Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süssünk-főzzünk valamit?

Torolt_felhasznalo_576335
Torolt_felhasznalo_576335
Létrehozva: 2003. március 12. 22:16
Kedves forumozok!Szeretettel varunk mindenkit, aki fozott mar, vagy epp foz, vagy csak majd fozni fog:))Tapasztalat, es recept cserere. Itt mindenkit szivesen fogadunk, legyunk mi egy nemzetkozi konyha, foszakacs es kukta nelkul:))
  1. 2003. március 16. 13:53351.
    ###BRASSÓI APRÓPECSENYE

    60 dkg sertéscomb
    10 dkg füstölt szalonna
    1 nagyobb vagy 2 kisebb vöröshagyma
    4-5 gerezd fokhagyma
    só, pirospaprika, bőven bors
    ízlés szerint hegyes erős paprika, paradicsom
    60 kdg burgonya

    A husit 3-4 cm-es csíkokra, a szalonnat gyufa szélességre, hagymát apróra, fokhagymát vékony szeletkékre vágom. A szalonnaát kiolvasztom, a hagymát és a fokhagymát a zsírján megfonnyasztom, sózom, paprikázom, bőven borsozom, a husit rádobom és barnára sütöm. Ízlés szerint erős hegyes paprikát megtisztítom és kis kockákra vágva, paradicsomot a hélyától megfosztva, szintén kis kockákra vágva hozzáadom.
    A burgonyát kevés zsiradékon kissé megpirítom, mikor kész, hozzákeverem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 16. 13:52350.
    ###TIRAMISU
    Zabaionehoz:
    5 tojássárgája,
    6 evőkanál cukor,
    6 evőkanál marsala bor,
    1 vaníliarúd kikapart belseje
    Ezeket gőz fölött felfőzni (lényeges és fontos!!!) majd kihűteni.
    Mikor már kihűlt 200 g mascarponét hozzákeverni és a szokásos kávéba mártogatott piskótával rétegesen lerakni, tetejére krém kerüljön. Keserű kakaóporral megszórni és behűteni.

    Én úgy tudom, hogy az eredeti (olasz) tiramisukat mindig ebből a felfőzőtt tojáskrémből, azaz a zabainoe-ból készítik. Igaz kicsit komplikáltabb a készítés (itt a gőz fölötti főzésre gondolok), de sokkal finomabb, sőt nem nyers tojássárgája van benne, ami igen veszélyes is lehet.
    Mar nemtudom ki adta közre ezt a receptet, de a ferjem imaba foglalja a nevet minden heten!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 13:50349.
    Ha nem fog menni a topik akkor se fogom az embereket bekonyorogni mint egyeskek. Ez nem az en topikom, ugyanis en nem vagyok "OSANYA" akinek hodolni kell!!

    Koszonom a priviket azoknak akik irtak nekem:)))
    előzmény:
    1szaki (336)
     
  4. 2003. március 16. 13:48348.
    !### TÖLTÖTT OSTYA

    Hozzávalók: 15 dkg cukor, 10 dkg krumplicukor, 10 dkg vaj, 1 szelet reszelt csokoládé és 12 szem darált pörköltkávé.

    A lábasban a cukrot pici vízzel addig főzzük, amíg hólyagosodni kezd. Levesszük és 10 dkg pörkölt mogyorót vagy diót aprítva hozzáadunk. Még melegen, de nem forrón (kenhetően) az ostya közé tesszük. Megszilárdulás után tetszés szerint daraboljuk. ### FÉRFISZESZÉLY 1929-ből
    3 egész tojás, 20 dkg cukor, 20 dkg liszt, 1/4 dl rum, 2 dkg zsír (pl. vaj) egy közepes narancs héja reszelve, 3/4 cs. sütőpor. Ezeket legalább 20 percig fakanállal keverve összedolgozzuk. Hozzáadunk 15 dkg darált diót, 2 és fél dl hideg tejjel, ezt jól belekeverjük. Kikent tepsibe öntjük. Tetejét darabos cukorral és durvára tört dióval megszórjuk, lassú tűzön pirosra sütjük. Hidegen szeleteljük.

    FÉRFISZESZÉLY 2003-ból
    3 egész tojás, 20 dkg cukor, 20 dkg liszt, 1 dl. Rum, 1 kk. rumaroma, 5 dkg. Vaj, 2 kkv. Citromhéj reszelve (Kotányi), ½ csomag sütőpor, egy kis zacskó cukrozott narancshéj. Elöször a tojést, cukrot, vajat, füszereket keverővel felverjük, majd hozzáadjuk a lisztet a 15 dkg. Darált diót 1 pohár tejfölt és egy kis tejet (kb. ½ dl. ). Sütőpapirral kibélelt tepsibe öntjük. Tetejét durvára tört dióval megszórjuk, lassú tűzön pirosra sütjük. Hidegen kettévágjuk és pikáns lekvárral megkenjük, a tetejét porcukorral megszórjuk. ###
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. március 16. 13:46347.
    Tejszínkocka

    Hozzávalók :
    a csokoládés piskótához:
    6 tojás, 12 dkg cukor, 14 dkg liszt, 1 dkg kakaópor,
    a csokoládé krémhez :
    3 dl tej, 2 tojás, 10 dkg cukor, 3 dkg liszt, 1 dkg kakaópor
    a tejszínhabhoz:
    3 dl tejszín, 3 dkg porcukor

    A tésztához a tojások fehérjét 8 dkg cukorral, a sárgáját 4 dkg cukorral habbá verjük, lazán összekeverjük hozzáadjuk a liszttel elkevert kakaóport. Papírral fedett sütőlemezre simítjuk, megsütjük. Krémet főzünk: a tejet a cukorral felforraljuk. A tojást a liszttel, kevés hideg tejjel simára keverjük, és a felforralt cukros tejet állandóan keverve hozzá öntjük. Tovább keverve besűrítjük, végül az átszitált kakaóport is beletéve simára keverjük. A megsült tésztát deszkára borítjuk a papírt lehúzzuk róla és a tésztát két egyforma lappá vágjuk. Egyik felére kenjük a krémet, és ha kihűlt bevonjuk a tejszínből és a porcukorral vert habbal. A másik tésztalapot négyzetekre vágjuk a tejszínhab tetejére rakjuk, majd ennek az alakját követve a krémet és az alsó lapot is vizes késsel átvágjuk. Tetejét porcukorral hintjük. ### Cseh kuglóf

    Hozzávalók: 30 dkg liszt, 30 dkg porcukor, 20 dkg Rama, 2 dl tejszín, 10 dkg darált dió, 5 dkg reszelt csoki, 1 cs. sütőpor, 1 cs. vaníliás cukor, 6 tojás

    A hozzávalókat össze kell keverni, a tojáshabot, tejszínhabot utólag kell belerakni, hogy ne törjön. Kb. 1 óráig kell közepes tűzön sütni (ez gázsütőre vonatkozik), kizsírozott, kilisztezett formában. Ha nagyon pirulna a teteje le kell takarni alufóliával. ### Van egy ostya receptem , amit sajtosan es edesen is lehet sutni, azzal a bizonyos összecsukhato regimodi ostyasutövel.
    Talan az elektromos Wafflor sutövel is menne, -de en meg nem probaltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. március 16. 13:45346.
    Tejszínkocka

    Hozzávalók :
    a csokoládés piskótához:
    6 tojás, 12 dkg cukor, 14 dkg liszt, 1 dkg kakaópor,
    a csokoládé krémhez :
    3 dl tej, 2 tojás, 10 dkg cukor, 3 dkg liszt, 1 dkg kakaópor
    a tejszínhabhoz:
    3 dl tejszín, 3 dkg porcukor

    A tésztához a tojások fehérjét 8 dkg cukorral, a sárgáját 4 dkg cukorral habbá verjük, lazán összekeverjük hozzáadjuk a liszttel elkevert kakaóport. Papírral fedett sütőlemezre simítjuk, megsütjük. Krémet főzünk: a tejet a cukorral felforraljuk. A tojást a liszttel, kevés hideg tejjel simára keverjük, és a felforralt cukros tejet állandóan keverve hozzá öntjük. Tovább keverve besűrítjük, végül az átszitált kakaóport is beletéve simára keverjük. A megsült tésztát deszkára borítjuk a papírt lehúzzuk róla és a tésztát két egyforma lappá vágjuk. Egyik felére kenjük a krémet, és ha kihűlt bevonjuk a tejszínből és a porcukorral vert habbal. A másik tésztalapot négyzetekre vágjuk a tejszínhab tetejére rakjuk, majd ennek az alakját követve a krémet és az alsó lapot is vizes késsel átvágjuk. Tetejét porcukorral hintjük. ### Cseh kuglóf

    Hozzávalók: 30 dkg liszt, 30 dkg porcukor, 20 dkg Rama, 2 dl tejszín, 10 dkg darált dió, 5 dkg reszelt csoki, 1 cs. sütőpor, 1 cs. vaníliás cukor, 6 tojás

    A hozzávalókat össze kell keverni, a tojáshabot, tejszínhabot utólag kell belerakni, hogy ne törjön. Kb. 1 óráig kell közepes tűzön sütni (ez gázsütőre vonatkozik), kizsírozott, kilisztezett formában. Ha nagyon pirulna a teteje le kell takarni alufóliával. ### Van egy ostya receptem , amit sajtosan es edesen is lehet sutni, azzal a bizonyos összecsukhato regimodi ostyasutövel.
    Talan az elektromos Wafflor sutövel is menne, -de en meg nem probaltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. március 16. 13:43345.
    CSOKIS PEREC

    A tésztához:
    300 g liszt
    100 g cukor
    100 g marcipánmassza
    csipet só
    1/2 tk őrölt fahéj
    1 cs csokoládés pudingpor (főzős)
    150 g vaj
    2 tojás
    Tetejére:
    100 g csokimáz
    cukorgyöngyök

    A tésztához valókat gyúrjuk össze, majd alufóliába csomagolva 1 órát pihentetjük. Vegyünk a tésztából diónyi darabokat, sodorjuk vékony hurkákat, és formáljuk pereccé. (Ez elég pepecs munka, én vettem egy perec formát: pillanatok alatt megvan vele!) 175 fokra előmelegített sütőben kb. 10-15 percig sütjük. Csokimázzal vonjuk be, és cukorgyönggyel szórjuk.
    Én mindig dupla adagot csinálok, mert pillanatok alatt el tud fogyni! Isteni, és nem csak gyerekeknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. március 16. 13:41344.
    En csak annyit jegyeznek meg itt szepen csendesen, hogy a Stahl Judit receptjei kozott is rengeteg olyan van, amit en mar lattam mas nyelven, mas konyvben, interneten leirva. . . . De ez ervenyes a Jamie-re is, meg Nigellara es az osszes tobbire. . . A kulonbseg itt csupan annyi, amig ok komoly penzeket keresnek vele, itt a forumon nem ez tortenik. Egyebkent teljesen nyilt forumrol van szo, ha valamit ide beirsz, barki szabadon felhasznalhatja a hozzajarulasod nelkul, sot, meg penzt is kereshet vele, neked meg nem kell, hogy akar egy fillert is adjon belole. Sorry, de ez van.
    előzmény:
    1szaki (331)
     
  9. 2003. március 16. 13:38343.
    Ha a nagymamad receptje volt, akkor az elnezesedet kerem. Sajnos nem volt lehetösegem az engedelyet megkernem, a receptje közreadasahoz. Igaz hogy penzt sem kaptam a közreadasaert.
    előzmény:
    fröken (342)
     
  10. 2003. március 16. 13:35342.
    Kedves sherpa! A recepteket amiket felraktam az ejjel, azokat a diszkettemröl 3 gombnyomassal kopiroztam at a topicra. Nem nehez, szivesen elmagyarzom hogyan kell csinalni. Az en beirt recepteimet is sokan kiirtak es ezert nem haborgok, senkit nem kövezek meg. Ha nem akartam volna közreadni, akkor a sajat LEKODOLT HONLAPOMRA irtam volna be, hogy senkinek ne legyen lehetösege hozzaferni!!A recepted az a nagymamadtol volt, vagy csak kiolloztad valahonnan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (339)
     
  11. 2003. március 16. 13:22341.
    Kedves ebi!Netörödjel a szaki haborgasaval, lehet hogy tengernek erzi magat. Majd lenyugszik ha akar. Itt nem lopkodasrol van szo, hanem hogy hozzasegitsük a meg kezdö netes sorstarsainkat, hogy könnyebben hozza tudjanak jutni a jobbnal jobb receptekhez, es ne kelljen pl. a szaki beleeggyezesere varni.
    előzmény:
    1szaki (336)
     
  12. 2003. március 16. 13:22340.
    Szia, Lukrecia Borgia-utod!
    Nem ertelek ez most mi. Mi közöd hozza , hogy a Fröken honnan irta?Majd megköveti biztosan sherpat, az az ö dolguk. Nagyon jol tudod, hogy törtenik az ilyesmi, lementette a recepteket lemezre es az ejszaka feldobta. Es?
    Bünti, bünti, akkor mostmar csak nadragulyat fözhet , mint Te?
    Tudod, mit MI nem bantottunk senkit, csak elmondtuk a velemenyünket, minden pocskondiazas , minösites nelkül.
    Egyebkent mutass Nekem a forumotokon igazi szakacsokat , akik tenyleg a sajat kutfejükböl krealnak kajat. Egy biztos:Te nem tartozol közejük, tekintve , hogy a Borgia csalad mar mindenfele meregkutyulassal foglakozott(sikeresen is).
    Legyszives a mergedet mashol osztogasd. Pl a Jo kajak(vagy mi a cime) forumon
    EZ NEM ANTI-mit fozzek holnap forum, hanem csak egy sima forum.
    Tenyleg korlatozott a tudasunk, de ezt csak olyan ismeri fel aki , tudja, mennyit nem tud meg. A buta emberek latoköre nem szeles.
    Remelem megnyugodtal es nem rajtunk töltöd ki a bosszud, mert az ebed nem sikerült .
    Üdv , tovabbi jo fözest, de nem kutyulast!:))
    előzmény:
    1szaki (336)
     
  13. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 16. 13:19339.
    Azt gondolom elég parttalan ez a vita. Belenéztem a Muffin topicba és ott bizony hivatkoznak a Mit főzzek holnap topicra. Így helyes. Ettől függetlenül Frökken sok energiát fektetett bele a kimásolásba, majd a beírásba is. De meg kell értéstek azokat is, akik fel vannak háborodva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (335)
     
  14. 2003. március 16. 13:11338.
    tanuljal meg olvasni!! beirtam hogy a megsporolt recepteket adom be, es nem lopottakat! apropo nem erdekel ki, melyik receptet talalta ki. ezek szerint az összes recept lopva van valakitöl! nyugodjal le, es masold ki innen is az összes receptet, nincsen megtiltva. Sok sikert, ha nemsikerülne, szivesen segitek, es elmagyarazom hogyan kell csinalni.
    előzmény:
    1szaki (336)
     
  15. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 12:48337.
    Na meg 1x mert ez igy eleg siralmas volt!!!!Mit loptam en el?????
    előzmény:
    1szaki (336)
     
  16. 2003. március 16. 12:43336.
    Ne tereld másra a szót, korlátozott tudásotok nem volt elegendő a topikod fenntartására ezért hivatkozás nélkül elloptátok a másik topik receptjeit és kész.
    A kérdés már csak az, hogy a fórum gazdája is elfogadharónak tartja az eljárásotokat.
    Ha az ismereted csak muffinra futja, akkor csak irogass abba a topikba.
    1szaki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (335)
     
  17. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 12:30335.
    Kedves sherpa01! Kerlek olvasd el a muffines topicot. Az is inkorrekt??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (334)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 16. 12:28334.
    ebi! Nem akarok veszekedést szítani, de 1szakinak azért valahol igaza van! Én is felismertem az én receptemet Fröken beírásai között. Még a személyes megjegyzésem is ott maradt. Nem titok egyik recept sem, de az eljárás nagyon inkorrekt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (332)
     
  19. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 12:22333.
    Ez nem egy "ellentopik" csak Egy topik mint a tobbi.
    előzmény:
    1szaki (331)
     
  20. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 12:16332.
    1szaki!Nyugodj meg van neki annyi "kudfoje". Meg annyit azert arulj el, a muffinos topicra miert nem irtad be?????????Ne szolj szam nem faj. . . . . .
    előzmény:
    1szaki (331)
     
  21. 2003. március 16. 12:05331.
    Fröken!
    Nem gondolod, hogy durva dolog más tollával ékeskedni? Ha már ellentopikot hoztál létre, akkor saját kúdfődből kellene recepteket irogatnod, nem pedig a társaid által leszólt topik receptjeit hivatkozás nélkül elkacsmarni.
    1szaki
    előzmény:
    fröken (240)
     
  22. 2003. március 16. 11:44330.
    Tarkonyos martas
    2 csomo friss tarkony, 1 pupozott kanal etelizesitö, 8 dkg vaj, 10 dkg liszt, 1 kis fej hagyma, 2 dl tejszin
    A tarkonylevelet összevagom, a szarakat az etelizesitövel elkevert vizben megfözöm.
    A vajbol es a lisztböl vilagos rantast keszitek , belekeverem a finomra vagott hagymat a levelek felet, felengedem a tarkonyos etelizesitös vizzel.
    Sürüre fözöm es felengedem a tejszinnel. A maradek levellel diszitem

    Rozmaringos kukorica-
    martas

    5 dkg vaj, 2 csapott ek liszt, 2, 5 dl tej, so csipetnyi rozmaring, 10 dkg kukorica
    Vajat felolvasztom, hozza keverem a lisztet, tejjel felöntöm. Simara keverem, sozom , rozmaringgal izesitem, felforralom.
    A kukoricat beleöntöm. Tejjel lehet higitani. Sült husokhoz jo

    Egyebkent van meg Tokaji martas, Furmint martas es uborka martas. Ha erdekel szoljatok. . .
    Na ebed idö jo etvagyat!
    előzmény:
    Gizi06 (328)
     
  23. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 11:37329.
    Ezek lemaradtak az elobb:))
    Rostonsult csikeszarnyak
    83g barnacukor
    125ml ketchup
    2 evokanal Worcester szosz
    1 kaveskanal chili por
    1/2 kaveskanal mindegyikbol:szurokfu, fokhagymapor, kakukkfu, hagymapor, paprika, so, bors, bazsalikom
    1 kg csirkeszarny
    kevarjuk ossze a barnacukrot, ketchupot, Worcester szoszt es a fuszereket. Mossuk meg es papirtorolkozon szaritsuk meg a szarnyakat. Rakjuk tuzallo talba oket es elomelegitett sutobe 10 percig sussuk. Megforgatjuk a szarnyakat es martassal megkenjuk, Visszatesszuk es tovabbi 10 percig sutjuk. A sutesi ido utolso 2 perceben ujra megkenjuk a martassal.

    Mezes fokhagymas csirkeszarnyak
    1 kg csirkeszarny
    250ml mez
    1 evokanal fokhagymapor
    a suteshez olaj
    Az olajat felforrositjuk, es kis adagokban megsutjuk a csirkeszarnyakat. Melegen kell tartani amig a tobbi el nem keszul. A mezet a fokhagymaporral keverjuk ossze(ha meleg a mez ez konnyebb). A csirkeszarnyakat egy talba rakjuk, majd raontjuk a mezet es alaposan osszekeverjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (326)
     
  24. 2003. március 16. 11:33328.
    Csiki martas
    3 dl , 1 dl tejszin, 1 citrom leve, cayenne bors, 6 dkg sampinyon gomba, 1 fej hagyma, 5 dkg alma, 5 dkg fött cekla
    A majonezhez adoma tejszint es a citromlevet, so, cayenne bors.
    A gombat gyengen sos, citromos vizben megfözöm. Jol lecsepegtetem.
    A hagymat , almat , ceklat megtisztitom es lereszelem , a felvagott , fött gombavala majonezmartasba keverem, aztan be a hütöbe. Halhoz finom. .
    előzmény:
    Gizi06 (327)
     
  25. 2003. március 16. 11:23327.
    Husgolyok kapormartassal
    60 dkg sertescomb
    1 dl tej, 1 zsemle, 1 tojas, 2 csipetnyi borsikafü, 5 dl kapormartas 1/2 dl tejföl
    A serteshust ledaralom, megsozom es tejben aztatott , kicsavart zsemlet , tojast , borsikafüvet adok hozza, jol összekeverem.
    Vizes kezzel kis golyokat formalok a masszabol, a közben elkeszitett, forrasban levö kapormartasba teszem. Lassu tüzön fözöm es vigyazok , hogy ne
    ragadjanak le. Melyebb tüzallo talba öntöm es tejjel higitott tejföllel meglocsolom.
    Kapormartas
    2 csomo kapor, 1 kis fej hagyma, 5 dkg vaj, 3 ek liszt, 1/2 eröleveskocka, so cukor , bors ecet vagy citromle 2 dl tejföl
    A kaprot es a hagymat finomra vagod. Vilagos vajas rantast keszitek, hozza adom a kaprot es a hagymat. Felengedem a huslevessel. Pikansra izesitem es tejföllel dusitom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576335 (326)
     
  26. Torolt_felhasznalo_576335
    Torolt_felhasznalo_576335
    2003. március 16. 10:36326.
    Sziasztok!Kaptam egy muffin receptet gondoltam megosztom veletek.
    Almas dios muffin
    170g liszt
    113g kristalycukor
    2 kaveskanal sutopor
    1 1/2 kaveskanal fahej
    4 evokanal margarin
    1 kisse felvert tojas
    125ml tej
    250ml alma(reszelt)
    diokeverek a tetejere
    Lisztet, cukrot, sutoport, sot, fahejat egyutt egy talba kell szitalni. A zsiradekot elmorzsoljuk benne, A tejet a tojassal elkeverjuk. Hozzaadjuk a szaraz anyagot es elkeverjuk. Belekeverjuk az almat. A muffin cseszeket csak 2/3 reszig toltsuk meg. Tetejet megszorjuk a diokeverekkel.
    Diokeverek
    4 evokanal barnacukrot egy kis talban 4 evokanal vagott dioval, es 1/2 keveskanal fahejjal keverjuk ossze.
    előzmény:
    Boony (325)
     
  27. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. március 16. 07:04325.
    Jo reggelt:))Huha froken ezt nevezem mar fustolog a notpadom:o)Nalunk mar egesz tavasz van ezert valami szineset irok nektek:o)
    Szines rakottas

    40 dkg szines spiral teszta
    8 dkg szeletelt teli vagy paprikas szalami, csikokra vagva
    25 dkg mozzarella sajt, kockazva
    3 paradicsom, kockazva
    1 csokor snidling, osszevagva
    1, 5 dl tejszin
    1 ek etelizesito
    20 dkg tisztitott zoldborso
    3 ek paradicsomle

    A tesztat nem tul puhara fozzuk. A tejszint felforrositjuk, es elkeverjuk benne az etelizesitot. A borsoval, a paradicsommal, a paradicsomlevel, a szalamival, a mozzarella es a snidling ketharmadaval egyutt a tesztahoz keverjuk. Soval borssal izesitjuk. A sutot(200fokra)elomelegitjuk. A masszat tuzallo talba rakjuk, raszorjuk a maradek mozzarelat, es a suto kozepso racsan kb 30 percig sutjuk. Talalas elott megszorjuk a maradek snidlinggel.

    Froken a sved konyhara en is vevo vagyok:o))
    előzmény:
    fröken (324)
     
  28. 2003. március 16. 04:31324.
    Köszönöm, es viszont kivanom Neked is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (323)
     
  29. 2003. március 16. 04:27323.
    Ok, rendben én is megyek a dolgomra! Köszönöm a sok jó receptet. Jóéjt, szép álmokat!
    előzmény:
    fröken (322)
     
  30. 2003. március 16. 04:25322.
    Elöre is köszönöm, en meg igerem a karacsonyi recepteket leforditom, es beirom. Jo ejt, lassan mar reggel lessz, es meg nem aludtam semmit. Igaz elveztem az atletikia vilagbajnoksagot. Nem panaszkodom, jol ment a svedeknek eddig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (321)
     
  31. 2003. március 16. 04:23321.
    Svédül nem tudok, csak "enni", igy hát magyarul jobban örülnék neki. Majd én is összegyüjtöm a receptjeimet és szivesen megosztom Veled!
    előzmény:
    fröken (320)
     
  32. 2003. március 16. 04:20320.
    Vannak jo receptjeid?Azokat en is szeretnem, es hejette a jövöheten amikor van idöm beirom a svedasztalt. hogy kered? svedül vagy magyarul?? LOL
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (315)
     
  33. 2003. március 16. 04:18319.
    Azon pedig a szem es szaj minden ingere megtalalhato
    előzmény:
    fröken (318)
     
  34. 2003. március 16. 04:17318.
    Igen ritkan van nalunk is leves, mert mar elszoktunk töle. De tudod a sved karacsonyi etel az asztalt jelent magyarra forditva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (314)
     
  35. 2003. március 16. 04:16317.
    Bocsanat, kesve jött
    előzmény:
    fröken (316)
     
  36. 2003. március 16. 04:16316.
    nem valaszoltal a kerdesemre???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (314)
     
  37. 2003. március 16. 04:15315.
    Igen, az vagyok:-)))
    előzmény:
    fröken (313)
     
  38. 2003. március 16. 04:15314.
    Ha jól emékszem Ti nemigen esztek levest, vagy csak ritkán? A karácsonyi "nemzeti étel" receptjének nagyon tudnék örülni:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (312)
     
  39. 2003. március 16. 04:13313.
    megkerdezhetem, hogy TE ferfi vagy??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (312)
     
  40. 2003. március 16. 04:12312.
    A család mindent szeret, mindenféle recept jöhet, de a specialitás a mártásos ételek és az édességek.
    előzmény:
    fröken (311)
     
  41. 2003. március 16. 04:09311.
    Azert jo lenne, ha megis irnal, valyon mi is erdekel, es mitt szeret a csalad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (309)
     
  42. 2003. március 16. 04:08310.
    azthiszem akkor emberedre talaltal, mert Svedorszagbol irok, es szeretek sütni-fözni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (309)
     
  43. 2003. március 16. 03:59309.
    Én ezt a receptet egy svéd ismerősömtől kaptam és igy a leirtak alapján készitem.
    Ha vanak ilyen klassz receptjeid, szivesen venném őket, nagyon szeretem a svéd konyhát, az édes mártásokat.
    előzmény:
    fröken (308)
     
  44. 2003. március 16. 03:56308.
    Nagyon erdekes a recepted. En ugy tanultam, hogy 1 dl zsemlemorzsat lekell önteni 0, 5 dl vizzel, de finomabb ha tejjel öntjük le. hadjuk fel orat allni hogy beszivja a fojadekot. utana összeallitjuk a kötbullart, es lehet tepsiben is sütni, idönkent razogatva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (306)
     
  45. 2003. március 16. 03:54307.
    Köszi, már ki is másoltam őket.
    Neked is hasonló jókat!
    Szia!
    előzmény:
    fröken (305)
     
  46. 2003. március 16. 03:52306.
    Nem szoktam, viszont a gombócokat előtte való nap, már összeállitom, hogy összeérjenek az izek. Hempergetés után a serpenyőbe csak keveset teszek és görgetve, gyorsan megsütöm.
    előzmény:
    fröken (304)
     
  47. 2003. március 16. 03:52305.
    Azthiszem mara eleg ennyi recept a diszkettemröl, majd a jövöheten küldöm a többit, mint ahogy igertem. Tovabbi jo fözöcskezest.
    előzmény:
    fröken (304)
     
  48. 2003. március 16. 03:50304.
    nemszoktad a prezlit tejjel leönteni, hogy dagadjon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769259 (302)
     
  49. 2003. március 16. 03:48303.
    ###GESZTENYÉS DIPLOMATAPUDING (nem kell sütni). Kell hozzá 1 nagy csomag babapiskóta, rum, 3 gesztenyemassza és 4 dl habtejszín. Egy gömbölyded-formát kiöblítek vízzel és beborítom folpackkal. A gesztenyemasszát összekeverem a tejszínnel (géppel), utána a babapiskótákat megmártom rumban és kibélelem velük a formát (alul és körben is). Vigyázni kell, hogy tényleg csak megforgasd a rumban, mert hamar elázik! A kibélelt formába egy réteg gesztenye, majd egy réteg piskóta következik egészen addig, amig a massza el nem fogy. A tetejére piskóta kerüljön! Egy kistányérral lenyomom a tetejét és rajta is hagyom másnapig. A hűtőbe teszem. Fogyasztás előtt tányérra borítom (a folpack miatt könnyen kijön) és a tetejére egy kis csokimázt öntök (porcukor, kakaópor, kicsi tej) és tejszínhabot halmozok a közepére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2003. március 16. 03:46302.
    Kyttbullars

    Ez egy nagyon finom svéd ételkülönlegesség. Érdemes kipróbálni!

    Hozzávalók:

    0. 5 kg darált hús /fele marha -, fele sertéshús
    2 egész tojás
    1 db reszelt vöröshagyma
    só, bors

    Elkészítés:

    Kis prézlit belekeverünk a darált húsba, majd 3 cm golyócskákat formálunk a jól összegyúrt masszából. Kevés vajban meghempergetve sütjük.

    Mártás:

    2 db vöröshagymát apróra vágunk, 5 dkg vajon megpirítunk. 1. 5 húsleveskockát, 2 -3 evőkanál szójaszószt 6 dl tejszínnel, egy narancs levével és 2-3 evőkanál liszttel, dúrvára őrölt borssal, bazsalikommal elkeverni. Majd kihűteni!

    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top