Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyvek

Bagoly
Létrehozva: 2006. Április 25. 20:43
Tudom, tudom, hogy volt mar vagy egy tucat topic konyvekkel kapcsolatban, de hadd probalkozzunk meg egyszer. A konyvszereto egyeneket arra szeretnem kerni, ne csak a cimeket irjak meg, hanem a legkedvesebb, vagy legutobb olvasott konyvek ROVID ismertetesevel  jojjenek, velemenyekkel, ajanlatokkal. Jelen pillanatban azt szeretnem tudni, ki olvasta Javier Sierra: The Secret Supper cimu konyvet, allitolag Europaban mar minden orszag nyelven megjelent, most angolul is megvehetnem, ha az ara nem  lenne olyan borsos. De egye fene, ha jo... inkabb megkoplalom... Kornyezetemben meg senki nem is hallott rola! Van valaki, aki ismeri?
  1. 2007. november 2. 00:152176.
    A napokban valaki selejtezte a könyveit, néhányat a szeméttároló mellé a kőre tett, hátha kell valakinek. Ebben találtam meg Kertész Erzsébet életrajzi regényét, nagyon kedves, mesélős , elolvasom.
    A Szemlélőket nem olvastam, meg kell szereznem.
    Tudom önző számítás, de nagyon szeretném a Für Elise folytatását ,emlékszel mennyit beszéltünk anno az első részről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (2175)
    2007-10-31  22:46
  2. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2007. október 31. 22:462175.

    A Katalin utcát is nemrég olvastam újra. Nagyon szép regény, azt hiszem ez kapta meg nemrég a legjobb európai regény díjat. Nyáron kezdtem újraolvasni több Szabó Magda-könyvet, érdekes igy egyben látni az életművet. Külön élvezem, ahogy az írónő alakja, a gyermekkorának emlékei, a szülőváros helyszíne szinte mindegyikben felbukkan. A hősei is nagyon erősen kötődnek a gyerekkoruk élményeihez, szerintem kicsit túlontúl is néha.

    A Szemlélőkkel kapcsolatban rémlik, hogy Ausztriában volt, vagy van is még a Bursa-hoz hasonló magyar intézmény. Esetleg Szabó Magda is ebben töltötte az ösztöndíjas évét, amiről most készül még írni a Für Elise folytatásaként? Remélem, még sikerül összehoznia.

     

    előzmény:
    Bagoly (2174)
    2007-10-31  18:39
  3. 2007. október 31. 18:392174.
    Helyesbites: nem a LEGKEDVESEBB konyvem - Szabo Magda konyvei kozul a legkedvesebb, emberismerete, szereploi abrazolasa miatt. Masik "legkedvesebb" konyv: Katalin utca.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (2173)
    2007-10-30  21:32
  4. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2007. október 30. 21:322173.
    Bagoly, ha jól emlékszem, Te mondtad korábban, hogy legkedvesebb könyved Szabó M.: Szemlélők. Most olvasom. Ennek is olyan igazi szabómagdás stílusa van. Nagyon olvastatja magát. Elárulnád, mi miatt tartod legkedvesebb könyvednek?
    előzmény:
    Bagoly (1)
    2006-04-25  20:43
  5. 2007. október 30. 17:092172.
    Én is nagyon élveztem ezt a könyvet.
    előzmény:
    1.p@si (2154)
    2007-10-28  22:08
  6. 2007. október 30. 17:082171.
    Tényleg?Fogalma nincs? Nekem nagyon tetszett a könyv.
    előzmény:
    Bagoly (2157)
    2007-10-28  23:19
  7. 2007. október 30. 17:032170.
    Nézd!Regeteg pletyka, nem éppen hízelgő mesék voltak a hosszú évek során Varnus Xavérról, lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem.A lényeg, hogy amennyire én értek hozzá gyönyörűen orgonál és a műsorú
    t még egy kitűnő fúvós együttes is kiegészítette, remek volt a hangzás, gazdag a műsor, és szerintem sok ezer ember szereti.
    előzmény:
    1.p@si (2165)
    2007-10-29  20:12
  8. 2007. október 29. 20:542169.

    Tohonya....  erre gondoltal??

    Ez a  googliban  volt----

     

    Dombi Ferenc. A Hang 1. Egy katolikus pap párbeszéde égi lényekkel. A szerző magánkiadása. Inárcs 1994. 400 Ft.
    www.konyvmoly.com/konyvlist/szerzo/12740 - 37k -

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. október 29. 20:382168.
    az elobbi cikk, 1994-ben jelent  meg.
    előzmény:
    1.p@si (2167)
    2007-10-29  20:36
  10. 2007. október 29. 20:362167.

    MEGVAN!!!!!!!!!!!   Koszonet Cserhaty  Marianak,  (felesegem jo baratnojenek)

    Bulányi György és a Bokor mozgalom
    A Bokor erőszakmentesség munkacsoportja hivatalosan is a "Church and Peace" tagjai közé került az idei ápr. 28-i közgyűlésen. A következő írás érdekes háttérinformációval szolgál Bulányi Györgyről és a Bokorról.
    Cserháti püspök a beavatott szemszögéből beszél
    Bulányi lelkiismereti ellenállásának ügyéről

    Az alábbi cikk egy interjún alapul, amely egy magyar püspökkel, Cserháti Józseffel készült, röviddel halála előtt. Az interjúban sok mindent föltár arról, hogyan működött és vált a manipuláció eszközévé a katolikus egyház a kommunizmus alatt, és elmondja a véleményét a konfliktusról is, melyet a Bokor tagjainak katonaságmegtagadása élezett ki.

    Cserháti 19 évig volt a Püspöki Konferencia titkára. Felfedte, hogy a négy fő egyházi vezetőnek az Állami Egyházügyi Hivatal elnöke előtt mindig egy nappal korábban el kellett játszania a püspökkari konferencia esedékes találkozóját. Az állami hatóság döntötte el, miről lehet szó másnap és miről nem, hogyan kell a témákat megtárgyalni. Cserháti szavait idézve: "A Püspöki Kar nem volt szabad, én sem voltam szabad." égy kezelték őket, mint kis iskolásfiúkat. Az állami hivatal nagyon szigorúan ellenőrizte a püspökök tevékenységét. Egy időben még azt sem engedték nekik, hogy egyedül étkezzenek, bélyegzőjüket lefoglalták, postájukat ellenőrizték. Kényszerítették őket arra, hogy a munkájukat jól végző papokat büntetésből kis falvakba helyezzék. Ha másképp tettek, megfenyegették őket, hogy az illető papokat eltiltják a nyilvános prédikálástól, sőt a papi hivatás gyakorlásától. Cserháti szerint ebben meghatározó szerepe volt a szovjet irányításnak, mely nagy hatással volt a magyar állam egyházpolitikai elveire mindent Moszkvából irányítottak, "a legapróbb részletekig".
    A volt püspökkari titkár világosan kifejtette nézőpontját arról a konfliktusról, mely az egyházi hierarchia, valamint a piarista Bulányi atya s a Bokor mozgalom között állt fenn. A konfliktus hosszú múltra tekint vissza. Akkor éleződött ki, mikor a Bokor elkötelezte magát a lelkiismereti katonaságmegtagadás joga mellett. A kommunista rezsim követelte, hogy a püspökök lépjenek fel Bulányi mozgalma ellen. A Püspöki Kar válaszul kiadott egy állásfoglalást, hogy minden magyar katolikusnak, akit katonai szolgálatra hívnak, erkölcsi kötelessége ennek eleget tenni. A Püspöki Karnak ezt a nyilatkozatát a Bokor nem fogadta el, sok tagja visszautasította a katonáskodást, és ezért börtönbe került.
    Bulányi atya azon a véleményen volt, hogy ilyen körülmények között nem volna szabad engedelmeskedni a Püspöki Karnak, mivel az nincs olyan helyzetben, hogy függetlenül hozza döntéseit. A konfliktus oda vezetett, hogy Lékai László, a magyar bíboros, eljárást indított Bulányi ellen, azzal vádolva, hogy eretnekséget terjeszt. Az ügy a római Hittani Kongregációig is eljutott. Az nem ítélte Bulányit eretneknek, de megerősítette, hogy engedelmeskednie kell a püspököknek. Felkérték továbbá Bulányit, hogy írjon alá egy 12 pontból, a II. Vatikáni Zsinat 12 idézetéből álló hitvallást. Bulányi beleegyezett ebbe, de kérte, hogy hozzátehessen egy 13. pontot szintén a II. Vatikáni Zsinat anyagából, mely a lelkiismereti szabadsággal foglalkozik. Róma ebbe nem egyezett bele, a konfliktus máig sem oldódott meg.
    Cserháti szerint a Bulányi-konfliktus elmérgesedése nem annyira az állami nyomásnak, mint inkább Lékai bíborosnak tulajdonítható. A bíboros öntudatosan hitte, hogy ha ő mint prímás parancsot ad a magyar katolikus egyháznak, akkor azt teljesíteni kell. Ezért ellenszenvvel viseltetett Bulányi támogatói iránt. Nem volt hajlandó kompromisszumra vagy engedményre. Nem ismerte föl, hogy a probléma ily módon nem oldható meg.

    stb stb.   http://www.c3.hu/~bocs

    előzmény:
    1.p@si (2166)
    2007-10-29  20:29
  11. 2007. október 29. 20:292166.

    Szia Tohonya,   ----sosem  hallottam   a  "Bokor  Csoportrol"----majd  meg-googlizom,  amint lesz  idom ra.

    (Bokor  Gyurkarol  annal  tobbet hallottam  mar---bocsi, --- rossssssz  vicc....  &nbsp

     

    nos, ebbol,  hogy : 

    „Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez;

     nem is érti meg őt senki, miután a Szellemmel szól

     titokzatos dolgokat…”

     /1Kor 14:2/

            ----szarmazik azok  a    bolond  "Holly Rollers" vallas,  amikor is  a foldon fetrengenek a hivo"k,   es  ertelmetlen  hulesegeket  kiabalnak.  Tiszta  hiszteria a dolog.   De, ha nekik ez jol esik,  miert ne?

    Nekem az a  "vallasom",  hogy  higyjen mindenki abban  ami neki jolesik,  csak tartsa be azt, hogy:  "szeresd  felebaratodat  ugy mint onmagadat."

    PEACE     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (2163)
    2007-10-29  12:14
  12. 2007. október 29. 20:122165.

    Ez pedig a belso  cimlap.  Talan  megtalalod egy uzletben,  nagyon  erdekes---(nekem)    annyiban,  hogy   mint  sok  fiatal  muvesz,  a  fiatalur nem volt  valami  "normalis".  Edesanyja teljesen a fianak szentelte  eletet,  es,  (sok ember  szerint,  akik szemelyesen ismerik oket)---csakis  azert lett belole,  ami  lett...  Persze,  az alaptehetseg mindig megvolt.

    De, hiaba  tartja magat a 20-ik  szazad  Mozart-janak.............

    nos, ez csak az  en  szereny velemenyeProbald  megszerezni a konyvet.

    Mindettol  fuggetlenul,  biztosan  remek orgonista.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. október 29. 20:002164.

    Kedves Doknagyi,  ezt  a  mellekelt  kepet fel lehet nagyitani,  remelem el  tudod  olvasni a regi  cikket 15 evvel  ezelottrol.

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. október 29. 12:142163.

     Ezért dadogó ajakkal és idegen nyelven fog szólni e néphez,

    Ő, aki ezt mondá nékik: Ez a nyugalom, hogy nyugtassátok meg

    a megfáradottat, és ez a pihenés!”

     /Ézs 28:11–12/

    „Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez;

     nem is érti meg őt senki, miután a Szellemmel szól

     titokzatos dolgokat…”

     /1Kor 14:2/

    Hát igen.

      Egy az Isten, adta könyve címének Jókai is.

     /talán le is tölthető a netről/.

     Jut eszembe volt itt az NLC kezdeti dőszakában egy „ egyrejobb nick”:

     Tőle kaptam emailben

     Neale Donald Walsch :Conversation with God munkáját.

     Ő mesélt nekem a Bokor csoport egy tagjáról,

     Dombi Ferencről / egy magyar papról/,

     aki szinte ugyanolyan dolgokat írt  csak hamarább.

     Szerintem azokat a mai napig senki nem adta ki.

    előzmény:
    1.p@si (2161)
    2007-10-29  03:14
  15. 2007. október 29. 12:102162.

    Mit jelent "gey"? Nem talalom sehol!!! -re

    Bagoly! Azt hiszem elhatalmasodott  a disgrafiám. 

     Igaz a kollégák azzal nyugtatnak,

    hogy ez a „tohonya” temperamentumom

    következménye lehet.  Jut eszembe dyslexia.

     Volt egy olasz szerző - akinek most-, ha

    agyonütnek sem jut/na eszembe a neve.

     Írt egy nagyon szép könyvet ,arról mit dolgozott a

    nehezen olvasó /dylexiás! fiával.

    Talán olvasni tanulok a fiammal/?/

    Karinthy Frigyesnek is írt  hasonló címmel  Tanítom a fiam.

     

     

    előzmény:
    Bagoly (2158)
    2007-10-29  00:00
  16. 2007. október 29. 03:142161.

    meg fogsz  lepodni  (talan)  Tohonya   ,  de "lelkismeret vizsgalatot"  illik  csinalni minden este  elalvas  elott.  Amikor is   oszinten bevallod  magadnak,  hogy mit ve'tette'l   aznap,  "gondolatba,  szoban  es  cselekedetben".  Aztan csendben megbanod  buneidet,  es megigered onmagadnak,  hogy azokat  ezentul  kerulni  probalod .

    Nem kell mar 30  hetes  INTENZIV lelkigyakorlatra  menni, ha ezt  52  hetig csinaljuk, minden  evben.     Igy sokkal  egyszerubb a  dolog, es nem kell semmifele  "vallasi"-kozosseghez  sem  tartozni. Csak "person-to-person"  a JoIstennel.

     

    szio   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (2156)
    2007-10-28  22:52
  17. 2007. október 29. 03:052160.

    2156--  "geyszer"  =  EGYSZER!!!

    jujj, na,   ne  legyel  ma  ollllan   szig-orru, Bagolie..... 

     

    előzmény:
    Bagoly (2158)
    2007-10-29  00:00
  18. 2007. október 29. 03:022159.

    Ne monddddd!  Te valamikor  geisha  voltal???

     

    Meselj!!! 

    előzmény:
    Bagoly (2157)
    2007-10-28  23:19
  19. 2007. október 29. 00:002158.
    Mit jelent "gey"? Nem talalom sehol!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (2156)
    2007-10-28  22:52
  20. 2007. október 28. 23:192157.

    En olvastam - nem tetszett. Egy iro, akinek halvany fogalma sincs a valodi gesak eleterol.
    előzmény:
    1.p@si (2154)
    2007-10-28  22:08
  21. 2007. október 28. 22:522156.

    Jezsuitákról meg Iñigo López de Loyola=Loyolai Szent Ignác jut eszembe, aki Pamplona ostrománál megsérül mint katona és később a rend alapítója lesz. Ami hírtelenjében eszembe jutott az általa írt 30 hetes lekigyakorlat.Ebből  ma már 30 napos lett. A világ egyik legjobb pszichológiai anyaga. Hogy is indul??"Kérem Istent, hogy irányítsa minden gondolatomat, szándékomat, cselekedetemet és tevékenységemet az Ő egyre nagyobb dicsőítésére és szolgálatára." Nekem a béna megygyógyítása fejezet teszik. Éld bele magad a béna ember helyzetébe! .....Az imák alatt a helyszít el kell képzeni és azt is hogy Jézus kortársai lennénk.Aztán a gyakorlatok vége ...lassan térj vissza korunkra. Reflexiót is előír. Az ima után jegyezd fel magadnak élményidet! Talán Polcz Alen elvégezte a 30 hetest geyszer.

    W.V.Bangert is írt gey könyvet Ajezsuiták története címmel.

    előzmény:
    1.p@si (2151)
    2007-10-28  21:04
  22. 2007. október 28. 22:382155.
    Romanitikában gyakorlatban és elméletben járatlan vagyok. Hallod ez a Zsolna, most mennyi emléksort indítottál el. Édeapánkkal jártunk abban a csodás Vág menti városban Budatinski várkastély is ott van. Egy időben a szimbólumokat gyűjtöttem és templomok alaprajzát kaptam meg meg sok szép képet egy mérnöktől itt az NLC.
    előzmény:
    1.p@si (2153)
    2007-10-28  21:48
  23. 2007. október 28. 22:082154.

    Ki olvasta  kozultek a  "Diary of a Geisha" cimu konyvet  (Geisha  naploja???)   (arthur Golden)

    A kis Chio-rol aki egy Japan  halaszfaluban  szuletett es Japan  egyik leghiresebb Geisha-ja  lett?

    A konyv, szerintem  REMEK  jo,  teljesen MAS  mint az a cukerli film amit  ebbol csinaltak.

    A  "valodi"  Geisha,  allitolag me'g  ma  is  el,  SanFranciskoban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 28. 21:482153.

    / La sindrome di Stendhal/---

    nekem pedig  abszolute  rosssszzzz almaim lesznek ....igaz, ahhoz  a sok hulye TV  is  hozzajarul....

     

    kene mar egy kis csondes,  szep  szerelmi  tortenet......  AJANLJATOK  valami  romantikat!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (2149)
    2007-10-28  18:31
  25. 2007. október 28. 21:292152.

    ...persze,  PRAGABAN  is  van olyan!!!!

        

    előzmény:
    1.p@si (2151)
    2007-10-28  21:04

Címlap

top