Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 26. 13:3351.
    LosAngeles diétának hívják, és tényleg jó. Én nem pesti vagyok, Sopronban lakom. Közös program kilőve - sajnos. Pedig jó lenne találni valakit, akivel az ember a problémáriról beszélhet és megértik egymást. Ezt a dolgot még a barátnőmnek se mondtam el, úgyse értené. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 26. 13:2150.
    Elmondanád, mi ez a diéta, mennyi idő alatt ment le a 10 kiló? A hasad laposabb is utána, hiszen teljesen üres. Közben nem gondolom, hogy lelki töltést adna, iszonyat, sőt utána szídom magamat: ez az utolsó. Viszont amikor este a mérlegre állok, és annyi vagyok, mint reggel, az nagyon jó. Merre laksz? Én Zuglóban, aki nem lakik messze, talán sportolhatnánk együtt! Bringa, evezés, stb. ???
    előzmény:
    LeBaron (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 26. 06:4049.
    Kb két éve találtam egy tuti jó fogyikúrát, tíz kiló le is ment, aztán abbahagytam, elhanyagoltam a dolgot. A sok sport mellett meg nem lehet koplalni, úgíhogy visszatértem a rendes ételekhez. És minden deka visszajött! Pedig tényleg rendszeresen sportoltam. Az alakom formálódott, a kilóim nem. Most mit szólsz? Néha úgy érzem, ki se látok a hasam mögül /a többi részem nem is zavar annyira, mint a hasam és a derekem/. Ha hányok, akkor laposabbnak érzem magam másnap. Olyan, mintha lelki töltést adna. Tudom, hogy nem jó, de ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 25. 14:2848.
    Én most is fogyózom, ez a 7. hét és 8 kg ment le rólam. Két éve 16, abból a fele visszajött, de akkor nem hánytam. Anyuval laktam, együtt dolgoztunk, egyszerűen nem volt módom. MOst is, akkor is nagyon szigorú vagyok, de éha becsúszik ez-az, azt másnap korrigálom. Nem feltétlenül hányással, hanem nemevéssel. Pl. tudom, hogy este randi van, ami kényeztetéssel jár, fagyit eszünk vagy jegeskávét, akkor nem eszem egész nap. De szédülök is néha, mint a fene. Én sem hánynék, ha lenne erőm megállni, hogy ne egyem azt, amit szeretek. De nincs. Pedig vannak hatásos diéták! Csak kitartás kell(ene) hozzá.
    előzmény:
    LeBaron (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 25. 14:1347.
    Jajj, dehogy értettem félre!
    Nem tudom kitől kéne tanácsot kérni. Valószínűleg orvostól. Olyantól, aki mindjárt le is tud fogyasztani és a lelkünket is ápolja egyszerre. De olyet egyet se ismerek. Sőt, olyat se, aki hatásos fogyókúrát tud nekem adni. Egyszer sem hánynék, ha elindulnának lefelé a kilóim, elhiheted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 25. 11:4246.
    Szióka. Nem akartam, hogy félreértsd a tanács osztogatást. Az, hogy nem tömöd meg magad, de kihányod, nem hiszem, hogy változtat azon, hogy táplálkozási problémád van. Én mindig azt mondom, holnaptól nem csinálom, amit megettem, bent is marad. Aztán nem állom meg, mert félek, hogy meghízom. De mindig mondom, meg tudnám állni, hogy ne egyek annyit, de nem tudom. Egyébként az én gyomrom is összeszűkült, a kevés is sok már, de sajnos inni is nehezen tudok. Talán egy olyan, már kiláballt emberke kéne ide tanácsadónak, aki pontosan tudja, min megyünk keresztül. Nem tudjátok kit kéne megkérni, esetleg az NLC-t?
    előzmény:
    LeBaron (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 24. 13:2245.
    És nem az a baj, hogy "megtömöm magam", mert az általam elfogyasztott ételmennyiség messze van a töméstől. Csak valószínűleg összeszűkülhetett már a gyomrom és a keveset is soknak érzi.
    Nem várom, hogy tanácsokat osztogassanak nekem, csak beszélgetni szeretnék róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 24. 13:1144.
    Remélem meg tudnám csinálni. Ha nagyon keveset eszem, meg se fordul a fejemben ilyesmi. De ma pl megettem három (kicsi) kiflit és már majdnem rosszul voltam. Most dolgozom és itt sose csinálnám, mert a lányoknak olyan fülük van, mint a nyulnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 24. 12:4743.
    Szia LeBaron!
    Magamat látom benned néhány éve. Én már betegségnek gondolom, de szerintem szakember jobban megmondaná. Ha nem betegség, akkor ma azt tudnád magadnak mondani, hogy "többet nem csinálom", és tényleg abba is hagynád. Képes vagy rá? Nem holnap, nem hétfőtől, hanem mostantól. Nincs "na most utoljára megtömöm magam". Tanácsot talán nem nekem kéne osztogatnom, magam sem tudom mit tegyek. Nem tudom, mi lenne a megoldás. . .
    előzmény:
    LeBaron (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. június 24. 07:1142.
    Sziasztok!
    Úgy látom mostanában nem járt erre senki, de azért hozzászólnék a témához.
    Én kezdő stádiumban vagyok, és még nem tudom melyik felé tartok, az anorexia, vagy a bulimia felé. Elég keveset eszem, de van amikor azt is soknak érzem és kihányom. Nálam még nem állandósult a hánytatás, de egyre gyakrabban fordul elő. Főleg hétvégén, a szombati, vasárnapi ebédek után, amikor a családom többi része sziesztázni vonul. És hétköznap este is, ha úgy érzem sokat ettem.
    Nem tudom mit tegyek, végső elkeseredésemben fordultam ehhez a megoldáshoz, mert semmilyen fogyókúra nem segített rajtam, még a heti 4 edzés+koplalás sem. Csak kimerültem és rosszul lettem. Viszont elég husika vagyok, időnként kimondottan utálom magam.
    Egyszer hallottam egy beszélgetést egy sráccal, akinek szintén ez volt a baja, és ő pl. nem is titkolja senki előtt, sőt leszokni sem akar, mert így tudja megtartani a formáját. Hát nem tudom, mindenkinek joga van azt tenni magával amit akar, de hogy a bulimiát élvezze is valaki, az már betegség.
    Nem akarok igazán rászokni, de egyre nagyobb késztetést érzek a dolog iránt. Szerintetek ez már betegség, vagy csak most kezdődik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. június 17. 12:5341.
    Halihó! Valaki válaszolt arra, hogyan találta meg a kiutat ebből az "ördögi körből". Sajnnálom, de nem emlékszem kivagy, és szeretnék neked válaszolni, de nem találom a leveledet. Elküldenéd mégy1×? Köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. június 3. 13:4240.
    Sajnálom, hogy nem jártam hamarabb erre, de elkezdődött a bringás szezon, és én imádok tekerni. Lassan de sokáig, és 'tojok a világra', amely szerint én nem lennék elég szép és csinos. Rendszerint a tekerés is fárasztó, de cserébe lelkiismeretfurdalás nélkül lehet enni, szép tájakat látok, és egyre több embert ismerek meg, akik pont igy fogadnak el, ahogy vagyok.
    orsicicus és helpme ne másnak akarjatok megfelelni. Túl rövid az élet, és nagy butaság azzal eltölteni szép éveket, hogy csak a külsőm a fontos, mert igy látnak meg a csinos pasik/fiúk, vagy a barátok igy fogadnak el. A barátok nem ezért szeretnek vagy nem.
    Aki szívesen sétálna egy jót, hétvégenként és esténként rendszeresen megtalál a Duna parti gáton egy szép és kedves belga juhász társaságában. Ha bárki jönne, adok mailt és/vagy telefont hogy megbeszéljük.
    Mindenkinek fel a fejjel, és tessék az első lépést megtenni! Ha nem vagyok otthon, nem falok! ugye ez nyilvánvaló? Ha sétálok és beszélgetek, az nekem jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. május 29. 17:2839.
    Sziasztok! Robin mondta, hogy találkozhatnánk. . . Nincs kedvetek most a hétvégén (május 31 - június 1) valamelyik nap a szabadban, mondjuk a Városligetben valami közös programot csinálni? Ha valakinek van, írjon ide, és megbeszélhetjük mikor és hol találkozunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. május 28. 11:2338.
    Sziasztok! Előre elnézést a helyesírásért, de most nem szeretnék fogalmazni, csak mindent leírni, ahogy jön, mondjuk úgy, mint egy beszélgetés során. Iszonyatos 2 hetem volt, és van is: hajtás és nehézségek a munkahelyemen, a magánéletem sem rózsás, így marad az evés. Mostanra fáj a torkom, a gyomrom, a hashajtóktól csikar a hasam, és hiába mondogatom egy-egy „randi” után a klotyóval, hogy abbahagyom, mert másnap kezdődik előröl az egész. Olyankor annyira szarul érzem magam, és senkinek sem tudom elmondani, senkitől sem tudok segítséget kérni. Persze TI itt vagytok, de ez sajnos, amint látom, nem segít. Nem gondoljátok, hogy esetleg fel kéne kérni egy szakembert, aki időnként válaszokat adna az itt leírtakra? Hátha segítene valamit. Már 1, 5 hónapja fogyózom, és le is fogytam jó néhány kilót (még 5 kg a cél). Az a gondom, h. ha rendesen eszem, vagy becsúszik 1-2 csoki, akkor bepánikolok, hogy az a mennyiség nem maradhat a gyomromban, hiszen akkor visszajönnek azok a gyűlölt kilók. De ahogy gondom van, nem tudok uralkodni magamon. Tegnap bevágtam 2 kiflit és egy csokit a munkahelyemen, amitől persze egész nap majd' meghaltam: fájt a gyomrom, és idegesített az, hogy a bevitt kalória rajtam marad. Itt bent azonban nem tudok semmit csinálni, mert még észrevennék. Este 1 gyorsétterem menüjét fogyasztottam el otthon, egyedül tehát attól nem fogok meghízni. Aztán még késő este kipakoltam a hűtőt. Azóta fáj a torkom és a gyomrom…Ez egy iszonyatos ördögi kör, nem tudom, hogyan tudnék kiszállni belőle. Ami pedig még rosszabb, hogy igyekszem senkinek sem mutatni, a mh-en azért, mert ilyen „gyenge emberekre” nincs sehol szükség (pedig sok gondom van, nem tudok koncentrálni, mindent elfelejtek, estére olyan fáradt vagyok az egész napos szerepjátéktól, hogy addigra teljesen szétesem). Anyut ez összetörné, bár célozgattam rá, de nem sok eredménnyel. A barátaimnak pedig elég a saját gondja, nem pszichológusok ők, hogy mindent elpanaszoljak nekik. Már üres a hűtőm, hogy ne tudjak semmi hizlalót megenni, de ha nincs más, főzök tejbegrízt, vagy valami mást. A családom gyakran jön hozzám, nem tehetem meg, hogy üres legyen a spájz, pedig legszívesebben semmit nem tartanék otthon. Állandóan rossz a kedvem, semmihez sincs kedvem, csak tömöm magamat. "Helpme" remélem, hogy olvasod ezt a levelet, és leszűrsz valamit abból az összevisszaságból, amit írtam. Csak ne kezdd el, én is a barátnőmet utánoztam még középiskolában, most 27 vagyok. Vele évek óta nem találkoztam, de hallottam, hogy csontsovány lett. Attól félek, erre rá fog menni az egészségem, és én csak rontom a helyzetet. Most csak három pont jöhet, mert nem tudok mást mondani. . . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. május 23. 09:2637.
    Óvatosan osztogassuk a tanácsokat. Egy egészséges felnőtt embernek naponta 2 liter vízre van szüksége. A legtöbb ember ennek csak a töredékét issza meg és ebből sok olyan probléma adódik ami betegségként jelentkezik, pedig a folyadékhiány okozza.
    előzmény:
    xxyzx (34)
     
  16. 2003. május 19. 13:4436.
    Szerintem sem vagy kövér! Az én húgom 13 éves és 64 kiló! Egyébként nagyon csinos, és egyáltalán nem látszik rajta! Kb. olyan magas, mint te! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. május 19. 09:0335.
    xxyzx, láttad hány éves lány kért tanácsot?!?!?!? Ő még gyerek, szerintem a vicced, hogy túl kövér nem illik ide, nagyon hülye tréfa volt, még a végén elhiszi! Szerintem semmi baj a súlyával, ezt kéne neki is belátnia, és sürgősen segítségért fordulnia, amíg még nem késő. Mert van, akinek már az. . .
    előzmény:
    xxyzx (34)
     
  18. 2003. május 18. 03:1034.
    Szerintem kover vagy. Ne egyel ket honapig. Sot ne is igyal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655958 (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_158332
    Torolt_felhasznalo_158332
    2003. május 18. 02:1233.
    Kedves helpme!
    Te sehonnan sem tudod megállapítani. Ezért kéne felkeresned egy olyan szakembert akiben megbízol, és tudsz beszélni a problémáidról!Méghozzá gyorsan!Szerintem rád azért jönnek evési rohamok, mert előtte koplalsz. A szervezeted nagyon ki van éhezve, mindent megeszel amit csak találsz, és sajnos ezzel a módszerrel csak azt sikerül elérned, hogy többet fogsz hízni!Neked nagyon óvatosan kell fogyóznod, mert még fejlődében vagy, és tönkre is teheted magad. Ne koplalj, hanem próbálj meg ésszerűen!!!táplálkozni és többet mozogni. Ne éheztesd a szervezeted, mert utána minden falatot maximálisan fog hasznosítani és hízni fogsz. Próbáld meg szakemberrel megbeszélni, mert ő tud a legjobban segíteni rajtad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655958 (32)
     
  20. 2003. május 18. 01:4032.
    Sziasztok!

    Leirnám Nektek problémámat, remélem olvassa majd valaki, és reagál rá. .
    én egy 14 éves lány vagyok.
    már 12 éves koromban elkezdtem fogyókúrázni, alig ettem kb. 1 hétig. . aztán ujra teljesen normálisan, majd fél év mulva megint rájöttem, hogy le kéne fogynom, és megint elkezdtem.
    tavaly augusztusban (akkor 13 voltam) valami miatt több napig nagyon éhesnek éreztem magam, igy hát nagyon sokat ettem, és fel is szedtem ugy 3-4 kilót. ( 167 cm vagyok és most 53 kg, egy másik mérlegen 57. . )
    utána fogyókúráztam, de 1 hét után jól teleettem magam, nem bírtam tovább. . és onnantól ugyanaz a sztrori, mint mindenkinél. azóta szedek hashajtókat, koplalok, és telezabálom magam. . sajnos hánynom sosem sikerült. .
    viszont ehhez még társul nálam sokféle pszihiátriai alapbetegség. már lassan fél éve ki sem megyek az utcára, annyira gyűlölöm a külsőmet.
    egész napomat csak a kajára koncentrálás teszi ki. az nagyon nagy dolog, ha 1 napot kibírok zabálás nélkül, olyankor nagyon boldognak érzem magam. viszont amikor eszem, huhh, az valami iszonyatos. . vagy eszem, de akkor nem tudom abbahagyni, vagy alig-alig. . súlyom volt már 51, de 61 is. . nagyon nehezen fogyom. volt egyszer olyan, amikor 2, 5 (!) hétig kibirtam a nemevést, csak aztán elvette a kedvemet az a tény, hogy a 2. hétben már nem fogytam semmi. . anyunak próbáltam elmondani a dolgot, de azt mondta, hogy középiskolás korában Ő , és a testvére is szedtek hashajtókat stb. . és ezzel el van intézve?? Ő nem tekint ezzel kapcsoltaban betegnek. pedig én ugy érzem az vagyok. a tünetek, az érzéseim megegyeznek a bulimiásokéval. viszont már tényleg nem tudom, hogy tényleg az vagyok-e. jó pár pszihiáternél megfordultam már, de erről a problémáról még nem tudtam egyikel sem beszélni. pedig csak ők tudnák megmondani, hogy bulimiás vagyok-e. . vagy szerintetek honnan tudhatom meg biztosan??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. május 8. 17:1231.
    Pont azokra gondoltam, akik talán még az elején vannak. Onnan még van visszaút, szerintem utána már csak "meg lehet magunkat erőszakolni", és akkor sem biztos a gyógyulás.
    előzmény:
    ppp (29)
     
  22. ppp
    ppp
    2003. május 8. 13:5930.
    Közben írta Orsicicus a második hozzászólását. . . én még az előzőre válaszoltam (a képekre).
    előzmény:
    ppp (29)
     
  23. ppp
    ppp
    2003. május 8. 13:5729.
    Sajnos az igazi anorexiánál ilyesmi általában nem segít. Az ilyen beteg ugyanis magát érzi kövérnek - a sovány nőkről mutatott képek semmit nem jelentenek számára. Egy-egy enyhe esetben talán az elején kizökkentheti az illetőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (26)
     
  24. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. május 8. 13:4128.
    Szia Robin! Azt gondolom, talán azért csendesültünk el, mert nincs mit mondani. Én legalábbis nem szeretek folyton a kudarcaimról beszámolni. Érdekelne, nektek mikor jön igazán elő, folyamatosan jelen van-e a bulimia az életetekben, vagy időnként eltűnik, ha igen, mitől függ. Én azt vettem észre magamon, ha problémám van, ha szomorú vagyok vagy ideges, akkor eszem, mert megnyugtat és aztán… Nem részletezem, tudjátok ti is. Aztán van, hogy hetekig (volt, hogy néhány hónapig) elő sem jön, ha éppen minden stimmel az életemben. Csakhogy ilyen ritkán van. Jól jönne valami segítség, de nem nagyon remélem már… Persze ezért nekem is kellene valamit tenni, de túl nagy akaraterő kell hozzá, és nemhogy a finish-t, de a hozzá vezető utat sem látom. Nincs kedvetek, ahogy már Robin is mondta, összefutni valamelyik 7végén, akár csak egy Dunaparti sétára? Talán tényleg segíthetnénk egymásnak!
    előzmény:
    Robin62 (27)
     
  25. 2003. Április 29. 12:4827.
    Nagyon elcsendesült mindenki - pedig a kibeszélés is segítség lehet. Hova tüntetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top