Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 18:3651.
    Szép vagy mondhatom!!! Talán egy kertészt kéne megkérdezned! Adjak egy telefonszámot?????????:-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189111 (49)
     
  2. 2003. március 10. 15:5250.
    Lassan mennem kell haza. Fél 3-kor voltam otthon, még mindig nagyon elemében volt, úgyhogy kezdek reménykedni, hogy simán kijön az a kenőmájas (+ a csomagolás. . . ). Holnapra, ha van időd kedves 2002. 04. 15. , légyszi írd le a teendőimet, márminthogy ne egyen össze mindent a Kyra. Addig is szép délután minden gazdinak és kutyának!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. március 10. 15:0249.
    Ha már a mérgezéseknél tartotok. Szeretném megkérdezni, tudtok-e olyan szobanövény-kártevő írtót, amelyik nem árt a házi kedvenceknek??
    Próbálkoztam más fórumon is információhoz jutni, de ott kutyába sem vettek. :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:5748.
    Szélsebesen tud az én Leonom menekülni a gyerek elől:)) De ha olyan napja van, akkor cibálhatja, nyúzhatja sőt a gyerek már meg is harapta a cülét:)) De írok, ha lefeküdt Máté, mert nagyon szeret segíteni és így nagyon nehéz írogatni:)
    előzmény:
    a1g1i1 (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:5447.
    A Konakion-t akkor szereztem be, amikor patkánymérget evett a kis drága:( Azonnal rohanás (100-120) városon át. Orvos írhatja vel. Nem csodaszer, de minden kutyásnak ajánlom, hogy legyen othon. De K-vit injekció frissen szült szoptatós anyukáknál van. Ezt nagyon halkan mondtam!
    előzmény:
    Katuss (45)
     
  6. 2003. március 10. 11:5046.
    Jut eszembe, az én őrült, örökmozgó, lelkesen harapdáló kutyám 2 hete találkozott először kisgyerekkel. Egyik ismerősöm 2 éves kislányával. És az én rosszcsontom csak ült, tűrte, hogy a kislány cibálja a fülét, pofiját, és még csak ki se nyitotta a száját, nem ugrált, csak nézett nagy bölcsen. Én meg tátott szájjal őt :-) Nem lesz gond!
    előzmény:
    Katuss (45)
     
  7. 2003. március 10. 11:4845.
    Biztos is voltam benne, hogy csak jó tapasztalataid vannak. PL. első találkozás, közös játék, szőrevés, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (42)
     
  8. 2003. március 10. 11:4744.
    De HOGYAN ne???? SOS!!!
    előzmény:
    Katuss (43)
     
  9. 2003. március 10. 11:4243.
    Konakion tabletta? Irnál erről valamit? Hol szerezhető be? Milyen esetekben adható?
    Csatlakoznék hozzád: Ági! Ne engedd, hogy bármit is felegyen az utcán!!! Ki tudja, hogy mi az, mit tettek bele stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (37)
     
  10. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:4042.
    Huh, nekem még nem sikerült az ilyen egy helyre kakilás:( Még a kaukázusinál sem, aki kertben van. Így marad az összeszedés. De eső után és locsolóval szoktam belemosni a fölbe:(( Mert azt lehetetlen összekaparni. Bár nem is gyep van nálunk:)) Sőt, amikor 4 kutya kergetőzik őrült módjára. . . nincs az a fű, ami kibírná:) Baba-retriever témából mi érdekel? Leon 5 éves, kisfiam 11 hónapos. Vannak tapasztalataim. Nem rosszak elhiheted:)))))))
    előzmény:
    Katuss (38)
     
  11. 2003. március 10. 11:3941.
    Kakiljon be felőlem, csak baja ne legyen! Azért rohanok haza délután. Majd az ötleteket várom nagyon, elvégre nem akarom mindig pórázon sétáltatni (bár ma reggel beígértem neki).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:3640.
    Boldog vagyon, hogy jól van:))) Kis nyakbaugrós rosszaság. Az olajjal vigyázzál azért, mert hasmars is lehet tőle. De a kakit megkönnyíti, így a műanyag bél is kicsúszik, ha már ott van:)
    előzmény:
    a1g1i1 (39)
     
  13. 2003. március 10. 11:3339.
    Az a furcsa, hogy már egész kicsi korában nem áll neki a kajálásnak, amíg nem mondom, hogy a "Tiéd", és mástól sem veszi el, ha ott vagyok, addig, amíg nem mondom. Direkt atért csináltam így, már kezdettől fogva, hogy ne egyen össze mindent, és mégis. . . várom a tanácsokat, köszi előre is!! Előbb voltam otthon, a nyakamba ugrott, bukfencezett, úgyhogy talán kijön. . . de az olajat megkapja délután.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (37)
     
  14. 2003. március 10. 11:3238.
    Az a helyzet, hogy az udvaron végzi a dolgát, de szanaszét. Olyan könnyen szobatiszta lett, de a kert-tisztaság nem megy. Hasonlót próbáltam már, hogy egy helyre gyűjtöttük a végterméket, de nagy ívban elkerüli és máshová teszi. Így aztán marad a rendszeres gyűjtés. . . . (Eős időben tök jó, kicsit szétázik. . . ) Még valami: séta közben szinte soha nincs kaki, csak otthon!!!
    Küldenétek a kedvenceitekről képeket? Ha igen, priviben megírom az e-mail címemet. (Én is szívesen küldök, ha érdekel valakit, olyan édi képeink vannak)
    előzmény:
    a1g1i1 (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:2737.
    Hát ezzel nagyon vigyázzál, mert sok gondot okozhat.
    1, a műanyag bélcsavarodást okozhat, mert a vékonybélben fentakadva ezt válthatja ki:( Ha levert, nem mozdul csak egy helyben áll AZONNAL JÓ ORVOSHOZ ROHANNI!!!! De az is lehet, hogy simán kikakilja:) Én adnék neki 0, 5 dl olajat, hogy sikosabb legyen a belecskéje, de ez hasmenést is okozhat.
    2, rengeteg rossz ember van és bizony direkt raknak ki mérgezett "finomságokat" Én mindenre felkészülve tartok itthon Konakion tablettát , mert a szomszéd kutyit így megmentettem:)) már egyszer. Ugyanis a K-vit. ellenszérumként hat a mérgek nagy részére.
    Néhány tippet írok majd a leszoktatásra, hogy ne zabálgasson össze-vissza.
    előzmény:
    a1g1i1 (33)
     
  16. 2003. március 10. 11:2636.
    A kakiltatás ügyben csak otthoni tapasztalatom van, mert amíg nem sétáltunk, Kyrának a fürdőben volt homok. Ott úgy csináltam, hogy ha máshova kakilt, jól felmostam, viszont a homokra odaraktam egy "darabot". Tudom, hülyén hangzik (meg büdösen :-) ), de bejött. Aztán már nem kellett odarakni, mert anélkül is odament. Valamelyik sarokban, vagy ahol kakilhat, hagyj ott belőle. Talán így sikerül.
    előzmény:
    Katuss (32)
     
  17. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 11:2135.
    Köszönjük a dicséretet és már pirulunk is:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189111 (30)
     
  18. 2003. március 10. 11:2134.
    dobalák: dobálják
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. március 10. 11:2133.
    Marha egyszerű: Ahol reggel sétálunk, az egy lakótelepi füves rész, ahol ugye van kuka. Namármost, kevésbé intelligens embertársaink nem a kukába dobalák a szemetet, hanem mellé. . . szegény "éhező" kutyám meg ráveti mindenre magát, ami ehető (meg ami nem). szóval mit csináljak vele? Először is most, hogy már megette, másodszor meg, hogy legközelebb ne egye meg. . . ???
    előzmény:
    Katuss (31)
     
  20. 2003. március 10. 11:0432.
    Igen-igen. Ez az úszás dolog náluk nem nagy szó, csak én mindig aggódom. Megosztanád a tapasztalataidat gyerek-kutya kapcsolat ügyében? Hogy szoktassuk össze, mit csinálnak egymással, nyalogatja-e, féltékenység stb. ? Sajna még nincs gyerkőcünk, de nagyon szeretnék már, de a családunk (szüleink) kikészít minket az állandó okoskodásaikkal (nincs kutyájuk), hogy nem lehet bent többet a kutya . . . . . (Ez persze nem különösebben izgat, mert Bukfenc akkor is bent lesz, és akkor is a kanapén alszik, legfeljebb még többet takarítok) De érdekelne, hogy milyen egy gyerek és egy goldi kapcsolata?
    Van valakinek ötlete az egy helyre kakiltatás ügyben?
    előzmény:
    a1g1i1 (29)
     
  21. 2003. március 10. 11:0031.
    Kenőmájas műanyagostól??? Ezt hogy csinálja? Kieszi a hűtőből vagy leeszi az asztalról?
    Nem tesz jót neki, az bizti. Könnyen bélelzáródást kaphat:(
    előzmény:
    a1g1i1 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. március 10. 10:5530.
    Szia!
    Hogy van az a gyönyörű, okos Leonka??
    Olvasom a hőstetteit, nagyon édes, hogy így vigyáz Rátok.
    Üdv: egy elfogult Leon-rajongó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (28)
     
  23. 2003. március 10. 10:4029.
    Sziasztok! A hétvége tök jó volt, de ma reggel mindent elrontott ez az átkos kutya. . . :-) Folyton összeeszik mindent, amit talál, és röhög rajtam. . . !!! Megvárja, míg odaérek 1 m-re, aztán elrohan, nem lehet megfogni. Megevett ma reggel egy fél kenőmájast, műanyagostul, nem lesz attól baja?? Halálra aggódom magam, reggel óta azon gondolkodom, haza kéne menni, megnézni, jól van-e. . . Aztán még ő volt megsértődve, mert kapott egy pofont. Mi a mennykőt csináljak? Mindig legyen pórázon??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. március 10. 10:3428.
    Szia!:))))))))
    Nem buliztunk, hanem dolgozott a párom. A mi szakmánk már csak ilyen. . . . De eb vele volt és bizony már Ő is úszna. Persze, hogy nem fázik, mert a retriever aljszőre vízhatlan és a bőre így száraz marad. A fagyos vízbe is bemehetnek ezért, bár én azt már nem szeretem. A vizslák ezért fáznak, mert nekik vizes lesz a bőrük. Bár őket is nagyon szeretem. :-)
    Nyakig sárosan és koszosan jön haza és takaríthatok teljes gőzzel:((
    előzmény:
    Katuss (27)
     
  25. 2003. március 10. 10:2527.
    Heló, itt vagyok, csak hétfő révén dolgozni is kell(ene). Nálunk nagy séta volt a hétvégén egy kis úszással!!! Normális ez a kutya? Lementünk a vízpartra, ott volt a vizsla haverja játszottak egy kicsit, egyszercsak berohantak a vízbe, nagy csata stb. Kb. 10 perc múlva jöttek ki, a vizsla dideregve a miénk meg vidáman kirázta a bundájából a vizet és mentünk tovább. Én halálra idegesítettem magam, hogy megfázik, de azóta eltelt 2 nap (szombaton de. volt mindez) de még csak náthás se lett. Persze mikor hazaértünk nem kellett altatni.
    És nálatok hogy telt a hétvége? Buli hegyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (26)
     

Címlap

top