Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2015. február 8. 12:4233001.

    Szia Katus!


    Tényleg, mennyi hó van felétek. Nálunk nincs, persze jóval keletebbre vagyunk.


    Jó téged látni a fotón.

    előzmény:
    katusom (33000)
    2015-02-07  20:40
  2. 2015. február 7. 20:4033000.

    Szia Égike!


     


    Nagyon szépen köszönöm a szép jelzésedet.


    Tényleg szép számot értünk el, ahhoz képest, hogy egyre ritkul a hozzászólásunk.


    Persze ez a Te érdemed is, és a többieknek is.


    Néha vissza szoktam olvasni, mert bizony ez egy fajta naplója is az életünknek.


    Örömünk bánatunk itt van.


    Ma mi is hóhányókban voltunk.


    Mamáéknál tele volt az udvar, és neki estünk kis nagy fiókámmal kiszabadítani a járkálós részeket.


    Még talán jól is esett ez a kis testmozgás és nevetgélés a tiszta levegőn.Különben ma nem fújt a szél szép csendes téli idő volt. Talán most kéne karácsonynak lennie.


    Kellemes hétvégét Kívánok Néktek.

    előzmény:
    égedelem (32999)
    2015-02-07  12:55
  3. 2015. február 7. 12:5532999.


    KATUSOM!


    Ez mind neked jár köszönetül, hogy elindítottad és életben tartod ezt a topicot! Nézzétek csak, hányadik hozzászólás ez!


    Hajrá, gyertek, hogy hamarosan a duplája legyen!


    Ehhez kívánok minden idelátogatónak, hozzászólónak jó egészséget, szép napokat!

  4. 2015. február 7. 09:5632998.

    Sziasztok!


    Ilyen a világ nálunk! Ma reggel majdnem 1 órát lapátoltunk hárman, hogy  a kocsibeállók és a bejárati ajtóhoz vezető járda tiszta legyen...Icus, nézd csak a filagóriát!!

  5. 2015. február 6. 16:4332997.

    Sziasztok!


    Katusom, Mimoza ti nagyon ügyesek vagytok a varrással. Én nagyon béna vagyok...van varrógépem,de szerintem már be se indulna, olyan régen használtam..


    Icus, hogy vagytok? Jó neked, hogy babázhatsz!!!


    Mamamacóka, mi a hír?


    Mi ma Pécsre mentünk volna bálba, de a havazás törölte a programot...mindent betemetett a hó, miután reggel meg ónos eső esett... a férjem már ebéd után eljött Pécsről a munkahelyéről, azóta egyszer már leállt a tömegközlekedés is. Ő is 70 perc alatt ért haza 30 helyett, ilyen időben nem kockáztatunk. Hála égnek a kisfiam szabadnapos ma, így érte sem kell izgulni. Katusom, ahogy hallom a híreket, nálatok is hasonló a helyzet.


    Mindenkinek jó stresszmentes jó hétvégét kívánok!

  6. 2015. február 5. 19:5932996.

    Itt folytatom mert véletlenül továbbítottam,pedig még egy képet is készítettem az ügyetlenségemről.


    Szóval nálam az egyforma hosszú lökögetés az ami nem akar menni.


    Ugye milyen ügyetlen vagyok.

    előzmény:
    mimoza1oo (32987)
    2015-01-31  18:23
  7. 2015. február 5. 19:5532995.

    Szia Mimózi!


    Köszi az infót risi ügyileg.


    Azt tudom, hogy az anyagtovábbítót le kell engedni.


    Az én masinámon az úgynevezett anyagtovábbító talpat, ha le szerelem,akkor van egy középső állás ahová rá kell tennem a lehajtó kart ahhoz , hogy a stoppoló varrást tudjam csinálni.


    Mert én úgy gondolom, hogy a riselés az egy fajta stoppoló varrás.Valamint a pedálon van egy lassító gomb , amivel lassítani tudom a gyors varrását a gépnek.


    Tehát nyomhatomezerrel akkor is ugyanabban a lassított tempóban varr.Ez azért jó , mert nem fut fel a gép fordulata akkor ha lassabb öltögetésre van igény.


    Márpedig a keretbe foglat anyagot csak az tudja gyors varrattal csinálni akinek meg van hozzá a kellő ügyessége mint néked is.Én teljesen bot vagyok hozzá. 


    Na szóval odáig eljutottam, hogy le eresztettem az alsó anyagtovábbítót,löködtem a keretet, és csupa vastag egymásra tolódott gubancom lett.

    előzmény:
    mimoza1oo (32987)
    2015-01-31  18:23
  8. 2015. február 5. 19:2932994.

    Szia Brontyka!


    Előre is lekopogom, mi még nem kerültünk bele a mostani járványba.


    Bár nem vettem igénybe az oltást,fiókámmal még ellenállunk.


    Imádom a pici babucikat,Korvinom már nem dadusgatható élénk kisfiucska.


    Használd ki minden kis időd azzal, hogy ölelgeted,simitgatod,altatgatod szeretgeted,mert most még hagyja magát.


    Imádom azt a jó baba illatot ami körbe lengi az ilyen kis csöppöket,a tiszta anyatejes baba illatot.Olyan rövid ez az idő.


    Korvinomat is olyan sokszor ringattam , puszilgattam amikor ilyen csöpp volt.


    Bár most , hogy betegesek vagytok vigyáznotok kell rá nehogy valami bacit vigyetek hozzá.


    Jobbulást néked és a párodnak is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (32990)
    2015-02-02  16:39
  9. 2015. február 5. 19:1532993.

    Szia Jolika!


    Örülök, hogy jól érzed magadat nyugdíjasként, azért majd el jön a mi időnk is.


    A kis súlytöbblet is ennek a rovására írható,a nyugodt kellemes életnek, de korrigálható,


    ha beáll a mindennapok tempója.A puffasztott rizst én is szeretem.


    Várjuk a jelzésedet fontos ügyileg.

    előzmény:
    mamamacoka (32989)
    2015-02-02  16:31
  10. 2015. február 2. 18:2032992.

    Sziasztok!


     


    Köszönöm,hogy válaszoltatok és mindenjót nektek!

  11. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 2. 16:4332991.

    Szia!


    én szedtem gyógyszert,de még mindig megvan a hőhullám és minden egyéb nyavalya,csak már enyhébb formába.


    szerintem előbb nőgyógyász,aztán lehet próbálkozni gyógynövényes készítményekkel,aztán gyógyszer.én végig mentem mindenen.


    remélem megtalálod hogy mi tesz Neked jót.


     


     


    mindenkinek szép estét.

    előzmény:
    mondomén (32981)
    2015-01-28  11:30
  12. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. február 2. 16:3932990.

    Sziasztok!


    remélem mindenki jól van,nem kaptátok el a téli nyavalyákat.


    Anikó,örülök hogy jól vagytok,a pároddal minden rendbe,a risi engem is érdekel,néztem már videót, de szívesen olvasom én is a szavaidat.


    Katusom,gratulálok a kisfiadnak!


    az ízületeidnek jobbulást.és pihenjél amikor csak tudsz.


    Ági,örülök hogy el tudsz majd jönni nyugdíjba nem olyan sok az az 1 év már. jó sok havatok volt!


    sokat emlegetünk benneteket,remélem jól vagytok.


     


    voltam a fiaméknál ,a lányoméknál is.


     


    jó volt unokázni.a pici már 6 kiló,és 60 cm,és vigyorog ezerrel.


     


    a férjem megbetegedett nagyon köhög a tüdejébe van a gyulladás.voltunk orvoshoz ma már mintha jobban lenne..napok óta nem alszunk,csak kis szunyókálások vannak.kimerít a köhögés. nekem is elszállt a hangom, már 3 napja,kaptam antibiotikumot meg csendbe kell lennem.nem először történt már velem,lassan meg kell tanulnom a jelbeszédet.


    fölvettük az infulenza elleni védőoltást,és ugye mégis betegek vagyunk.nem infulenza valami egyéb nyavalya.

  13. 2015. február 2. 16:3132989.

    Sziasztok Lányok!


    Régen írtam, de van mentségem, volt, hogy nem tudtam bejönni, volt, hogy olvasni tudtam amit írtatok, de ahogy kattintottam az "új hozzászólás"-ra, kirúgott az egész, most enged, hát megírom, hogy jól vagyok, sőt nektek elárulom, sokkal joban, mint gondoltam volna. Az ünnepek utáni napokban elhatároztam, hogy vlmennyire visszafogom az étkezést, nem is azért, hogy kimondottan fogyózzak, hanem, hogy ne hízzak tovább. Tény, hogy a nyugdíjjal számomra ismeretlen nyugalom, és nyugodt tempó ragadt rám, és észrevettem, hogy elkezd a mérleg tendálni a 77! felé Jaj, ettől megijedtem !

    Most későn nem eszek, este 6 után biztos, hogy legfeljebb narancs vagy alma jöhet szóba, és a kenyeret elhagytam, vagyis, amihez feltétlen kellene ahhoz puffasztott rizs nevű pótlékot eszem. Ezt régebben is alkalmaztam, és használt, most egy hónap után a 75 eléggé stabilan mutatkozik, és ez már ennek eredménye. Különben eszek mindent szalonnázni is szoktam, csak nem viszem túlzásba a mennyiséget, és puffsztott rizs a kenyér helyett. Mondjuk én szeretem az ízét nekem ez nem kínzás. Ha sikerülne még egy 4-5 kg-ot ilyen kímélt tempóban leadni annak nagyon tudnékörülni, tulajdonképpen a 72 kg volt kb 10 évig a súlyom és azzal jól elvoltam, :) ez a cél, de nem kínzom magam :)


    Ma újra indult a nyugdíjas torna is, de egyéb lépéseket is tettem a mozgás irányába, vettem januárban 3 fitness dvd-t, az egyiken 10 perces gyakorlatsorok vannak, és tulajdonképpen táncos mozgás, az első 10 perc elég jól megy már,  a héten megpróbálom a második gyakorlatsort is - tényleg kímélő korosztályos mozgás, úgy örülök, hogy rátaláltam az egyik könyvesboltban.

    Égike, biztos vagyok benne, hogy ha belép a nyugdíjasok táborába, te is tartalmasan fogod tudni kihasználni az idődet, teljesen más világ ez, hihetetlen a nagy hajtás után, amiben voltunk, én minden percét élvezem, akkor is, ha csa heverek a tv előtt !!!!

    Mondomén - én a hőhullámoktól szenvedtem, és az éjszakai gyors szívdobogásoktól. Kb. 2 évig volt intenzív, és majdnem elviselhetetlen, - este zuhanyoztam, hajnalban zuhanyoztam, és gyakran egy héten kétszer is húztam ágyat, mert éjjel büdösre izzadtam.Amikor ezek megszüntek szinte észre sem vettem, csak amikor jött egy váratlan forróság akkor jutott eszembe, mintha ritkulna, és úgy is volt. Mostanában néha érzek melegséget, de nem úgy mint abban a 2 évben, és nem izzadok le, csak egy kicsit melegem lesz, és nagyon ritka előforulásban. Én sem vettem be semmit, elfogadtam, hogy ez az élet rendje, hát legyen meg ! :) ennyi :)


    Van függőben egy nagyon fontos eseményem, ha már biztos lesz megírom, elkiabálni nem akarom - pussza mindenkinek ! Jolika

  14. 2015. január 31. 18:3232988.

    Sziasztok Lánykák...... ezzel kellett volna kezdenem, elnézést érte....de állandó rohanásba vagyok....


     


    Égike, köszönöm kérdésedet, a Párocskám ragyogóan van,  megmütötték a szemét szürkehályog volt, de nem sokat javult.... elkezdte a munkát már egy hónapja, nagyon jól érzi magát , imádják a lakók, mindig akad neki társalkodó partnere.... elég sok idős -okos - ember lakik a házba , van miről csevegniök, mindenki azon csodálkozik, hogy egy ilyen ember miért van a portán.......  de a párom szivesen csinálja, itt nincs felelősség, ragyogóan el van..... annó az igazgatói székbe, később a vendéglátó egységekbe volt éppen elég idegeskedése ahhoz, hogy most a laegkönnyebb utat választota..... és ez igy jó neki.


     


    Van még egy kemója hátra, amit elhalasztottak a szemmütét miatt...... azt még felveszi, a dokinője ragaszkodott hozzá mondván, hogy ez még ha véletlenül valami alakult volna, azt kiirtja..... de a vérképe teljesen jó..... reméljük ,hogy igy is marad.... 


    Gratulákok a középső kisfiacskád  nősülésééhez.... igazi boldogság amikor a gyerekek révbe érnek....


     


    Puszi Mindenkinek..... majd jelentkezem ujra, de mostanába annyi elfoglaltságom van... lassan tul leszünk a betegségeken, és mindenre jobban oda tudunk figyelni..... 


     

    előzmény:
    égedelem (32969)
    2015-01-17  19:25
  15. 2015. január 31. 18:2332987.

    Katuskám, én is gratulálok a fiacskád  4-eséhez, ahogy Égike irta, bizony nem kis dolog !!!! 


    Megdolgozott érte a kicsi fiacskád...... egyem a szivét, nem régen még olyan kicsike volt, emlékszem a fotójára, nem akarta hagyni magát fényképezni..... 


     


    Térjünk rá a risire....... előszőr is,  semmiféle program nem jó a riselésre..... le kell engedni az anyagtovábbitót,  és TE fogod lökdösni lehetőleg egyforma  távolságokra.... 


     


    Nem értettem  hogy milyen programra állitottad????  nem akartam a kézimunka oldalamon magyarázgatni, mert sokan jönnének hozzám tanulni, de nem vállalok már tanulót....  rengeteg a munkám, és még mindig könnyebb mintha hozzám jár egy hónapig valaki és ugye nem mindenki tanul könnyen, de ha lesz egy kis időd, idejövünk mind a ketten és előlről kezdve irom, és TE csinálod....  ha gondolod... 


     

    előzmény:
    katusom (32985)
    2015-01-29  20:41
  16. 2015. január 31. 18:1532986.

    Égike, most látom hogy születésnapos vagyn, igy kivánok én is boldogat és minden jót Neked...... és hogy egy éved van a nyugdij-ig..... az bizony nagy szó, anno én is nagyon örültem neki, és most sokkal többet dolgozom, mint annak előtte..... 


     


    A változókornál én sem szedtem semmit, nagyon szépen átcsusszanunk, és korunknak megfelelően fogunk nyugalomba éldegélni..... bizony azt mondta nekem egyik vevőm anno, hogy ahogy mulik az idő, meg kell szokni azt, hogy csak egy dologba kezdjünk, mert kettő már sok lesz.....


     


    Mégegyszer kivánok boldog szülinapot Neked békességbe, boldogságba, és szeretetbe.... élj sokáig...


     

    előzmény:
    égedelem (32980)
    2015-01-25  16:41
  17. 2015. január 29. 20:4132985.

    Szia Égike!


     


    Utólagossan is 


     


                                    Boldog Szülinapot Kívánok!


    Köszike a dicsit fiókámmal kapcsolatban.Igyekszik a szentem.


    Napok óta nekem is az izüléseim fájnak, ha haza esek a melóból csak ülök és nézek ki a fejemből.


    Azt is mondhatom semmihez nincs kedvem.


    Mondják még a rossz időt,lehet azt érezzük. Nyanyássan nyafogok


    További szép estét!

    előzmény:
    égedelem (32984)
    2015-01-28  23:24
  18. 2015. január 28. 23:2432984.

    Sziasztok!


    Katusom, gratulálok a fiókádhoz, nagyon ügyes. 4-es fölött lenni középiskolában nagyon szép eredmény.


    ne irigyelj  a közelgő nyugdíjamért...betöltöttem a 61-et a héten. És sajnos ,érzem is... Estére legtöbbször teljesen leamortizálódok a zajtól, a nyüzsgéstől...és a sok fölösleges adminisztrációtól.


    A változókorról....én sem szedtem soha semmit, nagyon gyógyszerellenes vagyok...sírni viszont többet sírtam az elmúlt 10 évben, mint az előző 50-ben...


    Néha az izzadás is gyötör(t), de főleg a suliban, ha nagyon stresszes a helyzet.


    Nőgyógyászati gondjaim szerencsére nem voltak. Mostanában az izületeimmel kínlódok elég sokat. Ennyi...


    Holnap estig továbbképzés...hú, de utálom.


    Na, leállt a mosógép...minden jót nektek!

  19. 2015. január 28. 19:3632983.

    Szia Égike!


    Olvasom , hogy még egy éved van a nyugdíjig, hát irigyelni foglak rendesen.


    Nálunk a suliban még nem sok gyerek hiányzik,bár többjüknek láttam a nózijuk alatt a pirosságot.


    Az itteni kórházban keddtől látogatási tilalom lesz,addigra bizonyára többen lesznek betegek.


    Kis-nagy fiókámék sulijában a tanárok dőlnek ki ,egyre több a az óra kimaradásuk.Bár szerintem ők nem bánják.


    Itt is volt hó, de nem kellett dobálni, mert az előttünk lévő járdán elolvadt hamar.


    Igérik a havazást a hétvégére nagyon, én a múlt hétvégén sem bántam azt, hogy itthon kellett a lakásban maradnom, igazán jól esett az, hogy nyugisan el tudtam végezni itthon mindent.


    Nemsokára péntek, vigyázz magadra ne hajts annyira.

    előzmény:
    égedelem (32980)
    2015-01-25  16:41
  20. 2015. január 28. 19:2932982.

    Szia Mondomén!


    Az igaz, hogy a változókorról mostanság kevesebb szó esik,


    sőt a topic társaim is le ritkultak,de a téma nem elévült.


    Bizonyára fognak ők is írni , ha olvassák kérdésedet. Csak magamról tudok beszélni.


    Nálam a változókori hangulat ingadozások,inkább a hőhullámok miatt voltak,és talán még mindig vannak, de nem olyan intenzíven, mint pár évvel ezelőtt.Nem szedtem gyógyszert, mert úgy gondoltam, hogy ha nagyanyáink kibírták gyógyszer nélkül akkor én is.Bár böngésztem a különböző gyógyszer ajánlásokat, mégis a természetes gyógymódokat próbáltam keresni. Volt idő, hogy a szóját istenítettem, aztán arról is leszoktamVannak nyugtató teák ,  de nem éltem velük.  Igyekeztem lefoglalni magam,én nagyon sokat kézimunkáztam,ami türelmet igényel,valamennyire le vezettem a feszültségemet. Az ,hogy a mensim elmaradt annak csak örülni tudok,ami pedig a testi leamortizálódásról szól ,hát azt nehezebben fogom szerintem elviselni, mint a változókort.Nem tudom hány éves vagy,hol tartasz a változókor-nál. Kérdezz csak és amire tudok arra szívesen válaszolok. Ha vissza olvasol a topic elejére, ott többünknek a tüneteit is olvashatod,mivel kezdődött.


    Mondhatom azt, hogy szépen le csillapodott a csapatunk e téren.


    Üdv Katus

    előzmény:
    mondomén (32981)
    2015-01-28  11:30
  21. 2015. január 28. 11:3032981.

    Sziasztok!


     


    Elnézést a betolakodásért, amint látom a topik cime,már nem nagyon aktuális.


    Mégis szeretnék tőletek kérdezni ,hogy  hogyan sikerült tultenni a változókorban beállt történteket.Legjobban érdekelne a hangulatingadozás,hogy azt hogyan tudtátok kezelni,kaptatok-e megfelelő gyógyszert,vagy anélkül éltétek tul a nehézségeket?


     


     


    Előre is köszönöm.

  22. 2015. január 25. 16:4132980.

    Szia, Katusom és Mindenki!


     


    Mi tegnap  éjjel nem voltunk itthon. A Középső fiaméktól színházjegyet kaptunk névnapunkra apával,tegnap estére.Ezért tegnap elutaztunk a gyerekekhez, a nagyot is meglátogattuk, este meg pedig megnéztünk egy vígjátékot a RAM Kolosseumban.


    Mivel csak alig esett, éjjel gyalog mentünk haza ( 4km) jól esett a séta a kivilágított, nyüzsgő körúton, Andrássy úton.


    Bp-n reggel is csak vizes volt minden, de megmutatom, mire jöttünk haza...Így aztán  én kiszálltam az autóból, apa elment meglátogatni az anyósomat, mire visszaért én eldobáltam annyi havat, hogy a ház elé tudjon állni, utána meg közösen kiszabadítottuk a kocsibejárót...Most meg épp készülünk ki, hogy a kisfiam garázsához is letakarítsuk az utat, éjjel jön majd haza, tegnap reggel óta  dolgozik,ill. éjjel bent aludt a munkahelyén.


    A jövő héten 3 nap is estig leszek a suliban továbbképzés miatt..hiába mondom, hogy én már okos vagyok és nyugdíj előtt 1 évvel már ne költsenek rám....a hátam közepére sem kívánom azt a sok hülyeséget, amivel majd tömik a fejünket...


    Vigyázzatok magatokra, nálunk a suliban sorra dőlnek ki a gyerekek, meg már néhány tanár is!

  23. 2015. január 24. 22:0332979.

    Szép estét Égike!


    Itt esik a hó. Hajnalban arra ébredtem, hogy szállingózik a hó.


    Mire kis uncsikám is felébredt addigra már elég szépen neki eredt, és a szél is fújt rendesen.


    Nem is mertem el vinni őt az öregekhez, köhög szegénykém és ebben a ronda időben nem szívesen hurcibáltam volna a bevásárlásnál.Vissza adtam anyukájának.


    Ma ünnepeltük fiacskám szülinapját ,  17 éves lett a szentem.


    Együtt volt a kis csapatom. 


    Kicsit szomorú is voltam, mert egy valaki hiányzott nagyon közülünk.


    Meg kapta a bizonyítványát ,és nagyon büszke vagyok rá, mert 4,36 lett az eredménye .


    Szakközép iskolában 10 .osztályban ez nagyon szép.Két dicséretes 5-öse is van .


    Angolból és szakmai tantárgyból is. 
    Holnap pihi, bezár a hó minket,és nem is akarok sehová menni, csak bevackolódni a szobámba és pihizni.


    Kellemes hétvégét Néked is!

    előzmény:
    égedelem (32978)
    2015-01-21  18:57
  24. 2015. január 21. 18:5732978.

    Köszönöm szépen!!!

  25. 2015. január 21. 18:5632977.

    Szia Brontyka!


    Mi újság felétek?


    Itt hihetetlenül enyhe az idő. A hétvégén ki vágtunk két nagy almafát ,mert tönkre mentek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (32975)
    2015-01-21  15:58

Címlap

top