Keresés a fórumban

Hozzászólás Hozzászóló Topic címe Értékelés

Tegnap semmi különleges ebédünk nem volt, mégis az egész délelőttöt a konyhában töltöttem :)

Húsleves készült, aztán rántott csirke (ez nálunk elég ritkán van, kábé kétévente állok neki panírozni), franciasaláta és a képen látható almás-pudingos süti.

Viszont mára is maradt, így ma nem kell főznöm.

Oliva_ Mit fözzek holnap? 2

Nagyon finom lehet(ett) ez a guszta süti!

Nálam úgy alakult a hétvége, hogy a család jött is meg nem is, én meg főztem is meg nem is...

Ennek szellemében készítettem egy s.répás-z.babos sertésragut, hogy lehet belőle pásztorpite v. valami rakottas v. akármi.

Sütőben elősütöttem 30 db fűszeres fasírtgolyót (többek között zsálya, borsikafű, római kömény ment bele és pici sütőpor) és kuktában krumplit főztem, hogy csak hirtelen befejezem és a főtt krumpliból valami köretet rittyentek hozzá, amikor érkeznek.

Sütinek pedig jó lett volna a morzsasüti, van hozzá alma, szilva, füge -- az seperc alatt megvan.

Mindehhez képest egy garnitúra rokonság esett be hajókirándulás után és frissen megebédelve, így a husik mentek a fagyóba, a krumplit változatos módokon eszem három napja pl. saláta formájában a tepsiből kimaradt és frissen kisütött isteni húsgolyókkal.

A süti pedig el se készült...

Liventa Mit fözzek holnap? 1

Na, ezt az áramszünetes vasárnapot elmesélem, mert szenzációs volt. Mármint egy idő után... Ugyanis arra a vasárnap délre vendégeket hívtunk. A leves már fővőben, épp készültem a másodiknak, valami vegánt akartam csinálni. De hogy a kenyér is időben legyen kész, ezért azzal kezdtem. Szó szerint értendő, hogy épp mikor tettem volna a sütőbe, bang, elment az áram. Férj jött jelenteni, hogy valószínűleg elfelejtettük feltölteni az órát (itt ha nem veszi meg előre az ember az áramot, akkor nincs árama)... és most mit csináljunk? Hívjuk az elektromosokat, mondják meg, mi a teendő ilyenkor. De mi a számuk... Közben az állandóan elveszett telefonom is megtaláltam, amiről kiderült, hogy tökre lemerült, se kép, se hang, így se 3G-s internet. Férj telefonja pirosban, néhány percig még bírja...

Na jó, akkor menjünk át a szomszédba, és kérjük meg a tulajt, intézkedjen. Mikor nyomom a kapcsolót, hogy nyissam a kaput, jutott eszembe, sehová, mert az is árammal működik. De van egy kézi nyítója. Kb félóra múlva feladtuk a keresését. Másnap derült ki, hogy Geselléék szobájában volt... Ahová úgysem tudtunk volna bemenni.

Próbáljuk a férjem telefonján maradt energiával Gesellét hívni, hogy mi az elektromosok száma, mert hiába ordítozunk a szomszédban lakó tulajnak, senki nem kerül elő. Bár elkaptunk az utcán egy hapsit, akit átküldtünk oda, de kopogására sem jött elő valaki. Geselle az ország másik végében, telefonja kikapcsolva.

Hívjuk a barátainkat, ne gyertek, nem lesz ebéd. De adjátok meg az elektromosok számát. Nem tudják, de mindjárt kiderítik. Majd én meggondoltam magam, és kértem jöjjenek, mert irtó klassz kapu-pikkniket tudunk majd tartani! Ők kapun kívül, mi bévül. Kiadunk nekik néhány széket, esernyőt a napszúrás ellen, majd amit hoznak magukkal, azt esszük. Férj azonnal leszavazott... Aszonta "hulye" vagy. Így mondja, "huuulye" :-DD Pedig micsoda óriási buli lett volna :-DD Ekkor ment a kenyértészta a fagyasztóba.

Férj meg a kapu fölé... Mire kinéztem, ő már a kapun túl volt. 63 évesen átmászott a kihegyezett bigyókkal ellátott kapun. Majdnem szívrohamot kaptam, mikor megláttam. Végülis ő sem járt sikerrel a tulajéknál, hiába kiabálta nevüket, kopogott az ajtón, senki. (Kiderült az egész család a teljes kiszolgáló haddal kiment a tengerre. Gazdagok. Van velük élő házvezetőnőjük, kertészük és sofőrjük is.) Mikor láttam,hogy épp mászik fel a kapun, mondtam, eszébe ne jusson a hegyes dárdákon megint átmászni, rohanok a létráért. Nem egyszerű téma, mert baromi nagy a ház, és ki tudja Geselle hol hagyta. Végül meglett, addig férj közel a kerítés tetejéhez, egyesúlyozott a billegő kapun. Már épp mászott volna át a létrára, mikor mondtam várjon, és berohantam a fényképezőgépért. Ki tudja miért, de nem nagyon díjazta az ötletet, viszont irtó rendesen megvárta, míg lefotózom :-)) / Majd a másik helyen megmutatom ;-))

Végül sikeresen megúszta a kapumászást, és Geselle is megtalálta hívásunkat. Visszahívott, majd kiderítette az elektromosok számát is. Szó szerint a maradék energia végével még sikerült felhívni őket, és mondták valahol a környékünkön lesz a baj, mert már sokan hívták őket. Okát nem tudják, így gőzük sincs mikor lesz ismét áramunk.

Ekkor már nem nyűglődtünk, hanem röhögtünk magunkon. Hát még mikor kiderült, hogy csapvizet sem fogunk tudni inni, mert az is árammal kerül be a házba... Jó, akkor megyek a klotyóra. Ja, oda is árammal kerül a víz, ilyen helyzetben egyszerhasználatos... Még jó, hogy van 5 db a házban, így be tudtuk osztani magunk között :-DD

Mivel se tévé, se semmi, leültünk olvasni. A 34 fokos, 90+ százalékos páratartalmú, mozdulatlan levegőjű dög melegben. Mert persze se légkondi, amit úgysem használnánk..., de se ventillátor, amit viszont állandóan. Tea helyett kénytelen voltam gin és tonikot inni... Erre találták ki az angolok :-)) Férj abszintens, ő valami meleg üdítővel próbálkozott szomját oltani. Kifigyeltétek már? Ha nincs lehetőség inni, azonnal, és baromi szomjas lesz az ember. Letesztelve, így van :-DD

Na szóval, a házifogságunkban érdekes néhány órank volt. De nagyon békés is. Jókat izzadtam (férj saját hőmérsékletérzője nem üzemel), dumáltunk, röhögcséltünk, de olvastunk is. S mivel a ventillátort direkt bekapcsolva hagytuk, így mikor az pörögni kezdett, elsőre azonnal kinyitottuk a kaput :-DD

Kívánok nektek is hasonlóan nagyon kellemes, de árammal teli hétvégét. Sziasztok :-)) 

ancsa21 Mit fözzek holnap? 2

Persze, ha lesz fotó, majd mutatom.

addig is egy fotó a múlt hétről még:

sült csirke padlizsános-paradicsomos tésztával

Oliva_ Mit fözzek holnap? 2

Resike,  majd próbáld ki úgy is a rétest, hogy pirított káposztával töltöd /olyan a káposzta, mintha káposztás tésztát készítenél/. A tökös-mákos is jó. Meg az almás-mákos is, ami csak röviden "almákos"

bmari Mit fözzek holnap? 1

Megjegyzem, nekem a meggyes-mákos az igazi! A tököst csak kíváncsiságból csináltam.

kaleva Mit fözzek holnap? 1

Lili, képzeld, tegnap nálunk is rizseshús volt az ebéd. Illetve mégsem, mert rizs helyett gerslivel csináltam :)

Ma főzök olaszos paradicsomlevest, van egy tál jó érett paradicsomom. Almáspitét tervezek még hozzá.

Oliva_ Mit fözzek holnap? 1

Ma en is csirkecombot sutok, de marad benne a csont :)

hozza pedig padlizsanos-paradicsomos tesztasalata lesz.

Oliva_ Mit fözzek holnap? 1

Sziasztok!

Éva, egy a lényeg: csontozva és csontosan is finom a rántott csirkecomb. Meg a mellehúsa is, stb.

A hét végén kimegyek a búcsúba és veszek kakasos nyalókát. A főzés terén: arra gondoltam, hogy ludaskása lesz meg töltött káposzta. Lehet, hogy lesz abált szalonna is, azt sokan szeretik.  

bmari Mit fözzek holnap? 1
Igen, Lili, köszönöm az érdeklődésedet. A tegnapi csülök és kísérői nagyban hozzájárultak a fennmaradásomhoz... Fotóztam is, bár ez csak akkor jutott eszembe, amikor már majdnem mindent befaltunk --- csak nem tudom a telefonomról átrakni a gépre... Mindjárt konzultálok a fiammal ezügyben.

Szeretem az ikeás kajákat, a húsgombócokat és a kapros halacskákat --- valaha gyakori svédországi útjaimra emlékeztetnek. Sokat dolgoztam ott anno.
Liventa Mit fözzek holnap? 1
Sziasztok.

Liza, meggyógyultál?
A pékinasod egy tündér!

Szia Zaju, tényleg rég jártál erre! De jó, hogy itt vagy!

Nálunk ma paprikás krumpli volt uborkasalátával, tegnap zöldbabfőzelék fasírttal. Holnap megyünk vásárolni az Ikeába, megpróbálok beszélni velük, hogy főzzenek ők nekünk ebédet.
litita Mit fözzek holnap? 1
A rebarbarat kaptam, iden a piacon nem talalkoztam vele, meg nyar elejen sem, amikor szezonja volt. Tudom, hogy ez mar nem olyan, mint juniusban, de nagyon orultem neki! Oliva_ Mit fözzek holnap? 1
Vissza a fórumnyitóra