Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2015. január 21. 18:2532976.

    Nagyon Boldog Névnapot Kívánok Néked!

    előzmény:
    égedelem (32972)
    2015-01-18  17:29
  2. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 21. 15:5832975.

    Sziasztok!


    Ági,sok- sok boldog névnapot kívánok!


     

  3. 2015. január 18. 23:2332974.

    Sziasztok lányok! jól vagyok, pénteken pótszilveszteren voltunk a férjemmel és a barátnőmékkel, - szuper volt, azon kívül beszippantott megint egy újabb Ken Follett könyv - ez már csak így lesz és elég sok könyvet írt ! 


    ezen a hétvégén nem voltam túl szorgalmas, de végre lebontottam a fenyőfát is, a múlt héten még olyan jól nézett ki, de a mostani hétvégére teljesen megindultak róla a tűlevelek! 

    Máskor is kb így a januári második hét után szedtem le, de mire végeztem annyi tűlevél állt ki a kezemből, hogy süninek éreztem magam 

    Persze összekötöttem egy nagytakarítással, és így most jól érzem magam,


    üdv mindenkinek ! 

  4. 2015. január 18. 17:3132973.

    Piroska, boldog névnapot


    Te is megérdemled, hogy sok szépet kapj az élettől!


    Nagyon becsüllek azért, amit teszel!

  5. 2015. január 18. 17:2932972.

    KATUSOM!


    Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lehet a párod nélkül. És nem elsősorban azért, mert több munka hárul rád. Te nagyon jó ember vagy, megérdemelnéd már az élettől, hogy  pihenhess és boldog légy. Szívből kívánom,hogy mielőbb így legyen!

  6. 2015. január 18. 16:4332971.


     


                    Boldog Névnapot Kívánok Piroskánknak!


  7. 2015. január 18. 16:2432970.

    Szia Égike!


    Valóban szép idő volt tegnap.Ki is használtuk,  a papáék udvarában van-volt két alma fa.Na annak neki estünk,és ki vágtuk őket.


    Össze van hordva a gally,majd jó lesz szalonna sütéshez,a törzse meg fűtéskisegítő lesz. Már régóta terveztük a megszüntetésüket,hát most jött el az idő. Idestova 40 éves fák voltak,a törzsük igen csak rossz állapotban.


    Állandó vendége volt a két fának a fakopács.


    Még mindig fáj a szívem ha kint vagyunk,nem gyógyulnak a bánat sebei,minden apára emlékeztet.Nehéz mindent egyedül intézni,főleg kint a kertben,ahol ketten terveztük a jövőt,az almafákkal.


    Kellemes jövő hetet!

    előzmény:
    égedelem (32969)
    2015-01-17  19:25
  8. 2015. január 17. 19:2532969.

    Sziasztok!


    Nagy a csend itt....


    Ma ismét voltunk túrázni, olyan jó idő volt, hogy a táv egy részén melegítőfelsőben mentünk csak. Eleve csak széldzsekit, és nem télit vittünk magunkkal. viszont itt-ott elég nagy sár volt...


    Fényképeztünk egy csomó tavaszi virágot is az erdőben.


     


    Mimoza, hogy vagytok? Bírja a párod a munkát?


    Képzeljétek, nálunk is nagy újság van!!! Májusban újra lakodalom...a középső fiam nősül!


    Katusom, hogy vagy? Azért az jó, hogy hajnalban nem hóban kell menni dolgozni.


    Brontyka, Mamamacóka, mi újság?


    Írjatok, én mindig szívesen olvasom.


    Jó hétvégét!

  9. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 13. 12:0432968.

    Ági,szuper a kabátod! én már láttam,  szerintem ebbe szoktál kirándulni.én is szeretem a kényelmes viseletet.


    de jó lehetett az erdőbe!


    nálatok jobb idők is vannak már bújnak ki a hagymások.


    tudod mi jutott eszembe, lassan lehet kirakni a muskátlit.


    ma szedtem kicsit rendbe,most úgy néz ki, hogy kibírja a telet.


    már bújik ki a krókusz is ,ahol a nap éri.


     


    csodás napot mindenkinek!

    előzmény:
    égedelem (32961)
    2015-01-11  16:55
  10. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 13. 12:0332967.

    Katusom szuper a vasaló deszkád!


    ilyet én még nem is láttam eddig.


    nagyon praktikus dolog.


    vasárnap voltunk a baumaxba ott  láttam, ami kéne nekem.


    tudod olyan vagyok, mint a gyerek: hú de jó! ez is  kéne nekem,meg az is!!! stb a fele bolt kéne nekem. a buxtáca nem engedi......


    vettünk parkettát,a tavaszon cserélni akarjuk a járólapot.


    még pár dolgot, ami kellet.


    a mosdókagylót is le akarjuk cserélni,a régi megrepedt,de hogy mitől nem tudom.most akciós volt minden,igy bevásároltunk.


    tavasszal jöhet a munka.


     


    szerintem sincs rendbe hogy a hozzátatozókat zaklatják de ez az eljárás.ha belegondolunk abba hogy azért vannak olyanok is akik bántják az időseket akkor meg lehet érteni.a gyász időszakába érzékenyebbek vagyunk.


    előzmény:
    katusom (32962)
    2015-01-11  17:33
  11. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 13. 12:0232966.

    Sziasztok!


     


    Macóka,én is osztom a nézeted, esőbe ,hóba,hidegbe, nem megyek sehova.


    reggelente nálunk igen hideg van deres fagyos minden,de  dél körül jó idő szokott lenni.rákaptam én is hogy biciklizek.a boltba is bringával megyek,csak annyit vásárolok hogy a kosárba elfér.max később is teszek egy kört,ha szükséges..


    előzmény:
    mamamacoka (32965)
    2015-01-11  23:25
  12. 2015. január 11. 23:2532965.

    Katusom, köszönöm , aranyos vagy, Égi, Bronty nektek is köszönöm a jó kívánságokat !

    Égi, a túrázás nem kimondottan januári szórakozás, na persze, én is beiktatok minden napra valami mozgást, de erdőbe nem mennék ilyen időbe, - tudom, te edzett vagy, de akkor is!


    A felesleges kilókat valóban jó lenne leadni, nekem ha 7-8 kilótól meg tudnék szabadulni szép is lenn, de karácsonykor nagyon vigyáztam arra, hogy ne legyek könnyelmű, későn nem ettem, és a kenyeret lecsökkentettem, de azért csak volt beigli, meg töltött káposzta, úgyhogy annak örülök, hogy nem jött rám több kiló, de így is van feleslegem 

    A nyugdíjas torna sajnos most még szünetel, csak februárban kezdődik,  de most biciklizek, vagy gyalogolok, amikor lehet, viszont túl hidegben vagy esőben ki sem dugom az orrom, elég volt 40 évig hóban, fagyban, szakadó esőben viharban, mindig muszáj volt, hát most nem ! 

    Üdv mindenkinek, majd jövök ha beenged ez a szeszélyes nlcafe !

  13. 2015. január 11. 18:0232964.

    Szia Jolika!


     


    Gratulálok a gyermekeid és a Ti megérdemelt örömötökhöz, hiszen a termés beérik, mondják az öregek.


    Csak továbbra is a szép és jó jusson,aztán majd jönnek az uncsikák is.


    Majd rá keresek  filmedre,mert nem láttam.


    Kellemes jövőhetet!

    előzmény:
    mamamacoka (32954)
    2015-01-09  16:58
  14. 2015. január 11. 17:4132963.

    Szia Égike!


    Már láttalak ebben a kabátodban


    Karácsony után azon drukkoltam, hogy bele férjek a dolgozós kabátomba, de hála az égnek nem lett nagyon szűkebb csak egy picikét.


    Most tilalmi listára tettem az édességeket,kenyeret,és mindent ami finom és hizlal.


    Bár engemet a bánat is tud hizlalni rendesen.


    Rövid lesz a hétvége,a mamáékat elrendeztem , most még vasalni kell.


    Tegnap meló után még a fenyőfánkat is le takarítottam és minden karácsonyra emlékeztetőt elpakoltam egy évre.


    Most még egy karácsonyos mécsestartót néztem ki az eldugáshoz


    További szép estét Kívánok.Pihizzél .

    előzmény:
    égedelem (32961)
    2015-01-11  16:55
  15. 2015. január 11. 17:3332962.

    Szia Brontyka!


    Szomorú ami történt a szomszédságotokban, de engem nem lep meg ez az eljárás, már találkoztam vele.


    A párom testvére amikor odahaza elesett akkor be verte a fejét egy lépcsőfokban.


    Három vagy négy napra rá,meg kellett műteni és műtét után meg halt. Azt vizsgálták, hogy az ütés a fején milyen eredetből származott.


    Szóval kutakodnak, még az ártatlant is meg gyanúsítva.


    Nem számítva azzal sem , hogy lelkiismeretes emberek,vannak megalázva ezzel az eljárással.


    Itt nagyon ronda idő van.Már tarok a holnap reggeltől, mert biztosan le fog fagyni az az eső ami most zuhog az égből.


    Ki mentünk a mamáékhoz,be vásároltam nekik ,aztán készítettem ebédet.Ebéd után siettünk is haza,mert már akkor esett , és tartottunk attól, hogy rosszabbra fordul az idő. Itthon már jobb a jó meleg lakásban.


    Sajnos rövid lesz a hétvége. Ma még mikor haza jöttünk szunyókáltam is egy kicsit, húzott az ágy.


    Képzeld rendeltem egy vasaló deszkát magamnak,ami két funkciós.Meg is jött. Mutatom.


    https://www.mall.hu/vasalodeszka/jata-vasalodeszka-kek


    Kellemes jövő hetet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (32959)
    2015-01-10  08:52
  16. 2015. január 11. 16:5532961.

    Néhány kép...


    Fogadok, ezt a kabátomat még nem láttátok! Csak 14 éve hordom....de nagyon szeretem, van egy csomó zsebe, könnyű, meleg és kényelmes...

  17. 2015. január 11. 16:4832960.

    Sziasztok!


     


    Brontyka, részvétem a sógorod elvesztéséért. 30-án nálunk is nagyon hideg volt, nem csodálom, hogy megfáztál.


    A pici unokáról nincs kép? Vigyázz magatokra , pihenjetek, most még pecázni se lehet menni...


    Tragédia, ami a szomszédotokban történt, remélem, hamar befejeződik a vizsgálat és nyugodtan gyászolhatnak szegény szomszédaid.


    Mimoza, mi újság nálatok?


    Katusom, hogy bírod a munkát? Ez a változékony idő eléggé  rosszul hat az emberre.


    Mamamacóka, remélem, továbbra is jól alakul az évetek!


     


    Mi ma reggel  napsütésben és 12 fokban elmentünk túrázni a csapatunkkal, de mi  félútról visszafordultunk, mert  még túl sok dolgunk van itthon a rövid hétvége miatt. Ez volt a szerencsénk. Már szemerkélő esőben  és 5 fokban értünk haza, a többieket viszont elkapta az eső, aztán a havas eső és 2 fokra hűlt a levegő. Azért a január csak január...


    Még ki kell javítanom egy csomó dolgozatot a félévi értékelés előtt...


    Nektek jó pihenést, jó új hetet!

  18. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 10. 08:5232959.

    Évi,Neked is boldog békés új évet kívánok!


    én is remélem hogy többet tudunk jönni.


    ma megigérem hogy többször jövök.hiányoznak a jó kis beszélgetések.


     


     


     


    más...


    tegnap a szomszédomba történt egy nagy tragédia. a szomszéd néni életéért 2 órát küzdöttek a mentősök.2 mentő is jött hozzá,orvosok,gépeket hoztak,küzdöttek....sajnos meghalt.valahova beverte a fejét,és most boncolás lesz.tegnap még rendőrségi meghallgatás is volt,még minket is meghallgattak hogy mit tudunk hogy nem bántották-e Marika nénit. volt a fején egy pup,elesett valahol,és nem tudták megmondani a családtagok hogy hol.....reggel ugy találták az ágyba, hogy nem bírt felkelni. nem elég ez a nagy bánat szegényeket még a vizsgálattal is sújtják.szegény mamának az életét könyitették meg hogy áthozták Romániából,ott a kevés nyugdíjából nem tudott megélni,meg egyedül lett volna.itt meg szerető családja körébe volt,és most azokat hurcolják meg akik mindent megtettek érte. hétfőn lesz a törvényszéki boncolás.én megértem hogy ez a törvény,csak olyan rossz szájízt hagy az emberbe.


    olyan szerettel  volt körbevéve,szinte csak imából állt a napja,dolgozni már szinte semmit nem dolgozott, ki se nagyon járt, csak a házba bent csoszogott.


    ha elmentek a szomszédék,ránk bízták a mamát,nem kellett ápolni,csak ránézni naponta 2x.


    most meg ez a helyzet van.


    szörnyű!!!tegnap szinte egész nap a hatása alatt voltunk.


     ilyen az élet. 78 éves volt a Marika néni.


     


    tegnap sok hó volt,ma olvad,jön a tavasz.


    csodás hétvégét kívánok Nektek.

    előzmény:
    nagyszáju (32938)
    2014-12-24  18:31
  19. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 10. 08:3932958.

    Anikó,Nektek is boldog új évet.


    ahogy olvasom, nálatok nem indult egyszerűen az új év.a párod hogy van? dolgozik már?


    Te biztos nem maradsz nyugodtan a fenekeden, sokat dolgozol,nézem minden munkádat,gyönyörűek!


    a kutyák szegények megszenvedik a szilvesztert.a mienk is bent van,egyébként is bent van télen a kazánnál,de szegénykém félt,igy felhoztuk magunkhoz.


    hogy mire jó a nagy durrogtatás ...nem tudom.


    jó egészséget nektek.


     

    előzmény:
    mimoza1oo (32946)
    2015-01-01  14:03
  20. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 10. 08:3932957.

    Ági,Neked is boldog új évet kívánok!


    láttam a havas képeidet,szinte oda képzeltem magam.sok lapátolni valód volt.


    jó sokmindent sütöttél!!!!gondolom most a  fagyasztó ürítése jön. nálunk is ez van,most a maradékokból,meg ami van, abból főzök.szeretném ha lenne hely a fagyasztóba,még kocsonyát is tettem be,majd felfőzöm,aztán újra megdermed.


    megkezdődött az iskola,gondolom egyre több a munkád.

    előzmény:
    égedelem (32948)
    2015-01-04  18:16
  21. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 10. 08:3832956.

    Katusom,boldogabb új évet kívánok az előzőnél!


    azok vándorfájások remélem már nem kínoznak.olvasom hogy a picurkával töltötted a szilvesztert.nagyon jó lehetett vele.


    én altatóval alszok,megszoktam...hozzászoktam? nem is tudom.amikor a sok műszak követte egymást,nem tudtam aludni,akkor kezdtem el szedni.most reggel 8-ig alszok.ráérek,kipihenem magam.


    tudom hogy nem jó,de egy enyhe altatóval végigalszom az éjszakát,másképp forgolódom.


    nálunk zajlik az élet.a férjem testvére agyvérzést kapott,karácsony előtt,már gyógyulófélbe van.


     


    a másik testvére meg,meg sztókot,az meg is halt.30án temettük.


     


    nagyon hideg volt akkor,meg is fázott a derekam, ágynak estem.már azt hittem egy újabb műtétem lesz,annyira fájt hogy menni is alig tudtam.


     


    na most már jól vagyok.


     


    a kisunokáim nőnek mint a kender,a kicsi is 1 hónapos már.


     


    a szüleim most jól vannak,kicsit gyengén,de mozognak,nem kell ápolni őket.


     


    ez nagyon jó.


    előzmény:
    katusom (32950)
    2015-01-05  19:43
  22. Torolt_felhasznalo_855465
    Torolt_felhasznalo_855465
    2015. január 10. 08:3732955.

    Szép,és Boldog új Évet Mindenkinek!


    bocsássátok meg hogy csak most jelentkeztem.


    Jolika,gratulálok a nagy eseményekhez,a fiataloknak sok boldogságot kívánok.


    Jolika én olvastam is,és láttam is a filmet.


    előzmény:
    mamamacoka (32954)
    2015-01-09  16:58
  23. 2015. január 9. 16:5832954.

    És ha egy üzlet beindul: tavaly férjhez ment az ikrecskéim egyik fele, szeptemberben a másik felének kérték meg a kezét, gyűrűvel, és most karácsonykor a legidősebb lánykánknak is gyűrűhúzása volt, - bizony mondom néktek, a BÜSZKESÉG ÉS BALÍTÉLET  jutott eszembe, és mikor elment a vendégsereg, és véget értek az ünnepet, refrén volt nálam : "Mr.Benneth, férjhez megy a három lááányunk!" aki látta a filmet, vagy olvasta Jene Austen  könyvét az bizonyára érti miért, aki nem, az sürgősen pótolja, mert ritka kívétel, hogy a film is jó és a könyv is - sőt az élet szép !


    Üdv mindenkinek! Jolika

  24. 2015. január 9. 16:5232953.

    Szervusztok!  A fórumba lehetetlenség volt belépni, most nagyon örülök, hogy sikerült !



    Mindenkinek boldog új évet kívánok 2015-re és főleg sok-sok egészséget, mert nélkül nincs boldogság !    

    A képen a szűk családom van  tavalyi évünk legnagyobb eseményén ! 


    Jolika

  25. 2015. január 7. 21:1032952.

    Nem tudom mi történt!


    Már Égike is jelezte, hogy nem tud belépni


     

Címlap

top