Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kávézó

Torolt_felhasznalo_864732
Torolt_felhasznalo_864732
Létrehozva: 2003. február 27. 20:54
Kedves Mindenki!

Szeretném, ha ez a topic megtelne életvidám, nyitott emberekkel, akik:
-beszélgetni
-találkozni a barátjukkal
-kiírni magukból a problémájukat
-ismerkedni
-vagy csak egyszerűen olvasgatni
jönnének. Az egyetlen dolog, akit kérek, egy gyors bemutatkozás, a többit rátok bízom. :)
  1. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. július 13. 09:472326.
    Köszönöm a pogit - de én inkább a teámhoz eszem :-) A kávét most valahogy nem kívánom.
    A torna elmaradása szerintem nem gond, hiszen helyette takarítottál, s az is igencsak fogyasztotta az energiádat, meg a kalóriákat is. SZóval nehogy lelkiismeretfurdalásod legyen a torna kihagyása miatt.
    Anyumhoz 'csak' háromszor megyek hetente - egyszer hétközbenm általában kedden, mert ilyenkor tudok beszélni a főnővérrel, aki az egész előző héten történtekről tud, hiszen az aktuálisan éppen szolgálatban lévő nővérek csak azt tudják elmondani, ami akkor történik, ha ők vannak éppen szolgálatban. Meg persze szombaton és vasárnap is megyek. Többre már egyszerűen nincs energiám - így is egyre fáradtabb vagyok, s érzem is, hogy kezdek a végére jutni az energiáimnak. Még egyelőre győzöm, csak ki tudja, hogy meddig. Most meg még apám is kórházban van - agyérgörcsöt kapott, s a héten még biztos, hogy bent tartják, mert hát ő sem fiatal (75 éves) s próbálják kideríteni, hogy mi is lehetett az ok. Szóval most még hozzá is megyek - vagyis napközben a sok munka, ma este apámhoz a kórházba, holnap szerelő jön otthon, péntek - az elmaradt bevásárlásokat próbálom este intézni, szombat és vasárnap megint anyumhoz megyek, s ha apám még mindig kórházban lesz, akkor hozzá is be kellene mennem.
    SZóval valahogy most nagyon összejött minden rossz.
    De azért igazán történhetne valami jó is - mert most valahogy folyamatosan azt érzem, hogy csak rossz történik :-(, de ez nem igazság !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2325)
     
  2. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. július 13. 09:362325.
    Hoztam friss nagyonmegsült fornettis töpörtyűs pogit. Vegyél, jól fog esni a capuccino mellé.
    Tegnap rámjött a takaríthatnék. Este 6-kor nekiálltam a lakásomban takarítani. Jól elfáradtam, így a torna is elmaradt. Ma meg továbbaludtam fél órával, mint kellett volna, de 15 perc alatt elkészültem és úton voltam. De mintha ólomból lennének a végtagjaim.
    Mindennap mész anyukádhoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2324)
     
  3. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. július 12. 10:542324.
    Hát ebben az őszre hajló esős időben tényleg hihetetlen, hogy megint ezer ágra fog sütni a Nap. De azért jó lenne - mondjuk én nem hiányolom a hőséget, elég lenne a 25 fok - merthogy a napallergiámnak nem igazán jó a tűző napsütés, de hát már megtanultam együtt élni vele.
    A kévét köszönöm - küldök mellé fornettis túrós és meggyes sütit, most vettem, mikor jöttem vissza anyumtól. Sajnos ma megint nagyon zavarosan beszélt, de hát úgy tűnik ez már állandósul :-(, de remélem legközelebb már nem így fog fogadni, mert ilyenkor mindig annyira, de annyira el tudok keseredni :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2323)
     
  4. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. július 12. 10:172323.
    Nem vittem túlzásba a házimunkát. Péntek este a párom elment egy gyűlésre, én meg kitakarítottam addig. Így a szombat délelőtt egészen kellemes volt. Csak pörköltet főztem hajdinával, nem kellett ott állni egész nap a tűzhelynél. Vasárnap meg halat sütöttem, szóval az is hamar készen volt.
    Hoztam kávét, mert én megint álmos vagyok. Lehet, hogy Te is, és ez az esős idő még rátesz egy lapáttal. Ehh. El sem hiszem, hogy a hétvégére kánikula lesz. Valahogy hihetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2322)
     
  5. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. július 8. 08:262322.
    Köszönöm a perecet - jó a tea mellé :-) Én reggel az aluljáróban vettem fornettis meggyes párnácskát, még langyos volt, mikor a zacsiba tették, én meg ezt küldöm cserébe.
    Szerencsére már péntek van, így két napra el lehet majd felejteni a munkát, de vár ránk a házimunka, s persze én megyek anyumhoz, szóval biztos nem fogok unatkozni ezen a két napon sem, s nem hiszem, hogy hétfőn pihentebb leszek, mint most vagyok :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2321)
     
  6. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. július 8. 08:222321.
    Ezt a mentalitást sok helyen lehet tapasztalni. Szerencsére nekem kevés ilyen elintéznivalóm van, mostanában semmi iratom nem jár le. Pedig a személyim már nagyon régi, és ideje lenne újra cserélni. De nem fárasztom magam vele.
    Ma annyira fáradtnak érzem magam. Miért nem lehet tovább aludni? Ki találta ki a kötelező munkakezdést? Miért kell a nőknek ennyit dolgozni? Ebben a felgyorsult világban az emberek is gyorsabban fáradnak, gyorsabban öregednek és nem is vesszük észre, elmúlik az életünk. Mit élvezünk belőle?? Abból a két hét nyári szabadságból élünk egész évben.
    De ha meg nem dolgozom, akkor nem tudok megélni sem. 22-es csapdája.
    Eh.
    Hoztam perecet. Azt az igazi régi búcsús perecet, tudod, ami tökkemény és rajta fehér sós izé. Kóstold meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2320)
     
  7. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. július 6. 10:052320.
    De Te még mindig 10 évvel vezetsz - hiszen én augusztusban leszek 41, s most néha sokkal, de sokkal öregebbnek érzem magam. Túl sok az, ami rossz most összejött :-( De biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb azért csak lesz ez jobb is, mert nem lehet, hogy egy embernek sokáig csak rossz dolgok jöjjenek össze.
    MOst még tele vagyok kiütésekkel - hiába vigyázok, hogy ne legyek sokat a napon, az a kevés is elég a napallergiámnak. Gondolom a fáradtságtól most gyengébb a szervezetem, s így sokkal kevesebb erős nap is elég ahhoz, hogy pöttyös legyek.
    Ma reggel voltam intézni a lejáró személyimet - már reggel 8-kor több mint fél órát kellett várni, míg sorra kerültem, pedig csak egy ember volt előttem. Igaz, hogy a 4 ügyintézőből 1 dolgozott csak, mert ketten egymással beszélgettek, jópofiztak, nevetgéltek, a másik pedig mobiltelefonált. De hát úgy tűnik, hogy ez a mentalitás sajnos sok munkahelyen - merthogy másutt is tapasztaltam ilyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2319)
     
  8. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. július 6. 08:362319.
    Óóó, köszönöm a fagyis kávét!! Már olyan régen akartam inni egy jeges kávét, de tavaly volt egy rossz tapasztalatom. Tömény cukros tejszínnel és tejjel készítették, és két napig rosszul voltam tőle. Nem bírom a tejet megemészteni.
    Utoljára Kecskeméten ittam nagyon finom jeges kávét.
    Én mára friss kávét hoztam, hogy feléledjünk. Nagyon rosszul aludtam, többször felébredtem, és egyszer arra ébredtem, hogy a nappaliban ég a villany. Nem tudom hogyan kapcsolódott fel, nem vagyok alvajáró, érthetetlen. De ez már máskor is előfordult. Csak akkor a telefon zsinórja ami a falból kilóg, az mozgott, és mivel szenzoros a kapcsoló, bekapcsolódott. De tegnap tök nyugi volt minden.
    Nálunk is sok a munka, és mindig jön egy újabb kimutatás, tanúsítvány vagy elszámolás, amit meg kell csinálni.
    Majd augusztus lesz az én hónapom!!
    De jaaaaj, addigra 31 éves leszek. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2318)
     
  9. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. július 5. 14:022318.
    Fárasztó volt a hétvége, hiszen mindkét nap mentem anyumhoz reggel, aztán szombaton ki a lakásába (viráglocsolás, kicsit portörölgetés - s arra értem haza hozzá, hogy az egyik redőny 'csak úgy' leszakadt. Hát most nincs rá pénzem, hogy kicseréltessem. Még szerencse, hogy a szomszéd bácsi nagy ezermester, s próbál valamit varázsolni, hogy legalább fel lehessen húzni.
    Szombaton nagyon rossz idő volt - így miután anyumnál végeztem inkább otthon maradtam, s az elmaradt házimunka egy részét pótoltam.
    Vasárnap ismét anyum látogatása volt a délelőtti program, aztán hazamentem - találkoztam egy ismerősömmel, beszlgettünk egy keveset. Így legalább egy ici-picit sikerült elfeledkeznek azokról a dolgokról, amiket úgysem tudok megoldani.
    Tegnap hozta meg a postás a bírósági végzést, hogy majd szeptemberben lesz a gononkság alá helyezési per tárgyalása - várom is meg nem is. Tudom, hogy anyum rettenetesen haragudni fog az egészért, s még az is lehet, hogy 'kitagad'. Bár rajtam kívül senkije nincs :-(
    Tegnap egy csomó munka várt rám a cégnél - nem is sikerült 8-nál előbb hazamennem, s ma is hosszú lesz a napom :-(
    Holnap el kell mennem az Okmányirodába, mert augusztus végén lejár a személyim, de ma annyian voltak, mikor jöttem vissza anyumtól úgy 1/2 10-kor, hogy nem is kezdtem sorbaállni. Majd talán holnap reggel nyitáskor nem lesznek annyian.
    Na megyek vissza a munka frontjára - de előtte küldök fincsi vailia fagyis kávét, hogy valami jó is legyen a mai napban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2317)
     
  10. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. július 4. 15:172317.
    Köszi a kalácsot, jó hogy betetted zacsiba, mert itt száradt volna meg.
    :-)))
    Én mára csak teát tudok hozni, ebédet is kaptam.
    De valahogy enni sincs úgy kedvem. Sok a munka, szabin is vannak kolléganők, őket is helyettesíteni kell, de már lassan letelik a munkaidő.
    Juhé. Szeretnék ma korán lefeküdni, dehát fél 7-nél előbb nem érek haza.
    Hogy telt a hétvégéd? Nekem egész jól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2316)
     
  11. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 30. 13:562316.
    De jó nektek :-) Itt is diliház van - ma sem tudom, hogy mikor megyek haza, de az biztos, hogy nem a hivatalos munkaidő végekor. Tegnap is este 7 volt már, mire el tudtam indulni, s még lett volna mit csinálnom, csak már erőm nem volt hozzá.
    Mit fogsz csinálni a hosszú hétvégén? talán nem fog esni az eső, s akkor elmehetnétek kirándulni.
    Küldök friss kalácsot - reggel vettem a pékségben, s olyan finom. Ebben a melegben valahogy egyáltalán nem kívánom a meleg kaját, még annyira sem, mint máskor. Így ma kalácsnapot tartok, s mellé kortyolgatom a kakaót (reggel még meleg volt, de mostanra már kihült :-) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2315)
     
  12. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 30. 13:132315.
    szia!
    Hát csak most tudok bekukkantani. Továbbképzés, munka, miegymás. Elment a hét rendesen. Holnap nem jövünk, ktv. nap van. Nagyon jó.
    Nálad mizujs?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2314)
     
  13. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 24. 15:272314.
    Hétfőn beszámolok, hogy mi is volt. Én is remélem, hogy jobb lesz minden, mint múlt héten volt :-(
    Azért hétvégén pihenjél - ha már a szabi nem jött össze
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2313)
     
  14. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 24. 13:152313.
    Ááá nem megyek szabira. Közbejött valami.
    Hát kinn nagy meleg van. A kakaósat is szeretem, de nekem a többi jobban ízlik. Most hoztam gyümölcsöset, húú az is nagyon finom!
    Jó hétvégét neked, és sok sikert anyukáddal, remélem jó hétvégéje lesz neki is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2312)
     
  15. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 24. 08:552312.
    Hát nekem is jól jönne a pihenés - csak hát erre nincs most lehetőség. S nem azért mert sok munka van, hanem anyum miatt. De azért hétvégén egy-egy szabad délután is sokat segít.
    A Jó reggelt! kekszet köszönöm - nekem a kakaós a kedvencem belőle.
    A füstölt kolbászos kenyér meg jó lesz majd uzsonnára - szerintem ebben a melegben nem lesz kedvem ebédelni, így majd az pótolja a hiányzó kalóriákat :-)
    Ha hétfőn szabin leszel, akkor jó pihenést - s talán a továbbképzés sem lesz olyan fárasztó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2311)
     
  16. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 24. 08:422311.
    Hoztam jó reggelt kekszet, együnk. De van finom "apukészítettepulykából" füstölt kolbász kenyérrel és fürtös paradicsommal. Enni azt szeretek. . . . .
    Nagyon álmos vagyok, alig aludtam, és reggel is végig beszélgettem a buszon a pihenés helyett. Nagyon gondolkozom egy hétfői szabin. Kedd-szerdán úgyis továbbképzésen vagyok. Nagyon fáradtnak érzem magam.
    Na de nem panaszkodom tovább, süt a napocska, örüljünk neki, még akkor is jó, ha csak bentről nézhetjük. Gondolj bele a téli hóesésbe, azt sem szerettük.
    Tényleg. Mit szeretnénk??
    Én pihenést, boldog szerelmet, nyugodságot és jókedvet.
    És Te?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2310)
     
  17. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 23. 14:052310.
    Hát reggel azt hittem, hogy esni fog - de az égről elvonultak a felhők. Szóval remélem, hogy itt nem esik - bár éjjel pár csepp jót tenne, talán nem lenne annyira poros minden.
    A sárgadinnyét köszönöm - fincsi, édes - s az úton fel sem melegedett :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2309)
     
  18. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 23. 12:262309.
    Az bizony finom!!
    De már megint ebédelni kellene, most pillantottam az órára, hogy eltelt a délelőtt. Nem is lettem még éhes. De egy szép édes illatos sárgadinnye van a hűtőben, nyisd ki az ablakot.
    Na szerinted lesz eső ma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2308)
     
  19. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 22. 11:532308.
    Együnk ebéd előtt egy nagy adag tejszínhabos fagylaltot - az talán kicsit jobb kedvre derít minket :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2307)
     
  20. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 22. 09:592307.
    Húúú ez nagyon durva. Én is utálom a légkondit, ha fagyasztó üzemmódban megy. Nálunk itt nincs légkondi, csak lábáztató lavór, no meg a meleg. Kinn ezerrel süt a nap, elhúztuk a sárga függönyt, hogy lássuk a képernyőket, de most sárga fényben úszik az egész szoba, szóval ez sem jó, mert nyomasztó. 10 után el tudjuk picit húzni, hogy valami fény jöjjön be, és ne sárga legyen minden, de délutánig várni kell arra, hogy teljesen szét tudjuk húzni. Ráadásul az ablak és az ajtó egész nap nyitva van, de én mindig becsukom valamelyiket, mert állandóan jön a huzat a szemembe, azt meg nem bírom. Szóval én is elviselhetetlen vagyok, mert csak nekem ég a szemem a huzattól, a többiek bírják, de ők sülnek meg miattam. Mindig megkérdik, mikor akarok kimenni a szobából, hogy legalább jöjjön nekik a huzat. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2306)
     
  21. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 21. 14:402306.
    Mondjuk nekem megint annyi a munkám, hogy nem is van időm még élvezni sem a napsütést. Az irodában meg ezerrel megy a légkondi, vagyis meg lehet fagyni - mert az egyik pont rám fújja a hideget - s hiába mondom a kollégáknak, hogy kisebbre is lehetne venni, valahogy nem vevők rá. Mikor elmentek ebédelni, átkapcsoltam, de ahogy visszajöttek csak azért is viszarakták a régi (fagyasztó) fokozatba.
    Kint ezerrel ömlök a forróság én meg kosztüm kabtban ülök az irodában sé iszom a forró teát :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2305)
     
  22. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 21. 09:582305.
    Köszönöm a fagyit! Éppen beleesett a hosszú kávémba, így jeges kávé lett!! :-)))))
    Hát napsütés az van ma!! Csak az a baj, hogy a négy fal között tudjuk csak élvezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2304)
     
  23. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 20. 13:272304.
    Mondjuk, mire már majd hazafele megyek nem lesz napsütés - vagy ha mégis, nem tűzően erős. A nap allergiámnak úgysem tenne jót. De örülök annak, hogy nem esik az eső - mert ugyan én háttal ülök az ablaknak, de ha borult, esős idő van, azért így is érezhető lenne.
    Küldök egy kis vanilia fagyit a virtuális postával - ablakot nyiss, nehogy aztán betörjön :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2303)
     
  24. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2005. június 20. 13:212303.
    Na ez az, ami nekem sem tetszik a munkahelyi bulikban!! Már indulásnál arról szól, hogy igyunk. . . . aztán másnap meg józanodás, és nem akarnak körülnézni a környéken a fejfájástól.
    Hááát a nap süt?? Mert itt csak világosság van, de nincs árnyék.
    Nem baj, legyünk pozitívak, nemde??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (2302)
     
  25. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. június 20. 12:512302.
    Este 10-re értem haza. Hát az, hogy jól éreztem magam túlzás. De voltak jó pillanatok -s végülis jó levegőn voltunk, nem esett az eső. Vagyis voltak pozitívumok is a dologban. De azért sajnos nem volt minden rózsás - nem tudom, hogy egy-egy ilyen buli miért szól már a kezdetektől az ivásról :-(
    Sajnálom, hogy nem igazán telt jól a hétvégéd - de örüljünk annak, hogy ma süt a Nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (2301)
     

Címlap

top