Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrmandulaműtét 4 évesen??

Torolt_felhasznalo_775956
Torolt_felhasznalo_775956
Létrehozva: 2006. Április 3. 14:47

Sziasztok!

Volt valaki gyermekénél orrmandulaműtét 4 éves kor környékén??? Mennyire indokolt? Nekünk ma egy fül-orr-gégész egyből ezt javasolta (jövő hétre!), mikor hallásvizsgálatra mentünk... Állítólag jobb tőle mihamarabb megszabadulni, ha már úgyis volt középfülgyuszija a gyereknek nem egyszer, és valszeg ettől a hallása is romlott...



 

  1. 2006. Április 3. 15:4126.
    Ja, és csak az orrmanduláját vették ki, nem igaz, hogy automatikusan a torokmandulát is kiveszik.
    előzmény:
    botocs (22)
    2006-04-03  15:35
  2. 2006. Április 3. 15:3925.
    Igen, ilyen. Egy pici szilikon csövecske. Ez benne van addig míg a dobhártya ki nem löki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (23)
    2006-04-03  15:36
  3. 2006. Április 3. 15:3924.

    Az én lányomnak is 5 évesen vették az orrmanduláját. Ma 13 éves és semmire nem emlékszik.

    Az elött állandóan középfülgyulladása volt, 1x felszúrták a fülét. Amikor kivették az orrmanduláját, az összes bajunk elszállt. Nem volt beteg legalábbis ilyen természetü. Viszont a fülfelszúrástól a gyereknek sokkal érzékenyebb lett a füle a zajokra.

    Nekem akkor azt mondták, hogy van amelyik gyereknek használ ha nincs meg az orrmandulája van akinek nem, de csak akkor derül ki, ha már megtörtént a mütét. Az orvosok sem látnak jövöbe öket is meglehet érteni.

    Ettöl függetlenül ha ketten javasolják a mütétet szerintem csináltasd meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  4. Torolt_felhasznalo_775956
    Torolt_felhasznalo_775956
    2006. Április 3. 15:3623.
    Bocs a tudatlanságomért, de mi ez a "tubus"? Ez mindig benne van és ott tud kifolyni a fülből aminek ki kell, mondjuk mint egy kifakadt középfülgyulladás utan?
    előzmény:
    zsoffi (20)
    2006-04-03  15:32
  5. 2006. Április 3. 15:3522.
    Az én lányomnak egy hónapja vették ki az orrmanduláját./4éves/ Előtte én is nyitottam egy topikot /Orrmandula/ néven, ha gondolod olvasd el. Nekünk az állandósult nátha és éjszakai fuldoklás miatt kellett kivenni. Nem csak, hogy horkolt, nem kapott az orrán levegőt és volt, hogy felsikított álmában. Nem tudott normálisan aludni, reggel alig bírtam felkelteni olyan fáradt volt. Egy bacikkal teli orrmandula sok gondot okozhat ha bent hagyják. Felnőtt korban izületi, nőgyógyászati, kardoilógiai problémék forrása lehet. A műtét óta nyugodtan alszik, nem volt beteg mintha kicserélték volna. Elmúlt az állandó fáradtság, még a hangja is más lett. Én ezek után csak javasolni tudom, főleg ha már két doki is azt mondta. Az ilyenekkel meg ne foglalkozz, hogy nem azért nőtt oda, hogy kivegyék. Szerencséjük van és nem tudják, hogy mi min mentünk keresztül, hogy erre a döntésre jutottunk. Jó egészséget nektek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  6. 2006. Április 3. 15:3421.
    Sziasztok, nekünk még nem volt fülgyulladásunk, ami indokolná a műtétet, viszont az egyik gyerkőcömnek tényleg nagyobbak az orrmandulái a kelleténél, ezért egy nátha is nehezebben gyógyul, a hangján is észre lehetett venni kisebb korában. Én majrés vagyok, és nem akarom műtétre vinni, csak ha nagyon muszáj. Hallottam olyat, hogy mandulaműtétben halt meg kisgyerek, és hiába nevettek ki, nincs sok bizodalmam az orvosokhoz (sajnos egyszer nagyon megjártuk).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. Április 3. 15:3220.

    szia, az én fiamnak is kivették az orrmanduláját 2 évesen és már a 4. tubus van a fülében.

    Szerinted ezt meddig lehet csinálni?

    Az orvos azt mondja majd kinövi...

    Mennyire hallássérült a kislányod?

    előzmény:
    Lillaréka (15)
    2006-04-03  15:18
  8. Torolt_felhasznalo_775956
    Torolt_felhasznalo_775956
    2006. Április 3. 15:2919.

    Nekem az egyik fiam beszédét nehezebben lehet érteni - 3 éves korukig ikernyelv kettőjük között, utána végre immel-ámmal elkezdtek beszélni, majd logopédus, mert kvázi a tesó és én értem igazán mit is akar... ezért mentünk hallásvizsgálatra, hátha a hallásával van a gond... erre kiderült, hogy a másik hallása sem ok...  Tavaly télen többször (3x) volt  középfülgyulladásuk, de antibiotikum elégnek bizonyult, igaz 1x az egyik fülét fel kellett szúrni a rosszabbul beszélő kisfiamnak...  

    Idén télen "csak" 1x volt középfülgyulladás - antibiotikummal "megúsztuk"...

    Igaz elég sokat folyt az orruk, volt, hogy köhögtek, szóval felsőlégúti betegségek az ovis időszakban mindig akadnak...

    De megijeszt, hogy esetleg a hallásuk emiatt romolhatott, ill. ha nem vetetném ki akkor tovább romolhat??? 

    Igazábókl nem is tiszta, hogy melyik fülére hogy hall, mert ezt nem is mondták el...........

    előzmény:
    lollipop (14)
    2006-04-03  15:18
  9. 2006. Április 3. 15:2418.
    A svéd gyógyításról ne beszéljünk inkább. Itt előbb meghalsz, minthogy felszúrják a füledet  
    előzmény:
    Tibandi (16)
    2006-04-03  15:20
  10. 2006. Április 3. 15:2317.

    Hello, nekem tesómnak vették ki 4 évesen, de akkor én még csak 2 voltam, vagyis nem emlékszem...  

    tavaly viszont kivették az én garatomat, és szerencsére vagy sem, gyerekszobát kaptam a gyerekek nagyon jól vidselik azt a műtétet, meg sem kottyan nekik mondhatni.

    Van, hogy csak a orrmandulát veszik, és a garatot érintetlenül hagyják, ettől ne tarts.

    Pár év után az orrmandula automatikusan elsorvad, én nenm bíbelődnék kivetetéssel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  11. 2006. Április 3. 15:2016.
    A hallása meg romolhat a felszurkálástól is. A lányom még kicsi volt amikor felszurták a fülét. Sorba álltunk a patikába, Ő sirdogált, fájt a füle és különben is, én is utálnám az egész világot ilyenek után.. Megkérdezte egy néni mi a baj. meséltem neki, erre Ő teljesen elképedt, mert Svédországba él, de ilyen agrassziv gyógyitásról nem is hallott. Unokái vannak, ugyhogy képben volt. Az ottani orvosok szerint roncsolja a dobhártyát, mert hegesedve gyógyul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  12. 2006. Április 3. 15:1815.

    Az én lányomnak kivették az orrmanduláját...4 évesen.

    Utána tubusmütétek 2..

    Hallássérült. -de nem biztos, hogy ezek okozták. A Hallósejtek egy része elhalt. sajnos.

    előzmény:
    norka01 (4)
    2006-04-03  15:02
  13. 2006. Április 3. 15:1814.

    Sziasztok!

    Nekem 5 éves korom körül vették ki az orrmandulámat, mert állandóan fülgyulladásom volt, de az orvos csak a legvégső megoldásként javasolta, miután több hónapon át rendszeresen előjött a fülfájás. Utána viszont nem volt többet semmi baj.

    Azért szerintem vidd el egy másik orvoshoz is.... Ilyen kicsi korban nem hiszem, hogy túl jót tesz egy ilyen műtét és kórházas trauma, főleg ha van más megoldás is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. Április 3. 15:1613.
    Biztosan igazatok van, érdemes néha kivenni az orrmandulát, irtam, én nem engedtem. Akkor 4 éves volt, most 11 és megvan minden mandulája. A fülsapka, Heim Pál-ban kevert orrcsepp jót tett. + a boriték, a műtét árával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  15. 2006. Április 3. 15:1412.
    Nekem ugy 4 évesen vették ki az orrmanduláimat, mert minden megfázással hangszalaggyulladásom volt. Azota sem jött elő a probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  16. Torolt_felhasznalo_775956
    Torolt_felhasznalo_775956
    2006. Április 3. 15:1211.

    Húúú ne ijesztgessetek?! 

    Nekem ráadásul ikrek, így a kettő gyerek egyszerre lenne kórházban és műtve...   

    Nagy a felelősség, hiszen egy életre elszúrhatunk vmit, vagy segíthetünk ha valóban az lenne a gondok okozója...

    Természetesen megyünk a körzetihez is a héten (mivel altatásos műtét "lenne", vér és egyébb vizsgálatokat kérnek előtte) és bízom benne, hogy mivel ő is fül-orr-gégész megerősít v. állást foglal a másik oldalon, de mindenképp 2 egybehangzó véleményre viszem csak kórházba őket.

    megrémiszt, hogy 1 pillantás a papírra és abból ezt így ki lehet jelenteni???

    Mi is vártunk fél 10-től hnegyed 1-ig (a gyerekek már alig bírtak magukkal ), igaz a hallásvizsgálatra a legkevesebbet... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  17. Torolt_felhasznalo_779280
    Torolt_felhasznalo_779280
    2006. Április 3. 15:1110.
    En is mutet ellenes vagyok, csak egy dolog gaz, ha a hallasa tenyleg romlik a gyereknek. A legjobb tenyleg tobb orvost felkeresned, sosem lehet tudni...

    Engem is bosszant, h mindent a mandulara fognak, mikor csak nem veletlenul nott az oda! Nemelyik orvos ugy all hozza, mintha amandulalk csak azert lennenek, h direkt jol megbetegitsek azt a gyereket
    előzmény:
    Tibandi (7)
    2006-04-03  15:07
  18. 2006. Április 3. 15:119.
    Szia!

    A barátnőm fiának vették ki az orrmanduláját úgy 5 éves lehetett. Előtte sokat begyulladt a füle, fel is kelett szúrni. A műtét után sokat javult a helyzet, és az ebből adódó panaszok is megszűntek.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenképpen műteni kell. Én is azt javaslom kérdezzetek meg másik orvost, esetleg a gyerekorvosotokat ő mit javasol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  19. Torolt_felhasznalo_724261
    Torolt_felhasznalo_724261
    2006. Április 3. 15:098.

    Szia!

    Az én fiamnak 5 évesen vették ki mind a két manduláját, tavaly tavassza, pont abban az időszakban, amikor annyi gyerkőc... 

    De muszáj volt, mert olyan mandulagyulladása volt, hogy fuldoklott éjszaka, annyira bedagadtak a mandulái, amik az átlagnál amúgyis nagyobbak voltak. Szóval iszonyatosan aggódva, de bevonultunk a kórházba. Mindent tudott, hogy fájni fog, hogy elaltatják, hogy infúzió lesz stb, és mindez azért történik, hogy utána jobb legyen.

    Nem volt leányálom. Ja: a hallásvizsgálatot a kórházi tartózkodásunk alatt végezték el (8 napot voltunk), és így várnunk sem kellett időpontra, csak a vizsgálat helyére elsétálni. Mert oda is beutaltak minket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  20. 2006. Április 3. 15:077.
    A nagylányom, fejfájós panasszal ment a háziorvoshoz, aki kivizsgálás cimszó alatt elküldte a fül-orr-gégre is. A dokinál életében először járt, nem is volt beteg, kapásból azt ajánlotta neki, szedesse ki a manduláit. Na ezen gondolkodj el. És szerintem vidd el másik orvoshoz is. Ma nagy divatja van  a mandulák kiszedésének ha kell, ha nem. Az én fiacskám is 4 éves, ovis, sokszor beteg, de nem engedem a műtétet.Majd túl leszünk rajta. Van egy kis társa, akinek kiszedték az orrmanduláit januárba, azóta se jár oviba, mert ujra beteg lett. Volt értelme?Az orvosi kifogás az, hogy a garatmandulákat is kikéne venni. Na persze,lassan nem marad benne semmi ,,kivehető" dolog akkor mire fogják majd a sorozatos betegségeit az orvosok? A sógornőm lányának kétszer vették ki az orrmanduláit, és állandóan visszanő neki.Ugyanúgy allergiás maradt, alig éli túl a rohamokat stb... Bocs ha hosszú, de ezen mindig kiakadok. Meg különben is, a férjeddel dönthetitek csak el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  21. 2006. Április 3. 15:076.
    Mi többször voltunk orvosnál kezdődő középfül gyuszival, míg egyszer azt mondta a doki, hogy ki kell vetetni a gyerek orrmanduláját .... akkor abból a kezdőd középfül gyusziból kigyógyult, s rá néhány hónappal elvittem egy másik fül-orr-gégészhez, és az értetlenül állt, hogy ennek a gyereknek minek akarják kivenni az orrmanduláját .... úgyhogy azóta is van, ennek már néhány éve és nincs vele semmi gond, csak annyi, ha megfázik, nagyon odafigyelek arra, hogy rendszeresen fújja az orrát, normálisan, ne csak akkor, ha már folyik ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  22. Torolt_felhasznalo_269979
    Torolt_felhasznalo_269979
    2006. Április 3. 15:065.

    Szia! Nekünk az állandósult hörghurutja miatt vették ki kisfiam orrmanduláját 4 évesen. Nagyon jól viselte, a műtét után 2 órával, már a  folyosón rohangált!

    Én bezzeg sokkal rosszabbul viseltem az egészet!

    Műtét után sokáig játszottak(tunk) orvososat, műtötték a macit, kutyát stb.,a játék sokat segített a feldolgozásban.

    Ma már 10 éves és nem is emlékszik semmire. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  23. 2006. Április 3. 15:024.
    Egyik Baratnom kislanyanak kivettek a mandulait tavaly.De ugy tudom,ha veszik az orrbol,automatikusan a garatbol is.Kislany 4 eves volt.(Egyidoben az egy evvel idosebb unokatestverevel)Egyikuknel sem lett javulas.Sokat betegeskedtek a telen,ugyanugy horkolnak,szusziznak...Nem mutatjatok meg mas orvosnak is esetleg?Mert lehet,hogy tenyleg szukseges...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  24. 2006. Április 3. 15:023.
    Gyermekem 6 hét alatt 4 fajta antibiotikumot kapott, majd skarlátos lett, és kevésbé hallott, mint annak előtte. Amikor fül-orr-gégészhez vittem, megsem nézte a gyereket, azt mondta, lehet, hogy ki kell venni az orrmanduláját. Kapott boritékot, és akkor azt mondta, hogy melegitsük a fülét, csöppentsünk az orrába. Egy hét mulva visszavittük, még mindig nem volt tökéletes, ujra boriték, irt fel olyan orrcsöppet, amit csak a Heim Pálban lehet kiváltani. A hallásvizsgálatról: Négy évesen reggel 8-tól ott ültünk, 12 órakor bekerültünk, és az értelmes, okos gyerekemre azt mondták, hogy nem kommunikál. Négy órai várakozás után. Legközelebb máshoz mentünk, időre, ott már kommunikált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47
  25. Torolt_felhasznalo_840043
    Torolt_felhasznalo_840043
    2006. Április 3. 14:592.

    Szia !!!!!

    Orvosilag nem szeretnék ehhez szólni, de mindenképpen fogadd meg, hogy a legközelebbi könyvtárból vegyétek ki a Képzeld kórházban voltam című könyvet. Nagyon jó a gyerekeknek, ha előre tudják, hogy mi történik velük. Sokkal közreműködőbbek, mert nem félnek, hiszen nem veszi őket körül annyi  kérdőjel ! 

    Én ilyen nagy kérdéseknél mindig beszélek két olyan orvossal akinek a véleményére adok és nagyon fontos, hogy egybehang-zó véleménynél történjenek úgy a dolgok, ahogy kell !

    Okos döntést kívánok, hiszen a felelősség miénk szükőké !!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775956 (1)
    2006-04-03  14:47

Címlap

top