Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gorenje tűzhely - milyet?

Torolt_felhasznalo_222819
Torolt_felhasznalo_222819
Létrehozva: 2013. szeptember 20. 09:41

Sziasztok!

 

Tűzhely vásárlása előtt állok és ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Ami biztos, hogy kombináltban gondolkodok (gáz főzőfelület és villany sütő). Más márkák elől sem zárkóznék el, de sok-sok topikot végig olvasva a Gorenje a legesélyesebb.

 

Megköszönném, ha konkrét típusokat írnátok, hogy kinek mi vált be, vagy esetleg melyiket érdemes mellőzni?

A programok közül az Aqua Clant és a külön alsó-felső sütést mindenképp szeretném, hogy benne legyen!

Szemezgetek még a pizza sütés funkcióval, de el sem tudom képzelni, hogy ez miben jelenthet mást, mint egy sima sütés?

 

Előre is megköszönök minden hozzászólást! :)   

  1. 2013. szeptember 20. 11:442.

    Szia!

     

    Nekem csak a főzőlapom Gorenje, mert az előző elromlott. Tudom, Te nem főzőlapban gondolkozol, de leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz.

     

    Nagyon elégedett vagyok vele, indukcós és sikerült egy olyan akciót kifogni, amelyben meghosszabitott garancia idő van, így 5 év garancia van rá, ami szerintem nagyon jó.  A Gorenje egyébként is ha jól tudom hosszabb garanciát vállal, mint a többi gyártó. Az sem utolsó szempont, hogy nem kínában gyártják. Ha a tűzhelyem elromlik, az is biztos Gorenje lesz. A mosógépünk is Gorenje, semmi gondom nincs vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (1)
    2013-09-20  09:41
  2. 2013. szeptember 20. 11:463.
    Bocsánar, rosszul írtam, tehát a sütőm romlik el, akkor az is Gorenje lesz!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (1)
    2013-09-20  09:41
  3. 2013. szeptember 20. 12:464.

    Nekem évek óta Gorenje a sütőm is és a kerámia lap is. A sütő légkeveréses, időkapcsolós és nagyon meg vagyok velük elégedve. Soha semmi panaszom nem volt még rá.

    Külön tipusszám nincs rajta, csak a márkajelzés.

    Szerintem nyugodtan vágj bele a vásárlásba. Hallgasd meg amit az eladó mond az áruházban, azért ők eléggé jól fel vannak  készülve. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom (MM).

    Sok szerencsét hozzá!

  4. 2013. szeptember 20. 12:485.

    Nekem pizzasütés meg ilyenek nincs, nem tudom mennyiben lehet más. Van viszont grillezési funkció benne. Melegszendvics készítéséhez kiváló.

    Az enyém kb 6 éves, tehát nem a legfrissebb konstrukció.

    előzmény:
    izisz47 (4)
    2013-09-20  12:46
  5. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2013. szeptember 20. 17:026.

    Köszi Nektek! :)

    A kerámialaposak tényleg jól néznek ki, de főzésre maradok a sima gáznál.

  6. 2013. szeptember 20. 17:577.

    Szia,

     

    Februárban vásároltunk új tűzhelyet, hónapokig nézegettem a készülékeket, végül Gorenjét választottam, olyat ami  a linkben van. (A boltban az eladó le akart beszélni róla!)

     

     http://www.gorenje.hu/fozes/tuzhelyek?c=24132 7

     

    Semmiképpen nem szerettem volna fehér színűt, de ha tudom, hogy milyen nehéz tisztán tartani a fekete főzőfelületet akkor nem ezt választottam volna.

     

    Amikor megvettük az első dolgom az volt, hogy a villanyszámlán a nappali fogyasztást megemeltettük, hogy ne leolvasáskor kapjunk horror összegű számlát. Szinte nincs olyan nap, hogy ne használnám a sütőt, szépen, hamar megsül benne minden ( két tepsivel egyszerre).  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (1)
    2013-09-20  09:41
  7. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2013. szeptember 21. 18:098.

    Szia!

     

    Köszi a linket, megnéztem. Én fehérben szeretnék, mert a hűtőszekrény után már nyertem egy kis tapasztalatot. :P

     

    Ebben a típusban van külön alső-felső sütés?

    Minden leírásban valahogy csak úgy együtt említik a kettőt...

    előzmény:
    erosera (7)
    2013-09-20  17:57
  8. 2013. szeptember 22. 17:189.

    Külön alsó sütés van, külön felső (szerintem) nincs. 

    Nekem eddig csak gázsütőim voltak, még szokom a villanysütőt, de a különbség ég-és föld. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (8)
    2013-09-21  18:09
  9. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2013. szeptember 23. 08:2310.

    Ég és föld, az biztos.

    Nekem is gázsütőm van, de anyukámnak villany, ezért a sajátomat nem is igazán használom. :P

     

    Érdekes, hogy a Gorenjénél a csak felső sütés általában kimarad a programok közül... 

    előzmény:
    erosera (9)
    2013-09-22  17:18
  10. 2013. szeptember 23. 23:3211.

    Én is ilyen dilemmákkal küszködtem májusban, amikor kicseréltük a régi, 1978-ban vásárolt gáztűzhelyünket.

    Az első az volt, hogy eldöntöttem: kombi tűzhely legyen, mert a villanysütő sokkal több lehetőséget ad. Sorra jártam a neten előtte kinézett márkaboltokat, aztán én is a Gorenje mellett döntöttem: K57364AWG modell.

    A márkaboltban vettem, ők kiszállítás után be is kötötték. Itt lehetett kapni plusz tepsiket és zsírszűrőt (az nem járt hozzá), ami szükséges a ventillátor védelméhez.

    Meg vagyok vele elégedve, bár előtte sose sütöttem villannyal.

    Azért ért meglepetés a használat során.

    Pl.

    Nincs olyan funkció, hogy felső és alsó égő ventillátorral. Csak venillátor nélkül.

    Nincs magában felső égő.

    Egyáltalán, jobb lett volna olyan lehetőség, hogy

    - alsó égő

    - felső égő

    - ventillátor --- és aztán én majd kiválasztom, hogy variálom a három funkciót.

     

    A két teleszkópos sín nem mindig van jó helyen, átszerelni nem lehet. De ezek egyébként nagyon hasznosak.

     

    Szeretem a forgónyársas grillsütést, látványos, csak a csirkét jól oda kell rögzíteni (plusz drótokat is használok néha a csavaros villák mellett), ne lifegjen a lába. A grill infra égőnek is állítható a hőfoka.

     

    A sütő hőszigetelése  olyan jó, hogy szinte semmi sem jön ki, nem kell kinyitni ajtót-ablakot a hőség miatt.

     

    A tűzhely 10 centivel keskenyebb, mint a régi volt, ami nekem nem különösebben előnyös, viszont a nagy lábasok elég szűken férnek el rajta.

     

    Van a gázon egy olyan hiba is, ami tkp. nem akadályozza a működést, csak idegesít: az edénytartó rácsokon billegnek az edények. Nincs szintben a négy végük, egyik se. Ezt a szerviznek be is jelentettem, kijöttek megszemlélni,  most várom az intézkedést.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (1)
    2013-09-20  09:41
  11. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2013. szeptember 24. 08:5712.

    Köszi a hosszú beszámolódat, nagyon hasznos volt. :)

    Húhh, pár dolgot elmagyaráznál? 

    Felső és alsó égő ventillátorral, ez miben különbözik a sima felső/alsó sütéstől? Arra tippelek, hogy a ventillátor tul.képpen a légkeverés lehet.

    Én eleve meglepődtem, hogy a Gorenjékben általában nincs külön alsó/felső sütés sem, pedig ez azért alap. Sokszor van, hogy a kaja tetejét pirítanánk csak, mondjuk alsó sütés nélkül.

     

    Hmmm, ez az edény billegés azért tényleg bosszantó lehet, ha az ember kiválaszt egy nem túl olcsó modellt és ilyesmivel szembesül. 

    Vajon ezzel mit tudnak csinálni a szervízben?

    A Tiéd 50 cm széles?

     

    Még egy dologra lennék kíváncsi, a teleszkópos sínre. Ez a gyakorlatban hogy működik?

     

    Mindjárt rákeresek a típusszámra....

    előzmény:
    nyugger (11)
    2013-09-23  23:32
  12. 2013. szeptember 24. 09:5613.

    Én is ilyen dilemmákkal küszködtem májusban, amikor kicseréltük a régi, 1978-ban vásárolt gáztűzhelyünket.

    Az első az volt, hogy eldöntöttem: kombi tűzhely legyen, mert a villanysütő sokkal több lehetőséget ad. Sorra jártam a neten előtte kinézett márkaboltokat, aztán én is a Gorenje mellett döntöttem: K57364AWG modell.

    A márkaboltban vettem, ők kiszállítás után be is kötötték. Itt lehetett kapni plusz tepsiket és zsírszűrőt (az nem járt hozzá), ami szükséges a ventillátor védelméhez.

    Meg vagyok vele elégedve, bár előtte sose sütöttem villannyal.

    Azért ért meglepetés a használat során.

    Pl.

    Nincs olyan funkció, hogy felső és alsó égő ventillátorral. Csak venillátor nélkül.

    Nincs magában felső égő.

    Egyáltalán, jobb lett volna olyan lehetőség, hogy

    - alsó égő

    - felső égő

    - ventillátor --- és aztán én majd kiválasztom, hogy variálom a három funkciót.

     

    A két teleszkópos sín nem mindig van jó helyen, átszerelni nem lehet. De ezek egyébként nagyon hasznosak.

     

    Szeretem a forgónyársas grillsütést, látványos, csak a csirkét jól oda kell rögzíteni (plusz drótokat is használok néha a csavaros villák mellett), ne lifegjen a lába. A grill infra égőnek is állítható a hőfoka.

     

    A sütő hőszigetelése  olyan jó, hogy szinte semmi sem jön ki, nem kell kinyitni ajtót-ablakot a hőség miatt.

     

    A tűzhely 10 centivel keskenyebb, mint a régi volt, ami nekem nem különösebben előnyös, viszont a nagy lábasok elég szűken férnek el rajta.

     

    Van a gázon egy olyan hiba is, ami tkp. nem akadályozza a működést, csak idegesít: az edénytartó rácsokon billegnek az edények. Nincs szintben a négy végük, egyik se. Ezt a szerviznek be is jelentettem, kijöttek megszemlélni,  most várom az intézkedést.

     

    idézet:
    nyugger (11)
    2013-09-23 23:32:00

    Mi is most akarunk elektromos sütőt venni.

    Vettünk már egy modern főzőlapot, gázast. (van wokhoz való gázrózsája)

    Lernek elektrot vennék a jobb szabályozhatóság miatt.

     DE a sütők leírásában mind csak tésztákat és vékony hússzeleteket emlegetnek. 

    Megsüthető egy masszív karácsonyi-pulyka elektromos lerben?

    Aki már próbálta megosztaná a tapasztalatait?

    Előre is kössz.!

    előzmény:
    nyugger (11)
    2013-09-23  23:32
  13. 2013. szeptember 24. 16:0014.

    "Van a gázon egy olyan hiba is, ami tkp. nem akadályozza a működést, csak idegesít: az edénytartó rácsokon billegnek az edények. Nincs szintben a négy végük, egyik se. Ezt a szerviznek be is jelentettem, kijöttek megszemlélni,  most várom az intézkedést."

     

    Kipróbáltad többféle edénnyel is? Én is sokat bosszankodtam, hogy billegnek az edények, de nálunk kiderült, hogy csak egy bizonyos edénytípus billeg, nem mind. Nem lehet, hogy az edényeiddel van baj? 

     

    Azt én is tapasztaltam, hogy két nagyobb edény szűkösen fér el egymás mellett.

    előzmény:
    nyugger (11)
    2013-09-23  23:32
  14. 2013. szeptember 26. 15:4815.

    Igen, azzal kezdtem, kipróbáltam a rácsot egy csomó edénnyel - lábas, fazék, palacsintasütő, drágább, olcsóbb - persze a régi gáztűzhelyen egyik se billegett, még az indukciós főzőlapnak is megfeleltek. Mindegyik billeg, de nem ugyanannyira az összes gázégőn.

    A szervizben értetlenkedtek, hogy erről a hibáról ők még soha nem hallottak. A szerelő még fel is vette filmre, a hangját is, ahogy kattog, majd megmutatja nekik bent.

    De ezzel nincs gondom, majd kicserélik. Igazából rá kéne ütni kettőt egy kalapáccsal.

    előzmény:
    erosera (14)
    2013-09-24  16:00
  15. 2013. szeptember 26. 15:5016.
    Minden megsüthető, persze, ugyanúgy, mint a gázsütőben. Sőt, egyenletesebben sül. Hőfok és idő kérdése.
    előzmény:
    Etelka-64 (13)
    2013-09-24  09:56
  16. 2013. szeptember 26. 16:3617.

    Igen, a légkeverés az a ventilátor.

    (Elnézést kérek mindenkitől, a ventilátort 1 l-lel kell írni, a tűzhelyhasználati utasításában is így van.)

     

    Én is csak ebben a füzetben szembesültem, hogy nincs meg minden funkció, amit a neten és az márkaboltban néztem, vagy nem néztem meg alaposan.

    Nálam a következő lehetőségek vannak:

    - sütő világítás

    - alsó-felső sütés

    - grill

    - grill+ légkeverés

    - forró levegő és alsó égő

    - pizza rendszer

    - forró levegő

    - kiolvasztás

    - alsó égő és ventilátor

    - alsó égő / aqua clean

    - melegen tartás

    Mindez egy gombon - hát elég nehéz megkülönböztetni a pici jeleket, még a recepteknél is - tartok is erre egy nagyítót a konyhában.

     

    A légkeverés azért jó, mert 20 fokkal alacsonyabbra lehet venni a sütési hőmérsékletet.

    Egyébként mindent meg lehet benne sütni, úgy mint a régiben. Pl. ha azt akarom, hogy felül süsse, akkor az alsó-felső funkciót használom feljebb teszem a tepsit.

     

    Most lemértem, 49,5 cm széles. Lakótelepi konyhákban számíthat az a 10 centi, de nálam most egy kihasználatlan üres hézag maradt a szomszédos két szekrény között (mivel a tűzhelyhez egészen közel lehet tolni a szekrényt, nem ég el).

     

    A teleszkópos sín egy főnyeremény! Ha sütés közben ki kell húzogatni a tepsit (pl. locsolgatni a pecsenyét), akkor kihúzva áll a levegőben és nem esik le, mert a sütő két szélén egy sín kijön a tepsivel együtt.

    A füzetben az van, hogy 3 teleszkópos sín van a sütőben. Az enyémben persze csak kettő, az öt emelet közül csak a 3. és az 5. teleszkópos (alulról számítva). Az 5. gondolom a pizzának.

    Felül az egész sütő felülete grillégő.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (12)
    2013-09-24  08:57
  17. Torolt_felhasznalo_222819
    Torolt_felhasznalo_222819
    2013. szeptember 29. 13:5518.

    Á, nagyon köszi! :)

     

    A pizzafunkciót szoktátok használni? 

    előzmény:
    nyugger (17)
    2013-09-26  16:36
  18. 2013. szeptember 29. 14:3719.
    A pizzafunkció mit jelent? Az én tűzhelyem is Gorenje kombi, és nem foglalkozom vele, hogy van-e rajta pizzafunkció, ha pizzát sütök, ugyanúgy sütöm, mint az összes többit.
  19. 2013. október 2. 18:3120.

    De lecsaptatok erre a pizzára!

    A füzetben konkrétan ennyi van nekem:

     

     "PIZZA RENDSZER"

    Ta na čin delovanje je primeren za pečenje pice. Pico pečete pri predgreti pečici in temperaturi 190 - 210°C, 15 - 25 minut, odvisno od velikosti pice, na nizkem pekaču v vodilu 2.

     

     Épp ezért nem sütöttem még benne pizzát. Mi fagyasztott pizzát szoktunk enni, vagy kész pizzalapokra tesszük a rávalókat, és a grillben megsütjük.

     

    De remélem, van köztetek felvidéki, aki remekül tud szlovákul és lefordítja.

    Azt se tudom, hogy nyers tésztát egyszerre kell benne megsütni a feltétekkel, vagy előbb a kelttésztát, aztán rátenni a cuccot?

     

     

    Egyébként pont ma cserélte ki a szerviz a billegő edényrácsokat - most tökéletesen egy szintben van a négy tartó.

    előzmény:
    Jujoka (19)
    2013-09-29  14:37
  20. 2013. október 2. 18:4421.

    Megtaláltam a magyart, de nem lettem okosabb:

     

    Ez a sütőprogram pizza készítéséhez ajánlott. A pizzát
    előmelegített sütőben 190 - 210°C-on sütjük 15-25 percig
    a pizza nagyságától függően a lapos tepsiben a második
    sütőrácson szinten.

    (Ennyit eddig is megértettem, csekélyke orosz tudással.)

     

    Ezt kell beírni a Google-ba:

    Gorenje Használati, beszerelési és csatlakoztatási utasítások
    előzmény:
    nyugger (20)
    2013-10-02  18:31
  21. 2013. október 2. 18:5422.

    Még a mérettel kapcsolatban:

    Az az érdekes, hogy hiába keskenyebb az új tűzhely, belül ugyanolyan széles, mint a régi (Komfort-ST) volt. Az összes régi tepsi használható benne, ugyanaz a méretük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222819 (12)
    2013-09-24  08:57
  22. 2013. november 10. 23:2123.

    Mivel a villanysütővel még mindig tesztüzemem van, tegnap ért egy kis meglepetés.

    Forró levegő módban akartam sütni a libát és egy tepsi pogácsát (forró levegőnél lehet több szinten sütni egyszerre).

    A süti szépen megsült, de a liba 1 óra alatt semmit se csinált!

    Át kellett kapcsolnom alsó-felső sütésre, úgy már megsült az is 1 óra alatt (2 kg comb).

Címlap

top