Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Visszerek

veeva
Létrehozva: 2006. május 22. 16:39

Sziasztok!

34 éves vagyok és sajnos eleg sok visszerem van és egyre nagyobbak! Ráadasul egyre többször és egyre jobban fájnak! Mindket labam tele van már velük, egyre csúnyább. Már félek szoknyát venni vagy strandra járni.

Még kéne műtetni, de úgy tudom sokszor műtét után is kiújul.

Azok velemenyet szeretnem kérni, akik hasonló cipőben járnak! Elolvastam a visszérrel kapcsolatos régi topikokat, de sajnos elég kevés hozzászólást találtam. Pedig szerintem ez a probléma nagyon sok nőt érint és jó volna kicsit többet beszélni róla.

Elöre is köszönök minden hozzászólást!

Éva

 

  1. Torolt_felhasznalo_721745
    Torolt_felhasznalo_721745
    2009. február 23. 23:10601.

    Az akupunktúrás kezelést az Ormos intézet igazgató-főorvosa javasolta aki akupunktőr is. Úgy gondolom érdemesebb talán először egy "szelídebb" gyógymóddal próbálkozni, és ha az nem bizonyul eredményesnek ráérek utána kés alá feküdni.

    Egyszer már volt egy visszérműtétem és ezek ellenére ismét kijöttek újabbak. Ha ezeket megműttetem, talán pár év múlva kijönnek újabbak és így tovább, majd az összes eret ki kell kapdosni a lábamból. Ezért gondolom hogy ha lehet, jobb lenne a visszeret kiváltó okot megszüntetni.

    Mindkét lábszáramon ceruzavastagságúak vannak, a belső bokahajlatban pedig sűrűn szövött lilán erezett. Sokat javult a szülés után de így nem mernék nekiindulni egy újabb terhességnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632168 (600)
    2009-02-23  18:27
  2. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 23. 18:27600.

    Szerintem az akupunktúrás kezelés erre egyáltalán nem fog hatni. Legfeljebb a fájdalomra jó. Ha már kijöttek a visszerek azt semmi nem fejleszti vissza. Ha még terveztek gyereket gondold át a műtétet is, mert a terhesség alatt ismét rosszabbodnak, jönnek ki új erek, stb és akkor még egy műtét kéne.... Nem éri meg! Én is hasonló cipőben járok és nekem azt tanácsolták várjam meg a második babát.

    A terhesség alatt engem is nagyon gyötörtek a visszereim, de most sem sokkal jobb.

    Neked ki ajánlotta az akupunktúrát? Hol és mekkora visszereid vannak? Milyen volt terhesség alatt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721745 (599)
    2009-02-23  13:28
  3. Torolt_felhasznalo_721745
    Torolt_felhasznalo_721745
    2009. február 23. 13:28599.
    Sziasztok,én most találtam meg ezt a fórumot. Szintén vannak csúnya visszerek a lábamon elég szép számmal. Én elsősorban akupunktúrás tapasztalatokra lennék kiváncsi ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata vagy infója. Azt tervezem hogy műtét helyett első körben inkább ezt a gyógymódot választanám.Katinkababa én nyolc hónapja szültem, és a terhesség alatt elég erőteljesen kidülledtek a visszerek a lábamon, és fájt is. Én is voltam dokinál, persze én már csak terhesen aki azt mondta, hogy szülés után fél-egy évvel menjek vissza és akkor műttessem meg mindkét lábamat. A terhesség alatt nem tudok mást mit tenni, csak kenegetni vadgesztenyekrémmel és viseljem a (terhesszabású) gyógyharisnyát. Ő a Venosan márkájút írta fel, szintén azzal, hogy ez nagyon jó minőségű.Ebből kettőt kaptam, hogy legyen csere, és darabja szintén 10ezer ft körül volt receptre. AZ igaz, hogy tényleg nagyon jó minőségű volt ahoz képest hogy egy viszonylag vastag és szoros harisnya. Ezt már reggel az ágyban fel kellett venni és egész nap viselni. Sajnos ez tavaly nyáron volt, és a viselése engem is nagyon idegesített a 40 fokos melegben, de muszály volt. Aztán találtam gyógyászati boltban egy szintén kompessziós combfix harisnyát (Scudotex), ez már vékonyabb volt, olyan mint egy rendes nylonharisnya és ez a szülésnél is rajtam volt. A szülés után elég sok közülük visszahúzódott, de azért nem tűntek el teljesen, és mival ugyanúgy cipelgetni kell a manót, néha most is fájdogál. Most hogy majd tervezünk kistesót mindenképpen szeretném rendbehozatni előtte a lábam, mert tényleg nagyon kellemetlen terhesség alatt és úgy gondolom nem kevésbé veszélytelen tud lenni a dolog. Úgy hallottam akupunktúrával helyre lehet hozni az érfalak rugalmasságát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. február 23. 09:23598.

    Sziasztok!

     

    Tombolán nyertem egy AVON visszérkrémet, amire nincs szükségem. Eladnám 2.500.- Ft-ért, bontatlan.

    Katalógus ára 4.000.- körül van.

    előzmény:
    veeva (1)
    2006-05-22  16:39
  5. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 21. 18:23597.

    Szia!

    Nekem 17 éves korom óta visszeres a lábam, örököltem anyai ágon. Mindkét lábszáramon vannak visszerek, de a jobb combom belső oldalán végig egészen combtőig. Itt ujjnyi vastag visszerek jöttek ki.

    Eleinte nem fájtak, de mikor kezdtek gyötörni, utána hamarosan elkezdtek nőni is. Most estére néha annyira feszítenek és égnek hogy én is azt érzem mintha valaki tépkedné az ereimet.

    Megnéztem a lábmaszk krémet a neten, de szerintem ez inkább megelőzésre jó. Azért majd kipróbálom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163471 (596)
    2009-02-19  08:55
  6. Torolt_felhasznalo_163471
    Torolt_felhasznalo_163471
    2009. február 19. 08:55596.

    Szia!

    Korábban csak a térdhajlatomnál hátul volt mindkét lábamon kb: 1 cm hosszú ér, de nem okozott panaszt, nem fájt. Most sem dudorodik ki még sehol, csak kék színű ér látszik át több helyen is, egyre jobban. De ha ilyen gyorsan nő, nem tudom mi lesz pár hónap múlva! Dagadni nem szokott. Viszont folyamatosan fáj, ég, szúr napközben is, estére viszket, és olyan érzés, minta húznák ki az ereket. 

    Neked mióta van, hol, és milyen jellegű a fájdalom? Miután nekem folyamatosan fáj, így nem tudom befolyásolja-e a menszesz.

    A lábmaszk krémet itt találod www.bionet.hu Patikában, gyógynövényboltban nem kapható. Nem túl olcsó, de nagy kiszerelés. Én reggel és este használom. Eddig ez a legjobb, amit próbáltam. Merem ajánlani!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632168 (594)
    2009-02-18  15:28
  7. Torolt_felhasznalo_163471
    Torolt_felhasznalo_163471
    2009. február 19. 08:55595.

    Szia!

    Korábban csak a térdhajlatomnál hátul volt mindkét lábamon kb: 1 cm hosszú ér, de nem okozott panaszt, nem fájt. Most sem dudorodik ki még sehol, csak kék színű ér látszik át több helyen is, egyre jobban. De ha ilyen gyorsan nő, nem tudom mi lesz pár hónap múlva! Dagadni nem szokott. Viszont folyamatosan fáj, ég, szúr napközben is, estére viszket, és olyan érzés, minta húznák ki az ereket. 

    Neked mióta van, hol, és milyen jellegű a fájdalom? Miután nekem folyamatosan fáj, így nem tudom befolyásolja-e a menszesz.

    A lábmaszk krémet itt találod www.bionet.hu Patikában, gyógynövényboltban nem kapható. Nem túl olcsó, de nagy kiszerelés. Én reggel és este használom. Eddig ez a legjobb, amit próbáltam. Merem ajánlani!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632168 (594)
    2009-02-18  15:28
  8. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 18. 15:28594.

    Szia!

    Én is sokat szenvedek a visszereimmel, néha nagyon gyötörnek. Nekem eléggé kint vannak már, de még én sem szeretném műtetni. Ezeket a krémeket, gyógyszereket és is kipróbáltam, de valóban nem használnak. A harisnyát én sem tudtam hordani, nagyon zavart.

    A lábmeszk krémről még nem hallottam. Írj róla vamlami infót légyszi!

    Neked ilyen gyorsan nő, vagy már volt korábban is, de csak most kezdett fájni? Neked mennyire emelkedik ki és mennyire vastag?

    Dagad is a lábad? Estére hogyan fáj? Mensi befolyásolja?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163471 (593)
    2009-02-17  10:31
  9. Torolt_felhasznalo_163471
    Torolt_felhasznalo_163471
    2009. február 17. 10:31593.

    Sziasztok!

     

    Nekem kb:1,5 hónapja kezdett el fájni mindkét lábam. Ég, szúr, csíp, görcsöl . Esténként néha már alig bírok ráállni. A sípcsontomnál és a vádlimon látszik is a visszér, a térdhajlanál már elég csúnya és megy felfelé a combomon is. A krémek ( Lioton, Venoruton,Plerudin + Detralex tbl. ) szinte semmit nem használnak. Az orvos kompressziós harisnyát javasolt. Próbálkozom vele, nagyon kényelmetlen.. Amit többen javasoltatok (lábmaszk krém) enyhíti a fájdalmat, de sok javulást nem tapasztalok. Megműttetni nagyon nem szeretném! A C-medic Klinikáról van valakinek tapasztalata? Járt náluk valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. február 9. 21:49592.

    Milyet hordtál? Nekem egy svájci márkát ajánlottak. Állítólag kinézetre is egészen viselhető...

    előzmény:
    va28 (591)
    2009-02-09  20:21
  11. 2009. február 9. 20:21591.
    Sajnos nekem akkor sem javított a helyzeten mikor próbáltam hordani
    előzmény:
    katinkababa (590)
    2009-02-09  17:14
  12. 2009. február 9. 17:14590.

    Hát igen.... Pont a nyár a problémás ilyen szempontból...De hát negyven fokban ember nincs, aki hordja.

    :)

    Egyébként nagyon megdöbbentem, mert néztem az ajánlott harisnyát a forgalmazó honlapján, és majd 13 ezer forint.... Hát egyre beruházok, aztán majd meglátom, mit tapasztalok...

    :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. február 9. 16:29589.
    Én kipróbáltam több harisnyát is, de idegesítettek (főleg nyáron) és nem bírtam hordani öket.
    előzmény:
    katinkababa (588)
    2009-02-09  06:37
  14. 2009. február 9. 06:37588.

    Igazából az elmúlt 2 évben - amióta dolgozom, ugyanis ülőmunkát végzek - romlott sokat.

    :( :(

    Harisnya-ügyben van valakinek tapasztalata?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 8. 21:24587.

    Ha már nem akarsz gyereket, nagyon zavar esztétikailag és fáj.

    A tiég milyen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859141 (585)
    2009-02-08  18:49
  16. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 8. 21:22586.

    Szerintem terhesség elött semmiképp ne műtésd meg magad. Nem éri meg! A terhességtől úgyis kijönek még erek. Utána kell műtettni.

    Ettől biztos nem leszel veszélyeztetett terhes.

    A detralex vényköteles, de nekem nem sokat segített.

    Neked mennyi idő alatt romlottak ennyire és most mennyire emelkednek ki?

    előzmény:
    katinkababa (582)
    2009-02-08  14:59
  17. Torolt_felhasznalo_859141
    Torolt_felhasznalo_859141
    2009. február 8. 18:49585.
    Szerintetek mikor érdemes injekcióztatni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. február 8. 18:46584.
    Az előbb kifelejtettem: MTB cipő viselése is javasolt, ha napi 9-10 órát állok. sziasztok
    előzmény:
    naptanc (583)
    2009-02-08  18:17
  19. 2009. február 8. 18:17583.

    Sziasztok!

     

    Még nem írtam ebbe a topikba, de egy másik viszeresben már megtaláltok. Én a múlt héten jutottam el egy reumatológus és érvizsgáló (kezelő) dokinőhöz, lymphoedema vizsgálatra. Előzmény. sok hajszálér elpattant mindkét lábamon, ill. hátul a térdhajlatomban már vastagok és fájnak is az erek. Erre eddig minden doki azt mondta, hogy csak esztétikai gond. De akkor miért dagad be úgy a lábam, hogy rá sem tudok állni és miért néz ki úgy mintha elefánt lennék? Szóval megtaláltam ezt a dokit, aki végre normálisan viszonyult a dologhoz. A nyirokerek állapotát vizsgálja( amit más érsebész nem igen szokott!). Nekem írt kompressziós harisnyát és sajnos el kell tüntetni a hajszálereket. Javasolta a biciklizést és a gesztenyés kapszulát és krémet. DE ELŐSZÖR méregteleníteni kell a nyirokereket. (3 hónap diéta). Remélem tudtam segíteni. Ha valaki tud olyan dokit aki eltünteti a hajszálerelet kérlek írjátok meg. (ez a dokinő nem csinálja, mert ő kifejezetten nyirokérrel foglalkozik.) Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556916 (562)
    2008-10-07  11:08
  20. 2009. február 8. 14:59582.

    Igen, sajnos már elég csúnyán kacskaringózik egy kidudorodó ér pont elöl a térdemen, valamin a combom belső oldalán is. A doki mondta,hogy ez az egész értörzs beteg.

    :(

    Azért kérdezem, hogy nem lesz-e sokkal rosszabb, ha várok a műtéttel?

     

    Hogy fáj-e? Néha azt érzem, hogy viszket, meg pl. tegnap strandon voltam, - meleg víz... - és ma azt éreztem, hogyha a nadrágom a kiálló érhez hozzáér, mintha le lenne horzsolva. De hogy mondjuk, begörcsölt volna, vagy nagyon dagadna, még nem éreztem.

     

    Az orvos egyébként nagyon korrekt volt. Mondta, hogy ezen - valamikor - mindenképp csak műtéttel lehet segíteni. De ez még némileg elodázható, ha akár most, akár a terhesség alatt harisnyát hordok, nem hízok és sokat mozgok. 

     

    Jövő hónapban lesz esedékes megjelennem a nőgyógyi bácsinál is, hát majd kikérem az ő véleményét is. Mert egy dolgot nem szeretnék: veszélyeztetett terhesként emiatt kórházban feküdni hónapokig...

     

    A Detralex vényre vagy vény nélkül kapható?

     

    Bocsi, kicsit hosszú voltam......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_632168
    Torolt_felhasznalo_632168
    2009. február 8. 13:05581.

    NOA-nak igaza van, ha van hajlamod, újra és újra előjönnek a viszerek injekciózás, műtét után is.

    A legtöbb vélemény szerint, csak szülés után érdemes megcsináltatni, mert a terhesség alatt rosszabbodik.

    Neked már ki is dudorodik?

    Szokott fájni pld mensikor?

     

     

    előzmény:
    katinkababa (579)
    2009-02-08  09:29
  22. 2009. február 8. 12:04580.

    Esztétikailag zavar kénytelen leszel megműttetni.Sajnos ha a hajlam megvan akkor újra és újra előjönnek a viszerek és lehet, folyton operáltatni.-ugye az orvosok igy jutnak pénzhez és nem ha eltanácsolják a pácienst.

    Más dolog ha fáj, gyulladt thrombózisra van killátás.

    Nekem a detralex bevált és a gumiharisnya.-télen

    A nyártól én is félek mert akkor jön elő igazán .Nem szereti a meleg időd a viszér, de majd húzok rá vizes zoknit, hogy hűsöljön.

    előzmény:
    katinkababa (579)
    2009-02-08  09:29
  23. 2009. február 8. 09:29579.

    Sziasztok!

     

    Sajnos én is becsatlakoztam ebbe a táborba

    Sajnos anyai ágon örököltem a visszér-hajlamot, s a jobb lábamon ennek már nyomai is kezdenek lenni, egy kacskaringós, ceruza vastagságú ér pont a térdemen, elöl... Szóval a térdig érő szokny még befér, de ki tudja meddig?

     

    A héten jártam érsebésznél, aki azt mondta, hogy ezt már csak operálni lehet (kb. 4-5 vágás, egy 3 cm-es combtőnél, meg 3-4 kb. 1 cm-es. )

    Viszont még babavárás előtt vagyunk. Van, aki előtte csináltatta meg? Jelenthet ez gondot a terhesség alatt?

     

    Még egy kérdés: ismeri valaki a Sigvaris harisnyákat? Nekem ugyanis ezt ajánlotta. Elvileg ez a svájci márka a legjobb, s egészen konszolidált kinézete van (mondjuk ennyiért lehet is, kb. tízezer forint TB támogatással...)

     

    Előre is köszönöm a tapasztaltabbaknak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. január 18. 16:26578.

    Én rég óta nagyon visszeres vagyok, régen szedtem fogamzásgátlót is, de nem vettem észre hogy ettől jobban nőttek volna.

    Viszont mensikor sokkal jobban fájtak, fájnak a mai napig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235588 (577)
    2009-01-09  11:39
  25. Torolt_felhasznalo_235588
    Torolt_felhasznalo_235588
    2009. január 9. 11:39577.

    Nekem is ugyanez a problémám.

    Néztem ezzel kapcsolatban más hasonló topikokat is, de nem találtam kielégítő válaszokat.

    Én csak 20 éves vagyok és már vannak seprűvénáim, sőt egy nagyobbacska visszerem is.

    Nagyon érdekelne hogy a fogamzásgátlók szedése valóban elősegíti a visszerek és seprűvénák kialakulását.

    Kérlek írjatok véleményeket, tapasztalatokat!

    előzmény:
    va28 (576)
    2009-01-03  17:02

Címlap

top