Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2015. február 28. 16:1133026.


     


     Mire a fák megnőnek Az ember csak szánt, vet, kalapál, arat. Ganét hord, újra szánt, újra vet, újra meg újra. S egyszer csak észreveszi, hogy a hajában szürke szálak vannak, megszélesedett a homloka, szakálla szürke már, s bajusza bozontos. Az ember csak észreveszi, hogy a csikóból csontos, öreg ló lett, a gyermekek szakállt eresztettek és bajuszt. A bölcsőben síró leánykák férjhez mennek, és új bölcsőt ringatnak. Az ember, ha ezeket észreveszi, meglepve megtorpan és csodálkozik. Istenem, mondja, hát így... hát így vagyunk már. Eltelt az idő. (...) Igen, hát ez a rend, mondja magában az ember. Ez a rend. Csak kár, olyan rövid volt az egész. Hogy tulajdonképpen semmi sem történt, csak volt néhány szép és nagyszerű élmény, és volt néhány csúnya és gonosz élmény. Volt néhány gazdag, örömtől dagadó perc, és volt néhány megaláztatás, néhány kellemetlen kaland, betegség, bánat, egyebek. És volt járkálás az eke után, volt néhány szép, kellemes mozdulat, mikor a kéz magot lendített a tavaszi föld felé, mikor a tüdő tágultan szívta be a fák virágát, évszakok illatát, mikor a láb mezők puha pázsitjára hágott. De egyéb tulajdonképpen nem történt semmi. És maholnap ennek is vége van. Ennek a kevésnek, ennek a semminek, ennek az életnek. Azért... egy kicsit szomorú, gondolja az ember, s azzal továbbmegy, mert eszébe jut valami, amit még nem végzett el, s ami fontosabb, mint az elmélkedés."


     


     


     


     


     


     

  2. 2015. február 28. 15:4833025.

    Szia, Katusom? Mik ezek a jelek? Csak nem kitört rajtad az influenza?  Mielőbbi gyógyulást kívánok!!! A mérged is szálljon el mihamarabb, oldódjanak meg a problémák!


    Olvastam, hogy a jövő héten nálatok csokoládéfesztivál lesz. Ne foglalkozz a kalóriákkal, a csokiban boldogsághormonok vannak....


     


    Nálunk most nagyon nyugis hétvége van, remélem, marad is. A gyerekek meggyógyultak. Sajnos túrázni nem lehet ebben a vacak időben, de az udvaron matatni sem, pedig nagyon ráférne.


    Így ma maradékot ebédeltünk és elmentem végre fodrászhoz, már nagyon ráfért a fejemre.


    Az elmúlt héten sokat fájtak a lábaim, nem tudom, mi okozta, talán a melegedő idő..? Viszont a hónapok óta tapasztalt zsibbadás múlóban van néhány gyógymasszírozás után. Na, ezeket csak azért írtam, hogy  a témához---változókor----is szóljak, bár a 61 évemmel már sajnos túl vagyok rajta.


    Mi újság  van felétek? Kéretik jelentkezni!
    Jó hétvégét kívánok!


     

    előzmény:
    katusom (33024)
    2015-02-27  19:26
  3. 2015. február 27. 19:2633024.

    Szűkre szabva hangulat jelekkel.


    szomorú


    beteg


    mérges/zaklatott/


    Mindenkinek kellemes hétvégét!

  4. 2015. február 23. 19:3633023.

    Köszi csajok a válaszokat, jó tanácsokat, személyes élményeket.


    Írok majd a fejleményekről...


     


    Szép estét mindenkinek!

  5. 2015. február 23. 17:3233022.

    Szia Brontyka!


    Az uncsikák az elsők, annyira sajnálom a kisemberemet,lázas volt a hétvégén gége gyulladása van.


    Úgy látom végig megy a családon.


    Itt is elolvadt a hó, be segített neki a kétnapi esőzés.


    Szombaton este nagy fiammal elmentünk egy előadásra Tahi Tót László ,Beleznai Endre csak az ismertebb színészeket említve a Katyi című komédiát adták elő. Dőltünk a röhögéstől, és nagyon jó volt ki kapcsolódni.


    Utána haza sétáltunk ,a késő esti friss levegő jót tett nekünk.


    Kellemes hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (33015)
    2015-02-22  18:06
  6. 2015. február 23. 17:2433021.

    Szia Csilla!


    Jolika válaszához én még annyit tennék hozzá, hogy nálam 45 éves koromtól durvult el a változókori aggodalmam.


    Néhány tesztet és is ellőttemés attól bizony meg is nyugodtam.Viszont a mell feszüléseim mind a mai napig meg vannak bizonyos időközönként.A kis húgommal kitárgyaltam, ő pár évvel fiatalabb, de a változón már túl van ő is,és néki is jelentkeznek a mell feszülések.


    Hozzá kell tennem ,nem szedtem sose semmit a változó kori tünetekre.


    A remifeminre azt mondják , hogy nincs hormon tartalma.Én mégis amondó vagyok, minden gyógyfűnek-pemetének,más az egyének szervezetére hatása.(Na ezt jól megaszontam)


    Ha bármi van csak írjál és mi a saját tapasztalásunkkal segítünk.


    Üdv Katus

    előzmény:
    Optimista66 (33018)
    2015-02-23  15:09
  7. 2015. február 23. 17:1533020.

    Szia Jolika!


    Örülök, hogy gyors választ adtál Csillának.


    Én sem mondtam volna mást.


    Még mindig fáj a torkom,holnapra megyek a dokimhoz, mert a neo citrán nem segített eddig,akkor biza más kell.


    Nem sok kedvel dolgoztam ma,mikor haza értem rögtön be vágtam magam az ágyba.


    Nem tudtam különösebben aludni, de jól átmelegített a takaróm és közben agonizáltam.


    Tudod járt az agyam ,minden előjött és most már a sírás sem kínzott.Biztosan kezdek agyilag is rendben lenni. 


    Kellemes hetet!

    előzmény:
    mamamacoka (33019)
    2015-02-23  15:32
  8. 2015. február 23. 15:3233019.

    Csilla, nagyon szívesen, és gyere, nézz be ide máskor is, és ülj le közénk a padra ("kiültek  vénasszonyok a padra ))kis létszámú állandó társaság van itt, és általában jól elbeszélgetjük itt kinek mi éppen az öröme, a bánata, nem kell pszichológus, egymásnak helyettesítjük, - kívülálló jobban meglátja a bajok forrását, főleg ha objektív tud lenni, már pedig ez itt netes ismeretség, csupa objektivitással 


    üdv : Jolika

  9. 2015. február 23. 15:0933018.

    Jolika köszönöm gyors válaszodat!


    Mivel ez a dolog a hétvégén jött elő, gondoltam várok pár napot a terhességi teszttel (korábban már használtam ilyet), hátha elmúlnak a tüneteim, hátha csak valami hormonális kavarc lehet. A mai nap már valamivel jobb mint az elmúlt kettő volt, de azt hiszem mégis veszek egy tesztet a saját megnyugtatásomra. Ha meg mégis terhességet mutatna (amit nagyon nem szeretnék), akkor is lépéseket kell tennem...


    Még egyszer köszönöm válaszodat, remélem én is megúszom ezt a dolgot mint te anno :)


     


    Üdv. Csilla

    előzmény:
    mamamacoka (33017)
    2015-02-23  14:37
  10. 2015. február 23. 14:3733017.

    Optimista: volt ! pont 49 éves koromban, és a frász kerülgetett - először is irány a gyógyszertár, vegyél terhességi tesztet, (én azt tettem !) Egyszerű a használata,és az eredmény megbízható, és akkor is, ha megnyugtat, mert nem vagy terhes és negatív, és akkor is, ha pozitív után irány a nőgyógyász !((amikor én ilyet vettem, 800 ft-ba került, ez 10 éve volt, szerintem most sem lehet sokkal több, azt vedd ami a legegyszerűbben mutatja az eredményt, és 10 perc várakozás után már tudni fogod - a gyógyszerészek rá is kérdeznek melyiket szeretnéd - mondd az egyszerű és gyors eredményt ))

    Nálam mikor megláttam, hogy  zöld jelzés szerint terhes nem vagyok, pszichikailag a tünetek is megszűntek, utána nem mentem orvoshoz, de ha nálad fennáll továbbra is, akkor feltétlen !

    A mellben különben változókorban könnyen alakulnak ki ciszták - sőt olyan, mintha előtej folyna belőle, és ezt egy kapszulával el lehet intézni - egy hónapig kellett szednem naponta reggelente 1X - nem nagyon hittem benne, de sikerült !ez hamarabb volt nálam mint nálad, ha jól emlékszem 45 éves koromban, de szerintem ez mindegy.

    Tehát először győződj meg róla tényleg nincs -e terhesség - mert előfordulhat még - a többi orvosi vizsgálat dolga, ne félj elmenni ! 

    Üdv: Jolika

  11. 2015. február 23. 09:4833016.

    Sziasztok!


     


    A véleményeteket szeretném kérni.


     


    49 éves vagyok, több éve küszködök már a változókori tünetekkel, az elmúlt 3 évben egyre inkább. Az elmúlt majd másfél évben a menzeszem teljesen elmaradt, még csak nyomokban sincs. Remifemint szedek. Plusz túlműködő pajzsmirigy problémáim is vannak pár éve, arra is szedek gyógyszert.


    Két napja arra ébredtem, hogy fájnak a melleim, meg vannak duzzadva, görcsölget a hasam. Ezek a tünetek azóta is tartanak. Nagyon meg vagyok ijedve, félek hogy terhes vagyok. Tudom, hogy ha nincs menzesz nincs peteérés sem, így a terhesség is kizárt. Szerintetek? Volt valakinek hasonló tünete a változókorban?

  12. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 22. 18:0633015.

    Sziasztok!


    Katusom jobbulást nektek.


    a kis uncsijaidat sajnálom,még minket is megvisel a betegség.


    Ági,lassan elolvad már a hó is. nálunk szép idők vannak.


    a fiadéknak jobbulást.


    a Debreceni unokáim betegek,holnap megyek hozzájuk.


    majd mutatom a képeket ha telejesen kész a nappali.most szünetelni fognak ,a munkálatok,az unokák fontosabbak.


    csodás hetet,és jó egészséget nektek.

    előzmény:
    égedelem (33014)
    2015-02-20  20:28
  13. 2015. február 20. 20:2833014.

    Sziasztok!


    Katusom, jobbulást kívánok! Pihenj sokat, akkor remélhetőleg hamar túl leszel a betegségen.


    Nálunk a kisebbik fiam is megbetegedett...4 napig feküdt lázasan, ma már jobban van. Gyógyszert nem kapott lázcsillapítón kívül. A rádióban is azt hallottam, hogy az influenzára nem adnak antibiotikumot.


    A piros nap egy jótékonysági akció ...aki beöltözik, az ad 200 ft-ot is a pécsi gyermek-hospice ház javára. Nálunk idén 39.400 ft jött össze.


    Nálunk még mindig van hó itt-ott, bár napközben már jó idő van.


    Vigyázzatok magatokra, jó hétvégét!

  14. 2015. február 20. 17:5333013.

    Szia Égike!


    Megtaláltalak ám a képen


    Tényleg jól áll a piros. Olvastam , hogy vannak színes napok a sulikban.


    Jó ez is,hiszen az össze tartozást erősíti a gyerekekben.


    Remélem azóta jobban van a fiacskád,jobbulást néki.


    Az enyém is lázas volt , mostanra már csak köhögés van nála.Hétfő óta beteg.


    Talán jövőhéten már mehet suliba.


     


    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    égedelem (33005)
    2015-02-15  19:55
  15. 2015. február 20. 17:5033012.

    Szia Brontyka!


    Nálam is van úgy, hogy nagy elánnal neki állok egy munkának és be kell látnom, hogy már nem vagyok hozzá elég erős.


    Most meg aztán dögrováson is vagyok,mert benyaltam valami bacit.


    Először nagy fiókám hétfő óta idehaza van ,kapott antibiogyogyót,aztán most rám került a sor.


    Ma még dolgoztam, de mivel délben már elvégeztünk,mert a suliban most nem volt ebédeltetés,így hamarabb haza is értem.Rögtön be másztam az ágyamba,mert úgy utolért.Fáj a mandulám helye rendesen,bele kukuccsoltam és tűzpiros az egész torkom. Szo szó xar az egész. Menyem is telcsizett , kis uncsim is két nap bölcsi után újra belázasodott.Olyan sokat beteg ő is mostanában.


    Kellemes hétvégét, nekem az lesz hiszen az ágyat nyomom pihenhetek


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (33011)
    2015-02-16  13:26
  16. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 16. 13:2633011.

    Mimóza,Anikó hol vagy?


    hogy vagytok?


    remélem nincs semmi baj.


     

  17. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 16. 13:2533010.

    Jolika,örülök hogy élvezed a megérdemelt pihenést.


    én is szeretek itthon lenni.


    jó volt dolgozni,szép volt,de elég volt.


    olvasok,most Fábián Jankától, a Német lányt olvasom.


    elég jó könyv.


    szépen sűt a nap lassan már ki is lehet ülni,a napra.


    csodaszép hetet kívánok mindenkinek.

    előzmény:
    mamamacoka (33006)
    2015-02-16  00:03
  18. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 16. 13:2133009.

    Katusom,birkózol a hóval,de nagyon jól nézel ki!


    igazad van ki kell használni az unokákkal az időt. a kis szentem úgy nő mint a gomba.


    nem is tudom elmondani nektek, de nekem valahogy jobban megy az idő, mint eddig ment.


    a picikém nagyon aranyos, ha kell megyek hozzájuk.a nagyok ugye iskolába vannak,azokat csak hétvégén láthatom,és elég ritkán.


    ma szőnyegpucolásba kezdtem,de már bánom.a fele része van kész,de nem bírom.


     

    előzmény:
    katusom (33000)
    2015-02-07  20:40
  19. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 16. 13:2133008.

    Sziasztok!


     


    Ági, a fiadnak mielőbbi gyógyulást.


    mi is betegek voltunk,szerencsére már vége van.


    jól áll nektek a piros!


    nálunk is tavasz van,szeretem ezt a szép napsütéses időt.


    nem volt eddig kemény a tél.de nekem nem is hiányzik a nagy hó,ahogy néztem,nálatok bőven esett.nálunk épp hogy pár centi  volt .a tüzelő se fogyott nagyon,eddig enyhe idő volt.talán ha 10x volt -15 fok körül.

    előzmény:
    égedelem (33005)
    2015-02-15  19:55
  20. 2015. február 16. 00:0533007.

    Égi, mi a piros nap ? Azt látom, hogy mindenki pirosban van, de még mi a jelentősége ? Jó buli ? 

    Jolika

  21. 2015. február 16. 00:0333006.

    Sziasztok !

    Bizony Katusom, ez a 40 év maga a csoda, vagyis leginkább, hogy eltelt, az a csoda ! És magam is meglepődök sokszor, hogy honnét jön elő, mikor meglátok egy régi óvodásomat, és már felnőtt még azt is tudom, sokszor mi volt a jele .


     


    Ma megnéztem a Ghost-ot az egyesen, most is nagyon tetszett ennyi év távlatából, amikor megvettük az első videónkat, akkor ez a film volt benne az első , és akkor azt gondoltam, már ezért is érdemes volt megvenni.,  Aztán rájöttem, hogy rengeteg igénytelen filmet csináltak csak videóra, tömeggyártás kezdődött, mindent el lehetett adni, még a másolt rossz minőségű, nem szinkronizált alámondásos filmeket is, mi is beleszaladtunk egypárba.


    Holnap délelőtt nyugdíjas torna, estefelé kórus, - én szeretem a hétfőt ! Bizony nem hiányzik a reggeli koránkelés, remélem ti is hamarosan megtapasztalhatjátok, szurkolok a korosztályom tagjainak, hogy része legyen benne, megérdemeljük.

    Jó éjt a dolgozóknak !  Jolika

  22. 2015. február 15. 19:5533005.

    Sziasztok!


     


    Mi újság van, nagy a csönd?!Nálunk gyönyörű tavasz van, bár még sok helyen fehérlik a hó.


    Zsúfolt hétvégénk volt.


    Péntek délelőtt csatlakoztunk az országos Öltözz pirosba ! akcióhoz, a suliban én voltam a szervező...több, mint 200-an húztunk pirosat, jó nap volt. Délután meg felsős farsang fél 9-ig.


    Még péntek este megérkeztek a fiamék kutyástól. Sajnos, ma a fiam belázasodott, ebéd után hazamentek és már két órája ül valahol az ügyeleten---39 fokos lázzal, orvos meg nincs.


    Mutatok képet a piros napról.Az egyik a csoportkép, a másikon néhány tanítvánnyal és egy kolléganővel vagyok.


    Vigyázzatok magatokra és írjatok!


    Jó időt, jó egészséget mindenkinek!

  23. 2015. február 13. 19:5033004.

    Szia Jolika!


    Mennyi kis emberke életét indítottad el,csodálatos lehet  amikor már felnőtt emberként találkozol velük,és még emlékszel is rá , az még csodálatosabb.


    Itt tartja magát a hó,olvadozik napközben ,ma is ki sütött a nap, de azért a hajnali hideg az nem valami jó.


    Ma reggel is minusz 6 fokban indultam ,könnyezett a szemem a csípős hajnali hidegtől.Reggel fél hat az ugyi mennyire riasztó,annak akinek nem sürgős korán kelnie?


    Na holnap én sem fogok ki pattanni az ágyból 5 előtt tíz percel.Ha csak valami ki nem kényszerít.


     


    Kellemes hétvégét kívánok!

    előzmény:
    mamamacoka (33003)
    2015-02-12  08:14
  24. 2015. február 12. 08:1433003.

    Sziasztok lányok !

    Csak elcsodálkozom milyen hó van felétek, mi az idén csak hírből ismertük a telet. Voltak hideg napok, nem túl sokáig, és nem vészes módon, de hó talán kétszer vagy háromszor esett, és akkor is csak annyi, hogy a háztetőkön, és a füvön (ami zöld most is) megmaradt délelőttig, aztán elolvadt. Gázunk sem fogyott sok az idén, pedig azt hittem, ha itthon leszek, akkor  gázszámla emelkedik, de mivel "meleg" tél van, még evesebb lesz a végeredmény mint tavaly, áprilisban van nálunk az éves leolvasás, akkor majd meglátom jól gondoltam-e.

    Továbbra is tartom, hogy vigyázok magamra evésileg, de elhatároztam, csak egy hónapban egyszer állok mérlegre, elég ha jól érzem magam.

    A városunkban most városi énekkart szerveznek, én imádok énekelni, tanultam is zeneelméletet, és énekelni is, ez még belefér a nyugdíjas életembe, - tehát jelentkeztem, már kétszer volt próba, nagyon klassz, és sokan vagyunk.

    Mindig érdeklődéssel olvasom amikor az unokákról írto, - ez még kimaradt életemből, de azért remélem lesz ilyen örömem is.

    Amit írtam, hogy valami esemény várható, az meglesz ! A nővérem jelezte, hogy a kerületi újságukban olvasta, hogy 50 éves jubileuma lesz első munkahelyemnek, és várják akinek valami tárgyi emlékei vannak , mert kiállítást szerveznek. Én Pesten kezdtem 6évig ott voltam óvónő, de mikor összeházasodtunk Palival szolgálati lakásos vidéki állást kerestünk, így voltunk egy dunántúli kis faluban 5 évig utána jöttünk vissza az Alföldre, hogy szüleinkhez elérhető távolságban legyünk. 
    Szóval írtam nekik egy emailt, és képzeljétek egy volt óvodásom felesége mint óvónő hívott vissza onnan. Mondta a nevét Xné, én rögtön a óvodásom teljes nevét mondtam neki, hogy csak nem az ő felesége? Mondja de igen, miért, mondom neki 36 éve óvodásom volt .

    Többször visszahívtuk egymást, küldtem nekik emailben fotókat, amin a Pisti is rajta van, hihetetlen, hogy mennyire emlékszem rájuk -és az egész akkori időre.

    A kiállításra is fogok küldeni fotókat, és meg vagyok hívva, április vége felé lesz, sóval izgatottan várom, mert lesznek ott régi óvodásaim, és kolléganőim is, akikkel szívesen találkozom, csak sajnos többen nem élnek már közülünk, hiszen én akkor fiatal voltam, és ők voltak a tapasztalt kollégák akiktől sokat tanultam. Hálás is vagyok érte.


    Hát ennyi, - olyan izgi !


    Puszi mindenkinek ! Jolika

  25. 2015. február 11. 19:5633002.

    Szia Bmari!


    Örülök, hogy itt jártál.


    Valóban sok a hó , de mostanra már szépen olvadozik.


    Lics -pocs van minden felé.


    Fárasztó ez a sok ide oda front is,nekem olyan érzésem van mintha naponta mozsárban törnének zúznának,és ezáltal minden eresztékemben sajgok. Ma is alig vártam, hogy haza érjek a melóból.


    További szép estét !

    előzmény:
    bmari (33001)
    2015-02-08  12:42

Címlap

top