Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süssünk-főzzünk valamit?

Torolt_felhasznalo_576335
Torolt_felhasznalo_576335
Létrehozva: 2003. március 12. 22:16
Kedves forumozok!Szeretettel varunk mindenkit, aki fozott mar, vagy epp foz, vagy csak majd fozni fog:))Tapasztalat, es recept cserere. Itt mindenkit szivesen fogadunk, legyunk mi egy nemzetkozi konyha, foszakacs es kukta nelkul:))
  1. 2003. március 17. 09:28451.
    ###SAJTOS OSTYA
    < 25 dg retesliszt
    < 10 dg olvasztott vaj
    < 10 dg reszelt fustölt sajt
    < 2 ek. tejpor
    < 1 kk. so
    < 1 egesz tojas
    < 1 mk. sutöpor
    < szodaviz es viz
    A fentiekböl a sutöpor kivetelevel suru! palacsinta tesztat keszitesz. 2-3 orat pihentetni kell es a sutes elött 1 oraval kell belekeverni a sutöport.
    A sutöt beolajozzuk!
    Keszithetö: sajt nelkul , 4 ek. cukorral es 2 csomag vanilias cukorral
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 17. 09:27450.
    ###50 dkg lisztet összedagasztasz 1 ek sóval, 6 ek olívaolajjal, 2, 5 dkg 1 tk cukorral, 1 dl vízben felfuttatott élesztovel, 2 tk rozmaringgal és 2, 5 dl langyos vízzel. Hagyod kelni. Ha megkelt, lisztezett tepsibe nyomkodod, tetejét megkened tejföllel, megszórod dúsan szalonna pörccel (én baconból szoktam kisütni) és kb. 2-3 fej karikára vágott hagymával, majd az egészed befeded sok-sok reszelt sajttal. 200 fokon aranyszínure sütöd. Hidegen is nagyon finom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. március 17. 09:26449.
    ###CSOKIS PEREC

    A tésztához:
    300 g liszt
    100 g cukor
    100 g marcipánmassza
    csipet só
    1/2 tk orölt fahéj
    1 cs csokoládés pudingpor (fozos)
    150 g vaj
    2 tojás
    Tetejére:
    100 g csokimáz
    cukorgyöngyök
    A tésztához valókat gyúrjuk össze, majd alufóliába csomagolva 1 órát pihentetjük. Vegyünk a tésztából diónyi darabokat, sodorjuk vékony hurkákat, és formáljuk pereccé. (Ez elég pepecs munka, én vettem egy perec formát: pillanatok alatt megvan vele!) 175 fokra elomelegített sütoben kb. 10-15 percig sütjük. Csokimázzal vonjuk be, és cukorgyönggyel szórjuk.
    Én mindig dupla adagot csinálok, mert pillanatok alatt el tud fogyni! Isteni, és nem csak gyerekeknek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 17. 03:24448.
    Burgonyas omlett

    200 g kockara vagott burgonya
    1 ek olaj
    1 kockara vagott paprika
    1 tojas sargaja
    so, bors
    1 ek aprora vagott petrezselyem

    Sos vizben fozzuk meg a burgonyat, majd csopogtessuk le es sussuk at roviden az olajban. Adjuk hozza a kockara vagott paprikat. Egy tojas sargajat keverjunk el keves soval es borssal, ontsuk a burgonyara es gyenge tuzon sussuk meg. Ha kesz szorjuk ra az aprora vagott petrezselymet.
    előzmény:
    Boony (447)
     
  5. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 17. 03:08447.
    Helloka mindenkinek:o)Froken milyen ugyi voltal ma is!Ahogy nezem en leszek az ejszakai muszak:o)
    Toltott avokado

    1 csirkemell
    2 erett avokado
    1/2 tubus majonez
    1 kemeny tojas
    1 ek reszelt hagyma
    1 friss zellerszal
    citromle, so, bors, fokhagymapor
    5 dkg reszelt sajt
    1 ek tabascoszosz

    A felbevagott kimagozott avokadot megontozzuk citromlevel es felre tesszuk. Egy talban osszekeverjuk a majonezt, a hagymat, az aprora vagott zellerszalat, a sot, a fokhagymaport, a borsot es a tabascoszoszt. Kozben a csirkemellet apro darabokra felvagjuk, es megparoljuk. Lehutjuk es alaposan osszedolgozuk, a fuszeres majonezzel. Az avokadokat megtoltjuk a csirkekeverekkel, es megszorjuk sajttal. Tepsibe tesszuk keves vizet ontunk ala, es kb 15 percig sutjuk, amig a sajt megolvad rajta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (446)
     
  6. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 01:32446.
    Ne haragudj, de lehet meg egy keres. A Rumos-Diost ha kerhetem, elore is koszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (445)
     
  7. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 01:30445.
    Koszonom Sherryl, a gyors valaszt:)Nekem jenaim van tehat marad a tuproba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909701 (444)
     
  8. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. március 17. 00:25444.
    Ha nem haragszol, hogy én válaszolok, megmondhatom, mivel én kísérleteztem ki ezt a sütit! Nekem 2, 25 l-es mély mikrósedényem van, az pont tele lesz, de sztem laposban is lehet sütni és jénaiaban is, csak kicsit tovább tart! Itt jön a tűpróba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (443)
     
  9. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 00:12443.
    Kedves Mireille, Mekkora mikrotal kell ehez a mennyiseghez?Elore is koszi:))
    előzmény:
    Mireille11 (429)
     
  10. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 17. 00:09442.
    Vendegvaro tortilla falatkak

    4-6 tortilla(ha van szines akkor mutatosabb)
    1 doboz philadelphia kremsajt
    1 csomag ujhagyma
    tejfol, so, pirospaprika
    A kremsajtott annyi tejfollel kavarunk ki hogy egy jol kenheto masszat kapjunk. Ebbe a masszaba belekeverjuk a vekonyan felkarikazott ujhagymat, sot, pirospaprikat, majd megtoltjuk a tortillakat. Feltekerjuk alufoliaba es a hutobe fogyasztas elott 2-3 orat pihentetjuk. Talalas elott kb 2cm-es karikakra vagjuk. Ez a massza a korozott egyik formaja, es nagyon finom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (441)
     
  11. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 23:59441.
    Fuszeres pizza teszta
    2 evokanal elesztopor
    375ml meleg viz
    480g liszt
    1 kaveskanal so
    1/2 kaveskanal mindegyikbol:bazsalikom, kakukkfu, szurokfu, fokhagymapor, hagymapor, turbolya, bor
    60ml oliva olaj
    Egy talban az elesztot feloldjuk a meleg vizben 10 percig pihentetjuk, vagy amig habosodni nem kezd. Belekeverunk 290g lisztet a soval es a fuszerekkel. Simma masszava kikeverjuk. Belekeverjuk az olajat, a maradek liszt hozzaadasaval kidolgozzuk labdava. Adjunk hozza elegendo lisztet, hogy simma tesztat kapjunk. A teszta ne legyen ragados!5 percig gyurjuk, majd 15 percig pihentetjuk. Ket reszre osztjuk, 28 cm-es korokre kinyujtjuk. Tovabbi 15 percig pihentetjuk, majd ujheggyel a kozepetol kezdve szetnyomkodjuk az egesz tepsiben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989614 (439)
     
  12. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 16. 23:56440.
    Márvány torta

    15 dkg vajat jól össze kell keverni robotgépben 20 dkg cukorral, 3 tojással, 1 kiskanál reszelt citromhéjjal, majd lassan hozzáadni 25 dkg lisztet es 1
    csomag sütőport. 2 részre osztani a tésztát és az egyik feléhez hozzáadni 4 dkg kakaóport(+ 1-2 kiskanál víz, hogy
    ne szálljon a kakaópor). Vajas-lisztes vagy sütőpapirral bélelt tepsibe
    kanalazni felváltva a kétféle tésztát es 200 fokon fél órát
    sütni. Meg lehet tölteni kihűlés után bármilyen lekvárral vagy
    puddinggal.
    Ha gyors süti kell, ezt szoktam csinálni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 16. 23:48439.
    Aki szokta nézni a Két duci hölgyet, annak ismerős lesz:

    Ördög lóháton

    5 darab pulykamáj, 2 csomag aszalt szilva, 1 csomag
    szeletelt bacon szalonna, 1 üveg fekete olajbogyó.
    Az aszalt szilvát elkészítés előtt pár órával (előző este) teába
    áztatjuk, hogy megpuhuljon. A májat vajon megpirítjuk, úgy, hogy ne
    száradjon ki. Csíkokra vágjuk. Becsomagoljuk a puha aszalt szilvába. Az
    egészet begöngyöljük a bacon szalonnába. Fogpiszkálóval összetűzzük, és a
    tetejére szúrjuk a fekete olajbogyót. Tepsiben ropogósra sütjük.
    :-)****
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. március 16. 23:38438.
    Örülök, hogy ízlett! A Rumos-diós finomabb!
    előzmény:
    Mireille11 (429)
     
  15. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 23:36437.
    Sziasztok!
    Koszonom Froken a recepteket!
    Ma nalunk pizza volt van is 1-2 pizza teszta receptem mar irom is.
    Fokhagymas parmezan sajtos pizza teszta
    2 evokanal elesztopor
    250ml meleg viz
    380g liszt
    4 osszezuzott fokhagyma gerezd
    50g friss reszelt parmezan sajt
    2 felvert tojas
    60ml oliva olaj
    Egy talban feloldjuk az elesztot meleg vizben, 10 percig pihentetjuk vagy addig amig habossa nem valik. Belekeverjuk 210g lisztet a fokhagymaval, parmezan sajttal es olajjal, sima masszava keverjuk. Fokozatosan belegyurjuk a maradek lisztet, eleget ahhoz , hogy sima cipova gyurhassuk. Kizsirozott talba teszuk , letakarjuk es pihentetjuk 15 percig. Kette osztjuk enyhen lisztezett talban kor alakura nyujtjuk. 15 percig pihentetjuk. Ujjheggyel a kozepen kezdve, a tesztat szetnyomkodjuk a tepsibe, es mehet ra a szosz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (435)
     
  16. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 16. 23:26436.
    Egy mondatot, ha hozzáfűzhetek ehhez az egész (nem tudok jelzőt találni) témához:
    Én nagyon büszke lennék és a föld felett járnék, ha az én valamikor, valahova leírt receptemet meglátnám egy másik fórumban, ahol egymásnak ajánlgatják a többiek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. március 16. 23:22435.
    Teljesen paff lettem. . .
    Egyébként hogy félreértés ne legyen, én a diétás recepteket mindenkitől begyűjtöm, természetesen a név feltüntetése mellett.
    Ha valakinek nem tetszik, most szóljon!!!!!!!!
    Frökentől pedig eddig is sok jó receptet kaptam. Még ezeknek a topicocnak az indulása előtt. Köszönet érte.
    előzmény:
    fröken (432)
     
  18. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 16. 22:49434.
    Na jó, a márissal kissé túloztam. :-P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989614 (433)
     
  19. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 16. 22:48433.
    Rendelkezem pár cikkel/gyűjteménnyel, amit szívesen elküldök bárkinek, aki kéri:
    -Fűszerkalauz:mit, mihez
    -Fűszerkalauz:mihez, mit
    -Fűszerek leírása (köszönet érte manócskának)
    -Így eszünk mi (cikk)
    -Receptek vegyesen, amit innen-onnan összeszedtem
    -a konyha levlistán eddig küldött fogyókúra receptek ill. módszerek
    Ezek mind Word-ben vannak lementve, aki kéri valamelyiket (akár az összeset is), az küldjön egy mailt ide:
    nabe_fonyod@mailbox. hu és máris kapja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. március 16. 22:16432.
    Mivel többek között sherpa 01 meggyanusitott a receptek lopasaval, igy a felreertesek tisztazasa vegett, bemasoltam ide, es a MITT FÖZZÜNK HOLNAP topicba az nlc forumainak a jogszabalyaitbol. Erdemes elolvasni, mielött köpködünk, vagy megkövezünk valakit.
    előzmény:
    fröken (430)
     
  21. 2003. március 16. 22:06431.
    Szia delcsike! Köszönöm a kedves szavaidat, nagyon jol esett. Nem ertem mi ez a nagy felhaborodas? En nem bantottam meg senkit, nem kötöszködtem, viszont az igazsagerzetem nem engedte, hogy nehany emberke le legyen taposva a föld ala, mert eppenseggel uj. Mindenki volt, van vagy eppen lessz uj valahol. Ezt a topicot nem en inditottam, de kaptam az alkalmon, hogy besegitsek azokkal a receptekkel, amiket en sporoltam meg a salyat reszemre. Sajnos sok emberböl hianyzik az empatia.
    előzmény:
    delcsike (378)
     
  22. 2003. március 16. 22:00430.
    III. HOZZÁSZÓLÁSOK

    Az nlc - saját belátása és érdekei szerint - szabadon rendelkezik a fórumain közzétett hozzászólásokkal. Egy hozzászólás közzétételével a felhasználó lemond a hozzászólása feletti rendelkezési jogáról, anyagi jellegű követelése nem származhat ebből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (339)
     
  23. 2003. március 16. 21:42429.
    Sziasztok,
    egy szuper fini turótorta!

    TÚRÓ TORTA Mikróban

    25 dkg túró
    20 dkg liszt
    15 dkg margarin
    3 db tojás
    20 dkg porcukor
    1 cs sütőpor
    1/2 dl tej
    narancs és citromhéj, száraz, darálva
    1 cs vaníliás cukor
    A túrót kikeverjük a cukorral. A tejet és tojást jól felverjük és hozzáadjuk a túróhoz, majd az olvasztott margarint és a sütőporos lisztet is belekeverjük.
    Mikróban kb 10 perc 600 W-on. (tűpróba!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. március 16. 15:21428.
    Elnezeseteket kell kernem amiert nem folytatom a receptek küldeset, sajnos a masik diszkettemet kölcsönadtam, es meg nem kaptam vissza. Ha valaki ker meg receptet akkor azokat is feldobhatom a topicra. Sok sikert kivanok mindenkinek, csak masoljatok batran.
    előzmény:
    fröken (427)
     
  25. 2003. március 16. 15:18427.
    ###CSIRKÉS RIZOTTÓ

    Hozzávalók:
    30-40 dkg rizs
    egy filézett csirkemell
    1 fej vöröshagyma kockára vágni
    1 – másfél dl száraz fehérbor
    1 doboz kukorica konzerv / párolt gomba
    reszelt sajt
    húsleves (én kockából készítem)
    vaj / margarin
    só, bors

    A csirkemellet csíkokra vágom, és kis vajon fehérre sütöm. Egy nagyobb edényben vajat olvasztok, és abban megpárolom a hagymát, majd a megmosott rizs rárakom, kicsit pirítom. Ráöntöm a bort, ebben pár percig párolom. Utána jön a csirkemell, és felöntöm a húslevessel úgy, hogy kábé kétszerese legyen a folyadék. Sózom és borsozom. Lefedem és nagyon lassan főzöm, míg elfő az összes folyadék, akkorra megpuhul a rizs, és kissé szottyos lesz, de úgy finom. Nem sokkal azelőtt, hogy teljesen elkészülne, beleöntöm a kukoricát, és elkeverem. Az eredeti receptben párolt gomba van, de én a gombát egyáltalán nem eszem meg, így találtam ki a kukoricát, amivel szerintünk isteni. Az egész cuccot kivajazott jénaiba öntöm, és reszelt sajttal a tetején pirosra sütöm. Forrón tálalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2003. március 16. 15:18426.
    ###Marcipános muffin

    Hozzávalók: 10 dkg marcipánmassza, 18 dkg vaj, só, 1 zacskó vaníliás cukor, 15 dkg barnacukor, 4 tojás, 33 dkg liszt, 1/2 dl tejszín, 1 zacskó sütőpor, 5 dkg barna kandiscukor
    A marcipánt apróra felkockázzuk. A vajat a sóval, a vaníliás cukorral krémesre kikeverjük. Egyenként beledolgozzuk a tojásokat, majd a tejszínnel váltogatva, apránként hozzáadjuk a sütőporral elvegyített lisztet. Végül beleforgatjuk a marcipánt és az összetört kandiscukrot. Muffinformába tesszük és 175 fokon 25 percig sütjük. Tetejét lehet díszíteni jégcukorral, zselével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2003. március 16. 15:17425.
    ###"GORKIJ" CSIRKEMELL

    Hozzavalok:

    1 kg csirkemell file
    1 dl VODKA
    3 dl tejfol
    1 e. kanal paradicsom pure
    5 e. kanal vaj
    1 e. kanal liszt
    10 dkg feta sajt
    1 fej v. hagyma
    2 gerezd f. hagyma
    so
    bors
    petrezselyem zold

    Egy serpenyoben, vajban megparoljuk az aprora vagott v. hagymat, beletesszuk a csirkemelleket, es mindket oldalukon aranybarnara piritjuk. Ralocsoljuk az elozoleg felhevitett VODKAT. Hozzaadjuk az atnyomott f. hagymat, pet. zoldet, sozzuk, borsozzuk. Kicsit egymasba bolonditjuk oket, majd a hust kiemeljuk, felretesszuk pihizni. A serpenyobe lisztet szorunk, hozzakeverjuk a par. puret, es kb. 2 dl, husleves kockabol keszitett huslevel felontjuk. Belekanalazzuk a tejfolt, ramorzsoljuk a feta sajtot, es kozepes langon "osszerottyantjuk" oket. Visszapakoljuk a csirkemellet, es kb. 1/2 oraig, lassu tuzon megparoljuk. Utana egy kivajazott jenai tepsiben szetteritjuk a husikat, es ralapatoljuk a martast. Kozepmeleg sutoben kb. 1/2 ora alatt ugy sutjuk meg, hogy a teteje szep piros legyen. En rizzsel talalom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2003. március 16. 15:16424.
    ###LUSTA TÚRÓSRÉTES
    6 dcl liszt
    6 dcl kristálycukor
    1 sütőpor
    3 csomag túró, mazsola, citromhéj
    6 dcl tej, 3 egész tojás, fél vaj

    A lisztet, cukrot és sütőport összekeverjük, a felét kiöntjük a tepsibe. Rámorzsoljuk a túrót, megszórjuk mazsolával és reszelt citomhéjjal, majd rászórjuk a cukroslist másik felét. Nem kell elegyengetni, elsimitani, maradjon szép hepehupás. A tejben elkeverjük a 3 egész tojást, leöntjük vele a tepsi tartalmát. Kb. 20-30 percet állni hagyjuk, hogy a tej beszivódjon. Tetejére rászeljük a vajat, lassú tűzön aranysárgára sütjük.
    ###A "lusta asszony sütije" kb. olyan, mint a lusta túrósrétes. Ami más az a következő: a liszt, cukor és sütőpor keverékének a 3/4 részét vastagon kivajazott tepsibe teszem és rámorzsolok csak fél kiló túrót, megszórom fahéjjal és ráteszek valamilyen gyümölcsöt (mi legjobban barackkal, télen barackkonzervvel szeretjük!), erre jön a maradék liszt/cukor/sütőport keverék, majd rá a tej, tojás és egy csomag vaniliáscukor keveréke. Az egészet 5 cl olvasztott vajjal öntjük le és mehet a sütőbe. Elronthatatlan!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2003. március 16. 15:16423.
    ###Brokkoli krémleves:
    A brokkolit (Kb fél kg, a friss most drága, de a fagyasztott épp oly tökéletes)tisztán rózsáira szedve sós vízben puhára kel főzni, majd annyi levet rajta hagyni, hogy a teteje már kilógjon a léből. Botmixerrel, vagy turmixgéppel el kell pürésíteni. Egy lábosban olajjal és liszttel világos rántást készítünk, majd ráöntjük a brokkolikrémet. Elkeverjük, de ne legyen ilyenkor az edény a lángon! kb 2 dl tejszínt öntünk hozzá (folyékony állapotút) és annyi tejet, hogy krémlevesnek nézzen ki. Fehérborssal, sóval, és péppé tört fokhagymával (kb4 gerezd)ízesítjük. Egyet forralunk rajta, és ha lehet, akkor még egyszer átpürésítjük. (Ha minden sima, akkor nem kell!) Levesbetét nem szükséges hozzá, de nálunk imádják a pirított szezámmagot a tetején
    ###Nagyikám krémesét! Íme:

    tészta: 30 dkg liszt, 10 dkg vaj, 10 dkg cukor, 1 tojás, 1/2 dl tej, 1 dkg szalalkáli a liszttel összekeverve. 2 cipót csinálunk belőle, 4 órát pihentetjük. Tepsi hátát megzsírozzuk, 2 lapot sütünk.
    Töltelék: 4 tojássárga, 10 dkg grízes liszt, 25 dkg cukor, vanília, 1 l tej. Ebből krémet főzünk folytonos keverés mellett. Még forrón beletesszük a 4 tojás habját és forrón megtöltjük a lapot. Rátesszük a másik lapot, porcukorral meghintjük. Ha kihűlt felvágjuk. Jó, ha egy napot áll. Lehet bele mazsolát tenni, vagy a krémet kakaóval főzni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. március 16. 15:15422.
    ###KRÉMES
    A tésztáját egy csomag vajas-leveles tésztából készítem. Két részre osztom, és kb. egy 25x35-ös tepsibe nyújtva megsütöm. (Sütés közben egy kicsit "összeugrik". )
    A krémhez 6 cs vaníliás pudingport, 1 cs zselatint (Horváth Rozi-féle, nagy csomag), 35-40 dkg kristálycukrot, 2 cs. vaníliás cukrot 1, 5 liter tejjel folyamatosan, csomómentesen kikarok és sűrűre főzöm. Még forrón belekavaok 12 tojás fehérjéből vert kemény habot.
    Az egyik tésztát visszateszem a tepsibe (magas falú legyen!), rá a forró krém, majd a másik lap felkockázva. Egy éjszakát állni hagyom.
    Ha szépen tudjuk szeletelni, külalakra éppen úgy néz ki, mint a bolti, de finomabb! Én általában akkor csinálom, ha összegyűlt a fagyasztóban a tojás fehérje.
    ###GESZTENYÉS MUFFIN (12 db)
    8, 5 dkg margarint,
    12 dkg cukorral,
    1 cs vaniliás cukorral
    2 tojással
    pár csepp rumaromával
    15 dkg megpuhított gesztenyepürével- habosra kikeverni, majd belekevertem
    1, 25 dl tejet. Tovább keverni és végül
    20 dkg lisztet, amelyben
    1. 5 kávéskanál sütőport és pici fahéjjat (ezeket előzőleg elkevertem) legvégül
    5 dkg mazsolat (én kicsit beáztattam rumaromás vízbe).
    Muffinsütőbe az oly sokat emlegetett muffinpapírok, 3/4 részig tésztával feltölteni és mehet be az előmelegített sütőbe (170 fokon kb 20 perc, hasonlóan mint a többi fajta muffint).
    Ötlet: meg leeht bolondítani egy kis olvasztott csokival a tetején:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2003. március 16. 15:14421.
    ###Görög fokhagymamártásomat. Íme:
    3 tojás sárgáját késhegynyi sóval, meg 5 gerezd tört fokhagymával simára keverünk, 1 dl olajat állandóan kevergetve először cseppenként, majd vékony sugárban beleöntünk, amitől vajszerűvé válik. 2 dl joghurttal higítjuk, kevés mustárral, cukorral, citromlével ízesítjük, mint a tartármártást. 1 cs újhagyma zöldjét és apróra vágott piros színű paprikát keverünk bele és behűtjük. Mindenféle pecsenyéhez jó!
    ###FRANCIA KRÉMES
    Tészta: (csinálhatod réteslapból is, ez egy alternatív olcsóbb változat) 30 dkg liszt, 1 kockamargarin, 1 csipet só, egy kanál 20%-os ecet, 6 kanál hideg víz
    Az alapanyagokat összedolgozzuk, alufóliába tekerve hűtőben másnapig pihenjen. Két lapot nyújtunk belőle, villával megszurkáljuk (!!!!) és kisütjük.

    Krém: 6 csomag vaníliás pudingport 1/2l vízben elkeverünk. 4 literes lábasban 1, 3l vizet, csipet sót, 5 dkg cukrot főni teszünk. Közben 8 tojásfehérjét 30 dkg cukorral kemény habbá verünk. Ha a víz felforrt, a tűzről levéve belekeverjük a pudingot, visszatesszük és megfőzzük. Levesszük a tűzről és azonnal (!!!!!!!!!!!!!!!!!!)belekeverjük a tojáshabot.

    Az egyik lapra rásimítjuk a kihűlt krémet, a másik lapot felkockázva rárakjuk a krém tetejére, a vágások mentén átvágjuk a krémet és az alsó lapot, és porcukorral megszórjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2003. március 16. 15:14420.
    ###KOSSUTH-KIFLI

    HOZZÁVALOK:12dkg vaj, 6tojás sárgája és habja, 35dkg cukor, 1citrom leve és héja, 24dkg liszt, 1kávésk. sütőpor.

    ELKÉSZITÉS:A vajat, a cukrot a tojássárgákkal nagyon alaposan kikeverjük, majd hozzáadjuk a citrom levét és reszelt héját, belekeverjük a sütőporral elkevert lisztet, végül ovatosan beleforgatjuk a jol felvert tojáshabot. Jol kikent tepsibe öntjük, a tetejét őrőlt-cukrozott dioval meghintjük, közepesen forro sütőben sütjük.
    Ha kihült fél-hold alaku szaggatoval kiszaggatjuk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2003. március 16. 15:13419.
    ###GÖNGYÖLT BORJÚ

    Hozzávalók
    8 kisebb, vagy 4 nagyobb borjúszelet
    1-2 ek dijoni mustár
    1 ek olaj
    1, 5 dkg vaj
    3 szelet bacon szalonna, összevágva
    4 gyöngyhagyma összevágva
    2 sárgarépa felkarikázva
    2, 5 dl húsleves
    1, 5 dl vörösbor

    A töltelékhez
    1, 5 dkg vaj
    4 bacon szalonna összevágva
    1 kisebb hagyma finomra vágva
    5 dkg zsemlemorzsa
    2 kk friss petrezselyem összevágva
    2 kk friss kakukkfű összevágva
    1 citrom leve és héja
    só és őrölt feketebors

    Először készítsük el a tölteléket: Olvasszuk meg a vajat egy kis serpenyőben és süssük meg a szalonnát és a hagymát 2-3 perc alatt. Majd tegyük egy tálba és adjuk hozzá a zsemlemorzsát, petrezselymet, kakukkfüvet, a citrom levét és héját. Ízesítsük.
    Minden borjúszeletet két fólia között óvatosan verjünk ki kb. 6 mm vastagságúra. Minden szeletet kenjünk meg vékonyan mustárral, és simítsunk rá 1 ek tölteléket. Tekerjük fel a hússzeleteket, és kössük össze vagy hústűvel tűzzük meg.
    Melegítsük be a sütőt 170 fokra. Forrósítsuk meg az olajat és a vajat egy tűzálló edényben, és süssük pirosra a hústekercset, majd vegyük ki és tegyük félre. tegyük az edénybe a mogyoróhagymát, répát, és süssük 3-4 percig. Öntsük bele a húslevest és a bort majd forraljuk pár percig.

    Tegyük vissza a húsokat az edénybe. tegyünk rá fedőt és süssük a sütőben 40-45 percig. Tálalás előtt rendezzük húsostálra a göngyölt szeleteket. A szószt forraljuk fel és főzzük, amíg összesűrűsödik. Ízesítsük, ha szükséges, és öntsük a húsra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2003. március 16. 15:13418.
    ###Méteres tészta
    1 dl étolaj, 1 dl langyos víz, 26 dkg porcukor, 26 dkg rétes liszt, 1 sütőpor, 6 tojás, 2 ek kakaópor
    Krém: 2 dl tej, 4 ek liszt, 1 Rama margarin, 20 dkg porcukor, 2-3 kk savanykás lekvár, 2-3 ek rum
    Bevonat: 5 dkg vaj, cukor, kakaó, víz
    6 tojássárgát habosra keverjük a cukorral, fokozatosan hozzáadjuk a langyos vizet és az olajat. A liszttel elkevert sütőport is hozzáadjuk, majd a végén a tojások felvert habját. 2 részre osztjuk, egyik felébe belekeverjük a 2 ek kakaót. Zsírozott, lisztezett őzgerincben sütjük és a sütőben hagyjuk kihűlni.
    Krém: 2 dl tejbe beletesszük a 4 ek lisztet és sűrűre főzzük. A margarint a cukorral habosra keverjük. A kihűlt tejes masszába teszünk 2-3 kk savanykás lekvárt és rumot. Jól összekeverjük, majd az egészhez hozzáadjuk a cukros margarint
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2003. március 16. 15:12417.
    ###BORJUSZELET (biarritzi módon)

    1 kg négy szeletre vágott szép borjucombot vékonyra kiverek, a széleit ujjnyi távolságban egy cm mélyen bevagdosom, hogy össze ne ugorjanak, megsózom, azután forró zsirban mindkét oldalán hirtelen, nem nagyon pirosra sütöm. A kisütött szeleteket deszkára teszem , egyik oldalukat bekenem nyers tojással, és ráhelyezek ugyanilyen nagyságú prágai sonkaszeletet, mint a borjuszelet. amig sül(t)a borjuszelet két tojás sárgáját, egy deci tejfelt három kávéskanál lisztet, 3 dkg olvasztott vajat 3 kanál reszelt sajtot simára elkeverek, közepes sürüségű besamellé főzöm, rákenem a borjuszeleten levő sonkaszeletekre és vajjal bőven kikent tepsibe téve a már forró sütőbe teszem, ahol a besamel 10 perc alatt pirosra sül rajta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2003. március 16. 15:12416.
    ###CSUDAFINOM MÉZMÁRTÁS
    Hozzávalók: 20 dkg méz, 1 kiskanál reszelt citromhéj, 2 dl tej.
    A tejet a reszelt citromhéjjal ízesítve felforraljuk, majd vékony sugárban, folyamatos kevergetés mellett a mézbe csorgatjuk. A simára kikevert mártást máris kínálhatjuk: mákos guba, palacsinta, fánk mellé kitűnő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2003. március 16. 15:12415.
    ###KÓkuszos csiga
    40 dkg liszt
    25 dkg margarin
    3 dkg élesztő 1 dl langy cukros tejben felfuttatva
    1 csipet só
    4 tojás sárgája
    Ezeket összegyúrni és négyfele venni, majd elsodorni és a következő töltelékkel megkenni.
    4 tojás fehérjét gőz felett habbá verni
    30 dkg cukorral
    2 vaníliás cukorral. Mikor megfőtt a gőz felett a hab, akkor óvatosan hozzádolgozni
    20 dkg kókuszreszeléket

    A megtöltött tésztákat feltekerni, majd kb 2 cm-es szeleteket vágni belőle és a csigákat a tepsibe helyezni, viszonylag szorosan egymás mellé.
    Légkeveréses hideg sütőben 150 fokon 35 percig kell sütni, gázon közepes lángon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2003. március 16. 15:11414.
    ###1 BOGRES
    10 dkg margarin
    2 tojas
    1 b daralt dio v. mak. v. mogyi
    1 b tej
    3/4 b cukor
    1 cs vanilias cukor
    1 b liszt
    sutopor

    Osszekeverni, zsirozott, lisztezett tepsibe onteni, tuprobaig sutni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. március 16. 15:10413.
    ###RUMOS-DIÓS

    Hozzávalók:
    20 dkg margarin
    1 cs vaníliás cukor,
    20 dkg porcukor,
    4 db egész tojás,
    0, 5 dl tej,
    22 dkg liszt,
    1 csapott mokkás szódabikarbóna,
    2 ek rum, v. 1 ek rumaroma,
    5 dkg étcsoki,
    1 mk fahéj,
    15 dkg darált dió.

    A margarint megolvasztjuk beletördeljük a csokit, hozzáadjuk a porcukrot, vaníliás cukrot és jól kikeverjük. Nem baj, ha a csokidarabok nem oldódnak fel! A fele lisztet, amiben elkevertük a szódabikarbonát, hozzáadjuk, majd belekeverjük a tej, tojás, rum keverékét, a darált diót és a maradék lisztet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2003. március 16. 15:10412.
    ###KÓkuszos csiga
    40 dkg liszt
    25 dkg margarin
    3 dkg élesztő 1 dl langy cukros tejben felfuttatva
    1 csipet só
    4 tojás sárgája
    Ezeket összegyúrni és négyfele venni, majd elsodorni és a következő töltelékkel megkenni.
    4 tojás fehérjét gőz felett habbá verni
    30 dkg cukorral
    2 vaníliás cukorral. Mikor megfőtt a gőz felett a hab, akkor óvatosan hozzádolgozni
    20 dkg kókuszreszeléket

    A megtöltött tésztákat feltekerni, majd kb 2 cm-es szeleteket vágni belőle és a csigákat a tepsibe helyezni, viszonylag szorosan egymás mellé.
    Légkeveréses hideg sütőben 150 fokon 35 percig kell sütni, gázon közepes lángon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2003. március 16. 15:09411.
    ###KISS, ne kérdezzétek honnan a név de nem a név a lényeg. A recept 2 részből áll. 1. a tészta:25 dkg liszt, 12, 5 dkg Ráma, 1 db tojás és egy pici só. Ezt összegyurjuk. A 2. a ragu: olajban 2 fej hagymát üvegesre piritunk, ehhez hozzáadunk húsos bacon szalonnát, vagy füstölt tarját apróra vágva, mirelit vegyeszöldséget, gombát. Ezt össze érleljük, füszerezzük/só, bors, bazsalikom, kakukkfú, szerecsendió/, majd hagyjuk kihülni. 2 tojást és 1 pohár tejfölt kis zsemlemorzsával és reszeltsajttal összekeverjük, majd a raguhoz adjuk. Egy tüzálló edénybe kinyújtjuk a tésztát, úgy hogy az olgalán is körbe legyen, majd belerakjuk a ragut, aminek a tetejére szórunk még egy kis reszelt sajtot, a maradék tésztával diszitjük a tetejét, majd lekenjük tojással. Ezután addig sütjük amig meg nem pirul, kb 15-20 perc max. Aki kipróbálja nem bánja meg. sok sikert hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2003. március 16. 15:09410.
    ###Zöldséges rétes:
    Hagymát félkarikára vágunk, kicsit lepirítjuk, hozzáadunk felvágott gombát, fehérkáposztát és mexikói keveréket (vagy más zöldséget)! Kicsit pároljuk félpuhára. Zsömlét beáztatunk vízbe. Kinyomkodjuk, tojással, a zöldségekkel, sóval, borssal, szerecsendióval, curryvel, majorannával gyúrjuk össze. HA túl lágy, egy kis lisztet tehetünk bele. Ezt töltjük a réteslapba. Olajjal kenjük. 180 fokon kb. 20-25 perc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2003. március 16. 15:08409.
    ###SONKÁS_SAJTOS TÖLTÖTT PULYKAMELL

    4 szép nagy szelet pulykamell
    5 dkg reszelt márványsajt
    10 dkg főtt füstölt sonka, vagy tarja
    1 ek. vaj
    2 dl tej
    2 dl tejföl
    1 tojás
    1 ek liszt
    1 kis fej vöröshagyma
    1 gerezd fokhagyma
    1-1 késhegynyi őrölt szerecsendió
    só őrölt fehér bors
    A főtt sonkát ledarálom, összekeverem a reszelt sajttal(ha nem márvány, hanem trappista vagy füstölt, akkor többet szoktam, mint 5 dkg), a zuzott fokhagymával és a fűszerekkel. A hust gyengén kiverem, és a tölteléket rákenem. Szorosan összegönygölöm, egyenként alufóliába csomagolom(alaposan!)és forrásba lévő vizbe rakva, 30 percig főzöm őket. (a szeletek nagyságától és vastagságától függően lehet 40 perc is!)Közben a vajat felmelegitem , a lisztet rászórom, megfuttatom, és a tejjel felöntve simára keverem, sürüre főzöm. Sózom, borsozom, jöhet a szerecsendió is bele. Végül a tejföllel is simára keverem. A husit a fóliából kicsomagolom(vigyázat, a fóliában megbujó forró gőz, viz miatt!!)és szép ferde szeletekre vágva a mártással meglocsolom. Párolt rizs és befőtt finom hozzá. Jó étvágyat, ha tetszik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2003. március 16. 15:08408.
    ###ZSEMLEGOMBOC A VADASHOZ

    Hozzavalok:

    Kb. 40dkg baconszalonna kockara vagva
    10db zsemle kockara vagva
    50dkg liszbol, 6tojassal, 1kiskanal feher borssal keszult lagy galuska teszta

    A zsemlekockat tepsiben/szarazra/aranybarnara piritjuk. Az osszevagott bacont zsirjara lesutjuk. Amikor ezek kihultek, osszekeverjuk a galuska tesztaval. A szalonna zsirjat is bele kell keverni. Kb. 10percig pihentetjuk, hogy a zsemlekocka megszivja magat. Lobogo forro vizben, a fagylaltos kanallal kiszaggatott gombocokat, kb. 10perc alatt keszrefozzuk.

    Aki fogyozik, felejtse el ezt az etelt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2003. március 16. 15:08407.
    ###ISTENI" VADAS INYENCEKNEK

    Hozzavalok:

    1. 5kg vadhus vagy marhahus
    1kg sargarepa
    0. 5kg feherrepa
    1 nagy zellergumo
    1db narancs
    1db citrom
    1db alma
    1 fej voroshagyma
    fel fej fokhagyma
    1evokanal egesz bors
    1e. kanal koriander
    1e. kanal mustarmag
    1e. kanal rozmaring
    1e. kanal oregano
    5-6 baberlevel
    so

    A hust 2-3 reszre vagjuk. A hozzavalokkal egyutt, egy nagy fazekban, legalabb 2-3 oraig, lassu tuzon megfozzuk. Utana a narancsot, citromot, almat, a hagyma felet kidobjuk, a hust felretesszuk. A zoldsegeket annyi level leturmixoljuk, amennyit a t. gep megkivan. A fuszereket nem kell hozzaturmixolni/ki lehet dobni/

    Tovabbi hozzavalok a martashoz:

    fel/kis/uveg sargabarack lekvar
    fel/kis/uveg narancs lekvar
    kb. 5kanal mustar
    2kanal ecet
    kb. 3dl tejfol
    kb. 3e. kanal liszt

    Amit leturmixoltunk, beletesszuk egy masik fazekba. Visszatesszuk a tuzre, es amikor forrni kezd, beletesszuk a lekvarokat, mustart, ecetet, cukrot, es addig kevergetjuk, amig a lekvar el nem olvad. Kozben a tejfollel, liszttel habarast keszitunk, es a forrasban levo szoszhoz adjuk, allando keveres mellett. Esetleg utanaizesitjuk. Kisse edesnek, kisse savanykasnak, picit csiposnek, egyszoval pikansnak kell lennie. Utana egy kozepes lyuku szuron atszurjuk egy talalo edenybe. A hust felszeleteljuk, es a maradek huslevet raszurjuk, hogy ne szaradjon ki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2003. március 16. 15:07406.
    ###Pulyka vadasan ( Erika receptje)

    80 dkg pulyka felsocomb
    1 fej voroshagyma
    2 sargarepa
    1 feherrepa
    1 evokanal mustar
    5 dkg kristalycukor
    1/2 citrom
    2 baberlevel
    10 dkg vaj
    3 dl szaraz feherbor
    2 dl tejfol
    4 dkg liszt
    so
    A hust sozzuk, borsozzuk, mustarral bekenjuk, hevitett olajon hirtelen megsutjuk, majd felretesszuk. Az olajban megpiritjuk a karikakra vagott zoldsegeket, hozzaadjuk a megmaradt mustart es cukrot. Ha karamellizalodott, beletesszuk a fuszereket, a citrom levet es reszelt hejat. A hust visszahelyezzuk, felontjuk borral es keves vizzel. Ha megpuhult ujra kivesszuk. Levet osszeturmixoljuk es szuron atpasszirozzuk. Tejfolos habarassal besuritjuk, keves ecettel savanyithatjuk. A husra ontve kinaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2003. március 16. 15:06405.
    ###FONOTT KAKAÓS KRÉMES KALÁCS

    Krémhez: 25 dkg margarint, 3 csomag vaníliás cukrot, 20 dkg porcukorral kikeverünk habosra, majd 3 púpos evőkanál kakaót keverünk bele. 3 tojás fehérjét habnak verünk fel, és könnyedén a krémbe keverjük.

    Tésztához:

    3 tojás sárgája
    5 dl tej (a recept szerint, tapasztalatok szerint kevesebb kell)
    6 dkg cukor
    diónyi zsír (én margarinnal helyettesítem)
    5 dkg élesztő
    70 dkg liszt

    Összegyúrjuk a tésztát. Hat cipóra osztjuk. Minden cipőt fél cm vékonyra nyújtjuk, lassan egymás után. Megkenjük a krémmel, felcsavarjuk és 3-3-at összefonunk mintha hajat fonnánk. Zsírozott mély tepsiben sütjük. Két fonott rúd van belőle.

    Az én tapasztalatom szerint gyorsan, hogy ne nagyon keljen meg a tészta: nyújtok, kenek, tekerek háromszor, fonok, egy rúd tepsibe, majd ismétlés. A krémet ne nagyon kenjétek ki a széléig, mert akkor nem folyik ki. A tészta szélén egy-egy cm maradjon tisztán, és nyugodtan nyomogassátok össze a széleken, és akkor nem nyílik ki. Kb. félóra kelés után sütőbe, és szép pirosra sütjük. Isteni. Zacskó alá teszem, és napokig nagyon finom. Reggelire is. És nagyon dekoratív
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2003. március 16. 15:06404.
    ANANÁSZOS PULYKAMELL MAZSOLÁS RIZZSEL
    Hozzávalók:
    1 fél pulykamell
    5 dkg vaj
    1 doboz ananász konzerv (darabolt)
    20 dkg aszalt szilva
    2 evőkanál borecet
    5 dkg cukor
    2-3 összetört szegfűszeg
    só, bors

    a körethez:
    25 dkg rizs
    1 fej hagyma
    vaj
    8 dkg mazsola
    só, bors

    A pulykamellett nyissuk szét, egy szép nagy 2szeletté". A közepére tegyünk egy szép sor kimagozott aszalt szilvát, tekerjük össze és tűzzük össze hústűvel. Sózzuk, dörzsöljük be borssal és forró sütőben süssük 30 percig. Olvasszuk fel a vajat, öntözzük meg vele a pulykát, majd süssük másfél óráig többször locsolgatva a sziruppal. A szirupot a borecetből, cukorból, szegfűszegből keverjük. szép fényes lakkrétegnek kell képződnie a pulykán.
    Az ananász szeleteket vajban pirítsuk aranysárgára. Közben a mazsolás rizshez főzzünk meg két tasak rizst (gyors rizs), jól csepegtessük le. A mazsolát tegyük forró, sós, borsos vízbe és főzzük letakarva kb. 20 percig, majd szűrjük és csepegtessük le. Melegítsük meg a vajat, adjuk hozá az apróra vágott hagymát, pirítsuk aranysárgára, adjuk hozzá a rizst, sózzuk meg. Tegyük hozzá a mazsolát és jól keverjük össze. A pulykát szeletekre vágjuk és az ananásszal valamint a mazsolás rizzsel tálaljuk. A sütésből megmaradt mártást külön csészében adjuk mellé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2003. március 16. 15:04403.
    ###Tejszines pulykaraguleves:
    Aprora vagott hagymat vajon megdinsztelek, erre radobok jo sok durvara reszelt sargarepat, aki akar egyeb leveszoldseget, de en nem szeretem, ezert csak repa megy bele. Tarkonnyal szorom meg, persze sozom, es ramegy a kockara vagott pulykamell, igy parolgatom. A vegen felengedem 1-2 zacsko tejszinnel ez az osszmennyisegtol fugg, es tejjel. Suritem egy kis liszttel es kesz.
    ###ANAnÁSZOS PULYKAMELL

    Hozzávalók:
    kb. 50dkg pulykamell
    1 doboz darabolt ananász konzerv
    2dl tejföl
    kapor
    trappista sajt
    margarin
    fűszerek

    A pulykamellet csíkokra vágjuk, margarinon fehéredésig sütjük, közben fűszerezzük ízlés szerint (én pulykafűzert használok). Egy jénai tálat kikenünk margarinnal, beletesszük a pulykahúst, ráöntjük az ananász konzervet (lé nélkül). Erre kerül a tejföllel összekevert az apróra vágott kapor. Tetejére ráreszeljük a sajtot, betesszük a sütőbe és készre sütjük. Párolt rizst kínálunk hozzá.

    A következő étel kissé "hosszadalmasabb" (az elkészítése is), de az egyik kedvencem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2003. március 16. 15:03402.
    ANANÁSZOS PULYKAMELL MAZSOLÁS RIZZSEL
    Hozzávalók:
    1 fél pulykamell
    5 dkg vaj
    1 doboz ananász konzerv (darabolt)
    20 dkg aszalt szilva
    2 evőkanál borecet
    5 dkg cukor
    2-3 összetört szegfűszeg
    só, bors

    a körethez:
    25 dkg rizs
    1 fej hagyma
    vaj
    8 dkg mazsola
    só, bors

    A pulykamellett nyissuk szét, egy szép nagy 2szeletté". A közepére tegyünk egy szép sor kimagozott aszalt szilvát, tekerjük össze és tűzzük össze hústűvel. Sózzuk, dörzsöljük be borssal és forró sütőben süssük 30 percig. Olvasszuk fel a vajat, öntözzük meg vele a pulykát, majd süssük másfél óráig többször locsolgatva a sziruppal. A szirupot a borecetből, cukorból, szegfűszegből keverjük. szép fényes lakkrétegnek kell képződnie a pulykán.
    Az ananász szeleteket vajban pirítsuk aranysárgára. Közben a mazsolás rizshez főzzünk meg két tasak rizst (gyors rizs), jól csepegtessük le. A mazsolát tegyük forró, sós, borsos vízbe és főzzük letakarva kb. 20 percig, majd szűrjük és csepegtessük le. Melegítsük meg a vajat, adjuk hozá az apróra vágott hagymát, pirítsuk aranysárgára, adjuk hozzá a rizst, sózzuk meg. Tegyük hozzá a mazsolát és jól keverjük össze. A pulykát szeletekre vágjuk és az ananásszal valamint a mazsolás rizzsel tálaljuk. A sütésből megmaradt mártást külön csészében adjuk mellé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top