Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leszbikusság

Player11
Létrehozva: 2003. március 7. 11:08
Hol bujkáltok?
  1. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 20. 16:461301.
    Szia Tália! Szegény asszony vízzel főz: én csak a saját gépemről írhatok. Most megkísérlem a szinte lehetetlent. :)
    Amiről írtál, tehát az egyneműek általi örökbefogadásról: ezen már én is sokat gondolkoztam. Szerintem szükség lenne az elfogadtatására, de ez nem jelenti azt, hogy én bele mernék vágni. Sokszor elképzeltem már ezt az élethelyzetet (is). Ha pl. úgy alakulna, hogy egy nővel élnék együtt, és ő hozná az előző kapcsolatából a gyerekét, akkor természetes, hogy közösen nevelgetnénk a gyereket. Az örökbefogadástól viszont tartanék, éppen azért, amiről Te is írtál.
    Ha pl. két nő nevel egy leányt, akkor az a gyerek nem tanulja meg, hogyan kell kommunikálni a férfiakkal. (Márpedig ezt jól csinálni művészet!) Ezt a dolgot - jól vagy rosszul - a szülői házban tanulja az ember, ahol ott van követendő, vagy éppen elvetendő példának az anya és az apa kapcsolata. A férfimentalitás viszont olyannyira különbözik a nőitől, hogy akit két "anya" nevel, annak számára a férfi szinte egy űrlénnyel lesz egyenértékű, tehát tökéletesen idegennek számít lelki alkat szempontjából. Ennél fogva nem biztos, hogy a lány tudja majd kezelni a férfi "furcsaságait". Ez olyasmi, mint amikor az állami gondozott gyerek kikerül a nagybetűs életbe, és fogalma sincs olyan alapvető háztartásvezetési dolgokról (pl. : nem mossuk össze a színes ruhát a sötéttel, az ételek egy idő után megromlanak a hűtőszekrényben, stb, stb. ), melyek a családban nevelkedett gyerekeknél természetesek. Ha ez a képzeletbeli, örökbefogadott lány valamilyen oknál fogva a férfiakhoz vonzódna nemileg, akkor igen sok komfliktusa adódhatna már fiatal korában, és már a kapcsolatok elején. Mindez lehet, hogy a kedvét szegné, és egy idő után úgy gondolná, talán mégis az a követendő, amit otthon látott. . .
    Nehéz dolgok ezek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1300)
     
  2. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 20. 13:271300.
    Ezt írtam, vagy legalábbis ilyesmit. :-)))) És végre meg is jelent: szinte hihetetlen!!!! :-)))) Jó hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1299)
     
  3. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 20. 13:251299.
    Szia Donna! Én is a saját gépemre értettem, hogy nem kedvel: csinál néha olyanokat, hogy a hajam az égnek áll. De most nem arról írok, hanem egy másik gépről, így meg merem kockáztatni, hogy megismétlem a válaszom (már amennyire még egyáltalán emlékszem belőle). Valami olyasmit írtam, hogy az egyneműek általi örökbefogadás kétélű fegyver. Meglehet, hogy az ilyen párok által felnövekvő gyermek látva a felnőttek boldog, harmonikus, kiegyensúlyozott párkapcsolatát, arra a (téves) következtetésre jut, hogy a jó kapcsolat kulcsa vagy legalábbis fontos tényezője a homoszexualitás, és ezért (értelmi megfontolásból) választ felnőve maga is vele egynemű társat. Ilyenkor a többség azt gondolja, hogy örökletes a dolog, a homoszexualitás génjét vádolják (ami a tudomány mai állása szerint nem is létezik), holott tanult, megfigyelt, elsajátított, a személyiségbe a szocializáció során beépített viselkedésről, modell-tanulásról van szó. Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy mi a jobb a gyereknek: egy boldog, nyugodt, szeretetteljes homoszexuális családi nevelés, vagy a heteroszexuális pár között uralkodó feszült, negatív, ellenséges légkör - esetleg a besavanyodott, bezárkózó, mogorva, ideges, magányérzettől szenvedő, egyedülálló szülő. És akkor még szó sem esett az intézeti neveltekről, akik számára a jelenlegi életkörülményeiknél a legtöbb megoldás sokkal kedvezőbb (gondolok itt a hospitalizációs ártalmakra, az érzelmi deprivációra, a cserélődő arcokra és egyéb, a fejlődést súlyosan károsító tényezőkre). Aztán az is érdekes feltevés, hogy a homoszexualitás társadalmi megítélésének változásával hogyan változna a homoszexuálisok örökbefogadásának megítélése, vagyis ha elfogadnák az egyneműek szerelmét, megkérdezné-e még bárki is, hogy mi a jó a gyereknek, milyen szexuális beállítottsággal rendelkező felnőttek segíthetik legjobban fejlődését, kiteljesedését, felnövekedését. Aztán van még egy nagyon érdekes csavar a történetben. Ezek szerint Spanyolországban a leszbikus nők kérhetik mesterséges megtermékenyítésüket. Nálunk csak a biológiai okokból foganásképtelen (meddő) nők és a nemzőképtelen férfiak asszonyai folyamodhatnak ehhez a megoldáshoz, és senki nem gondol azokra a nőkre, akik noha biológiailag tökéletesen egészségesek, egyszerűen "nincs kedvük" férfiakkal lefeküdni, ám mégis gyermekre vágynak. Nekem személy szerint egyébként nagyon tetszik, ha egy leszbikus nő mesterséges megtermékenyítéssel fogan gyermeket (az amerikai színésznő, Jodie Foster is ezt tette, erre ugyanis természetesen Amerikában is van mód), ugyanis ezzel a gesztussal a napnál világosabban kinyilvánítja, hogy a férfiakat még "arra" sem tartja jóknak - annak ellenére, hogy egy homoszexuális nő "technikailag" képes lenne heteró aktusra, még az orgazmust is megjátszhatja, szemben a meleg férfiakkal, akik nem tudják akarattal, tudatosan befolyásolni az erekciót. Miért nem vállalhat tehát egy ilyen nő gyermeket anélkül, hogy hálószobai színészetre kényszerülne??
    előzmény:
    DonnaFlo (1296)
     
  4. 2004. február 19. 23:591298.
    Szerintem a leszbikusság és bármely más sexualitás a legcsodálatosabb dolog, hiszen kezdünk rájönni, hogy ezek a dolgok nem betegségre utalnak, hanem a természet adta, hiszen az állatvilágban is mindenhol előfordul az azonos neműek sexualitása. Sokan ezt nem veszik figyelembe. Láthatjuk, az állatokat nem zavarja, ha köztük az egyik a saját neméhez vonzódik, csak mi emberek erkölcsösködünk. Észre kéne venni, hogy mi változtatjuk a kultúrát, az időben visszamenőleg, a görögögöknél a férfiak iránti vonzalom természetes volt, akkoriban minden férfinak volt fiúja. Most meg ezt ekítéljük, pedig a tudatunkba kéne vésni, hogy a szokásokat állandóan változtatjuk. A homosexualitással nem volt gond addig, amíg a kemény sötétkor meg nem jelentkezett. Észrevehetnénk, hogy megint elfogadjuk a dolgot, ami régen már természetes volt. Ezek vagyunk mi, emberek, az érzelem nem betegség, örülni kéne, hogy van, akit szerethetünk.
    Köszönöm.
    Vége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 19. 23:591297.
    Szerintem a leszbikusság és bármely más sexualitás a legcsodálatosabb dolog, hiszen kezdünk rájönni, hogy ezek a dolgok nem betegségre utalnak, hanem a természet adta, hiszen az állatvilágban is mindenhol előfordul az azonos neműek sexualitása. Sokan ezt nem veszik figyelembe. Láthatjuk, az állatokat nem zavarja, ha köztük az egyik a saját neméhez vonzódik, csak mi emberek erkölcsösködünk. Észre kéne venni, hogy mi változtatjuk a kultúrát, az időben visszamenőleg, a görögögöknél a férfiak iránti vonzalom természetes volt, akkoriban minden férfinak volt fiúja. Most meg ezt ekítéljük, pedig a tudatunkba kéne vésni, hogy a szokásokat állandóan változtatjuk. A homosexualitással nem volt gond addig, amíg a kemény sötétkor meg nem jelentkezett. Észrevehetnénk, hogy megint elfogadjuk a dolgot, ami régen már természetes volt. Ezek vagyunk mi, emberek, az érzelem nem betegség, örülni kéne, hogy van, akit szerethetünk.
    Köszönöm.
    Vége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 19. 19:051296.
    Szia Tália! Köszönöm, megkaptam a privit, de nem merek nekiállni egy hosszabb hozzászólásnak, mert engem még a saját gépem sem kedvel.
    Remélem, hamar lesz kedved és időd. . . :)) és azt is, hogy addigra a gépemet sikerül újra helyrepofozni!

    Kitartás! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1295)
     
  7. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 19. 17:311295.
    Szia Donna! Köszi, megkaptam, és úgy látom, Te is az enyémet. :-))) Látom, sokat barangoltok a pride. hu-n, és igazatok is van, én is ezt tenném, ha lenne időm rá, csakhogy nincs. :-(( Írtam egy szép hosszú hozzászólást a cikkre, de elszállt, mint a győzelmi zászló. :-(( Nem tudom, mi van mostanában az üzijeimmel, de nem kedvel engem valahogy a rendszer. Majd megismétlem, ha lesz kedvem és időm, jó? Most nincs. Sajna!! :-(((
    előzmény:
    DonnaFlo (1294)
     
  8. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 18. 17:491294.

    Sziasztok!

    A cikket a Pride-on találtam.
    Ezek szerint Spanyolországban a mesterséges megtermékenyítésre vonatkozó törvények IS liberálisabbak, mint nálunk.

    Tália, küldtem privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 18. 17:391293.
    Szép napot lányok:))))))))))). . . . . . . . . . . A spanyolok mostanában nagyon sok jó döntést és törvényt hoznak a meleg és leszbi párokkal kapcsolatban ahogy olvasgatom. . . . . az egyház meg hozza a formáját, nem a gyerek érdeke a lényeges számukra, mert akkor az lenne az elsődleges szempont, hogy a gyermek szeretetben, békés körülmények közt őt nevelni tudó és akaró szülők neveljék nemtől független.
    előzmény:
    DonnaFlo (1292)
     
  10. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 18. 17:201292.
    Első ízben engedélyezték az örökbefogadást egy azonos nemű párnak Spanyolországban.
    Egy családjogi bíróság egy leszbikus pár számára adta meg az engedélyt egy ikerpár adoptálására az északi Navarra tartományban.

    A középkorú pár egyik tagja a két kislány vér szerinti anyja, a gyermekek mesterséges megtermékenyítés útján fogantak. A pamplonai bíróság döntése értelmében az anya élettársa jogilag szintén a két gyermek anyja lesz.

    A spanyol katolikus egyház tiltakozott a döntés ellen kedden, a gyermekekkel szembeni igazságtalanságnak nevezve azt. A spanyol püspöki konferencia hangsúlyozta, hogy véleménye szerint a fiatalkorúaknak apára és anyára egyaránt szükségük van a normális szexuális identitás kialakulásához.

    A spanyol homoszexuálisok és leszbikusok szövetsége ugyanakkor történelmi előrelépésnek minősítette a döntést.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 17. 22:191291.
    Ja, és míg el nem felejtem: jó pap holtig tanul. Az idén szeptembertől is indul tanév. A saját sulimat például szívből ajánlhatom. És priviben! :)) Ugye, nem baj? Aludj jól!
    előzmény:
    DonnaFlo (1289)
     
  12. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 17. 22:161290.
    Szia Donna! :)) Ez érdekes: milyen szakot találtál? Remélem, nem vagyok tolakodó, ha akarod, mehet priviben is. :)) Én ezen a héten fogok "keresztlányozni" (valószínűleg), mivel a "kicsike" tizenkét éves lesz, és ebből az alkalomból nyilván talizunk majd. Szóval ő már nagyobbacska, de egy kicsit azért utána is pakolni kell még (ha túl fáradt vagyok ahhoz, hogy vele pakoltassam össze, mivel nem tudja, minek hol a helye, mert ilyenkor egyszerűbb megcsinálni helyette). Azért nem ez a jellemző. Igen, való igaz, hogy olyan ez az egész, mint egy automata. Reménykednek a vér szerinti szülők, hogy ezzel a félévenkénti dologgal kihúzzák a gyerek nagykorúságáig, s akkor már annak a veszélye sem áll fenn, hogy a gyereket "elveszik" tőlük, a félévi kapcsolattartás követelményének sem kell ehhez eleget tenniük, ráadásul a gyerek valószínűleg elmegy dolgozni (mivel tanulásra úgysincs lóvéja, legalábbis munka nélkül), és akkor talán támogatja szegény, szerencsétlen, "tisztességben megőszült" szüleit. Hát igen! Ezzel a hozzáállással nem leszek az év szoc. munkása (még szerencse, hogy nem is pályázom erre a címre), de nem tudtam a véleményem véka alá rejteni. Jó újra olvasni Téged! :)) Jó munkát Neked is! Várunk! Üdv. : Tália
    előzmény:
    DonnaFlo (1289)
     
  13. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 15. 20:141289.
    Köszönöm Tália, elég jól telt! :)
    Az előbb ment haza a keresztlányom, úgyhogy még a romokat takarítjuk, és majd talán regenerálódunk is.
    Nem untattál, érdekelnek engem is ezek a kérdések. Találtam ezzel kapcsolatban egy főiskolai szakot, de sajnos túl későn, most már nem tudok felkészülni a felvételire. Pedig már elhatároztam, hogy tanulni fogok. Mindegy, majd negyvenévesen. . . .
    Azon pedig rendesen kiakadtam, hogy elég a vér szerinti szülőknek félévente megereszteniük egy telefont, hogy sajátjuknak tudhassák a gyereket. Ez olyan, mint a csomagmegőrző. Időnként bedobom a megfelelő pénzérmét, így addig használom, amíg akarom.
    Vannak furcsa dolgok. . .

    Sziasztok, jövő hétre jó munkát mindenkinek! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1288)
     
  14. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 13. 19:491288.
    . . . ncsenek egyedül, és legtöbb örökbefogadást azért siker koronázza (ha nem így lenne, már mindenki elhagyta volna a pályát, ehelyett például én sem elhagyni, hanem megszerezni készülök). Jó hétvégét Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1287)
     
  15. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 13. 19:441287.
    Hohó, kit látnak szemeim???? :))))) Szia, Donna, Téged is lehet látni?! :))) Ha tényleg a gép rakoncátlankodott, akkor nem bánom, megbocsátom hosszú ideig ismeretlen helyen való tartózkodásodat. :))) Én az örökbefogadásról írom a szakdogámat; nyári gyakorlatomat a megyei GYIVI-nél (Gyermek- és Ifjúságvédő Intézetnél) töltöttem, most pedig szintén gyakszin vagyok három hétig a települési gyámhivatalnál. Igazából a hosszú várakozási idő nem a gyermekvédelmi rendszer illetve az abban dolgozók hibája, hanem a vér szerinti szülőké. Mo. -n ugyanis a hatályos jogszabályok szerint az az állami gondoskodásban lévő kiskorú fogadható örökbe, akikről vér szerinti szülei írásban lemondtak (tehát szülői felügyeletüket jogerős bíró határozattal megszüntették). A vér szerinti szülők azonban általában akkor sem szoktak lemondani gyerekükről, ha neveléséről, ellátásáról nem tudnak gondoskodni. Ha minimum félévi rendszerességgel kapcsolatot tartanak fenn gyermekükkel(kapcsolattartásnak minősül a levélírás, a csomagküldés és a telefonhívás is), akkor viszont a bíróság nem szüntetheti meg szülői felügyeleti jogukat (azaz nem "veheti el" tőlük a gyereket). A "kedves" vér szerinti szülők pedig elég jól ismerik a jogaikat tartalmazó, mégoly kacifántos paragrafusokat is, így aztán a félévi rendszerességgel való kapcsolattartást gyakran csak azért megvalósítják, hogy a gyermek az övék maradhasson, ne legyen örökbeadható. Ugyanakkor pedig körülményeiket nem igyekeznek pozitív irányban megváltoztatni (munkát, lakást keresni stb. ), hogy a gyerek visszakerülhessen hozzájuk. A lényeg tehát, hogy a gyerek az intézetben (gyermekotthonban, nevelőszülőknél stb. ) "reked": a családja nem "javul meg", hogy visszafogadhatná, örökbeadhatóvá nem válik, mert ahhoz túl "gyakran" megjelennek vér szerinti szülei. . . Az évek pedig közben egyre telnek. Mire a szülőket sikerül lemondatni ("kivonni a forgalomból"), s a gyermek örökbeadható lesz, addig eltelik egy csomó idő, a gyerek minimum óvodás vagy inkább már iskolás, a legtöbb örökbefogadó szülő pedig csecsemőt szeretne (érthető módon) magához venni. A nagyocska gyerek már nem kell senkinek, állami gondozottként nő fel, hirtelen szakad rá az élet, nem tud beilleszkedni, csomó előítélet veszi körül, az örökbefogadók idegeit felőrli(esetleg kedvét is szegi)a hosszú várakozás, és nem talál magára a megfelelő család és gyermek. Ez a baj a magyar örökbefogadással, és őszintén remélem, hogy nem untattalak, de nyakig benne vagyok most a témában, és "megérintett", hogy most a fórumon is felhoztátok, nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak. Való igaz, így eltelik minimum másfél-két év is, ami már csak azért is probléma, mert sok örökbefogadó, akinek biológiai okból nem lehet gyereke, már eddig is éppen eleget várakozott a saját gyermekre is, a hosszadalmas orvosi beavatkozások ideje alatt. Ez nem túl vigasztaló, tudom, de ez az igazság. Az ismerősöknek csak annyit: fel a fejjel, ni
    előzmény:
    DonnaFlo (1284)
     
  16. 2004. február 13. 12:521286.
    Nagy szép és szerelmetes Valentin napot kívánok mindenkinek:)))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. február 13. 09:151285.
    Jelentem én gyakran benéztem ide, csak utáltam magamban beszélgetni!Ez is felmentést érdemel ugye?:))))))))))))))). . . . . . . . . . . . A magyar törvények ilyen téren a gyermekek érdekét hangsúlyozva ugyen, de nem jók:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. február 12. 19:251284.
    Szia Tália! :)))

    Az én gépem is sokáig rossz volt, most is idétlenkedik a videokártya (vagy mifene), de azért - ha lehet - mindig visszaolvasok.
    Sikerültek a vizsgák?

    Már vagy negyed órája ezen az örökbefogadás-dolgon gondolkozom. Én csak annyit tennék hozzá: a házaspároknak is évekig kell várniuk, hogy magukhoz vehessenek egy kisgyereket. (Nem saját tapasztalat, ismerőseimtől tudom. ) Mindez pocsék dolog, és nem sok reményt látok arra, hogy ez a tendencia mostanában javulni fog. Nem tudom, hogy mi van elcseszve az örökbefogadás rendszerével kapcsolatban Mo. -n, de valami igencsak el van. . . . Pedig, aki gyereket szeretne - házas, vagy élettárs, hetero, v. homo - annak lehetőséget kellene adni, nem pedig akadályokat támasztani. Természetesen a gyerekeknek sem mindegy, hogy hol nőnek fel: egy nevelőotthonban, vagy pedig családban, ahol személyre szóló szeretetet kapnak, hogy a többiről már ne is beszéljek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. február 12. 19:021283.
    Sziasztok! Már megörültem a friss (mai) dátumot látva, de aztán láttam, hogy ez csak véletlen, egyébként kb. heti rendszerességgel írtok. Persze, az utóbbi időben ezt rólam is el lehet mondani (sőt, rólam még ezt se!), csakhogy nekem van felmentésem a számítógép-szervíztől, hogy elromlott a "kis drágám". :-)))) Más kifogást tőletek sem fogadok el. :-))) Hajrá, gaysi! Várom a csapatot. A cikkhez annyit: jó nekik. Én imádom a párom, és gyereket is szeretnék, de a hatályos magyar jogszabályok szerint legfeljebb eldughatom a párom az ágy alá, ha jönnek a GYIVI-ből környezettanulmányra. :-))) Nem oszt, nem szoroz, ugyanis az egyedülálló örökbefogadók is hátrányban vannak nálunk a házaspárokkal szemben. Nesze neked, Európai Unió!! Ismerős ez a mondat, szerintem én mondtam már, azt is valami hasonló téma kapcsán. Példa ugyanis van bőven. Ha tolerancia csak fele ennyi lenne. . . Az elsők között emelnék kalapot. További szép napot mindenkinek! Üdv. : Tália
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 12. 06:571282.
    "Örökbefogadhatnak a katalán melegek
    2004-02-06 12:25:00

    Spanyolország három másik autonóm tartományának példáját követve Katalónia is a homoszexuális házasság, sőt az azonos nemű párok általi örökbefogadás engedélyezését tervezi.

    A helyi kormányzat család- és egészségügyi illetékese, Anna Simó csütörtökön a parlamentben jelentette be, hogy Barcelona célja az élettársi kapcsolatoknak a házassággal való teljes egyenjogúsítása szociális téren, függetlenül a párok összetételétől, és minden akadályt el akarnak távolítani annak útjából, hogy meleg párok is örökbe fogadhassanak gyermeket. A jelenlegi szabályozás szerint homoszexuális egyének is adoptálhatnak.

    Forrás: index"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 28. 06:321281.
    Szia:)))))))Akkor jól drukkoltam:))))))))Várom nagyon a privit!:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1279)
     
  22. 2004. január 28. 06:311280.
    Csodaszép reggelt lányok:))))))))))Láttátok a Marlene filmet vasárnap este?:)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. január 26. 19:211279.
    NAGYON KÖSZI, éreztem ám a drukkot!! :-))) Én is NAGYON remélem, hogy sikerül "közös nevezőre jutnunk" a kedveseinkkel és egymással is. Én állok elébe, és a Drágám is "puhulóban". . . :-)))) A többit priviben! Addig is minden jót, vigyázzatok magatokra és egymásra! Üdv. : Tália
    előzmény:
    gaysi (1277)
     
  24. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. január 26. 19:161278.
    Csakhogy Téged is látni!!! :-))))) KÖSZÖNÖM!!!!!!! És szia mindenkinek!
    előzmény:
    DonnaFlo (1262)
     
  25. 2004. január 22. 17:041277.
    Szia Sten:)))))))))))Ez jó hír, add át kérlek gartulációm Táliának:)))))Remélem sikerül valami mindőnknek jó időpontot találnotok, én nagyon bízom benne és nagyon várom már!:))))))))))Jó munkát Neked!Szerelmetes közös napokat kívánok Neketek!:))))
    előzmény:
    Stendhall (1276)
     

Címlap

top