megyek is.

61. 2007-11-25 13:593694.
    Már nem voltam itt a gépnél, mentem dolgozni az este.
    Most dolgozom ezen a hétvégén, ma is aztán hétfö szabad. Kaptam egy levélkét a föfönöknötöl hogy holnap reggel 6-kor jön meglátogatni. Öt sem sokat látjuk éjjel. Most itt az idö hogy mindenkiröl ki kell töltenie hogy hogy dolgozunk. Olyan reportcard féle, de pár perc alatt kész van, mert csak kicsekkolja a kérdéseket. Csak alá kell irnunk, igy nem tudja maga megcsinálni. Évekig nem volt ilyen vagy lehet hogy a fönökök maguk töltötték ki, aztán vagy 2 éve nekünk is alá kell irni. Még több papirmunka.
    Különben is mostmár nagyon vigyáz a fonökség s hogy mit csinál, mert pár éve ujak jöttek s gondolták majd ök megmutatják hogy ök a fönökök, s sok növért kirugtak mindenféle kis kifogassal. föleg akik közel voltak a nyugdijhoz. Na aztán persze közbeszolt a szakszervezet meg elmntek a Munkaügyi Min-hoz is reklamálni. Mit mondjak minden esetben nyertek a növérek, s a munkáltatonknak egy csomo pénzt kellett kifizetnie.
    S el is bocsátottak azonnal ezeket a fönököket. Azota nagyon betartják hogy mit csinálhatnak. Karácsony alatt szbad leszek, most épp még 2 nap szabit is hozzáteszek s vagy 9 napig itthon leszek. Szilveszterkor megyek vissza dolgozni, mert itt az egyik ünnepen kell dolgozni.
    2007-11-25  03:01
    WestHill (3686)
    előzmény:
  62. 2007-11-25 11:073693.

Boldog névnapot minden érintettnek!

2007-11-25  07:09
    Bogie (3691)
    előzmény:
  63. 2007-11-25 07:283692.
    Huhuuuuuu de merges vagyok A nevnapi koszontot haromszor irtam meg , mig vegre egyszer atment.....aztan irtam egy csomot itt mindenkinek, az is elszallt az urbe, aztan irtam,hogy elszallt amit irtam.....na az is elszallt az urbe......hat most kivancsi vagyok , hogy ez atmegye e, mert mormogom a titkos atkokat, amik ha fognak, nem lesz nlc egy nehany evszazadig Kellemes pihenest, szep hetveget mindenkinek.....elfutott az ido, megyek aludni.
  64. 2007-11-25 07:093691.

Boldog Nevnapot Kivanok  

Lina, Brampton 

Isten Eltesse a Katalinokat   

65. 2007-11-25 04:373690.
    Ne bankodj, inkabb oruljel hogy ilyen kapos fiad van. Persze hogy mar abban a korban van hogy erdekelni kezdik a lanyok. Nincs abban semmi rossz, az elso szerelem nagy elmeny, majd ha elkoltoztok elhal lassan az egesz, az orok fogadalombol nem lesz semmi, csak arra vigyazz hogy baj ne legyen, az apja vegyen neki egy doboznyi ovszert mert a mai gyerekek lefekszenek siman egymassal szinte azonnal, mar 14 eves kortol, a fiad nyilvan nem fog errol neked beszamolni. Hagyjad hogy o dontse el hogy mit akar csak az apja oktassa ki. Esetleg te is szolhatsz nehany szot hogy tudod hogy mi szokas manapsag, kicsit oktasd ki a nemibetegsegekrol de ne remito csak egyszeru hangon, azt is tedd hozza amit itt mondtak az orvosi musorban hogy usaban es mashol is terjedoben van a torokrak azok kozott akik oralszexet csinalnak, mar felhivtak a lakossag figyelmet hogy legyenek esznel....Szoval meglehet azt egyszeruen beszelve,  ha lenne fiam siman megbeszelnem vele hogy  ne hozzon bajba egy lanyt se mert keserves sorsa lesz annak a szegeny lanynak es o is fogja inni a levet.  Milyen sutiket fogsz meg sutni? Zserbot en is fogok meg beiglit mert anelkul a ferjem nem erzi hogy unnep van.  . Azzal a rantott hussal vigyazzal, altalaban husokkal mert igencsak megdolgoztatjak az epet. Keveset lehet csak es parolva inkabb. Kar hogy ennyire huzzak a dolgot, jo lett volna ott es akkor megmuttetni amikor rosszul lett........
    2007-11-24  21:40
    csipogo (3675)
    előzmény:
  66. 2007-11-25 04:113689.
    Boldog nevnapot a Katalinoknak  .......
  67. 2007-11-25 03:313688.
     Szia.Nagyon Boldog Nevnapot Kivanunk.Sok szeretettel . Kicsi szivunk, kicsi szank.Boldog nevnapot kivan.szeretettel.
    kysslina (3677)
    előzmény:
  68. 2007-11-25 03:023687.
    Szervusz Katika.Most latom,hogy katalin napja van ma.nagyon Boldog nevnapot kivanunk sok szeretettel Winnipegrol.   Istenke eltessen sokaig.Fuled erjen Bokaig 
    2007-11-25  02:24
    brampton (3682)
    előzmény:
  69. 2007-11-25 03:013686.
    Meg jo,hogy nem jart le a varakozasi ido es nem kuldtek neked vissza a leveled a csekkel. Dolgozol a hetvegen? Es, hogy lesz a Karacsony es az Ujev? Valamelyik unnepen otthon tudsz lenni?
    2007-11-25  02:38
    koala3 (3684)
    előzmény:
  70. 2007-11-25 02:393685.
    Katalinoknak én is boldog névnapot kivánok!

2006-10-12  19:56
    Bogie (1)
    előzmény:
  71. 2007-11-25 02:383684.
    Majd meglatjuk lehet hogy még jön számla akkor a privat szobárol. Igaz csak par orát volt ott mig az apja elment érte. Talan nem fogják felszámlni mert nem egy éjszakát töltött ott. De meg kell hogy mondjam a számla nagyon hamar megérkezett, szerintem még el sem mentek a mentök már boritékoztak is a számlát s rohantak a postára,(vagy lehet hogy a mentösök dobták be utközben mikor elhagyták a korhazat..) Máskor meg az ember ha vár valami levelet még innen a helyböl is több napig érkezik. Szerdán történt s péntek délelött megkaptuk a levelet illetve a számlát. Erröl jut eszembe megint hogy jártunk a postával (magyarral) Most már csomagot nem merek feladni mert eltünik rendszeresen. Igy az anyosomnak pénzt adtunk fel, egy harmadik személyen keresztül. Na az ajanlott levélre vártunk s vártunk s sehol. Naponta kérdezték a postast de semmi. Utánanéztek mikor reklamáltunk, s a csekk ott ült a postán 1 hét ota. Hát késöbb kiderült a postás máshova dobta be az ajánlott levél értesitöjét. Pont olyan ládába ahol a tulaj nem lakik már ott, s az uj meg még nem költözött be. teljesen véletlenül 2 hétre rá a régi tulaj lánya arra járt s megnézte a postaládát hogy nincs-e levél a mamájának. S akkor vette ki az anyosom ajánlott levél értesitöjét. A posta meg nem küld még egy értesitést hogy a csekk ott van náluk már régota. Képzelem mennyi ajánlott levél elveszik ilyen modon is.
    2007-11-25  02:12
    WestHill (3679)
    előzmény:
  72. 2007-11-25 02:343683.
    MInden Katalinnak boldog nevnapot kivanok en is 
    2007-11-25  01:58
    WestHill (3678)
    előzmény:
  73. 2007-11-25 02:243682.

Koszonom szepen  hogy emlekszel a nevnapunkra

2007-11-25  01:58
    WestHill (3678)
    előzmény:

74. 2007-11-25 02:183681.
    Tudod már én is itt átvettem az izgulást, nagyon várom a fejleményeket, ugy néz ki, hogy most fölénybe vagytok a másikokkal ha nekik még várni kell a pénzre. Hátha hátha..Nekünk is az volt az elsö a bank, hogy mennyi a limitünk, mikor megadták akkor indultunk neki. Igaz a bank sokkal többet adna mint amit mi ugy normálisan birnánk. Nem akarok izzadni minden honapban hogy hogyan fizessem be a csekkeket. Nekünk még itt van a 3 gyereknek az egyeteme, föiskolája is mellette.( a kisebbik jövö szepteberben kezdene) Igaz ök is hozzátesznek, de igy is ugy is minden évben megy fel a költség. S a mostani árak tényleg borzasztoak s még igy is elkel minden. Persze utána meg nem csoda hogy itt is sok elado a bank, mert egyszerüen nem birják az emberek fizetni.Beleugranak aztán mikor minden számla kijön hoppá... S mint irtam a hazak nagyon nagy része öreg, s itt nem volt annyira divat hogy csinaljanak is valamit azon a hazon mig teljesen nem megy tönkre. Ezért egész mas ha egy europai tulajdonos hazait nézzük. Olaszok, magyarok görögök, románok- össze sem lehet hasonlitani a házukat az itteni canadai tulajok házaival, meg ugye a kinaiakrol ne is beszéljek. A gyerekeknél én is végigmentem ezen a délutáni meg esti alváson. Ha délután aludtak akkor este kukorékoltak sokáig, ha meg nem akkor már 6-kor mentek volna aludni, s aztán hajnalban kelés. Ha meg kivártuk az esti 8-9 orát azért akkor meg a nyügösködés ment mert ugye akkor már fáradtak voltak. Mig jo idök voltak addig OK volt de télen már 5-kor sötétedett meg hideg lettt csak nem állhattam kint a téren estig. Pedig ott már kiérdelemeltem volna egy emlék követ a homokozonál mert azt hittem onnan megyek nyugdijba. Igen, a doki is azt mondta neki a korházban hogy legyen nála egy cereal bar legalább ha már nem ohajt reggelizni.
    Ilyen már elöfordult vele szintén vizsga idöszak alatt, de hiába mondjuk neki, nem eszik. Talán most tanult belöle, bár nem hiszem. 23 éves, már nem tudok utána rohanni egy kanállal. Itthon is megprobálok olyat fözni föleg mikor stressz idöszaka van amit megeszik. Na de most meg nincs s itthon. A barátja is föz neki, el van ám kényesztetve, de hiába. Ha olyanja van akkor csak gyümölcsöket salátákat eszik, aztán meg bumm neki esik a kajáknak s mindent eltüntet amit talál. De a barátnöi is mind hasonloan élnek. A kaja az utolso helyen szerepel náluk. Na a fiamrol nem tudom ezt elmondani, nála az elsö helyen szerepel meg a barátjainál szintén. Azoknál vizsga idöszak ide vagy oda, elsö az ennivalo aztán jöhet a stressz! Ja szölöcukrot még a magyaroknál a boltokban láttam s vettem is talan tavaly karácsony környékén utoljára.
    Megyek a fiam most jött meg a kaszinobol azt mondja nyert 90$. Tele volt kinaival. A barátja is nyert 50$ s pont aki vitte öket meg náluk aludtak meg az meg vesztett 150$. Igaz neki több pénze volt a játékra.
    További szép hétvégét nektek!

kysslina (3677)
    előzmény:
  75. 2007-11-25 02:183680.
    Akkor hozzatok is bekoszontott a tel, itt mar lassan eltunik a ho, tegnap csodalatosan sutott  nap, ma kicsit borongos, napos felhos volt, de csapadek nelkul. Irtad, hogy a rantott hustol nem lesz beteg a ferjed, szoktal csinalni rantott pulyka mellett, ha meg nem probaltad probald ki, isteni finom.
    2007-11-24  07:01
    csipogo (3672)
    előzmény:
  76. 2007-11-25 02:123679.
    Koala, egyszer amikor a ferjemhez hivtam mentot en is 45 dollart fizettem es en is a korhaznak cimeztem a csekket, de a korhazi szobat azt fedezi az OHIP, es termeszetesen az ellatast is, de a semi vagy a private szoba az extra, csak akkor nem, ha nincs mashol hely.  
    2007-11-24  14:10
    koala3 (3674)
    előzmény:
  77. 2007-11-25 01:583678.

Boldog nevnapot kivanok a Katalinoknak!  

Brampton, Lina  

nagyon boldog nevnapot kivanok mindkettotoknek!

78. 2007-11-24 23:583677.
    Tegnap este irtam neked is, de amikor elkuldtem, azt irta, hogy a "kiszolgalo nem talalhato", aztan meg felkelt a gyerek, utana meg meg szellenteni is csak labujjhegyen lehetett, mert mindenre felebredt. En nem tudom, hogy mi van vele, ha hagyjuk aludni delutan, akkor nem alszik el este 10 elott, ha nem, akkor fel8-kor mar alszik, de hajnalban kipattan a szeme, es nincs aki vissza tudja altatni.
    Szegeny lanykad , teljesen leesett a cukra. beszeld ra, hogy legyen nala mindig valami ragcsalni valo, mert ha nem tud rendesen enni, akkor is kell, hogy legyen valami a gyomraban. Legjobb lenne neki a szolocukor, de azt en meg nem lattam itt canadaban sehol sajnos.
    Hallod az a haz, amit neztetek az valami borzalmasan draga, en nem is ertem, hogy miert engedik ennyire felmenni a hazak arat. Eppen nezzuk mostanaban a teveben a House huntert, az USA-ban lattam nehany helyen olyan palotakat 200ezerert, hogy csak lestem.

Nos, ma hivott az agentunk, megemeltuk az arat egy tizessel, igy ugy tunik, hogy mi vagyunk a legjobb pozicioban, mert nekunk mar a finance is down, ugyhogy azonnal tudunk fizetni. Hetfon, vagy kedden kapunk valaszt.
    Ennel nem tud semmi jobban kiakasztani, mint ez a varakozas. Annyira utalom, raadasul mi mindig mindenben kifogjuk ezt, semmi sem sikerult meg ugy, hogy ne kelljen izgulnunk heteken at, hogy most akkor mi lesz... Ez valami borzalom. inkabb tudjam a rossz hirt, mint semmit sem sokaig.
    2007-11-24  14:10
    koala3 (3674)
    előzmény:

79. 2007-11-24 23:063676.
    A fokhagymabol vagd ki a kozepet, az arthat az epenek esetleg. A rantott husit is keszitheted a stoben ici-pici zsiradekon,
    Jol vettek a hazat, a buntetest fedezi, igy megmaradt a betett osszeg.

Jajj dehogy kell irigykedned, csdaszep hazad lesz neked! Nekunk meg csak majd most jon a nagy munka a hazon.

2007-11-24  06:06
    csipogo (3671)
    előzmény:

80. 2007-11-24 21:403675.
    Ma nagyon orulok.Mert te tavaj karacsonyra irtal nekem egy isteni finom elronthatatlan zserbo receptet.Na hat megtalaltam.Most mar kezugybe helyeztem.mert meg akarom csinalni az unnepekre.Nem kell sok  tojas hozza,igy Istvannak is jo lessz. Megprobalnam tonkolybuza lisztbol.remelem abbol is finom lessz.Kicsit tobbet kell beleraknom es kesz. Mit osszekinlodok mar reggel ota.hat csak megtalaltam. Ma nincs kedvem csinalni semmit sem az bizos.Huzom az idot.De csak nem megy.Nem akarodzik sem felallni sem semmit tenni.pedig kell.De hat majd csak erot veszek magamon. Elobb utobb azert csak kell. Jamikem is a baratnojevel beszelget.Na hat szpen vagyunk.Rollam meg elfeledkezik.mert ugye a szremel elobbrevalo.pedig jolenne ha itt mar nem lenne szrelmes.mert keserves lessz az elvalas az biztos. Allitolag csak baratok.Hat remelem az o erdekeben,hogy csak baratok.mert ha beszerelmesedik nekem,mi a fenet csinalok.Itt nem hagyom. Jajj ezek a fiuk.eddig olyan jol megvoltunk.nem bonyolodott a helyzet. Nem tetszett neki senki sem.most meg minden pillanatban nevetgel,meg minden.Jajj elkezdodott.Pedig meg elengedtem volna./Na de olyan jol tanul.Ugylatszik inspiralja.Hala az egnek. Be nem ramazhatom igaz.
    2007-11-23  02:47
    leiw (3661)
    előzmény:
  81. 2007-11-24 14:103674.
    Szia, nálunk igencsak zajlik az élet, nem mondhatnám hogy egyhangu unalmas. Igaz mostanában már többször van hogy nincsennek itthon, mint az éjjel is, mondjuk az még elég ritka hogy egyik gyerek sincs itthon. Ma fözök egy nagy fazék csirkéböl huslevest azt nagyon szereti mindegyik. De épp nincsennek itthon, talán estére hazajön valamelyik. A nagyobbik lányom nagyon vigyázz a kiloira is, egy grammal nem akar több lenni, igaz sokat fut, sportol még most is. S nagyon meg tudja állni, hogy ne nyuljon hozzá a csokihoz, sütukhez. Aztán persze rájön az ehetnék mert azért jo étvágyu, na jo csak azt eszi meg amit szeret az meg nem sok. De azokbol el tud tüntetni jo kiados adagot. Aztán meg lefutja. A mentösök számlája pontosan 240.-$ ebböl az OHIP állja 195.-$, s neki kell fizetni 45$. Nekem van biztositásom a munkahelytöl, de idén a lányom nem adott papirt az egyetemtöl, igy ö nincs biztositva nálunk, de van student biztositása az egyetemen. Még utána kell néznie, hogy az mit áll. A szobát az ággyal még nem számolták fel csak a mentösöknek jött ki a számlája, lehet hogy azt nem is fogják felszámolni.Viszont érdekes mert a számla a korháztol jött ki ahova bevitték, s annak a nevére kell befizetni pedig ez a mentösök dija. Ha meg a szobát is felszámolják majd akkor annak is utána kell járnia, hátha fedezi az ö biztositása. Az enyém fedezi a privátszobát, ellátást is.Lehet, hogy a férjednek azért kellett esetleg fizetnie mert ö másik provinceböl van. Jol hangzik a rantott husika, a kedvencünk, de én azt gondoltam volna hogy az nehéz az epére, gyomorra, mert olajban sül a panir ki. Sajnos mindenhol ez van hogy a mütétekre specialistákhoz irto sokat kell várni, talán tényleg valaki lemondja s elöbbre kerülhet a férjed. A kolléganöm várt egy szemmütétre s annak meg mindig lemondták a mütétet mindenfélére hivatkozva.Kb 8 honapba telt mig a doktor idöponttol elért a mütétig. Megyek lefekszem kezdek eldölni, nemrég jöttem haza a munkábol.
    2007-11-24  05:54
    csipogo (3670)
    előzmény:
  82. 2007-11-24 07:243673.
    Ilyenkor nem lehet kicsit csibeszkedni.hogy kitartod a hazadat egy nagyobb osszegre?.Mert ha felvasarolja a kornyeket akkor a tiedert is meg ad egy nagyobb manit.Hogy megtudja venni. Es te meg jol jrsz. Itt csinaljak,csak azert kerdezem.  Van itt egy kornyek.Felvasarolta valaki,de egy neni nem adja a hazat.Igy nem tud mit csinalni.Mert a nenike haza az utca kozepen van.Istentelenul oreg.De a neni nem akar megvalni tolle.Mar midnent ajanlottak neki erte.De nem,es nem. Hogy en ilyet nemtudok kifogni.  Nem sok a vizsgalat.Van egy vervetel,amin mar tul van.es ami sokaig tart,az a dec 5-ei hazidoki vizt.van egy paksameta.Annak alapjan kell Istvant megvizsgalnia.Es ki kell toltenie a  paksametat. Amig ez nincs meg addig hiaba a vervetel. De hat dec 5- az mar itt van nemsokara.Remelem addig nem lessz semmi hivas.Es utanna mar johet bar mikor egy telefonhivas.Aztmondta a doki,mivel Istvan kamionos,at tud csoportositani ugy.Hogy 10-napot tud neki adni,hogy hazatudjon erni. Hat remelem osszejon es valaki meggondolja magat.Nem akar az unnepekre maganak problemat.Remelem,vagy is kivanom nektek is az ujj hazban ,hogy megkapjatok.Es ott tudjatok tolteni az unnepeket.A kis picitek es a nagyok is nagyon fognak orulni neki az biztos. A nagy udvar meg egy kulon orom.  Vegre szabadon lehet szlaadgalni majd a nagy udvarban.Hat nagyon remelem,hogy most mar nem lessz akadaj.Es ti kapjatok meg a hazat. Mi is ugy vagyunk vele.ha lehet olcsobb legyen.Par dolgot mi is kitudunk javitani.szonyeg lerakas,festes nem gond.Van benne tapasztalat eleg.  Irigylem aki idekoltozik.mert annak sem lessz sok gondja a hazzal.Minden megcsinaltattunk.csak ki kell pakolni a majd. 3-eve mast sem csinalunk csak felujjitunk.Hat most mar minden meg van csinalvaFel van ujjitva.Epp azon nevettem,hogy evekig ragtam Istvan fulet rakjon mar polcot nekem az eloszoba szekrenybe.Hat most rakott.es en meg semmit nem raktam ra. Elfeledtem,hogy van. Na majd szol erte biztos,hogy minek kellet,ha nem is hasznalom. Irjal ha megtudod az eredmeny.Szurkolunk tovabbra is. Valoban kell az embernek egy kenyelmes haz,ahol el tud pakolni.es mindenkinek meg van a maga kis kuckoja. Remelem hamarosan irigykedhetem 
    2007-11-23  05:55
    kysslina (3663)
    előzmény:
  83. 2007-11-24 07:013672.
    Szervusz. Koszonom szpen jolvagyok.es Jamikem is jol van teljesen.semmi gond vele.nagyon szpen tanul. es sokat segit.Itt sincs valami jo ido.nagyon hideg van.most mar orokosen fagy kint,ejjel nappal.Ma esett a ho is.  De  meg nem volt sok.de ez azert mar meg is maradt.Az en kis picurim is itt van korulottem.itt szokott fekudni az ajtoban.ha egyedul vagyi=unk itthon.es jokat alszik.vagy bejon,felkapaszkodik a labamnal es keri,hogy simogassam.mar alszik.bent van a fekheje Jamikemnel.Mindig ,ha meyek fel bemegyek.es betakargatom jamikemet.es utanna Csopiket is.Latnad azt a megelegedett kinyulast.Es reggelig meg sem mozdul.Nagyon szereti a melegt. Szerintem,ha nem takarnam be meg is setrtodne.mindig kap egy ejszkai bucsu simogatast is.Olyan  boldogan nez ram a szemevel ilyenkor.Reggel ha megmozdulok sokszor bejon egy simire.aztan megy vissza az agyaba.Mikor Jamikem betegvolt,nem aludt meg egyedul a szobajaban.hat ot is athoztuk persze.Mar mint az agyat.es boldogan ott aludt a szobamban.De mikor visszakoltoztek,csak ugy pucolt Jamikem utan. Nem jott vissza.Hiaba oda szokott.Majd lessz neki biztos szokatlan ha mashova koltozunk. O is sokat megert,ha mondom neki a magamat.Ugy figyel. Epp most szedtem elo neki a puloveret.Ha megy ki es van ido ra akkor szepen raadjuk.Nehogy megfazzon nekem.  Igazad van.Az unnep mar attol is szep lessz,hogy mi egyutt leszunk.Es szeretjuk egymast.ma is olyan orommel mutatta Istvan a Webkameraba,hogy vett nekem egy szep  hataridonaplo szeru valamit.Szep is ,meg jol ki is tudom hasznalni.es o ezt tudja.Na meg szeretem is az ilyesmit.Hat vett nekem eggyet,meg persze Jamikem is kapott.Es hat elolre megmutatta.  Es orult,hogy nekem tetszik.  Hat remelem,a betegseg ellenere nem lessz semmi gond.  Vigyazzatok magatokra nagyon.  Meg ne fazz.
    2007-11-23  02:05
    WestHill (3660)
    előzmény:
  84. 2007-11-24 06:063671.

Igazad van Julikam.Mar az is megnyugtato,hogy tudjuk,az idopontot vegre. Mondtam en neki,hogy rantott hust eszunk,rantott csirkevel.Ezek nem artanak meg neki. Hust ,halat ehet amennyit csak akar.Minden mas megart,de a hus az nem szerencsere. Fuszereset,zsirosat,tejtermeket,tojast,hagymat,puffasztos zoldsegek.Na ezek nem johetnek szoba.Igy tudok en recepteket.Csak hat ezeket nem igen tudom neki varialni.Mert szinte alig hasznalhatok fuszerket. Arra mar rajottem,hogy ha a hagymat kitudom az etelbol dobni akkor nem art meg.Most nemtudom,vajon a fokhagyma is igy hat? Vagy az mas? Mert  a husokat imadja,ha fokhagyma sul mellette.tehat nem eszi meg.csak az ize van meg.Lehet akkor talan megcsinalhatom neki a kedvenc husijat?Es dobjam ki belolle ami mellette sul.hat igen nem akarnam rajta kiprobalni.Mert az mar regen rossz,ha nem mukodik. Mert akkor begorcsol. Szoval azert van dilemam.Na meg nem eszik o meg azert mindent.szoval ami az epeseknek jo,o azt nem igen eszi meg azert.Igy megcsinalhatom,ha o nem is kostol bele. Leiw irta, ezeket.csak most it irok valaszt neki is.  Ugye nem baly.Mar   benne vagyok Szoval tudom en,hogy vannak epe betegeknek receptek.Csak az en epesem nem olyan am. Azt akkor eszegethetem en.  Szerencsere a rantott hust szereti, eheti is.Soha nem volt meg eddig problemaja tolle. Azt a fiam is szereti,en is.Szoval legalabb ezen a teren ha ez van,akkor nem kell kulon fozni mindenkinek.

2007-11-23  17:38
    Bogie (3665)
    előzmény:
  85. 2007-11-24 05:543670.
    Hat nemmondom nallatok is van aztan eleg.Csinalj neki olyan etelt amit imad.es rakd az orra ele.csak megeszi,ha nem is kell erte mennie.es meg szreti is.vagy egy doboz bob-bont rakjal oda.Hat valamit csak bekapkod. Meg eleg jol szamotak a mentot.En $260-art fizettem a Torontoi fuvaerert. Meg a szobaert varhatod a kulon szamlat? Vagy azt mar nem szamoljak felneked?Na ma nallunk is volt telefon.A Kislany telefonalt persze.nem az en fiam.De vagy 3-orat beszelgettek.jajjj. En is beszeltem volna,de hat nem akartam oket zavarni.Igy csak vartam turelmesen.kozben a kaja is elkeszult.hat a vegen csak fel szoltam,hogy jojjon le ,mert kesz az ebed.3-kor mar itt volt az idelye. Csak rotyogott nagy szegyenlosen.  Kivancsi vagyok,de azert remelem mindennap ez nem lessz.Mert akkor ket telefon kell. Nem irigyellek azert.Harom gyerekkel mindig van valami.es most mindenki szanaszet jarkal.Van min aggodnod. Remelem a vasarlas jolsikerult.Es minden jajj,es baj nelkul megusszak a sracok a hetveget.
    2007-11-23  21:32
    koala3 (3667)
    előzmény:
  86. 2007-11-24 05:463669.
    Jajj istenem miket irsz.Hallod en nem mertem volna menni ey tapodtat sem.en is hivom a CAA-et.Hozzon ujjat,rakja fel es kesz. Orszagut ide,vagy oda. Katikam bator vagy nagyon.En meg felos. Most mar tremelem nem lessz neked semmi.mert ennyi eleg is volt.Egyik nap hoesesben az ablaktorlo.Masik nap az ajtot kell fogni.Hat mi johet meg? Holnap berregsz a motor helyett Jajj.remelem semmi nem jon mar neked es zavartalan tusz vezetni holnap.Vigyazz nayon magadra.
    2007-11-24  00:43
    brampton (3668)
    előzmény:
  87. 2007-11-24 00:433668.

Sziasztok ugy latszik ezen a heten ramjar a rud

ma reggel nyitom a kocsit de becsukni az ajtot mar nem tudtam  vagy 6x jol bevagtam de mint a gumilabda vissza pattant az ajto [es termeszetesen a vezeto melletti a tobbi jo] probaltam egy kicsit megakadt de nem rendesen  csukodott be 

szoval elindultamegyik kezemaz ajtot fogta a masik a kormanyt  nehogy kinyiljon az ajto [8-10 km a gyar]  oda ertem egy paran dudaltak mutattak az ajtot de meg vissza inteni se tudtam mert akkor el kellett volna engedni ] gondoltak hulye szoke oreglany   oda se bagozik hogy kossz vagy valami] beertem meg ott is csk 9 utan tudtam bezarni   na a fonok nagy auto szakerto mondom mi van azt mondta lubrikalni kell az ajto oldalan azt a kettyeret ami bezar mentem a Can Tire-be ott adtak valami feher sprayt azt mondtak az dolgozik na reggel 5 kor majd meglatom  de az is lehet atmaszok a masik oldalrol a vezeto ulesbe az biztos  es majd a gyarnal ki probalom hogy csukodik -e ?

szoval ez a het sz@rul vegzodik kivancsi vagyok mi a harmadik

az ablaktorlot mar tegnap meg csinaltattam haza fele mentem a szerelohoz [irto rendes hapi] mindig segit es csak egy 20-ast kert van amikor kissebb baj van nem is szamol,  majd legkozelebb mondja ritka feher hollo mert altalaban mindenki levesz ha lehet olyan meseket adnak be hogy miket kell cserelni  ez  nem   mindig oszintem megmondja ha kell valami  vagy mi van mar kinyuloban  akkor mondja 1-2 honapig ok de aztan kell   fekemet is mondta nem kell cserelni folosleges mert meg jo majd talan kovetkezo nyaron legalabb ebben szerencsem vanhogy rendes

2007-11-23  06:03
    kysslina (3664)
    előzmény:

88. 2007-11-23 21:323667.
    Szia, néha olvasgatok, figyelemmel kisérem Linának a házvásárlását,nagyon érdekes hogy egy másik városban hogy alakul a vásárlás. A kisebbik lányom most indult a barátnöjével meg annak a családjával át az USA-ba pár napra. Jol kezdödött, mert szoltak hogy mikor jönnek érte felvenni, elkészült mindennel, várt s erre telefonáltak, hogy a mama nem találja sehol a jogsiját. Na vagy 1 ora várakozás után elindultak jogsi nélkül, a nagymama fog vezetni annak megvan. A fiam is indul a Niagarára a casinoba valakinek ott van ismeröse s elhivta öket. Remélem csak körülnéznek s nem kell kiváltani öket mert eljátszották mindenüket.Mondtam akkor ott maradsz s ledolgozod. A nagyobbik lányom na ö is tesz arrol hogy ne legyen nagyon egyhangu az életünk...Most kezdödnek a vizsgái, plusz egy csomo anyagot le kell adniuk idöre. Na persze azokat is az utolso percre hagyja. Igy éjjel nem aludt, ideges, s persze nem eszik. Mi lett a vége, elájult a Metron. Persze kihivták a mentöket, bevitték az egyik korházba. Persze ellenkezett nem akart menni, de miután mégegyszer majdnem összeesett, igy felpakolták a mentösök s vitték. Persze az elsö kérdésük terhes-e mire a válasz nem, akkor a következö egyetemista? Igen, na akkor a szokásos, mert tudják mikor van a vizsgaidöszak.. Akkor sok hivás érkezik föleg a lanyokhoz. Nem esznek nem alszanak, stress alatt vannak igy potyognak jobbra balra.. A korházban is az orvos egyböl azt kérdezte vizsgaidöszak?? Megvizsgálták minden jo, miután nem evett meg nem aludt s összejött minden neki igy a stressz miatt kilett. A férjem ment érte de addig egyszerüen kért az orvostol egy ágyat hogy nem adna-e neki s addig tudna aludni. Erre adtak neki egy üres szobát ággyal s lefeküdt s mig oda nem ért az apja addig egy jot aludt. Na ma meg meg is jött a számla most csak a mentöket kell fizetni 45$.
    Megyek mert jön a férj aztán megyünk vásárolni, szép hétvégét mindenkinek.
    2007-11-23  17:38
    Bogie (3665)
    előzmény:
  89. 2007-11-23 21:133666.
    Szia, sok szerencsét reméljük bejön s elfogadják a ti ajánlatotokat. Itt ilyenkor kezdödne a licitáleas. Igaz mint a bank az elado ugy nem tudom hogy itt mi lenne a helyzet. Mert a licitálást az ügynökök kezdik ha magán elado van. Képzeld egyik nap mentünk valahova s az egyik utcában kitették az open house táblát itt nem messze. Elmentünk de láttuk hogy ez nem valoszinü hogy a mi pézntárcánkhoz szabták mert ráépitéses volt s itt ezeket szemtelenül drágán adják, közbenmeg az alapház az a régi pincéstöl mindenestöl csak ráépitettek. Sajnos a környékünk nagyon felmentek az árak, már irtak is rola az ujságban hogy nem is tudják az okot de kb tavaly ota eszméletlenül sokat kérnek a házakért s ezek régiek ám. Na bementem a házba az ügynök nem is látott mert valakinek nagyon ajánlgatta a házat, s igy elvettem a papirt. 749 ezerér árulták. Majd elájultam. Szerintunk azért ennyiért nem fog elmenni. Lent 3 szoba fent az uj helyen 2 nagyobb szoba meg egy fürdö. Általában a hasonlokat itt a környéken 450-500 ezer között probálják eladni ennyiért még azért nem láttunk errefelé.
    2007-11-23  05:55
    kysslina (3663)
    előzmény:
  90. 2007-11-23 17:383665.
    Sziasztok lanyok )))))
    Lina, drukk ezerrel...))))) Ti legalabb ott vagytok ahol lakni akartok, de minekunk orult messze volt, meg szerencse, hogy kozbe nem adtak el ezt a masik hazat, mert harmadik ami tetszett volna akkor, az nem volt a tarsolyunkban, es miutan nekunk a vevo hataridos volt, koltoznunk kellett. Biztos vagyok benne, hogy vagy ez vagy masik osszejon. Az a rossz ebben az esetben, hogy a bank a tulaj, es ha a masikok pl 500 dollarral tobbet igertek erte, akkor azoknak adja, mert a maximumot akarja kihozni, a koltsegei fedezesere. Remeljuk ti lesztek a nyertesek ))))))))
    Csipikem )) akkor mostmar egy picit meg tudtok nyugodni, mert megvan az idopont es Istvan meg fog gyogyulni. Jo lenne ha sikerulne elobb neki, dehat ez nem toletek fugg. Majd talalsz jo recepteket amit az epebeteg is ehet es megcsinalod azokat az unnepre. )))) Mostan el kell fogadni ezt a helyzetet, hiszen az a legfontosabb, hogy Istvan meggyogyuljon , a tobbi nem szamit . ))))
    Brampton )))) a fraszt hozod ram, hat ez borzaszto ami veled tortent, irto szerencses vagy, hogy semmi baj nem tortent amig beertel dolgozni. Nekem ha barmi gubanc van a kocsival, azonnal lehuzok az ut szelere es hivom a mobilon vagy a ferjemet vagy az AA-t.....nem reszkirozok ebben az orult forgalomban. Nekem a mobilon az AA szama is benne van a memoriaba, meg a szomszedos autoszereloe is. Koszi a linket, regebben boklasztam ott lattam nehany filmet, de jo hogy hoztad, mert a kedvencekbe volt nekem a regi gepemben, aztan valahogy ez kimaradt mikor az ujba ramoltam at dolgokat. Vigyazz magadra )))))))))
    Leiw )))) utolagosan Happy Thanksgiving nektek ))))) hogy unnepeltetek ? Volt pulyka ? )))) En mar a karacsonyi menun filozok, szeretnek valamit ujitani, de altalaban ellenallasba utkozom, ezek mindig ugyanazt akarjak
    Kirandulas )))) nalad mizu ? Gondolom dolgoztok sokat, ugy ahogy mi is, es mostmeg mar meg tobb lesz , hogy beindult a hoeses feletek. Itt meg nem esett ho, plusz 10 korul van a homerseklet , de a reggelek hidegebbek erezhetoen. Bezzeg Texasba nincs ilyen gond ))))))
    Westhill )))) Eby aranyos lehet nagyon, en is kivancsi vagyok, hogy Harry mit fog szolni ha lesz ho. Tavaly volt ho, nem tudom az iden lesz e. Nekem nem hianyzik, de sajnos a termeszet felelos nem kerdez meg engem mielott ledobja a feherseget. ))))
    Hutchi ))))) merre jarsz ? Ha mar elokerultel vegre, akkor tessek is ugy maradni )))) elokerulve )))))))
    Koala ))) reg jartal erre te is. Persze tudom, munka es a csalad lekoti az ember idejet maximalisan. Nalam is ez van, bar most ugyeskedek azon, hogy a december 24-et ki tudjam venni szabadnapnak, de semmi remenyt nem fuzok hozza (((( Megint ugy lesz, mint tavaly, hogy szabalyos "terkepet' csinaltam magamnak, hogy mikor mit lehet es tudok elore megcsinalni, igy aztan a szentestere minden helyen volt, bar aznap is dolgoztam tavaly is. Csaladdal mi ujsag ? Irjal )))))
    Donna )))))) barhol is vagy, nagyon hianyzol....remelem ha maskor nem hat az unnepek kornyeken be fogsz nezni ide nehany szora....mar nem is kiserletezem semmifele becsalogatoval (Winners, Canadian Tire) mert valoszinuleg ugyse latod (((( sok sok szeretettel gondolok rad mindig ))
    Lanyok mostmar futnom kell......mindenkinek uddddddddvvvv, sziasztok ))))
  91. 2007-11-23 06:033664.
    Jajj meg isteni szerencse, hogy nem esett bajod! ismerem ezt, en is pont akkor jartam igy, amikor itelet ido volt par eve. Atopalyan, este, szakado hoban, raadasul az elso hoban, amikor meg sikosak voltak az utak, es igy is jottem haza szinten szakado hoesesben. Nem tudom, hogy ki, vagy mi ovott engem az uton, de nagyon vigyazott ram, mert igy mentem oda is, es vissza is 40-40 km-t, remalmaimban se jojjon elo, annyira borzalmas volt.Szo szerint semmit sem lattam, csakis a fenyekbol valamennyit, azt is azert, mert teljesen feltekertem a szelvedo melegitojet, es amennyire az letudta olvasztani a havat...

Teljesen le kell cserelni, a parom is btykolgette, de csak ideig-oraig volt jo, es termeszetesen mindig akkor adta meg magat, amikor szukseg lett volna ra. Hiszen akkor hasznaltam.., de amikor kiprobalta, tokeletesen mukodott.
    Vigyazz nagyon magadra!
    2007-11-23  04:32
    brampton (3662)
    előzmény:

92. 2007-11-23 05:553663.
    Ugy van meg, hogy elado, a penzunk mgvan ra, es megkertuk a tulajtol. Azaz aRemaxal szerzodest kotottunk, hogy a haz megveteleben jajon el a nevunkben. Altalaban ilyenkor gyors a menet, de mivel ennek a haznak nem maganszemely, hanem egy bank a tulajdonosa, igy lassabb, lathatoan kivarja a 72 oraban megszabott valaszra adott ido veget. Annyit tdok, hogy egyvalaki adott meg be offert, tehat most kettonk kozul valaszt az elado, es meg lehet, hogy a veteli aron targyalni kell.

A mienkt vissza veszi az elozo tulaj testvere, eldozeroljak, es szalloda epul ide. Mar a szomszedos hazak kozul felvasarolt nehanyat. Ezt mar tudjuk honapok ota, de nem sietos neki, ugyhogy nyugodtan intezhettunk mindent. Amit lehet, mar pakolom, de leginkabb idegeskedek, hogy tudjuk mar vegre, hogy megis hova koltozunk.
    Ha ez a haz sem lesz a mienk, akkor keresunk tovabb, van meg ami szoba johet, de ennyire meg egyik sem tetszett.

Ne is szomorkodj a karacsonyi menu miatt, a lenyeg, hogy a parod tul lesz vegre a problemakon, es elfelejtheti egy eletre az epegorcsot. Szurkolok nekek, hogy gyorsan sikeruljon neki kozelebbi idopontot talalni. Sok vizsgalatot irtak ki elotte?
    Latod, eppen aktualis amit a szuletesnapodra kivantam, pedig fogalmam sem volt, hogy Istvan mi elott all (3547. hozzaszolas)
    2007-11-22  17:35
    csipogo (3659)
    előzmény:

93. 2007-11-23 04:323662.

Jaj lanyok de kibabralt ez a mai nap velem  reggel tiszta jeg volt a kocsim uvege  levakargattam hogy lassak valamit  kinnt a fouton 3 sav en a belsobe leesett a viper [szerencsere piros lampanal pattant le  kiugrottam felkaptam ] De ez ami elottem tisztitja az uveget az repult le  Megprobaltam vakon  felre dulve a masik oldalon amit lattam  lassan kimenni a szelso savba  Sikerult  de a ablaktorlot nem tudtam vissza tenni mert eltort   ugy vezettem be hogy a nyakam kifacsarodott mert jobbra kidoltem hogy a masik oldalon lassam legalabb a jarda szelet  a kocsik lampajat azert lattam az en oldalamon is de az eso folyt rajta  kozben olvasztattam rendesen csuszott le a kasa es nem tudtam lepucolni Na ez egy remalom volt   Bennt megbutykoltek drottal meg - plasztk vacakokkal  de fennt maradt  ebedidoben pucoltam 2 szunetben pucoltam nehogy jegesedjen es az elso utam a szerelo  Hal isten hazafele mar nem esett annyira kibirtam amig oda ertem megcsinaltak   Almomba se jojjon elo  ilyen idoben ablaktisztito nelkul  

masik

hatha valaki nem ismeri

www.mtv.hu/videotar 

jo ki filmek vannak a kategoriak alatt  klassszikus  meg  dokumentum, sandor Mattyas, egy ora mulva itt vagyok stb es az onok kertek meg kulonbozo  filmek  csak azert irom nem reg fedeztem fel

94. 2007-11-23 02:473661.
    Dehogyisnem jokat lehet fozni karacsonykor meg epe betegnek is. Van itt egy jopar recept amibe meg hus sem kell aztan husize van.  Hat eleg soka varatnak benneteket, mostmar csak az legyen a cel hogy kihuzza baj nelkul addig. En kepzeld el hogy a vilagon mindent ehetek, semmire sem vagyok rosszul, de az elso honapot tokeletesen betartottam ahogy a orvos mondta. Majd tullesztek rajta aztan jo lesz meglatod.  Egyebkent en is jartam ugy hogy  elment a hozzaszolas de nem jelent meg a topikon.......Hogy vagytok, mi ujsag....
    2007-11-22  17:29
    csipogo (3658)
    előzmény:
  95. 2007-11-23 02:053660.

Legalabb mar addig eljutottatok, hogy van valami datum, aztan hatha az a datum elobbre fog kerulni, kepzeld milyen jo lenne, ha Karacsony elott sikerulne, akkor volna igazan szep a Karacsonyotok, hiszen szegeny ferjed mar igencsak jo par honapja szenved es mondjuk meg oszinten neked sem konnyu.

Egeszseges vagy? A csemeted is teljesen rendbejott a megfazasbol?

Ott milyen az ido? Itt mara bebabralt megmutatta magat a tel, hogy mar megse bizakodjunk ugy el. Ho az nem esett sok ezen a reszen, de egesz ejjel a jegeseso es a dara valtogatta egymast, aztan delutanra esett egy kis ho, hideg sincs talan -2, de ejjelre -8-10-et igernek, de napkozbe mar kezdi a felmelegdest, hetfore mar +6-ot igernek. Ebony elvezte, hogy esett ez a kis ho, allandoan ki akart menni, mindig futott egy jo nagy kort az udvaron, persze, amikor bejott akkor meg kellett torolni,mert nedves lett a "kutyaruha" mar a szore. A te kis aranyosod is milyen jo, hogy ott toporog korulotted, biztos te is beszelgetsz hozza, mert napkozbe te sem igen tudsz szotvaltani Csopiken kivul massal. Milyen jo, hogy Jamiked jol tanul, az iskola es a tanarok mindig kozrejatszanak az eredmenyekbe.

Azert biztos nagyon szep Karacsonyotok lesz, mar akkor szep, ha a csalad egyutt van. 

2007-11-22  17:29
    csipogo (3658)
    előzmény:
  96. 2007-11-22 17:353659.
    Na hat most akkor mi van.meg van.vagy nincs ,meg? Hat mar az elobb orultem,es akkor most meg azt irod,meg sincs meg meg teljesen.  Hat csak nem ette meg a fene,hogy megint mase legyen ez a haz is.Aruljatok mar a tieteket? Mert gondolom azt eladjatok, ketfele nem konnyu fizetni.Akkor mar lazasan pakolasztok? De jo azert ti tobben vagytok pakolasra. Tobb kez meg is tobbet tud csinalni.hamarabb keszlesztek.A kis Noah legalabb tagasabb teret kap a jatekhoz.  Drukkolok akkor tovabb.
    2007-11-22  02:26
    kysslina (3657)
    előzmény:
  97. 2007-11-22 17:293658.
    Ezt nem ertem.Tegnap irtam neked.es nem latom.Tehat nem ment at akkor.A csuda vigye el. Tegnap volt Istvan a dokinal.Jo alaposan megvizsgalta. Januar 30-ra tud hejet adni neki,hogy megtudja operalni. Nem csak a koveket veszi ki,hanem, az epet is.mert  aztmondta Istvan ugy is visszakerulne egy even belul.Es akkor salynos mar csak nagy vagassal tudja neki eltavolitani.Most meg 4-lukkal megussza. Es szerinte utanna mar nem lessz gondja.Tibbet nem kell operalni.es nem lesznek fajdalmai.szerinte ha mar ennyi galibat okoz,mint Istvannak,hat akkor jobb kivenni egyszerre. Igy aztan Istvan is belement,hogy nem csak a koveket veszik ki,ha nem az epet is.  Hat most ez van.Kozben aztmondta neki igyekezzen a teszteket megcsinaltatni minel elobb amik kellenek a mutet miatt.Mert ha egy valaki lemondja a mutetet,akkor Istvan betudja rakni.Mindenkit atcsoportosit,es akkor haza is tud erni idore. Hat most ebben bizunk.dec 5-re a hazi doki is tudja fogadni.es akkor ha menni kell,tud is menni.  Egyenlolre ennyi van.A karacsonyunk ezek szerint nem valami nagy lakomakbol fog allni. Meg csak valltozatos sem igen lessz.  Remelem nallad minden rendben.es a kis kedvenced is jol van. A mi kis kedvencunk jol van. Buszken rohangal fel es ala a lakasban. A szeme sem all jol.Mindig talal valami rosszalkodni valot.Jamikemmel nagyon egyrugora jarnak.   Nektek biztos szep unnepetek lessz.es sokmindent fogsz sutogetni magatoknak.
    2007-11-21  21:15
    WestHill (3656)
    előzmény:
  98. 2007-11-22 02:263657.
    Meg nem ihatunk a medve borere, mert a bank (a haz tulajdonosa) megg nem valaszolt. 72 oraja van erre. Van bent masik offer is, ugyhogy meg izgulhatunk.

99. 2007-11-21 21:153656.
    Csipogo mi ujsag, irjal mar, ha jol emlekszem ma volt a ferjed az orvosnal, mit intezett, mit mondtak?