Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2009. július 20. 21:1824401.

    Eddig csak csináltam, tettem, vettem.... úgy éreztem, nincs vége.

    S most? Még kényelmesebben, pihenések közötte.... még úgy sincs vége.

    Most este telefonált a biztositós, hogy nincs meg a motor kártörténete....s neki a héten el kell küldenie a központba. Hogy miért nem lehet mindent év elején elintézni?

    A héten szalma vagyok.... egyébként is úúúútálom már ezeket az itt volt, ott volt, s minden itt lesz!!! biztositásos hercehurcákat.

    S ráadásul nem is ismerek -úgy gondolom- ott senkit.

    Már örültem, hogy csak szerdán meg csütörtökön kell mennem... labor  fél 7-től és haematológus 8 órától.

     

    Jó lesz Nektek!

    Ajándékért meg nézz körbe... de nagyon! 

    előzmény:
    tulipanfa (24400)
    2009-07-20  21:10
  2. 2009. július 20. 21:1024400.

    Szia!

     

    A fürgeség hosszú távon már nem megy,én is úgy szoktam,hogy amikor úgy érzem magam,hogy most mehet minden,akkor aztán kifulladásig meló,ami aztán meg szokott büntetni,mert büntetés nélkül nincs már nem ússzuk meg.Ügyintézni is úgy jó ha nincs gond velünk és most a meleg miatt erre még jobban figyelni kell,hogy a nagy hőség előtt már haza is érjünk,ha ezt az ügyintézők is figyelembe veszik.Nekem is menni kellene,de a két gyerekkel nem vállalom,elhalasztva augusztusra,de ajándékot kell vennünk Dorkának,mert a hétvégén 3 éves lesz és szombaton,ha nem lesz gond,akkor utazunk.

    Jó pihenést mára.

    előzmény:
    nagyszáju (24399)
    2009-07-20  20:52
  3. 2009. július 20. 20:5224399.

    Szia!

     

    Pár napra elnapolva a fürgeség....

    Holnap reggel megyek a régi biztositóhoz...ott mire végzek, semmi kedvem nem lesz a kertben ténykedni.

    A köv. két nap is túra... már ami a reggelt illeti.

     

    Most inkább töltöttpaprikát készitek....

    előzmény:
    tulipanfa (24393)
    2009-07-20  20:18
  4. 2009. július 20. 20:4824398.

    Szia Almuska!

     

    Nem merik -merték vállalni a műtétet?Én egyfolytában ezt papolom a gyerekeimnek is,hogy legfőbb érték az egészség,erre kell odafigyelni,hiába van sok pénz,ha nagy beteg lesz valaki új embert már sajnos nem tudnak belőlünk csinálni.Akinek meg kutya baja,nem értékeli azt amit kellene és nem is toleráns a beteggel szemben.

    A legjobbakat kívánom Nektek,gyönyörű a kisunokád!

    Jó pihenést kívánok   tulcsi

    előzmény:
    almuska2002 (24396)
    2009-07-20  20:39
  5. 2009. július 20. 20:4124397.

    Szia Katusom!

     

    Ügyes mesteretek van,meg is kell jutalmazni ezért......

    Való igaz,hogy galiba nélkül nem teljes egy felújítás!Ha 2o-a után már munkába menetel lesz,akkor nem sokat fogsz tudni pihenni.......Nem értem,hogy egy eltervezett munka időben miért nem sikerül időre,lehet,hogy akad ilyen,de ritkán,csúszás -gond mindig akad.

    előzmény:
    katusom (24340)
    2009-07-17  20:10
  6. 2009. július 20. 20:3924396.

    Szia Tulcsika!

     

    Köszönnöm szépen ez egy jó gondolat!!!

    A párom  szive utolsó ultrahangon (2004 okt)56% -ot teljesített.

    Sajnos most is ,ha nem kevesebbet,nem műtötték meg .Minek is...a koszorúér elszakadt a pészmékert meg azért nem tették be  mert 8 napra nem ébredt fel a kómából. 

    Így állunk  ,de jól állunk!!!!!!!!!  

    Itt vagyok én ,akkor sem hagytam most sem.

    Mindketten ittunk egy deci bort,most a nyomássa 120/74.

    Volt igy máskor is,bevitte a mentő,ott őt kérdezgették,szegény  még azt sem tudja, hol van .

    Jól elállították a gyógyszerét másnap  haza is  hozhattam rendbe hozni. 

    Szerencsére nem ijedek meg ,azonnal  keresem a megoldást,h segítsek.

    Nem voltam én ilyen bátor.

    Ilyen lettem!  de van mitől nagyon félek,nem írom le attól-attól.

    Köszönöm a jó tanácsot !

      Jó éjszakát kívánok!

    Vigyázz Magadra! 

    előzmény:
    tulipanfa (24392)
    2009-07-20  20:17
  7. 2009. július 20. 20:3524395.

    Szia!

     

    Hatalmas a házatok,nem csoda hogy ennyi a munka,de ha kész lesz,akkor már nagyon szép lesz ami persze nem megy egyik napról a másikra.Egy felújítás felfordulással,sok problémával jár még akkor is ha úgy gondoljuk,hogy minden klasszul meg van szervezve,fenét....bocs,de flottul még nem hallottam,hogy ment volna valami.Ja és ne feledkezzünk meg arról sem,hogy nem vagyunk már 2o évesek,a szakik pedig nem tökéletesek......

    előzmény:
    égedelem (24349)
    2009-07-18  15:44
  8. 2009. július 20. 20:2724394.

    Szia Anikó!

     

    Olvastam,hogy nem lett baracklekvár,de ha van még tavalyról,akkor fölöslegesen is csináltad volna,nem eszünk már annyit mint fiatalabb korunkban,majd jövőre.

    Uborka eltevésének vagy egy hidegeltevős fajtája is,hamar elkészül és nem romlik meg.Amikor csináltam,csak ilyennel tettem el ubit.Csak időnként tudok bekukkantani,elfáradok estére és sok a program.Augusztusban jön a lányom szabira,remélem,hogy akkor többet tudok cseverészni Veletek.Én váltogatva szoktam töltöttképosztát az édes és savanyú levélből,mikor melyik van.....Nagyon szeretjük mi is,már gondolkodtam,hogy kellene már csinálni.Nem tudom,hogy leírtam -e már a mozzarellával töltött fasírozottat,már sokadiknak csinálom,nagyon izlik mindenkinek.Szülinapja volt a lányomnak és ezt én vittem +-nak,a kicsiknek is izlik.Nincs vele túl sok munka.

    előzmény:
    mimoza1oo (24388)
    2009-07-20  17:06
  9. 2009. július 20. 20:1824393.

    Szia!

     

    Úgy látom nagyon fürge vagy,azért óvatosan..........

    A töltöttkáposzta hozzánk is jöhet....

    előzmény:
    nagyszáju (24390)
    2009-07-20  17:18
  10. 2009. július 20. 20:1724392.

    Szia Almuska!

     

    Most próbáltam olvasgatni benneteket ugyanis nem olyan régen lett egy kis szabadság.....

    Valószínüleg az időjárás is közre játszott ebben,hogy ingadozhatott a férjed vérnyomása.Mind a két lányom alacsony vérnyomással kinlódik,sok folyadákot mondtak és 1 pohár vörös bort,de ez gondolom a férjednél nem megoldható csak a folyadék.A maszírozással javítol a keringésén és ez is jó.Nagyon nehéz helyzeted van!A kávé nem biztos,hogy jó,mert az itteni lányomnál nem mindig használ,fejfájást kap annak ellenére,hogy alacsony a vérnyomása és a pulzusát löki meg nagyon és olyankor nem érzi jól magát.A kórházban nem tudtak javasolni valamit ami a vérnyomására jó?Kisérletezni nem biztos ,hogy jó lenne a férjednél én inkább csak azt amit idáig is csinálsz tartom jónak.......

    előzmény:
    almuska2002 (24384)
    2009-07-20  15:14
  11. 2009. július 20. 18:0824391.

    Katusom!

     

    Nekem jöhet a vasalni való. Most klassz hüvös van idebenn, de majd kimegyek a teraszra. Ott melegedhet kedvére. Még kb. 2,5 órán át lehet látni, s vasalni is.

    előzmény:
    katusom (24386)
    2009-07-20  15:58
  12. 2009. július 20. 17:1824390.

    Szidjál le, szidjál le, szidjál le.....  de jó alaposan, mert megérdemlem.

     

    Ma kertvizit után fogtam a horolót és nekiálltam egy kicsit gazolni, s egyre jobban belelendültem. Melegem lett, majd pihenés.

     

    Viszont Tituszt beinditottam, már a 3. programot csinálja végig.... én voltam ma +ban a Mosó Masa Mosodája. Nagyon fáradt vagyok, igy nem is baj, hogy nem jön ma a paprika.

     

    Viszont jó tippet adtál ezzel a megtöltött és lefagyasztott paprikával. Nagyon szeretem .... s lehet, a héten csinálok is MAGAMNAK .... ugyanis megint egy hétig szalma vagyok.... Azapinak fáj a gyomra a befőzött paradicsomtól, igy nem nagyon csinálok.

    A töltöttkáposzta??? Hm. nincs az a mennyiség, ami el nem fogyna. Igaz, ha van, képes lennék hétfőtől péntekig és szombaton meg vasárnap is azt enni.

     

    Igazad van a pihenéssel kapcsolatban: a hét végén itthon voltak a gyerekek /nekünk minden unokahugom/öcsém a gyerekünk, mert mind mind itthon érzi magát/, pedig nem is voltak állandóan a nyakunkon, mégis nagyon elfáradtam.

     

    Ird le nekem légyszives a káposztasalátát hagymakarikákkal.

     

    Előre is köszönöm.

     

    Pihenj jó nagyot.... s hadd találjon ágyban a Párod!

    előzmény:
    mimoza1oo (24388)
    2009-07-20  17:06
  13. 2009. július 20. 17:1424389.

     

     

     

    Szia Almuska......

     

     

    Olyan szivesen adnék tanácsot ha tudnék, nekem állandóan magas volt a vérnyomásom, és arra kapok gyogyókat is.......  ha felemelkedik, akkor hüvös sötét szobába le kell feküdni, és teljes nyugalommal aludni egyet....... plussz sokat inni.... ha nagyon felmenne és hirtelen akkor van egy gyogyo abból kell egy szemet bekapnom....

     

    Hálistennek még nem volt rá szükség.....

     

     szegény Párod esetében, eddig csak azt hallottam, hogy feketekávé az felviszi, dehát ez igy tényleg egy talány.......mit mondanak az orvosok????? persze ők sem tudnak semmit.....de  csak adnak valamilyen tanácsot ilyen esetekben, hiszen ez borzasztó, képzelem hogy megrémültök, és hirtelen  teljesen lemerülsz az ijedtségtől.....de azonnal tenned kell valamit....

     

    Persze a kórházakban biztosan összeszed valamilyen bajt, képzeld a szomszédom férje is benn volt, és amit a csuklójára ragasztottak - mostanában divat - attól olyan bőrbetegséget kapott, hogy hónapokig járt kezelésre, mire véletlenül megtalálták rá a kenőcsöt.........  ha lehet ki kell kerülni.....

     

     Irjál csak ha van időd, minden irásban van valami jótanács, vagy tanulnak a többiek....és az jó..... és az is, hogy  elmondhatjuk egymásnak a bajunkat, és az esetleges örömeinket, és mindenki szivesen végighallgatja....

     

    Pusszantyu neked, csak azt mondhatom kitartás.....

     

    amennyire lehet csendes pihentető délutánt....

    előzmény:
    almuska2002 (24384)
    2009-07-20  15:14
  14. 2009. július 20. 17:0624388.

     

     

    Szia Évica.....na végre hogy megérted, hogy bizony igy kell élni, ha tetszik ha nem....... Te vagy az első és megint TE, aztán jöhetnek a többiek....

     

    Tudnillik ha te beteg vagy, akkor   mindenki másra rászorulsz, de ha jól vagy, akkor te tudsz teljesiteni, adni, és azt szeretik a férfiak....persze tisztelet a kivételnek........ de jobb ha egészségesek és  erősek vagyunk....ugy az igazi....

     

    Közbe én is elhatároztam, hogy nem teszek el leliket, mi a fenének, még rengeteg van, és érdekes modon valahogy mostanság nálunk sem fogy.....igy egy frászt fogom magam erőltetni....

     

    Savanyut egyszer tettem el, de akkor a szekrény tetejére, még jó 2o ével ezelőtt, és csodálkoztam hogy mind kifutott.....persze mostmár tudom, hogy melegük volt, szerencsétleneknek, ........

    Azóta a régi rossz emlék miatt nem probáltam, de idén lehet megprobálom, hátha sikerül..... de csak apró uborkákat fogok, mert csalamádét nem érdemes, lehet itt mindig kapni készen is nagyon finomat, és imádjuk a káposztasalátát azt meg mindig tudok csinálni hagymakarikákkal....annál nem is kell jobb......

     

    Még a paradicsomon gondolkodom, mert abból nem tul sok maradt.......tavaly raktunk el vagy 3o üveggel....nagyon finom tud lenni, látod azt érdemes........ sokszor szoktam csinálni töltött paprikát, - azt is elszoktam tenni a fagyóba, rendesen megtömöm a paprikát és zacskóba lefagyasztom - s télen csak  felengedés után megfőzőm az itthon készült paradicsomlevemmel berántom......

    Nem kell vele gatyázni, ha esetleg nincs rá időm, ec-pec készen van......

     

    Meg szoktam szabolcsi  édeskápiból töltöttkápit csinálni azt a Párom imádja, hiszen onnan származik......

     

    Remélem Évikém már gyógyulgatsz,    és ezentul, első leszel magadhoz......

     

     

     Kellemes szép délutánt, én most ledőlők egy kicsit olvasni, és nagyon korán hagyom magam elaludni....... remélem a Párom még ágyba talál......... mert akkor biztosan alaposan kialszom magam.....

    előzmény:
    nagyszáju (24382)
    2009-07-20  11:53
  15. 2009. július 20. 16:5824387.

     

     

    Szép napot KaTINKÁM...

     

     

    Olyan szivesen vállalnék a vasalásodból, de utálok vasalni.....én megmondom őszintén, hogy csak a páromnak az egyeningét szoktam....... azokat szeretem....vagy ha elmegyünk valahová elegánsabban, akkor is az ő ingeit leginkább.......

    Az én cuccaim olyan anyaguak, hogy azokat elég ha felhuzom, és  sajnos kifeszülnek rajtam  ami felér egy vasalással.....legalább erre jó a sulytöbblet....

     

    Az ágynemüimet egész kicsi fokon szoktam centriztetni, és utána hosszába kettéhajtva az ajtóimra teritem, s szebb mintha vasalva lenne, nyáron csodásan lehüti a szoba levegőjét, és a kellemes jó öblitő illata végigterjeng....... szálldos.... Lenort szoktam használni a kéket, vagy a fehéret....

     

     most még ülni is alig birok, mert megettem két szelet rántott halat - még alig ettem ma, - és utána két kisebb szelet görögdinnyét, most aztán ugy tele van a hasam, hogy még....szaladgálnom kellene egy kicsit, vagy legalábbis járkálnom, de nagyon  ellustultam.... ilyen lettem.....

     

    Augusztusa 2o-ig azért még van egy kevés időtők, azt bizony ki kellene alaposan használni Lacuskáddal......biztos vágyik ő mindenfelé....dehát tudom a Mamáéknál is még vár a befejezés.......Te ügyesen megoldod, de sajnos ketté nem szakadhatsz....

     

    Kellemes délutánt, és jó pihenést.....

    előzmény:
    katusom (24386)
    2009-07-20  15:58
  16. 2009. július 20. 15:5824386.

    Szép napot!

     

    Ma sajna nem lett a fürdőből semmi , de majd holnap. Addigra jobb időt is jósolnak a mainál.

     

    Még mindig van a vasalnivalómból, kinek küdhetek belőle??

     

     

    Állítom egy hadseregnek nincs ennyi vasalni valója.

    Augusztus 20 után kezdünk.  Hamar elmúlik a nyár, főleg ha van mivel jól eltölteni.

    előzmény:
    mimoza1oo (24379)
    2009-07-20  08:40
  17. 2009. július 20. 15:5224385.

    Szia Almuska!

     

    Az én páromnak is nagyon alacsony mindig a vérnyomása, és a doki azt mondta, hogy mozogjon sokat.  Ő nála még megoldható, hogy tempósabbá veszi a dolgokat, de sajnos nálatok ez nem jöhet számításba.

     

    Bizonyára sok mindent kipróbáltatok már a probléma megoldására, hiszen írod, hogy maszírozod és kenegeted mindenféle jóval kényezteted.   

     

    Ha valami jó módszerrel találkozom akkor biztossan megírom.

     

     

    További nyugodtabb napot!

    előzmény:
    almuska2002 (24384)
    2009-07-20  15:14
  18. 2009. július 20. 15:1424384.

     Sziasztok Kislányok!!

     

    Mondjátok ,hogy lehet a vérnyomást "megemelni"?

    Napok óta alacsony a nyomás.

    Csütörtökön teljesen elalélt olyan alacsony volt,mondjam mérhetetlen.

    Ma reggel is 95/62 a pulzus +44.

    Kávéztattam,amit nem szokott mióta beteg.

    Rengeteg folyadékot ivott. Feldörzsöltem Medy Fleurral(nem a reklám helye,de nagyon jó,több funkciós).

     

    A talpát már elmaszíroztam,(rozmarig kenőccsel) a kezem is elzsibbadt a kényeztetéstől és a nyomás most 100/89/104 .

    Egy energia italt is bevetett a fiam.

    Kész vagyok.

    Jól bevált ötleteket kérek!!!!!!

    A kórházban(nem nagyitok) élő tanulmány,jönnek nézik,kérdeznek olyat    Mééééég .......???????

     Én is  csak próbálgatok...ők is . Itthon jobb helyen van.

     Mikor bent van (nagyon muszály)engem elkell zavarni mert reggeltől estig (24)ott vagyok.

    Mégis összeszed v.mi nyaváját miből kikell ismét kezelni.

     Jó sokat írtam megint.

     Társalkodó nőnek jó lennék????????? vagy !!!!!!!!!!!! 

     Mindenjót Nektek,megyek kééényeeeztetniiiii.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 20. 11:5424383.

    Anikó!

     

    Nem gondoltam, hogy ennyire tudatosan kell élni s kicsit önzően. De úgy látszik van még feladatom a Földön, amit egy kicsit jobb egészséggel (??) kell elvégeznem.

    A zsák paprikából szivesen küldenék....majd libasorba állitom őket, hátha eltalálnak Hozzád.

    Amikor pakoltam a ,,maradt,, befőtteket, én is találtam pár üveg barack- és meggylekvárt, meg 1 üveg birset. Nálunk nem nagyon fogy, de majd elkopogat. Igy nem is gondoltam annak főzésére.

    Ha netán jövő héten lenne uborka, szivesen tennék el. De csak megbizható helyről.

    előzmény:
    mimoza1oo (24380)
    2009-07-20  08:42
  20. 2009. július 20. 11:5324382.

    Anikó!

     

    Nem gondoltam, hogy ennyire tudatosan kell élni s kicsit önzően. De úgy látszik van még feladatom a Földön, amit egy kicsit jobb egészséggel (??) kell elvégeznem.

    A zsák paprikából szivesen küldenék....majd libasorba állitom őket, hátha eltalálnak Hozzád.

    Amikor pakoltam a ,,maradt,, befőtteket, én is találtam pár üveg barack- és meggylekvárt, meg 1 üveg birset. Nálunk nem nagyon fogy, de majd elkopogat. Igy nem is gondoltam annak főzésére.

    Ha netán jövő héten lenne uborka, szivesen tennék el. De csak megbizható helyről.

    előzmény:
    mimoza1oo (24380)
    2009-07-20  08:42
  21. 2009. július 20. 11:4324381.

    Szép napot Mindenkinek!

    Ma reggel szemlét tartottam a kertben.

    Megállapitottam, hogy az elmúlt másfél hét alatt csodásak lettek a gazak, elég árnyokét adva a paprika tövének. Igy több nedvesség maradt a gyökerek környékén.

    Csak jöjjek rendbe! Majd adok én azoknak a frányáknak!

    A héten aligha lesz energiám odakinn bármihez is, max este a locsolás.

    előzmény:
    katusom (24377)
    2009-07-19  22:39
  22. 2009. július 20. 08:4224380.

     

     

     

    Évikém, nagyon okosan teszed, hogy végre már csak MAGADDAL tőrődsz, és igy mielőbb rendbe is fogsz jönni, meglátod....

     

    Tudod az az igazság, hogy ha mi nem törődünk magunkkal , akkor ki ??????

     

     

    Elfelezném veled a  zsák paprikádat, bár már itt is egyre olcsóbb, és olyan szép, hogy rajzolni sem lehetne szebbet.....

     

    Hálistennek mindennek megy le az ára, lehet jővőhéten még egy kis baracklekire is rászánom magam........ csak még olyen sok van, és tudom ha friss lesz, akkor azt fogjuk enni, és igy megint marad a régebbi......

     

     

       Kellemes szép napot Neked is....

    előzmény:
    nagyszáju (24375)
    2009-07-19  22:31
  23. 2009. július 20. 08:4024379.

     

     

    Szép jóreggelt Katusom,.

     

     

     

    Örülök, hogy ugy álltok, hogy már valamennyit lazitani is tudtok, bár látom hogy még nem vagytok teljesen készen de nem is lehet ennyire  folyamatosan csinálni, tapasztaltam, hogy fizikailag és szellemileg is teljesen ki tudja késziteni az embert....és hát Lacusod is otthon van, s kell vele egy kicsit "menni"

     

    Istenem, és még a vasalásodat is be kell illeszteni a sok munka közé........ nem irigyellek Katusom....

     

     

    Azért vigyázz is magadra, és néha lazits, nehogy megártson.....

     

    Meddig van a nyári szünet Nektek Í?????? mióta a kislányom felnőtt azóta nem tudom ezeket az időpontokat.....

     

    Csodálatosak lehetnek a terményeid, szivesen végigmennék, és csipegetnék innen, is onnan is egy - két szemecskét mindenből....

     

    Pusszantyu Neked is, és jó szép napot, és pihit is egy keveset....

    előzmény:
    katusom (24377)
    2009-07-19  22:39
  24. 2009. július 20. 08:3524378.

     

     

    Szép jóreggelt Kislányok, pusszantyu Almuska.....

     

     

    A konyhád ugy látom ugyanolyan szép, és ugyanolyan kicsi mint az enyém is......

     

    Engem is rá akartam beszélni a zuhanyra, de én imádom a kádba való elterpeszkedést amikor annyira ki vagyok fáradva, de Nálatok más a helyzet, muszájjjjjjjj leszel zuhanyra cserélni.... másképpen nem tudod megoldani a helyzetet....

     

     

    A karfiolrántottad csodaszép, és kivánatos, nálunk ma rántotthal lesz....nagyon szeretem, mindennap megenném, csak a pucolásával ne csinálna a párom akkora  rendetlenséget.....de mindegy örüljek hogy megcsinálja és felszeletelve kapom, csak paniroznom kell....

     

     Kellenek olyan napok a számodra, amikor alaposan kipihened az előző akár egy hét fáradalmait, ilyenkor kell lazitani, és nem foglalkozni semmivel - csak amivel muszájjj

     

    Ez a vihar, illetve a hozzájáró hüvös levegő nagyon jól jött, bár előttünk is kicsavart egy pár elszáradt ágát, de a hatalmas nagy elmultával, szerintem mindenki lényegesen jobban érzi magát, én ma reggel valósággal megtáltosodtam, pedig tegnap este egy buznyákot sem ért az erőm........ teljesen elalélva feküdtem le, azt hittem beteg leszek.....  de nem sikerült.....

     

    Ugyanmár az 5o év, az még a fiatalokhoz tartozik, igy nem tévedtem amikor fiatalnak mondtalak......

     

    Szép lett a fürdőszobám is megmutatom Neked,  persze tudom, hogy ez a kád nem lenne megfeleelő, csak ha elől valahogy nyitott lenne  és egyszerüen bele lehetne lépni......

     

     

    Kellemes szép napot, és jó pihenést, amennyit csak lehet.....

     

    Ma én is pihizek, ill risizek, de az engem pihentet......

     

     

     

         Szép napot Mindenkinek

     

     

    Lehet kapni ilyen "bidés wc-t" nem tudom nem lenne e hasznos Nektek is......nekünk nagyon az.... gondoltam én eddig is hogy nagyon jó, csak vártam hogy legyen ez a lakás nagy rekonstrukció......addig nem akartam csak wc-t cserélni.....de nagyon megérte az árát..... azóta is csak dicshimnuszokat zengünk róla......

    előzmény:
    almuska2002 (24362)
    2009-07-19  20:54
  25. 2009. július 19. 22:3924377.

    A paprika nálunk is magasszárat növesztett, van is rajta rendessen lecsónak való, a hagyma is jól elborult és érik be, csak a paradicsom az randa.  Mézédes a csemege kukorica is.

     

    Megyek fürödni és alukálni, Te is pihozzál.

     

    Szép álmokat!

    előzmény:
    nagyszáju (24375)
    2009-07-19  22:31
  26. 2009. július 19. 22:3324376.

    Szia Mimózi!

     

    Holnap egy akkora adag vasalással kezdem a napot amekorrát még sose hagytam talán amióta élek.

    A mosoda tele még mindig gönccel, amiket haza hordok még jó, hogy a masám kimossa egyedül.  Nem szívessen gondolok vissza a jó öreg keverő tárcsás hajdú mosógépemre , amivel olyan sokáig mostam a ruhákat.   Csuda jó az autómata, főleg ilyenkor amikor csak azért jövünk  haza , hogy aludjunk  és mossak. Holnaptól azapim dolgozik , és napközben idehaza tudok lenni , így elvégzem az elmaradt dolgaimat is legalább.

     

    Meg tudom bugyujgatni a három ujjonnan kikelt és fejlődő kis papagályaimat is. Ha lesz időm lefotózom öket.  Lórika az anyukájuk igen csak bizalmatlan amikor ki veszem őket esténként , de tudja , hogy vissza is kerülnek.  Olyan aranyossak ahogyan emelgetik a kis pihés fejüket. Már most látni milyen színűek lesznek.

     

    Kettő kékes tollú és egy kis sárga. Dodókánk minden nap repül egyet a szobában, és óriási csivatolással köszöni meg a röpködést.

     

    Meg bogarássza a hajamat aztán vissza röpül a kalitkájához.

     

    Nagyon szép madárka lett a kis világjáróból.

    előzmény:
    mimoza1oo (24361)
    2009-07-19  19:21
  27. 2009. július 19. 22:3124375.

    A múltkori meggy-, őszi- és kajszi eltevésekor maradtak tisztán üvegeim, tetejük rajta.

     

    Nekünk vegyes a paradicsom. Van, amelyik hajt ezerrel, van amelyiken szin csak a fehér és piros paradicsom. De ez már évek óta igy van....hamar elszárad.

    Viszont a majd bordó és rettenetesen édes nagy paprikáknak magas a száruk, tele virággal....óriási rajtuk a paprika.

    A fehér még nem annyira.

     

    Nekünk csak jó szél volt tegnap, meg egy kicsi eső. De inkább locsolunk.

    előzmény:
    katusom (24374)
    2009-07-19  22:18
  28. 2009. július 19. 22:1824374.

    A hideg eltevőssel szoktam én is eltenni, de tudom, hogy fárasztó még az is, mert hát üvegmosás meg egyebek......

     

    Az idén nem kell ahogy elnézem a kertünket paradicsomot befőzni.

     

    Szárad és megy ki sorba minden tő. Valami gombás fertőzést kaptak, amit már hiába kezelünk. Olyan mintha le lenne forrázva az egész , és egyik napról a másik napra ment tönkre.

     

    A tegnapi viharnak mi a szélét kaptuk, de az is elég volt.

    Ma tök jó hűvös volt az idő egy darabig, de utánna megint hét ágra sütött a nap.

    előzmény:
    nagyszáju (24372)
    2009-07-19  22:10
  29. 2009. július 19. 22:1224373.

    Szia Almuska!

     

    Nagyon guszta a rántott karfiolod, lehet csinálok holnap én is.

     

    Remélem jó idő lesz holnap, mert Lacuskámat a strandra szeretném el vinni délután.  Remélem nem fogja áthúzni a tervemet semmi.

     

    Reggel korán felkelek, és neki esek a vasalásnak, mert a fotelom púpossan tele a száraz vasalnivalóval.

     

     

    Jó olvasni a soraidat, mert annyi derű van bennük, pedig mennyi sok fáradozás áll mögötte.

    előzmény:
    almuska2002 (24362)
    2009-07-19  20:54
  30. 2009. július 19. 22:1024372.

    Hali...hali!

    Csak egy hidegfelöntőslevet gondoltam..... önteni a felszeletelt paprikára.

    Muszáj lesz, mert jön a zsáknyi.... oszt mit csinálok vele?

    Mióta tudom, hogy mi a gond, sokkal többet foglalkozom magammal. Én, én, én.... s tán huszonvalahanyadikra jöhet más.

    Meg kell varrnom a felsőmet, ma a nagy fekvésben már ki is találtam a ,,fazonját,,..... semmi több ám,  csak egy trikó-szerü, s olyan rojtos....

     

    Ha lehet, Te is tedd pihenésbe Magad.... legalább időnként.

     

    A kisfiad -láttam egyik képen- igencsak ügyesen forgatja az ecsetet.

     

    Jövő hét közepén asszem nagyon meleget igérnek. Néztem a www.koponyeg.hu -n...

     

    előzmény:
    katusom (24370)
    2009-07-19  22:03
  31. 2009. július 19. 22:0924371.

    Szia Égike!

     

    Látom a fotóról, jól haladtok, bár az eső nem hiányzott a falatokról.

     

    Na Én ennyire magasra biztossan nem tudnék felmászni mint Te.

    Holnaptól azapikám már dolgozik, a mamáékat úgy kellett otthagyni, hogy minden rendben menjen amíg nem érünk ki. Helyre nem tudunk még semmit sem pakolni, van még meló bőven, de az erő az ami kezd fogyni.

     

    Ma igen csak türelmetlen és ideges voltam, nehezen ment a rendrakás is a festőkénk után. Bár el kell mondanom szépen sőt csodássan dolgozik , és nem maszatol feleslegessen semmit sem össze. Ahol tudtam ott feltakarítottam a terepet, a többit majd talán péntek felé.

    Asszem hétvégére még egy kis fűnyírást is be kell ütemeznem.

    előzmény:
    égedelem (24366)
    2009-07-19  21:36
  32. 2009. július 19. 22:0324370.

    Szép estét!

     

     

    Azért csak óvatossan azzal a savi eltevéssel.  Nagyon helyes , hogy a gondolat menetet megváltoztattad. Csak én és Én. Meg kell gyógyulnod.  Aztán varrhatsz.

     

    Ma igen csak fájt a lábam, most már unja a ki - be trappolást a kiskonyhából a nagyépületbe. Mai nap a szakik nem melóztak, így egy kicsit körbe tudtam kicsit rendezni a készülő lakást. Helycserét kellett csinálni néhány bútorral. A Lacuskám szobájába a szekrénysort már helyére állíthattuk, de még nincsen teljes rend ott sem.

     

    Holnaptól zománcozzák az ablakokat, és ha mind kész akkor az ajtók következnek. Van belőlük bőven.

     

    Vigyázz magadra!

     

     

    előzmény:
    nagyszáju (24369)
    2009-07-19  21:48
  33. 2009. július 19. 21:4824369.

    Kényszerpihenés.... de a héten ha birom jobban a fentlétet, akkor.....

    1./ kapok egy zsák paprikát /no ezt birni kell eltenni/ elteszem savanyuságnak

    2./ varrni fogok.

    előzmény:
    égedelem (24367)
    2009-07-19  21:38
  34. 2009. július 19. 21:4524368.

    Köszönöm!

     

    Nem semmi!

    Egy kicsi esőt ide is küldhettél volna belőle, mert nekünk annyi sem jutott, mint egy rendes esti locsolás (kártékony hatása inkább nem hiányzott....).

    Mondd meg a májsztrónak, hogy töpp epokitot keverjen holnap a folt anyagába, hadd ragadjon.

    előzmény:
    égedelem (24366)
    2009-07-19  21:36
  35. 2009. július 19. 21:3824367.

    Tessék mondani, mit jelent a pihenés szó...én sajnos nem ismerem....

    Megyek is lefeküdni, mert holnap 5-re jönnek, ugyanis a keleti falat még a tűző nap előtt be kéne vakolni....

    előzmény:
    nagyszáju (24365)
    2009-07-19  21:26
  36. 2009. július 19. 21:3624366.

    Évike, jobbulást!

     

    Ja, és azt  elfeledtem, hogy az eső sajnos a tegnap felkent vakolat felét lemosta a falról, ma lehetett előről kezdeni...sajnos, 24 órát kellett volna száradnia a kötésig, aztán csak 2 órája volt szegénynek. Reméljük, hogy pár év múlva nem lesz baj belőle, hogy  foltozni kellett az alapot. Mert kap még két réteget, de pont az sérült, ami a falhoz tapad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. július 19. 21:2624365.

    A tegnapi nap kivételével a héten én annyit, de annyit pihentem, hogy már ,,lustának,, tartottam magam....az után gondoltam egyet, változtattam a gondolatomon: Önző vagyok.... igen, én vagy ÉN!

    Nem várok gyors javulást.

    Sajnos sem orvos, sem természetgyógyász, sem gyógynövényes nem tudott mondani olyan valamit, amivel gyorsithatnám.

    Igy marad a pihenés, a kicsit másmilyen mozgás.....

    Mi pénteken vettünk -mert Api nagyon akarta- tefál szeletsütőt.... HÚÚÚ! mekkora öröm ez nekem! Tegnap és ma is tarját sütöttem benne ...... eszméletlen finom és gyors. Okos volt, aki kitalálta.

    Nekem fagyasztva van egy nagy csomag ponty dereka.... Api tette igy el, csak mi ennyit nem nagyon fogunk 1x-re megenni, ha meg többen vagyunk? Ahhoz hüvösebb idő kellene.... rántva nekem is az egyik kedvencem.

    Holnap, vagy kedden kapok egy ,,zsák,, paprikát. Lehet savanyuságot spájzolni.

    előzmény:
    mimoza1oo (24361)
    2009-07-19  19:21
  38. 2009. július 19. 21:1324364.

    Szia, Almuska, nagyon guszta a karfiolod!!!

    Pihenj, ha teheted, megérdemled!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2009. július 19. 21:0924363.

    Jó estét mindenkinek!


    Nem túl nagy itt a forgalom--ki dolgozott, ki pihent a hétvégén, de  nem nagyon értünk rá, igaz?
    Az az igazság, ha egy nap nem érek rá benézni, már hiányoztok. Hozzátartoztok az életemhez....

     

    Nálunk ma is dolgoztak hárman. Hát össze nem törték magukat, de azért csak haladt a munka.

     

    Ma én is fölmerészkedtem az állványokra a 2. szintig. 4 szint van, de mikor a tetőlécet festik majd, kell rá még valami, hogy a csúcsot elérjék.

     

    Már nagyon unom, bár hogy most a hétvégén a férjem is itthon volt, egyszerűbb volt az élet, nem nekem kellett ellenőrizni. Nagyon fárasztó állandóan a sarkukban lenni és gyakran vitatkozni a precíz munkáért.Tulajdonképpen nekünk már örökösnek kell lennie ennek a háznak . 10 év múlva sem erőnk , sem pénzünk nem lesz újra kezdeni( és akkor most optimista voltam, hogy leszünk 10 év múlva...)

     

    Embertelen mindenütt a hungarocell.A konyhából is összeszedtem 1 lapáttal, tegnap a szélben nyitva volt az ablak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. július 19. 20:5424362.

    Szia Mimóza!

     

    Szép estét Neked Mimóza!

     

    Ma nagyon egyszerü ebédet főztem a párommal voltunk csak ketten.

    Pulyka aprólékból  főztem a levest ,májgaluskát készítettem hozzá.

    No persze karfiolt rántottam megint.Tártár mártást is csináltam hozzá. 

    Ma sokat pihentem.

    Leengedtem ,felkellene töltődnöm egy kicsit. Megtalálom a módját,nem engedem magam legyűrni.

    A vihar mire hozzánk ért már elvesztette az erejét,esett egy kicsit még ma is.A levegő rendesen lehült.

    Szélsőséges az időjárás,a betegek  még betegebbek,Tulcsikát ,Évikét is biztosan megviseli a nagy ingadozás.

    A férjem is ezért volt rosszul.

    Valóban nem könnyü az életem,(sose volt az ) de megtanultam a "fogásokat". Én is gondoltam rá ,h megírom az életem történetét.

    Kiknek?  Mindenkinek!  

    Soha nem panaszkodom, megszoktam ezt a "kalandos életünket".

    Köszönöm,h lefiataloztál mindjárt 50 vagyok.

    Nagyon szép a konyhád.

    Én is álmodok egy szépről!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Álmodni ugye szabad???????????????????????

    Most meg kell oldanom a fürdőszoba,átalakitását mert a "fium"nem birom most már be-ki venni,tenni a kádba.

    Ki kell cserélni a kádat zuhanyra!!!!!

    Miből???                                                                                                       Még nem tudom ,azt hiszem most először kérni(koldulni)fogok.

    Már megint sokat irtam.

    Mindent leakartam írni.

    Kellemes pihenést kívánok!

     

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24358)
    2009-07-19  09:53
  41. 2009. július 19. 19:2124361.

     

     

    Szép estét Évikém....

     

    Hát örülök, hogy a haematológus negativat iratott az ereményedre, igy ott semmi gondod nincs hálistennek.....

     

    Nem csak 3x kellene pihenned, hanem fel sem kellene kelned......

    és akkor sokkal gyorsabban gyógyulnál....

     

    Mi elvoltunk ma a Metróba husikákat venni, és ne tudd meg mennyire elfáradtam....

     

    Nagyon szép friss husok voltak, és  a mélyhütőnk teljesen le volt fogyva, igy nyugodtan szedegedhettem össze a sokfélét, legyen mihez nyulnom....... alig birtuk felcipelni, és nagyon soká tartott szétzacskózni ......  el nem tudom mondani mennyire elfáradtam.....

     

    Pedig  még akartam ma rántani egy kis halat, csodaszép élő pontyot is vettünk az a kedvencem.....

     

                de hát erőm az már nincs, a párom feldolgozta, felszeletelte, igy majd holnap kerül rá sor......

     

    Kacsa- vagy libazsirnak valót is vettem,, igy holnap majd sütögethetem azt is kifelé.....

     

    Remélem az idő ilyesféle marad, mert azt a meleget már elég nehezen viseljük el....bár mondtak még 4o fokot is.... a hétre...

     

     Azt hiszem ma korán lefekszem, mert a reggeli erőnlétem teljesen tovareppent......

     

    Kellemes szép estét, ugylátom a többiek is teljesen el vannak fáradva, vagy semennyi idejük sincsen a rengeteg munka után......

     

     

                                                  

    előzmény:
    nagyszáju (24360)
    2009-07-19  15:47
  42. 2009. július 19. 15:4724360.

    Szia Anikó és Mindenki!

     

    A haematológus a vérrel kapcsolatos ,,dolgokat,, nézi, akinél voltam egyuttal belgyógyász is.

    Igy átnyomigálta a pocakom -nem tom, mennyire akadályozta tájékozódásában a hájam- gondolom nézte a lép és májat, érez-e valamilyen keménységet bennük. Negativ.... iratta a leletre.

    A folsav? Gondolom a vér helyes összetételének alakulásában segit.

    Csötörtök óta sokkal többet pihenek, akár naponta 3x is. S nem érdekel semmi, csak hogy jobban legyek.

     

    Emlékszel arra amikor a Nap melegitő erejét vártuk?

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24347)
    2009-07-18  15:34
  43. 2009. július 19. 09:5524359.

     

     

    Bocsika, ez  az előző kép  nem a potyogtatós meggyes, meg kell keresgélnem......

     

      de ez is nagyon finom......

    előzmény:
    almuska2002 (24356)
    2009-07-18  22:30
  44. 2009. július 19. 09:5324358.

     

     

    Kellemes szép vasárnapot Almuska

     

     

    Hát ahogy elnézem, nem fenékig tejfel az életed.....  sajnos az ember fiatalon előre nem láthatja az eljövendőt, különben lehet teljesen másképpen futna neki.......

     

    De ez van és ugy kell elfogadni ahogy alakul, legfeljebb javitani, szépiteni lehet rajta....

     

    Nagyon sajnállak Téged, és a Párodat is, hogy ilyen helyzetbe kerültetek....... szerencse hogy sikerült a vérnyomását feljebb tuszkolni, biztosan már érted a módját, hogyan lehet rajta segiteni..... persze hogy kis balesetek előfordulnak , de legalább rendbejött időben, és nem kellett segitséget hivni..... és nem lett nagyobb baj....

     

     

     

    Képzeld, tegnap annyira lefáradtam, hogy este 8-kor lefeküdtem, és ma reggel egyfolytába aludtam 6 óráig, aztán ugrottam ki, mert a párom fél 7-kor szokott megérkezni....

     

    Hétkor jött, de addigra már gőzőlgött a finom teája, csupa gyógynövények mézzel, és citrommal ahogy szereti..... hirtelen lecsót csináltam neki pár tojással, óhhhhh de gusztára sikerült.....mondta is ahogy leesett a székre - egy egész éjszakázás után - hogy jajjjjjjjjjjjjjj de szeretek itthon lenni.....!!!!

     

    Hát igen a jó és rendes otthont nagyon meg kell becsülni, csak ezt még nem minden férfi tudja, itt látom őket néha a padon csóriskodni.......  sajnálom őket, de eltudom képzelni hogy viselkedtek ahhoz, hogy odakerüljenek, persze tisztelet a kivételnek.....

     

    A risikém még nincs teljesen készen, van még vagy 3o kis golyóm, de most délelőtt csinálgatom, maradt  a tegnapiból, és már meg is sütöttem egy olyan potyogtatos meggyest, ebéd utánra.....

     

     Tegnap a piacon alaposan bevásároltam, egy egész hétrevalót, még szerencse hogy a párom megérkezett és ő cipelte fel a hat lécsőn.......

     

    A vihar isteni jó tiszta levegőt hagyott maga után, ami igencsak becsülendő tőle, legalább ennyi jót szült.......bár sok fának az ágát tördeste le itt nálunk a parkba is......remélem hogy a sok-sok gyümölcsfa nem nagyon sinylette meg, mert akkor még a gyümölcs is drágább lesz, és kár a sok munkáért amit megtesznek szegény őstermelők......

     

    Hát nem csodálkozom, hogy ennyire Te is lefáradtál, nekem néha este még erőm, és kedvem sincs irni, annyira kihajtom magam....

     

     Délután - ha a Párocskám felébred - akkor egy Metro menet lesz, ott szoktam venni husokat, azt becsülöm legtöbbre, mert nagyon friss, és ragyog a tisztaságtól....muszájjjjj mert ugynézem teljesen lefogyóban van...... és szeretem ha van mihez nyulnom, és választékosan tudok főzni........ ez már sajnos ebből a készletből nem futja......

     

    Most az idő is megfelel a husvásárláshoz, jővő héten meg megint igértek még 4o fokot is, akkor ki sem mozdulok egy napra sem....

     

     

    Hát az unoka  az szerintem minden nagyszülő betetőzése a boldogságra....... szerintem el nem lehet mondani irni, amit az ember akkor érez amikor előszőr a kezéba fogja a - végülis - saját vérét  olyan picibe......

     

    Elhatároztam, akkor kezdem megirni életem regényét, amikor megszületik az első unokám.......... ha véletlenül nem lenne, akkor nem irok........ minek ?????? és kinek ????

     

     

     

    Kellemes szép vidám, és pihentető napot kivánok Neked minden  BAJ  NÉLKÜLIT.....

    előzmény:
    almuska2002 (24355)
    2009-07-18  22:14
  45. 2009. július 19. 09:3924357.

     

     

     

    Kellemes szép vasárnap reggelt kivánok MIndenkinek

     

     

       szia Égike.....

     

     

    Szépséges lett a konyhácskád,  nagyon izléses, és helyeske.....csakhogy készen lesztek lassan, ezt mutatja a kapu mellett lévő kupacka is.......

     

    Ez már nagyon jó érzés, tudom, még nagyon él bennem is az elmult pár hónap.....nagy megkönnyebbülést éreztem, amikor az utolsó simitásokat csináltuk.....és amikor a konyhám végre berendeződőtt, azt leirni sem lehet......csuda jó érzés....

     

    Gratu a kitartásodhoz, és mostmár jöhet a jóidő, kissé lehültünk mindannyian....... mintha uj vér csörgedezne az ereinkben......

     

     

           Mostmár lassan egy kis pihenést, is be lehet iktatni

     

    itt az én konyhácskám, még nem teljesen kész állapotban, akkori felvétel....mostmár kissé másként néz ki, minden a helyére került....

    előzmény:
    égedelem (24353)
    2009-07-18  16:17
  46. 2009. július 18. 22:3024356.

    Égike !

    Ez nagyon szép.

    Látod minden a helyére kerül,kitartás!

    Nagy munkával jár a felújitás.

    A szemetet  is többszörre tudják elvinni. 

    Gondolj arra,h már nincs annyi munka mint mikor kezdtétek!

    Jól mondom,???? Ien .Jót akarok Neked mondani! 

    Minden jót kívánok Nektek! 

    előzmény:
    égedelem (24353)
    2009-07-18  16:17
  47. 2009. július 18. 22:1424355.

    Szia Mimóza!

     

    Nagyon sokat dolgoztál,még leírva is ezt mind megcsináltad? A risit is megcsináltad?

    Egy kicsit sem csodálkozok,hogy nem volt erőd írni tegnap.

    A körömpörkölt nyáron is jó uborka salátával,én is szeretem.

    Én római tálban készitem. 

    Almát + barackot vettem ma igaz én a zöldségesnél.

    Nem tudtam kire hagyni a párom ,egyedül meg még úgy sem,   mert tegnap 95/57 volt a v.nyomása felkelett dörzsölni.

    Megijedtem ,már azon gondolkodtam,h hívom a mentőt .

    Rozmaring kenőccsel dörzsöltem át a mellét,hátát.Használt,ma már nagyon élénk volt. "Rendreutasított többször is"

    Fáradt vagyok,pedig én ma kétfillért sem ér a munkám.

    Most mosok ......muszály!!!!!!!!!!!!!Baleset tötrént..............

     

    A vihar nem ért ide ,egy kis szél volt csak ez idáig.

    Nagy erővel rombolt megint,mintha egy kicsit dörögne.Mégis ide ér? 

    Sokat írtam én is ,többször megszakítva de leírtam.

    Még egy mondat ,igazad van a gyerek a legnagyobb boldogság ,de amikor még eghy unokával is megajándékoznak!!!!!!!!!!Azt nem lehet elmondani.

    Mióta unokám van a lelkem sokkal érzékenyebb.

    JÓ  éjszakát kívánok!

    Tényleg jön a vihar! 

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24350)
    2009-07-18  15:52
  48. 2009. július 18. 17:2924354.

    Tiszta udvar, rendes ház...Pedig már egy adagot elvittek....

     

     

    Már megint esik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2009. július 18. 16:1724353.

    Szia, Anikó! Kedves tőled, hogy aggódsz és szorítasz...már kisütött a nap, remélem, túl vagyunk a nehezén...végül is azt ígérték, estére már Kelet-Magyaroszágon lesz a vihar...

     

    De ez a mérsékelt meleg most nagyon jó, már kitártunk minden ablakot.
    Jó pihenést! Én meg kimegyek és megnézem, van-e valami kárunk....remélem, nem lesz. A Np most épp a friss falat süti gyöngéden, remélem, gyorsan meg is szárítja....

     

    Utolsó és első kép az étkező ablakáról ...majd talán hét közepén már a párkányis kész lesz...akkor teszik föl, mikor a redőnyt, de ahhoz előbb kész kell lennie a ház színezésének....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. július 18. 16:0324352.

     

     

    Jajjjjjjjjjjjjjj de édesek  a fiacskád és a picike unokád.....látod az előbb elfelejtettem megemliteni, pedig a gyerkeek  a legfontosabbak a világon....

     

     

     

    Na közbe megérkezett hozzánk is a hatalmas vihar, most telefonált a kislányom hogy náluk már 1oo km-es vihar dul.....Etyeken lakik, és az nincs tul messz tőlünk talán 3o km-re......

     

    szólt, hogy huzzak le minden redőnyt, és minden ablakot......hát jókor szólt, most üldögélhetek teljes sötétségben.....

    előzmény:
    almuska2002 (24341)
    2009-07-17  20:12
  51. 2009. július 18. 15:5524351.

     

    Szia Égike

     

    Hát bizony gondoltam Rátok,  mert ez sem jött jól Nekte, a tul meleg sem volt jó, de hát ez ami most következik, remélem hogy a jég nem megy oda....

     

    Már ide is megérkezett a vihar.....eső még nincs, de a szél az nagy......sajnos csak egy ablakot hagyhatok nyitva, de már bizony alaposan lement hálistennek a hőmérséklet.....

     

     A bevakolt falad nagyon szép......reméljük ilyen marad, és nem ront rajta ez az  süki időjárás változás....és nem kell ujra csinálni.....

    előzmény:
    égedelem (24348)
    2009-07-18  15:40
  52. 2009. július 18. 15:5224350.

     

    Szia Almuska....

     

     

    Tegnap egész nap olyan nagy munkálatba voltam, hogy este már - bár a gépet bekapcsoltam- de nem volt erőm irni....csurgott rólam a veriték...

     

    Ma kora reggel kimentem a piacra, csodás dolgok voltak, mindenféle gyümi, már szilva és ringló is található......általában elfogadhatóak az árak , persze attól függ mihez mérjük...

     

    Valamelyik nap hozott a párom egy 12 kilós dinnyét azt aztán esszük legalább 3 - 4 napig..... kitart....

     

    Tagnap reggel olyan jó erőben éreztem magam, hogy hatalmas takaritást csináltam, nem tudom irtam e már, és  délután majdnem befejeztem a risimet is....van még rajta pár karika  a 6o-ból 4o-et kell még megcsinálnom...... nem nagy ügy, ha egyedül vagyok délelőtt akkor haladok, ha máshoz nem kezdek....

     

     Reggel feltettem a körömpörit, már a párom kikönyörögte, mert mondtam az nem nyári kaja......de aztán már csak megcsináltam, bizony egész délalött főtt.....aztán belé a krumplit, és nagyon-nagyon finom lett.....még akkor is ha nem nyári kaja....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

       De a délután nagyon letaglozott....őrült meleg volt...aztán beleültem egy alig langyos kád vizbe, jól meg lettem masszirozva és igy kicsit rendbe érzem magam...

     

    Most aztán megindult nálunk a szél, a felhők is sötétebb kékre váltottak. és bizony csukdossuk az ablakokat.....csak egyet hagyhattam nyitva - az enyémet - mert a huzat nem türi....... leviszi a fejemet és kivisz mindent a lakásból....

     

    Annyira kivánt aminden ember a lehülést, éhogy most aztán ugy érzem itt van, csak győzzük kibirni.....de már nem is lehetett azt az őrült hőséget ...... elviselni....

     

     

     

    Igen én a lakásátalakitással nem régen végeztem, hát borzasztó nagy munka, most drukkolok Katusomnak, és Égikének, mert még benne vannak a sürüjében, bár már látják az alagut végét.....

     

    Nekem annyire fárasztó és kiboritó volt a végefelé, hogy azt mondtem soha többé ekkora nagy munkát nem kezdenék el....

     

    Gondolhatod a három szoba..... teljes mértékbe átalakitva....és semmit sem tudtunk hová kitenni, csak idebenn forgott minden egyikből a másikba.....sőt a munkaeszközök, és az anyagokat is ide kellett elhelyezni.....

     

    Mindegy kész van majdnem, még a párom kisszobája, és az erkély vár igazán teljes kitakaritásra...... de az még idő....

     

    Ilyen lett a konyhám, nem tudom láttad e már...... és azt hiszem a fürdőt is   fel tudom tenni......

     

    Ma korareggel voltam a piacon, hatkor, és mire a párom hazajött már én is jöttem, ő segitette fel a piaci kamionomat a lépcsőn..... aztán neki kellett kipakolni, mert nekem mindenemről folyott az izzadság....... őrület volt....de ugy nézem egy rövid időre elbucsuzhatunk tőle.....

     

     sajnos a barack elmaradt, mert Krisztikém nem ment át időbe, és a barátnőjééknek el kellett menniük hétvégére, igy lecsusztunk....... de a Kislányomnak olyan munkái jöttek ami többet ért, mint nekünk a barack.....

     

     este elvoltak az élete párjával a Margitszigeti szabadtéri szinpad előadásán az " Aidát" adták......hát tudtam hogy monumentális egy darab, Krisztikém is teljesen el volt tőle varázsolva...... éjjel egy óráig tartott....... utána a kocsihoz képzeld " riksakulik" szállitották őket a kocsihoz, mert a szigetre nem lehet kocsival behajtani.....hát egy élmény volt neki.....nagy örömmel mesélte..... és én is nagyon örültem az örömének......milyen jó hogy vannak  GYERMEKEINK  igy jut nekünk is egy kis  öröm......

     

    Most ugynézem a vihar teljesen elterül  a városon, már csak idő kérdése mikor kezd ömleni az eső és villámlani.....hu de nem szeretem a dörgést sem....

     

    Rengeteget irtam, csak legyen időd elolvasni.....hozom a képeket....hogy lást a szép kis konyhabutoromat..... ugy szeretem, és boldoggá tesz......

     

        Kellemes estét hüvőssebbet mint az eddigiek....

     

    Ugy látom belekell néznem a képeim közé, mert most naná hogy nem találom amit keresek...... majd hozom...

    előzmény:
    almuska2002 (24341)
    2009-07-17  20:12
  53. 2009. július 18. 15:4424349.

    Ezt a falat csinálták ma...

    A kép még hétfői, azóta már az egész  be van burkolva, ma ment rá a háló és egy sor vakolat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. július 18. 15:4024348.

    Sziasztok!

    Igazán mondom, átok ül rajtunk...fél 1-re fejezték be az egyik fal hálózását, vakolását ( pokoli melegben)...fél 3-kor megjött a vihar, borogatott a szél mindent---szerencsére az állványok rögzítve vannak a falhoz is, és veri az eső a friss falat. Eddig jég még nem volt, remélem, azt legalább megússzuk....mert ha azt is kap a friss fal, akkor biztos újra kell csinálni.

     

    Katusom, azt az ügyes kis festőt ide is küldheted!!! Nagyon aranyos a fiacskád a képeken. Ma akartatok strandra menni? Felétek már hamarabb rossz idő volt, láttam, onnan jött.

    Ha Kaposvár irányában borult van, akkor mi se sok jót várhatunk 1-2 órán belül, ezt már megfigyeltem.

     

    Az izzadóknak üzenem, nálunk már csak 20 fok van! Kitartás, hamarosan nálatok is lehűl....csak ne esne ez az átok...és ne oldalról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. július 18. 15:3424347.

     

     

    Sziasztok Kislányok, puszantyu Évikém....

     

     

    Örülök, hogy látott orvos, és megkaptad a gyogyódat is,,,, csak azt szedd amit ő mond....le kell állnod a sok fájdalomcsillapitóval, mert bizony aztán kijön a rossz hatása is......

     

    Minden orvosság valamire jó, és valamire rossz,  valamire gyógyitó hatással van és más egyébre pedig igazi méreg..... igy meg kell gondolni ha valamit bekapunk, hacsak nem  valami kellemes dolog......Nem tudom mit vizsgál a Hematologus, és mire jó a folsav.....

     

    Remélem hamarosan teljesen rendbejössz, pihenj sokat, és ne problémázz semmin, ne törödj semmivel....

     

       Kellemes szép estét már lemegy az az átkozottul melegitő napocska...is

    előzmény:
    nagyszáju (24345)
    2009-07-17  21:14
  56. 2009. július 18. 00:3524346.

    Hali!

     

    Lehet, én sem cserélném fel a saját barackra a dinnyét. De nekünk egyik sincs. Viszont szép gazos környezetben még szebben nő és érik a paradicsom, nagyon szép a -majd piros lesz- paprika. A tv paprika sokkal kisebb, s tán nem is lesz mindegyik az.

    Lassan a fáradtsággal/munkával ebben a melegben.

     

    előzmény:
    katusom (24330)
    2009-07-15  21:47
  57. 2009. július 17. 21:1424345.

    Szia Anikó!

     

    Igen, minden madár (élőlény) egyformán Isten teremtménye, s tudomásul kell venni, hogy nem mindegyik lehet csodás (mint ahogy mi sem.....

     

    A héten minden nap orvos.....kórház..... ma megkaptam a folsavra receptem. Azt mondta a haematológus, hogy ettől ,,rendbejövök,,.....

     

    Fáj a fejem szinte egész nap..... de már nem szedhetek és nem akarok erős fájdalomcsillapitót szedni.

    előzmény:
    mimoza1oo (24334)
    2009-07-16  10:43
  58. 2009. július 17. 20:4724344.

    Szia Katusom!

     

    Súroltuk egymást.Éreztem.

    Nagyon ügyes a Lacusod ,tud főzni,festeni,el is kél a sok ügyes kéz nagyon sok munka van.

    A szél is besegített ,ahogy írtad.

    Szerencse,h a családban volt a szakember ki gyorsan megjavította.

    Mi is csak egyszer ettünk dinnyét az idén ,jobban szeretjük a barackot inkább azt veszünk.

    Ne is vasalj ,a meleget ne fokozd!

    Ma nekem nagyon kellett ,majd el égtem.

     

    Vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!

    Igyatok sokat! No nem vízre gondolok!

     

    Kellemes pihenést!!

    előzmény:
    katusom (24342)
    2009-07-17  20:17
  59. 2009. július 17. 20:3224343.

    Szia Tulipánfa!

     

    Nagyon szépek vagytok!Az unokák gyönyörüek.

    Gratula!

    Élvezzétek a nyarat,csobbanjatok nagyokat,kiránduljatok .

    Nagyon jók a képek.

    Miskolcot és környékét ismerem.

    A lányom  oda járt egyetemre öt évig,sőt a vejem Miskolci.

    Nagyon meleg van vigyázz magadra!

    Holnapra hidegfrontot mondanak a jósok! Jó szalonnázást!!!!!!!!!!!!

    Örömködjetek,élvezzétek a nyarat ,kellemes időtöltést kívánok  Nektek!

    előzmény:
    tulipanfa (24339)
    2009-07-17  18:41
  60. 2009. július 17. 20:1724342.

    De csodás babucika!

     

    Az én hszem éppen akkor ment amikor a tied, majd össze akadtunk.

     

    Ma vettünk először dinnyét , de nem voltam tőle elragadtatva, de dinnye volt és valamennyire íze is.A szomjamat is kicsikét el vette.

     

     

    Megyek teregetni, mert a masa végzett. Ha már vasalni nem tudok, de legalább tisztát hordunk, még ha vasalatlan is.

    előzmény:
    almuska2002 (24341)
    2009-07-17  20:12
  61. 2009. július 17. 20:1224341.

    Szia Mimóza!

     

    Te + én a felújításon túl vagyunk ,ti nyaraltatok is ,mi nem nyaralunk,ezért érünk rá.

    A többiek jól benne vannak a munkálatokba,a felújításba  alig látszanak ki belőle ,a nyaralók  pihenjenek az élmény  számolót ne feledjétek !

     

     

    Nagy meleg volt ma is ,reggel míg te szaladtál a párod után,én vasaltam.

    Majd elégtem,de kellett!

    Mindig van mit csinálni ,délutánra elfáradok,és most is kitaláltam,hogy rántok patiszont,jó sokat hadd egyen a szomszéd is!

    A feltöltésre én is gondoltam, töltő híján maradt az ásványvíz.

    Nagyon víz íze volt ,facsartam bele citromlevet.

    Megérkezett a kislányod?

    Hozott  barackot? Ma én is vettem  ,szép nagyokat 150 ft volt kilója.

    Egy pár db még maradt, a páromnak  apritóval összedaráltam kétszer is kért izlett neki.

    Kellemes pihenést kívánok Nektek!

                                                            Jó éjt!

    előzmény:
    mimoza1oo (24336)
    2009-07-17  10:29
  62. 2009. július 17. 20:1024340.

    Szép estét!!

     

    Hőségben nálunk sincs hiány. Nyügössek vagyunk és fáradtak. Ma szinte rosszul éreztem magam a rengeteg megvedelt víztől.

    Állandóan keserű és száraz íze van a számnak.

    A festőkénk még a jövőhét csütörtökéig saccolta a melót.  Kicsit nehezebb lesz a kijutás, mert azapim jövőhéttől már dolgozik.  Hétfőn idehaza lesz elintézni való, akkor ha jó idő van elmegyek Lacusommal a strandra, mert megérdemli hiszen türelmessen viseli a felfordulás viszontagságait. Közben legalább én is kicsit lazíthatok.

     

    Alakulnak a dolgok, de ez a nagy meleg felborította a rendet, sőt a lealapozott ablakokat is. Akkora szél roham volt tegnap, hogy a sorba állogatott ablakok közül kettőt feldöntött a harmadik ráesett a kupacra. Gondolhatjátok, hogy micsoda csörömpölés volt. Na meg idegesség. A vérnyomásom rögtön felszállt a legmagassabb pontra, majdnem a guta kerülgetett.

    Gyors üvegezőst kerestem, no könnyen ment , mert az unokatesómnak az a szakmája és estére már bent voltak a helyükön az üvegek.

     

    Ugye nem is lett volna rendes felujjítás ha nincs valami galiba.

     

    Még nem tudunk pakolászni semmit sem a helyére, de a régi sufnit és akasztóst le festegette a kis szakink.

     

    Nézzétek milyen ügyes!!!

    előzmény:
    égedelem (24337)
    2009-07-17  14:03
  63. 2009. július 17. 18:4124339.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam,hogy beköszönök röviden,sűrűek a napjaink így ismét együtt,igaz a vőm csak ma estére jön meg.Nem is tudom már,hogy miről is írtam Nektek és miről nem,tehát elnézést,ha már írtam volna.Szerdán jött a pomázi családom 2 tagja,előtte kedden a tiszaújvárosi strandon voltunk a gyerekekkel,tegnap hatalmas eső volt délután ,de estére már ismét nagy pára ami nekem nem igazán jó.Az éjszakáim se ,alig tudok a melegtől aludni.Ma délelőtt erdei kisvonatoztunk,nem sokáig,mert nem volt jó a menetidő és  nem mertünk a későbbi vonatig maradni a hőség miatt.Most lassan készülődöm,megyek a többiekhez a lányomékhoz,csak a kicsit "hűsebb"levegőre vártam,mert tegnap is kapkodtam erősen a levegőt.Ma este szalonna sütés lesz......

    Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok.....

     

    Néztem a szép alkotásokat amiket Gera és Katusom készített,nagyon szépek,gratulálok nagyon ügyeskezűek vagytok,persze Bori és Anikó is az.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. július 17. 16:3624338.

     

     

    Szia Égike

     

     

    Csak kitartás Neked, látod milyen szépen haladtok, csak ez a fránya forroság nem hiányzott...... hogy az idő nem tud találni nekünk egy arany középutat......

     

    Bizony a gyümölcsök nagyon gyorsan érnek, kiváncsi vagyok lesz e holnap a piacon sárgabarack.....lehet teszek el pár kilónyit.....

     

     

       Kivánok kicsit hüvösebb napot, és jó munkát, mielőbb a végére érjetek......... megértem hogy kezdessz idegileg kiborulni, én is igy voltam, de hányszor a végefelé......

     

     

                                                 

    előzmény:
    égedelem (24337)
    2009-07-17  14:03
  65. 2009. július 17. 14:0324337.

    Sziasztok!

     

    Nekem se jó semmi! Hol az eső volt a baj....most meg a meleg! Ilyen pokolban nem lehet vakolni meg színezni, mert nem lesz jó a minőség...arról nem beszélve, hogy szegény emberek megfőnek a napon. Igyekeznek mindig árnyékos oldalon dolgozni, de van , mikor nem lehet. Most már valahol látszik az alagút vége a jövő hétre....aztán még a festés!Bevallom őszintén, az idegeim kezdenek  kimerülni...

    Tegnapelőtt megint főztem 12 üveg lekvárt, mert sajnáltam, hogy tönkremenjen. Most viszont megoldódik  a dolog, az egyik kőműves elviszi cefrének. Ingyen persze, de nálunk úgyis szemét lenne belőle, így legalább  nem vész kárba.

     

    Talán a jövő héten a keleti oldalon már lesz redőny, az nálunk 3 szoba...nagyon fölforrósodtunk ebben a pár napban.

     

    Na, minden jót, megyek ellenőrző-körútra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. július 17. 10:2924336.

     

     

    Szia Almuska, ugy látom mi tartjuk a frontot......

     

    Nekem sürü napom van,  kora reggel háromnegyed hatkor elment a párom a dolgozójába.....és 5 perc mulva telcsizett a buszról, hogy csak itthon hagyta a kötelező egyeningét.....nos mondom gyorsan szállj le, és jöjj vissza...... kirohantam a megállóhoz és vittem az inget...... csak ugy alanatur, ahogy a porszivózáshoz öltözködtem kis itthoni vállpántosba..... az utcán látszott rajtam hogy nagy takaritásba vagyok  ...

     

    gyorsan jött a busz, és gyorsan átrohant a másik oldalra, mert ott is jött......  alig vesztett talán 1o percet, és máris  ujra jófelé ment ....... Hát volt egy rohanás....... aztán hivott telefonon, mert szóba nem volt egy perc időnk sem....

     

    Mondom most aztán ülj le, és pihend ki magad,..... persze biciklis járőr  reggel héttől- tizenegyig, aztán majd négy óra  üldögélés a kapunál.....nem akármiért adják azt a kevés kis pénzt .......

     

    Hát igy kezdődőtt.....aztán locsoltam egy órát, aztán most fejeztem be a porszivózást, teljesen lemerültem....

     

    Éppen arra gondoltam, milyen kár hogy nem tudjuk ugy feltölteni magunkat mint az elemeket a töltővel......mennyire  könnyebb lenne az életünk....

     

    Most éppen kókadok, és várom a kislányomat, bejelentkezett egy láda őszibarackkal....... nem csinálok vele semmit, berakom a hütő alsó ládájába, és majd ott várakozik mig elfogy......

     

      Legyen kellemes a napod, jól be kell redőnyőzködni, és akkor valamennyire eltürhető a klima

     

    A sajtossütim csudajó frissen ress volt, most a hütőbe megpuhult, és igy is nagyon finom..... pusszantyu

    előzmény:
    almuska2002 (24335)
    2009-07-16  18:35
  67. 2009. július 16. 18:3524335.

    Sziasztok Mindenkinek!

     

    Felújítók hogy haladtok a munkálatokkal?

    Égedelem hol tartottok a szigeteléssel + a többi munkával?

    Katusom ti haladtok ,a gáztűzhely is a helyére került.

    A "kiskukta " kipróbálta ,jól főzött?

    A mamád van ott Lacusoddal a képen? Nagyon szép nénike.                        A faliképek nagyon elegánsan szépek. Gratula!

     

    Mimóza risikéltél ma ? -sütöttél   ma sajtost ,nem sültél te is?

     

    Évike hogy vagy a nagy melegben?

    Nem tudom,h ki a Zapa de jól tette,h a jóra intett.                                  Ebben a kutya melegben a hűvös lakásban kell pihizni.

    Nálunk már nincs meleg d.után hirtelen jött egy front 10 -12 fokot esett a hőm...

    Ez sem jó!!  Itt  nálunk      bent is front ,kint is front, én + kapkodom a fejjem ,hogy a helyén maradjon!Szívesebben,pihentetném tegnap nagy főzőcske ,bevásárlás volt.

    A fiam ment ma a lányomékhoz küldtem"egykishazait" éjfél elmúlt mikor lefeküdtem.

    A benti front már tegnap elkezdődött.

     

    Kellemes pihenést kívánok Nektek!

    Vigyázzatok magatokra!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. július 16. 10:4324334.

     

     

     

     

     

    Szia Évikém......

     

     

     

    Tudod, a veréb is énekes madár, csak esti tagozaton végzett........  igy őt is meg kell becsülni.... ugyanugy Isten teremtménye mint a többi.....

     

    Remélem javulgatsz, és sokat fekszel pihengetsz.... és hütöd magad...

     

     

    Mi is igy vagyunk a madarakkal, ilyenkor van mit enniök , dolgozzanak meg érte mint ahogyan mi is.......szedjenek össz mindent, és tartalékolhatnának is mint a többi kis élőlény.....

     

    De ősszel nálunk is ingyenkonyha lesz, és jöhetnek csőstül....nem nézzük hogy milyenek, adunk mindenkinek enni, és inni is....hiszen ha akarnánk sem tudnánk őket kiválogatni

     

       Most éppen a sajtos tésztámat igyekszem kinyujtani, és megsütni......most még kicsit melegszem a konyhába...aztán mindennel elkészültem, és fejezem be a risis megrendelésemet, aztán majd hozom bemutatni....Nektek....

     

     

    Nagyon jó pihenést, Neked.......és semmi más csak pihenés, pihenés és pihenés...... de azt hiszem ezt már irtam.....

     

    Az idő kellemes most kell jól behuzni a redőnyőket, és akkor nem melegszünk nagyon fel......

     

       pusszantyu, és jó pihit....

    előzmény:
    nagyszáju (24329)
    2009-07-15  18:25
  69. 2009. július 16. 10:3624333.

     

     

    Szia Katulikánk

     

     

    Nem csoda ha nem nagyon van időd semmire......de ugylátom haladtok nagyon szépen.....klassz az uj tüzhely, és látom már fel is lett szentelve...... most értékeljük igazán a kényelmet, amikor egy kicsit ki vagyunk belőle huzva.....

     

    Látom  MAMÁT is aranyos kis högyemény......... és Lacusod, hát mennyire szereti ezt a kis ebet, jó kis játszótárs is neki.......

     

    Az őszibarackod csodás, szivesen elcserélném a sarkon vett görögdinnyével, ami nem igazán mézédes, és igencsak megkérik az árát....... nem is kellene belőle egy deka sem, hacsak fel kellene nyulnom az izes zamatos ősziért, de igencsak megdolgoztok érte... megérdemlitek....

     

    Most már nagyon gyorsan készen lesztek, mert tényleg a zománcfesték az utolsó a sorban.....utána jön a pihenés....

     

     csodaszépek lettek a faliképeid, nemsokára én is megleszek ezzel a nagy megrendelésemmel, majd felteszem, nagyon mutatós....huuuuuuuuuuuuu de sok munkám van benne......és sajnos a sok ülés nem tesz jót a lábamnak, sokszor zsibbadni kezd, és akkor gyorsan abbahagyom, és lefekszem kicsit, sokszor még el is szunditok....

     

    Kora reggel keltem, mire a párom hazajött, már várta a frissen sült kenyérke,  kész voltam a karfiollevessel, és kértem tegye fel a locsolócsövet, locsoltam egy óra hosszat gyönyörü lett a kertem és az utcánk is...

     

    Csodásak a dáliáid....elfogadnék egy csokorral az asztalomra, mindig van rajta virág, de csak szombatonként tudok venni, akkor van itt piac, nem mindegyik birja ki egy hetet.....

     

    Locsolás után a kertem tele van különböző madarakkal, és a picik a levelekről isszák a csodálatos harmatcseppnek beillő vizcseppeket.....

     

     

    Kellemes szép napot kivánok, és örülök a majdnem késznek......

     

     

                         

    előzmény:
    katusom (24331)
    2009-07-15  21:54
  70. 2009. július 15. 22:0024332.

    Szia Gerus!

     

    Nagyon szépet alkottál megint.

     

    Menet közben én is elkészültem három faliképpel amit megrendelésre kellett csinálnom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255575 (24325)
    2009-07-15  10:05
  71. 2009. július 15. 21:5424331.

    Szép estét!

     

    Nálunk nem annyira a madarak jönnek inni az udvari csap lefolyónál megálló pocsojához mint a méhecskék.

     

    A madarak főleg a verebek, beszemtelenkednek a tyúkok etető és itató táljához.

     

     

    Lacusom nagyon csípi a felfordulást, sokat játszik a kis kutyijával, de a mai nagy hőségben még nekik sem volt kedvük úgy játszani mint pár nappal ezelőtt.

     

     

    Elbújtunk az árnyékos helyekre, a mamáék meg a hűvös szobájukban viselik a meleget , és a felfordulást.  Még a zománcozások vannak vissza. Aztán miénk a terep újra.

    előzmény:
    mimoza1oo (24328)
    2009-07-15  17:43
  72. 2009. július 15. 21:4724330.

    Szép estét!

     

    Ma pokoli hőség volt rendessen.

     

    Nemrégen értünk haza, mert a szakibácsikánk ráhúzott a tapétázásra.  A lakásban aránylag ki lehetett bírni , de kint az udvaron meg lehetett főlni.

     

     

    Még tart a felfordulás, pár dolog átcsutakolva, de még igazán nem tudok érvényesülni. Egyedül a főzésben vagyok most príma, bár a kiskonyha az udvaron nem álmaim konyhája, mert állandóan ki be kell rohangászni mindenért , de hát ez van.

     

    Még nem vettünk dinnyét , mert a barack az ingyen van és sok is van belőle. Azt a hűtőben lehűtöm és klassz éretten puha szaftos és zamatos.

    előzmény:
    nagyszáju (24329)
    2009-07-15  18:25
  73. 2009. július 15. 18:2524329.

    Édesem!

     

    Madáretető van, apró szemü (fekete) napraforgó újból volt, ismét jöttek a .....  kedvesek voltak, csipogtak, csiripeltek, énekeltek(? nem becsülöm le egyik képességét/adottságát sem).... majd jöttek a ....talán verebek? Akkora szanaságot csináltak a terasz végében -ugyanis odaköltöztettem a házikót- hogy eldöntöttük: őszig nincs ingyenkonyha. Szedjék össze a magvakat, bogarakat, kukacokat... itatjuk őket, gyönyörködünk bennük. Ősz végén ismét tárt konyhával várjuk.

     

    Dinnye van, igy nekem is felüdülés lesz egy jó szeletnyi.....hagyományos, mint amilyen a találóskérdés: zöld istállóban fekete lovak piros szénát esznek....!!!

     

    Most szúrt le aZapi,hogy miért vagyok az udvaron. Autó áll előttünk, gondoltam, tán ismerősünk hozta új net-szolgáltatóhoz a szerződést. Tévedtem. De egy kicsit meg is nyugodtam.

    előzmény:
    mimoza1oo (24328)
    2009-07-15  17:43
  74. 2009. július 15. 17:4324328.

     

    Szia Évica

     

     

    Nálunk ugyanugy volt, hogy a párom épitette kis madárházba egyre csak jöttek az énekedmadarak, állandóan raktam be neki a fekete héjju napraforgót, azt szerették......  nem ők mondták, hanem hozzáértő

     

    De aztán jött a hancur, és odaszoktak a verebek, egyre többen voltak, mignem kizavargászták  a bennlakókat, és az összes magot kiszórták a kertba.......no oda aztán jöttek a galambok csőstől, és a vége az lett, hogy beszüntettem a magosztást, a kis ház üresen álll..... és néha látok mégy egy-két kismadarat beleszállni........de van egy ilyan szallonnaakasztó....vagy lehet rá összemelaszozott magvakat is tüzni, ez szabadon lóg, és mostanság ezt szoktam kiakasztani nekik....

     

    Érdekes a verebek valahogy teljesen eltüntek a környékünkről, és a galambok is hálistennek.....

     

    Mostanában  szarkák jönnek egyfolytában, és az ő hangjukra ébredek, nagy ricsajt csapnak az ablakom alatt......és még néha be is nézegetnek.....

     

     Vigyázz magadra Évikém, őrült meleg van odakünn, ki se teszem a lában, jó hüvös a szobám, és ma már csak olvasni fogok......... és dinnyézek....

     

    Kellemes szép hüvös délutánt Mindenkinek.....

    előzmény:
    nagyszáju (24326)
    2009-07-15  15:06
  75. 2009. július 15. 17:3724327.

     

     

     

    Szia Erika, nagyon aranyosak a legujabb készitményeid...... nagyon sok örömöd telhet  bennük amig elkészited őket.....és nagyon jó, nyugalmas elfoglaltság is...

     

     

      Kellemes hüvös szobát ebbe a nagy melegbe....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255575 (24325)
    2009-07-15  10:05
  76. 2009. július 15. 15:0624326.

    Hozzánk a tél vége felé kezdtek jönni, s egyre csak jöttek..... majd maradtak.

     

    Aranyosak voltak, mert amikor kora tavasszal üres volt az itatójuk -egy közönséges, nagyobb virágalátét egy felforditott hordó tetején- akkor a szélén állt a madár és kérte a vizét! Édes volt.

    előzmény:
    mimoza1oo (24324)
    2009-07-15  08:33
  77. Torolt_felhasznalo_255575
    Torolt_felhasznalo_255575
    2009. július 15. 10:0524325.

    Nagyon meleg van, úgyhogy csak festegetek, máshoz nincs erőm.

    Itt a két újabb szerzeményem, az órát még fel kell "mutatózni".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. július 15. 08:3324324.

     

     

       Madárdalos szép jóreggelt Mindenkinek

     

     

    Nálunk meglepően rengeteg az énekesmadár, itt verebet alig látni......... most a reggeli locsolásomnál tömkelege jött a friss esőcseppekből iszogatni  öröm volt nézni őket, és kerülgetnem kellett a slaggal, le ne fröcsköljem őket, mert elég erős a sugara.....

     

    Laültem risizni az ablakom alá, és hálából, egyfolytában itt röpködnek körülöttem kivülről, néha még a vékonyka kis ablakrácsra is idemerészkednek....... tettem egy kis szallonabőr kivülre a párkányra, és igen hálásak érte.......

     

     

     Kellemes szép pihentető napot Mindenkinek

    előzmény:
    nagyszáju (24322)
    2009-07-14  20:03
  79. Torolt_felhasznalo_255575
    Torolt_felhasznalo_255575
    2009. július 15. 06:1224323.

    Szép jó reggelt!!!!!!!

    Nagyon szépen köszönöm a dícséretet!

    Ma mindenki nagyon vigyázzon magára, borzalmas idő lesz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. július 14. 20:0324322.

    Csodás lett a madáritató!

     

    Disze a kertnek, hasznos a madaraknak.

    Nálunk olyan madarak jönnek enni/inni, amilyeneket még nem is láttunk.

    Igaz, tavaly tavasztól őszig nem is volt más, mint veréb és rozsdafarkú.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255575 (24309)
    2009-07-13  17:11
  81. 2009. július 14. 19:5624321.

     

     

     

    Szép estét, és jó éjszakát Mindenkinek

     

     

                                          

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. július 14. 16:4824320.

    javitás.......

     

     

     

     

    ÓVAINTETTEK  a csapviztől

    előzmény:
    fb1955 (24317)
    2009-07-14  14:53
  83. 2009. július 14. 16:4724319.

     

     

    Szia Bori

     

     

    de  jó Neked, hogy olyan közel van a Dagály, könnyedén bemehetsz akár egy órára is...... finom is lehet egy kis uszás után hazatérni....

     

    Nekem is kellene az Osenbe mennem, elfogyott a zsömlém...... és nemcsak finom, hanem olcsó is Náluk.... ugy hallottam hogy ott a görögdinnye mostmár  56.- frt. kilója..... holnap elugrunk és megnézzük, de persze hajnalba...... mert aztán napközbe ki sem teszem a lábam...itthonról.

     

     

    Ebbe a kánikulába egyáltalán nem főzök, esszük a tegnapit, és a rengeteg gyümölcsöt..... főztem zöldbabfőzeléket, az kitart  és lesütöttem egy csomo husit, igy nem kell most legalább 2 napig semmit se főzőgetnem.....

     

    Kora reggel rendbehoztam a konyhát és mellékhelyiségeket, és most lustálkodom, zuhanyozom, olvasok, és néha risizek 1-2 órácskát.......

     

    Rámfér egy kis pihenést.....

     

        Köszi a jótanácsot, tényleg literszámra kell ilyenkor iszogatni, főleg vizet persze üvegeset.......

     

    Multkor láttam a TV-be egy előadást, ahol óraintettek a csapviztől......gondolom hogy itt Pesten, vagy lehet valahol máshol-ról volt szó....csak az elejét nem láttam.....

     

     

      Kellemes délutáni pihenést Mindenkinek

    előzmény:
    fb1955 (24317)
    2009-07-14  14:53
  84. 2009. július 14. 16:4124318.

     

     

    Szia Almuska.....

     

    Nefél semmit nagyon vigyázok még arra is, hogy délutánra se melegedjen fel a lakás, mert attól nagyon tudok szenvedni....

     

    Kora reggel, amikor ébredek 4-5 órakor, akkor tárom ki az összes ablakom, aztán amikor kel fel a nap a konyhám keleti fekvésü, akkor kezdem lehuzni a redőnyőket, é huzogatom sorba az összeset körbe körbe viritana a napsugár.. mostmár itt a másik oldalon leskelődik be az én szobám itt van...... de nem engedem.... Olyan nagyon jók ezek a redőnyők, hogy teljesen jó idő van idebenn....semmi melegem, sőt estefelé még szégyenszemre zoknit is kellett huznom  igaz hogy akkor nem ment fel ennyire a hőmérséklet...

     

      Még egy kis klimát sem kellett bekapcsolnom, de probálok is sporolni vele, mert a villany igencsak drága dolog manapság.....

     

    Vigyázzatok Ti is magatokra, és tényleg ahogy Bori is irja igyatok rengeteget...... én folyamatosan eszem a görögdinnyét,  hálistennek tegnap a Párom hozott át egy jó nagyot......

     

     

       Kellemes kissé hüvösebb délutánt kivánok......

    előzmény:
    almuska2002 (24313)
    2009-07-14  07:41
  85. 2009. július 14. 14:5324317.

    Sziasztok!

    Hú, de nagyon befűtöttek ma nekünk! A légkondis irodában egész jól elvagyok, persze, vízparton nyaralni még jobb lenne! Tegnap du. voltam a Dagályban, ma nem megyek, mert muszáj beugranom némi zöldség-gyümölcsért, meg egyéb kajákért az Auchanba. A munka utáni úszás nagyon jól esik, este 8 körül érek haza ilyenkor, és utána már nemigen vagyok alkalmas semmire. Tegnap pl. be sem kapcsoltam a gépet.

    Erika! Csodálatos szép lett a legújabb alkotásod!

    Remélem, ebben a kánikulában nem viszitek túlzásba a sütés-főzést, meg egyéb munkálatokat! Igyatok minél több ásványvizet, teát (aki szereti), egyéb hűsítő nedűket! Egy kis kávé is jöhet

    További szép napot mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. július 14. 14:4624316.

    Szia Égedelem!

     

    Végre nem esik az eső nálatok !

    Nem kell vizet gereblyézni!! -lehet port törölni .

    Mindig az időjárásnak megfelelően ......cselekedni!!!

     

     

    előzmény:
    égedelem (24314)
    2009-07-14  12:41
  87. 2009. július 14. 12:5624315.

    Sziasztok!

     

     "A hormonok játéka" címmel indítottam egy topikot, leginkább azok olvasták akiknek nem kellett volna!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. július 14. 12:4124314.

    Lehet, hogy agyamra ment a hőség????

    ma port törölgettem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. július 14. 07:4124313.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

     

    Égike még szét bontva is szép az otthonotok.

    Nagyon jó ,h beindult a munka,"belendültetek"

    Minden jó ,ha a vége jó ,mondják .

    Az ablak is odakerült a helyére még a méret is jó lett !

    Nem vagytok nagy felfordulással,hosszadalmas  az igaz de nagy a munka is.

    Kitartást ,jó munkát kívánok Nektek!

    Katusomnak is ugyanezt kívánom!

    Akik pihennek azoknak jó nyaralást!

     

    Nagyon meleget jósolnak,vigyázzatok magatokra!

     Mimóza a jó hűvösön dolgozgass ,pihenj is közben!

    Szép napot kívánok!

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. július 14. 06:4224312.

     

     

     

    Vidám szép reggelt Mindenkinek

     

     

    Égike, örülök Veled együtt, hogy ilyen szépen klappol minden, bár megijedtem kicsit amikor irtad, hogy kisebbek az ablakok....féltem visszakoznak, és várhatsz az ujabbakra......

     

    Szép lesz a bejárati ajtód...... és gyönyörü lesz az egész ház eleje látszik a képen, jól mutatnak a piros muskátlik is......szo-szo, kezdtek helyrejönni lassan, de biztosan....

     

     

    Ugylátszik a többiek vagy dolgoznak, vagy nyaralnak, reméljük senki se beteg.....

     

    Kellemes  szép napot, és jó munkát Nektek....

    előzmény:
    égedelem (24311)
    2009-07-13  23:03
  91. 2009. július 13. 23:0324311.

    Üdv mindenkinek!
    Hát nem tolongtatok ma....

    Gera, gyönyörű az itatód.

    Ma kalandos napunk volt...11 körül végre megjöttek az ablakokkal, ki is vették a régieket és az ajtót tették be először( Meglepően kicsi koszt csináltak....) Miközben az ajtóval bíbelődtek, azt mondja nekem a férjem: Nézd meg az ablakokat, ezek kisebbek, mint a régiek ...mondtam,, ez lehetetlen...férjem elővette a mérőszalagot...és 6 cm-rel alacsonyabb volt az ablak, mint kellett volna. Szóltunk a szakiknak, azt mondják, ez lehetetlen...odapróbálták az ablaknyílásba.......kicsi....majd frászt kaptam.......mindenki csak nézett...mígvégre eszükbe jutott, hogy a redőny miatt még egy hosszabító léc kell  és azt ők bent feledték a cégnél...el is mentek érte és végül du.4-re az összes nyílászáró a helyén volt.

     

    Közben a kőművesek két oldal beállványoztak  6 méter magasan....szóval, ma haladtunk végre.

     

     

     

    Persze az ablakokkal lesz még munka, mert a redőnyöket, párkányt majd csak akkor teszik föl, ha  már le is lesz festeve kint a fal....és most ígérnek kánikulát..

     

    Na jó éjt , megyek én is végre pihenni, mert rögtön csörög a vekker. És holnap már a férjem is dolgozik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. július 13. 20:0724310.

     

     

     

    Szia Erika.......

     

     

        Gratulálok a madáritatódhoz szuper lett........ örülök, hogy lassan végetér a sok munka Nálatok

     

     

     

    Kellemes szép estét Mindenkinek    

     

                                                                  Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255575 (24309)
    2009-07-13  17:11
  93. Torolt_felhasznalo_255575
    Torolt_felhasznalo_255575
    2009. július 13. 17:1124309.

    Sziasztok!

    Lassan visszatér az életem a régi kerékvágásba, a pakolás finisébe vagyok, már csak a garázs van hátra.

    Alkotni is alig volt időm, de a hétvégén csakazértis befjeztem a madáritatómat.

    Égike, Katusom kitartást a felújításhoz.

    Bori szépet alkotott, Tulcsika jót nyaralt.

    Ennyire emlékszem, ja meg arra, hogy valaki nem jól van.

    Én sem annyira, de muszáj volt csinálnom a dolgomat.

    Itt az itató.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. július 13. 10:5824308.

     

     

    Szia Égike....

     

     

    Reméljük hogy jönnek pontosan az ablakosok, mert legrosszabb a várakozás...... mi is vártunk a tapétával, ha éppen oda kellett az ablakot tenni.....

     

      Nincs is nálatok olyan nagy kupika...... elviselhető,  persze igy messziről nézve.....

     

     

        Hálistennek, kellemes szép nap van, igy még a munka is jobban halad......ne legyen eső.....

    előzmény:
    égedelem (24306)
    2009-07-12  22:03
  95. 2009. július 13. 10:5624307.

     

     

    Szép napot, hetet Mindenkinek

     

     

    Szia almuska......

     

    Tegnap jöttek ám a gyerekek, hoztak egy csomó málnát , ettünk belőle, a többit lefagyasztottam, lett pár dobozzal.....

     

    Nagy boldogan ujságolta, hogy eltette élete első lekvárját málnadzsemmet.......hu de örült  annak hogy végre elért oda hogy ilyesmihez hozzá mert kezdeni.....nagyon remélem hogy megmarad neki, és nem fog penészedni

     

    Hoztak még vagy 2o kiló almát, nem ismerem a fajtáját, de ez olyan tökalma emlékszem amikor a telket vettük volt rajta még 7o dekás is......mostmár - hogy nincs kezelve a fa - nem olyan nagyok, de nagyon jó lesz almáspitének, és csinálok belőle  almakompótot, amit lehet folyamatosan eszegetni.....másra nem jó....remélem azért elég soká eláll és használhatjuk amig tart.....

     

    Nagyon jól érezte magát az edzőtáborba......mondja jővőre is megy szivesen....

     

    Rengeteg a telken a szilva, ami még persze nem érett.......de latolgatni kell, érdemes e felmenni érte kocsival, mert 12o km.-re van a Börzsönybe  a szlovák határ mellett......meglátjuk....

     

    Sárgabarackom még nincs, megvárom, hogy küld e a jövendő NÁSZOM....... mert ha igen, akkor minek vegyek......

     

     

        Kellemes  szép hetet kivánok Mindenkinek

    előzmény:
    almuska2002 (24305)
    2009-07-12  20:58
  96. 2009. július 12. 22:0324306.

    Sziasztok!

     

    Almuska, mekkora gyönyörű kék szeme van az unokádnak!Nagyon aranyos kisbaba!

     

    Bori, jól tetted, hogy pihentél. Tavaly ilyenkor te ültél felfordulás tetején, míg mi a redőnyök árnyékában pihentünk...50 fölött már jár a kényeztetés!

     

    Állítólag holnap jönnek az ablakosok. Hiszem, ha látom.A cég pécsi, de az ablakokat Debrecenben gyártják és hajnalban indul onnan az autó...remélem, nem lesz baj.

     

    Megmutatom a szobát, ahol most ülök ( az ajtó mellett jobbra a letakart kupac a számítógép) : Levettem kicsit a gépről a fóliát, hogy netezhessek kicsit.A meleg ellenére ma egész jól haladtak a munkálatok.

     

    Ma nekem is egész nap fájt a fejem, most 8 után már gyógyszert is vetem be.

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. július 12. 20:5824305.

    Szia Mimóza!

     

    Igen .Én vagyok ott a drága  unokámmal.

    Köszönjük szépen a dicséretet.

     

    Igazad van mától én is készítem a lecsót.

    Engem nem untatsz,szeretem olvasni,h mikor mi történik.

    Nem szeretek tv nézni,szívesebben hallgatok zenét.

    Olvasni is szeretnék de azt nem lehet,kétfelé nem tudok figyelni.

     A kislányoddal beszélgessetek nagyokat,érezzétek jól magatokat!

     

    Kellemes pihenést kívánok  Mindenkinek!

    előzmény:
    mimoza1oo (24304)
    2009-07-12  19:32
  98. 2009. július 12. 19:3224304.

     

     

    Szia Almuska....

     

     

    Csak nem Te vagy a kicsike szépséges unokáddal......????? jól néztek ki....

     

    Finomakat készitettél, én a lecsót késziteni szoktam, és akkor nem kell válogatni a sütés- és a főzés között......nanem???????  na mit szólsz jól kitaláltam, mert én sem tudom hogy a helyes mondani......igazándiból...

     

     Nem csoda hogy függő lettél.....én is nagyon szeretem a topicot a lányokat mindet, és nagyon szeretek levelezni.....

    Szerencsére gyorsan megy az irás, mert annó jó pár évvel ezelőtt gyors- és gépiróként kezdtem a kis életemet, és ugylátszik ezt sem lehet elfelejteni , mint a bicajozást......igy aztán csak ugy reppennnek a betük, néha észre sem veszem és máris kész egy oldal, sokszor félek is hogy untatok valakit.......dehát...

     

    Itt az idő csodaszép, várom a gyerekeket, kiváncsi vagyok hogy érezte magát a kislányom az edzőtáborba.....biztosan szépen lesült, és jól kipihente magát....

     

    Kellemes szép estét Mindenkinek....  és főleg vidámat.....

    előzmény:
    almuska2002 (24303)
    2009-07-12  18:10
  99. 2009. július 12. 18:1024303.

    Sziasztok Mindenkinek!

     

    Megint itt vagyok.

    Függggggő     leeetteeem!

    Ma rossz napom volt,fáj a fejem egész nap.

    Elrepültek,  kirepültek a gyerkőcök,mint  a Katusunk madara  de  haza találnak ők is. Ma nem erre repültek.

    "Kettecskémmel"voltunk ma egész nap .

    Sajnos ő is "fronttal"ébredt megvártam míg elvonul majd jöhetett a reggeli.

    Lecsót  sütöttem?vagy főztem?  melyik a helyes?

    A lecsót ő csinálta mindig ,ez  volt az első  amit én készítettem.

    Mind megettük! akkor jó volt.

    Sütöttem is meg nem is.

    Csináltam 4 tojásból madártejet ,a habot nem főztem ki.

    A tojásos tejbe megáztattam  a felkarikázott kiflit.Egy sort kivajazott jénaiba tettem megszórtam darált dióval majd meggyet szórtam rá bőven .Addig ismételtem a lerakást míg elfogyott.

    A tetejére simítottam a tojások  felvert habját.

    be a sütőbe alacsony lángon megsütöttem.

    Finom lett.  Karfiolt is rántottam,legyen mit nassolni  . 

     Pihenésként mit csináltam?  nézegettem a fotókat.

     

     

     A legjobbakat kívánom  nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. július 12. 11:5124302.

     

     

    Szia Tulcsika....

     

     

    Ilyen nevü gombár még nem is hallottam, de mostmár láttam is.... a Te jovoltodból, gondolom nagyon finom az ize....

     

    Itt nálunk sampiont szoktam venni....... és azt hiszem talán vargányát is árulnak..... hiába aki nem olyan környezetben él, mint én is nem merné az erőben szedett gombát megfőzni......de Ti ismeritek már jó pár éve....

     

    Jó hogy mindenféle megterem abba a kis telekbe, mert igy nem kell pénzt kiadnod...

     

    Krisztimék most telcsiztek, hogy hazafelé a Börzsönyből - ott van egy kis  vályod-parasztházunk -  rengeteg málnát árulnak a földek végén az országutakon......és 4oo.- frt.-ér adják kilóját....igy hoz nekem is 2 ládával.....egy ládában 2 kiló van.....nem is tudom mit csináljak vele.....málnaszörpöt hogyan kell csinálni ki tudja???????? lehet az lesz belőle , remélem nem lehet elrontani....

     

    És kapok 1-2 kosár sárgabarackot is, mert az Életepárja szüleinek kis kertjében - kiderült - hogy van az is, és küldenek nekem...... kedves emberek , igy meg még kedvesebbek... persze csak viccelek, mert meg tudom én venni a piacon is, dehátha kapok, az  még jobb.......

     

    Hát ugylátom mindenkinek van mit csinálnia, nem unatkozunk....

     

     

       Kellemes szép, tevékeny napot

    előzmény:
    tulipanfa (24286)
    2009-07-11  20:46

Címlap

top