Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Leszbikusság

Player11
Létrehozva: 2003. március 7. 11:08
Hol bujkáltok?
  1. 2004. január 22. 16:481276.
    Szia gaysi!
    Túlvan a vizsgákon:-)))) Jó eredménnyel:-)))
    Most nálam piheni ki Magát:-))
    Beszéltünk már a találkozás lehetőségéről. Ma este megbeszéljük bővebben, és ha más nem, küldünk esit.
    Aztán már csak Rajtatok múlik.
    Sajna megint csak ilyen rövidre futotta. Most hoztam vissza az utolsó csapatot az úszásból, de most megyünk nagyszünetre:-(( Utána pedig megint a kölköké a sulinet.
    Ha Táliával sikerült egyeztetni az időpontot, jelentkezünk. Persze Nála gond, hogy februártól gyakorlati időszak, én meg sokat dolgozom:-((( De NAGYON bízom benne, hogy sikerül összehozni.
    Mennem kell sajna:-((((
    További szép napot Neked! . . . . . . és Mindenkinek!:-))
    Szia! Sten
    előzmény:
    gaysi (1275)
     
  2. 2004. január 20. 16:401275.
    Szia Sten:))))))))))
    Mit mondhatnék?. . . . . . Na végre!:)))))))))Örülök a döntésednek és reméljük nem bánod meg. . . . . mondjuk speciel ez kizárt mint lehetőség:)))))))))))))Elkezdjük az egyeztetést ahogy Ti konkrétabb időpontot tudtok mondani, de szerintem gyorsan megegyezünk majd. :))))))))Jó munkát kívánok, a párodnak pedig drukkolok:)Hogy áll a vizsgákkal?
    előzmény:
    Stendhall (1274)
     
  3. 2004. január 20. 16:271274.
    Szia gaysi!
    Azt hiszem. . . igen. Mármint arra válaszolva, hogy a Kicsimre fogok most kivételesen hallgatni:-))))
    Én is szeretném összehozni, tehát majd egyeztetünk a Drágámmal is, és esiben vagy priviben (persze, hogy Netek is jó legyen az időpont), megbeszéljük.
    Sajna most ennyire telik az időmből, mert a kölkök mindjárt ellepik a silunetet:-((((((.
    Vigyázz/zatok Magatokra!
    További szép napot!
    Sten
    előzmény:
    gaysi (1267)
     
  4. 2004. január 20. 14:501273.
    "Havel harcol a melegekért
    Utolsó módosítás: 2004. január 18. , vasárnap 16:51

    A prágai kormánynak a homoszexuális élettársi viszony legalizálására tett kísérlete már háromszor elbukott a cseh parlamentben, ezért neves értelmiségiek, köztük Havel is, kiállnak a melegek jogaiért
    (
    Kétszáz cseh közéleti személyiség, köztük Václav Havel volt köztársasági elnök írta alá azt a petíciót, amely az azonos neműek bejegyzett párkapcsolatának törvényi elismerését kéri a prágai parlamenttől.

    Az "Együtt élünk" című petíció rámutat, hogy a melegek és leszbikusok is a Cseh Köztársaság állampolgárai, dolgoznak és adót fizetnek, s ha már ugyanazok a kötelességeik, mint bárki másnak az országban, akkor ugyanazok a jogok is megilletik őket. Mint a G-Liga jogvédő szervezet szóvivője elmondta, a petícióhoz további támogatók jelentkezhetnek az interneten.

    A prágai kormánynak a homoszexuális élettársi viszony legalizálására tett kísérlete már háromszor elbukott a cseh parlamentben a koalíciónak is részét képező kereszténydemokraták ellenállása miatt, de a szociáldemokrata vezetésű kabinet rövidesen negyedszerre is beterjeszt egy törvényjavaslatot, amely a már sok nyugat-európai országban érvényben lévő szabályozáshoz hasonló módon rendezné a tartós párkapcsolatban együttélő melegek jogi helyzetét.
    Csehországban egyébként a Párkapcsolat Évének nyilvánították az idei esztendőt. Ennek keretében Petra Buzková oktatásügyi, ifjúsági és testnevelési miniszter védnöksége alatt vitafórumokkal, kiállításokkal és más kulturális rendezvények egész sorával kampányolnak a homoszexuális párkapcsolat legalizálásáért. A kampány tetőpontja egy nagyszabású szabadtéri koncert lesz a prágai Vencel-téren tavasszal.
    tv2. hu, MTI "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. január 19. 18:191272.
    ". . . . . . . j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti [3 Móz. 19, 19]-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet [3 Móz. 24, 16], hogy megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak [3 Móz. 20, 14]?
    Tudom, hogy Ön ezeknek a törvényeknek nagy ismerője lévén biztosan utat tud mutatni ezekben a kérdésekben. Meg egyszer köszönöm, hogy ön a rádióban végzett munkájával folyamatosan emlékeztet minket arra, hogy az Úr törvényei örökérvényűek és megváltoztathatatlanok.
    Az Ön odaadó rajongója: Jake"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 19. 18:181271.
    "Laura Schessinger egy amerikai rádiós műsorvezető, aki egy lelki tanácsadó műsort vezet. Nemrég, mint buzgó keresztyén azt mondta, hogy a homoszexualitás megbocsáthatatlan bűn, "MERT" Mózes harmadik könyve (A léviták egyházi szolgálatáról) [3 Móz. 18, 22] szerint utálatos az. Ezen felbuzdulva ragadott tollat egy Jake nevű hallgatója:
    Kedves Laura doktor!
    Nagyon köszönöm azt az önfeláldozó fáradozását, amit annak érdekében tesz, hogy Isten törvényeit az emberekhez közelebb hozza. Sokat tanultam a műsoraiból, és megpróbálom ezt a tudást minél több emberrel megosztani. Ha például valaki megpróbálja homoszexuális életvitelét előttem megvédeni, egyszerűen emlékeztetem [3 Móz. 18, 22]-re, ahol világosan le van írva hogy ez bűn, és ezzel véget is vetek a vitának. Mindazonáltal néhány törvény értelmezésében és végrehajtásában szükségem lenne a tanácsára.
    a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom [3 Móz. 1, 9], illetve [3 Móz. 1, 17]-ból, hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát a szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e őket?
    b) Szeretném a lányomat eladni rabszolgának, amint ezt [2 Móz. 21, 7] megengedi. Ön szerint mi lenne a méltányos ár érte mainapság?
    c) Tudom, hogy nem szabad olyan nővel kapcsolatot teremtenem, aki a havibaj tisztátalan állapotában van. [3 Móz. 15, 19-24]. A probléma csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon pikírten reagált a kérdésre.
    d) [3 Móz. 25, 44] kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a mexikóiakra érvényes, de a kanadaiakra nem. Meg tudná magyarázni, hogy miért ne lehetnének nekem kanadai rabszolgáim?
    e) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. [2 Móz. 35, 2]világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Erkölcsileg kötelezhető vagyok rá, hogy saját kezűleg öljem meg?
    f) Az egyik barátom szerint, az úszószárny és pikkely nélküli vízi állatok (pl. kagylók vagy homár) fogyasztásának bűne [3 Móz. 11, 10], nem olyan utálatos, mint a homoszexualitás bűne. Én ezzel nem értek egyet. Állást foglalna ebben a kérdésben?
    g) [3 Móz. 21, 20] szerint ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy itt van azért egy kis játéktér?h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez [3 Móz. 19, 27 szerint egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?
    i) [3 Móz. 11, 8]-ból tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 15. 07:061270.
    Aki nem ért egyet az egyetememe diszkriminatív döntésével, a www. peticio. hu-n aláírásával is kifejezheti ezen véleményét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 15. 07:041269.
    Forrás a pride. hu"Nyílt levél az oktatási miniszterhez
    2004-01-14 16:59:48

    Nyílt levélben fordult két pszichológushallgató Magyar Bálinthoz: biztosítsa a hazai egyetemeken hallgató, a szexuális kisebbséghez tartozó egyetemistákat afelől, hogy nem kell attól tartaniuk, hogy szexuális orientációjuk miatt kizárják őket az egyetemről.

    A nyílt levél szövege:

    Nyílt levél Magyar Bálint oktatási miniszter részére

    Tisztelt Oktatási Miniszter Úr!

    Mélyen elbizonytalanít bennünket annak a diáktársunknak az esete, akit melegsége miatt bocsátottak el a Károli Gáspár Református Egyetemről. Szexuális kisebbségi felsőoktatási hallgatókként attól félünk, hogy bármelyikünket hasonló megkülönböztetés érhet. Bár mi nem egyházi intézményben tanulunk, féltjük azokat a társainkat is, akik ilyen intézmények hallgatói.

    Meggyőződésünk, hogy a diszkrimináció a minisztérium hatáskörébe tartozik akkor is, ha egyházi intézmények követik el. Egyrészt még a teljesen egyházi fenntartású intézmények is kapnak az egyházak állami finanszírozásán keresztül az adófizetők pénzéből. Ráadásul az egyházak kifejezetten az állami oktatási feladatok átvállalása miatt is kapnak pénzt - többek között tőlünk, szexuális kisebbségi adófizetőktől. Így a minisztériumnak feladata, hogy ügyeljen arra, hogy ezeket a közpénzeket ne a hatályos törvények és nemzetközi emberi jogi normák teljes figyelmen kívül hagyásával költsék el.

    Másrészt még ha semmilyen állami pénzből sem részesül egy egyházi egyetem, nyilvános oktatási intézményként akkor is vonatkoznak rá a diszkriminációt tiltó előírások és az oktatási törvény. Ahogy egy teljes egészében magánkézben lévő óvodából sem lehet kidobni a roma gyerekeket, ugyanígy egy nyilvánosan működő egyetem sem teheti ki a meleg diákjait. A pedagógusoknak joga van a romákkal, melegekkel vagy más kisebbségekkel kapcsolatos meggyőződéseikhez, de ezekre hivatkozva törvényt nem sérthetnek, mások emberi jogait nem csorbíthatják.

    Arra kérjük önt, hogy a diszkrimináció ellen tett nyilvános állásfoglalással nyugtasson meg minket arról, hogy a tanári, óvodapedagógusi, pszichológusi, pszichiáteri, orvosi, rendőrtiszti, katonai, bírói és ügyvédi, villamosmérnöki vagy más pályákra készülő szexuális kisebbségi hallgatótársainknak és nekünk sem kell félni attól, hogy kisebbségi hovatartozásunk miatt alkalmatlannak minősülünk és kizárnak minket. Arra is kérjük, hogy a hatáskörébe tartozó összes intézkedést tegye meg a Károli Gáspár Református Egyetem törvényes működése, így többek között a kirúgott hallgató visszavétele érdekében.

    Budapest, 2004. január 14.

    Geresdi Zsolt
    transznemű pszichológushallgató

    Kuszing Gábor
    biszexuális pszichológushallgató"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 15. 06:491268.
    Kedves Tália. . . . . egy szekérnyit kívánok mára!:))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1259)
     
  10. 2004. január 15. 06:481267.
    Drága Sten, ahogy a beosztásunk elnézem, lehet hogy a Kedvesed által szorgalmazott mód lenne a legbiztosabb megoldás, hogy beszélgetni tudjunk, ne csak üzeneteket hagyni egymásna. :)))))))Akkor is a pároddal leszel és közös barátokat találhattok. . . . . . . . . tudom nem olyan mintha csak ketten vagytok, de megérhet egy kis időt. :)))))))))Jó és kevés munkát kívánok!:)))))))Hagyok termoszban kávét:))))))))
    előzmény:
    Stendhall (1263)
     
  11. 2004. január 15. 06:421266.
    Szia Donna:))))))))))))))Jól vagy???Ezer +1 éve nem jártál felénk. . . . . . . . . . . sokallom ám!:))))
    előzmény:
    DonnaFlo (1262)
     
  12. 2004. január 14. 23:221265.
    engem már csak az az egy érdekelne, hogy hogy tudtok összejönni 1 lánnyal, kiválasztani őt , . . . mikor nem is tudjátok róla h lezbi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 14. 23:191264.
    Kicsim! Rám is rám férne már egy kiadós alvás! De hiányzik a mesemondóm:-))))
    Nem kaptam felmentést?:-((((
    Hozom az üzenőmet:-)))) Mit kapok én ezért otthon a mamámtól!
    Egy picit sem sajnálsz?
    Jó éjt Drágám! Holnap keresztben lesz a lábam!:-)))
    NAGYON DRUKKOLOK!!!!!!!!!!!!!!
    Szia Kicsim!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1259)
     
  14. 2004. január 14. 23:141263.
    Nos, akkor a héten nem jön össze, ugyanis a koleszban én most vagyok éjszakás, viszont jövőhéten délutános leszek, de akkor a kölkök is "dugig" vannak a sulinetben:-((
    Sehogy sem akar ez összejönni:-((((((
    Majd talán úgy (egyszer), ahogy Tália is szorgalmazta volna nálam. :-)))) Ami késik. . . . Tudod:-)))
    Szép álmokat!
    előzmény:
    gaysi (1260)
     
  15. Torolt_felhasznalo_761285
    Torolt_felhasznalo_761285
    2004. január 14. 19:051262.
    Sziasztok!
    Küldöm az összes felesleges pozitív energiámat minden vizsgázónak, főleg Táliának! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 14. 06:381261.
    Szia Tália:)))))))))Drukkolok a vizsgákhoz ezerrel!!!:)))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1259)
     
  17. 2004. január 14. 06:371260.
    Szépséges reggel. . . . . lesz majd ha a napcska is felébred:))))))))Ritkán jöttem erre, mert nem voltatok és utáltam már magamban beszélgetni. :))))))))))Délelőttös vagyok és mivel otthon nincs netem, így este nem tudok jönni a héten. Jövőhéten viszont este 7-ig leszek. :)))))))))). . . . . húúúúúúúúúúú de álmos vagyoooook. . . . . :))))))))))))))
    előzmény:
    Stendhall (1254)
     
  18. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. január 13. 23:561259.
    Bár én is fel tudnálak menteni, Sten!!!! :-((((( De sajna. . . :-((((( Remélem, jól alszol ma éjjel! Remélem, én is jól alszom. Több okból is nagy szükségem lenne rá. Szia! Tália
    előzmény:
    Stendhall (1258)
     
  19. 2004. január 13. 22:121258.
    Visszajöttem:-))
    Van itt már valaki?
    Táliát felmentem, mert igazolása van tőlem:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 13. 21:551257.
    Látom Te sem vagy itt:-(((
    Akkor megyek.
    Szép álmokat!
    előzmény:
    gaysi (1253)
     
  21. 2004. január 13. 21:531256.
    Sziasztok!

    Megint rosszkor jöttem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 13. 21:481255.
    Szépen eltüntél tegnap!
    Joccakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_378336 (1252)
     
  23. 2004. január 13. 21:451254.
    Szia gaysi!

    Nos, igen. Mi későn este, Te pedig korán reggel:-)))
    Azért összehozhatnánk legalább itt az időpontot, hogy "találkozzunk"!:-)
    Látom van új hús is:-))
    De hol vannak a többiek?
    Te is ritkán jössz erre:-(((
    Na és most hol vagy?:-)
    előzmény:
    gaysi (1253)
     
  24. 2004. január 13. 06:331253.
    Szépséges napot kívánok!:))))))))Ahogy látom Ti este, én délelőtt járok erre:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_378336
    Torolt_felhasznalo_378336
    2004. január 12. 23:231252.
    Végre valaki, ráadásul ilyen késői órán és újonnan! Szép álmokat!
    előzmény:
    amipar (1251)
     

Címlap

top