Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. 2003. március 14. 13:52151.
    Anita, honnét ismersz ilyen szupi, ismert kutyát+gazdit? Irigyellek érte nagyon, mert én sajna itt nem találkoztam még goldis, de még igazán jó labis gazdival se. Már régóta meg akarom kérdezni, hogy Leon vadászik?
    Mindjárt indulok haza, de este benézek (korlátlan net, hurrá, csak nem tudom , hogy mi lesz így a tanulással???!!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (148)
     
  2. 2003. március 14. 12:03150.
    bocs, "a dobálást már csináltam"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. március 14. 12:02149.
    Sziasztok! Megvagyok én is. Katuss, én is hasonlóképp ébredtem, csak a kávé maradt ki :-) Kyra baba már reggel 5. 50-kor bökdösött a labdájával. Pedig eddig annyira nem volt oda érte, de mostanában teljesen beleboondult, csak hurcolássza állandóan, olyan jókat lehet vele játszani. Anita a dobálást már csinálta, kulcscsomóval, csak az a baj, hogy irtó rosszul célzok. . . :-))) De ha véletlenül eltalálom, akkor is csak odanéz, és megy tovább. KIRÖHÖG!!! Szörnyű, nem? Azért majd igyekszem szigorú és következetes lenni.
    Jó tortasütést, jó babázást, és ha esetleg már nem jönnék, kellemes hétvégét mindenkinek!! Nekem nincs otthon internetem, úgyhogy hétfőn kell visszaolvasnom, ha írtok hétvégén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 14. 11:01148.
    A Pannonos reklámban Jojóka van:) Annyira aranyos kutyi. Annak a lánynak a kutyája, aki a kutyasulit csinálja, amit bárkinek ajánlok!
    Azon, hogy ennyien vagyunk én is csodálkozom:( De semmi gond, legalább nincs semmi ellentét, mint más helyeken.
    Jaj de jó, hogy otthon is a neten lóghatsz:) Én is ezt teszem, főleg most mivel esik a hó:(((
    Leon örül neki egyedül. Mi is jártunk úgy, hogy a kutya miatt 1. 5-2 óra ráadás lett a látogatás. Én túl vagyok anyóson. Neked meg kitartást kívánok!
    előzmény:
    Katuss (147)
     
  5. 2003. március 14. 10:44147.
    Sziasztok Lányok!

    Olyan jó reggelem volt ma, képzeljétek, hogy arra ébredtem, hogy a párom ágyba hozta nekem a kávét, Bukfenc meg hozta ráadásnak a gumicsontját. Olyan édi volt, később meg elfeküdt az ágy mellett, feldobta a tappancsit az ég felé, és vagy fél órán át simiztem. (El is késtem a melóból:() Este egyébként ő az altatónk, olyan jól beszuszogja a szobát, finom álmos illata van. Ma már 12 körül megyek haza, mert sütöm a tortát holnapra, de ha minden igaz, akkor ma már otthonról is jeletkezhetek. 2 napja szerelték be a netet otthon, jött 3 srác, kb. 10 perc alatt végeztek, aztán meg fél órán át labdáztak Bikivel. Úgy élvezték, egyikük sem ismerte a fajtát (csodálkoztam is, elvégre pont megy a TV-ben az új praktikus reklám, és abban is egy goldi van). Még benézek délelőtt, ha nem találkoznánk, akkor kellemes hétvégét mindannyiótoknak.
    (Közben azon goldolkozom, hogy több ezren vagyunk fent a nőklapja honlapján és csak 4-5 retrieveres van?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 14. 09:19146.
    Hát akkor nem marad más, mint a szigor. Azt tanácsolták, hogy ha ez nem megy légy nagyon kemény. Vigyél magaddal egy olyan tárgyat amit jól lehet dobni, de nem okoz kárt benne. Ha valamit felvesz, akkor egy határozott fúúj, köpöd ki! és repüljön felé ez a tárgy. (nem fájdalmat kell okozni, hanem döbbenetet!!) Utána behívni és megdicsérni. Remélem érted, hogy mit akarok mondani. Nem kell brutálisnak lenni, csak határozottan. Tessék bvele megértetni, hogy te vagy a főnök és ő van érted és nem fordítva!!
    Sok sikert: Anita
    előzmény:
    a1g1i1 (145)
     
  7. 2003. március 14. 08:36145.
    Sziasztok! Megjöttem én is, bár mindjárt rohanunk is elfele. Anita: sajnos ezt már próbáltam. Nem érdekli ilyenkor se kolbász, se sajt. A behívást is így próbáltam, zörgök az alufóliával, de így is csak akkor jön oda, ha kevde van. Nem beszélve arról, ha valami van a szájában, megmutatja, de nem adja oda, mégha habos tortát kínálnék se! Szóval. . . következő lépés? :-(
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (143)
     
  8. 2003. március 14. 08:36144.
    Sziasztok! Megjöttem én is, bár mindjárt rohanunk is elfele. Anita: sajnos ezt már próbáltam. Nem érdekli ilyenkor se kolbász, se sajt. A behívást is így próbáltam, zörgök az alufóliával, de így is csak akkor jön oda, ha kevde van. Nem beszélve arról, ha valami van a szájában, megmutatja, de nem adja oda, mégha habos tortát kínálnék se! Szóval. . . következő lépés? :-(
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 14. 07:36143.
    Napsugaras jó reggelt!
    A nyálkás kaki az hurutos. Lehetséges, hogy valami olyat evet, vagy esetleg egy enyhe lefolyású fertőzés. Nem kell megijedni:))
    Ági! A mindent fel kell ennen "betegségre" először a cserealapra épülő tanítást ajánlották. Mindig legyen nálad valani olyan, aminek nem tud ellenállni. És ha felkap valami tiltott dolgot, akkor mutassad meg neki a finomságot és nem hangosan, de határozottan hívd be. Aztán ha megmutatod neki a finomságod, mond, hogy ereszt! Ha odaadja a kincsét, akkor dicséret és finomság átadása. Ezt olyan mondta, akinek a labija használ zsepiket evett mindig:))))))
    Fel a fejjel:) Anyós is elment, tehát ma jobb napom van, mégha az időjárás elég ramaty.
    Üdv: Anita
    előzmény:
    Katuss (142)
     
  10. 2003. március 13. 14:32142.
    Na, ha ezt a kedves anyósod hallotta volna?! Épp most jöttem meg a kajaszünetből (ről?), hazajárok mindig kajálni, de leginkább azért, hogy imádott kutyámmal találkozzam. Ma nagyon rossz napja van, a párom vidéken, így aztán egyedül van otthon és ráadásul fúj a szél. Ma olyan rondát kakilt. Nyálkás, nyúlós van a hurka körül. Mi lehet ez? (Bocs, ha kicsit gusztustalanul írtam le, de ilyen. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 14:20141.
    Lyme kór ellen van oltás. B. ellen az Imizol létezik, ami nem kellemes, két hétig hat és betegségnek is ellenszéruma. Most reptetem anyóst. . . szélviharban leküldtem sétálni a gyerekkel. Gyerek alszik szélvédett babakocsiban Ő meg. . . :))))))
    De elárulom, hogy az egyik befogadott kutyánlat is róla neveztem el, mert ugyanolyan alacsony, sötét és dagadt:-))))
    előzmény:
    a1g1i1 (140)
     
  12. 2003. március 13. 13:17140.
    Mi ez a kullancs elleni oltás? Én kérdeztem a dokit az oltásról, de azt mondta, hogy csak olyan oltás van, amit akkor is adnak, mikor már beteg lett a kutya a kullancstól, és az nagyon csíp.
    A nagymamám nekem se szereti a kutyákat igazán, azért szerencsére megbarátkozott vele, feljöhet a lakásba. azt nem szereti, ha Kyra nyaolgatja, de hát különbözőek vagyunk. Katuss, azért milyen jó, a férjed hívta be végülis a kutyát, így egy szava se lehet az anyósnak :-)
    Ui: Minden anyós ilyen? Ne ijeszetgessetek!! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. március 13. 12:53139.
    Sárkány ellen Sárkányfű!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (137)
     
  14. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:52138.
    Igen én mindig beadatom. Sőt a kaukázusinak is beadom mindig:)
    Én tuti azt csinálnám, hogy rögtön az elején beengedném Bukfencet és ha hőbörög, akkor meg kell mondani neki, hogy tudhatnád Ő is családtag. Csak azt nem értem, hogy ilyen rettenetes nőnek hogyan születhetett ilyen csupaszív fia, mint a párom??????
    előzmény:
    Katuss (135)
     
  15. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:50137.
    Bár létezne anyós elleni oltás:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189111 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. március 13. 12:36136.
    Az anyóstól vagy a kullancstól ????
    :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (129)
     
  17. 2003. március 13. 12:29135.
    Ti beadattátok? Meddig véd?
    Anyósról annyi, hogy utoljára karácsonykor voltak nálunk, de kb. fél óra múlva a férjem már nem bírta és beengedte Bukfencet, és közölte, hogy ő a családunkhoz tartozik, ő is bent lakik, és nem csukjuk ki (főleg mert anyukámék szeretik, az öcsémék meg imádnak vele játszani, egyedül a kedves mama utálja), szóval akinek nem tetszik, az nem jön hozzánk. EL IS MENTEK GYORSAN :))))). Erre most ez a szülinap. Nem tudom miért jönnek, ő kezdeményezte, pedig pont ő volt az, aki elfeledkezett a dologról és csak két nap múlva hívta fel a fiát, hogy boldog szülinapot, hanyadik is???? Tiszta hülye, vagy ez már szenilitás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (133)
     
  18. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:21134.
    Ha ilyen leszek kérlek lőjetek le:)))))))
    Nem minden anyós ilyen. Nálunk nincs kecmec. Kutya itt, Ő meg mehet:))))) A kis popója büdi, nem a kutya.
    előzmény:
    Katuss (132)
     
  19. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:19133.
    Lyme kór ellen van oltás!!! Kutyiknak is.
    előzmény:
    Katuss (130)
     
  20. 2003. március 13. 12:19132.
    Hétvégén nálunk is családi összeröffenés lesz, szülők+tesók, a párom szülinapját ünnepeljük. Már előre tudom, hogy sz@r lesz, mert Bukfenc nem lehet bent, mert anyóspajti fél tőle és büdös (mármint szerinte a kutya, szerintem inkább neki van olyan szaga, mintha rádőlt volna egy üveg orosz pacsuli). Minden anyós boszorka? Mi is ilyenek leszünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (129)
     
  21. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:18131.
    A szine akkor fontos amikor már látod, hogy gáz van. Jó az a könyv nagyon:) Megvan, sőt az egyik cimbi kutyusa is benne van:)) Ez a B. betűs. És ismét elmondom, hogy nem riogatni szeretnék, hanem jobb tudni:)
    Még tudok rövideket válaszolni.
    előzmény:
    Katuss (130)
     
  22. 2003. március 13. 12:15130.
    Honnát tudod, hogy milyen szinű a vizelete? Gyűjtöd? Én még sose láttam, gyorsan legugol, kiengedi, a föld beszívja és kész. Nekünk kullancs ellen jó volt tavaly az Advantage ampulla (kullancs+bolha), a szüleim tanyáján sok kullancs van, mi minig viszünk haza, ellenben Bukfenc egyet se. A szerrel kapcsolatban csak egyet nem értek: kullancs ellen 1 hónap, bolha ellen 3! És a közte levő 2 hónapban? Így aztán mi kb. kéthavonta 1 ampullányit használtunk.
    Anita! Ne rémisztgess! Mennyi idő a lefolyása ennek a betegségnek? Ez nem az a B-betűs? Vagy Lyme kór, amit az emberek is megkaphatnak? Van egy jó könyvem otthon, az a címe, hogy Kutyabarátok könyve, egy goldi van rajta egy kb. 3 éves kislánnyal. Egész jó könyv, a legtöbb betegség leírása benne van, és még sok más érdekesség. Ajánlom nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (126)
     
  23. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 12:14129.
    Bocsánat, hogy mindig rémtörténetekkel jövök, de úgy vagyok vele jobb ha más már tudja és nem rémül meg annyira mint én.
    előzmény:
    a1g1i1 (128)
     
  24. 2003. március 13. 12:04128.
    Oké, nagyon fogok figyelni. Mindig átbogarászom még otthon is, de annyira sűrű a szőre, nehéz megtalálni.
    A retrieverek ok nélkül nem utálnak senkit. . . szóval ráér holnap is a sok tanács inkább :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (126)
     
  25. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 13. 11:58127.
    Annyira, hogy Leon sem szereti:))))
    előzmény:
    a1g1i1 (125)
     

Címlap

top