Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. 2003. augusztus 26. 09:49151.
    Vannak emberek, istenem, hányszor tapasztaltam, akik egyenlőségjelet tesznek a soványság és a betegség közé. Ez butaság. Te miből gondolod, hogy a lány beteg? (Mert term. lehet, hogy tényleg az. ) Ha a soványsága ellenére energikus és ÉLETVIDÁM, akor ez alkati kérdés, ilyen és kész. Nem beteg.
    előzmény:
    pm79 (150)
     
  2. 2003. augusztus 25. 07:16150.
    Sziasztok! szeretném a segítségeteket kérni. . . Megismertem egy nagyon kedves lányt, nagyon aranyos, normális csaj. Az a baj, hogy iszonyatosan vékony, már lóg rajt a bőr, nemtom hány kiló lehet, de nagyon gáz, ahogy kinéz. Biztosan beteg, de szerintem nem vesz róla tudomást. . .
    Vacsorázni is elmentünk egy csapattal, evett is egy csomót, de abszolút nem láccik rajt. Szólni nem nagyon merek neki, nem tudom, hogy reagálna. Van valakinek valami ötlete?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. augusztus 14. 09:44149.
    Sziasztok. Rossz olvasni azt a sok szenvedést, amit sokan itt is próbáltok leírni. Teljesen meg tudok érteni mindenkit, mert én is küszködtem ilyen problémákkal. Még a legádázabb ellenségeimnek sem kívánom azt, amin én átmentem. Most már (nemcsak)szerintem egészséges vagyok. Bárkinek szivesen segítek, ha tudok. Új vagyok a fórumban, ezért illő röviden írni magamról. Nagyon duci voltam(90kg), és emiatt föleg a családomtól napról napra ért szemrehányás. Úgy bántak velem, mintha nem is az övék lennék. Elegem lett mindenből és lefogytam. 80-70-60-szép lassan mentek le a kilók és elértem az 50-et is. Ekkor még mindig nem volt elég, és tavaly nyáron tovább fogytam 45kg-ra(172cm-rel). Ez kb 3 év története. Most ismét 60kg vagyok. Szerintem most szuperül nézek ki, mert az alakomra még mindig nagyon vigyázok rendszeres tornával, sporttal, és nem a súlyommal foglalkozok. Csak 1 dolog zavar az egészben a régebbi ruháim közül jónéhány nem jön rám. . . De ez nem is olyan nagy áldozat. Én csak ennyit akartam mondani, és azt, hogy mindenkinek örülnie kellene, hogy egészséges testet kapott, és mondjuk nem nyomoréknak született. Afrikában sok ember megenné azt, amit ti nem. Persze én tudom, hogy ez a gyakorlatban nem így van. Iszonyat mindig azon rágódni, megegyem-vagy ne, éhes vagyok-vagy nem. Én tényleg bárkinek szivesen segítenék, ha tudok. Nem vagyok orvos, de néha többet ér egy baráti tanács. (Internetezni nem mindig van lehetöségem vagy időm, bocs ha csak később válaszolok)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. augusztus 1. 11:57148.
    Koszi szepen a tanacsokat. Igaz, egy tal rizs utan is puffadok, nem tudom miert. Meg nem is hallottam ilyen puffadas elleni gyogyszerrol, haziorvos irja fel vagy vmi speci szakorvos? Igen, eleg tipikus, en is allandoana hasamon a bort nezem, hogy mekkora? Valahogy nem tudok leszokni rola. Nagyon rossz, barmit megtennek, csak legalabb egy percre ki tudnak kapcsolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. július 30. 17:11147.
    Alsó hasra jó az ún. gyertya. A hátadon fekszel, lábad az égnek, és emelgeted egyszerre a kettőt. Nem rángatod! Jó még például a térdfelhúzás. Hátadon fekszel, lábad kinyújtva, és lassan behajlítva húzod magad felé, úgy mintha a térdeddel a homlokodat akarnád megérinteni.
    előzmény:
    Gabi23 (144)
     
  6. 2003. július 30. 12:26146.
    Szia lilu!
    A callanetics egy gerinckímélő alakformáló torna. Tényleg nagyon hatásos, ha betartod az utasításokat, hogy mennyire szabad elemelned a lábad-kezed-stb. Én már kétszer csináltam, jó is volt, csak hát nekem az a nagy bajom, hogy a monoton dolgokat egy idő után megunom. Itt is mindig ugyanazok a gyakorlatok vannak.
    Könyvben is megvhető, de vannak ilyen edzők is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (127)
     
  7. 2003. július 30. 11:48145.
    Arra vsz. jo a biciklizes, es az a gyakorlat, amikor a hatadon fekszel, labaidat a foldtol felemeled (minel alacsonyabban birod tartani, annal jobb), es terpeszted-zarod.
    előzmény:
    Gabi23 (144)
     
  8. 2003. július 30. 09:11144.
    Lapos lesz a has felüléssel, igen ez nálam is bevált, de has alsó részének erősítésére nem tudtok valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. július 30. 09:08143.
    szia,
    én is felpuffadok sokszor étkezés után, igyál sok folyadékot, naponta legalább 1, 5 litert, nekem bevált, könnyebben tud így emészteni a szervezeted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (138)
     
  10. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. július 30. 09:00142.
    Amit te pókhasnak vélsz, és kaja után jelentkezik, az valószínűleg puffadás. Tehát te is azon típusba tartozol, aki megeszik egy tál rizst, és utána úgy néz ki, mintha három hónapos terhes lenne.
    Nem ez a gond? Vannak puffadás elleni gyógyszerek, de aki ilyen gyomros típus, annak nem igazán segít semmi. Ha szép akarsz lenni este egy testhezálló ruhába, akkor csak olyan ételt egyél napközben, ami nem puffaszt. Ne karalábét, karfiolt, meg tejterméket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (138)
     
  11. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 30. 06:38141.
    Az alakom nekem is változott a heti sok edzéstől, csak a súlyom nem.
    előzmény:
    cleo (130)
     
  12. 2003. július 29. 17:35140.
    Szerintem csak Te latod a pokhasat :) Ez csinos lanyoknal szerintem tipikus. . . meg emlekszem, aerobik oran az osszes vekony lany a hasan a bort rancolta, hogy nezzuk meg, mekkora a hasuk. Kozben teljesen lapos volt. . .

    Meg persze az anorexiara-bulimiara tipikus tunet. . . :( Rossz lehet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (138)
     
  13. 2003. július 29. 17:32139.
    Szimplan rendszeres tornaval (felulesekkel) tokeletes lapos hasat lehet varazsolni. De ezt mar mondtam liluunak egy masik topicon. Sajat tapasztalat (sajnos abbahagytam anno, igy megtartani az eredmenyt nem tudtam. . . ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811072 (137)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 29. 16:39138.
    Nem akarok en kockahasat, csak annyit, hogy ne legyen pokhasam a legkisebb falat kaja utan, olyan nagy keres ez? :)) szoval akkor dieta es vmilyen aerob mozgas? Es mi van a fitnesszel, marmint az edzoteremmel? Az melyik csoportba tartozik? Nem akarok en izomkolosszus lenni, csak fomas es persze nem baj, ha van egy kis formas bicepszem es nem log a popsim.
    Pilates van Magyarorszagon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811072 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. július 29. 15:25137.
    Liluu! Lapos hashoz mindenféle csoda tornákat kipróbálhatsz, a callanetics is tök jó, meg a pilates is, de az aerob mozgások is - viszont a diéta elsődleges. Igazán lapos hasad csak diétával lesz. De "normál" hasat tornákkal is tudsz gyártani magadnak, nem kell mindenkinek a kockás formátumra törekednie. Mindenki tökéletes akar lenni, de az lehetetlen, ezt mindenki tudja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 29. 14:44136.
    Es allandoan bujom az ujsagok diteas oldalait, uganakkor keptelen vagyok dietat betartani, nem tudom magam raszoktatni a rendszeres kajalasra. Regebben volt ugy hogy csak egyszer ettem egy nap, mostanaban viszont deli 2 oranal tovabb nem birom ki, hogy ne egyek, de akkor meg nem tudok megallni a normalis adagnal.
    bejuc-nak:persze, hogy jo lesz holnap is. Arra lennek kivancsi, hogy az a Callanetics mire jo, milyen izmokat mozgat meg, es foleg lehet-e vele lapos hasat formalni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 29. 14:41135.
    ezt regebben en is csinaltam, ha tudtam, hogy este megyunk valahova, akkor egesz nap nem ettem, csak hogy lapos legyen a hasam es ne erezzem magam tele. Teljesen tonkre tud tenni, hiszen ha csak egy almat is eszek, rogotn megyek a tukor ele, hogy nem-e lett pokhasam.
    előzmény:
    Gabi23 (133)
     
  18. 2003. július 29. 14:39134.
    tudom, de legalább megnyugszom valamennyire és nincs annyira bűntudatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811072 (132)
     
  19. 2003. július 29. 14:29133.
    szia rovarka,
    nálam pont fordítva van, ha valami rossz történik velem ami megvisel lelkileg akkor azzal kontrolálom a bánatom, hogy nem eszem. Ez történt most is mikor szakítottam a barátommal. Így könyebb volt feldolgozni és most már teljesen jó. De mikor megismerkedtem a barátommal akkor napokig nem ettem mikor tudtam, hogy találkozni fogok vele, hogy soványnak érezzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811072 (129)
     
  20. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. július 29. 14:26132.
    A kajálási rohamokon semmiféle sport nem segít! - azt azért tudd. Sportoló is lehet bulímiás illetve anorexiás, hosszan tudnék neveket sorolni a mai aerobik, fitnesz edzők közül, akik maguk is megküzdöttek ezen betegségekkel.
    előzmény:
    Gabi23 (131)
     
  21. 2003. július 29. 14:23131.
    Szia liluu,
    igen az éveim száma a 23. Nem tudom, hogy te hogy szabadulsz meg a bevitt kajától, gondolom meghánytatod magad, de mint említettem előbb én még nem jutottam el odáig. Azt gondoltam egészen a mai napig, amikor felmerészkedtem erre a lapra, hogy ez nem is fog előfordulni velem. De már nem vagyok benne olyan biztos. És ez megrémíszt. Nem könnyű elfogadni magam olyannak amilyen vagyok csak így.
    Egyébként a callanetics-ről annyit, hogy egy olyan torna mely lassú mozdulatsorokból áll, de erővel kell csinálni mindent, legalábbis nekem ezt mondta az oktatóm. Valóban jó, de én egy idő után abbahagytam, mondván hogy így nem leszek vékonyabb, mert nem izzadtam meg sosem (hülyeség tudom) és áttértem az aerobic-ra, ahonnan mindig hullafáradtan értem haza. De ez sem egy jó megoldás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (126)
     
  22. 2003. július 29. 14:18130.
    Nem tudom, mit edzettel, de vannak olyan sportok, amik csak szalkasitanak. Lattal mar nagydarab maratoni futot pl? Vagy ilyen sport a biciklizes, a nyugis uszas, sot, meg a fitness is lehet, ha kis sulyt sokszor emelgetsz ahelyett, hogy 40 kg-t nyomsz haromszor. En szobabicajozok, es 1 honap alatt 3 cm ment le a csipombol, melle termeszetesen kevesebbet ettem (de nem koplaltam!).

    A baratnom anorexias volt, es nem bulimias. Nem voltak zabalasi rohamai, nem hanytatta magat, szimplan csak nem evett. Es nem segitett rajta, hogy probaltunk ra hatni, csak a pszichiater.
    előzmény:
    LeBaron (115)
     
  23. Torolt_felhasznalo_811072
    Torolt_felhasznalo_811072
    2003. július 29. 14:13129.
    Hát, igazság szerint bulímiás voltam. De azt gondolom, a múlt idő nem teljesen helyes ennél a betegségnél - mert ugye ez mindig lelki eredetű. Néha most is úgy érzem, ha valami kikészít, vagy felidegesít, legszívesebben bezuhannék a cukrászda kirakatába.
    előzmény:
    Gabi23 (123)
     
  24. 2003. július 29. 14:05128.
    Holnap jó lesz? Most rohannom kell, lejárt a munkaidőm és elkések a randimról :o)))
    Sziasztok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 29. 14:00127.
    Bejuc-tol kerdezem, hogy mi ez a Callanetics? Sokat hallottam mar rola, de nem tudom pontosan mi is valojaban? Tudnal rola par szot irni? Koszi szepen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top