Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2009. augusztus 6. 14:4724701.

    Szia!

    Ragaszkodnak Hozzád a gyerkőcök, s ez igy nagyon szép.

    Nem fogsz unatkozni. Egy pizzázásra én is beneveznék, bár mi fagyizni voltunk kedden.

    Folytassam a gyogyót? ....-bofen? Nekem ma 2 no-spa +vizhajtócsomag úgy 7 óra tájt, majd 11-kor ujabb 2 no-spa, meg megittam egy jó erős kávét. Szép lassan abbahagyta.

    Nálunk ma de. volt egy kicsi eső, de mindjárt le is hült a levegő -bár addig is csak 25 fok volt-. Ezt szeretem.

    Éjjel 2x is felbéredtem, a nyakamban állt a viz.

    előzmény:
    tulipanfa (24690)
    2009-08-06  13:12
  2. 2009. augusztus 6. 14:4224700.

    Szép napot!

     

    A kávé éppen a legjobbkor jött.... ugyanis ma hajnalban a fejgörcs ébresztett - most csak baloldalas volt-.

    A süti? Éppen nekem? Amikor úgy is kövér vagyok?

    No nem bánom, kedvesen kinálod.... de meghagyom a délutáni kávémhoz.

     

    Nálunk esett de. egy kicsit az eső, de le is hült.... csak maradna még pár napig!!!

     

    Legyen Neked is szép napod!

    előzmény:
    mimoza1oo (24687)
    2009-08-06  08:07
  3. 2009. augusztus 6. 14:3724699.

    El tudom képzelni, hogy csodás beszólásai vannak.

    Nagyon szeretem az intelligens gyerekeket - no jó, a szeleburdiak is jó helyen vannak nálam.

    A szülők is éppen úgy örültek a Csicsinek mint Dorka?

    előzmény:
    katusom (24683)
    2009-08-05  23:35
  4. 2009. augusztus 6. 14:3424698.

    Szia Almuska!

     

    Kicsit túlzás amit írtál,vagyok amilyen ebben a korban lehet az ember,vannak nagyon szép nők akik nagyon távol állnak tőlem,de köszönöm....Sosem nyertem semmit,gondoltam egyregisztrálás nem kerül semmibe sem.A fodrászhoz azért elmegyek 1-1,5 hónaponta,de a kozmetikus 2x látott ez idáig.Az asztma miatt befulladtam illatoktól,így elkerültem nagy ívben a helyre pofozó szalonokat.Most is a mézes pakolástól köhögtem,pedig nem vagyok allergiás a mézre,így látatlanban én nem is mertnék rendelni dolgokat,azaz szaglással tesztelem,hogy bírnám vagy nem.Hová költözött a fiad?

    Lehet,hogy írtad már a lányoknak ,én viszont nem olvashattam,mert ez új számomra.

    Általában,ha az ember nem akar konfliktust,akkor a szavaddal élve más is bólogatójános szokott lenni,de néha elpattan egy húr.....Nem olyan régen vettem észre,hogy kevés a kenyerünk,így mennem kell a boltba.Nyáron a melegben nem szoktam kenyeret sütni,csak amikor már hüvösebb van valamivel ,azaz elviselhető a sütő melege,az meg még odébb van.

    előzmény:
    almuska2002 (24696)
    2009-08-06  14:17
  5. 2009. augusztus 6. 14:3324697.

     Szia Évike!

     

     Hogy vagy? Mit csinász mostanában,a tornát medkezdted?

    Nálunk mostanában  annyi eső esett,h a csobbogót is kikapcsolták mert kiöntöt, eláraztotta a parkot.

    Az este is olyan robbajjal jött a vihar az ég majd leszakadt. 

    Napközben kellemes a levegő,elmúlt az a nagy meleg.

    voltam ma bevásárolni,olyan jó idő volt lent..semmi kedvem  nem  volt feljönni a lakásba......

       Este a fiam "hazaagitálom"engem + engedjen egy kis sétára.....

    jó ötlet?

    Pihengessél,főzzél kukoricát,kényeztessed magad!!

     

    További szép napot kívánok! 

    előzmény:
    nagyszáju (24681)
    2009-08-05  22:46
  6. 2009. augusztus 6. 14:1724696.

    Szia Tulcsika!

     

     

    Örülök Neked,rég" beszélgettünk" .

    Biztos nagyon szép lettél az új frizuddal,bocsika ,Te mindig szép vagy .

    Gratula a szépség csomagodhoz!Kell a kényeztetés nagyon helyes,hogy a lányod rábeszélt .

    Máskor rábeszélés nélkül is ajándékozd meg magad ,egy kis ezzel azzal....

    Tudod...mert  megérdemled!!!!!!!!!!!!!!!

     Megvagyunk. A nyugtalanságát,nyugvását én már nem tudom mihez kötni....

    Nagyon szélsőséges,és a fizikai állapota is változó.

    Igyekszem követni ,én vagyok a bólogatósjancsi!

     

     Ketten maradtunk a fiam elköltözött ,több időm jut rá,most lessem a gondolatát.

     

     További szép napot kívánpok Neked!

     

     

    előzmény:
    tulipanfa (24693)
    2009-08-06  13:38
  7. 2009. augusztus 6. 13:5724695.

    Szia Mimóza!

     

    Örülök,h jól indult a napod!Ne enged,h elrontsák!

    Sétikálj naponta jót tesz a mozgás ,megmozgatja az izmaidat ,jót tesz a közérzetednek is.

    Bogyóka nélkül is lehet sétálni!

     Este,ha nem késő érkezik a párod együtt is sétálhattok.

    Lepd meg menj elé a buszhoz sétáljatok haza együtt! 

    Jobban fog esni a vacsika és a pihike is......... 

     

    Nagyon jó idő van nálunk,délelőtt voltam lent a boltba bevásárolni.

    Gyümölcsöt,joghurtot,kekszet a "babámnak" .

    Mégsem a foga fáj,hanem az inye és a szájpadlása (megvizsgáltam az este) kidörzsölte valami keményebb étek és afta lett a szájában.

    Szájöblögetőt használ és kamillát a gyulladásra.

    Én rendeltem!!

    Ezután csak a leapritott ételt adom,vigyázzok a "szájjára is"

    Szerencsére nem kell a szájsebészetre menni,megmarad az a pár foga,örülök,h így történt. 

     

    Nagyon rossz ,h a fiam elköltözött,nagyon megvisel,mindennap hazajön segít,de mégis ...

    Kettőnknek a főzés sem olyan,a páromat igyekszem elkényeztetni,magammal nem .......

    Fiam sose éhes mikor jön....Kimaradt a tök főzelék, a kápi ránk szárad a kenyér.... .Megöl a semmittevés,nem szeretek én munka nélkül lenni!

    Megyek felforgattom a házat!!! 

      További szép napot kívánok Mindenkinek! 

    Előtte iszok egy kévét .

    előzmény:
    mimoza1oo (24689)
    2009-08-06  11:43
  8. 2009. augusztus 6. 13:4424694.

    Szia!

    Nálunk is volt eső bőségesen,most már legalább látni is lehet a nyomát.Az éjjel a szél is feltámadt és kicsit jobb lett a levegő is a lakásban.

    A Bori által írt citromos álmot én már hónapokkal ezelőtt megcsináltam,szerintem írtam is róla,hogy milyen finom és nem kell sütni ami nem utúlsó szempont ilyenkor.Nem émelyítős akármi,egy nagy jénaiban csináltam meg és a fele ment a gyerekeknek.A két Krisztinának a legjobbakat kívánom névnapjukra jó egészséget mind a kettőjüknek.

    előzmény:
    mimoza1oo (24662)
    2009-08-04  07:31
  9. 2009. augusztus 6. 13:3824693.

    Szia!

    Mi újság?HOgy vagytok?Két napig kornyadoztam,még aludtam is délutánonként ami nálam ritka,mint a fehér holló,de az éjszakai elalvásom emiatt kicsit elcsúszott és reggel még bírtam volna aludni tovább is.Tegnap elmentem fodrászhoz,mert már nagynak találtam a hajam,ma pedig kényeztetésen voltam,nyertem egy kozmetikai akármit,amiben volt egy kis arc ez meg az.Még sosem nyertem,nem is akartam menni,de a lányom rábeszélt.Piacon is voltam utána,már nem volt paradicsomunk itthon,muszáj volt venni.Az időjárás változás és a hold miatt nem nyugtalanabb a férjed?

    előzmény:
    almuska2002 (24688)
    2009-08-06  09:32
  10. 2009. augusztus 6. 13:3424692.

    Szia Bori!

     

    Lehet,hogy elkerülte a figyelmeteket,de én ezt a citromos álmot már megcsináltam egy pár hónapja és biztosan áradoztam is róla akkor,mert isteni finom,magát a masszát máshoz is fel fogom használni.Már annyit akartam kérdezni,hogy használod az MBT cipőt?A véleményed érdekelne ,persze csak akkor ha használtad és jó volt vagy nem.

    A citromoshoz vissza térve,olvasgattam pár hónapja és ott áradoztak erről és még azon a héten meg is csináltam,nyeltük mint kacsa a nokedlit.

    előzmény:
    fb1955 (24660)
    2009-08-03  22:19
  11. 2009. augusztus 6. 13:2924691.

    Szia Kata!

     

    Minden kilónak örülni kell ami le megy az emberről.Rólam egy deka sem,de hogy is menne,mikor eszem rendesen,most ilyen korszakom van.Az hogy szakad időnként rólunk a víz,az nagyon jó!dolog!Méregtelenít a szervezetünk!Én már így fogom fel és ha ebben az állapotomban maradna,akkor maradjon így,ha lehet ez a kívánságom.Kevés napközbeni és éjszakai ami ugyan felébreszt,de kiürül a szervezetemből egy adag rossz ami nem kell oda.A mellettünk lévő lépcsőházban kezdték már a lépcsőházi ablakok cserélgetését,ami kemény meló,a régi elrozsdásodottat flexel kivágni ,kalapálnak rendesen ,utána pedig az új berakása.Ebben a hőségben ami volt keményen dolgoznak reggel 8 előttől délután 5-ig,ha az elkezdett munka nincs befejezva,akkor még tovább.Lassan hozzánk érnek....A lábad,hogy bírta ezt a sok munkát?

    előzmény:
    katusom (24685)
    2009-08-05  23:44
  12. 2009. augusztus 6. 13:1224690.

    Szia!

    Most értem csak ide,tegnap fodrászkodtam,utána múzeumban voltunk a gyerekekkel és utána pizzáztunk.Szóval unokamentes 2 hetem lenne,de ez nem annak igérkezik.Ma estére itt alszanak,a szülők kettecskén lennének,megünnepelnék a házassági évfordulójukat.

    Fejfájásra én csa Rub.....tudok bevenni,a többitől befulladok.Ha 1 nem hat,akkor bizonyos idő elteltével veszem a következőt.

    Tegnap elég sok esőt kaptunk,még a múzeumba is esőben gyalogoltunk,de a hőmérséklet már nagyon jó volt.A kiállítás után még megnéztük a mocsári ciprusokat is,amit a közelünkben bányászkodás közben találtak meg,ha jól emlékszem 8-at.Konzerválják ezeket és majd közszemlére lesznek téve.Talán ősszel kezdődnek a munkálatok,hogy megcsinálják az üvegbúrát ezeknek a ciprusoknak.

    előzmény:
    nagyszáju (24661)
    2009-08-03  23:33
  13. 2009. augusztus 6. 11:4324689.

    Szia Almuska, szépjóreggelt Neked is.....

     

     

    A kivánságod bejött, nagyon kellemesen kezdődőtt a napom, azóta is tart......Örülök a jó időnek, végre nem kell óránként lezuhanyoznom......

     

    Most jöttem megy a  fél órás sétámból, megfogadtam mindennap megyek egy kört...... mert mozogni muszájj.... elisfáradtam emberesen.....most olvasni fogok egy keveset....

     

    A párom reggel elment, este hálistennek jön.,..... az ebéddel készenvagyok, mármint maradt tegnapról, délután főztem, és sütöttem egy hatalmas oldalast....az kitart ma kelkápi lesz hozzá, holnap meg zöldbabfőzeléke készitek...

     

    Készen van a hatalmas piskótám, ha jönnek a gyerekek nekik is jut....

     

    Mi ujság Nálatok jól vagytok e.....puszika

    előzmény:
    almuska2002 (24688)
    2009-08-06  09:32
  14. 2009. augusztus 6. 09:3224688.

      Hellóka!!!

     

    Szép  Napot  kívánok  Mindenkinek !

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 6. 08:0724687.

     

     

     

    Szép jóreggelt Évikém......

     

     

       nagyon finom volt a desszert, a kedvencem, hozok most a helyébe egy pár szelet karamellás piskótát, kóstold, és edd, nem sajnálom tőled.......

     

     

    Jó a beszélgetés, és jó a barátkozás.......a legjobb, hogy van aki meghallgatja, ha problémánk netán bajunk adódik.....

     

     

       Kivánok Neked is kellemes szép napot

    előzmény:
    nagyszáju (24681)
    2009-08-05  22:46
  16. 2009. augusztus 6. 08:0424686.

     

     

    Vidám szép jóreggelt kivánok Mindenkinek

     

     

    Katusom, köszönöm szépen a jókivánságokat Krisztánák napjára..........

     

     

    A Krisztinám nagy élménybeszámolót tartott, de majd hozzák át a számitógépre áttet rengeteg fotót, és hozzák a viddót is , ilyenkor szokott egy finom ebéddel egybekötött délutáni  beszámoló lenni a családnak....az az igazi...

     

    Bogyókutya nagyon szomoruan ment el, örültem, mert igy láttam hogy nagyon jól érezte magát nálunk, még a kocsiból is visszanézett mielőtt beszállt volna hátulra....

     

    Már előre látom milyen nehezen fogok lemondani a felajánlott kicsi kutyáról, de muszájj, mert tudom milyen nagy lekötöttség....lenne.

     

     Nemes cselekedet egy ilyen öregedő kiskutyib befogadni........ de dicsérendő nagyon

     

     

    Ügyes és nagyon okos volt az az asszisztens hölgyemény aki tudta, hogy hová kell elhelyezni egy éjszakára azt a kis kövérkés idősődő kis kutyukát.........

     

    Jó helyre vitte, és nagyon jól számitott........

     

     Jó helyre került, és szeretve lesz........ a néni az égből, biztosan hálás, és megköszöni  Nektek..... a jóságot kedvence lehetett ez a kis kutttttty......

     

     

     

     Kellemes szép munkás napot, most lehet mert finom hüvös idő van.......azért pihenés is kell, mert gyorsan elmegy a nyár.....

    előzmény:
    katusom (24682)
    2009-08-05  23:27
  17. 2009. augusztus 5. 23:4424685.

    Szia Égike!

     

    Megkaptam a verset és nagyon szép.

     

     

    Ma teljes erőbedobbással nyaltam végig a lakásom mégsem végeztem. A melósok amikor elmentek nem győztem a fleksz büdös szagát kiszellőztetni. Holnap fgolytatom, ha már elkezdtem a csutakolást. Ablakot pucováltam . stb..... Nem kell ugye felsorolnom.

     

    Fogyás? Nálam eddig 5 kiló ment le. Csak a rengeteg ásványvizet vedelem, mert szakad rólam a víz ahogy dolgozom. Enni meg nem igen van időm, mert csak ugrok fel az asztaltól, hogy még mennyi tenni valóm van.  Nem is tudom mit főzzek holnap, lehet egy kis zöldborsó főzeléket, az hamar megvan.

    előzmény:
    égedelem (24671)
    2009-08-05  10:23
  18. 2009. augusztus 5. 23:3924684.

    Szia Almuska!

     

    Nem irigyellek, ismerem ezt a felállást.

     

    A pirospont beváltó hely tudod hol van??

     

    A szívedben. Mert lesz idő majd amikor ezeket a pontokat rendezgetni fogod és meg kapod lelked teljes békéjét érte.

     

     

    Én tudom

     

    A zenédet holnap meghallgatom hangossan mert most már mindenki alukál körülöttem.

    előzmény:
    almuska2002 (24680)
    2009-08-05  18:12
  19. 2009. augusztus 5. 23:3524683.

    Szép estét!

     

    Ha hallanád drága uncsim beszédét , bizony nagyon sokszor könnyes lenne a szemed, mert olyanokat mond hogy csuda.

     

    Ma felhívott és megkérdezte , hogy megkaphatja e a csicsi madárkát, mert azt ő nagyon szereti. Még a cumit is le tette és aludt is délután és ő jó kislány volt egésznap, csakhogy az apukája is látja mennyire szeretné a kis madárkát .

     

    Naná  , hogy elvihette hiszen kétnapig a játszó társa volt nálam ennek a türelmes kis madárkának.

     

    Büszkén vittehaza és nagyon sok puszit kaptam érte.

    előzmény:
    nagyszáju (24681)
    2009-08-05  22:46
  20. 2009. augusztus 5. 23:2724682.

    Szép estét!!

     

     

    Először is  hadd köszöntsem teljes szívemből a névnapját ünneplő

     

    Krisztináknak Krisztikéknek Kriszeknek

     

                            Nagyon Boldog Névnapot

     

    Olvasom épségben haza ért a leánykád , és Bogyó kutty is haza mehet a gazdijával.  Majd meglátod, hogyha meg lesz a kicsike kutyi akkor majd nem lesz  szíved azt mondani, hogy nem kell.

     

    Tegnap amikor haza vittük Dorkámat , nagylányom azt mondja , képzeld anyu van egy kutyánk. Na hadlátom, mondom én , és elém battyog egy kutyus, egy idősebb kövérkés kutyi.  Szelid szomorú szemével rám nézett, és elém ült egy kis simogatásért. Az állatorvos asszisztense kérte meg őket had legyen náluk egy éjszakára , és másnapra el viszi a menhelyre. Mivel elég későn volt amikor kapta a kutyit az aszisztens és nála nem maradthatott, a menhely meg már zárva volt. Gondolta addig el lesz a lányomék udvarán. Egy idős néni kutyija volt aki sajnos meghalt és árva maradt ez a kis jószág.

    Azt tudnod kell , hogy pár hónappal ezelőtt hunyt el lányomék buksija egy betegségben. Ez a kutty meg kiköpött mása a buksinak, még a fajtája is az. Na össze ült a családi kupaktanács lányoméknál mi legyen a kuttyal. Közössen azt mondták , hogy ne legyen elvíve a menhelyre, maradjon náluk.

     

    Nemes elhatározás mert egy idősödő jóindulatu kutyit fogadtak be, akit a menhelyen szét téptek volna az agresszívebb kutyák. Adnak neki még pár szép évecskét igazi családi szeretetben.

    előzmény:
    mimoza1oo (24679)
    2009-08-05  18:00
  21. 2009. augusztus 5. 22:4624681.

    Hahóóó!

     

    Ezt nem Neked küldtem, hanem a Krisztiknek!

    De ha már ettél belőle.....???? Váljék egészségedre.

    Jó is igy beszélgetni, barátságot kötni és fenntartani.

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24677)
    2009-08-05  17:46
  22. 2009. augusztus 5. 18:1224680.

    http://www.youtube.com/watch?v=tEY9vf1eorg

     

    Rózsit hallgattam,megnyugtat a hangja.

    Egerben lesz ,hétvégén!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 5. 18:0024679.

     

     

    Égike, kerestem a verset, amiről irtad hogy elküldted mailba.....de sajnos hozzám nem jött át......

     

     

    Mostanában kevés e-mailt kapok, reménykedem, hogy nem az én gépembe van a hiba....légyszives küldd át mégegyszer......tudod az e-mail cimemet.....???? még sose irtál nekem oda...puszika

    előzmény:
    égedelem (24671)
    2009-08-05  10:23
  24. 2009. augusztus 5. 17:5024678.

    Szia Mimóza!

     

    Régen "beszélgettünk" nem volt kedvem.  Van ilyen elfáradtam ebbe: az old meg,intézd el csináld meg, szereld meg,cseréld ki stb... és még kivülről is jönnek a gondok a távolabbi családtagok sem kimélnek.

    Mostanra megoldottam........ amíg nem jön más.

     

    Tegnap nagy csattogással,dörgéssel hatalmas borulat jött,szerencsére jég nélküli zuhé volt.

    Odébb 40- km rel   a jég elverte a termést,néztem ma a hírekben, szomorú.

    Ma reggel is esett még, a levegő nagyon párás lett ,nem szeretem .

     

    Olvastam a párodnak megszünt a munkahelye,már talált is másikat.

    Ez jobb lesz ,otthon aludhat a puha ágyikójában.Neked is jobb lesz többet lesztek együtt.

    Az éjszakázás +viseli az embert látom a fiam  mennyire fáradt az éjszakázás után,ő még fiatal(24).

    Felborítja a biológiai egyensúlyt

    Jön Krisztikéd?-   visszi Bogyókát ,majd alkalom adtán +látogatnak .

    Jó a nyomássa a "babámnak" egy gy.szer okozta.Elvették tőle.

    Most fáj a foga ,mehetet holnap beutalót kérni a szájsebészetre.

    Holnapután reggel kerekesszék,taxi(mentőt nem adnak,nem mentés ), Szóval megint old meg !  Megoldom......

    Zenéltem a héten,ebbe folytom a bánatom.

    A legjobbakat kívánom Neked!

     ww.youtube.com/watch?v=hpathqTCyOI&feature=related

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24673)
    2009-08-05  14:40
  25. 2009. augusztus 5. 17:4624677.

     

     

    Köszönöm drága kis Évicám a jókivánságokat, és milyen finomságokat küldtél........máris lopok belőle...

     

    Krisztikémnek megmutattam milyen aranyosak vagytok, és még nekik is küldtök jókivánságokat.....

     

    Azt mondta Mindenkit puszil, és örül hogy az ő szeretett Édesanyja ilyen kellemes társasággal tölti az idejét.........

     

    Tudja azért szeretek én a számitógép előtt üldögélni, és verni a betüket.....

     

    Igy igaz, szeretek itt lenni, és cseverészni Veletek.....

     

     

       Kellemes szép estét, finom hüvős a levegő.....puszi Mindenkinek

     

                             

    előzmény:
    nagyszáju (24675)
    2009-08-05  17:05
  26. 2009. augusztus 5. 17:1424676.

    Szia Katusom!

     

    Kicsit kimaradtam,igyekeztem utánna olvasni.Van" termés" jó csapat ez.

    Nagyon szép a Dorka ,gyönyörüek a szemei ,hasonlit nagyon Rád no és persze Lacusra  is.  Jól látom?

    A madarak is szeretik , egy igazi hölgy.Imádni való.

    Van  még a munka mamáéknál és otthon?

    A  családdal lesz  még időtök  egy kis nyaralásra? 

    Pihenjetek egy kicsit,mindjárt vége a szünetnek. 

    Nagyon sokat dolgoztattok ezen a nyáron,biztos fáradt vagy.

    Én fáradt vagyok a semmitevéstől ,szívesen segítenék neked! 

     

    Ma reggel esett az eső itt nálunk,most fullasztó meleg van.

    Renbbe a férjem nyomása ,egy gy.szer okozta .Elvettem,az orvossal is +beszéltem.Kaptam egy piros pontot ismét.

    Hol lehet beváltani megmondanád nekem? 

     Kellemes pihenést kívánok!

     

    előzmény:
    katusom (24648)
    2009-08-03  17:58
  27. 2009. augusztus 5. 17:0524675.

    Ládd-é milyen figyelmetlen vagyok?

     

    Amikor reggel lustálkodtam az ágyban, arra gondoltam, mennyi Kriszta/Krisztina ismerősöm van.

    A Te mindkét Krisztid eszemben volt....de megzavartak (amit roppant sérelmesnek vettem...

     

    Nagyon sok szeretettel kivánok mindkét Krisztinek sok boldogságot névnapjuk alkalmából....

    előzmény:
    mimoza1oo (24673)
    2009-08-05  14:40
  28. 2009. augusztus 5. 14:5124674.

     

     

     

    Szia Égike

     

     

    Végre már Te is a végére érsz, gratulálok hozzá.....

     

    Jól irtam Neked, mert az 55 év az még a fiatalokhoz tartozik, hu én amikor ennyi voltam, még a világból kiszaladtam volna...... felmásztam az almafára a Kislányomnál......igaz hogy akkor még nem volt ekkora az almafa mint most  szóv al legyél megelégedett, ilyenkor szokták azt mondani a 7o évhez közeledők, hogy óhhhhhhhh ha én mégegyszer 55 lehetnék, igy aztán becsüld meg nagyon ezt a szép kort......

     

     

    Hallod má éppen ideje hogy a végére érjetek, én aztán tudom mit jelent az amikor végre már nem jön senki, de senki és egyedül maradhatsz......ezt a pillanatot vártam én is , de teljes erővel.....nem számitott a nagy kosz, és a rendetlenség, csak végre egyedül...... nem kellett beterveznem a reggeli  dolgaimat, hogy időbe végezzek mindennel, mire megjönnek a szakemberek, embertelen volt.... az állandó készenlét, nem beszélve a többi mérgelődésről...

     

     

     Hát igen, mire végeztek, addigra a szünetnek is itt a vége, de legalább szép rendes otthonba jössz haza,, ennél jobb érzés csak egy uj unoka, hátmég kettő.,....

     

     Sajnos e-mailbe nem kaptam verset, hacsak nem ma jött át, mindjárt oda"hajtok" és megnézem....

     

     

    Pusszantyu, végre lassan pihenhetsz, ez az őrült meleg is elmult.....

    előzmény:
    égedelem (24671)
    2009-08-05  10:23
  29. 2009. augusztus 5. 14:4024673.

     

     

     

    Pusszantalak Almuska

     

     

    Nagyon örülök, hogy "látlak" régen beszélgettünk már....

       Köszönöm a Kislányom, Krisztinkém nevében, és a Párom kislánya kisKriszti nevében is a Krisztinák felköszöntését.......éppen most vettem egy hatalmas nagy cserepes  virágot, itthon volt hozzá kaspóm....... nemsokára jön a kislányom, éppen hogy csak volt időm kiszaladni......

     

    Nagyon nagy eső van nálunk, csak ugy ömlik , mintha dézsából............. már éppen ideje volt, és örülök, hogy előtte lenn voltam Bogyókával..... nemsokára könnyes bucsut veszünk, már nagyon összenőttünk vele.......de jó lesz ha elviszi a Kislányom....

     

    Mi ujság van Nálatok, régen voltál.....

     

     

    Kellemes szép napot, végre van egy kis hüvösség.....

    előzmény:
    almuska2002 (24670)
    2009-08-05  07:46
  30. 2009. augusztus 5. 11:5224672.

    Katusom!

     

    Könnyek gyűltek a szemembe Dorka kijelentésén.

    Annyira szeretheti Lacusodat, s annyi jóindulat, szeretet és kedvesség van Benne, hogy az kimondhatatlan.

    Mondtam én Neked már korábban, hogy olyan ez a pici lány, mintha a Lacus huga lenne.

    Sok erőt és kitartást kivánok Neked az otthoni munkákhoz IS!

    S mikor fogsz egy kicsit pihenni a sulikezdés előtt?

    előzmény:
    katusom (24667)
    2009-08-04  23:12
  31. 2009. augusztus 5. 10:2324671.

    Sziasztok!

     

    Mimoza, a múltkor valamelyik nap fiatalnak neveztél, nagyon kedves tőled!!! Januárban voltam 55!...

     

    Katusom! Gyönyörű a kis unokád, nagyon  megölelgetném, olyan aranyos a kis pofija. 

    A felújításból már nekem is nagyon elegem van,  végre a redőnyök is a helyükön vannak, az is egy csomó por volt, tegnap szigetelték a padlást, újra minden tele lett hungarocell golyócskákkal. Ma  teszik rendbe az üvegtégla falat és szegélyezik a teraszokat aztán utána végre magamra maradok már...és két hét múlva vége a szünetnek.

    Tegnap küldtem neked egy szép verset mailben, tetszett?

     

    Bori, minden elismerésem a fogyásért, nekem még ebben a nagy melóban sem sikerült.

     

    Na, megyek ebédet főzni aztán  délutántól talán végre takaríthatok mindenhol.

     

    Szép napot mindnyájatoknak, akik idejöttök még beszélgetni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. augusztus 5. 07:4624670.

    Jó reggelt  Mindenkinek!  Boldog Névnapot  kívánok a Krisztináknak ,Krisztikéknek, Krisztiknek!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. augusztus 5. 06:3224669.

     

     

     

    Szép jóreggelt Borikám.....

     

     

    Nagyon kitartó vagy, hogy igy sikerült lefogynod 2,5 kg-ot, nem kis dolog....

     

    Azon csodálkozom, hogy csak ennyit, hiszen állandóan salátázol, és tornázol, sportolsz.....

     

    Ez az andi oldal nagyon klassz, érdemes benne csemegézni, majd jön a tél, és akkor még jobban kell a süti, legalábbis a páromnak....

     

     

     

    Nekem persze nem hiányzik, de van ugy hogy csak éppen megkóstolom a készitményemet, és  ő kétszerre elviszi a munkahelyére, jó ott eleszegetnie,  könnyü bekapkodni egy-egy szeletet.....persze van neki a dobozába kivillája  mert nem lehetne állandóan kezetmosni......sajnos nincs az a helyzet.....

     

     

    Hogy van a fejencsed???? remélem gyógyulgat, és a hajadból nem égett le sok  szerencse hogy nem jártál még rosszabbul....... egyre jobban kell vigyáznunk.....

     

    Most örülök igazán hogy a mosogató közvetlen a gáztüzhely mellett van, igy ha megpörkölődik valami, akkor azonnal betudom dobni a folyóviz alá......bár én nehezen férnék bele....

     

     

    Kellemes szép napot Mindenkinek, jó lenne ha ilyen maradna, mint most van, hüvős, és finom...

     

    Hozom a kávédat, már éppen ideje ......... régen kávéztunk együtt.....

    előzmény:
    fb1955 (24665)
    2009-08-04  21:43
  34. 2009. augusztus 5. 06:2424668.

     

     

    Szép jóreggelt Kislányok szia Katuli

     

     

    Annyira sajnálom, hogy igy megy az egész nyarad el, csak a munka , csak a munka......

     

    Nincs kedved felkapni az unokádat egyik nap, és ellátogatni hozzám.....  egy kellemes Pesti kirándulás lenne Nektek, illetve leginkább talán Neki.... szép környezet, és egy nagyon klassz játszótér közelében lakom, elsétálhatnánk oda is...... gondold meg...hátha kedvet kapsz hozzá, szivesen látnálak Benneteket egy finom ebéddel.....és persze sütivel is....

     

     nagyon aranyos lehet a kis uncsid, főleg ilyen bemondások, látszik nagyon szereti ezt a kis fiókát.....

     

    Jó lesz a fürdőszobád átalakitása, meglásd, az ember teljesen felujul ha a környezete is azt csinálja......olyan jól érzem magam itthon, bár eddig is szerettem az otthonomat....

     

     

    Végre Krisztikémék tegnap átlépték a határt, olyankor azonnal felhiv....boldogan, vidáman kiegyensulyozott, hallatszik a hangján......alig várja hogy lássa a kis Bogyó kutyuját,  talán még joban mint minket.......

    Rengeteget hizott a kis eb.....pocakosodik.... alig megy rá a kis hámja....

     

     bár forditva kellett volna irnom, de a kisKriszti is nagyon jól van az ikreivel, de azt mondja nagy nevetve, hogy dagadok, lassan olyan leszek mint egy  BUTTHA  szobor...... nehéz a teher, de aztán annál nagyobb lesz a boldogsága.....biztatjuk persze...

     

    Ma elbucsuzunk a kis Bogytól, persze ha menni akar  mondtam is a Lánykámnak, lehet hogy nem is akar elválni tőlünk, hiszen itt olyan nagy kényelme van...... és nincs egyedül egész nap.....erre a felelet.....

     

         KAPHATTOK EGY KISKUTYT A KETTŐBŐL......

    AZÉRT ANNYIRA NEM KEDVELTEM MEG, HOGY UJRA NEKIKEZDJEK

     

     

     

     Kellemes szép napot Mindenkinek

    előzmény:
    katusom (24667)
    2009-08-04  23:12
  35. 2009. augusztus 4. 23:1224667.

    Szia Mimózi!

     

    Nagyon aranyos a pocakos képe a kis Krisztikének.

     

    Köszi a dicsit uncsikámra, ma egy kicsit össze kötöttük a bajszunkat egy pillanatra, de amilyen gyorsan össze kaptunk olyan hamar kibékültünk. Ha hallanád miket tud beszélni, állandóan csacsorog, de milyen kedvesen azt elmondani nem lehet.  Nagyon rossz éjszakája volt, de nem is csodálom, hiszen irtó randa volt az elmúlt este. 

     

    Látod én is azt mondom, aki akar az talál munkát.

     

    Nem elég nekem a mamáéknál a felfordulás most még idehaza is meglesz a holnapi nappalNagyon elegem van az egészből. A nyaram el megy tisztára úgy , hogy csak a meló és meló.Ez a két nap uncsómmal csupa felüdülés volt, hiszen rá értem a kölykökkel foglalkozni. Bár Lacusom vissza húzódik ha Dorkám itt van.

    Gondold el azt mondta a kis leányzó a fiókámnak, hogy szívessen lesz a kistestvére amíg itt van nálunk.

     

    Gondolhatod Lacus mennyire le lepődött.

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24664)
    2009-08-04  15:12
  36. 2009. augusztus 4. 23:0024666.

    Hellóka!

     

    Szép estét!

    Végre ide keveredtem a gép elé. Most már tökéltessen elegem van az egész felfordulásosdiból.

     

    Nagyon jó oldalt tettél fel, bele kukkantottam.

     

    Holnap idehaza lesz rumli. A fürdőszobai fűtés szabályozást csinálják meg, mert a pályázatot elfogadták és mostanra lett aktuális. Még talán az a jó, hogy nálunk kezdik, legalább hamar túl leszek rajta, Na de így most a fürdőmben is lehet tatarozni. Már úgy is aktuális volt a mennyezet kifestése, mert az oldal falak még a házgyári takarást bírják. Másra nem telik, pedig jó lenne ha felujjíthatnám ........sajna nem megy nincs energia rá.

    Kisunokám is ma ment haza, és ő aztán teljes egészében lefoglalt.

     

    Akkora vihar volt tegnap este, hogy teljessen be ázott az erkélyem. Úgy rángatta a szél a redőnyt, hogy szinte félelmetes volt. A felettünk csapkodó villámokról és dörgésekről már ne is beszéljünk.

    előzmény:
    fb1955 (24665)
    2009-08-04  21:43
  37. 2009. augusztus 4. 21:4324665.

    Szia! Sziasztok!

    Örülök, hogy tetszik az "Andi konyhája", azt hiszem én is kipróbálom néhány receptjét. Mostanában az eddigieknél is jobban visszafogom a süti-gyártást, nemcsak a meleg miatt. Mindketten leadhatnánk pár kilót, jobb, ha nincs itthon kísértés.

    Ma nagyon sportos voltam, reggel tenisz, délután úszás. Amikor hazaértem, felálltam a mérlegre, és már "csak" 5 kilót szeretnék fogyni (2,5-t sikerült bő 1 hónap alatt). Meg is jutalmaztam magam, a saláta vacsorához megittam egy doboz sört, mert rettenetesen szomjas voltam. Utána már nem mértem meg magam!

    Azt hiszem, az esti Pilatest kihagyom, és kivételesen éjfél előtt lefekszem, már most ásítozom.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát!

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24663)
    2009-08-04  15:07
  38. 2009. augusztus 4. 15:1224664.

     

     

    Bori csodálatos oldalt találtál nekünk "Andi konyhája" csak belekukkantottam, és látom milyen gyönyörü sütikék vannak benne......már elis mentettem a kedvencekhez.....

     

     

    Keresgélek majd benne....köszi puszi

    előzmény:
    fb1955 (24660)
    2009-08-03  22:19
  39. 2009. augusztus 4. 15:0724663.

     

     

    Csak örülni tudok én is annak hogy nem kell éjszaka egyedül llennem, mert ha itthon van, lényegesen  nyugodtabban alszom........és persze neki sem mindegy, hogy puha ágiykóba, avagy kemény széken tölti az éjszakáját.....

     

    Még várjuk vele, hogy válik be ez a hely, nem biztos hogy sokáig tart.....bár ugy lenne.....

     

    Kellemes az időjárás, jó lenne ha egy jódarabig igy maradna.....

     

    Bár nekem különösebben gondom nincsen vele azon kivül hogy izzadok mint egy lovacska....

     

    Biztosan ez a sütike finom amiről irtál, majd megnézegetem magmnak.....

     

        Kellemes szép  napot Mindenkinek és szép estét...

    előzmény:
    fb1955 (24660)
    2009-08-03  22:19
  40. 2009. augusztus 4. 07:3124662.

     

     

     

     

    Szép jóreggeltre ébredtünk csodás vihar volt az éjszaka és végre zuhogott az eső is.....

     

      Mindenkinek kellemes szépjóreggelt kivánok.....

     

    Tulcsikám, melyik az a jó ötlet amit irtam, talán hogy a  liszt helyett olajozzuk be a lapot és ugy szaggassuk ki a fánkot...... nagyon jó, mert az olajod teljesen tiszta marad.....

     

    Nagyon finom lett a fánkom, a Párom becsomagolt magának egy hatalmas nagy dobozt, hozzá vitt egy literes csatosba almakompotot, 1 üveg vizet,  azt mondja hus nem kell neki....érdekes hogy inkább édesszáju, azért is sütök én ennyiszer....  sajnos nekem nem hasznos, de nem is magamnak csinálom, neki meg jóljön...

     

    Ez a fánkreci a legjobb eddig amit ismertem, és én apró kis minifánkokat csinálok, amit egyszerre belehet kapni.....a munkahelyén nem ér rá harapdálni, ezért van igy....

     

    Remélem azért a kislányodéknak jobb idő lesz a Balatonon, de itt nálunk nyugodtan tarthatja ezt a hüvösséget ami most van, teljesen fel van minden üdülve az éj. vihartól....

     

    Igen ezek az almák hamar romlanak, azért is csináltunk egy nagyvejling kompotot, igy isteni finom, kevés cukor van csak benne.....

     

     

     

     További szép napot Mindenkinek szaladok ki a piacra 5 percre van tőlünk.....

    előzmény:
    tulipanfa (24659)
    2009-08-03  19:56
  41. 2009. augusztus 3. 23:3324661.

    Nekem meg kell gondolni, hogy mikor mosok hajat, mert ahhoz kell egy kissé jobban hajló derék is. Van, hogy hiába tervezem be, pár napig halasztgatni kell, mire a derekam alkalmassá válik.

    Milyen bogyót vettél be? Most nagyon gyűjtöm a lehetőségeket, mert valami komoly is kell a no-spa mellé.

    Én is takaritottam. De csak a szőnyegmentes helyiségekben.

    Most hüvös szél fúj, -korábban sokkal erősebb volt- jó lenne, ha lehülne a lakás.

    előzmény:
    tulipanfa (24656)
    2009-08-03  19:13
  42. 2009. augusztus 3. 22:1924660.

    Sziasztok!

    Alig győztem végigolvasni a délutáni termést, örülök, hogy így belelendültetek az írásba!

    Végre Katusom is előkerült, hihetetlen, hogy mit melózik ebben a kánikulában. A kis Dorka gyönyörűséges nagylány lett, amióta nem láttuk!

    Anikó! Örülök, hogy a férjed ilyen hamar talált magának új munkahelyet, jó, hogy ezentúl nappalos lesz és nem kell az éjszakákat házon kívül töltenie.

    Tulcsika és Évi! Reméljük, már nem tart soká a kánikula, ami a gyakori fejfájásotokat okozza. Nálunk a férjem szenved ilyenkor a fejfájástól, nekem szerencsémre csak melegem van. Meg hőhullámaim.

     

    Találtam a neten egy üdítő "Citromos álom" nevű édességet, ami percek alatt elkészül, és nem kell sütni: http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=29851732 Nekün k nagyon ízlett, ma este csináltam meg másodszor, persze kettőnknek csak fél adagból. Esetleg próbáljátok ki!

    Mindenkinek szép estét, jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. augusztus 3. 19:5624659.
    A fánkot leírtam Tőled,finom is lett,már többször  készítettem a géppel a dagasztást a fánknak.Montál egy jó ötletet,a héten fogok is csinálni,túl sokat pihent már a gép.....Amíg jól érzik magukat a kicsik a pocakban,maradjanak csak bent,hiszen a meleg mindenkit megvisel és reménykedjünk,hogy valamit majd csak csökken már a hőség.A lányommal beszéltem telefonon/pomázi/a Balatonon vannak,már látni,hogy alakulóban valami eső féle.Dorka már bátrabban bemerészkedik a vízbe és a fejét is alá meri már dugni.Most kiélvezik a nyarat,a másik nagyszülőkkel is ott nyaralhatnak,csak most az északi parton.A szomszédunknak van nyári almája,panaszkodott,hogy hamar romlásnak indult,lekvárt csinált belőle,mert sok volt a fán,annyit nem tudtak volna megenni.Adott nekünk is,kellemesen hűsítően hatott az íze.Ilyesmi "alkatrészekből"szoktam magunknak levest csinálni keverve pulyka zúzával.Nyam-nyam,már enném is....
    előzmény:
    mimoza1oo (24657)
    2009-08-03  19:39
  44. 2009. augusztus 3. 19:4924658.

     

     

    Szia szép jóestét Katulikám....

     

     

    Teljesen odavagyok, a kicsi Dorkád hogy milyen gyönyörü kislány lett....... persze ő régebben is nagyon kedves aranyos volt, de most nagyon megszépült, és tudod hogy teljesen rádhasonlit......a haja is ilyen erősszálu mint a tiéd...... szinte mintha Lacusodnak kistesója lenne......

     

    Szerintem a Lányocskád az ő anyukája anem hasonlit igy rád mint a kisunokád........

     

     Nem tudok betelni vele........nagyon kiváncsi vagyok a Párom kisunokájára  mindkettőre......alig várjuk, de persze drukkolunk mi is hogy maradjanak minél tovább a jól bevált helyükön....... kisKriszti is mindent megtesz ennek érdekében, egyem meg a kis zuzáját......nagyon aranyos kislány....

     

    Kicsit elmaradtál Katusom,  mert a Párom holnap reggel már be is kezd az uj helyén........ nem volt itthon sokáig, de ezeket a napokat nagyon jól töltöttük, minden fontosat megcsináltunk, mintha éreztük volna hogy nem lesz hosszu a szabadság....

     

    Az első telefonra felvették, reggel már kezd is 7-kor.... de csak nappalra megy nem jó az éjszakázás, nagyon örülök neki, mert nekem sem volt jó itthon egyedül.......meg neki sem...

     

     

    De jó hogy már teljesen a végefel  tartotok, megértem, mert én is benne voltam nyakig...... most kezdek már megnyugodni, de azért még mindig vannak kisebb dolgok, rámolások......

     

    Hát a kis kuttyunk nagyon aranyos, nem akarom tulságosan megszeretni, mert már felvan ajánlva egy pici kutya nekünk.....de nem akarom ujra lekötni magam.....

     

    Jó husban van a kis Dorka, csodaszép kislány...... gratulálok hozzá......még majd szépségkirálynő lesz pár év mulva......

     

     

    Hüvösebb estéket, és hideg éjszakát Mindenkinek

     

     

    előzmény:
    katusom (24648)
    2009-08-03  17:58
  45. 2009. augusztus 3. 19:3924657.

     

     

     

    Szia Tulcsika

     

     

    Nem teszek én bele ecetet, és semmi mást sem, minek?????

     

    Nem kell hogy elálljon, megeszi a párom elég hamar, meg elhordja a munkahelyére...... elég gyorsan...

     

    kisKrisztinek fiu-és lánykája lesz, érdekes, mert semmi más nem hizott rajta, csak a hasa.....küldött olyen képet is amit hátulról készitett, és azon nem is látszik hogy áldott állapotban van, méghozzá kettő magzattal..... érdekes...

     

    Jót aludtál, örülj neki, mindennél többet ér...

     

    A párom is végigaludta a ma délutánt, holnap rerrel megy az uj munkahelyére.....nem volt itthon sokat, 1-én mondtak fel neki, és ma már meg is volt az uj munkahelye.....

     

    Én azt tartom, aki dolgozni akar, az talál magának.....csak kifogások vannak....

     

    Finom a sárgadinnye, mi is nagyon szeretjük....

     

    Ma huslevesünk volt, és csináltam hozzá kis minifánkokat, azt is a géppel kevertetem, és kelesztem, olyan hamar készen lett.....és nagyon finom, már be is pakolt magának holnapra....... rengeteget visz mindig....hiába egész nap enni kell valamit.....

     

    Nagyonfinom almakompotot csináltunk, mert nagyon romlott az alma, igy megfőztük, jól befüszerezve..... azt is visz egy üveggel.....Hust nem kiván, igy csak finomságokat visz amit szeret....

     

    Este már itthon fog vacsizni, és várja a husleves, ami kacsaszárnyból készült, azt is lerághatja....

     

    Kellemes szép estét, és hüvős éjszakát....

    előzmény:
    tulipanfa (24652)
    2009-08-03  18:54
  46. 2009. augusztus 3. 19:1324656.
    Hajat azt mostam reggel amikor haza jöttünk a tótól,mert nem tudtam,hogy milyen hetes rendszerben dolgozik a fodrász,de ilyenkor többször szoktam hajat mosni,hiszen többször is leizzad az ember.A fejemre nekem gyogyót kellett bevenni,mert ha nem vettem volna,akkor aztán megnézhettem volna magam fájásilag.Olyan nagyon lustulós napom lett a takarítás után,régen aludtam délután,remélem az éjszakám azért nem kukorékolós lesz emiatt.
    előzmény:
    nagyszáju (24655)
    2009-08-03  19:03
  47. 2009. augusztus 3. 19:0324655.

    Igen, sőt a tüdőgyulladás elleni is éppen az idén lesz esedékes.

    A tüdőgyógyászom külön felhivta a figyelmem az infl. - és tüdőgyulladás ellenire. Akkor még nem volt ez az új vírus.

    De ettől függetlenül lesz egy új immunerősitőm is.

    Ha jár a biztositótól pénz, akkor kell érte menni.

    Éppen az előbb néztem a köpönyeget, holnapra már esőt is igér.

    Talán jobban is fogjuk érezni magunkat, ha nem lesz ennyire meleg. Nekem ma újból fájni kezdett a fejem.

    Nekem csak hajat kell mosnom ma. Már nem halaszthatom. Tegnap este csak lekezeltem. Meleg.

    előzmény:
    tulipanfa (24653)
    2009-08-03  18:58
  48. 2009. augusztus 3. 19:0224654.

    Szia Kata!

    Hihetetlenül hasonlítanak a gyerekek egymásra és persze Rád!Olyan,mintha a sajátod lenne,annyira hasonlít Lacusodhoz.Igazi kis Hölgy lett Dorkából,hihetetlen,hogy mennyire megy az idő a gyerekek felett.

    előzmény:
    katusom (24648)
    2009-08-03  17:58
  49. 2009. augusztus 3. 18:5824653.

    Ezt az új vírus elleni injekciót beadatod?H1N1-re gondoltam.

    Kicsit villamosozni és buszozni kell a kórházba.Utána megyek a biztosítóba,a törött lábam újjára kérek egy kis manit.....Nyertem egy Orifflame csomagot is,amit holnap megyek átvenni.Mivel holnapra már kicsit hűvösebb időről beszélnek,pont jó lesz mászkálni.Ha megoldható a későbbi időpont a sószobába,akkor szerdán pedig fodrászkodom,megnőtt a hajam és már zavar.

    előzmény:
    nagyszáju (24651)
    2009-08-03  18:46
  50. 2009. augusztus 3. 18:5424652.

    Szia!

    A kenyér formájából gondoltam,hogy gépi és hogy ebben a melegben nem kapcsolod be a sütőt.Ecetet vagy aszkorbinsavat nem teszel bele?BL 8o-as a liszt ?Mióta ilyen hőség van nem sütök kenyeret,de gondoltam,hogy a gépit meg kellene sütni,az nem jár meleggel.

    Valóban hatalmas hasa van Krisztinek,elől vannak a gyerekek elhelyezkedve.A lányomnak teljesen más a hasa,Ő szélesedik kifelé és még a púpja is normális állásban volt.A szomszéd fiatal asszonynak is ilyesmi a hasa,talán még hegyesebb,kislányt várnak,kb.2 hete van még.

    Sóterápiára már régen szerettem volna menni,mert annak idején nekem használt.Olyan ki-be járós menet lesz,befeküdni nem akarok,minek?A z Uh-ra minden évben mennem kell,ellenőrzés.Kicsit fájt a fejem,ledőltem és valamikor a tv-n elaludtam.Arra ébredtem,hogy a férjem zörög az ajtón,azt sem tudtam,hogy milyen nap van és hogy reggel vagy este van-e.Kérdeztem is ,hogy most lekéstem az orvost?Most aztán kíváncsi vagyok,hogy lesz -e éjszakai alvásom.Sárgadinnyét ettünk a férjemmel nasinak,isteni íze volt.Akkor Ti most ebben és a következő hónapban bővülő családra vártok

    előzmény:
    mimoza1oo (24646)
    2009-08-03  15:57
  51. 2009. augusztus 3. 18:4624651.

    A tisztálkodásunk és a lustálkodásunk ellenére!!!

    E kettővel pedig már olyan egészségesnek kéne lennünk, mint a makk.

    Ha helyben van, akkor nem gond, vagy közel.

    Tapolcán is volt pár ,,beteg,, aki bejárt.

    Igen, az unokák! Csodás is értük halsztani a kezelést....ők is nyujtanak nekünk egy fél gyógyulást.

    előzmény:
    tulipanfa (24650)
    2009-08-03  18:37
  52. 2009. augusztus 3. 18:3724650.

    Valami nagyon nem stimmel akkor,ha tisztálkodásunk ellenére még betegek is vagyunk!

    Bejárni fogok a kórházba,mert a szanatóriumot bezárták.Holnap majd többet tudok már,a lányom ment időpontért amikor ott járt.A gyerekek miatt csúsztattam a bejárást,mert már júniusban megkaptam a beutalót és féltem,hogy lejár és ismét mennem kell a javaslatért.

    előzmény:
    nagyszáju (24644)
    2009-08-03  14:25
  53. 2009. augusztus 3. 18:3624649.

    Anikó!

     

    Csodás nagy pocija van a kisKrisztinek, de úgy jó, ha odabenn nőnek meg a Picurkák, s talán addigra nem is lesz ennyire meleg.

     

    Kértem a Zapit, hogy csináljon rácsot a 2 leggázosabb ablakra, hogy tényleg egész éjjel nyitvalehessenek s én is nyugodtan tudjak aludni. Eddig még semmi. Pedig tény, hogy az éjszakai alvás a legfontosabb.

     

    Kérsz szúnyogot? Küldhetek, nagyon szívósak, biztosan kibírnák a csomagolást és szállitást. Az előbb 2 zümmögött körülöttem, egyiket elkaptam de a másik eltünt. Majd jön még békára úthenger! Csak kapjam a karmaim közé.

     

    Ha nem lesz ennyire meleg, akkor én is jobban fogok tudni aludni.

    előzmény:
    mimoza1oo (24647)
    2009-08-03  16:04
  54. 2009. augusztus 3. 17:5824648.

    Szia Mimózi!

     

    Maradjanak is a pocaklakók ebben a melegben a helyükön, főleg ha még nincs itt az idejük.  Ekkora hőségben igen nehéz a kis bébikkel bánni, hiszen nem csak az anyukájuk lesz a hőségtől nyűgös hanem a kicsikék is.

     

    Apikáddal meg pihizgessél sokat , ha már nem mehet dolgozni. Szerintem bármennyire is jó volt neki ez a munka azért biztossan elfáradt tőle.

     

    Mi a mamáéknál a hétvégén ablak pucoválásban voltunk és a padlopón is le van öntve. A hétvégén rakhatjuk a laminált padlót is.

     

    Látod a kis kutty nak mennyi esze van, hogy hüssöljön ebben a melegben.

     

    Irtózatos a hőség. Kis Dorkám itt van nálam , most én vagyok a soros a vigyázásban.

     

    Boldogan segít a madár szelidítésben, és a kukorica evés is nagyon megy nála.

    előzmény:
    mimoza1oo (24647)
    2009-08-03  16:04
  55. 2009. augusztus 3. 16:0424647.

     

     

    Szia Évike

     

     

    az előzőekben irtam tulcsinakk hogy hazaengedték a kórházból kisKrisztit, nayon jó a gyerekek helyzete, és lehet kihuzzák a végéig......rendes kis gyerkőcők..... nézd meg mekkore hasa van szegénykémnek....éppen elég lehet cipelni Neki....

     

    Bogyókám is jól birja magát,  jön-megy és állandóan eszik.....mindent amit odakotrok neki....csak inni nem akar...pedig a tejet szereti....és mindig öntök dobozosat, ami nem alszik meg a táljába....

     

    Jó lenne, ha tudnál aludni éjszaka, mert akkor töltődünk fel igazából, és birjuk ki a másnapot......

    Reggel nálunk is csodafinom volt az a léghuzat, és gyorsan kihütötte az egész lakást......aztán a tuloldalon gyorsan lehuztam, mert máris pislákot felfelé a napsugár....

     

    Hálistennek én még mindig jól alszom,  csak egy ablakot hagyok redőnyfelhuzásosan, mert levegő az kell. és rács van rajta, a másik széles redőnyt azt lehuzom.......  van fel sem ébredek egész éjjel.....és este legkésőbb 9-kor már alszom.... hát szerencsés vagyok....

     

    Nekem is be kell jelentkeznem hasi ultrahangra, de nem akarok ebbe amelegbe menni......majd telcsizek, vajjon mikorra adnak időpontot......lehet akkor már nem is lesz meleg...

     

    Érdekes hogy nálunk nincs szunyod, pedig eddig lehuzogattam a szunyoghálót is, de akkor lényegesen kevesebb levegő áramlik be...... megprobáltam, és egyszem szunyog sincs akkor sem ha nem huzom le....

     

        Sajnálom hogy ti ugy el vagytok lepve..... pedig itt is rengeteg a zöld, és este reggel locsolunk....

     

    Pusszantyu Neked, és kivánom aludj jobban és többet.....végre

    előzmény:
    nagyszáju (24639)
    2009-08-03  12:01
  56. 2009. augusztus 3. 15:5724646.

    Szia Tulcsika

     

     

    Régen beszélgettünk, olvasom milyen sok baj van a házadtáján.....

     

    Ilyen melegbe sajnos minden előjön.....én azt modnogm ha nem muszájj ne menjünk sehová, csak a hüvös szobába, többször jó langyos zuhanyt venni, lustálkodni, finom gyümölcsöket, könnyü ételeket enni, és nem törödni semmivel. - persze amennyire lehet - én könnyen vagyok, mert csak ketten vagyunk, és ha nem akarunk ki sem nyitjuk az ajtót.....csak lustizunk

     

     

    Várjuk az ikreket, a kisKrisztit - Páromnak kislányát - ma reggel berendelték a kórházba bennmaradás végett.... de hazajöhetett, mert teljesen rendbe van - és mondják van még ideje, lehet  ki is várja az idejét..... nagyön örül, és mi is vele együtt.... hatlmas hasa van, lehet ideteszem ugysem tudja senki hogy ki ő, hiszen fej nélküli képet csinált direkt.....

     

    A kis Bogyo kutya ikreit is várjuk, ő szept elején fog elleni két kiskuty van benne, azokat nevelgeti....olyan ügyes, hogy már nem fekszik a hasára, hanem a konyhakövén oldalra ugy hogy a hasa a konyha oldalcsempéjének nyomodik...... igy aztán hütődik is....

     

     Gépi kenyeret sütök, de a géppel csak kikevertetem, és megdagasztatom, és kikent jénaiba teszem át, ott mégegyszer felkel, és ugy be a sütőbe, forró levegőn, 18o fokon 45 percig sütöm...... itt a reci...

     

    3 dcl. langyos viz, 3 dk élesztő /élő/ teáskanál só, és ugyanannyi cukor... 5 dekányi vaj, vagy Ráma és végül fél kiló sima liszt.....

     

    Ha kicsit keménynek érzed, kicsi viz, ha nyulós akkor pedig egy kevés lisztet keverés közben......

    Légkeverésesre teszem a sütöt, ugy nem kell bemelegiteni....előre...

     

    Kellemes szép napot Mindenkinek

    előzmény:
    tulipanfa (24640)
    2009-08-03  12:42
  57. 2009. augusztus 3. 15:0324645.

    Sziasztok, Topictársak!

     

    Látom, szenved mindenki a melegtől...nem baj, januárban majd fázunk és  a gázdíj fűt bennünket!

     

    Szombaton  egész nap takarítottam és főztem, mert tegnap meg Bp-n voltunk a gyerekeinknél. Az autóban a légkondival jól lehetett bírni.

    Hazafele meg akartunk állni a Balcsin, de akkora volt a tömeg még 6 óra körül is, hogy kilométereken keresztül nem találtunk parkolót, így ki se tudtunk szállni... Nagy élmény volt...utána még egy dugóba is belefutottunk, szerencsére csak 5 percet álltunk.

     

    Ez a hetem még bőven rámegy a takarításra, meg különböző ügyintézésekre, hiszen 5 hétig alig mozdultam ki a házból.

     

    Szép napot, hűs, árnyékos szobát mindenkinek!

    Megyek, várnak az ablakok!Még visszavan néhány....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. augusztus 3. 14:2524644.

    Néha nagyon nehéz összehozni mindazt, ami nekünk jó lenne vagy kellene.

    Ez a sóterápia bentfekvéses vagy csak be kell járnod?

    Nekem a tavalyi tapolcai barlangkúra nagyon jó volt, ill. maga a levegő, de a betegtársak..... már nem tudom tolerálni.

    Nálunk nem volt és nem is lesz az idén szúnyogirtás, igy marad a ,,csapkodás,, mert a bekenős/befújósokat nem szeretem. Egy kicsit melegebb van akkor úgy érzem, hogy megfulladok -nem lélegzik a bőröm-.

    A tisztaság fél egészség.....(tudjátok-e gyerekek? Ha rendszeresen tisztálkodtok ritkán lesztek betegek.) meg a lustaság is fél egészség.... akkor miért akarsz Te orvoshoz járni?

    Én is álmos vagyok, de nem fekszem le.

    előzmény:
    tulipanfa (24643)
    2009-08-03  13:11
  59. 2009. augusztus 3. 13:1124643.

    Gondolom ha most kérek az Uh-ra ,akkor október körül csak mehetek vizsgálatra,vagy nem.Ez a só terápia 3 hét,a lányom csak 2-ig van szabin,tehát ebben a hónapban is gond lenne,szeptemberben a férjem szeretné ha elmennénk 4 napra a Berekfórdőbe,tehát utána már csak október jöhet szóba.Majd holnap kiderül,hogy a főnővér mit szól ehhez.A sólémpát én is használom,ezt kiegészítésnek szánnám,régen voltam ilyenen,akkor használt.

    Itt a városban volt szúnyogírtás,este nem mászkáltam már sehová sem idáig a meleg miatt,így nem tudom,hogy van-e,de a gyerekek sokáig szoktak az udvaron még játszani,mondták volna,hogy van szúnyog.Azért lehet,hogy egy korty kávét sok tejjel inni fogok,mert már a látásom is homályosodik,valószínű meg kellene mérni inkább a vérnyomásom,de most arra is lusta vagyok.

    előzmény:
    nagyszáju (24642)
    2009-08-03  12:58
  60. 2009. augusztus 3. 12:5824642.

    hali!

    Én csak pár hét haladékot szeretnék kérni....de ha addig nem megyek, akkor úgy is kapok -remélem nem kikapok.

    Ha fáj a fejem, hiába iszom kávét. Egy kicsi időre kicsit jobb, s ennyi. Nekem jó itthon a sólámpa, s lehet, hogy még augusztusban gondoskodom másik immunerősitőről.

    A pollenjeim dúsak a levegőben. Itt az idejük meg a szárazság.

    Az időpontokat ne is mond! 3-5 hónapra lehet kapni.... besz.....s.

    (Halkan megjegyzem: közelmúltban ,,tájékoztattam,, egy kardoskodót, milyen a magyar eü. .... törülték a hsz-emet .... mintha nem tudná minden magyar!!!)

    Nálunk még este is van szúnyog.

    előzmény:
    tulipanfa (24641)
    2009-08-03  12:49
  61. 2009. augusztus 3. 12:4924641.

    Szia!

     

    A fejem most nekem se jó,már nagyon nem bírja ezt a meleget,szédelgek mint a részeg kakas,kávét nem merek inni,mert akkor meg éjszaka nem tudok aludni,szörnyűűű......

    Holnap reggel megyek a kórházba a sószobát látogatom meg,ha lehet őszre kérek más időpontot,3 hétig mászkálni ebben a melegben-?A lányom szerint meg inkább most kellene letudni,mert ősszel meg jön a betegség ......esetleg azért nem tudok menni.Most valahogy nincs kedvem menni sehovás sem,most aludhatnék tovább,hogy nincsenek a gyerekek és ezt a kis időt mászkálással töltsem el-?Nem nagyon van kedvem ehhez.Menni kellene strumma és hasi UH kontrollra,előbb ugye időpont.Szúnyogmentes vízpart kevés van...vagy meg kell várni amíg besötétedik.

    előzmény:
    nagyszáju (24639)
    2009-08-03  12:01
  62. 2009. augusztus 3. 12:4224640.

    SziaAnikó!

     

    Már én is vágyódom a húslevesre,de amikor a tónál vagyunk ott ezt nem szoktam főzni,inkább töményebb leveseket.Most is gulyásleves volt készülőben ,végül csülök pörkölt lett,Botond 2x kért belőle.Láttam,hogy gépi kenyeret sütöttél,bizony ebben a melegben minek is emelné a fokokat a sütő.Leírod majd ha lesz időd a receptjét,mert nem találtam,valószínüleg nem másoltam át a könyvecskémbe és lehet,hogy kidobásra került,a gyerekek rendszeresen rajzolnak,mikor milyen papírt találnak.Gondolom izgultol az ikrek érkezése miatt,de ezzel más is így van,rendben lesz minden.Lehet,hogy még nagyon jól érzik magukat odabenn és még váratják magukat......

    előzmény:
    mimoza1oo (24638)
    2009-08-03  10:10
  63. 2009. augusztus 3. 12:0124639.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Itt is volt egy hosszabb dörgés meg villámlás dél felől, meg egy picit fújt a szél, de semmi lehülés.

    Éjjelre sem hült le 20 fok körülire, mint annyira jó lett volna.

    Kb. 3 órát aludtam. Ennyi volt. Ilyenkor nincs leeresztve a redőny s én nem birok világosban aludni. Majd du. ráhúzunk a Zapival.

    Reggel viszont óóóóriási kereszthuzatot csináltam: minden ablak tárva-nyitva volt, s jött be a friss levegő -ekkor már jobban fújt a szél.

    Krisztinek nagy drukk, legyen könnyű -a körülményekhez képest- a 2 Pici megérkezése!

    Bogyó meg okos állat. Tudja, hogy mi a jó neki.

    Én is locsoltam egy kicsit az udvarban, hadd éledjenek a virágok (az este is kaptak a friss nedüből).

    Ma ismét csak pihenés lesz...

    Tényleg: jó lenne ilyenkor szúnyogmentes vizparton lenne.

    előzmény:
    mimoza1oo (24637)
    2009-08-03  10:06
  64. 2009. augusztus 3. 10:1024638.

     

     

    Szia Tulcsi, csakhogy megvan, szép napot-hetet Neked is....

     

    Jó helyen voltatok a tó mellett, mielőbb menjetek vissza, mert ott az igazi ilyenkor.....

     

    Én is elgondolkodtam, hogy milyen badarság ilyenkor itthon lenni a panelbe....nemhogy mennénk mi is valamerre.....

     

    Persze most amikor a Párom egy ideig szabad, itt van a Krisztikém Bogyó kutyája, és ha akarnánk, se tudnánk mozdulni semerre.....

     

     Jó a sok őszibarack,, legalább felőltődtők a sok gyümülcssel, és raktározódik télire is egy kis vitamin....

     

    A piacon én is vettem szombaton egész hétrevaló gyümit, a körte nagyon izlik most nekünk, mert most az az ujdonság......

    A hütőbe elég sokáig eláll.....legalábbis kibirja szombatig....

     

     

    Kellemes napokat, és jó pihenést Mindenkinek

    előzmény:
    tulipanfa (24636)
    2009-08-03  07:20
  65. 2009. augusztus 3. 10:0624637.

     

     

     

    Szépjóreggelt kicsi Lánykák......

     

     

    Évicám, méghogy pici pizsama????? én még télen sem veszek fel semmit hátmég nyáron  csak ugy alanatur, hadd szellőzőn minden kis porcikám  hát mikor ha nem éjszaka????

     

     

     Nagyon jól aludtam az éjszaka, képzeld már nem tudtm irni Neked annyira le voltam purcanva.....teljesen kimerülve.... bedőltem a zuhanyozás után, és már azt sem tudom a Párom mikor vonult el a fürdőből.....dokáig vacakol.....de hogy mit tud annyit csinálni, amikor ŐŐŐŐ is annyira lefáradt.....de az ablakok és a függönyök ragyognak...

     

    Bogyi kuyánk nagyon jól van, hizik a kis pocakja, kétfelé, a konyhakövön ugy fekszik le, hogy a csempéhez a fal oldalához támasztja a pociját......és ugy hüsől...hogy mennyi esze van, hiszen már a hasára nem feküdhet.....mert gondolom igencsak gyarapodnak a kicsikéi.....

     

      Palim kisKrisztije ma reggel bevonult a kórházba....tegnap még biztattuk, és ma várjuk a telefont, lelkérfe kötöttem bármi van szóljon ec-pec ottvagyunk, szeretnénk várni a folyóson a kicsik érkezését....és persze őt ki a mütőből.....nagyszerü pillanat az ilyen, nem szabad kihagyni....annyira sajnálom őt a szenvedés miatt....és ugy szoritok neki hogy ne legyen semmi baj, és komplikáció.....de nagyon jól birja, még ő  biztat minket......főleg az apukáját....

     

    Remélem Te is nagyon jól aludtál,,,,,,, most azért dul a meleg, fől a huslevesem, a Párom ezt kivánta, grizgalus lesz hozzá.....és valószinüleg összedobok egy piskótát......

     

    Miért kellett éppen husleves neki, hiszen azt még le sem lehet hütei evés előtt......dehát az ur igy kivánja, akkor legyen meg az akarata......örülök, hogy kicsit itthonvan, bár furcsa....már kezdtem megszokni hogy egyedül vagyok....

     

    Meglocsoltam a kertet, egy órán keresztül, majd a fél utcát, finom hüvős és gyönyörü lett minden.....

     

     

    Pusszantalak, kellemes szép napot,- hetet kivánok, vigyázz magadra, és pihenj sokat........ napközbe a 35 fokba ne menj sehová....mert sokat ártassssssz magadnak

    előzmény:
    nagyszáju (24635)
    2009-08-02  23:02
  66. 2009. augusztus 3. 07:2024636.

    Jó reggelt kívánok a Hölgyeknek!

     

    Nem jelentkeztem egy pár napig,végre kijutottunk a tóhoz!Előtte pénteken este még őszibaracklekvárt csináltam egy pár üveggel.A férjem kapott egy láda őszibarackot és volt benne olyan ami lekvárnak igérkezett.Ebben a nagy melegben gyorsan romlik a gyümölcs,főleg ha nagyobb mennyiséget nincs hol tárolni ilyen rekkenő melegben.A kollégájának van őszibarackosa,nagyon izletesek és hatalmas barackjai vannak,minden évben szoktunk venni egy ládával,de az idén a miénken is sok volt és nem akartunk már barackot enni,de a kolléga hozta automatikusan.Így a péntek este ezzel telt el,de nem nagy mennyiséget kellett csinálni,a többit majd megesszük,már barack mérgezésem lesz.....Most reggel jöttünk haza a tótól,hajnali fél 5-kor ébredtünk,már megy a masa is,takarítani akarok,de várok még mert nem akarok zajt csapni,majd 8-kor elkezdem.Az éjjel a tónál volt egy kis égi csihi-puhi,sajnos az eső kevés volt.Muszáj volt locsolni is,ilyen szomorú kertem virágok terén nem volt még,hiszen alig mentünk és csapadék alig volt,szegények kornyadoznak,a rózsák megálltak ,nem hoztak új hajtás és ezzel virágokat sem.Most 2 nap este így locsolgattam őket,hogy beinduljanak.Talán a hétvégén sikerül ismét menni,attól függ,hogy az ablakosok hogy haladnak.

    Remélem mindenki egészséges,a hétvégét kellemesen töltötte..... egyik kávé,a többi tea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2009. augusztus 2. 23:0224635.

    Aludj jót Anikó!

     

    Egy pici pizsama, egy vékony takaró .... s máris kellemesebb a nagy meleg.

    előzmény:
    mimoza1oo (24634)
    2009-08-02  20:44
  68. 2009. augusztus 2. 20:4424634.

     

     

    Szia Évicám...

     

     

    Rettemtően felmelegedett mostnra a lakás, csak ugy izzadok, ömlik rajtam a viz....persze a fáradság is teszi....

     

     

    Holnap reggel jövök, és irok a leveledre.....

     

    Legyen kellemes estéd, és nyudot éjszakád....

    előzmény:
    nagyszáju (24631)
    2009-08-02  13:39
  69. 2009. augusztus 2. 20:4124633.

     

     

    Szia drága kis Mártikám.......

     

     

    Ennivalóan édesek a pici unokácskáid...... hu de aranyosak.... nagyon boldog lehetsz velük......Hogy mekkorát nőtt a kis Sam, és a kis Dávid, hát majdnem akkor láttam amikor született...... hogy megy az idő nekik, hátmég nekünk......

     

    Éppen ma néztem meg a 47 képedet a Párommal együtt gyönyörködtünk bennük.....valamelyik oldalon.....  várom a kislányomat haza, és majd ő is legeltetheti a szemeit....

     

    Mártikám, a Párom kislányának ikrei lesznek, holnap vonul be a kórházba, és ha nem jönnek maguktól, akkor 1o-én lesz megcsászározva....... szegénykémet nagyon sajnálom a fájdalom miatt.... de nagy boldogság lesz utána, egy fiu,-- és egy kislány...

     

     

            Köszönöm hogy irtál, és utólag is kivánok boldog Névnapot erőben, egészségben,  békességben örömban, és mindezt nagy vidámsággal.....

     

     

    Remélem a körülményekhez viszonyitva jól vagy, amit kivánok tiszta szivemből....... /lesz e mütéted? /

          puszillak

    előzmény:
    cini50 (24632)
    2009-08-02  20:22
  70. 2009. augusztus 2. 20:2224632.

    Sziasztok mindenkinek!Szia Anikó

     

     

    Elhoztam az unokáim már ilyen nagyok lettek.Sam 3-éves Dávidka most lesz 1-éves. További szép estét,és  nyarat ami még vissza van.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24630)
    2009-08-02  11:13
  71. 2009. augusztus 2. 13:3924631.

    Szó...szó... olyan éhesen ébredtem 7 órakor mint aki nem vacsorázott. Nem is tudom, volt-e kalóriabevitel vagy csak az izéért és élményért fogyasztottam.

    Elkezdtem a nyerscékla kúrát... minden nap egy nagyobb fél céklát összemixelek különböző gyümölccsel -ma 1-1 őszibarack/alma, fél sárgarépa került +bele-, hadd szaporodjon a vörösvérsejtem, de nem hagyom mi a napi 1 dl-nyi vörösbort sem .... vagy 2x1-et. Tisztára piás leszek.

     

    Ma nappal is ráhajtok az alvásra, tegnap is az volt. Odakinn 35 fok, idebenn egy 10-essel kevesebb.

    Ha kölcsönkapott ,,családtagotok,, maradni akar, akkor meg van oldva a gond: Krisztiék odakinn, a kutyus Nálatok érzi jól magát (sajnálom, de még mindig nincsen nevetős/sirós/stb.fejem). Igy kényeztetve??? Ne is csodáld!

     

    IkresKismama hogyan viseli a meleget?

     

    Ez a nyugdijasfoglalkoztatás vagy nem foglalkoztatás már anno is volt. Ez van.

     

    Pihenjetek az ablakpuceválás után Ti is jó nagyot!

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24629)
    2009-08-02  11:06
  72. 2009. augusztus 2. 11:1324630.

     

     

     

    Szép napaot Borikám, pusszantalak Téged is......

     

     

    Látod teljesen kiment a fejemből, hogy  milyen szerencsétlenül jártál.......de tudod ilyenkor annak kell örülni, hogy nem lett rosszabbbbbbb....

     

     

    Remélem azért gyógyulgat, mert ilyenkor tényleg akár mindennap is le lehetne zuhanyozni a fejünket......

     

     A konyhánkat tényleg el kellene cserélnünk, amit meg is tehetnénk nyugodtan, ha gondolod, szólj, és költözhetünk

     

     

    Nekem a reggeli órák lennének csodásak, tudod hogy néha 5 órakor már sül a kenyerem......Te meg pont forditva....bár már olyankor megint hüvös a konyhád, éjfél felé....

     

    Krisztikémék nagyon jól érzik magukat, mondja, hogy lehet hogy csak az összel jönnek majd haza.....

     

    Bogyó kutya azt mondja haza sem akar mennik mert itt finom házikosztot kap. ...   soha többé nem kell neki az az undok konzerv,   hiába drága mert közel sincs az én csibeszárnyamhoz a rizseshusból......jutott neki is.....

     

     

    Nem csoda ha blicceled a tornádat, mert ugyis nagyon melegünk van, és hamar lefáradunk...

     

     

    Kellemes szép vasárnapot, lustizd át....ilyenkor azt kell......

     

       mi függönyöket rakunk, és ablakokat pucoválunk.....

    előzmény:
    fb1955 (24616)
    2009-08-01  22:00
  73. 2009. augusztus 2. 11:0624629.

     

     

     

    Szia drága kis Évicám........ hát éjfélkor még egy pár virslit ???????jajajajajaj  meggondoltad te ezt ????

     

    De már azt jelenti hogy van legalább étvágyad.....és ez nemsemmi.....a fejed is rendbejön nemsokára....az étvágy a legfontosabb, utána pedig az alvás...  méghozzá a kiadós alvás, ami azt jelenti hogy estétől reggelig, mondjuk ugy 9-reggel legalább 6-ig.....akkor aztán nem fog fájni a fejed....

     

    Csak ez a rusnya nagy meleg muljék már el....mert persze ez is hozzátesz a sok fejfájáshoz......

     

     

    Bogyócskánk már hizik, látszik rajta a jól evés......csak ugy habzsolja a kaját............... méghogy nincs étvágya!!!!

     

    Nem győzzük etetni, mondja is a párom, hogy inkább ruháznánk mint etetjük......meg hogy ez nem hizlalda, de azért vágja neki apró kis darabkákra a csontocskákat, mert picike a szájacskája.....szo-szo kényezteti halomra...... és viszi le, meg ne ártson neki a sok fekvés...... szóval igy

     

    Hát igen szomoru hogy a nyugdijasokat lassan mindenhonnan kipecázzák, pedig ha ilyen kevés nyugdijból kellene élniök nem tudom hogy csinálnák....mindegyis ez van, ezt kell szeretni...ha siránkozunk avval nem segitünk.....  azt kell követni, hogy  "  SEGITS MAGADON ISTEN IS MEGSEGIT "

     

    Mondjuk én az első részét követem, az a biztos.....

     

     

      pusszantyu Neked is, kellemes szép vasárnapot....jó pihit...

    előzmény:
    nagyszáju (24622)
    2009-08-02  00:11
  74. 2009. augusztus 2. 10:5924628.

     

     

     

    Kellemes szép jóreggelt Kislányok....

     

    Pusszantyu Almuska.....

     

     

    Kellemes volt a reggel, mindjárt kimentem locsolni a kertet, teljsen jól lehültem....

     

    Jó volt az éjszakám is, este 9-ről aludtam reggel 6-ig egyfolytába.....aztán tántorogtam ki mellékhelyiségen már igen sürgőssé vált a dolog.....

     

    Nagy dolgokba kezdtünk a Párommal, két ablakot "pucolunk" a függönyöket is leszedjük, és kapok sötétitőt, nem kell majd állandóan huzogatnom a redőnyőket......

     

    Sajnos a Párom most munkanélküli lett, és igy kihasználjuk az itthontöltött idejét......  de csak délelőtt, a délutánt átpihizzük, és TV-zünk, és sokat lustálkodunk....

     

    A rizseshust és  Wokba főzőm, /vastagfalu wook/  és miután kész a pörike, bele a jól átmosott rizsát, hogy ne legyen olyan nyulós.....teljesen tiszta legyen rajta a viz, és alig főzőgetem, utána a födö alatt teljesen felpuffad megfő a gőzbe....kevergetni nem szabad..... nagyon jól sikerült. biztosan jófajta a rizsácska is...

     

     Hát bizony este már nem jó enni semmitsem, mi mostanában görögdinnyét szoktunk, de azt is ugy hogy még legyen ideje kifolydogálni, ne ébresszen bennünket  éjszaka

     

     

       Kellemes jó időtöltést mindenkinek és nagyon szép vasárnapt.......   puszika Neked

    előzmény:
    almuska2002 (24618)
    2009-08-01  23:06
  75. 2009. augusztus 2. 08:4824627.

    Jó reggelt  Mindenkinek!

     

     

    Szép napot kívánok!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. augusztus 2. 01:1824626.

    Jó éjszakát neked is!

     

    előzmény:
    nagyszáju (24625)
    2009-08-02  01:12
  77. 2009. augusztus 2. 01:1224625.

    Szia Bagolytárs!!

     

    Igen, megfőtt a leves, nagyon finom. S nincs meleg a főzőfülkében, étkezőben.

    Odakinn 23, idebenn tán 24 fok van. Igaz, hogy libabőrös vagyok, de inkább ez, mint a nagy meleg.

    Nálunk rengeteg szúnyog van, nem lehet megmaradni a teraszon.

    Én dinnyéből laktam jól -na megkésőbb azért küldtem utána virslit, nehogy féljen.

    A férjem nem tud sehol sem ebédelni, s neki hiányzik a leves.

    Én is szivesen fogyasztok gyümölcsöt de a belőlük készült levest is szeretem.

    De most elhúzok aludni.... még kimegyek bezárni a bezárandókat, s irány az ágy.

    Kivánok jó éjt Neked!

    előzmény:
    fb1955 (24624)
    2009-08-02  00:49
  78. 2009. augusztus 2. 00:4924624.

    Szia Bagolytárs!

    Ugye milyen kellemes éjszaka van? Nincs kedvem lefeküdni, dolgozgatok, ücsörgök kicsit az erkélyen a jó levegőn, most éppen egy barackot majszolok.

    Megfőtt már a levesed? Én is éjjel szoktam levest főzni, de nyáron a levest sörrel helyettesítjük. Szerencsére a férjem a munkahelyén hétköznap ehet levest, ezért csak nagy ritkán kell főznöm, ha itthon vannak a gyerekek. Tudom, hogy jó, meg egészséges, de nekem a meleg lötty annyira nem hiányzik, a gyümölcsöt meg inkább nyersen eszem, mint hideg gyümölcslevesként.

    előzmény:
    nagyszáju (24623)
    2009-08-02  00:30
  79. 2009. augusztus 2. 00:3024623.

    Kérem nem letolni engemet, de őrizem a hideget....

     

    Egész érdekes, ha kirándulni ,,kell,, menni akkor nincs semmi bajom. Akkor fel vagyok dobódva.... de ez teljesen más, mint amikor ,,igeniskellmenni,,....

    Szép helyeken jártatok... nem semmi.

    Csodálatosak a képek. Viz és viz és viz....

     

    Az én főzőfülkém É-i, de akkor is meleg van. Ilyenkor nappal mindenütt árad be a meleg.

    előzmény:
    fb1955 (24611)
    2009-08-01  19:00
  80. 2009. augusztus 2. 00:1124622.

    Biztosan a meleg nagyban hozzájárul, hogy rosszul vagyok, s iszonyatosan fáj a fejem. Nem is megyek ki a melegben.

    Visszajött az étvágyam -már azt gondoltam, tényleg beteg vagyok- igy 23 órakor benyomtam pár virslit... s megint megittam az 1 dl vörösbort. Annyira jól esett, mintha egész nap arattam volna.

    Még fő a levesem, szép lassan és csendben. Max 1 óráig maradok fent....addig szellőzik a főzőfülke is -huzat van az egész lakásban-. Hajnalban kel a Zapi, akkor beteszem a hütőbe a levest.

    Csak nyugodtan kérjél finom bort....az is egy nagyszerü ajándék. S mennyire finom!!!

    Elkényezteted a kutyust, nem csoda, hogy Nálad mindent megeszik. Kriszti majd nem ismer rá, olyan gömböc lesz.

    A férjem munkahelyén x ideje már nem is dolgozhatnak nyugdijasok, helyükre fiatalokat vettek fel /volt aki nem is vált be.../.

    Az idő majd eldönti.

    Holnap ráhuzok alvásilag mint ma. Nagyon jól tud esni.

    előzmény:
    mimoza1oo (24614)
    2009-08-01  20:23
  81. 2009. augusztus 2. 00:0624621.

    Szia!

    Szeretnék a családtagod lenni, a kajarendelés kedvemre valóbb lenne mint a főzés! A családom szerint jól főzök, de kb. annyi örömöm van benne, hogy nekik ízlik. 

    A "Csokoládé" nekem is egyik kedvenc filmem, többször láttam, a könyvet is olvastam. Meg is ihletett! Karácsonyra nagyon klassz csokis bonbonokat, Húsvétra csokival töltött tojásokat szoktam csinálni, ha jókedvemben vagyok. Meg ajándékba is szoktam adni. Mostanában szüneteltetem a csokigyártást, mert nem passzol az "egészséges életmódomhoz".

    Mondjuk a ma esti beszalonnázás és besörözés sem. Csináltam egy nagy adag salátát (ebben jó vagyok), aztán a férjem kiderítette, hogy nagyon jól passzol hozzá a szalonna. És tényleg! Úgy lecsúszott rá 1-1 doboz sör, hogy észre sem vettük!

    Viszont a Pilatest is becsülettel végigcsináltam, úgyhogy 1-1 az állás. 

    Hoztam egy kis sütit, golyót!

    Most látom, hogy már holnap van, legyen szép napotok!

    előzmény:
    almuska2002 (24617)
    2009-08-01  22:41
  82. 2009. augusztus 1. 23:5424620.

    Szia!


    Kedden kezdtem a fizikoterápiát, tornát, akasztást a nyaki gerincem miatt, de annyira fájt a fejem szerda kora reggelre, hogy aznap nem mentem. Pénteken lett volna a köv. kezelés, de akkor egész éjjel fájt meg még reggel is, ezért döntöttem úgy, hogy inkább elhalasztom hüvösebb időre.

    Nálam nyerő a tök, a zöldbab főzelék, a spenót, a szárazbab főzelék.... asszem mást nem nagyon szeretek. S ezek nálam ,,üresen,, is nyerők, de szoktam én is tükörtoját sütni mellé. Papa kedvence a kelkáposztafőzelék... nos én anno az üzemin annyi, de annyit ettem és nagyon zsiros/füszeres volt, hogy asszem egy életre elég volt.

    Tegnap virslit akartam enni vacsorára, nagyon jól esett. S most 23-kor megint ettem. Most is nagyon jól esett.

    Még fő a húsleves, a grizgaluskát is megcsinálom. Hajnalban Papa kel, akkor beteszem a hütőbe -addigra ki fog hülni-.

    Én szeretek biciklizni úgy szép komótosan. Mivel gyalogolni nem birok annyit mint kellene, autóval meg nem szeretek rövid távra kiállni, könnyen pattanok a biciklire. Itt a faluban nincs akkora forgalom/gond. Jó a mellékutcákban is tekerni. A haematológus kiirta ,,receptre,,.

    előzmény:
    almuska2002 (24619)
    2009-08-01  23:31
  83. 2009. augusztus 1. 23:3124619.

    Szia Évike!

     

    A vérnyomáshoz nem nagyon értek de Tied ingadozó,ezért vagy Te rosszul,ezért kellett lefeküdnöd is.

    Jársz ellenőrzésre,kivizsgálták már.

     

    Olyan finom kajákról írsz,h az evési ingerem +sokszorozódott....

    Husi levest főzök holnap májgaluskával semmi mást ketten leszünk papival, majd én járok rá meg ,ő neki is kinálni fogom... 

    A főzeléket  gyorsan el lehet készíteni,hús híján mi tükörtojást is teszünk rá. A sárgaborsóra +piritott kenyérkockát +sült hagyma karikát. 

    Jól mondod, jó segíteni a kölyköknek, én +fogadtam,h most már semmit egyiknek sem  de... nem tudom  betartani,  nincs is aki betartatja.

    Jól járnak velem a gyerkőcök,rájuk költöm a +spórolt forintjaimat. 

    Magamra kéne gondolnom,nem tudom mi lesz velem ....későbbb.

    Ma szuperul voltam ,csak úgy suhantam a városba,no de ez múló állapot...

    Várjunk mi lesz holnap??  

    A fene megette  ez mégis az öregség jelei.

    Én csak gyalogosan érzem magam biztonságban szorossan a kerítés mellett .

    Nem biciklizek.Vigyázz te is ! 

    Kellemes pihenést kívánok Mindenkinek! 

    előzmény:
    nagyszáju (24613)
    2009-08-01  20:22
  84. 2009. augusztus 1. 23:0624618.

    Szia!

     

    Nagyon szívessen megkínálnállak tTteket is,de a távolság határt szab.

    Még,hogy szép a főző teteje ,reggel csutakoltam tisztára,mindig fröccskös...

    Ragyogás, nincs ellene kifogásom szeretem ,de az időm + a tennivalóm .....

    Mindenkit megfőzzők,akkarom mondani lefőzzök!

    Családomon gyakorolok,nagy öröműkre.

    Kívánság listát küldenek mire megérkeznek mit főzzek.

     

    Bocsánat de a rizseshús nem egyszerű,ott figyelni kell e rizsre,h m+felelő legyen az állaga,keményen,túl főzzötten sem jó!

     

    Ketten maradtunk a papival .(?????!!!!!!) 

    Elment a kisfiam. Megértem,eddig is keveset volt itthon ,de mindig jött segíteni ezután is így lesz. Itt nincs nagy távolság,jó a közlekedés is .

    A kiskocsinkat neki adtam ,azzal is haza szaladhat. 

    Ma nem "agyzavarom"volt hanem ehetnékem,folyton éhes voltam.(vagyok) 

     Elraktam ,a kájákat olyan helyre,h ne is látszódjék,a konyha ajtót is bezártam

    Iszok egy citromfű teát,h aludjak ,ne legyen ehetnékem.

    Jó éjszakát kívánok Mindenkinek!! 

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24612)
    2009-08-01  20:11
  85. 2009. augusztus 1. 22:4124617.

    Szia!

     

    Nagyon szép helyen jártattok.Jól sikerültek a képek.

    A lepény hallatán a nyál összefut a számban ,ettem én is régebben a Tokaji borfesztiválon. Isteni volt.

    Én most leírom a másik gyöngeségem,25 éves jogosítványom van de még 100km nem vezettem.Megszereztem,de vezetni nem szeretek,busszal,de inkább gyalog járok.

    Szeretek gyalogolni,sétálni,ha időm engedi.Most le is járt a jogsim ,de nem hosszabbíttatom meg.Kocsink is van .Miután a férjem beteg lett,a fiunknak adtam ,ő vezeti .

    Évek óta nem voltam nyaralni,csak gyors kirándulásokon voltam.

    Reggel megyek ,este jövök....majd egyszer készülök........

    A hősök nem ilyenek mint én ,csak egyszerüen szeretek főzni.

    Benne van a véremben.    Imááádoook!!!!!!!

    1 órahosszán belül képes vagyok 2 fogásos étket elkészíteni.

    Fél órán belül összecsapom a gyors kajákat pl. lacsánka,túrógombóc,fasírt,főzelékek fantáziálok megkeverem,kutyulom és kész.

    A családom ezzel szelíditem.

    Kevés időt töltök a konyhában ,nincs amit nem tudnák +csinálni.

    Észak keleti a konyhám,nem zavar a meleg.

    Azt tudni kell étteremben konyhán dolgoztam.Nem szakácsként,kisegítő voltam,de vendéglátós vagyok. Több mint 40 fok volt nyáron a sütők mellett.

    Mikor a szakács beteg volt én főztem 100 embernek is.Jaj de jó volt!!!!!

    Van az a film ahol a NŐ csokoládét készít állandóan megszállottan,Én is olyan vagyok.

    Juj de sokat írtam ,elragadotta hév.

    Kellemes pihenést kívánok!

    Jó éjszakát! 

     

     

     

    előzmény:
    fb1955 (24611)
    2009-08-01  19:00
  86. 2009. augusztus 1. 22:0024616.

    Szia Anikó!

    Konyhát kellene cserélnünk! A miénk délnyugati fekvésű, reggel, délelőtt még nem süti a nap. Én balga meg nem használom ki ezt az előnyét, mert reggel kómás vagyok.

    Egyelőre nem merek fodrászhoz menni, még hajat sem mostam a hétfői nyakégésem óta. Holnap muszáj megmosnom, mert már utálom. "Normális" esetben mindig tenisz után mosok hajat, ezen a héten a tenisz is kimaradt

    Örülök, hogy jól elvagytok a kis Bogyóval amíg a lányodék nyaralnak!

    Hoztam haza egy kis munkát, nekilátok, mert ilyenkor fog legjobban az agyam. Talán a Pilatest is lezavarom, már nincs annyira meleg a lakásban. Tegnap este elblicceltem.

    Szép estét, jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    mimoza1oo (24615)
    2009-08-01  20:27
  87. 2009. augusztus 1. 20:2724615.

     

        Szia Bori, ritkán látunk.....

     

    Nagyon szép helyeken kirándultatok, szeretem én is a Börzsönyt, azért vettünk jó pár éve ott egy helyes kis vályog parasztházat......hogy többször menjünk arrafelé....na meg közel volt a Tátrához....ahová sokat jártunk át valamikor....

     

    Nem csodálom hogy nem nagyon szeretsz mostanába a konyhába tartozkodni, én sem...... rossz ez a keleti fekvésü konyha, inkább lenne forditva....

     

    Finomakat ettetek a kiránduláson,  érdemes volt kicsit kimozdulni......

     

    Mi örizzük a kis Bogyó kutyát, Krisztimék a tengerre mentek egy jó kiadós hétre, nekik van igazuk, csak maradnánaka tovább, de rengeteg a munkájuk.....

     

    Pötyi  azt hiszem 17-től van szabin, ha akarsz még hasznád ki amig benn van......én is aránylag kicsire vágattam, igy nincs sok gond vele......de persze közel sem annyira mint a Tiéd....

     

    Kellemes szép estét Neked is....

    előzmény:
    fb1955 (24611)
    2009-08-01  19:00
  88. 2009. augusztus 1. 20:2324614.

     

     

     

    Szép jóestét Évikém.-..

     

     

    Nagyon sajnálom hogy mostanában ilyen vacakul vagy......biztosan ez az ócska időjárás hat ki nagyon a szervezetedre.....meglásd ahogy  hüvösödik, biztosan  elmulnak a bajaid, és járhatsz a még szükséges kezelésekre.....

     

    Legjobb ha nem is mész ki, és főleg egyedül ne nagyon menj sehová., látos az Apikád megcsinálja helyetted....rendes kis Pasika...

     

    A piacot én imádom járni, de ma elém is eljött a párom és bizony jóljött, mert annyire sokat vásároltam, rengeteg a finom zöldség és gyümölcs is, nem tudom megállni, na meg szükség is van rá.....

    Most a következő hétre, akár ki se tegyük a lábunkat, van mindenünk....

     

    Jól teszed ha iszol néha egy-egy pohárka piros bort, biztosan segit a gyógyulásodba...... ma ittuk meg mi is az utolsó kis tokajinkat, amit még a párom szólinapi köszöntőjére nyitottunk ki jun.12.én

       Jól eltartott......  kellene még egy üveggel....és szépen beosztanánk....

    Jön az én szülinapom is, lehet azt kérek...... de irtó drága és sajnálom rá a pénzt....

     

    Nagyon jó lehet  ez a pontos tefál....... megnézem már ha a teszkóba kerülünk, sajnálom hogy nem gyüjtöttem én is a pontokat, persze lehet hogy olyasmi tefálom van is, mert sokféle található a szekrényembe.....mindig vettünk, ha megtetszett egy , és most milyen jól jön.......hogy semmit sem kell vásárolnom...

     

    Igencsak kiköltekeztem, és ugy néz ki, hogy a Páromnak is kifele áll a rudja a munkahelyéről...... elküldik az öregeket, és mind 3o-35 éveseket vesznek fel...... Meglátjuk...

     

    Megyünk egy körre a kis Bogyóval, már vidáman csóválja a farkincáját, lassan megszokja nálunk...... már jól eszik, és a tejet is megissza, amit a doki ajánlott a vemhessége miatt..... mire hazajön Krisztinám, addigra, biztosan megduzzad a pocija...... mert elhizlalom.....

     

    Kriszti panaszkodott hogy nem nagyon akar enni, hát itt nem válogat, amit eléteszek mindent megeszik, pesze a rizseshus, tele csibeszárnydarabokkal nemsemmi, naná hogy izlik neki

     

    Kellemes szép estét Évikém, és ha lehet akkor ne éjfélkor feküdj le....hanem hamarabb, hogy ki tudd pihenni magad.....

    előzmény:
    nagyszáju (24607)
    2009-08-01  12:17
  89. 2009. augusztus 1. 20:2224613.

    Szia Almuska!

     

    A vérnyomásom általában alcsony, ugy 110/70/60 körüli a legjobb, de néha csak 85-90-ig megy, s van, hogy a 170-et is eléri (no ez a legritkább), vagy csak úgy ,,ugrál,, 5 percenként a 135 és a 105 között.

    Szedem rendszeresen a vérnyomáscsökkentőt, azért igy a legtöbbször a 110-120 között van, mint most is volt.

    Gondolom én is, hogy a dr.néni megérti: fölösleges pénzpocsékolás. 1 napom a pontok alapján 35 ezerbe kerül.

    Ha nem kell, ki sem dugom az orrom.

    Mivel esténként/kora éjszakánként úgy is ,,őrizem,, a hideget, megbeszéltem a férjemmel, akkor főzök. Igy ma felteszem a husilevest, s holnap csak megmelegitem a mikroban - természetesen jénaiban, mert a müanyagot nem szabad melegiteni, káros anyag válik ki belőle.

    Ma vacsorára borsófőzeléket készitettem a Zapinak, máris melegünk volt (pedig éppen csak tullépte az étkezőben a 25 fokot).

    Van még sült tarja, töltött paprika a fagyasztóban.... valamelyik lesz holnap a második. Meg dinnye. S mivel van még szépen paprika, igy lehet, főzök valamelyik éjjel megint egy nagy lábasnyit, s megy az is a fagyasztóba. Szerencsémre a Zapi mindent szeret -bár a főzelékeket igényelné jobban....majd lesz, ha hüvösebb lesz.

    Olyan jó érzés segiteni egy kicsit a gyerkőcökön! 

    S kell is a kimozdulás -mondom én, aki úúúútál elmenni itthonról, max ha ugy 20-22 fok van-, hogy tényleg toppon maradhassunk. Szeretnék többet biciklizni, csak legyen hozzá megfelelő hőfok. Asszem nálam már ez számit.

    előzmény:
    almuska2002 (24609)
    2009-08-01  16:47
  90. 2009. augusztus 1. 20:1124612.

     

     

    Sziasztok kicsi Lányok,

     

      pusszantyu Almuska.....

     

     

    Hu de nagyon finomat főztél, isteni guszta !!!!!!! - és hogy milyen ragyogó a  gázfőződ teteje, én mindenképpen ösze szoktam fröcskölni, hogy aztán pucoválhassam.......igaz hogy nagyon szeretem rendbetenni...... és imádom amikor minden ragyog körülöttem, biztosan Te is igy vagy vele....

     

    Ugylátom nagyon jól főzől, ha  ennyire nagy a sikere, és a práod 11-et evett......bár ahogy az enyémet ismerem, ő is képes lenne rá....

     

     Én nagyon egyszerü rizses hust csináltam, igyekeztem vele mielőbb készen lenni, mert nagyon meleg az idő, a konyhám keleti fekvésü, igy még a napfelkelte előtt meg kell előznöm....

     

                         

     

    Ha fiacskád elköltözik, akkor ketten maradtok a férjeddel ???? persze azért remélhetőleg sokszor Rádnéz........ és segit mindenbe ....

     

    Örülök, hogy topon vagy ma, és haladsz jól mindennel....... igen ugynézem nem vagy egyedül ezzel a gonddal,  hogy nem szeretsz néha elmenni, többen vagyunk igy, olvasom Évikénk is többször....

     

     Na igen az is jó, ha van kinek masszirozni,, de azért én örülök neki, hogy az enyémet csinálja, és nem forditva, sajnos neked igy alakult.... de fordulhat még a kocka.....

     

     

    Kellemes szép estét neked, jó lenne ha szünne már a forroság, rettentően elöntötte most az egész lakást....kénytelen leszek bekapcsolni a kis mobilklimámat....... csak ugy folyik rajtam a viz....

     

     

     

    előzmény:
    almuska2002 (24610)
    2009-08-01  17:16
  91. 2009. augusztus 1. 19:0024611.

    Sziasztok!

     

    Almuska!!! Összefutott a nyál a számban a töltött káposztád láttán, isteni finom lehetett! Te egy hős vagy, hogy ebben a kánikulában ilyesmit főzöl!

    Nekem az a bajom, hogy délután van igazán meleg a lakásban, késő este lesz elviselhetőbb a hőmérséklet, de akkor meg örülök neki, nem akarom elrontani a főzéssel. Pedig jó bagolyhoz illően, péntek este 10 körül szoktam nekiállni a hétvégi ebédnek. Tegnap ez elmaradt, talán ma. Rakott cukkinit akarok csinálni, és ahhoz a sütőt is be kell kapcsolni(izzadok, nem bőgök!).

    Hozzászólok én is a "kimozdulós" témához. Nagyon együttérzek mindkét táborral, biztos a rendkívül hullámzó hangulatom az oka, de van úgy, hogy viszolygok kimozdulni (ez általában vásárlós, ügyintézős esetekre vonatkozik, de szerencsére nem mindig), a másik véglet meg az, amikor nem bírok megmaradni a sejhajomon.

    Ma "menős" voltam, elkocsikáztunk a Börzsönybe, imádok vezetni hegyen-völgyön át, pláne, amióta légkondis kocsink van. Nagybörzsönyben kemencében sütött szalonnás-kolbászos-hagymás lepényt ettünk, nagyon finom volt. Sétáltunk egy kicsit az erdőben, de nem sokáig bírtuk, mert elég meleg volt.

    Hazafelé Nagymaroson egy teraszon kávéztunk, közben gyönyörködtünk a tájban.

    Nem vittem fényképezőgépet, de a mobillal csináltam pár képet, itt vannak!

    Mindenkinek további szép hétvégét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. augusztus 1. 17:1624610.

    Szia Mimóza!

     

    Az éjszaka már kisebb megszakitásokkal aludtam,7 óráig.

    Leszaladtam a boltba bevásároltam,a töltött káposztához.

    Megtöltöttem ebédre.  A fiammék is +érkeztek ,jól belakmározott belőle.

    A férjem 11 -et evett meg tejfölösen.

     Nagyon örültem a jó étvágyuknak.

    A fiam barátnője nem szereti    . Ő evett tegnapi r.krummplit.

    Nagyon toppon vagyok ma" agyilag" simán ment a bevásárlás ,nem izgultam,az emberek sem zavartak.

    Igaza van Katusomnak a bezártság tesszi,tréningezni fogok.

    Peti fiam úgy döntött a b.nőjéhez költözik,(de segít nekem továbbra is)ezért   a M.M be voltam vásárolni  vettem Nekik pár dolgot a konyhában (mikró,kávéfőző) megvettem a vasalót is magamnak,elromlott az alíg 20 éves vasalóm.

    Örömmel hallom ,h az estenként a párod,átmasszírozza a talpadat.

    Jó szokás sőt kellemes elképzelem milyen jó............................ 

    Nem fájdítod a szívem,de az is nagyon jó ,ha van akinek megmasszírozhatod a lábát.

    Nálunk én masszírozok,szóval van kinek ......

    Puszi  Neked! Kellemes pihehést kívánok  a közös séta után!

    előzmény:
    mimoza1oo (24601)
    2009-07-31  18:59
  93. 2009. augusztus 1. 16:4724609.

    Szia Évike!

     

    Sajnálom,h fáj a fejed,  csak azt mondom,h az idő miatt van.  Forró a levegő kint a szabadban.

    A vérnyomásod mérted ? Milyen a szokásos?

    Ne is menjél a kezelésekre majd csak akkor,ha "hűvösebb" lesz egy kicsit. 

    A dr néni megérti biztosan,a torna a kezelés akkor jótékonyhatásu,ha folyamatosan járunk.

    A gyógyszert is kúra szerüen kell enni,a kezelés is egy  kúra.

    Még milyen jó is ! Meglásd  később jelentkezik a jótékony hatása. 

    Maradj a hűvös szobában ,amennyire teheted.

     Vigyázz magadra!

    Ma nagyon jól voltunk  "nem hagyott ki az agyam" sem voltam a M..M.. be vasalót,kévéfőzőt,mikrót vettem.

    Nemmmmm szakadt rám az OTP,a fiam külön háztartásba költözött.

    Megajándákoztam őket.  Megspórolom a kosztpénzen, örülök hogy segíthetek Nekik!

       

     

    Kellemes  pihenést kívánok!

    előzmény:
    nagyszáju (24605)
    2009-07-31  23:35
  94. 2009. augusztus 1. 12:3424608.

    Anikó!

     

    Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen az itthonról való kimozdulással.

    Ha mennem kell, akkor csak húzom/halasztom az időt, valahogy nem akaródzik menni. Még a szomszédba is.

    Tegnap jó volt, mert jött velem a Zapi, igy nem volt különösebb gond az okmányirodában -lejár a jogsim-. Meg előtte már a postán kért csekket, kitöltötte, befizettük a dijat. Igy nem kellett 2x menni. Hétfőn még lesz egy okmányirodás látogatás, meg a biztositós. Annyira rossz helyen van az egész, hogy úúúútálok oda behajtani és parkolni.

    Anno mindent én intéztem - főleg, hogy sokat voltam egyedül-, nem volt gond. Talán ilyen öreg sem voltam még, meg ennyire leamortizálódva sem.

    A tájékozódás nálam is egy ....

    előzmény:
    mimoza1oo (24595)
    2009-07-31  09:45
  95. 2009. augusztus 1. 12:1724607.

    Igen, úgy döntöttem, hogy megbeszélem a dokinénimmel: nem megyek addig, mig ennyire nagy a meleg.

    Éjjel csak szakaszosan tudok aludni, reggel fáradt vagyok, nappal ráhúzom (mert rájöttem, hogy ha kell, akkor KELL!).

    S ha hüvösebb lesz, irány a szemész is.

    Most csinálom a nyers cékla  kúrát, meg időnként 1-1 pohárnyi vörösbor .... de a jobbik fajtából. Igaz házi, de izre valami fennséges és olyan ,,vastag,, hogy alig ,,jön,, ki az üvegből. Nem pancsolt.

    Nekem a Zapi bevásárolt ma a piacon. Ha nincs ennyire meleg én is szivesen megyek vele, no de nem kora reggel.

     

    Fejcsere? Már évekkel korábban is gondoltam rá, de mi lenne, ha csak birkáét kapnám? Annyira nem lehetek birka....

     

    Ma is csak hűsölök, max este felteszem a husilevest főzni - abba vett a Zapi ma répát meg zöldséget.... sajnos az itthoniak még nem eléggé ,,érettek,, ahhoz, hogy belefőzzem. A husi meg a tesómék által nevelt csirke lesz.

     

    Csütörtökön pipit rántottam.

    A tesco pontos tefálban már készitettem tarját - valami fennséges volt! Egyik alkalommal szeletelt nyers krumplit is tettem bele, ami kevésnek bizonyult a finomsága miatt.

    Felbuzdulva ezen, gondoltam a rántott husit is megpróbálom ebben az edényben. Nem jött be. Száraz lett. De ami levest készitettem ugyanakkor a másikban -mert miért ne dupláznék-, az nagyon finom lett.

     

    Hűsöljön mindenki, aki megteheti.

    előzmény:
    mimoza1oo (24606)
    2009-08-01  11:14
  96. 2009. augusztus 1. 11:1424606.

     

     

    Szia Évikém........

     

     

    Tudod, szerintem sokkal többet érnél a kezelések helyett most ebben az őrült melegbe, ha inkább otthon maradnál, és óránként ha szükséges vennél egy csudaklasz langyos fürdőt......

     

    Én azt csinálom, ki sem mozdulok egész nap......

                           

     

         - persze azért is hizik a fertályom, mert többet kéne mennem, de reggel és este megteszem, meg én  mert csak rakódik, rakódik.....

     

    Sajnállak a fejfájásod miatt, de tényleg   mondd el a dr. nődnek, hogy függesszétek fel a  járkálásodat, mert a meleg is teszi a GYENGÉBB FEJEKET MEGFÁJDITJA   ugy értem, ha amugy is bajod van vele......

     

    Mondd nem lenne érdemes kicserélni ?????? - persze csak viccelek, nehogy a szivedre vedd......

     

     

    Ma nagyon vidám vagyok, jól kezdődőtt a napom, korán mentem a piacra, a párom jött értem - elém - fél hétkor....... friss voltam, és  kiegyensulyozott amikor megláttam,  nagyon megörültrem neki----------- 

     

    Persze éjszaka nagyon jól aludtam, néha csodálkozom azon, hogy sokan nem tudnak aludni......el nem képzelem hogy mi lehet a baj....... persze lehetnek problémák, betegségek, egyebek, ami az embert gondolkoztatja......és igy nem jön álom a szemére....

     

    Én amint lefekszem - általában este 8-9 között  nem később..... ahogy magamra huzom a takarómat már alszom is......olyankor nem szoktam gondolkodni semminsem.....

     

    Persze előtte jót beszélgetünk,  a lábam masszirt kap általában fürdés után....... a párom kicsit kényeztet...... akár le is szappanoz, ------ lehet ez hiányzik sok helyen ----- a redőnyőket is lehuzom valamennyire....... és kényelmesen elhelyezkedem.....ahogy nekem jó.....

     

    Ezeket csak azaért irom, mert az alvásra készülni kell..... teljes kényelembe, és nyugalomba.....

     

                        

     

     

    Örülök Évica az uj talpmasszásos papucsodnak, biztosan nagyon jó, nekem is a triump-tól van ilyesmi, olyan kék "buborkékszerüségek vannak a talpam alatt felül....." nagyon jó, évek óta ilyent hordok......

     

     Sajnos a tornázás nem nekem való....... amikor a kislányom a lábamat pedikürözte, mondja hogy tartsam kicsit én is a combomat.......alig hogy akartam begörcsölt a gyomrom egy pillanat alatt......

     

    Nem szeretem a  inkább majd többet gyalogolok......

     

    Kicsit hüvösebb lesz, megyünk kirándulni, és felfelé az enyhe emelkedőn is lehet izmosodni....

     

    Bocsi, most sokat irtam, nem akarlak Benneteket untatni....

     

     

      Pusszantyu Nektek, kellemes napot kivánok Mindenkinek

     

     

     

                             

    előzmény:
    nagyszáju (24602)
    2009-07-31  23:23
  97. 2009. július 31. 23:3524605.

    Ma nagyon nyomott voltam/kissé még vagyok is.

    Jövő héten beszélek a dr.nénimmel, hogy hagyjuk hüvösebb időre a kezeléseket. Igy nincs értelme, hogy 1x megyek s legalább 2-t kihagyok. Szerda óta fejfájás....de olyan, hogy rosszul is lettem, le kellett feküdnöm.

    S ez már a melegtől is van. S fájós fejjel nem vezetek, azt meg nem várhatom el, hogy a Zapi -ha szabad- akkor vigyen-várjon-hozzon.

    Azért ne sok ,,hiba,, legyen Nálatok. Nem jó.

    Holnap max reggel locsolok egy kicsit -rá a ma estire, s csak idebenn leszek.

    előzmény:
    almuska2002 (24583)
    2009-07-30  17:23
  98. 2009. július 31. 23:3024604.

    Nálunk annyira a belvárosban van a DM, hogy nem szeretek oda bemenni autóval, gyalog meg..... most a melegben nem vállakoznék rá. A Rossmann viszont jó helyen van.... de remélem, lesz még hüvösebb idő is.

    Nekem ,,csak,, 3 féle dörzsim van, amivel áztatás után szoktam rendbetenni a sarkam. Csak nem mindenkor.

    előzmény:
    tulipanfa (24580)
    2009-07-30  14:46
  99. 2009. július 31. 23:2724603.

    Asszem Katusom, mig ilyen meleg lesz nem szokja meg a gerincem a mozgatást. EGyszerüen megbeszélem a dr.nénivel, hogy hagjyuk meg hüvösebb időre. Nem birom a meleget, nagyon fáj a fejem ettől is. Inkább legyen később, de tényleg minden alkalommal tudjak menni, ne legyen 1-2-3 kihagyás, mert akkor nem sokat ér.

    Szerencsére autóval tudok menni -ha nem fáj a fejem, mert ha igen, nem vezetek. Képtelen vagyok fentlenni. Igy viszont nem sokat kell ,,gyalogolnom,, a melegben.

    Hogy élted túl a dokitúrát?

    előzmény:
    katusom (24579)
    2009-07-30  12:19
  100. 2009. július 31. 23:2324602.

    Szia!

    Nem jöttem tegnap, mert igencsak hótton voltam... megint nagyon fájt a fejem, de ez már a naptól és melegtől.

    Szerdán sem voltam kezelésen, mert hajnalban már fejfájással ébredtem, s nem akart múlni.

    Igy is kéne tennünk: jól meg/kiáztatni magunkat, s utána apusainkkal bemassziroztatni a jó és hatásos krémet a lábunkba.

    Én most körömvirágkrémmel kenem, mintha egy kicsit jobb és szebb lenne.

    Ma okmányirodába kellett menni a jogositványt meghosszabbittatni -de ilyenkor több mindent el tudunk intézni-.... mig a Zapi ,,intézkedett,, addig én egy márkás cipőboltban nézelődtem. Ismerősöm ajánlott is egy nagyon keresett, talpmasszirozós papucsot. Vettem is. Igaz, közel volt már a 11 óra, de -a délutáni pihit leszámitva- a lábamon volt/van. Nagyon kényelmes.

     

    Ne hizzál, tornásszál. Azt is ,,csinálják,, a mai hölgyek....

    előzmény:
    mimoza1oo (24574)
    2009-07-30  09:27

Címlap

top