Keresés a fórumban

Hozzászólás Hozzászóló Topic címe Értékelés
Egyszerű nyári menüvel várok ma barátokat/kollégákat:
Csirkemell csíkok gyros-fűszerezéssel
Frissen sütendő s.k. pita
Ketchupos gombasaláta
Sültpaprika-saláta 
Padlizsánsaláta
Zelleres heringsaláta
Sajtkockák fűszeres olívaolajban pácolva
Meggyes-túrósrétes ugyancsak frissen sütve
Citromos innivalók, tea, kávé
Aki éhes marad, sajnálom, ehet mangalicazsíros parasztkenyeret lilahagymával vagy szalonnával...
Liventa Mit fözzek holnap? 2
Köszönöm a kedves megjegyzéseiteket, ez a menü tényleg nagyon bejött! 
Tálalás előtt tudtam gyorsan néhány fotót készíteni, a husiról azt sem, mert azt már együtt sütöttük meg percek alatt a wokban -- omlott szét a szánkban és nagyon finom volt a különféle trutyikkal.
A pitasütést még gyakorolnom kell, vagy szétnyíltak vagy sem, de mivel nyílt lángon egy szitaszetű alátéten sültek, ízük szuper lett.

A rétes is jobban sikerült, mint bármikor életemben: a töltelék ízes és szaftos, a tészta pedig ropogós rajta.
Na és a limonádéhoz a vendégek szedték a citromfüvet és mentát az udvaron. Mi nem vezető lányok azért rozéból 1-2 hideg fröccsöt is leküldtünk...
Az eső pedig hol szakadt hol nem, de azért bátran kiültünk a fák alá, csak a "szeansz" végén kellett pánikszerűen bemenekíteni a cuccokat.

A zsíroskenyérre nem került sor, de igaz: jó hozzávalókból nagyon eteti magát.
Liventa Mit fözzek holnap? 2
Ma egy jó zöldséges-kolbászkás-tejfölös zöldbableves volt az ebédem, de a bab nagyrészét előfőzve elmentettem egy jó kis hétvégi rakott zöldbabhoz. 
Egy db gyerekfejnyi céklát is elkészítettem egészen hagyományosan, de fogadok, hogy az ifjúság majd nyakonönti majonézzel én pedig iszom a finom köményes levét.
Kedvenc informatikusaink pedig csak arra kívánnak diszkréten rávezetni bennünket, hogy milyen képtelenség arra várni, hogy itt valaha is minden működni fog...
Liventa Mit fözzek holnap? 1
Az Nlc monnyon le! kaleva Mit fözzek holnap? 2
Valljátok be, nincs is szerveretek ---- be-be-beeeee............. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Elkezdődött a bodzaszezon. Ma szedtem és szemeztem az első adagot, holnap folytatom és megfőzöm. Azután folyt. köv., mert folyamatosan érnek be a fürtök. Feketeszedret is szüreteltem, ezt is folytatni kell hetekig, de nagyon finom nyersen is.
Szép estét Nektek! stb.
Szia Viki!
Csak a puffinnál láttam. A palacsintákat sárgabarack lekvárral kell megkenni, rá darált dió porcukorral és darabolt csokival. A tetejére lehet olvasztott csokit is.
Tannéni Mit fözzek holnap? 1
Ezek is nagyon jól állnak neki! Liventa Mit fözzek holnap? 1
Mert Te egy jóhiszemű Tündér vagy! Liventa Mit fözzek holnap? 1
Mi mostanaban ezt isszuk:
Egy nagy kancsoba beledarabolok egy zoldcitromot, kicsit meg is tirom, hogy kijojjon a leve. Teszek bele menta- es citromfu leveleket, jegkockat es felontom vizzel.

A sima limonadet is szinesitheted narancs- vagy grapefruitkarikakkal.
Oliva_ Mit fözzek holnap? 1
Jelentem a gombám ehető, csak a szagértő szerint nem tövisalja (szerintem az, mert  pont a galagonyám alatt terem), hanem porhanyós gomba. Nem egy igényes fajta, nagyon össze is esik főzéskor --- de ha minden eső után szüretelhetek, 1-1 leves, gombás tojás lesz belőle.
A hétvégi család+barátaik kivonulásra töltöttpaprikához, gulyásleveshez és/vagy pásztortarhonyához vásároltam, lesz még vargabéles és valami sós rágcsi, a többi majd alakul.
Jótét lélek szomszéd a bevásárlás után örvendeztetett meg egy rekesz mindenféle zöldséggel, lesz megint padlizsánsali éééééééés: pácolt heringet is vettem, jöhet végre a zelleres heringsaláta -- keresem is rögtön a receptet.
Nektek is vidám zen... ill. főzős hétvégét kívánok szeretettel!
Legfőképpen vacsorát főzök. Főleg iskolaidőben. Mert mindenki csak este jön haza.
Nyáron, ha a gyerekek itthon vannak, akkor nekik persze ebédet is.
CsillagViki Mit fözzek holnap? 1
Lili, külön köszönet a hering-ötletért, beízzítottam a pesti gyerekeket -- gondolom gazdaságosabb is a hordós hering, mint a sok hagyma és lé között néhány árva halacska az üvegesben. Liventa Mit fözzek holnap? 1
Máris menek a piacra, aztán jelentek.

(Kezdem megszeretni ezt a tágas fórumfazont -- bár aki ilyet mer mondani, azt a BK topikon nyalizónak nevezték... Csak ne kellene annyit legyalogolni az Elküldöm-re.)
Megint padlizsánkrém!
Annyira szeretem! 
A gázon, lángelosztó lapon sütöm, alatta alufóiával letakarom a tűzhely tetejét, ne színezze el a fehér zománcot. Hamarabb megsül, mint a sütőben, és persze tökéletesebb is! (Szeretem, amikor pikkelyes-szenesre sül a héja, könnyen lejön.)
Négy darabból hármat sütöttem, a negyedikből saláta lesz, a citromos-paradicsomos. Mert az is finom! 
kaleva Mit fözzek holnap? 1
Vissza a fórumnyitóra