Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 4. 11:5976.
    Uramatyám! 174/54! Megöl az irigység. Minek neked a fogyókúra, meg a többi? Zörögnek a csontjaid!
    Az én 180-as magasságomhoz mennyi illene? 60kg?
    előzmény:
    lexi1 (71)
     
  2. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 4. 11:2275.
    170 és 54? Hú, az azért sovika, nem? Nem irigységből mondom, kb. nekem is az a célom, de én alacsonyabb vagyok nálad. Én is megnézem mit eszem, de most már a pici is rajtam marad. Vagyis nem fogyok tovább ugyan attól, illetve sokszor még kevesebb mennyiségtől, mint amit eddig ettem. Én általában bent eszem valami minimálisat, aztán este megtömöm magam, és amennyi bent marad, annyit "eszem" még aznap.
    előzmény:
    lexi1 (71)
     
  3. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 4. 11:1974.
    Na még írni sem tudok. Szóval két napnál nagyobb szünet nem szokott lenni. Persze reggel örülök, ha a mérleg jót mutat, de annnak nem, hogy ilyen áron.
    előzmény:
    LeBaron (70)
     
  4. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 4. 11:1673.
    Ez sokszor a hangulatomtól függ. Most pl. olyan depis vagyok, hogy csak annyit és csak azért eszem, hogy rosszul ne legyek. Vannak hetek, sőt hónapok, amikor nem csinálom, de most már jó néhány hónapja nem telik el 2 napnál több nem telik el.
    előzmény:
    LeBaron (70)
     
  5. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 4. 10:0572.
    Szia. Az olvastalak titeket mire vonatkozik? Ki is az a gasztroenterológus pontosan? A vacsi jó volt, a fiú kedves vlt, na de ez egy más topic lenne már. Carbonarat főztünk, és csokit ettünk. De előtte nem ettem egész nap, hogy ne legyen nagy gáz. Minden reggel megmérem magamar, és ma nem lettem több, miont tegnap voltam. Ez is kis, apró öröm.
    előzmény:
    lexi1 (71)
     
  6. 2003. július 4. 08:5671.
    Szia!
    Milyen volt a vacsi? Pedig olvastalak titeket, de nem emlékszem. . . Gasztroenterológus látott már? Talán eljött az idő, hogy tényleg változtass ezen, most már van kiért is :))

    Én 170 cm vagyok és 54 kiló. . . tavaly 48 voltam és egész jól néztem ki, bár mindenki mondja, hogy mennyire vékony vagyok, de most 38as gítyát hordok, a 36osat muszáj elérnem :)/:( Szóval én is bajos vagyok, de ma már legalább ésszel csinálom és eszem, igaz nagyon megnézem mit. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (68)
     
  7. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 4. 06:1770.
    Orsicica, egy este se tudod kihagyni? És ha olyan vacsit csinálsz, ami kimondottan diétás?
    Bár tudom, hogy eső után köpönyeg, de biztos máskor is felmegy majd hozzád, meg egyszer biztos össze is költöztök. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (68)
     
  8. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 4. 06:1569.
    Biztos, hogy pszichés alapon van, én is szoktam így járni. Én 22 éves koromig vékony voltam, akkor kezdtem el hízni, de sose zavart igazán. Most pár éve - egy nagyon ostoba, de szívenütő megjegyzés után kezdtem magamat kritikusan vizsgálni. És akkor kezdődött nálam ez a probléma. Bár szerintem még nem olyan súlyos, nem minden nap csinálom, van, hogy egy hétig eszembe se jut. És van, hogy egy hétig folyamatosan csinálom.
    előzmény:
    lexi1 (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 3. 16:2768.
    Sziasztok. Kis gáz van, szóltak a kollégáim, hogy nagyon sovány vagyok. Én nem látom, bár lefogytam 8 kilót (166 cm és 58 kg vagyok). Remélem, most nem jönnek a gyanusítgatások (amik jogosak lennének, csak kell a fenének, hogy kiderüljön)! Ráadásul a srác, aki udvarol nekem ma nálam vacsizik, nem tudom, hogy mit csináljak, ha nem eszem, azt észreveszi, ha igen, rosszul leszek. Persze ma már nem tudom a megoldást megtalálni, de mit javasoltok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. július 3. 14:0567.
    A hányásnak én is közelében voltam párszor, de szerencsére képtelen vagyok hányni. Volt hogy fél szelet kenyér után éreztem, hogy mindjárt meghalok ha nem hányom ki de ez szerintem csak pszichés alapon volt, a lelkifurdancs miatt.
    Hála az égnek ma már ilyen nagyon ritkán van, mert odafigyelek hogy ne szaladjon el a ló. . . Nagyon nehéz. . . senkit sem irigylek. Tényleg, nektek milyen lelki probléma okozta a betetgséget? Nekem a kisebbrendűség, mert én nagyon csúf kis gyerek voltam, és kínosan meg akartam felelni, hogy foglalkozzanak velem és nekem is legyen barátom. . .
    előzmény:
    LeBaron (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 3. 13:0166.
    Szia lexi1!

    Nálam nem volt ilyen probléma, eddig még nem sikerült eljutnom.

    Odáig viszont igen, hogyha ettem és nem mentem hányni, mikor jött a teltségérzet, akkor szabályosan rosszul lettem, és magától visszajöt minden. Anorexiás nem voltam. Tudok ugyan éhezni napokig, de csak ha nincs kísértés. Mihelyt valami finomat szaglok, egyből éhezni kezdek. . .
    előzmény:
    lexi1 (65)
     
  12. 2003. július 3. 10:0865.
    Sziasztok!

    Én úgy 5 éve estem bele a nemevés csapdájába. 13 kilót fogytam 4 hónap alatt. Nem ettem. . Illetve csak akkor ettem amikor 'muszáj' volt, amikor mások figyeltek. Szerencsére észheztértem és kimásztam, de azóta is megmaradt a fő gond. Még mindig kövérnek érzem magam, étkezési zavaraim vannak. Tudom, hogy beteg vagyok, de szerencsére már a veszélyes részéből már kikerültem. Eszem, mert szeretem a nagyon fini kajákat, de mértékkel, és tornázom. Most úgy érzem meg van az egyensúly, bár olyan sohasem leszek, mint amilyen szeretnék lenni, hisz a csontjaimat nem helyezhetem át :)
    Úgy érzem és nagyon remélem is, hogy a határt nem fogom tudni újra átlépni, de persze esély van rá.
    Tényleg -nálam ott kezdődött a gyógyulási folyamat, hogy annyira beteg lettem egy egyszerű influenzától mint még soha- Nektek nem volt ilyen problémátok????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 2. 07:0264.
    Én az esti étkezésről nem bírok lemondani. Inkább egész nap nem eszem, de este muszáj - még ha csak pár falatot is. Aztán persze jön a lelkiismeretfurdalás.

    Tudom, hogy nem a témához tartozik, de kíváncsi bagyok a véleményedre. Próbáltad már az aromaterápiát, vagy a kontúrfáslizást? Én most péntekre beneveztem egy kezelésre. Irtó kíváncsi vagyok sikerül-e leadnom valamit. A nő bizakodó, de hát ez a dolga. Szerinted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (60)
     
  14. 2003. július 1. 12:4663.
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 1. 12:3362.
    Na, akkor ez egy fél megoldás.
    előzmény:
    bejuc (61)
     
  16. 2003. július 1. 12:2761.
    Félreértetted, nem hánytam ki, mert sajnáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 1. 12:1060.
    Én arra gondoltam, hogy talán egy fogamzásgátlóval nem játszik az ember, hiszen ha nem tudod, benned maradt-e, akkor bizony gáz lehet. . . Szóval azt mondod, ez sem tart vissza. Más ötletem nincs. Én nem eszem csak nagyon keveset egész nap (különben a mh-en furcsán néznek), este pedig mondom, hogy már ettem, és általában el is hiszik. Egyelőre.
    előzmény:
    bejuc (59)
     
  18. 2003. július 1. 11:1259.
    Persze. Sajnáltam a gyógyszert :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 1. 10:4758.
    És, működött a dolog?
    előzmény:
    bejuc (57)
     
  20. 2003. július 1. 10:1757.
    Én már jártam így, csak az főfájáscsillapító volt! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 1. 09:5856.
    Csajszik nem tudom, ki szed közületek fog. gátlót, de én tegnap azt találtam ki, hogy fogom, és beveszem, mielőtt telezabálnám magamat, aminek szinte mindig hányás a vége. Mert ha bevettem a gyógyszert, az visszatart attól, hogy ráegyek, és kijöjjön a gyógyszer is belőlem (vagy bent marad, ki tudja, az meg rizikós) Legjobb hazafele a munkából, így mire hazaérsz, már nem gondolhatod meg magadat, nem nyitod ki a frigót, mielőtt beveszed. Ezek olyan picik, hogy víz nélkül is le lehet nyelni. De más dilibogyóval is lehet ua. ez a helyzet. Persze ettől a problémák nem oldódnak meg, de legalább van valami visszatartó erő, és talán keresünk valami más elfoglaltságot… Lehet, hogy hülyeség az egész, majd beszámolok pár nap múlva, hogy működik-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. június 30. 15:2955.
    Nekem is a hasammal van a legnagyobb bajom. Mar par falattol kigombolyodik es olyankor annyira ellenszenvesnek talalom magam, hogy inkabb nem is eszem. Persze aztan amikor meg megehezek, akkor jot eszem, de utanna meg buntudatom van, hogy mar megint telepakoltam magam. Elkezdtem reggel es este feluleseket csinalni, hatha a hasizom megerosodesevel nem fog akkora sorhasam lenni.
    előzmény:
    LeBaron (49)
     
  23. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 27. 06:2754.
    Én még nem vagyok nagymamakorú! Igaz, hogy már jóval elmúltam 20, de így negyven felé sem jó látni, hogy dagadok. Nekem sajnos nem állnak ki a csontjaim, csinálhatok bármilyen képet magamról.
    És ne mondd kérlek, hogy csak beszélek a fogyásról, mert ez nem igaz. Sokat tettem érte. Ha elolvastad a megszólalásaimat, akkor láthatod. Heti 3-4 torna, laposka étkezések, stb. A lányok itt azt mondják, ha ennél kevesebbet ennék, akkor pont éhen halnék.
    Persze, hogy az én életem, de én járok az utcán, és rám tettek olyan megjegyzést, hogy sírógörcsöt kaptam tőle! Nem ismersz minket, hogy írélhetsz el?
    előzmény:
    Robin62 (53)
     
  24. 2003. június 26. 17:4753.
    no de lányok! Mi lenne, ha fényképet csinálnátok magatokról (kölcsön digifényképező) és ruha nélkül is, jobbról balról, hogy jól lehessen látni mennyire kiáll a csontotok. Talán úgy könnyebb lenne, mert a tükör benneteket becsap! Áruljátok már el, mire ez a nagy megfelelési kényszer? Csak az számít, hogy itt is lapos ott is lapos? Szerintem egy kis puhaság minden nőre kell (talán annál kevesebb, mint amivel én bírok, de legalább töretlen az optimizmusom, és nem hagyom magam senkitől sem flusztrálni emiatt)
    A hányás a lehető legrosszabb amit ilyen helyzetben tenni lehet. Észszerűen összeállított étrend kell, és nem mérleggel mérni, hanem centivel. Az izom azonos tömegben nehezebb mint a zsir!
    A Tétényi úti kórházban csinálnak hatásos fogyókúrákat, érdeklődjetek!

    Sajnos azt látom itt a topikban, hogy csak mondjátok, hogy változtatni kellene, de semmit sem tesztek érte.
    orsicicus, mondd milyen pasi az, akinek kiéhezve tetszel? Tudom fura ez a világ, de miért kéne hozzáidomulni? Ez itt a ti életetek, vagy úgy élitek, hogy nektek is jó legyen, vagy máshogy, de az éveket nem lehet visszaforgatni. Gondold meg, egy nagyi korú nőben ellenszenves-e, ha nem 60-as a dereka és nem áll ki minden csontja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 26. 17:3152.
    Rólam sem tudja senki, csak talán az egyik barátnőm, akinek elmondtam, indítottam itt egy topikot "Felnőttem anya" címmel, és ha rákeres(ett) a nevemre, akkor bizony tudja. Talán jobb is lenne. . .
    előzmény:
    LeBaron (51)
     

Címlap

top