Keresés a fórumban

Hozzászólás Hozzászóló Topic címe Értékelés
Az Nlc monnyon le! kaleva Mit fözzek holnap? 2
Köszönöm a kedves megjegyzéseiteket, ez a menü tényleg nagyon bejött! 
Tálalás előtt tudtam gyorsan néhány fotót készíteni, a husiról azt sem, mert azt már együtt sütöttük meg percek alatt a wokban -- omlott szét a szánkban és nagyon finom volt a különféle trutyikkal.
A pitasütést még gyakorolnom kell, vagy szétnyíltak vagy sem, de mivel nyílt lángon egy szitaszetű alátéten sültek, ízük szuper lett.

A rétes is jobban sikerült, mint bármikor életemben: a töltelék ízes és szaftos, a tészta pedig ropogós rajta.
Na és a limonádéhoz a vendégek szedték a citromfüvet és mentát az udvaron. Mi nem vezető lányok azért rozéból 1-2 hideg fröccsöt is leküldtünk...
Az eső pedig hol szakadt hol nem, de azért bátran kiültünk a fák alá, csak a "szeansz" végén kellett pánikszerűen bemenekíteni a cuccokat.

A zsíroskenyérre nem került sor, de igaz: jó hozzávalókból nagyon eteti magát.
Liventa Mit fözzek holnap? 2
Egyszerű nyári menüvel várok ma barátokat/kollégákat:
Csirkemell csíkok gyros-fűszerezéssel
Frissen sütendő s.k. pita
Ketchupos gombasaláta
Sültpaprika-saláta 
Padlizsánsaláta
Zelleres heringsaláta
Sajtkockák fűszeres olívaolajban pácolva
Meggyes-túrósrétes ugyancsak frissen sütve
Citromos innivalók, tea, kávé
Aki éhes marad, sajnálom, ehet mangalicazsíros parasztkenyeret lilahagymával vagy szalonnával...
Liventa Mit fözzek holnap? 2

Ja?! Hidegen préselt fokhagymás repceolajjal is meglocsolgattam.

Most pedig bekevertem egy DNKenyérkét búza- és kukoricalisztből, kevertem bele napraforgómagot, mákot és fekete hagymamagot. Reggel majd a fedeles jénaiban jól megsütöm.

Liventa Mit fözzek holnap? 1
Szervusztok!

Sajnálattal konstatálom, hogy senki sem főzőcskézik, azaz nem ír semmit ezen a topikon. Nos, én tényleg nem főztem semmi komolyat vagy 10 napig, egyszer lecsót, és egyszer tökfőzeléket. Közben fagyasztóból maradékokat.

Tegnap kis családi ebédre készítettem (rendelésre!) töltött csirkecombokat, plusz töltelék külön is sütve, ezen kívül egy finom sajtos-tejszínes csirkemellet, nagyon finom lett, sajnos nem fényképeztem, de olyan egyszerű az egész: a csirkemell szeleteket lisztbe, majd felvert, zózott tojásba forgatjuk, mint panírozáskor, de nem prézlibe, hanem reszelt sajtba forgatjuk, sütőtálba lerakjuk, tejszínnel felöntjük, és sütőben megsütjük. Csodafinom, olmlós, szaftos étel!
Kepi nyomán Lili készítette, nála volt szerencsém megkóstolni.
Szemi is megsütötte, remélem, majd felteszi ide a képet, mert ő nagyon jó fotót is csinált róla...

Azért egy diétás kenyérpótlót is mutatok, abszolút lisztmentes, viszont teljesen kenyérszerű, egy napra bőven elég kenyérpótló, de pl. pörkölt, vadas, vagy egyéb ragu mellé köretnek is megfelel, - előnye még, hogy 5 perc alatt elkészül!

Recept: 1 nagy, vagy 2 kisebb tojást kikeverünk egy evőkanálnyi zsírszegény túróval, csipet sóval, 2 evőkanálnyi zabkorpával, 1 mokkáskanálnyi sütőporral, majd ezt a masszát egy müzlis tálkában a mikróban, legmagasabb fokozaton 4 percig sütjük.

kaleva Mit fözzek holnap? 1
A reggeli ideje nálam 11-12 h, többnyire barkácsolok magamnak valami meleget; azután már csak ilyenkor eszem: mondjuk egy sima yoghurtba keverek valami gyümit v. a bodzalekváromat, de már semmi komoly tartalmat nem igénylek. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Ezt a site-ot én sem ismertem, csak most kerestem a neten képet a muffinpapíros csokihoz, hátha ott van segítség - és igen...

Én mindig egyből a neten keresek mindenféle kérdésre választ, sokkal hamarabb céljoz érek, mintha a topikon kérdezősködnék, mert valamikor valahol már valaki biztos kérdezte, vagy csinálta, amit tudni szeretnék.  És még sok jó site-ba is belefutok.
Így okosodtam ki például a számítógép hibajavítási dolgaiban is!

Liza,
Barnaby nagyon édes és okos kis legény lett, emlékszem, amikor született - szinte tegnap volt, amikor az ajtajára a BARNABY betűk kerültek fel....
kaleva Mit fözzek holnap? 1
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem szeretném ha az összes csoki az ecseten landolna.
Kaleva: valami hasonlót. A Nők Lapja Konyhában találtam, étcsokis és nincs benne sűrített tej.
Tannéni Mit fözzek holnap? 1
Nagyon guszták! És sok más finomságot is látok, nem ismertem ezt a site-ot. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Azt mondja Barnusom: A répát szeretem, a karabálét is szeretem, de a karfiolot nem szeretem
Aztán megkapta ilyen aprón, és közölte, hogy ez a tészta nagyon finom volt...
Nagyon gusztusosak a pita-zsömlécskék is!
Úgy értettem, hogy nálunk próbálkoznak..., a türelmünkkel játszadoznak.  A BK-topikot déltájt már lapozni se lehetett. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Ma egy jó zöldséges-kolbászkás-tejfölös zöldbableves volt az ebédem, de a bab nagyrészét előfőzve elmentettem egy jó kis hétvégi rakott zöldbabhoz. 
Egy db gyerekfejnyi céklát is elkészítettem egészen hagyományosan, de fogadok, hogy az ifjúság majd nyakonönti majonézzel én pedig iszom a finom köményes levét.
Kedvenc informatikusaink pedig csak arra kívánnak diszkréten rávezetni bennünket, hogy milyen képtelenség arra várni, hogy itt valaha is minden működni fog...
Elkezdődött a bodzaszezon. Ma szedtem és szemeztem az első adagot, holnap folytatom és megfőzöm. Azután folyt. köv., mert folyamatosan érnek be a fürtök. Feketeszedret is szüreteltem, ezt is folytatni kell hetekig, de nagyon finom nyersen is.
Szép estét Nektek! stb.
Valljátok be, nincs is szerveretek ---- be-be-beeeee............. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Ezek is nagyon jól állnak neki! Liventa Mit fözzek holnap? 1
Mert Te egy jóhiszemű Tündér vagy! Liventa Mit fözzek holnap? 1
Vissza a fórumnyitóra