Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2009. július 5. 18:5824201.

     

     

    Szia Bori....

     

     

    Csodásak az ebéd- és vacsi táljaid, igazi    diétás konyhatündér lett belőle......

     

    Ha teniszdőntők vannak azt nézned kell, hiszen az érdekel Téged igazándiból....

     

     

    Kellemes estét  és jó TV nézést...... elkezdett esni az eső, igy legalább finom levegő is lesz a lakásba.....hozzám már tódul az ózón......

     

     

                                    

    előzmény:
    fb1955 (24198)
    2009-07-05  15:07
  2. 2009. július 5. 18:5424200.

     

     

    Szép estét kislányok, szia Égike.....

     

     

    Na végre hogy megváltatok ettől a nem megfelelő kőmüvestől...... és ha még a ronda szája mellett a munkájával is baj volt, hát akkor jó minél előbb megszabadulni tőle.... reméljük, hogy mielőbb jön a másik.....és azzal szerencsétek lesz...

     

    Gyönyörü a barackod, jó lenne belőle nekünk is legalább egy kosárkábal.....eltenném, most még a piacon nem volt sok, és az sem lekinek való......

     

    Nagyon szép egy ilyen diplomaosztó, mi néhány évvel ezelőtt voltunk az unokaöcsém  orvosi, vagy doktori nem tudom hogy szokás irni diplomát kapott.....nagyon megható volt az egész családnak...... és utána a vacsora is nagyon finom volt

     

    Az eső most kezdett el nálunk zuhogni, remélem nem ér el hozzátok, és nyugodtan élezhetitek a szabadtéri koncertet....

     

    Kellemes estét, és jó szórakozást - szárazon -

    előzmény:
    égedelem (24199)
    2009-07-05  17:03
  3. 2009. július 5. 17:0324199.

    Sziasztok, látom, jól telik a hétvége, mert nincs sok olvasnivaló.

     

    Katusom, szép ez a szökevény madárka, jó, hogy visszakerült hozzátok!

     

    Tegnap megvolt a diplomaosztó, a végén a szokásos sapkadobálással...Este itthon grilleztünk az udvaron=(szerencsére csak déltájban volt zápor, este nem), ez volt az ünneplés. A lényeg: mindenki jól érezte magát.Volt rák, máj, virsli, sonka, szalonna,  gomba, cukkini és hagyma, mindenki  választhatott.

     

    Nálunk most nyugi van, tegnap este a férjem elküldte a kőművest. Szakmai hibái is voltak---na, képzeljétek, ha én veszek észre valamit---de a stílusa főleg elviselhetetlenül goromba volt. Azért fizessek valakinek, hogy  saját udvaromon hallgassam a dödögését?
    Egyesek még mindig nem tudják, hogy  mit jelent szolgáltatni. Szegény vállalkozó elnézést kért, de nem biztos, hogy holnap már tud új embert küldeni, de akkor inkább várunk kicsit. Van elég stressz az életünkben, nem kell hozzá tenni még...

     

    Küldök nektek kisbarackot. Nincstúl sok, de enni és pár üveggel eltenni elég lesz.

     

    Na, búcsúzom, további jó pihenést!
    6-kor lesz nem messze tőlünk egy szabadtéri koncert, elmegyünk kikapcsolódni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 5. 15:0724198.

    Sziasztok! Szép vasárnap délutánt!

    Jaj lányok, be kell vallanom, hogy az egész hetet "elteniszeztem", azért nem jelentkeztem. Munkaidőben nem értem rá, aztán amint hazaértem bekapcsoltam a tv-t és néztem Wimbledont.

    Próbálom visszafogni magam a kaja terén, egyelőre még nem követek semmilyen fogyókúrás módszert, de pl. hétköznap egyáltalán nem iszom sört (egyéb alkoholt sem), kenyeret egy hete ettem utoljára, délutántól már csak salátát és gyümölcsöt eszem. El is hoztam nektek az egyik salátás vacsorámat, és megmutatom a mai ebédünket is. Ja, és eszembe nem jut süteményt vagy egyéb desszertet csinálni, finomságnak ott vannak a nyers gyümölcsök!

    Kezdődik a teniszdöntő, úgyhogy elköszönök, további jó időtöltést mindenkinek, a felújítók is pihenjenek egy kicsit!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 5. 12:0724197.

     

     

    Szép napot Kislányok,

     

        látom senki sem ér rá.......

     

     

    Katusom, nagyon édik a kis ujszülöttek.......és gyönyörü Dodo a megkerült kis csavargó.....nagyon örülök neki....

     

    Jó munkát nektek, és nagy türelmet hozzá......

     

    Üdv Mindenkinek, legyen szép napotok.....

     

     

                                                    

    előzmény:
    katusom (24196)
    2009-07-05  08:09
  6. 2009. július 5. 08:0924196.
    Az előbb elfeledtem, már három kis madárka született ujból, és a megkerült Dodót is lefotóztam.
    előzmény:
    mimoza1oo (24194)
    2009-07-04  20:49
  7. 2009. július 5. 08:0524195.

    Szép napot Mindenkinek!!!

     

    Gyors beköszönés aztán indulás a meló.

     

    Mimózi majd le írom , hogyan került elő ez a kis csibész Dodó.

     

    Tulcsi Ugye uncsikázol??

     

    Bori, mi ujság nállad, mi elég nagy rumliban vagyunk, de ismered Te is ezt az állapotot

     

    Almuska    neked is nagyon jó hétvégét Kívánok, jót kacagtam, bár nem kacagtatni való- hogy hogyan jártál a beköszönő mukival.

    Nálunk is volt álványozás , és még az volt a jó, hogy nem volt olyan dög meleg , és az ablakokat zárva tudtuk tartani. A konyha ablakom előtt másztak mindig fel, mivel mi a földiszten vagyunk.

     

     Égike , hogy áltok a melóval?? Köszi , hogy figyelmeztettél a Placidóra, azt hiszem azt most kihagyom, a neten rá néztem. Bár jó lenne, de engedély kaptam egy szeptemberi Demi Crussos koncertre pesten és inkább oda megyek.

     

     

    A többieknek is jó hétvégét sajna nem folytathatom, indulnunk kell.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 4. 20:4924194.

     

     

    Szép esét Kislányok, pusszantalak Katusom....

     

     

    Nagyon örülök Veletek együtt, hogy meglett a kis aranymadaratok a kis Dodo......... és még fejlődőtt is azóta, jól tartotta az aki véletlenül  megtalálta...... nem mesélték hogyan leltek rá????

     

    Képzeld most telcsizett a kisfiam Lacusom, hogy - a multkor kapott a kishugától Krisztimtől egy papagályt, mert nagyon hangos volt náluk a lakásba, Lacusom, meg kinn tudja tartani....- és meséli nagy buzgalommal, hogy képzeld anya a papagályhoz társult egy ugyanolyan, el nem megy a kalicka külső rácsától, addig amig ki nem nyitották neki az ajtót......akkor bereppent......

     

    ugyanolyan mint a másik és ugylátja Lacusom, hogy ez lányka, a másik meg fiucska......ugyhogy lehet tenyésztés lesz a vége.....a Kisfiam nagyon szereti a madarakat.....galambjai is vannak 3o drb....

     

     

     

     

    Hát bizony a lábadat, a térdedet rendben kell tartani, mert később igencsak iszod a levét.......muszájj azt csinálni amit a dokika mond....... milyen szerencse, hogy Lacusodnak megfelel az a betét....... már lehet előbb kellett volna.... de ha az ember tudja hogy elfog esni, akkor időben leül...

     

    Ugylátom hogy a Mamánál szépen halad a munka, drukkolok, hogy mielőbb elkészüljön......

     

     

      Kelleemes estét és jó pihenést.....

    előzmény:
    katusom (24193)
    2009-07-03  21:55
  9. 2009. július 3. 21:5524193.

    Szép estét!!

     

    Még vagyok!!

     

    Ma elegem volt az egészségüggyel. Eljött az ideje , hogy a márciusban megkapott időpontra elmenjünk az ortopédiára.

     

    Lacusomnak és nekem is volt  időpontunk 9,15-re , végeztünk 12,35-re. Nem sok jóval kecsegtett a térdem miatt. Attól fáj a lábfejem is. Mindent el kell követni a doki szerint, hogy még 10 évig jó legyen , mert protézisre szorulok előbb utóbb. De ha lehet akkor utóbb.Lacuska fájós sarka kapott egy zselés sarok védőt. Haza felé már bele is dugtuk a szandijába , nem is fájt néki a sok sétától.

     

    Képzeld itthon van a kis Dodónk. Haza hoztuk a kis világ csavargót.

     

    Nagyon szép kis madárka lett a 23 nap alatt amíg nem láttuk. Nagyon szépen megköszöntük a megtalálónak , hogy gondoskodott róla.

     

    Lacuskám öröme teljes, mert a szelid kis madara itthon van.

     

     

     

    Megyek vasalni , mert holnap újra mama menet. Állítólag kész a konyha járólap lerakása, most szárad.

    előzmény:
    mimoza1oo (24192)
    2009-07-03  21:10
  10. 2009. július 3. 21:1024192.

     

     

    Almuska, hát a vizet kérő embertől én is frászt kaptam volna hirtelenjében.............. nem tudtam volna hogy , vagy  szólit az ablakból a hetediken.......

     

    Még szerencse hogy nagyobb bajod nem lett........

     

    Itt a fsz-en egyáltalán nem biztonságos de vannak uj ablakok, rácsok, uj ajtó és azon is duplarács....... a párom nagyon félt, és sajna mostanában sokat vagyok egyedül...... este végignézem az egész lakás nyilászáróit.....

     

    Most teljesen megizzadtam, mert egy uj  e-mail cimet kellett készitenem, mert a freemail-lel bajok vannak, és már tudom hogy nem csak nálam, irt egy régi kedves kis topicos társam,  hogy nem a gépem,  a hibás, hanem az egész freemail rendszerrel van valami baj......Égike is irt valamit, hogy neki is gondja van....

     

    Égike, van egy uj topic.....ollyan cimmel hogy freemail.......hibák, vagy valami ilyesmi......nézd meg ha van időd a nagy rumliba....

     

     

    Kellemes szép pihentető estét Mindenkinek

    előzmény:
    almuska2002 (24188)
    2009-07-03  19:18
  11. 2009. július 3. 21:0224191.

     

     

    Szia Égike.....

     

     

    Nagyon jópofa dolgokat csinálsz a nagy munkálatok közepette, de minket nem tudsz utolérni.......mert mi elmentünk öt napra üdülni........ami csodásan sikerült és közbe mentek a munkálatok......

     

     Ehhez a barackleki főzése ???????  bár igencsak nagy dolog az is..... persze az udvaron könnyebb mint egy bezárt lakásba..... ahová a kis kétlapos villanyrezsó is nehezen fért el ....olyan kevés helyünk volt a nagy kupi közepén.....

     

     

    Kivánok kellemes szép nyugodalmas estét, és jó pihenést, ami azt hiszen nagyon Rátok fér.......

    előzmény:
    égedelem (24190)
    2009-07-03  20:49
  12. 2009. július 3. 20:4924190.

    Jó estét!

     

    Mimoza, hallom a fiamtól, hogy Bp-n ma fölösleges volt a locsolás...kár volt fölébresztenie téged a szomszédasszonynak a szorgoskodással.

     

    Almuska, jót nevettem a sztoridon a vizet kérő munkásról...hát az jópofa dolog lehetett. 

    Így akkor-túl a nagy felújításon--tudod, miben vagyok. Vedd hozzá, hogyez családi ház és majd az udvart is nekem kell rendbetenni.No meg nálunk pl. lebontják az összes ablakpárkányt is, mind új lesz, a műkő helyett műanyag. Az is nagy mocsokal hjár...na, ez nem panaszkodás volt ám..Ma egyébként végre nem esett picit sem, sőt délutánra itt is kánikula lett, így 5-ig tudtak dolgozni, sőt holnap is jönnek.

     

    De mi kicsit lelépünk a diplomaosztóra, ünneplés: este nyársalás az udvaron.

     

    Katusom, élsz még?
     Te most is sokat dolgozol...én egyelőre úrinő vagyok, majd festés után jön a java számomra.

    Talán hétfőn baracklekvárt főzök itt a kupi közepén. Van sok, de még kicsit kemény.

    Na, mielőtt rám untok...Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 3. 20:0224189.

    Szia Mimóza !

     

    Nagyon jól teszed,h vigyázol magadra és az értékeidre,....mindig  tanul az ember olyan dolgok történnek ami még nem történt velünk.

    Vigyázzzzzzz!!!!!!!

     

    a  reggeli" kilövéssel" .Én is kilőttem magam két éve nyáron a baleseti sebészetig meg sem álltam a csuklóm darabosra törtem annyira siettem.

    Még szállást is kaptam egy éjszakára,meg kellett műteni.Most jó "kacska"

    nem lehetett jól összerakni szilánkosra tört.  Nem mondhatják rá ,h szép a "kacsód",

    Kellemes szép estét kívánok mindenkinek!

    Holnap a felújítóknak jó munkát ,eső mentes napot,  haladjon a munka!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24187)
    2009-07-03  15:57
  14. 2009. július 3. 19:1824188.

     

      Szia Égike!

     

    Nálunk ma sem esett!

    Kánikula van ,beleszólt a nyár az időjárásba ,éppen ideje volt!

    Égike én a hetediken lakok,ha ide felmászik valaki,mondtam egyszer megkínálom egy kávéval.

    Tavaly nyáron szigeteltek ,festetek,nyílászárót cseréltek a házon.

    Nagyon beteg volt a férjem akkor sok volt a dolgom.Elfelejtettem,hogy fel vagyunk állványozva.

    Az erkélyről beszólt egy munkás,h kaphatna egy pohár vizet?

    Nekem kellett vizet adni olyan rosszul lettem az ijedségtől!

    Ma én is nevetek rajta de akkor  rosszul voltam az ijedségtől.

     Remélem jól haladtatok ma , a munkások  jobban dolgoztak mint tegnap +az előtt!

     Kellemes pihenést kívánok!

     

     Piri

    előzmény:
    égedelem (24185)
    2009-07-03  10:50
  15. 2009. július 3. 15:5724187.

     

    Szia Almuska.....

     

     

    Nagyon aranyos vagy, hogy figyelmezetsz......én is hallottam hasonló szemét dolgokat.....nem is tudom hogy tudnak ilyeneket csinálni, hogy nem félnek attól hogy könnyedén lebuknak, mert ha van a lakásba valami jó nagy farkaskutya, vagy egy jól kigyurt óriás, aki azonnal leüti.....majd megnézhette volna magát......

     

     

    Szo-szo mi pláne a fsz-en lakunk, és simán be lehetne hozzánk lendülni, de  a szobámnak egy ablakán rács van, és az erkélyen szintugy, igy csak ezeket az ablakokat hagyjuk nyitva.......ugy szoktam, ha a konyhába vagyok ott tárok ki mindent.... vagy ahol éppen tartozkodom.....de leginkább a bukóablakokat használom, persze nem éjszaka.... sokat vagyok  egyedül....és még a rácsost is csak bukóra teszem, és félig lehuzom a redőnyőket........nagyon tudok félni, és a párom az esti telefonos bucsuzkodásnál mindig megkérdezi, hogy mindent becsuktam e......

     

    A kislányod nagyon jól tette, hogy visszahunyta a szemét, mert ilyenkor ez a megoldás, semmi sem ér annyit, minthogy leüssenek, mert nagyobb lehet a kár az egészségünkbe.....

     

    A bejárati ajtók csupa acél, és még külön dupla rács is van rajta.....éjszakára bezárok három zárat, sajnos a kulcsot nem hagyhatom benne, mert sose tudni valami baj alakulhat, és akkor nem tudnak bejönni...... mármint a családom....

     

     

     

    A szomszéd kis kedveske......1o körül jött erre, pont az ablakba lógva talált, és mondja, na mit szólsz milyen szép lett a kerted.....mondtam köszönöm szépen az ébresztést is, nagyon jól esett, mert annyi a dolgom, igy legalább elkészülök mindennel...... remélem értette a burkolt célzást.....

     

    Hálistennek jött egy jó nagy risizni valóm, igy tényleg sok a munkám.......

     

    Holnap reggel kilövök a piacra, sokmindent kell vásárolnom, igy viszem a piaci "kamionomat"..... az elbir mindent csak a csuklóm birja.....

     

     

    Kellemes szép estét Mindenkinek, itt az eső 1o percen belül elállt, és visszaóvatoskodott a napsugár........ a szobába olyan hüvös van, hogy nekem is zoknit kell huznom, mint Égikénknek.....

     

     

                         

    előzmény:
    almuska2002 (24183)
    2009-07-03  09:46
  16. 2009. július 3. 15:4224186.

     

     

    Hát ez mindennek a teteje Égike hogy ezek a szakik mit mernek csinálni.....

     

     

    Én kategorikusan kijelentettem, hogy mit akarok, és  nem nagyon probáltak kötöznködni velem...... persze ha jó a tanács akkor az ember elfogadja, de hogy még vitetkozzanak a saját elképzelésükről, hát finoman szólva pofátlanság....... ne hagyd magad......csak hát ugyebár idegesitő.....

     

     

     Itt nálunk most kezdett esi az eső, most hogy a párom elindult dinnyéért........ már meg is jött és hozott egy 1o kilósat, isteni fini, és méz édes....... elázni nem sikerült neki, mert éppen beért a fedél alá, és volt esze megvárni a végét.....csak pár percig tartott, de nagyon jó- friss lett tőle a levegő....

     

     

     További vita nélküli munkát, és esti kellemes pihenést..... és kitartást.....

    előzmény:
    égedelem (24184)
    2009-07-03  10:05
  17. 2009. július 3. 10:5024185.

    Régen mi is lakótelepen laktunk, földszinten.

    Kaptunk egy nagy kosár barackot. Megettük a sérültjét, a többit kitettem az erkélyre, hogy  majd másnap főzök belőle lekvárt...reggelre hűlt helye volt...a bosszankodás után sokáig azon röhögtönk, hogy legalább a legszebbeket ettük volna meg...

    előzmény:
    almuska2002 (24183)
    2009-07-03  09:46
  18. 2009. július 3. 10:0524184.

    Sziasztok!

     

    Tegnap szerencsénkre csak délután esett egy kicsi eső, így haladt a munka...csak ne kéne állandó harcban lenni a  melósokkal!

    Mindig azt akarjáj csinálni, amit ők gondolnak, úgy, ahogy  ők gondolják. Itt most nem szakmai dolgokról beszélek, mert ahhoz nem értek, hanem esztétikairól. Hát ha én lakok benne, hadd legyen már olyan, ahogy nekem tetszik, nem?

     

    Képzeld, Mimoza, más mintát varrnál a terítőre, vagy más szinűre csinálnád, mert neked azt tetszik. ...Az más, hogy javasolhat dolgokat, de hogy vitatkozzon!

     

    Azonkívül szerintem  túl sokat rombolnak...persze kell bontani, de  ha 10 perccel tovább csinálná, akkor kevesebbet kéne javítani.

    Ez már a 2. ház, amit felújítunk,  mindig ezt tapasztaltam, hogy a szakikkal végig harcolni kell...Magyarországon még mindig nem értik sokan, hogy a szolgáltató van a megrendelőért, és nem fordítva.

    A fővállalkozó egyébként egy nagyon rendes, korrekt ember, csak úgye ő nincs  itt mindig. Reggel, este idejön ellenőrizni, aztán megy a töbi helyre, hiszen több helyen is dolgoznak...

     

    Ma is borult van. És zokni nélkül fázik a lábam...csak csodálkozom egész héten, mikor a kánikuláról beszélnek...

     

    Nálunk nem kéne a szomszéd nénidnek  locsolni, Mimoza, csupa sár a föld.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 3. 09:4624183.

      Szia Mimóza!

     

    Legyen szép a napod!

     

    Nem tudom,h hányadikon laksz,de vigyáz a  nyitott ablakkal!

    A lányomék az elsőn laknak.Tavaly nyáron éjszaka bemásztak hozzájuk a nyitott ablakon éjszaka elvittek az előszobából a táskákat,telefonokat ,szemüvegeket.A táskákban voltak az összes iratok,bankkártyak(kod nem)

    .A lányom látta is a betörőt de vissza csukta a szemét mert félt,akkor volt Hunikával pár hónapos terhes.

    A tolvaj kötélen mászott be.Amire szüksége volt megtartotta amire nem bedobta a Rákos Patakba.

    Ott úszkált valamennyi okmány a patakba reggel ,ami nem, pótolni kellett.

     

    A szomszéd nénid(kedveske)úgy gondolta,h nem esett elég eső,nem is tud aludni ezért más se aludjon!

    Ne enged,h felbosszantson ezen a szép napon !

    Ma már a Napocska is mosolyog!!

    Jó munkát!

    előzmény:
    mimoza1oo (24181)
    2009-07-03  07:53
  20. 2009. július 3. 08:1824182.

     

    Jó reggelt, Szép napot kívánok Mindenkinek!

     

     

     

    Nagyon szép reggelre ébredtem.Az eső nem esik ,tegnap sem esett.

    Úgy látszik elzárta valaki a csapját!

    Égikének Katuskának A felújításhoz zökkenő mentes munkát,ne akadályozza  az időjárás!                                                                                                                                  

     

    Égike te már nagyon erős vagy ma ne súlyzóz!

    Gyönyörködj a szép kertedben!

    Mimóza riseljél ,közben pihenj egy kicsit.

     

           Szép napot kívánok!

           Piri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 3. 07:5324181.

     

     

     

    Kellemes napsugaras vidám jóreggelt kivánok Mindenkinek......

     

     

    Az idő csudajó, reggel háromnegyedötkor arra ébredtem, hogy a kedvenc szomszédasszonyom locsolja az utcán lévő kertjeinket....... majd megütött a guta, annyira jól aludtam a nyitott ablakból beáradó hajnali levegőn......

    Igaz hogy utána még jobb lett az ózonos  lég, de még aludtam volna egy kicsikét, a párom csak 7-kor jött haza......

     

    Hát van ilyen ő csak jót akart, és bizonyára nem tudott aludni, még szerencse, hogy nem  hajnal háromkor jött rá a locsolhatnék.....

     

    Kiváncsi lennék a többi lakó hova kivánta .......... a locsolásával együtt.....

     

     

    Kellemes  kiadós munkát Katulimnak, és Égikének, bizonyára nagyon jól haladtok........ csak kitartás....én ma  helyett egész nap risizek, tegnap nagyon elhanyagoltam, mert egész nap nyaltam a lakást.....öröm benne takaritani, minden olyan csodálatosan uj......persze azért por az akad bőven....

     

     

       Kellemes szép napot Mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 2. 20:3324180.

     

    Égike, jó hogy irtad hogy a Tiéddel is baj van, de mostmár nekem a harmadik napja, és ide erre a mail cimre jönnek a megrendeléseim, és félek, nem tudom valamellyik mellékelt kérést megnézni.....

     

    Sajnos az informatikus fiukát nem érem el telefonon, holnap még probálom, aztán más után nézek..... kénytelen leszek megnézetni....

     

    Nekem bejön, semmi gondom vele, csak a küldött képes e-maileket nem tudom egyszerüen megnyitni, kijön egy kékcsik, és abba szövegelés......   Egyébként nálunk a DIGI van, náluk vagyok mindenemmel  Telefon, TV, és a számitógépem is......  freemailes.... soha semmi gondom nem volt, sőt olyan jó a szolgáltatásuk, hogy a telefonra nincs előfizetési dij, és általában 2oo.- frt. körül szoktam fizetni, pedig beszélek eleget rajta......

     

    Reménykedünk ha kis eső lesz is....de legalább vihar ne legyen....nem szeretem hallgatni... igy egyedül egymagamba....

     

    előzmény:
    égedelem (24179)
    2009-07-02  11:57
  23. 2009. július 2. 11:5724179.

    Még nem esik, de már megint borult az idő és dörög...

     

    Mimoza, a mailjeimmel nekem is gpndjaim vannak. Én T-online-s vagyok, két napja órákig  tart, mig be tudok jutni, utána  van , amit nem tudok megnyitni, ha írni akarok, hosszasan várni kell, mire tudok aztán tovább várni, mire elmegy. Nem tudom,mi ez...lehet, hogy nem is a géped rossz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. július 2. 08:3224178.

     

     

    Szia Almus

     

     

    Nagyon aranyos a kisuncsid.......ha már elkezdted a képek felrakását, abba sem tudod hagyni.....az elején én is nehézségekbe ütköztem, de aztán már megy mint a karikacsapás.......

     

    Most vacakol a gépem, az e-mailjeimet nem tudom megnyitni, nem tudom mi történhetett vele.....fontos nekem, mert a megrendeléseim is - legtöbbje - e-mailbe jön........vagy legalábbis jönnie kellene  minél többnek.....

     

      Most telcsizek a gép miatt, remélem aki szokott, mostis hamar utba ejt, és megcsinálja.....

     

       Kellemes szép napot neked,  és jó pihenést is....

    előzmény:
    almuska2002 (24166)
    2009-07-01  20:05
  25. 2009. július 2. 08:2524177.

     

     

    Égike, látom nagyon benne vagytok a sürüjében, és azt is látom milyen  ERŐS  vagy, nagyon jó felvétel.....

     

     

    Csak tovább is ilyen vidáman, és hamarosan készen lesztek, csak eső ne  legyen.......

     

       Kellemes dolgos napot

    előzmény:
    égedelem (24174)
    2009-07-01  22:18
  26. 2009. július 2. 08:2324176.

     

     

    Szép reggelt Kislányok.....

     

     

    Látom megy a munka csőstől, reménykedve hogy eső az nem lesz ma....

     

    Katusom, ismerős a tájék  a munkák környezetéről, mintha csak az enyémet látnám mégegyszer......istenments tőle, nem kivánom soha többé, nagyon megszenvedtem vele.....Nektek nagy kitartást kivánok, de látom bőven van segitség, Lacusod irtó aranyos a mosolyával

     

    Hát kis   megtalálásához nagy szerencse kellett, nem is tudom hány ezerből van egy aki igy hazatalál idézőjelben...... elképzelem mennyire örültetek neki-je....  én is örülök az örömödnek.....biztosan meg fog ismerni, az állatok nem felejtenek ugy mint néha az emberek !!!!!!!!!

     

    Kitartást kivánok a "kellemes" munkához, egyszercsak készen lesztek vele.....

     

    Kellemes jó napot hozzá, mint amilyen most van, én is nekiálltam a lakásnak, tegnap itthon volt a Párom, és akkor mindig nagyobb a ramazuri.......már alakul az utolsó kis szobánk is, no meg az erkély.......... de igazi még nagyon soká lesz.....

     

                                         

     

     

       Kellemes munkás napot..........

    előzmény:
    katusom (24169)
    2009-07-01  21:43
  27. 2009. július 1. 22:3124175.
    Jut eszembe...KATUSOM! Valamikor augusztusban ingyenes Domingo koncert lesza Dóm előtt Pécsen.  Érdekel? Szóljak, ha többet tudok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. július 1. 22:1824174.

    NAgyon örülök, hogy meglett a PAPAGÁJ!

     

    Nézzétek csak, milyen erős vagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. július 1. 22:1424173.

    Katusom, versenyezzünk, hol nagyobb a kupi...

     

    Verik szét a régi üvegtégla-falat

    a konyhaajtóm hűlt helye...

    a szigetelőanyag egy része...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. július 1. 22:0424172.

    Szia Égike!!

     

     

    Majd az ajtó elé toljátok a nagyszekrényt

     

    Képzeld mekkora nagy örömöm volt ma amikor haza értünk.

     

    Kint a lépcsőház lépcsőjén pár utcabeli lány beszélgetett , közben a kiskutyájukat futtatták. Az egyik leányzó meglátott , és meg kérdezte, hogy nem tőlünk repült el egy sárga kismadár?

     

    Rögtön mondtam , hogy de igen. Mert egy másik erkélyen landolt , ahol nem tudták befogadni, viszont oda adták egy szintén utcabeli hölgynek akinek már vannak papagájai, és ők befogadták az én kis szökevényemet.

    Viszont , el kellett vinnie az ő szüleihez, mert a saját papagájai nem fogadták be a mi kis hullámosunkat.  Szó szót követett és a lényeg, hogy pénteken hozzák haza a kis világ csavargómat.

     

    Kiváncsi vagyok, hogy meg ismer e engem, hiszen van már három hete is, hogy el repült a kezemből.

     

    Szóval igazad volt. Ha nem is haza repül, de haza talál. Köszönhető pár tizenéves kedves fiatal lánynak.

     

     

     

    előzmény:
    égedelem (24170)
    2009-07-01  21:49
  31. 2009. július 1. 21:5424171.

    Figyuljikázzál már a topicokra drágica. Szerintem előbb találtam rá a vidire mint Te Ha figyultad volna akkor olvastad is volna , de a volna sajnos ott van. Nézz ide bééééé.

     

     

     http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=234088

     ezt meg halgassad meg.

     

     

     

     http://www.youtube.com/watch?v=Vt_iz2qloGc&feature=related

     

    Rá kerestél már a koncertodra? Jó árakon van a jegy ott is.

     Na és nagyon fogy is.  Nem kellene időben gondolni a vásárlására?

    Ha még mindig úgy gondolod a dolgot??

     

     

     

    előzmény:
    forgoszel (24157)
    2009-07-01  10:02
  32. 2009. július 1. 21:4924170.

    Sziasztok!

    Almuska, gyönyörű az unokád!

     

    Ma sokat haladtak a munkával, de sajnos az eső miatt többször is  abba kellett hagyni.

    Egyelőre egyy romhalmaz a ház...a konyhaajtó be van falazva, de persze  vakolva még nem  ( már kétszer majdnem "kimentem" rajta), az üvegtégla helye be van fóliázva, a kisfiam megszavazta, riasztózzuk be éjjelre a házat, mert ha a fóliát benyomja valaki, már bent is van...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. július 1. 21:4324169.

    Szia Mimózi!

     

    Nem jól olvashattál valamit, mert nálunk halad a munka rendessen.A konyha formálódik, a szobák rettenetessek a vakarás után.

    De majd nagyon szépek lesznek.Pár dolog még mindíg kell ,mert mi is úgy vagyunk ahogyan Te.  Apad a buksza nálunk is.

    előzmény:
    mimoza1oo (24158)
    2009-07-01  10:27
  34. 2009. július 1. 21:3324168.

    Szia Almuska!

     

    Egy tündéri kis babócátok van. Eszem azt a kis pici husiját. Úgy imádom az ilyen incifinci kis babikat.

     

    Nem is csodálom, hogy izgulsz az induláskor , és megpróbálod elhalmozni mindenféle jóval. A szopizást meg csak minnél tovább gyakorolja, mert úgy a jó.

     

    Ma megint kitrappoltam magam a ház körül. Rettenetessek lettek a falak amiket meg kapart a mester úr.

     

    Csináltam pár fotót a felfordulásról

    előzmény:
    almuska2002 (24167)
    2009-07-01  20:23
  35. 2009. július 1. 20:2324167.

    Sziasztok Kislányok!!!!!!

     

    Ő a mi kisunokánk  Hunor !

    Sikerélményem van feltudtam rakni a képeket!

    Egyedüüüüül!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. július 1. 20:0524166.

    Szia Katuska!

     

    Nekem  nehézséget okoz a kép felrakás ,no meg az egész topi -tipi szóval minden.

     

    Még tanulom, most sikerült azt a képet feltenni amit szerettem volna!!!!!!!

    Sikerélmény!!Elküldöm Neked,hogy lásd tanulok ,tanulok szépen haladok........egyre többet tudok

    Ő vele voltam kedden,felutaztam hozzá a "nagyfaluba".

     

    A legjobbakat kívánom Neked!

    előzmény:
    katusom (1)
    2006-04-10  09:17
  37. 2009. július 1. 18:1424165.

     

     

    Sikerült visszatalálnom, a Kislányom csak pár percre ugrott fel, mert a számitógépemen az e-maileket nem tudom megnyitni, sajnos neki sem sikerült, igy ki kell hivnom a kis informatikusomat, aki szokta csinálgatni.....szerencsére nem kér általában sokat, megegyeztünk ha valami baj van, vagy nem tudok valamit, 2ooo.- frt.ért jön, és eldolgozgat 1 órácskát.....azidő alatt sokmindent meg szokott igazitgatni.....

     

    Nem örülök neki, hogy a fényképezőgépem is  homályos képeket csinál, reménykedem, hogy ahhoz is ért esetleg.....ha nem azt sem tudom hová vigyem, mert csak beállitási baj van.....eddig nem volt vele gondom, de most a kislányom állitgatta, mert nem tudtam ide a topicba feltenni a képeket..... most már talán feltudom, legalábbis remélem, mert azóta még nem probáltam.....most fogom....

     

     Nagyon szépek tudnak lenni ezek a panelok is, ha van valaki aki tőrödik vele, és rendbetatja, hátha még me is van drájvitolva, és a nyilászárók is egyöntetüek, hát az már a csucs....... a miénk nincs ennyire,  de azért jól néz ki, és főleg a környezet nagyonn üde......

     

     Igencsak sajnáltam hogy nem tudtam képeket késziteni, de igy mostmár megnyugtat a gondolat, hogy ugysem sikerültek volna......

     

     

    Kellemes szép délutánt Mindenkinek, itt most végre kicsit lement a nap, és rögtön hüvősebb lett.........de a szoba mindenképpen hüvös, az ablak alatt három hatalmas fenyő áll, és nem engedi be annyira a napocskát......

    előzmény:
    almuska2002 (24160)
    2009-07-01  16:03
  38. 2009. július 1. 17:1724164.

     

     

    Szia Almuska....

     

     

     

    Gratu-gratu-gratu a picinyke unokádhoz..... hu nagyon édes aranyos, ennivaló,  elképzelem, mennyire meggyurmáztad....jó kis strapabiró vasgyuró  tündéri aranyos emberke.....boldog lehetsz vele....

     

    Nagyon szép helyek vannak Zuglóban, ott volt a páromnak étterme az Aranykacsa....pár éve megszünt, és azthiszem Bankot épitettek a helyébe.....a sarkon van... a metró innenső oldalán..... jó kis étterem volt...

     

    Itt Budán is nagyon szép helyek vannak, hiába  panel, mert gondozottak a kertek, és vigyáznak a szemeteléssel.....sajnos a padokon néha akadnak hontalanok, de csendesek, bár nem jó őket még nézni sem, szomoru dolog.....

     

    Bekell fejeznem, jött a Kislányom, később jövök vissza....

    előzmény:
    almuska2002 (24160)
    2009-07-01  16:03
  39. 2009. július 1. 17:1124163.

     

     

         Égike, együttérzek Veled

     

     

     

                                           

    előzmény:
    égedelem (24159)
    2009-07-01  12:00
  40. 2009. július 1. 16:5624162.

    Szia  Égedelem!

     

     Neked,hogy ne szomorkodj  !     A felújítás már csak ilyen, nagy rumlival jár. Az eső az mindennapos ,honnan esik ez a sok.

    Kitartást kívánok neked!

    Piri

     

    előzmény:
    égedelem (24159)
    2009-07-01  12:00
  41. 2009. július 1. 16:3724161.

    Szia Stefi!

     

    Reméljük,h a torna +a kezelések meghozzák a  jó eredmény.A spec torna  valóban nagyon kemény,  de jó hatással van a gerinc bántalmakra.Műtét után elestem nagyon megütöttem magam a  torna hozott rendbe.

    Mindent próbálj meg ,ha nem szükséges ne műttesd!
    A pozitív hozzáállás félgyógyulás.

     Mehetnéked van az jó lel ! Menj sétálj az jó.

    Én sajnos egyáltalán nem birtam menni,tyúklépésben halladtam,el is hajoltam oldalra nem tudtak tornával sem kiegyenesíteni.

    Nem vagyok puhány de rajtam kifogott,nem készülődött semmi jel nem volt még e derekam sem fájt annak előtte.

     Kitartást kívánok neked!(mikor engem műtöttek voltak az országból itt több helyről Ny.házán)

    Tudom ,hogy messze van csak írtam.

    "Nagynevű" orvosok vannak itt.Hál Istennek a mi kórházunk nagyon jó mindenben!

    Kedden  unokáztam,engem ő tölt fel.

    Unokáz te is egy kicsit meglásd könnyebb lesz!

    Vigyáz magadra!

    Piri

    előzmény:
    M.Stefi (24132)
    2009-06-29  21:38
  42. 2009. július 1. 16:0324160.

    Szia Mimóza ,szép napot kívánok!

     

    Megérkeztem a "nagyvárosból",kiunokáztam magam már amennyire lehetett kb.3 órám volt rá.

    Lányomék Zuglóban laknak a  Szugló lakóparkban. Egy kicsi unokám van Hunor 12.-én lesz  öt hónapos .Napokkal  előtte nem tudok aludni mikor

    készülök hozzájuk . Éjfél után feküdtem le hétfőn,sütöttem sajtos fasírtot,túrós buktát karfiolt rántottam.Hunikámnak "boltibébipapit "vittem igaz még csak szopik,de majd jó lesz később.Reggel becsomagoltam ,be a busz alsó csomagtartójába és fuussssssss! a 77-es Tr..-hoz.

        Budai oldal is szép Nóráék ott laktak albérletbe,ma már a sajátjukban . Mi  is panelban lakunk ,erdő szélén a környék parkosítva,a lakótömbök szigetelve színesre színezve ,nyílászárók kicserélve nagyon komfortos és szép.a főisk.szomszédságában.

    Örülök,hogy jól éreztétek magatokat a gyerekeknél,h tetszett az otthonuk a terítés az ebéd sőt "anyós,após jelöltek"is.

    Lesz még alkalom képeket készíteni ,ne sajnáld ez is azt mutatja,h volt közös téma ...tudtatok miről beszélgetni sőt....belefeledkezni.

    A legjobbakat kívánom nektek!

    Piri

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24122)
    2009-06-29  06:40
  43. 2009. július 1. 12:0024159.

    Sziasztok!

    Nem is tudtam, hogy nálunk is van monszun..

     

    A konyhaajtómat kivették, de még nincs befalazva. Az üvegtégla felét már kiverték...és JÖN AZ ESŐ!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. július 1. 10:2724158.

     

     

     

    Szép napot Kislányok......

     

     

    Mindenkinek ilyen időt kivánok, amilyen most itt nálunk van, kellemes eső- és szélmentes, finom illatos napsugaras idő

     

     

    Katinkám, nagyon sajnálom hogy nem tudtok haladni, ez volt nálunk is a legrosszabb amikor várakozás volt, mert vagy egyik, vagy másik  nem igazán passzolt az időben.....

     

      Kivánok kellemes szép napot Mindenkinek.....és sok-sok türelmet....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. július 1. 10:0224157.
    Nem a gumikacsákat küldtem Te drááááága! Hanem a videók között kell keresgélned a Gianni Morandival készült interjúúúúúúút!
    előzmény:
    katusom (24150)
    2009-06-30  21:33
  46. 2009. június 30. 23:4824156.

    Írtam privit!

    Ne küldj külön semmit!!!!!

    Majd a köv. szállitmánykor!!!!

    OKÉ?????

    előzmény:
    katusom (24155)
    2009-06-30  23:20
  47. 2009. június 30. 23:2024155.

    Minden úgy van ahogyan leírtad, csak benne volt az adomány

     

    Írd meg privóban a címed és feladom neked. Vagy ha jön busz akkor küldöm azon.

    előzmény:
    nagyszáju (24154)
    2009-06-30  22:37
  48. 2009. június 30. 22:3724154.

    Katusom!

    Csak nem keverte össze a kollega a szállitmányt?

    2 l-es flakon, a szokásos alufóliában csomagolva.

    Még bele is irtam a férjed nevét egy cetlire, meg a várost is.

    Igy már tényleg nem értem a privit!

    No meg a flakonra rá is irtam a tartalmat.

     

    SOS. SOS. SOS.

    előzmény:
    katusom (24151)
    2009-06-30  21:37
  49. 2009. június 30. 22:0724153.

    Szia! Sziasztok!

    Tulcsika! Nem válaszoltam még a "Mit tartalmaz a GOOL por?" kérdésedre, most rákerestem a neten, itt a hatóanyagok, meg egyéb tudnivalók is megtalálhatók: http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/GOOL_1500_mg _por_belsoleges_oldathoz/15394

    Elég fárasztó napom volt, a szabi alatt összegyűltek a tennivalók a munkahelyen. De nem baj, legalább érzem, hogy "fontos vagyok"!

    Reggel kettesben teniszeztem az egyik kollégával, iszonyúan megizzasztott. Még akkor is vörös volt a fejem, amikor zuhanyozás és kávézás után beértem a munkahelyre, a többiek azt hitték, hogy leégtem a szabadság alatt.

    Még mindig nem olvastam végig a hsz-eket, mert mindig elcsábulok teniszt nézni, de azért igyekszem egyenesbe jönni.

    Szép estét, jó éjszakát mindenkinek!

    előzmény:
    tulipanfa (24041)
    2009-06-24  08:46
  50. 2009. június 30. 21:4024152.

    Ma volt égi áldás rendessen. Délután leszakadt az égi áldás nálunk is. Még jó, hogy benti munkáink vannak. De most hallom dörög villámlik, egy ujjabb zuhé van kialakulóban. No már szakad is.

     

    Nem lehet lassan a fák között közlekedni, mert annyira vizes a talaj, afű meg nől mint a gomba. A hétvégén valószínű fűnyírás lesz.

    előzmény:
    égedelem (24148)
    2009-06-30  15:19
  51. 2009. június 30. 21:3724151.

    Köszi Az összesset meg kaptam. Mind a 19-et. Minden okés már. Küldtem privit.

     

    Ma is meg volt a meló, tele vagyok pókhálóval maszattal. Ilyenkor mikor egy szoba totál el van forgatva nagyon sok minden kiderül. Például az, hogy a pókok a szekrény mögött klasszul tudják szőni a hálójukat. A konyha halad a szobák holnap kezdődnek.

    előzmény:
    nagyszáju (24147)
    2009-06-30  14:32
  52. 2009. június 30. 21:3324150.
    Miért küldted a gumikacsákat nekem???
    előzmény:
    forgoszel (24149)
    2009-06-30  18:09
  53. 2009. június 30. 18:0924149.

    Idesüssssssss!

     

    http://www.rtlbulvar.hu/video

     

     

    előzmény:
    katusom (1)
    2006-04-10  09:17
  54. 2009. június 30. 15:1924148.

    Ó, hála égnek , ma sem maradtunk eső nélkül, így a dolgozók már haza ia battyogtak...Nálunk minden munka kint van, esőben nem lehet dolgozni...ma is hoztak még anyagot, így előbb-utóbb csak elkezdenek  dolgozni is...

     

    Ha ez így folytatódik, rám untok.

     Megfőzök, mosok aztán nem tudok mit csinálni. El nem mehetek itthonról, takarítani nincs értelme, az udvaron sár van...én meg ülök a gép előtt.

     

    Azt hiszem, elkezdek tanmeneteket írni szeptemberre. Legalább akkor majd  könnyebb lesz. Hazahoztam egy csomó tankönyvet a nyárra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2009. június 30. 14:3224147.

    Kati!

    Ez igazán jó!

    Most meg lehet a nagy hajtás....úgy bele a közepébe.

    Szerettem volna tegnap privit írni, de még ma sem ment.

    Viszont Azapi mondta, hogy beszélt a férjeddel.

    előzmény:
    katusom (24114)
    2009-06-28  17:16
  56. 2009. június 30. 11:1824146.

     

     

     

    Szia drága Stefikém......

     

    De jó hogy jelentkeztél, már jutott eszembe mi lehet veled.....

     

    Együttérzek, borzasztó lehet ez az állandó fájdalom...... a kis Drágád nagyon jól teszi, hogy viszeget mindenfelé, mert igy kicsit a gondolataid is elkallódnak a fájdalmakról, és kikapcsolódsz..... no és tényleg nem fekszel annyit.....

     

    Reménykedem, hogy a különböző gyógyszerek mielőbb hatni fognak, nagyon vigyázz magadra, és mozgolódj azért amikor jól esik........

     

       Szép helyeken jártok, jó lenne Veletek lenni és jókat nevetni   együtt, persze amikor a fájdalmad engedi.....

     

     

    Itthon hálIstennek már  99 %-ban elkészültünk,  csak a Párom szobája és az erkély várat magára, mert azóta egyfolytában 24-ezik, és egyedül nem birok annyit megcsinálni, főleg a nagydarabokat nem birom...... Most ráhajt, mert sokan vannak szabadságon, és akármennyit tulórázhat...igy kihasználja, és majd szeptemberben leszünk és megyünk mindenfelé......remélem legalábbis hogy a tervem beválik.....

     

    Nagyon élvezem a szép lakást, a takaritás is ezerszer könnyebb, nem kell az ócska parkettával vacakolni, kenegetni, hogy valamit szépitsek rajta.......ez nagyon egyszerü és nagyszerü......

     

     Jobbulást Neked, és kellemes szép napokat....jó pihenést....

    előzmény:
    M.Stefi (24137)
    2009-06-29  22:03
  57. 2009. június 30. 11:1224145.

     

     

     

    Látom Katusom, hogy nagyon jó hatással volt Rád ez  a nagy kirándulás, és a kedvenc énekesed csodálatos előadása.......hát nem is csodálkozom rajta, mert tényleg telséges a tehetsége, és persze visszahozza kicsit a fiatalságunkat is........

     

    Naná hogy sokkal jobban megy a munka, egyébként a mai napom nekem is valahogy király, mert már reggel, tele energiával ébredtem, és nem győzőm a sok munkát amit beterveztem magamnak......

     

    Már megfőztem, kenyeret sütöttem, és kétféle sütit, ha a páromat vártlanul behivják legyen mit csomagolnom, most alszik a szentem, remélem du 4-ig fel sem ébred......

     

     

    Kellemes szép esőmentes napot, és jó munkát.......azért vigyázz ne terheld nagyon tul magad....hagyjál Apusodnak is tennivalót.....

     

     

                  

    előzmény:
    katusom (24141)
    2009-06-29  22:20
  58. 2009. június 30. 11:0824144.

     

     

    Szia Égike

     

     

    Tegnap kinn voltak  az illetékesek, és megnézték a pincében ezeket az idetartozó csöveket..... hát mondanom sem kell hogy azok is ujjak, és olyan rosszul tették fel, olyan mint egy T betü forditva.....hát ahogy a rengeteg viz lefolyik bele hirtelen nem tud kétfelé osztódni, és igy ha gyors a folyása, megprobál visszafelé jönni....... hát igy aztán most kicserélik az összes ilyenfajta csövet, természetesen sokkal öblösebbre.....

     

    Még jó is hogy igy ilyen "finoman" jelentkezett nálunk, mert igy nem okoz nagyobb bajt...

     

     

    Egyébként nálunk is vannak pincék és garázsok, a pince előtt folyoso rendszer, igy azt öntené el, ha komolyabb lenne a gond..... legalábbis remélem.....

     

      Sajnálom hogy ilyen  nyögvenyelősen dolgoznak ezek a kőmüvesek, de sajnos ez mindenütt benne van a pakliba.....

     

    Jó munkát Nektek, és esőmentes napot hozzá....

    előzmény:
    égedelem (24142)
    2009-06-30  09:46
  59. 2009. június 30. 11:0424143.

     

     

    Szia Bori pusszantalak

     

    Ürülök, hogy épségben megjöttél, és a legszebb helyeken jártál,  lehet egyszer én is rászánom magam egy hosszabb autósturára , olyan csodás tájak vannak mindenfelé...

     

    Mi lett az egy kiló lekvárnak valóval, sikerült  elkészitened, nem tudom hogy érdemes e ilyen kevés gyümit megfőzni lekinek......csinálhattál volna belőle valamilyen szószt, és az isteni lett volna lehütve......

     

     

    Kellemes napot Neked  -  nemsemmi ami km-t levezettél.........-

     

                    és jó pihenést estére.....

    előzmény:
    fb1955 (24130)
    2009-06-29  21:02
  60. 2009. június 30. 09:4624142.

    Sziasztok!

    Stefi gyógyulást, Katusom, kitartás, örülök, hogy nem kaptatok az esőből.

     

    Bori, Pihend ki magad és jó munkát, aztán gyere visszaolvasni, van mit!
    Biztos megérte a 2000 km, Erdély mindent megér...

     

    Mioza, mikor  még lakótelepen laktunk, mi is jártunk így, nálunk a földszinten garázsok voltak, és ott a szennyvíz jött föl évente  néhányszor...utána mindig jött a Köjál fertőtleníteni.

     

    Remélem, nálatok mielőbb mejavítják a lefolyókat, mert lakásban ez nagyobb gond.

     

    Éjjel berobogott a nagyfiam Bp.ről, ma korán Pécsen volt dolga, ezért itthon aludt. 

     

    A kőműves  még ma se jön---úgye, tegnap is kiesett több óra--de a segédmunkás matatgat a ház körül. Még jó, hogy nem órabérben egyeztünk meg....Végül is több dolgot elő lehet készíteni, tána annál zökkenőmentesebb lesz a burkolás.

     

    Na, megyek ellenőrző körútra, pá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. június 29. 22:2024141.

    Szia Mimózi!

     

    Majd legközelebb fotózol. Az a lényeg, hogy jól éreztétek magatokat.

     

     

    Nálam minden a legjobban klappol, végzem a munkám és remélem kicsit le is fogok a végére fogyni, attól a sok futkosástól amit végzek egész nap.

    előzmény:
    mimoza1oo (24124)
    2009-06-29  06:58
  62. 2009. június 29. 22:1524140.

    Képzeld ott voltam és istenien szórakoztam és nagyon boldog  a szívem. Csodálatos ember, és ezt eddig is tudtam de most még megerődödött a hozzá való rajongásom.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=D8CW8Xngo5U&feature=related

     

    Halgasd Te is.

    előzmény:
    M.Stefi (24138)
    2009-06-29  22:08
  63. 2009. június 29. 22:0824139.

    Szia Égedike!

     

    Ma engem semmi nem tudott kihozni a sodromból. Csudássan jól vettem a dolgok nehezét is. Elkezdődött a meló rendessen, és azapim még itthon sem tud lenni , mert sajna dolgoznia kell.

     

    Mindegy kiskocsival cigeltem a levert csempét , molnár kocsival a snittet ami a falról lekerült. Csak azért segítettem az egyszem köművesünknek , hogy mihamarébb végezzen.Holnap kirámolok két szobát , csak a neheze marad azapimnak. Szerdán már a festő csikálja- vakarja  a falat.Kicsit fáradt a lábam de most halgatom Gianni Morandit és nem érdekel a fáradtság.

     

    Sajnálom, hogy nállad ekkor pech széria van. Nem irogyellek érte.

     

     Az eső meg nem ért ide, csak pár cseppje. Pont mosogattam az udvaron és arra gondoltam nem is mosogatok , majd az eső elmosogat helyettem, de nem jött be a dolog , mert csak pár csepp lett belőle.

    előzmény:
    égedelem (24128)
    2009-06-29  19:22
  64. 2009. június 29. 22:0824138.

    Hát ott voltál??????

     

    Jaj de jó lehett!

    Képzeletben már hallom is az énekét, csodálatos hangja van, na meg a fiatalságot juttatja eszembe .....

     

    előzmény:
    katusom (24136)
    2009-06-29  22:01
  65. 2009. június 29. 22:0324137.

    Szia Anikóm!

     

    Aranyos vagy, hogy így bíztatsz!

     

    Tényleg sokat köszönhetek a páromnak is ,mert mindenben segít....bíztat....és csak pozitív dolgokat mond....meg cipel mindenfelé.....Jártunk Kecskeméten, Szegeden a barátainknál....

     

    10-e körül Egerbe, meg Hollókőre megyünk, mert ő azt mondja így legalább nem csinálok semmit...

     

    Útközben többször megállt  , hogy tudjak kicsit mozogni, tornászni , egyébként egész jól bírtam az utat, remélem ezt is...mert szívesebben ülök, mint fekszem...

     

    A nagy fájdalmak mindig éjjel, meg reggel törnek rám...Tegnap szörnyű volt...3/4 órát tornásztam mire lábra tudtam állni...aztán, ha elindulok már könnyebb kicsit...

     

    Készen vagytok már mindennel otthon?

     

    Puszi: Stefi

     

     

    előzmény:
    mimoza1oo (24058)
    2009-06-24  17:33
  66. 2009. június 29. 22:0124136.

    Szia Stefike!

     

    Ne keseregj , biztossan csak lesz valami kis javulás nálad is.

     

    Ma elég könnyedén vettem a nehéz dolgokat is. Hiába tényleg jót tett nekem a Gianni Morandi koncert

    előzmény:
    M.Stefi (24134)
    2009-06-29  21:49
  67. 2009. június 29. 22:0024135.

    Hali!

     

    Pihend ki magad aztán olvasd el a hszeket.

     

    Én most rogytam le. A konyha a mamáéknál kipakolva a fal leverve, a kiskonyhába minden helyre rakva és berendezkedve a 3 hetes nomádságra.

     

    Holnap két szoba teljes kirámolása vár rám, a nehezére meg már a családom tagjai is haza érnek.Ma  egésznap csak ki be rohangáltam a nagy ház és a kisház  között.

     

    Gyorsan lemosom a port magamról és lefekszem. Kissé elfáradtam.

    előzmény:
    fb1955 (24130)
    2009-06-29  21:02
  68. 2009. június 29. 21:4924134.

    Szia Katusom!

     

    Bizony nagyon megérzem az időjárás változásait is ...

    Tegnap igen -igen rossz napom volt, még pityeregtem is, de tegnapelőtt, meg már ma is sokkal jobb....

     

    Stefi

     

     

    előzmény:
    katusom (24048)
    2009-06-24  09:47
  69. 2009. június 29. 21:4524133.

    Szia Tulcsi!

     

    Köszönöm, hogy érdeklődsz!

     

     Együttérzek a lányoddal, mert pontosan tudom milyen fájdalmai lehetnek...

    Ilyenkor nem számít milyen a lakás, csak meggyógyuljon!

    Biztosan nagyon örül és hálás a segítségedért...

     

    Stefi

    előzmény:
    tulipanfa (24042)
    2009-06-24  08:51
  70. 2009. június 29. 21:3824132.

    Szia Piri!

     

    Hát én is rengeteg kezelést kapok ....

    De legjobban  a speciális gyógytornában bízok , amit 2-óránként kell csinálnom és nagyon "kemény", nekem legalább is....

    Egy olyan hölgy is jár ,aki kiszakadt sérvvel él és virul évek óta ....hát nem tudom...

    Természetesen tele vagyok bizalommal, derűvel,optimizmussal  hogy jó lesz, és küzdök....nem tudok mást csinálni....nem hagyom el magam, nyögve-nyelősen, de csinálok mindent...

     

    Nálunk minden a fejetetején áll a kórházban, nem szívesen vonulnék be...nincs pénz gyógyszerre, van, hogy csak az életmentő műtéteket végzik el és mindenki ideges...

     

    De hát ne csak a bajról írjak!

     

    Már megint mehetnékünk van.... ha bírom 10-e körül Egerbe és Hollókőre megyünk néhány napra....hétvégére .

     

    Stefi

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    almuska2002 (24039)
    2009-06-24  00:52
  71. 2009. június 29. 21:0924131.

    Szia Bori!

     

    Látom Te is a "baglyocskákhoz" tartozol, ha ilyen későn még tudsz levelet írni....

     

    Nekünk meg a 35. házassági évfordulónk lesz most júl. 13-án, és a 40. érettségi találkozó lenne, de nincs aki megszervezze.....Csak egyetlen egy volt az ötéves, de akkor volt az esküvőnk és erről lemaradtam....

    Egy idős tanárom mindig nyaggatott, hogy kezdjem szervezni én, de nálunk sok volt a vidéki, meg lányosztály lévén a lánykori néven visszakeresni ennyi idő után.....

    Hiszen már mindenki családot alapíthatott, meg el is költözhettek....nem tudom.....

    Valahogy nics kedvem hozzá, esetleg, ha rá tudnék venni valakit , hogy segítsen...

    előzmény:
    fb1955 (24038)
    2009-06-24  00:02
  72. 2009. június 29. 21:0224130.

    Sziasztok! Szép vasárnap estét mindenkinek!

    Most csak bekukkantottam, mindjárt átfutom az elmúlt pár nap termését is. Csak ahhoz ki kellene józanodni, ugyanis annak örömére, hogy rendben hazaértünk, együltömben megittam 1 egész doboz sört. Majdnem 2000 km-t vezettem az elmúlt napokban, ebből tegnap kb. 400-at, ma 500-at. Imádok vezetni, minden rendben is volt, igazi nagy vihar sem kapott el útközben, de most, amikor túl vagyok rajta, érzem a fáradtságot. Meg a sör hatását.

    Most az erdélyi barátnőm kertjében sk. szedett ribizliből (alig több mint 1 kg) próbálok lekvárt főzni, csak el ne aludjak közben.

    Sajnos, nem tudok friss képeket mutatni, mert az igazán szép tájakon vagy keresztül rohantunk (Meszes hegység), vagy az eső miatt nem álltunk meg (Királyhágó). Itt van 2 régebbi kép ezekről a helyekről.

    Azt hiszem, ma korán lefekszem, mert holnap tenisz, ha el nem mossa az eső. És természetesen utána munka.

    Jó éjszakát, szép álmokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. június 29. 20:5924129.

     

     

    Hát Égike, nem fenékig tejfel volt a mai napotok, nem irigyellek, de nekünk is kijutott rendesen.....

     

    Képzeljétek, amikor volt az az őrült eső, azt hiszem pénteken, elkezdett az uj kádunk zörgölődni, és  a dugasza kezdett emelkedni, és 1-2 liter tiszta viz szivárgott felfelé........ hát teljesen odavoltunk, rögtön szóltunk a gondnoknak.......

     

    Ma jöttek ki az illetékesek, persze látták hogy idebenn semmi baj nem lehet, minden cső tiszta uj, és rendesen lett megcsinálva....

     

    Kiderült hogy lenn a pincébe - lementem megnéztem én is..... a csövek ugy vannak lerakva, hogy nem elég öblösek, sarkosan vannak csinálva, és amikor nagy az eső, ugye tizemelet ház lévén nem birja eléggé nyelni, és a  - szerencse hogy a tisztavizet - és nem a szennyvizet probálja felnyomni......

     

    Azt mondják a hozzáértők, hogy veszélyes, és most mind a 6 kapualjban meg kell csinálniok a csöveket öblösiteni, mert ha ilyen nagy esők lesznek, akár el is öntheti a fsz-i lakásokat alulról.....

     

     Na jól nézünk ki, még szerencse hogy igy jelentkezett nálam, és aránylag egyszerüen a végére tudnak járni...... és még az is szerencse, hogy nagyon jó biztositásom van a  lakásra.....bármi megtörténhet......

     

    Hát izgalmam az nekem is volt.....

     

    Megyek aludni, nyugis jó éjt Nektek is, teljsen lefáradtam....még az irás sem ment ugy ahogy szokott.....

    előzmény:
    égedelem (24128)
    2009-06-29  19:22
  74. 2009. június 29. 19:2224128.

    Na, elmondom nektek a mai napom, hogy örüljetek, a tiétek milyen jó....

     

    Reggel 8 helyett fél 9-kor beállított a kőműves, hogy elnézést, de az előző helyén a sok eső miatt csúszik a munka, így mégsem tud kezdeni. De a segédmunkás itt van, ő előkészít 1-2 dolgot.Közben úgy nézett ki, mintha újra folyna a víz valahol, mert nedves volt a fal. Ezért  fölállványozták--bármennyire vigyáztak, néhány rózsám letört--- és elkezdték kivülről bontani a csőhöz a falat. Aztán elkezdett szakadni az eső, és esett 3 órát.

    Aztán közben , még épp az eső előtt, meghozták a szigetelőanyagot és ra -gasztót, hálót és mindent, ami majd kell.Így most dugig van a melléképület és az erkély. Aztán végre elállt az eső, akkor befejezték a vizesmunkát, kicseréltek két könyököt, bár  törést nem találtak..(hurrá, plusz pénz) Most van egy nagy lyuk a falon, majd holnap csinálják be, ha már biztos, hogy nem szivárog.

    Jött a redőnyös és leszedte azokat a redőnyöket, amik nem a szemétbe mennek a régi ablakokról, mert át kell őket szabni, a szigetelés miatt szűkebb lesz az ablaknyílás. Tehát ha jön a kánikula, kb. 3 hétig csak függönnyel tudunk védekezni, hurrá!!!

     

    Most viszont már tényleg kéne a meleg és a nap, 72%-os párát mutat a barométer, és nem halad a munka se.

     

    Na, ki mondja még, hogy rossz napja volt ma?Jöhet hozzánk feltöltődni!

     

    Ja , és a csúcs:  kora reggel az utcában  lévő csőtörés miatt nem volt víz, így a fiam borotválatlanul és fürdés nélkül ment el pincérkedni  a délelőttös( fél 7-től) műszakba!!!  Ilyen volt a feje a méregtől!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. június 29. 15:0224127.

     

     

    Jajjjjj Égike, most látom hogy átröpült a levelem, hogy legfelülre nevetős fejeket tettem.....

     

     

     bocs, bocs, bocs, véletlen volt........  de nagyon rosszul jött ki......

     

     

                              

    előzmény:
    égedelem (24125)
    2009-06-29  11:17
  76. 2009. június 29. 15:0124126.

     

     

    Hát igen, most a vérnyomásodat nem kell felfelé tuszkolgatni, magy az magától is.....

     

    Nagyon sajnálom hogy igy berobbant hozzátok az eső, és igy  nem halad a munka, pedig ilyenkor tolnánk hogy gyorsabban menjen....

     

    Reméljük mihamarabb abbamarad a zuhogás, és folytatódik a munka..... csak kitartás  már tudom, hogy nem könnyü

    előzmény:
    égedelem (24125)
    2009-06-29  11:17
  77. 2009. június 29. 11:1724125.

    Sziasztok!
    Jelentem a kőművesek ülnek a tető alatt, az eső meg zuhog...nekem meg nem kell kávét inni, hogy legyen vérnyomásom.

     

    És a felhők tőlünk Kaposvár fele mennek, szegény Katusom...bár ők talán bent is dolgoznak.

     

    Náhány rózsatövemet már kitört az állványzat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. június 29. 06:5824124.

     

     

    Szia Évicám, szép reggelt Neked is......

     

     

    Hát képzeld, amilyen balambér vagyok egyetlen egy képet sem csináltam, teljesen kiment a fejemből.....pedig lett volna miről....csodálatos lett Krisztikém konyhája - ebédlővel egybekötött gyönyörü kerek asztal - minden butor csont-tojás-szinü...... teljesen modern kivitel apró ablakokkal, el sem tudom mondeni igazán, nagyon sajnálom hogy a fotozás nem jött létre.....

     

    A kaja nagyon finom volt, de nem tul sok, a gyerekek még nem tudják felmérni hogy 6 embernek mennyire van - lenne - szüksége....tudod a férfiak aztán tudnak enni.....

     

     

    De az édesség az aztán betetőzte, abból volt elég , és gyümölcs is doszt.......

     

    Vittünk rengeteg sajtostallért,  pezsgőt, borocskát,  egy gyönyörü sárgarózsás csokrot - apjától - vázával együtt....... most mindent ugy kapott, hogy a sütit is a tállal együtt  a virágot is, és egy csodás jénait vettem neki tetejével együtt, de azt hiszem ezt már irtam..... na aztán összeszedtem egy félzsáknyi fontos konyhai eszközöket a jobbikakból....... tudod amig semmi sincs addig még egy vágódeszka is sokat jelent....

    Persze mindennek nagyon örülnek, kezd betelni az uj konyhabutor........

     

    A jövendő - anyóstárs - nagyon kedves aranyos kis hölgyike, a párja szintugy, magunkfajta emberek, aminek nagyon örülök, jól elvoltunk ebéd után nagyot sétáltunk...... és sokat beszélgettünk..... ugy látják a világot mint mi, és az nagyon jó egy családon belül.....

     

    A gyerekek sugároztak, boldogok látszik rajtuk, csak maradjanak is igy........ várom mikor jelentik be az eljegyzést...... aztán már csak az unokára kellllllllene várakozni...remélem megadja az ég rövid időn belül, mert az idő annyira rohan...

     

    Szép volt a nap az eső háttérrel is, és boldogan tértünk haza, leestünk a TV elé, mert teljesen elfáradtunk....hiába mostanában ritkán mozdulunk ki....... a párom már reggel 7-től ment huszonnégyezni, igy minden rám marad itthon ujólag, de már kezdem megszokni.....

     

    Bizony nagyon jó mindent meghámozni amit csak lehet, igy a gyomrunk szereti.......

     

    Ja a " nászasszony " nem szebb de sokkal fiatalabb..... ami nem feltünő....

     

     

     

          Kellemes szép napot kivánok Neked és sok pihenést......s esőmentes napot....

    előzmény:
    nagyszáju (24108)
    2009-06-28  10:58
  79. 2009. június 29. 06:4724123.

     

     

    Szép jóreggelt Égike

     

     

    Gyönyörü az udvarod, szinte azonos a Kislányom udvarával, isteni ez a rengeteg eső a zöldeknek a bokroknak a fáknak.....minden gyönyörüen ki van teljesedve...... ugyanilyen nagy tuják vannak az udvara hátsó részében szinte keritésként veszi körül.....

     

    Sajnos a nyársakról lemaradtunk az eső miatt..... de nagyon élveztük az uj ebédlője szépségét, és a finom ebédet amit ők készitettek ketten....... jó volt, hogy a szülők csak ültek társalogva, és a gyerekek tüsténkedtek körülöttünk..... nagyon szivbemarkoló érzés....

     

    Az ebéd nagyon finom volt, és a csokifondü betetőzte......

     

     

    Kellemes szép esőmentes napot

    előzmény:
    égedelem (24110)
    2009-06-28  13:20
  80. 2009. június 29. 06:4024122.

     

     

    Szia Almuska, szép jóreggelt Neked is.....

     

     

    De jó lessz neked kedden találkozhatsz a kis családoddal.... gratu az unokáidhoz...... hányan vannak ???

     

    Merre jössz  a Fővárosba?   mi Budán lakunk a szt Imre kórház tájékán..... nagyon szép zöldövezetben, bár panelba.... de gyönyörü kertváros veszi közre... imádok itt élni...

     

     Tegnap csodásan éreztük magunkat, de a kerti partit elvitte az eső, igy fennmaradtunk, a gyerekek gyönyörüen megteritettek, és nagyon kellemes lett az ebéd is, ilyen fiatalos módon......... nagyon szép lett a konyha, csodás az uj modern butor, sok érdekes ötlettel., ami nagoyn tetszik...

     

    A jövendő "anyóstárs" nagyon kedves aranyos az apa is klassz kis emberke , rengeteget beszél, versenyt szövegeltek az én emberemmel..... helyesek voltak  szinten tartották a család jókedvét...................

     

    Ebéd betetőzése csokifondü gyümölcs és piskóta mártogatással, hu de kellemes kis étek, dehát a vonalainkat nem segiti lefelé.....sőt tesz rá, ugyhogy ezt csak ritkán engedhetjük meg magunknak....

     

     Vittem a fényképezőgépemet, és a nagy vidámságban egyetlenegy képet sem készitettem, ugy kiment a fejemből.....hu de nagyon sajnálom, de remélem lesz még rá alkalmam, persze hogy lesz.....csak most jó lett volna igy mindjárt az első találkozáson........

     

    A kert gyönyörü a sok esőtől,  az utcán végig meggyfák, és fosóka fák  tele érett gyümölccsel, és ahogy mondja a Kislányom, sajnos annyi van, hogy senki sem szedi le őket........ mi meg itt vesszük a piacon  őrült drága áron.....

     

     Délután fáradtan tértünk haza és estünk le a TV elé.....

     

     Kellemes időtöltést az uncsival...... a buszba tényleg nagyon jó hüs az alsórész, annó nekünk is a kolbász amit Gyuláról hoztunk, teljesen hideg maradt.... nyugodtan pakolhatod az otthoni finomságokat......

     

      Kellemes szép esőmentes napot Mindenkinek

     

     

    előzmény:
    almuska2002 (24112)
    2009-06-28  16:23
  81. 2009. június 29. 06:2824121.

     

     

    Katuli, most látom csak a fótoidat, nagyon jól sikerültek, hatalmas a Duna a Parlament előtt......én eddig csak itt közel nálunk a gáton láttam a szélességét.......

     

    Te kellettél ehhez, hogy láthassam  távolabbi  helyzetét is.....

     

     nagyon jók lettek a fotók, legalább egy sikerült a koncentről, és ez emlék, biztosan a videód is jó lett....... ilyenkor szokás  hogy megbeszéljük a  padszomszédokkal az akkor hirtelen kialakult és szivbemarkoló élményünket.....

     

    Gondolom az egész család csodásan érezte magát, Lacusod is élvezte a helyzetet..... A fotón Lacusoddal Te vagy ugye  ??????

     

                           

     

                                 

    előzmény:
    katusom (24113)
    2009-06-28  17:13
  82. 2009. június 29. 06:1124120.

     

     

    Szép jóreggelt Katusom.........

     

     

    Virágos boldog szivvel ébredtél bizonyára a tegnapi gyönyörü élménnyel teli  napod után....... ilyenkor az ember aztán hónapokig töltődik e csodával, ami kijutott Neked  - gondolom  hoszu idő óta -

     

    Gyönyörü lehetett az előadás, belenéztem a videóba, a párommal együtt hallgattuk , meg sem tudtunk szólalni a meghatottságtól, nem csodálom hogy neked is könnyezett a szemed.... régi szép időket idézett vissza a dal

     

     Örülök, hogy ilyen kellemes szállást sikerült kifognotok, de örültem volna ha idejöttök, mert szingliskedtem, és hely pedig lett volna bőven......sajnálom, de majd legközelebb..... mikor jön ujra  Gianni ??????????????

     

     Ma kezdődnek a dolgos hétköznapok, mamáék boldogok lesznek az ujszerüséggel, és ez is nagy öröm a szivednek........ csak legyetek tul rajta mielőbb.... kitartás és sok erő kell hozzá, ugymint lelkileg és fizikailag is....

     

     

    Kellemes , jó esőmentes napot kivánok

    előzmény:
    katusom (24118)
    2009-06-28  20:16
  83. 2009. június 28. 20:1924119.

    Szia!

     

     

    Hát igen valóban nagy nagy az örömöm. Kicsit kijavítottam az egyetlen fotócskát ami sikerült.

    előzmény:
    almuska2002 (24116)
    2009-06-28  19:57
  84. 2009. június 28. 20:1624118.

    Szia Mimóz!

     

    Nagyon kedves tőled , hogy meginvitáltál volna szép kis hajlékodba, de hidd el nem tudtunk volna igazán jót dumázni sem mert olyan sűrű programot csináltunk magunknak, és késő éjjel amikor haza értünk a szállónkra akkor csak zavartunk volna a pihenésedben.

     

    A Császár szállóban száltunk meg , és bátran tudom ajánlani mindekinek aki a pesti programját hosszabbra tervezi, hogy ott nyugodtan megszálhat. Tiszta kis szobácskák vannak klímával tv-vel zuhany és wc is tartozik minden szobához.  Üdülési csekket elfogadnak, és reggeli is bele tartozik az árba.  Ha pedig fürödni való kedvünk van akkor egyszeri belépést adnak a szabadtéri uszodájukhoz.  Nekünk már az uszikázás elmaradt , mert elmosta az eső.

    De sebaj, amiért mentünk a fontossa, az nagyon jól sikerült.

     

    Ekkora élményben nem mostanában volt részem, még kicsit pityergőztem is a meghatottságtól. Haza felé a szállóra éjjel meg annyira fel voltam dobódva mint aki ittas lett volna, pedig csak ásványvizet ittam.

     

    Holnaptól indulhat a mamáéknál a felujjítás. Viszem Gianni dalait , és hallgatom amikor csak kis időm lesz hozzá.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=KaDWq6v0-7g

     

    ezt is énekelte a sok közül.

    előzmény:
    mimoza1oo (24107)
    2009-06-28  09:44
  85. 2009. június 28. 20:0024117.

    Sziasztok!

    Katusom, örülök , hogy jól sikerült a hétvége és a koncert.

    Képzeljétek, milyen jó volt a mai délutánom. 

    10 éves találkozó volt egyik régi osztályommal , pezsgő, kaja,  jó kis beszélgetés. Csupa szép, vidám, 24-25 éves fiatal. És a meglepi: kaptam tőlük egy hatalmas csokor virágot, alig fértem be vele az autóba. Legalább lesz ami feldob itt a következő napok  felfordulásában...

     

    Nálunk egész nap borult van és 20 fok. Remélem,holnap már jobb lesz az idő...

     

    Jó pihenést még holnapig!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. június 28. 19:5724116.

    Szia Katusom!

    Tiszta szívemből örülök az örömödnek.

    Árad az írásodból a boldogságod,engem is magaddal ragadtál úgy beszélsz Gianni Morandiról.

    Ő valóban egy nagyszerű ember,csodálatosan énekel ,az égiek is szeretik  ŐT hallgatni azért nem esett .

    Ez egy örök emlék marad az életedben.     ,hogy nem igazán jól sikerültek az ott készített képek?   -nem baj,ha te rá nézel egy rosszul sikerült kép is sokat tud mondani. Hoztad a szívedben én is érzem!

    Szép képeket küldtél,cukik vagytok a kisfiaddal.

    Remélem feltöltött,(igen -igen-igen) könnyebben fogsz hozzá a "nagymunkához".

     Legjobbakat kívánom nektek!

    Piri

    előzmény:
    katusom (24113)
    2009-06-28  17:13
  87. 2009. június 28. 17:2124115.

    Igen feltöltődtem és az is biztos imádtam eddig is ezt az embert, de most még jobban.

     

     

    Nagyon jó volt minden, így képzeltük el azt a hétvégét. A fiuk is elmentek a kapcsolat koncertre és pesti búcsúba is amit a lánchídon tartottak meg. Jól elfáradtak ők is.

     

    Lacusnap meg volt tartva ,kisemberem nagyon boldog az új ajándékjával is amit keresztanyukájától kapott fenz a mamut áruházban.

    előzmény:
    égedelem (24109)
    2009-06-28  13:15
  88. 2009. június 28. 17:1624114.

    Nem úsztam el nem áztam meg

     

    Viszont a vasárnapi füdőzés elmaradt a császár uszodánál, mert ott száltunk meg. Azt már az eső el mosta.

     

     

    Szombaton nagyon jó napunk volt , jól el is fáradtunk, de most már idehaza vagyunk és pihenünk.

    előzmény:
    nagyszáju (24111)
    2009-06-28  13:52
  89. 2009. június 28. 17:1324113.

    Szia Almuska!

     

    Csodálatos volt a szombati napom!!!!

     

    Annyira megkegyelmezett az ég nekünk , és olyan hálás vagyok annak aki ezt írányítja.  Meghalgatta a kérésem nem esett szombaton az eső.

     

    Tele volt a szabadtéri színpad , még pótszékeket is tettek be, annyian kíváncsiak voltak egy olyan remek emberre , akit oly régóta imádok, Gianni  Morandira. Az ülőhelyem is klassz volt , bár kicsit messze a színpadtól, de mindent remekül láttunk, és a hallásról meg ne is beszéljünk , mert dübörgött a decibel.

     

    Készítettem fotókat , de sajnos csak egy lett igazán élvezhető fotó, mert olyan magasságban ültem , hogy a reflektorok időnként zavarták a masinám.

     

    Viszont a fotózómmal tudtam készíteni kis videót. Az már számomra elfogadható  még ha nem is tökéletes, de emlékem marad.

     

    Egy biztos, ha még egyszer valaha itt fog járni ez a remek ember akkor az első sorba fogok ülőhelyett foglalni magamnak még időben, és nem fogom sajnálni a drágább jegy árat sem.

     

     

    Annyira jó volt az előadása , sok gyönyörű melódiát énekelt nekünk, és a közönség is annyira jó volt.  Nem kiabáltak be nem zavarták az előadást semmivel. Igazi kultúrált nézőközönség jött össze. Nem csoda a mi korosztályunk 50 esek voltunk többen, akik szinte áhitattal halgattuk a számait.  Nekünk nagyon sokat jelentett a szombati nap. Idegen emberekkel beszélgettünk utánna akikből csak áradt a rajongás e felé az ember felé.

     

    Igazi koncert volt , nem volt az énekes sztárallűrükkel tele, természetes és kedves szavai amiket a nézőknek tartott , mind arról tanúskodott, hogy komolyan vette azokat akik el mentek az előadására. Nem volt playback. 

     

    Szóval nekem egy örök emlék marad ez  a nap.

    előzmény:
    almuska2002 (24112)
    2009-06-28  16:23
  90. 2009. június 28. 16:2324112.

     Szia Mimóza!

    Ma még nem esett .Nagyon elég már ebből a sok vízből,honnan esik ennyi?

    Ma dolgozgattam csak ,ketten vagyunk a papival nem nagyon főztem.

    Megreggeliztünk 9 órakor ,gondoltam elég ,ha karfiolt rántok.

    Holnap viszont sok mindent akarok,megyek a "nagyfővárosba" kedden

    Készítek pár finomságot a gyerekeknek.Nincs kánikula a busz alsó csomagtartójába teszem  nem romlik meg míg felérek.

    Megyek unokázni.Ahogy Te kívántad magadnak az ikerpárokat én is ugyanúgy kívánom neked!

    Nagyon jó nagymamának lenni.

    Piknikezzél egyél a finom nyárson , roston sűlt ,husikákat!

    Katuskát remélem nem mosta el az eső!

    A legjobbakat kívánom nektek!

     

    Piri

    előzmény:
    mimoza1oo (24107)
    2009-06-28  09:44
  91. 2009. június 28. 13:5224111.

    Igen, nem kell locsolni a sem..... viszont ha a köv. 3-4 napban 30-31 fok meleg lesz, akkor lesz pára. Ezt nem szeretem/birom. A gaz meg folyamatosan nő....mintha ,,öntöznék,, s húznák felfelé.

     

    Mimóza eszi a nyársonsültet, ha az eső meg nem akadályozta őket.

     

    Katusom meg vagy megmaradt, vagy elúszott.

     

    Mi egy kicsit magasabban lakunk, mint pl. az egyik szomszéd...igy oda folyik a víz. Amugy meg a homok iszik.

     

    Én leléptem.

    Pihenjetek ma du!

    S legyen szép idő, hogy a kőművesek el tudják végezni a feladatukat!

    előzmény:
    égedelem (24109)
    2009-06-28  13:15
  92. 2009. június 28. 13:2024110.

    Küldök egy képet az udvarunkról...3 éve készült, most annyiban más, hogy a bokor kb. duplája méretű. Szeretem nézni, ha kilépek az ajtón.

    Szép napot nektek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. június 28. 13:1524109.

    Sziasztok, látom, mindenki elfoglalt.

     

    Nálunk  több mint két órát zuhogott/ locsogott/szakadt az eső délelőtt.

    Mivel az utóbbi napokban állandóan délután esett,  reggeli után elindultunk a temetőbe(30 km).Mindent rendbetettem,  virágokat is ültettem, hazafele féluton már  elkapott bennünket a vihar és jó sokáig tartott, most kezd tisztulni.

    Kéretik drukkolni, hogy holnap már ne essen, mert akkor nem tudnak dolgozni a kőművesek. Pedig jó esetben is kb. 3 hét...plusz a festés, takarítás.

     

    Remélem, Katusom  nem ázott el a koncerten. Jól eshetet a feltöltődés a nagy felújítás előtt neki is. Remélem, augusztusban még nekem is marad pár napom a pihenésre, akkor elmegyünk csak apával valahova kettesben. Azt hiszem, az alkalmazkodásból most kicsit túl sok lesz,  úgy akarok pihenni, hogy még rokonokhoz, barátokhoz se kelljen  igazodni...

     

    Mimoza már javában eszi a nyársonsülteket...jó étvágyat!

     

    Azt írod, Évike, hogy ma se kell majd locsolni. Nálunk  8 napja inkább a vízelvezetés a gond. Olyan a  föld, mint a szivacs, rálépsz és kibuggyan a víz...pedig mi dombon lakunk. NEm tudom, hogy tudják majd elkezdeni az aratást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. június 28. 10:5824108.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Itt most hagyta abba ..... esett vagy 25 percig.... jól esett.... ma sem kell locsolni.

    Előtte szépen sütött a nap, de előkerültek a felhők....

    Én is úgy szeretem, ha van miből válogatni.... ezért vasalok magamnak is többet. A Drágám? Neki van, hogy 1 nap 2 ing is kell, + póló. No ezek azok, amit előre vasalok.

    Nem vicc a paprika- és paradicsomhámozás! Az én gyomrom sem csípi túlságosan a paprikáét, a paradicsommal ki van békülve (szerencséjére).

    Ha lehet, segits felszerelni a kislányod konyháját....öröm a szép edényeket használni.

    Drukkoltam Nektek (is) a mai szép napért..... s hogy ne legyen szebb a nászasszony.

    A képek jöhetnek.

    előzmény:
    mimoza1oo (24106)
    2009-06-28  09:38
  95. 2009. június 28. 09:4424107.

     

     

    Szép reggelt Almuska....

     

     

    It az idő gyönyörü, remélem nem fog esni, és Etyeken  udvaron tölthetjük az időnk nagy részét....

     

    Tegnap a gyerekek fél napig szépitették , füvet vágtak,  és rendezték a kertet nehogy egy kis gaz is felverje a fejét......várnak bennünket.....nagyon... Mindig szépitenek a házon, de olyan nagy, hogy szerintem sose jutnak a végére......

     

    Csak már népesitenék be egy pár ikerpárral......az lenne a kedvemrevaló.... nagyon drukkolunk ennek érdekében, ugyebár mást nem tudunk tenni.....

     

    Kellemes szép vasárnapot és jó időtöltést, utána kellemes jó pihenést Mindenkinek

     

     

     

                                         

    előzmény:
    almuska2002 (24104)
    2009-06-27  17:52
  96. 2009. június 28. 09:3824106.

     

     

    Szép vasárnap reggelt Kislányok

     

        Neked is Évicám 

     

     

    Itt nálunk Bp-en csodálatosan szép az idő, szélmentes, és cseppmentes......jó kihajolni a finom friss levegőre, az " uj ablakomba" kirakok egy kispárnát és bámészkodom kedvemre pár percig csak, várom Papunkámat , néha Patyulinak hivom.... hu de nem szereti....

     

    Mindjárt megjön, finom reggeli tálalva, és már gőzőlög a kedvenc zöld teája....teli citrommal és mézzel... volt még kis sonkácskám, abból faragtam egy kis hemendexxxet három tojással nekünk bőven elég, és hozzá sok-sok zöldet megfaragva, meghámozva szépen.....én még a paradicsomot,- és paprikát is meghámozom...... nem jó a gyomrunknak a héjja, és miért is ne kényeztessük magunkat ha lehet  nemigaz????? Mostmár semmi másra nincs gondunk....

     

    Rengeteget vasaltam, ami nem szokásom,  frissen szeretem az inget mielőtt felveszi, és a világos nadrágját is kivasaltam, olyan lesz mint akit skatulyából huztak ki........  magamnak is átvasaltam annyit, hogy  lehet tiz  vendégségre is elég lenne......de szeretek válogatni, és persze mi jön rám  régen öltöztem fel igazán...... de ma szép akarok lenni amennyire lehet..... rám ne verjen az anyósjelölt.....persze ez csak vicc, láttam már az IKEÁBA aranyos helyes rendes kis teremtésnek néz ki.......ami a legfontosabb...

     

      Most folytatom a levelemet, hátha érdekel...... kezdem kisütni a sajtostallért, amit tegnap összeállitottam, és fóliába csavarva nyugszanak a hütőbe....... Csodaszép kétrészes jénai sütőt vettünk belefér egy kisebb kacsa, jóminőségü, remélem örülni fognak neki a gyerekek, visszük a tallérokat, és egy üveg finom pezsgőt.......na meg kiscsokor sárgaózsát oly szép majd megmutatom, de még nem tettem fel ......... lassan be kell rendezni az uj konyhabutorját Krisztimnek, hatalmas a konyhája és üres gondolom még az uj butorka.......majd apránként telirakom, válogathat az én  edényeim között is , és a kedvére valót majd elviszi....... sok összegyülik az embernek ennyi év alatt..... majd az ujabbakat adom neki, nekem már jó lesz a koppottas is

     

     

    Most látom hogy mindjárt 1o óra, és nekünk délbe indulni kell.....egy óra Etyek, és szeretek kényelmesen utazni.......

     

    Bucsuzom,. este ha lesz időm jövök, kellemes szép vasárnapot kivánok Nektek is....

    előzmény:
    nagyszáju (24105)
    2009-06-27  18:10
  97. 2009. június 27. 18:1024105.

    Anikó!

     

    Boldog névnapot Apusodnak!....s kissé esőmentesebbet, hadd élvezze  Katusunk a programját.

    Nem főztem meg a csirkepörköltet, mert majd csak hétfőn hajnalban jön meg aZapim, igy ráérek holnap későn is megfőzni nokedlivel és uborkasalátával. S természetesen előtte ,,finomkishúsleves,, grízgaluskával, benne karikára vágott sárgarépával -mert csak úgy igazi a húsleves...szerinte.

    A városban szombaton van piac, de én be nem megyek.... aZapival szoktam piacra menni, ha éppen szabadnapos. Annyi őrült szaladgál, amennyit már tolerálni nem tudok.

    Meggy a jövő héten lesz....

    Előbb voltam a hugoméknál...csak a kicsi  lány volt otthon. Jó nagy zuhé kapott el, de legalább lemosta az autót...jó, tudom, át kell törülnöm. De lehet, hagyom holnapra.

    Fagyievés terén aZapi hajthatatlan. Vagy beülős/kiskanalas...vagy semmilyen.

    Érezzétek magatokat jól holnap.

    előzmény:
    mimoza1oo (24102)
    2009-06-27  17:27
  98. 2009. június 27. 17:5224104.

    Mimóza...

     

      Nagyon szívesen.

      Isten éltesse erőben,egészségben minden  László és Pál  nevű  kedves

      hozzád tartozókat!

     

     Kellemes hétvégét kívánok!!!Eső nélkül!!

    előzmény:
    mimoza1oo (24103)
    2009-06-27  17:28
  99. 2009. június 27. 17:2824103.

    Almuska...........

     

     

     

    Köszönjük szépen a kellemes szép névnapi köszöntést

     

     

        a Lászlók, és Palikák nevében......

     

     

     

                                            

    előzmény:
    almuska2002 (24100)
    2009-06-27  06:49
  100. 2009. június 27. 17:2724102.

     

     

    Szia Évikém......... hát ujra itt vagyok szingliként, mert a páromat berendelték este 7- reggel 7-ig.................

     

    Reggel jött haza és esett be az ágyba ahogyan elterveztem......

     

    Kimentem a piacra, hülyére vásároltam magam, annyi szépség van ott, dehát őrült áron......de ilyenkor egész hétre veszek meg minden zöldet, és gyümölcsöt is puhát és keményet is ami még eláll pár napig, itt gondolok az őszibarackra....

     

    Jó lett biztosan a csibepörid......mennék én is szivesen meggyet szedni, de jó is az.....amikor a fárol egyenesen a kosaradba vándorol., és nem kell érte 35o.-frt.ot fizetned.....

     

    Nagyon jó meggyes süti recim van, a multkor feltettem, ha kell ujra hozom csak szólj, olyan finom, hogy ilyen finomat még nem ettem.....

     

     Ebédre valamiféle tengeri herkentyü halat rántottam, isteni finom lett sült krumplival, sok petrust szórtam rá......és volt még kis káposztasalátám, ja és előtte egy kis maradék karalábélevest ettünk...... van még s szülinapi kis tokaji -ból egy kevés azzal koccintottunk Pál napra miután a Párom erre a "gyönyörü " névre hallgatna ha igy szólitanám, ....

     

    Holnap megyünk Etyekre, kiváncsi vagyok Krisztikémék mit készitenek a tiszteletünkre, ott fogjuk a dupla névnapot tartani....... remélem nem esik az eső, és lehet egy jó kis kertiparti kis sültekkel......... szeretem a szabadba sült parázson husikákat....

     

     

     Finom lett a csibepörid???????

     

    Persze hogy jobb a fagyit beülve fogyasztani, mint nylogatni az utcán, bár olyankor adnak hozzá olyan kis hosszu hengeres kekszfélét, most hirtelen nem tudom a nevét, amivel szépen kanalazgatni tudod.......... és akkor nem kap belőle a bajusz....

     

     

    Kellemes estét Neked   itt az idő finom, jó eső sehol.....remélem Katusok megusszák legalább a koncert alatt.......  imádkozunk az égiekhez.....

    előzmény:
    nagyszáju (24096)
    2009-06-26  22:27

Címlap

top