Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2015. január 7. 20:4032951.

    Jolikánk küldte az infót nyugdíj ügyileg.


    Próbáltam be másolni , de túl hosszú neki a szöveg. Így a linket teszem be.


    Érdemes tanulmányozni.


    http://www.drfarkasandras.hu/elveszett-paradicsom/a-nok-k edvezmenyes-nyugdijahoz-beszamithato-szolgalati-ido-kategori ai

  2. 2015. január 5. 19:4332950.

    Szia Égike!


    Én vagyok , de ha nem ír senki akkor nem beszélgetek magammal.


    A változókorra vissza térve,nekem úgy nevezett vándorfájásaim vannak.


    Itt is ott is aztán úgy érzem mindenhol is.


    Három napja még az alvás sem megy sehogy,


    az is igaz hogy a tragédia óta nincs alvás sírás nélkül , de ez egy dolog.


    Viszont olyannyira nem tudok elaludni, hogy tegnap már egy gyenge altatóval segítettem a bajomon, mert arra gondoltam, hogy mi lesz a hajnali keléssel ha nem alszom.Viszont nem szeretnék hozzá szokni az altatóhoz sem.


    A suli is hideg volt ma, ki volt hűtve az a nagy iskola,gondolom nehezen fűtődtek fel a falak, ezért fáztam és most is fázom idehaza is mint a rühes kutya.Lehet bele ülök egy jó forró fürdőbe.Nem volt semmi kedvem munkába indulni,


    olyan jó volt idehaza lenni.Ki mosolyogtam magamat, mert azt mondtam, hogy vagy le lassultam, vagy az óra jár gyorsan.


    Sok mindent főztem én is , fel sem sorolom,el is fogyott, csupán egy adagnyi töltött káposzta került lefagyasztásra.


     


    Néked is jó hetet!


     

    előzmény:
    égedelem (32948)
    2015-01-04  18:16
  3. 2015. január 4. 18:2532949.

    Hogy a témánál---változókor---is maradjak: kb. egy hete nagyon sokat fájnak a lábaim, csipőtől lefele. Egyik éjjel gyógyszert is kellett bevennem...

  4. 2015. január 4. 18:1632948.

    BOLDOG ÚJ ÉVET!


    Nem valami nagy a forgalom erre...


    Nálunk péntekig folyamatosan vendégek voltak, tegnap egész nap rámoltam, mostam, ma viszont lazulok. Reggeli után elmentünk egy közeli termálfürdőbe, 2 után jöttünk haza, akkor ebédeltünk, azóta a holnapi óráimra készülök, ill.most már csak netezek.


    A szünet jó részét a konyhában töltöttem, a következő dolgokat sütöttem: mákos/ diós kalács, mézeskalács, mézes krémes, linzer, krumplis pogácsa, pizzás kifli, sachertorta, túrótorta, gyümölcstorta, szalagos farsangi fánk, sajtos rétes.


    Hogy mit főztem, azt nem sorolom,de  tele van lefagyasztott kajákkal a hűtő.


    Mimoza, sikerült megjavítani a mosógépet?


    Katusom, nekünk holnaptól munka, hú, de nincs kedvem korán kelni....


    Legyen jó hetetek és ha ráértek, írjatok ide is!

  5. 2015. január 1. 18:3932947.

    Boldog Új Évet Mimózi!


    Én nem indítottam be a mosást,pedig a kisemberem termelt pisis göncöt


    Még ma is nálam alszik, mert  a szüleik még a szilveszteri tombolást pihenik.


    Még nagyra nőtt kisfiam sem ért haza a nővérkéjétől,így látod csendesen vagyunk kettecskén uncsimmal.


    Itt is sokáig durrogtattak,egy jó darabig hallottam ,negyed háromkor aludtam el akkorra csillapodott a durrogás valamelyest.Szerencsére manócskám az aludt mint a csuda.Éjfélkor adtam neki cuppanós puszikákat a pofijára,kicsit pityeregtem, de hát ez van.


    Talán nincsen akkora bajság a mosógépeddel,lehet a megrendelésnél meg csak egy indok a szállítási költség,utólag gondolták végig biztosan.


    További nyugodalmas utó ünnepléseket.

    előzmény:
    mimoza1oo (32946)
    2015-01-01  14:03
  6. 2015. január 1. 14:0332946.

    Szép jóreggelt Kislányok az 2o15  UJ év első napján !!!!!! 


     


    Az éjszaka alig aludtunk, és nem azért  mert mulattunk , vagy pezsgőztünk volna, még a TV-t sem néztük, hanem Krisztikém  ment "buliba" és elhozta a három kis kutyusát...... gondolván  általunk hogy jobb lesz ha nem mi megyünk, hanem ők jönnek hozzánk, - gondoltuk - hogy igy egszerübb lesz..... 


    Hát nem volt az, a kiskutyuk Krisztikémet nagyon hiányolták, ritkán vannak nélküle, meg még hozzájött az egész éjszakai durrogás, most különösen kirugtak a hámból a közelbe lakók...... igy aztán alig aludtunk valamit, hiába kaptak a kutyuk, valamilyen  nyugtatót, mert semmit sem ért...... csak jöttek mentek, vonitottak....hát nem kivánom senkinek.  


    Mire elaludtam éppencsak, Kisztikém telcsizett, hogy megjött, nyissak ajtót.... akkor totál kinyilt a szemem, sőt ahogy felugrottam a csengetésre, még a nyakam is megrándult..... de aztán visszafeküdtünk, és  de 9-ig aludt az egész család a kutyák is megnyugodtak.....de................. 


    Miután összejött pár mosnivaló, nem törődve az 1-vel beraktam......és kiderült pill. alatt, hogy a mosogépem tönkrement....hát ez nem hiányzott..... kiszedni, uszik a konyha,  kádba átgyurni, most éppen csepeg a száritóról a kádba, és onnan mellé a fürdőszoba is úszik...... hát csak fel a fejjel gondoltam, ez semmi lehetne még rosszabb is. ... de 


    A Neten lemondtak egy nagy megrendelésemet, amire nem számitottam, és ráadásul a póstaköltség miatt, ha tudtam volna akkor nem is számitom a  póstaköltséget....de hát előre nem lehet tudni senkinek a gondolatát..... 


    Most  izgulok, mi lesz a harmadik meglepetés, csak ne legyen ezeknél nagyobb.... 


    Remélem Ti jól vagytok, és kivánok még egyszer  nagyon Boldog Ujévet...... és főleg ne igy kezdődjön mint a miénk.....


     


    Puszi  Mindenkinek   NEM HISZEM EL HOGY BE TUDTAM TENNI EGY KÉPET.....


     

    előzmény:
    katusom (32945)
    2014-12-31  21:25
  7. 2014. december 31. 21:2532945.

    Minden Kedves Topic Társamnak Ezúton kívánok


     


    Sikerekben ,Örömökben, dús Nagyon Boldog Új Évet!!


                                      


                                                           

  8. 2014. december 31. 21:2132944.

    Szia Égike!


     


    Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Néked és még sok túrázást .



       


     


     


     

    előzmény:
    égedelem (32942)
    2014-12-31  17:44
  9. 2014. december 31. 21:1832943.

    Drága Mimózi!


    Annyira örülök, hogy nálatok szépen egyenesbe jönnek a dolgok.


    Sikeres évet tudtatok így zárni,és még nagyon sok ilyet kívánok Néktek.


                              


                                 


                                      

    előzmény:
    mimoza1oo (32941)
    2014-12-31  11:44
  10. 2014. december 31. 17:4432942.

    Kedves Topictársaim!


    Békés, boldog, egészségben eltöltött, sok örömöt hozó  új évet kívánok nektek szeretettel! Ági

  11. 2014. december 31. 11:4432941.

                                


           BOLDOG BÉKÉS NYUGALMAS EGÉSZSÉGBEN  gazdag UJÉVET  kivánok Mindannyiotoknak   


                 


    Hál a feljebbvalónknak, mi teljesen jól vagyunk, Palcsikám, szombaton boldogan megy a munkahelyére, már alig várja, elkészitette a holmiját mindent átnézve..... hogy csillogva-villogva jelenhessen meg. Mindenki nagyon várja, a szomszédok egyre csak kérdezősködn ek hogy mikor jön a  PAPA...... a kicsi unokák igy szólitják őt.... Ő meg ezzel nagyon boldog... szaloncukrot visz kosárkába, hogy kinálgatni tudja őket....


    Nagyon kiváncsi vagyok hogy birja az első napot, tn. 24 órázik, azért az most hirtelen nem lesz kényelmes neki. 


     


    Remélem hogy majd az első ellenőrző vérvétele ugyanilyen jó lesz mint a mostani... már hizott  három kilót,  83 kiló, az nem kevés a magasságához.... jól néz ki, jó kedvü...és kiegyensulyozott... Azért irok most erről Nektek, mert nekem és nekünk most ez a legfontosabb, és mindig ez jár a fejembe..... hogy megussssszuk a bajokat.  A kis családunk is lassan megnyugszik....  


     Vigyázzatok magatokra, ahogy mi is igyekszünk...... jővő évben ugyanitt..... Veletek.... pusz mill. 


     


                                                         


     


     

    előzmény:
    katusom (32939)
    2014-12-28  11:19
  12. 2014. december 28. 16:2932940.

    Írtam egy hozzászólást és eltűnt az űrben... :-(


    Nálunk is esik. Délelőtt két és fél órát sétáltunk.


    De azért nem örülök a hónak...a kisfiam valószínű nem tud hazajönni éjjel...a középső fiamék úton vannak Olaszország fele, állítólag végig esik a hó...


    Mi ma éjszakai fürdőre akartunk menni egy közeli fürdőbe, de most inkább nem kockáztatunk.Hordja a szél a havat...ki kéne menni lapátolni, de semmi kedvem...


    Megmutatom, milyen volt az udvar délben...


    Csatlakozom Katusomhoz: Jó pihenést!

  13. 2014. december 28. 11:1932939.

    Szia Évica!


    Nálunk megérkezett az első hó!


    Most is szállingózik. Hajnali fél 4 -kor kezdődött egy kis esegetéssel, most kicsit rá kapcsolt.


    További pihizgetést!


    Ez az idő erre jó.

    előzmény:
    nagyszáju (32938)
    2014-12-24  18:31
  14. 2014. december 24. 18:3132938.

    Drága Lánykák!


    Szívem meleg szeretetével kívánok Mindannnyiotoknak Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket......


    Talán jövőre többet leszek......


    Puszi Mindenkinek!


    /Nálunk még van készülődés, a gyerekek egy része már holnap itthon lesz, a többi másnapján./

  15. 2014. december 23. 22:5532937.

                                                         Kedves Topic Társaim!


     


                                                  Ezúton kívánok mindenkinek 


     


                      Nagyon Boldog Békés Karácsonyt

  16. 2014. december 23. 08:5732936.

    Szép napot Kislányok


     


    Most jövök hozzátok, és kivánok nagyon Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek, mert holnap elmegyünk Etyekre pár napra, és ott töltjük az Ünnepeket Krisztikémnél..... 


     


    Remélem mindenki jól van, és  nagy a készülődés minden családnál, igy nálunk is...... egy percem sincs,  reggel már jön a Lánykánk, addigra mindent be kell csomagolnom.....  azért pár nap  elég sok pakolással jár.... 


     


    Mégegyszer Mindenkinek Minden jót, érezzétek nagyon jó magatokat és jó készülődést....

  17. 2014. december 23. 08:5032935.

    Sziasztok Kislányok.....


     


    Égike, nagyon szépen köszönöm érdeklődésedet, a párocskám teljesen jól van.... most már a szemmütétjén  is tul van,  cseppeket kap és kezd teljesen jól látni. Az elmaradt 2 kemóját valószinü még megadják neki,  adjuváns kezelése lesz,  /megelőzés céljából/ bár én ellenzem, de a dr. nő akarja, és a párom meg belenyugszik.  Jan 3-án már dolgozni megy, nem lehet lebeszélni róla, persze az ő mostani munkája csak üldögélés, és beszélgetés a lakókkal,  őrző-védő  vagyonőri beosztásba..... nem tudom szebben irni.... de ott  nagyon jól érzi magát, a lakók mind intelligens,  - és beszélgetős- emberek, elég sok az idősebb, és ráérnek..... 


     


    Jobbulást kivánok a fiacskádnak sajnos, hogy az embert mindig érheti valami baj..... kivánok Nektek is Kellemes Boldog Karácsonyt..... 

    előzmény:
    égedelem (32932)
    2014-12-18  21:46
  18. 2014. december 22. 21:4832934.

    BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK !!! 

  19. 2014. december 22. 19:3832933.

    Békés, szép karácsonyt kívánok mindnyájatoknak!

  20. 2014. december 18. 21:4632932.

    Sziasztok!


    Mimoza, jók lettek az eredmények?


    Mamamacóka, nálunk sincs még unoka...


    Brontyka nem jelentkezik mostanában, gondolom, unokázik. Szép karácsonyi ajándékot kaptak idén.


    Katusom,hogy vagy? Győzöd még a helytállást?


    Mi hétvégén Bp-n voltunk a gyerekeknek segíteni. Szerencsére tegnap levették a gipszet, úszással és gyógytornával kell gyógyítani a fiam bokáját. Ma már dolgozott...nem lehet hosszasan táppénzen lenni. Vasárnap meg már jönnek is, mindketten szabin lesznek már év végéig . Szenteste nálunk lesznek, karácsony napján mennek a menyem szüleihez. A középső fiamék meg másnapján jönnek....szóval, nem fogok unatkozni...


     


    Most már elég hulla vagyok, egész héten este takarítok, mert sötétben érek haza. Még mézest sem sütöttem...


    Nálunk jó idő van napok óta, nappal még 10 fok fölött is van. Úgy néz ki, kibírják a muskátlik az udvaron karácsonyig.


    Jó készülődést kívánok mindenkinek.

  21. 2014. december 17. 20:3132931.

    Sziasztok lányok ! 



    Kb. egy hete mindennap megkíséreltem, hogy bejöjjek, mindig azt írta ki a net, ez az oldal nem elérhető  Nem tudom mi van ilyenkor, amikor nem enged be, más minden működött.

    Gratulálok  Brontyka az új jövevényhez, nagy öröm lehet, - ebben még sajnos nincs részünk ...

    Lányok ha valaki regisztrál a kormányoldal Ügyfélkapujához, akkor a TAJ-szám beírásával az utolsó 10 évnek minden részletét meg lehet nézni, mikor jártam orvosnál, mikor milyen győgyszert váltottam ki melyik patikában.

    Kb 10 éve én is regisztráltam és csak úgy kíváncsiságból megnéztem mindent, hát jó hogy ültem, mert ez a szemgyulladásom előtt volt és akkor már 7 éve nem jártam orvosnál. De a nyilvántartás szerint bizony minden évben kétszer, - csak utólag tudtam meg, hogy ha a beteg egész évben nem jelentkezik az orvosnál, akkor nem kap rá kártyapénzt, - ezért kreáltak vizsgálati napot. És gyógyszereket is kiírtak a nevemre, a gyógyszertárakat is ki lehet keresni, és azt is megtudtam, hogy ezeket a megyevárosunkban a fehér keresztes patikában váltottam ki.

    Akkor én is fel voltam háborodva, és ott van azon az oldalon, ha eltér amit olvastam a valóságtól akkor jelezzem. Na persze, hogy nem jelentettem fel az orvosomat, - és ha tényleg beteg leszek akkor ki fog kezelni? Ezzel élnek vissza!

    Tény, hogy végülis 2 évig érvényes ez a belépő az Ügyfélkapun és nem hosszabbítottam meg, mert úgy voltam vele nem bosszantom magam vele, úgy sem tehetek semmit !

    Én tudom az óvodából, ha valaki elkezdi ezt  feljelentgetősdit akkor  az végig kíséri éveken át, nem jó, nyomós oknak kellene lennie, hogy megtegyem, ez csak bosszantott, - tény, hogy felháborító...

    A kártyapénzt sem tudom, hogy bekavar-e az orvosok jövedelmébe jelenleg, akkor így volt.

    Katusom, sok lesz a munka azzal az almáskerttel, el sem tudom képzelni hogy oldanám én meg, ha rám várna, - sajnállak érte.

    Legyetek jók, ha beenged a café benézek, sziasztok ! 





  22. 2014. december 15. 09:0232930.

    Drága Katusom....


     


    Fel vagyok háborodva a  párod gyógyszer nem odafigyelése miatt..... sajnos kiderült nálam is hogy sok olyan gyógyszer van a kartomon, amiket egyáltalán nem szedtem, ez azt jelentheti, hogy valakinek felirták az én nevem alatt..... Most van nálunk egy uj aszisztens a doki mellett, és ő kérdezte, hogy melyik gyógyszereket kérem felirni,  mert nem tudta kisilabizálni azokat amiket valóban szedek, sorolta, én meg ájuldoztam rajta...hogy mit keresnek azok az idegen gyogyók  az én nevem alatt.... 


     


    A gyógyszer árakról meg tényleg jobb ha nem beszélünk, már egy egyszerü kis kenőcs is 16oo.- nál kezdődik....


     


    Igazad van probálok én is nem mérgelődni semmin sem, mert lenne min, és az tényleg csak az idegeinkre megy.... 


     


    Ma ment a párom kontrollra szem,- és kemó ügyben is..... remélem minden rendbe lesz, gyógyszereket is iratni kell neki,  a szemével bajlódik szegénykém, 5x kell csepegtetni, és az én  mükönnyemet is használja, mert annyira kiszárad a szeme.... az elbocsátó lapra rá van irva hogy  müjkönny.,.... de ő nem vette észre... hiába át kell olvasni nagy odafigyeléssel amit irnak, bár a dr. nő felhivhatta volna nyugodtan a figyelmét erre is..... hiszen mi "eleget teszünk mindenbe hogy meg legyen elégedve" akkor neki is ezt kellene tennie..... 


    Na mindegy az a lényeg hogy rendbe menjen mindent.... a Párom meg van táltosodva, hogy 3-án dolgozik.... már meg is van a beosztása. Igazából jobban jár, mert ott csak üldögél, és figyeli a lakókat ki-be mennek és elbeszélgetnek vele..... amit ő imád,  és nagyon jó társalgó, ért mindenhez, és jó tanácsokat ad az idős hölgyeknek, imádják...... 


     


    Annyira örülök, hogy jól van, el nem tudom mondani.......  


     


    Katinkám, TE hogy vagy, nem irsz semmit sem mi van veled, vagy én nem voltam sokáig, és nem olvastam a lényegeket vissza. Hálistennek már tul vagyok a nagy hajtáson, elkészültem az összes munkámmal. 


    Annyira benne voltam, hogy tegnap odaültem egy saját risimhez, mert szinte kedvem volt hozzá..... és   nyúúúlt értem a varrógépem, hogy ugyanmár jöjjek egy kicsit hozzá...... megtettem, nagy örömmel. 


     


     Katusom tündéri édes lehet a kis uncsikád????  tulajdonképpen ő a nagyobbik kisfiadnak a gyermeke???? bocsika de nem emlékszem rá..... hogy anno mit irtál róla..... bocsika....  Ugy látom sokat van Nálatok, ami nagy öröm a szivednek.... puszi neked mill...... 


     


    Vigyázz TE is magadra, és csak annyit dolgozz amennyit muszájjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 

    előzmény:
    katusom (32927)
    2014-12-12  22:22
  23. 2014. december 15. 08:5232929.

    Égike,  


     


    Remélem azóta már a kisfiad lába már teljesen meggyógyult, most olvastam csak, hogy hogy járt vele. Hiába ezek a TB. orvosok nem sokat érnek...... Mindenkit meg kell fizetni ahhoz hogy kissé odafigyeljelenek... MIre az én párom meggyógyul addigra  lassan de biztosan  elszegényedünk..... """ jelbe. 


     


    Igencsak privát ellátás kell ahhoz hogy valamit is tegyenek a gyógyulás érdekében.....  SAJNOS.... 


     


    Szép napot Nektek, vigyázzatok, Pesten annyira nagy a forgalom, ma meg aztán ez a   "gyülekezet" borzasztó, a Kislánykám be sem jön Pestre..... mi meg ki sem tesszük a lábunkat csak ide a közelbe, és Metróval.... 

    előzmény:
    égedelem (32924)
    2014-12-10  21:18
  24. 2014. december 15. 08:4832928.

    Sziasztok Kislányok, szép jóreggelt Mindenkinek 


     


    Brontikám....... gratulálok ezerrel a kis ujszülött Bercikéhez, hogy milyen "sulyosan" jött a világra a drága.... nagy öröm a családnak, már én is nagyon örülnék egy hasonló kis unokának, de majd csak eljön az a pillanat is. 


     


    Jó egészséget kivánok a picinek, Nektek hatalmas nagy boldogság, jó értelemben, nagyon irigyellek érte..... 


     


    Vigyázzatok magatokra,  a párocskám nagyon jól van, sikerült a tervem, mert  mondtam a dr. nőnek anno, hogy én meg fogom gyógyitani, nagy szükségem van rá..... csak vele teljes az életem. Ugy látom sikerült,  legalábbis nagyon remélem. 


    Puszi Nektek mill.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855465 (32919)
    2014-12-10  17:37
  25. 2014. december 12. 22:2232927.

    Szia Mimózi!


     


    Jobbulást párocskádnak.A gyógyszerárakról már ne is beszéljünk.Főleg ha valami spécit írnak fel.


    Mi is rengeteget megvettünk, és bíztunk abban , hogy majd valamelyik jó lesz.


    Tudod az fáj a legjobban, hogy menet közben kiderült,volt a párom beteglapjára írva olyan gyógyszer is amit egyáltalán nem kapott meg, tehát neki nem volt felírva.Nem tudom vajon hol landoltak azok a gyógyszerek.


    Mindegy ezen már nem érdemes mérgelődni,csak bánt.


    Dolgozz kevesebbet ,mert ki fogsz merülni.


    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    mimoza1oo (32918)
    2014-12-10  09:50
8 9 10 11 12

Címlap

top