Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krémmárka-voks: )

Torolt_felhasznalo_501513
Torolt_felhasznalo_501513
Létrehozva: 2006. Április 3. 14:20

Bár már több különböző krém-topicban feltettem ezt az összehasonlító kérdést, de inkább szentelek neki egy külön topicot.

Most, hogy bejött a Biotherm is, végképp nem tudom, melyik márka mellett döntsek, feltételezve, hogy mind viszonylag bejött a bőrömnek.

Clinique, Biotherm, Estee Lauder, Clarins..

Úgy értem, minőségben, hosszútávú hatékonyságban (megelőzés...) melyik viszi a pálmát szerintetek?

  1. 2010. május 21. 09:3327401.
    Valaki tudna nekem segíteni? A szemhéjam vörös és viszket és hámlik is egy nagyon picit, nem tudom mi baja lehet én ekcémára gyanakszom mert máshol is van ekcémám. Nem tudom mit csinálhatnék vele, mert a szememre azért nem merek semmit kenni, az ilyen szteroidos vagy nem tudom milyen krémet ami még fehérít is nem merem rákenni, ez a krém a testemen a többi ekcémára van. Egyébként nem festem a szemem tehát attól se lehet. Mit tehetnék vele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 11. 00:1127400.
    Használtam, nem venném meg újra... mint sok más termékre, a Génifique-re is igaz, hogy igazán csak olyan bőrön látványos a hatás, ami addig nem látott rendes ápolást.
    előzmény:
    Gina92 (27399)
    2010-04-24  00:45
  3. 2010. Április 24. 00:4527399.
    Szituka az áprilisi Glamourban benne van a Lancome Génifique fiatalságmegörző szérum, az ára 20500 Ft. Egyéb infó nincs róla.
    idézet:
    microkits (25936)
    2009-03-14 08:34:33
    GÉNIFIQUE Youth Activating Cream Serum: Az elvárások... http://dld.bz/bhj2
    előzmény:
    microkits (25914)
    2009-03-14  08:34
  4. 2010. Április 24. 00:3727398.

    GÉNIFIQUE Youth Activating Cream Serum: Az elvárások...http://dld.bz/bhj2

     

     

    előzmény:
    microkits (25914)
    2009-03-14  08:34
  5. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. március 31. 20:1427397.

    Milyen hidratálót tudnánok ajánlani zsíros bőrre, akinek ilyen a bőre mi vált be legjobban? Ja és nem drága termékekre gondoltam, inkább olyanra, ami DM-ben, Rossmanban kapható.

    Köszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (1)
    2006-04-03  14:20
  6. 2010. március 31. 12:3627396.

    Sziasztok!

     

    Erara, a Rosacea Care termékcsaládról mi a véleményed? Honlapja: www.rosacea-info.hu

    Kezdeti stádiumra (kicsi hajszálértágulatok és orr néha kipirul, más gond nincs) és rosszabbodás megelőzésére kellene, 38 éves vagyok. Szeretném azt is tudni, hogy szabad-e ezeket Estée Lauder krémekkel/alapozóval kiegészítve használni, ha igen, akkor hogyan? Eddig EL-t használtam, szereti a bőröm, ha nem muszáj, nem cserélném le az összeset. Gyorsan vettem egy La Roche-Posay Rosaliac XL krémet, de most nézem, hogy 15-ös fényvédelem van benne, a másik honlapon meg azt írják, minimum 30-as kellene. A Rosacea Care napvédője viszont mechanikai, cinkoxidos, nem tudom, hogy ez nem árt-e a bőrnek? Sajna én hiába olvasom el az INCI listát, mivel nem értek a kémiához, nem tudom az összetevőkből megállapítani, hogy mi jó és mi nem.:(

    Köszönöm, ha válaszolsz, szép napot!

     

    előzmény:
    Erara (27391)
    2010-03-06  10:54
  7. 2010. március 31. 00:2227395.

    Szia!

    Én a helyedben bemennék egy EL-márkaboltba és kérnék időpontot bőrdignosztikára. Ingyenesen elvégzik - akkor is, ha abban a pillanatban még nem veszel semmit - és a bőröd állapota alapján fognak neked termékeket javasolni. Én is most csináltattam meg:)

    Nekem kombinált-vízhiányos bőröm van, régebben a Hydra Complet krémet+a kék tonikot használtam és nagyon szerette a bőröm. Arra kell figyelni, hogy a választott krémből (mondjuk pl. Time Zone, ha már szeretnél kicsit ránctalanítani is) a saját bőrtípusodnak megfelelőt válaszd.

     

    Különben pont most ápr.1-től lesz az új neszis akciójuk, ha vásárolni akarsz, érdemes kihasználni. Itt a fórumon van egy "estee lauder" topik is, már elég kihalt, de régebbről sok infó van benne a termékekről, én is belenézegettem, nagyon hasznos volt. 

     

     

    előzmény:
    xmona (27393)
    2010-03-15  21:45
  8. 2010. március 17. 10:5527394.

    Sziasztok!

     

    Bár látom, régi a legutóbbi hozzászólás, de hátha tudtok segíteni.

    A Westend patikában én is jártam, és egy szőkésbarna hölgy segített nekem is. A hozzászólásokat olvasva simán lehet Csilla. :) Kiderült, hogy az addig problémásnak, inkább zsírosnak hitt bőröm hiperérzékeny. Így BIODERMA Sensibio termékeket ajánlott a hölgy (DS és Forte), illetve Lubex arclemosót. És működik! Végre valami! Azt mondta, egyelőre ezek legyenek, aztán meglátjuk. Mentem volna hozzá a múlt héten, de nem láttam bent. Kérdeztem, hogy mikor lesz és azt monták, hogy már nem dolgozik ott! Tudja valaki, hogy jelenleg hol érhető el? Esetleg priviben a telszáma? Már annyi ide szenvedek a bőrömmel, és ő az egyetlen ember, aki épkézláb, valóban használható termékeket ajánlott, így inkább vele konzultálnék a továbbiakat illetően. Valaki segítsen, lécci...

     

    Köszi

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. március 15. 21:4527393.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert én is szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltaktól! Nagyon sok hasznos dolgot olvastam már Tőletek, de nincs időm végig elolvasni az összes hozzászólást. 

     

    35 éves 2 gyerekes anyuka vagyok, száraz, vízhiányos bőrrel. A szemem alatt és szám környékén ráncocskákkal.  Vichy krémet használtam évekig, aztán tavaly november tájékán egy Müller-be betévedve egy hölgy meggyőzött a Shiseido Bio-Performance jótékony hatásáról és én (sajnos) elfogadva a véleményét, csodában reménykedve  ott hagytam jó néhány tízezret . Sajnos az eltelt néhány hónap nem hozta meg a várt eredményt. Nem éreztem hidratáltnak tőle a bőrömet, inkább zsíros, ragacsosnak. Közben elkezdtem a krém alá használni a Balea Aqua szérumot, ami szerintem nagyon jó és így kiegészítve már nagyjából elégedett lennék a bőrömmel, de mostanra kezd elfogyni a Shiseido és már nem szeretném újra ezt venni. 

    Próbáltam Estee L. krémmintákat (Time Zone, ResilienceLift Extreme)  amik elsőre szimpatikusak voltam, de nem tudom, hogy megéri-e ezek után ilyen drága krémet venni. Mi a véleményetek? Milyen krémet lenne érdemes kipróbálnom, használnom? Hol érdemes vásárolni? A netről vásárolt termékek eredetik? 

    Köszönöm a válaszokat előre is! Szép estét!

    Móni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 8. 19:0427392.

    Először is köszönöm a válaszokat!

     

    Azóta elmúlt a pirosság, így most olyan a bőröm,mint rég (vagyis vízhiányos , de legalább nem rücskös, piros már.) 

     

    Nem hiszem, hogy ekcéma volt, vagy legalábbis nekem még soha nem volt ekcémám.

     

    Mivel babát várok, így lehet, hogy hormonális változás volt a háttérben.

     

    Nekem a gél állagúak jobban tetszenek, mert annak mintha tovább tartana a hatása és frissítőként funkcionál szerintem. A krém meg inkább zsírosabb érzést okoz nálam. (Lehet, hogy azért, mert nekem inkább vízhiányos, mint száraz a bőröm.)

     

    Egyébként a Clinique-ben vettem egy krémet allergizált bőrre (nem tudom a nevét), most azzal kenem 2 hétig. Egész jó, vagy ettől múlt el vagy egyébként sem lenne már, nem tudom. (Mindenesetre most nem kenem semmi mással a szemem környékét, így a Bioderma szemránckrémével sem, mert az is csípné még talán, meg kicsit gyanakszom, hogy esetleg attól jött elő.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411563 (27390)
    2010-03-05  15:06
  11. 2010. március 6. 10:5427391.

    "Ja és még valami: arckrémet sose rakj a szemedre, csak és kizárólag szemkrémet "

     

    Tény, hogy a szemkörnyék több ápolást igényel, de érzékeny bőrre való arcápoló krémtől a szemkörnyéknek sem lesz semmi baja.

    Legalábbis az én tapasztalatom ez, az én szemkörnyékem is érzékeny....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411563 (27390)
    2010-03-05  15:06
  12. Torolt_felhasznalo_411563
    Torolt_felhasznalo_411563
    2010. március 5. 15:0627390.

    nem lehet, hogy ekcémád van?

    Nekem is ugyanolyan a bőröm, mint ahogy leírtad, nekem is szokott viszketni a szemem, bár én azt figyeltem meg, hogy inkább télen jön elő ez a dörzsölősdi.

    Nekem szerintem az ekcéma jön ki a szememen is, mert tök úgy néz ki, mint a testem többi pontján.

    Ha szemkrémet akarsz használni, szerintem a gél állagúakat felejtsd el. Nekem legalábbis nem szívódnak be rendesen, meg alapból száraz bőrre jobb a krém. 

    Én nemrég próbáltam a Lancome Primordiale szemkrémét, egy 5 ml-s mintám van belőle, az abszolúte maga a tökély, csak én még nem akarom azt használni mert az inkább 30 évtől ajánlott. De te mint írtad 29 vagy, szóval szerintem simán próbáld ki.

    Vagy olcsóbb árban, de szintén nagyon jó márka -> Lancaster Aquamilk eye crea /Douglasben 15 ml 4800 ft/

     

    Remélem tudtam segíteni :)

     

    Ja és még valami: arckrémet sose rakj a szemedre, csak és kizárólag szemkrémet

    előzmény:
    timanna (27388)
    2010-02-21  19:26
  13. Torolt_felhasznalo_494265
    Torolt_felhasznalo_494265
    2010. március 5. 07:4927389.

    szép napot..

     

     

    Lancome nekem a legjobb.. (45 fölött)

     

    a Clinique nem jött be...

    Eucerin szemránckrém puffadt szemre nagyon jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. február 21. 19:2627388.

    Sziasztok!

     

    Segítsetek kérlek! Nagyon száraz, vízhiányos a bőröm, főleg a szemem környékén. Tudom, hogy csak ártok vele, néha mégis muszáj megvakarnom, dörzsölgetnem, mert annyira viszket. (Ezt csak azért írom, hogy érzékeltessem, mennyire húzódik, viszket ott a bőr.)

     

    Biodermát használok jelenleg, előtte volt Vichy-m is, de igazából egyik sem tökéletes. Valamennyire mindegyiket ragacsosnak érzem, még a zselés,géles krémeket is. Nincs valakinek valami jó megoldása? Nagyon örülnék neki, mert zavar a látvány és az érzés is. (29 éves leszek, amúgy elég kölyök arcom van, ha ez a problémám nem lenne, akkor elégedett is lennék a kinézetemmel. Már mint a koromhoz képest nincs homlokráncom, más mimikai ráncom, mint a legtöbb barátnőmnek, ismerősömnek, viszont a szemkörnyéki rész talán nekem a legcsúnyább. Tudom, hogy ez nagyrészt a dörzsölésnek köszönhető meg annak, hogy nem háton, hanem az oldalamon alszom és sokszor hunyorgok is. Utóbbin próbálok változtatni napszemüveggel, meg a dörzsölésről is igyekszem leszokni, csak olyan nehéz megállni.)

     

    Esetleg ha mondanátok valami jó pakolást, amit itthon esténként feltehetnék, annak is örülnék. 

     

    Köszönöm szépen! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. február 18. 15:2527387.

    Sziasztok!

    8 éves lányomnak szeretnék tanácsot kérni. Szeptemberben kezdte az iskolát, amúgy elég jól fejlett, magas kislány. Azóta jár minden nap egy nagyvárosba, ahol gondolom, nagyobb a kosz a levegőben. Lényeg, hogy újabban az orrocskáján és az álla alatt kis mitesszerek kezdenek kijönni és néha be is gyulladnak.

    Mit lehet csinálni vele? A tinédzsereknek ajánlott termékeket 1) korainak gondolnám 2) nem is igazán hiszek az agyonreklámozott termékekben.

    Vigyem kozmetikushoz már most? Arckrémet mit használjak? (amúgy elég érzékeny bőre van, szeplős, hófehér, száradásra is hajlamos) Hogy tisztítsuk?

    Sürgős tanácsot kér

    fruskacsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. február 9. 09:1227386.

    Sziasztok Csajok!

     

    Próbálta már valaki a Neostrata krémeket? Kozmetológus bőrgyógyász ajánlotta a Neostrata Bionic Skin Lightening krémet. Állítólag a pigmentfoltokat nagyon szépen halványítja. Van valami tapasztalatok róla? Én most Avene Diacnealt kenek, az is már nagyon sokat javított a bőrömön (amúgy nagyon zsíros is a bőröm).

    Kéne valami jó szemránckrém is nekem, mert mindig nagyon karikás a szemem, amúgy 30 múltam. Van ebben a Neostrata Bionic-ban szemránckrém is, mondjuk az elég húzos (10 000Ft), de ha nagyon szuper lenne beruháznék.

    Próbálta már valaki? Mi a véleményetek róla?

    Köszi előre is a választ!

     

    Amon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. január 31. 13:3827385.

    Sziasztok!

     

    Kozmetikust keresek Budapesten, segítsetek, légyszi! Fakó, szeboreára hajlamos, mitesszeres, homlokomon pedig ráncosodó bőröm van.. pedig még csak 22 vagyok.. pattanásaim ritkán vannak, de helyette foltjaim, heges foltok vannak. Mivel hajlamos vagyok a pigmentálódva sebgyógyulásra. És bizonyos megvilágításnál olyan, mintha ragyás lennék.. egyenetlen a bőröm. Homlokom az egyetlen, amivel nincs gond.Orrom, orrom mellett mitesszeres, állam is.. az arcom 2 oldala pedig néha fura görcsös izéket produkál, amik megjelennek, elmúlnak.

    Tud valaki megfelelő kozmetikust ajánlani, vagy krémet vagy bármit? Kozmetikus jobb lenne..főleg olyan, aki prémium cuccokkal dolgozik, bár ahogy olvasgattam, ezzel nem lesz gond, legtöbbetek ilyen krémekről beszél :) Előre is nagyon köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. január 24. 17:4827384.

    Tebamol pattanás szárító: a leírásban azt írja, hogy pattanásokra kell kenni, gondolom akkor ez miteszerekre nem jó? Ilyen kis ecsetelőnek láttam.

     

    Dr. Pál féle szagtalan fokhagyma zselé: ezt megint igazából pattanásokra ajánlják, de lehet pakolásként is használni, vajon ez jó lehet miteszerekre is?

     

    Kövirózsa krém: pattanások nyomait, májfoltot halványít.

     

    Próbálta valaki valamelyiket. Ha igen, mi a tapasztalata? Köszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (1)
    2006-04-03  14:20
  19. 2010. január 22. 17:2827383.
    Kezdem összeírni a jelentkezőket a következő B5-re.
    Terveim szerint rendelni jövő héten pénteken fogok, aki szeretne kérni, az jelezze emailben v. priviben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. január 15. 15:5527382.

    Retinaldehid használata mellett szerintem a fényvédelmet 50+ alá ne add, még télen sem.

    Mindennapos használat mellett fizikai képtelenség felkenni akkora mennyiséget a fényvédőkből, hogy a dobozon írt védelmet nyújtsa. Főleg fizikaiból, mert akkor egy fehér rétegnek kellene lennie állandóan az arcodon.

     

    Ha pattanásokkal kűzdesz, akkor a Avene Diacneállal próbálkozz az eluage helyett. (ebben van glikolsav is) Nagyobb patikákban biztosan van belőle minta is. Ne vedd meg rögtön a teljes kiszerelést belőle, mert nem biztos, hogy bírni fogja a bőröd!

    Bár az A-vitamin származékok "királya" a tretinoin (ehhez hasonló hatással bír a tazarotene is), ami a retinaldehidnél és retinolnál hatásosabb :)

     

     

    Ha anyagilag jobban el vagy engedve, akkor "meglévő ráncok ellen/korrigálására" az SC ILD-jét és a Retinol 0.5 vagy 1.0 krémjét ajánlom, bár ez utóbbi kettőt még nem próbáltam.

     

    De még mielőtt "drasztikus" szerekhez nyúlnál hidratálj belülről és kívülről is egyaránt és fokozottan ügyelj a fényvédelemre!

    Ez a már meglévő pigmentfoltjaid szempontjából is fontos lenne. Sajnos azok már elmúlni teljesen nem fognak soha, de halványodhatnak.....

     

    Ez itt nem a reklám helye, de a Bioderma fényvédői mellett bármelyik "bio"  elbújhat. A Biodermának is létezik csak fizikai fényvédője!

    A lányok mostanság az LRP Anthelios extreme fluidját dícsérték még. (nem fénylik, és igaz hogy szilikonos és van benne alkohol is, de legalább illatanyag- és parabénmentes)

     

    előzmény:
    Kettler (27377)
    2010-01-06  04:41
  21. 2010. január 15. 14:3227381.
    Ami meg szinten szuper szerintem es erdemes kiprobalni az a Chaneltöl a Rectifiance intensive.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 15. 14:2927380.

    Sziasztok!

     

    A Douglasnak  szerintem nagyon szuper a Beauty System kremje,en azt hasznalom.szuper koncentratum,isteni illata van es nagyon jot tesz a börnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 14. 21:5427379.
    Az van a körömvirágkrémben is:)
    előzmény:
    *pandora* (27376)
    2010-01-04  18:00
  24. 2010. január 14. 21:5127378.
    aham, értem, köszi serpentine!!
    előzmény:
    serpentine (27367)
    2010-01-02  09:22
  25. 2010. január 6. 04:4127377.

    Sziasztok!

     

    Ezer eve ( 3eve??) nem irtam, de most kene egy kis segitseg!

     

    Temanal vagyunk, most tervezek elkezdeni egy retinolos kurat. Az elsot.

    29 eves vagyok, picit kombinalt, vizhianyos borrel, gyakran sok miteszerrel, pattanassal tejfeherje es mas etel allergiak miatt. Emiatt egy csomo pici hegg van, meg a visszatero pattanasok megviselik a borom texturajat, es nem is olyan feszes, tomor, mint par eve. Akad nehany mimikai ranc is, most akarnak bevesodni a homlokomon es a szemem alatt, nem szarkalab, hanem ejszakazos taska felezo rancok. (grr most sem alszom, hanem itt) Szoval alig alszom es nyaron sikerult csokira barnulnom, ez jol hazavagta a boromet pigmentfolt szempontbol is. Par eve csak bio termekeket hasznalok, azt hiszem retinolosbol nincs ilyen, kicsit bajban vagyok. Segitsetek talan az Avene/ Skin C./Paulas cuccok kozul kene valamelyik, de melyik lenne jo nekem? Es fenyvedelem! Csak asvanyi szuros titandioxidos bijo "22-es" + everydaymineral makeup belefer hozza igy telen? Eluage nem tul zsiros? Van valakinek atfogo tapasztalata az Avene retinaldehides kremeivel?

     

    Koszi,

     

    Kisluca- Kettler

     

    előzmény:
    *pandora* (27376)
    2010-01-04  18:00
  26. 2010. január 4. 18:0027376.
    Mirat, én már csak annyit mondok, hogy az egyetlen, bizonyítottan hatásos öregedés elleni szer, az A vitamin sav akár 15 éves kortól is használható...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2010. január 3. 09:3627375.

    Szia Mirat!

    Ugye te Olaszországan élsz? Én most NewPeptine-t használok, van egy Eye Cremem és egy Anti-Wrinklem belőle. Nincs sok infom róla, úgy tudom olasz. Nálatok miket mondanakr róla? A netes oldalukat már megnéztem.

    előzmény:
    mirat (27374)
    2010-01-02  20:07
  28. 2010. január 2. 20:0727374.

    Szerintem egy kremrol csak a hasznos es karos anyagok ismereteben lehet eldonteni, hogy megeri-e megvenni. En, a Benefiance anyaglistajat, a kezemben levo termekrol irtam. Ha egy kremnel rogton a masodik helyen oldoszer, butylen glycol all (Max. 0,5 % a helyes arany, ami itt biztosan tobb. Ebben a koncentracioban eleg eros, az elhalt hamsejteket osszetarto cementjet oldja, ezzel konnyebbe teve az alapanyagok szabad behatolasat) es csak a sokadik helyen kezdenek elojonni a hasznos anyagok, akkor valoszinuleg nem er annyit, mint amennyibe kerul. Zold algat, jaluronsavat es glicerint (fontos, hogy 5%-nal kevesebb legyen a kremben) olcsobban is lehet venni.

     

    A Masteko altal is kedvelt Lola, csak ennyit irt a Benefiance szemkremjerol:

    "Ma č proprio un orrore sta cosa... non ne vale assolutamente la pena di comprarla, e nemmeno di usarla, direi." Horror ez a krem…egyaltalan nem eri meg megvasarolni es hasznalni sem, velemenyem szerint.

    Egyebkent en nem szoktam angol nyelvu oldalakra hagyatkozni - hianyos nyelvtudasom miatt. Ha segitsegre van szuksegem vagy Lolat, vagy mas olasz professzor oldalat bongeszem.

    A Shiseido kremek tele vannak polimerekkel, akrilatokkal, parafinnal, petrolatumokkal, ezek feltoltik a rancokat es "felfujjak" a bort, mert a viz a petrolatummal nem tud kijutni...ha nem hasznalod tobb napig, ugyanott vagy, mint a krem elott. - Lola

    A Benefiance nem ugynevezett s.o.s. krem, hanem a ranctalanitok csoportjaba tartozik.  Semmi ertelme a heti egyszeri hasznalatnak. Tovabbra is az a velemenyem, hogy egy 23 eves bornek boven eleg egy egyszeru hidratalo! 

    A parfumeriakban kaphato luxuskremek, parfumok megvasarlasaval egy almot teljesitesz. A szepseg es tokeletesseg almat. Miert van, hogy a parfumeriak altalaban nagyok, tele tukorrel, csillogassal, fennyel? Mind-mind elkapraztat. Azzal, hogy megveszel egy kremet, aminek jo az illata, millioszor lattad a televizioban/sajtoban, jol kenheto, raffinaltan kivanatos a csomagolasa es jocskan tobbe kerul, mint amennyit esetleg er, kielegited a luxus iranti vagyad. Lehet, hogy a La Prairie, Shiseido, Sisley, Armani alapanyagai nem jobbak, mint egy szupermarketes kreme, megis megveszed, mert ugy gondolod, hogy a "szupertechnologia" neked is jar.     

    A presztizs kozmetikumokat eloallito cegek kliensei soha nem fognak INCI listat olvasni, mert ok ugy gondoljak, hogy az arban benne van a hatekonysag is.

     

     

    Mas. Shiseido White Lucencyt, en biztos nem vennek. Hidratalonak gyenge, a borfoltokat nem fogja eltuntetni, a kis faktorszamot (spf 15) pedig olcsobb kremben is talalsz.

     

    Mas. Kozmetikai szaktanacsadok. Sokszor onhibajukon kivul is tamadjak oket. A legtobbjuknek egyszeru kozepiskolai vegzettsege van, nem kemikusok es nem biologusok. Honnan a manobol tudnanak kemiai anyaglistat olvasni? Nekem ugyan van kemiai technikusi vegzettsegem is, de a betero vasarlok 80(!)%-at total nem erdekli, hogy mi is van a kremben. A fejtagitasok sem arrol szolnak. Ezeken altalaban bemutatjak az uj termekeket, elmagyarazzak hogyan hatnak a borre, a vegen pedig eladastechnikat tanitanak. Semmi kemia, semmi elemzes...lehet sokszor jobb is. Termeszetesen lehet otthon is keszulni, de amikor letrappolsz 6 napot, kovetve a ceg iranyelveit, ne adj Isten, otthon meg csaladod is van, a vegen nincs sok energiad meg kemiat is tanulni. Egy-egy parfumeriaban legalabb 400 fele termek van, jo, ha a fobb informaciokat tudod rola. Ha egy orvos a kezikonyvebol nezi ki az alapanyagokat es az alkalmazast, senki nem veti a szemere, ezzel ellentetben, sokszor tul sokat varnak el egy egyszeru eladotol, akinek se szakkonyve, se pedig internetkapcsolata nincs az uzletben, hogy hirtelen utana tudjon nezni. Ez nem siras, nem magyarazkodas, ez teny.

     

    En - a tobbi, regi topic alapitot kovetve - atadom a terepet a hozzaertoknek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2010. január 2. 17:5427373.
    Serpentine,lesz a Biodermának nagyon jó fehérítője,most januárban jelenik meg. Nyilván csodát az sem fog tenni,ezalatt azt értem,hogy nem tünteti el a barna foltokat teljesen. De nagyon hamar halványítja,és ha fényvédőzöl is,remélhetőleg nem jön ki olyan nagyon tavasszal. Biztosan lesz minta is belőle!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2010. január 2. 17:1927372.

    serpentine, teljesen igazad van, a krémek csak felületi kezelést biztosítanak, de ha 3 napig nem használunk semmilyen krémet akkor ugye megjelennek a jelek, hogy valami hiányzik. Azonban ha rosszul táplálkozol, stresszes életet élsz, nem alszol rendesen akkor bármivel kenegetheted az arcod...tehát a bőr mindenkori állapotáért nem csupán az a krém felelős, amit éppen használsz, hanem a mindenkori életmódod is. Ettől sokkal nehezebb tanácsot adnia bárkinek is! 

     

    Erara szakértelme abszolút kétségtelen, azonban abban nem értettünk egyet, hogy egy 23 éves olyan krémet használjon napi rutinként, amit  45-50 éves nőknek ajánlanak! 

    előzmény:
    serpentine (27368)
    2010-01-02  09:37
  31. 2010. január 2. 11:2727371.

    Nem bánom én :-))))))))

    Nem sok olyan krémmárka létezik amit én már ki nem próbáltam volna. Tapasztalatból mondom, hogy a Bioderma abszolut a leg-leg-leg ár/értékarányosabb krémek közé tartozik.

    Én is azt vallom, hogy a bőrápolás alapja, a gondos tisztítás, radírozás, hámlasztás, fényvédőzés. Majd, hogy ezen folyamatok között az ember mit ken az arcára már másodlagos, amit a bőre igényel és a pénztárcája meggenged. De ezek a krémek csak egy gondosan tisztított, radírozott bőrbe tudnak jól beszívódni.

    Amit én még használok mindezekhez, az egy ionos/ultrahangos kézi gép, melyek segítenek a hatóanyagokat mélyebre bevinni.

    előzmény:
    Cirbi (27370)
    2010-01-02  10:01
  32. 2010. január 2. 10:0127370.

    Ja,Serpentine,még annyit,hogy sose bánd,ha "csak" Biodermára tellik,nagyon szépen hidratálja a bőrt egyik-másik terméke. Ha megfelelő arclemosót használsz és persze fényvédőt,szuper bőröd lehet. Sose add fel,mindig van megoldás! Sokat tud segíteni a ráncokon a hidratálás,ez az alapja a bőrápolásnak!

     

    No,meg van azért egy-két kegyszer-vegyszer,Erara is egy igazi Lukrécia Bordzsa,kérdezd bátran!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2010. január 2. 09:5427369.

    Sziasztok!

     

    Serpentine írásán jót derültem,sokmindenben abszolút igaza van. Ha hozzávesszük azt a nem elhanyagolható tényt,hogy mindee bőr másképpen reagál az általunk nagyon jónak minősített termékre,már meg is van,hol mit rontunk el. Sokszor nem a kitartással van a baj. A reklámok nagyon beviszik az erdőbe szerencsétlen krémmániás fejünket.és csak költünk és költünk..súlyos ezreket.

     

    Erara igazi krém bajnok,én maximálisan hallgatnék rá. Amit ő ír,minden szempontból valós ismereteken nyugszik. Nem úgy mint sokan,akik mint "tanácsadó",vagy egyéb más területen dolgozó /akinek nem inge,stb.../ félinformációkból élnek. Nekem mindig az jut eszembe,hogy anno,amikor beindultak a mindenféle tanácsadói munkák,mint az aloe. jött a szakács,és elmondta,milyen betegség miatt költsek 40e forintot az álltala kiajánlott termékekre. Röhögnöm kellett. Más emberek egyetemet,szakiskolát végeznek,hogy valós ismeretekkel segítsenek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2010. január 2. 09:3727368.

    Miért szokna hozzá?

    A krémek nem hatolnak mélyre a bőrbe, csak éppen hogy a felszínén tesznek valamit, vagy nem tesznek :-)))) Azt meg ugye időnként lehámlasztjuk :-))))

    Még mindig az a véleményem, hogy  amelyik krémet besétálva egy üzletbe simán leveszel a polcról és megveheted azok egyik sem csinálnak senki bőrével semmilyen kárt. Az lehet, hogy hasznot se, ha pl. a 60 éves nagyi a Lancom Primordiale-hoz nyúl.

    Én már kentem magamra a LaPrairie aranyszemcsését, a Lancome Absolu-ját, Shiseido Futurját és nem sértődik meg a bőröm, hogy időnként csak Biodermára telik :-))))) Nem gyorsítja fel a ráncosodási ütemét ha nem kap LaPrairie-t :-)))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (27364)
    2009-12-31  07:33
  35. 2010. január 2. 09:2227367.
    Nekem nem vált be a White Lucency, bár lehet nem használtam az ajánlott 6 hónapig, kb. 3 hónapnál elfogyott a türelmem és a krémem meg a szérumom  is belőle :-))))) mivel csodákat nem láttam így nem vettem újbbat.
    előzmény:
    kitti. (27361)
    2009-12-30  23:53
  36. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2009. december 31. 14:5127366.
    Akkor lehet, hogy félreértettelek Erara, mert én ritka kérdéséből indultam ki!
    előzmény:
    Erara (27365)
    2009-12-31  12:29
  37. 2009. december 31. 12:2927365.

    Nem arrol volt szo eddig sem, hogy a napi rutin reszekent, hanem onnan indult el az egesz tema, hogy mertem ajanlani szem koruli szarazsagrancok ellen, ha nem eleg a hidratalas a Shiseido Benefiance szemkremjet. Lasd 27366-os hozzaszolasom!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797646 (27364)
    2009-12-31  07:33
  38. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2009. december 31. 07:3327364.

    Erara,annak semmi értelme, hogy valaki a napi rutin részeként hozzászoktassa a bőrét olyan anyagokhoz, amelyek talán még nem is kellenek... Biztos, hogy feszesíteni kell a még feszes 25 éves bőrt??? Nem lehet, hogy ez a felesleges terhelés csak ahhoz járul hozzá, hogy a bőr idő előtt elveszti a regenerációs tartalékait?

     

    A krémek INCI-jéhez valljuk be nagyon kevesen értenek (én sem) olyan mértékben, mint te vagy masteko, de nagyon jó olvasgatni erről

    előzmény:
    Erara (27360)
    2009-12-30  23:21
  39. 2009. december 31. 00:0927363.
    Szerintem semmi gond nincs azzal, ha vki 40 év fölöttieknek való krémet ken magára, de CSAK NÉHA ÉS NEM RENDSZERESEN... Nekem is van egy Clarins ránctalanító krémem, 2hetente egyszer felkenem és ennyi.. Mindennapos használatra szerintem az használja, akinek örökletesen ráncos a bőre már fiatal korában, egyébként tök felesleges, mert a bőr megszokja és ráadásul nincs is mit kisimítani, tehát tök felesleges - persze ez csak az én véleményem..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. december 31. 00:0027362.

    Sziasztok,

     

    ami nekem nagyon bejött a kombinált bőrümre, az a Christian Dior Hydra Action volt.. A Vichy Aqualia termalt is szeretem. A kifejezetten zsíros bőrre ajnlatos készítmények (Vichy Normaderm, La Rosch Posay) sem rosszak, de csak úgy, ha mellette az ember lánya néha zsírosabb krémet is használ, mert különben szárítanak nagyon..

     

    Ami nekem nem jött be: L'Oréal triple active és a Niveától a sima éjszakai hidratáló, már nem tom pontosan hogy hívták... Szemkrémnem a Vichy oligo 25 nemvolt jó és az Estée Lauder zsöld színű falkonban lévő krémje sem...

     

    A vichy oligo 25 arckrmémmel vegyes tapasztalataim voltak

     

    Jó ötletnek tartom ezt a topicot, hajrá, írjuk le, kinek mi jött be, majd még írok, hogy ha eszembe jut vmi, tengernyi krémet kipróbáltam már, krémőrült v.ok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. december 30. 23:5327361.

    Szia mirat,

    látom értesz a Shisheido-hoz... a White Lucency termékcsaládról mi a véleményed? Azért néztem ki, mert azt hallottam, nagyon jó pigmentfoltok ellen, na most nekem tele az arcom velük, pattanások hegei miatt.. pedig még csak 25 vagyok 

    előzmény:
    mirat (27357)
    2009-12-29  22:07
  42. 2009. december 30. 23:2127360.

    Amint latom jo kis vita kerekedett......

    A belinkelt "negativ hatoanyagok" -at illene kicsit korrigalnom......ezek nem csak az "erettebb" borre ajanlott kozmetikai termekekben fordulnak elo.

    Bizonyos "vivoanyagok", oldoszerek, emulziokepzok (hacsak nem 1 fazisbol all ossze, de ez ritka nagyon), pH stabilizatorok es tartositoszerek minden kozmetikumban vannak.....tekintet nelkul arra, hogy milyen korosztalynak szanjak a csomagolasa szerint.

     

    A kerdes erre iranyult volna:

    "melyik hatóanyaga, vagy annak aránya miatt nem használhatná egy 25 éves a Benefiance termékcsaládot és az mit tesz egy 25 éves és egy 45 éves bőrével"

     

    Azt hiszem erre a "szakoktato" sem tudta volna a valaszt, mivel tudtommal NEM letezik erre vonatkozoan semmifele bizonyitottan eredmennyel zarult kutatas.

     

    Sajnos azt kell mondjam, hogy sok esetben az, ami 1-1 kozmetikai termek csomagolasan all, hogy milyen eredmenyeket lehet vele elerni vagy akar az, hogy milyen korosztalynak szanjak sok esetben nem mas, mint egy jo kis marketingfogas.

    Es az is, hogy milyen arkategoriaba pozicionalnak 1-1 kozmetikai csaladot. A marka sok esetben kotelez.......

     

    Ja es termeszetesen nem elitelendo az, ha valaki a kozmetikai iparban tevekenykedek, mar ha ert is ahhoz, amit csinal.....

     

    Mirat, tovabbra sem osztom sokad magammal a nezeted afelol, hogy ki mit hasznaljon csupan abbol a megfontolasbol, mert a csomagolasan valaminek az all, hogy X eves kortol......

    Erdemes azonban minden esetben alaposabban megnezni az INCI listat! (de nem az alatalad belinkelt cosmeticsdatabase besorolast tekintve, mert az nem hatoanyagok szerint sorolja be a kozmetikumokat)

    előzmény:
    mirat (27357)
    2009-12-29  22:07
  43. Torolt_felhasznalo_797646
    Torolt_felhasznalo_797646
    2009. december 30. 07:0827359.
    Serpentine, egyet kell értenem mirattal! Ne terhelje az ember a bőrét 25 évesen 43 éveseknek való krémmel, mert a bőr hozzászokik is utána egyre durvább hatóanyagokkal rendelkező krémek következnek. 25 évesen még csak megelőzésről van szó...legyen egy jó hidratáló, egy szemkörnyékápoló, illetve napkrém. A benefiance krémeket öregedő bőrre (maturing skin) ajánlja a Shiseido honlapja 50 év felett!
    előzmény:
    serpentine (27358)
    2009-12-30  06:29
  44. 2009. december 30. 06:2927358.

    Én nem ítéltelek el, én egyáltalán nem támadlak :-)))) Csak érdekelt volna, hogy miért is nem kenheti egy 25 éves rossz bőállapotú a 45 évesnek kikiáltott krémet. Mi benne az ami kárt okozhat a bőrének? Nem tudom miért vetted személyes támadásnak, pont azért kérdeztem vissza mert te benne vagy a kozmetikai iparban.

    Csak kíváncsi voltam. Mivel én eddig úgy tudtam, hogy semmilyen krémben egyáltalán nincs olyan származékban és nem is tehetnek bele olyan anyagokat amelyek a legminimálisabb mértékben is bárki bőrének kárt okozhatnak. Micsoda perek lennének belőle, a kozmetikai cégek ezt nem kockáztatják és nem is tehetik. Semelyik krémen nem láttam még ráírva, hogy ezt csak pl. 25-35-ig lehet kenni, vagy csak 45-től. Ha így lenne és kárt okozna egy 25 évesnek akkor egy ilyen komoly cég mint a Shiseido biztosan nem tenné ki magát ilyennek hanem szígorúan ráírná, hogy a Benefiancet 45 év alatt felkenni káros vagy tilos.

    Az, meg, hogy mi az ajánlott ami talán szerepel rajta, vagy nem, vagy a promósok ajánlása tudjuk mit jelent. Nem csak krémeknél, bárminél. :-)))) 

     

    előzmény:
    mirat (27357)
    2009-12-29  22:07
  45. 2009. december 29. 22:0727357.

    Kedves Serpentine, nem ertem miert kell elso korben elitelni valakit, aki a szepsegiparban tevekenykedik?! A Shiseido szakoktatoja, cosmeo-farmaceutico szakon vegzett az egyetemen. Tobb eves kulfoldi oktatoi/kutatoi tapasztalata van. Termeszetesen en a kis trutyi kulkeremmel elbujhatok a sunyiba mellette.

     

    Itthon csak Shiseido Benefiance Enriched Balancing Softenert talaltam, ebben szivesen megkeresem a negativ hatoanyagokat, persze nem szaktudoskent:

    Butylen glycol (rogton a harmadik helyen) - erosen allergizalo hatoanyag, csak nagyon kis mennyisegben elfogadott.

    PPG 14, PEG32, PEG6, Decyltetradeceth, Trisodium EDTA,  ket illatanyag allergen: Hexil Cinnamal, Alpha-isomethyl ionone. TErmeszetesen vannak benne jo hatoanyagok is (eleg keves), tobbek kozott jaluron sav, valahol az INCI lista kozepe fele.

     

    A BEnefiance Revitalizing elemzeset itt lehet megtalalni:

     

    http://www.cosmeticsdatabase.com/product /225609/Shiseido_Benefiance_Revitalizing_Cream/

    23 evesen meg boven eleg lenne egy egyszeru hidratalo, mint a Hydra Zen http://www.cosmeticsdatabase.com/product/122399/Lancome_H YDRA_ZEN_Advanced_De-Stressing_Moisturizing_Cream_for_Dry_Sk in/ vagy az Aqua Fusion http://www.cosmeticsdatabase.com/product/144355/Lancome_A qua_Fusion_Continuous_Infusing_Moisturizer_Normal%3B%3Bdry%2 C_SPF_15/, amelyben nincsenek oregedestgatlo hatoanyagok.

     

     

    Orsici, megertelek a tulzott pigment mukodes problemajaval. Halvanyitasra tobb megoldas van: kremek, crioterapia, peeling, laser. A lasernel altalaban q.switch-t hasznalnak. Nem fog vegleges megoldast kinalni, mivel itt nem a sejtek magas szamarol, hanem a sejtek tulzott melanin termeleserol van szo. Ahogy Inaara is irta, a legfontosabb a fenyvedelem. A problemat nem oldja meg, de egy jo korrektor esetleg alapozo is sokat segithet lelektanilag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2009. december 29. 18:1827356.

    Pedig megkérdezhetted volna, hogy melyik hatóanyaga, vagy annak aránya miatt nem használhatná egy 25 éves a Benefiance termékcsaládot és az mit tesz egy 25 éves és egy 45 éves bőrével?

    Szerintem nem tudott volna rá érdemben válaszolni csak valami mellébeszéléssel elsikálta volna. :-)))))

    előzmény:
    mirat (27351)
    2009-12-28  21:25
  47. 2009. december 29. 16:3927355.

    Sziasztok kedves arckrém-szakértők! A segítségeteket szeretném kérni. Zsíros-kombinált bőrre keresnék jó minőségű, márkás krémet, olyat, ami  a sejtregenerációt is serkenti. 34 éves vagyok, és bár szerencsére nem, látszik rajtam az idő múlása, azért jobb a megelőzés. Fontos hogy mattítson, de mivel tél van, azért táplálja is a bőrt. Persze nem árt egy kis SPF sem...

     

    A Shiseido Pureness termékcsaládját és a Lancome Primordiale márkáját nézegettem, esetleg ezekkel kapcsolatban vannak tapasztalataitok?

    Előre is köszönöm szépen mindenki segítségét!  Akár priviben is jöhet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. december 29. 13:3327354.

    Szia, köszönöm a válaszod:)

    Használo fényvédőt Biodermát a Max-ot, bár nem kenem két óránként vagy nem is tudom milyen sűrűn kéne, nekem az picit macerás! Viszont, ha így jobban belegondolok szerintem az orrfújással letörölgetem szépen lassan:(

    Lézer fajtájában nem tudnál segíteni annyi féle van névben és árban is!

    előzmény:
    Inaara (27353)
    2009-12-29  10:42
  49. 2009. december 29. 10:4227353.

    Orsici, én a lézert javasolnám.Az, hogy a tegnapi napsütés jobban előhozta a foltjaidat, arra utal, hogy nem használsz fényvédőt, és hogy nem kerülöd a napot.Napi rutinoddá kell, hogy váljon a fényvédő és a napozásnak is búcsút kell intened, ha valóban a gyökerénél akarod elkapni a problémát.Ezek nélkül a lézeres sem fog tartós eredményt hozni.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Orsici (27352)
    2009-12-29  02:39
  50. 2009. december 29. 02:3927352.

    Sziasztok!

     

    Tudom, hogy itt szakértő szemek olvassák majd kérdésem ezért is fordultam hozzátok:)

    Pigmentfoltra szerintetek melyik módzer kence, szer, lézer, ráolvasás:) bármi ami a legjobb és leghatásosabb?

    Nagyon szeretnék megszabadulni tőlle, mert annyira béna helyenn van két nagy szinte párhuzamos folt a szám felett, hogy mindenki azt hoszi bajszos vagyok Kezdek ebbe beleörülni semmi sem fedi el, inkább csak kiemeli! A fotókon egyenesen ordítMost is télen picit sütöt ma a nap és nagyon előjött, de egyébként is eléggé látszik!

    Kérem segítsetek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. december 28. 21:2527351.

    Erre talaltak ki a hidratalo kremeket! A kerdest feltevo meg csak 23 (!) eves, es nem 35, meg inkabb 45. A bore a legoptimalisabb periodusban van. Azert, mert szaraz, feleslegesen nyuzna (mert igenis megterhelik ezek a kremek) egy szamara meg korai kremmel. Itt nem nehany ev hianyzik a leltarbol, hanem - szerencsejere - legalabb 15. Ezek a kremek, azonkivul, hogy nem ennek a korosztalynak keszultek, joval tobbe kerulnek, mint egy szamara megfelelo hidratalo krem.

     

    A pudingos hasonlat csak annyiban santit, hogy pudingot sem adunk ujszulottnek, pedig valoszinuleg meg tudna emeszteni...maximum lerokazza, azt, aki neki adta. Persze en sem azert iszom Coca-Colat, mert annyira hasznos, hanem mert szeretem...jocskan artva magamnak.

     

    Pont 3 hete voltam Shiseido fejtagitason, egy tenyleg toveig felkeszult eloadoval. "Laikuskent" feltettem neki a kerdest, es csak annyit mondott, hogy "Heeee?!". Ami, itt annyit tesz, hogy "Mit?!!!". Nem kivanom tovabb pedzegetni a temat, hiszen mindenkinek megvan a sajat elfogadott velemenye. A lenyeg, hogy a kerdest feltevo megtalalja, a szamara minden (!) szempontbol megfelelo kremet.

     

    Termeszetesen mindenkinek joga van azt hasznalni, amit jonak itel...igy legalabb a plasztikai sebeszek is megelnek a kozmetikai ipar mellett.

     

     

     

     

    előzmény:
    *pandora* (27348)
    2009-12-18  09:36
  52. 2009. december 28. 07:2827350.
    Megkaptam a REN mintákat. meg a testolajat. Szerintem is nagyon jók a pakolásaik, igaz ez a kis 3-5 milli nem sokmindenre jó, de főleg az arcmegújitó, meg a tisztitó maszk tetszik, meg bizalomkeltő a mattitó nappali krémjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237364 (27338)
    2009-12-13  15:30
  53. 2009. december 20. 00:5827349.

    ma voltam megint egy MÁSIK kozmetikusnál, és újra taccsra vágta az arcom, 8000 forinttal lettem szegényebb, de annál több fehér mitesszerből lett hüvelykujjnyi ragyám a kritikus áll alatti részen ugye.

     

    megéri! és az egy hónapig tartó "ronda az arcom jaj ne nézzenek" frusztrálódás is garantált.

     

    ez már tragikomikus, tehát ma újra megfogadom, hogy többet kozmetikushoz nem.

     

    kiváncsi vagyok hogy paula bha-ja mennyi idő múlva hozza rendbe az arcom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. december 18. 09:3627348.

    "de minden korosztalynak a megfelelo borapolasi termeket, hiszen, ha tulsagosan elore rohanunk az idoben, akkor mit fog hasznalni, ha mar tenylegesen szuksege lesz ra"

     

    Ez egy sajnos elég általános téveszme, szerintem. Erarával értek egyet, a bőr típusa, állapota a meghatározó, nem a kor. Nekem 25 évesen több szárazságránc volt a szemem körül, mint 35 éves koromban. 

     

    A Shiseido Benefiance egyébként sem tartalmaz olyan mennyiségű és hatákonyságú anyagokat, hogy az bárki 23 évesnél akár függőséget, akár kárt okozzon. 

     

    És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy egy napozósabb, szoláriumos  23 éves bőre könnyedén lehet rosszabb állapotban, mint egy naptól tartózkodó harmincasé.

    előzmény:
    mirat (27346)
    2009-12-15  21:14
  55. 2009. december 15. 22:1027347.

    Direkt leírtam, hogy nem szeretnék vitatkozni, nem is fogok, te így látod én másképp.....

    Csak mellesleg jegyzem meg, hogy talán hihetetlen számodra, de konkrétan ismerek olyan esetet, amikor huszonévesen tényleges szárazságráncokkal kűzd valaki a szeme körül.

    Továbbra is amondó vagyok, hogy nem a kor befolyásolja a szükséges bőrápolás "mértékét", hanem a bőr állapota!

    Mint azt többször is írtam már, a puding próbája az evés....... úgyis mindenki olyan kencét fog használni végül, ami az ő bőrének a legjobban bevált......nem vagyunk egyformák....mint ahogyan a csirkecomb sem....

    előzmény:
    mirat (27346)
    2009-12-15  21:14
  56. 2009. december 15. 21:1427346.

    KEdves Erara!

    En sem szeretnek vitaba szallni senkivel es nagyra ertekelem a kremek iranti szereteted es kutatasod, DE nonszensznek tartom, hogy egy 23 (!) eves, eletteljeben es mukodeseben optimalis borre a Benefiance csaladot hasznalja barki is. A csecsemoknek sem adunk rantott csirkecombot, mivel meg nem neki megfelelo taplalek. Termeszetesen helyes gondolat a megelozes, de minden korosztalynak a megfelelo borapolasi termeket, hiszen, ha tulsagosan elore rohanunk az idoben, akkor mit fog hasznalni, ha mar tenylegesen szuksege lesz ra, es elobb-utobb, barmennyire is megeloz, szuksege lesz ra. Persze optimalis esetben ki fognak majd otletelni valami ossejtekkel manipulalo cuccot, de erre meg varni kell. Megelozni szerintem a hidratalassal es a fenyvedelemmel szukseges meg ebben a korban.

     

    Kellemes estet!

     

     

    előzmény:
    Erara (27328)
    2009-12-09  23:01
  57. 2009. december 15. 16:3727345.

    Szia Erara,

     

    amúgy elég bosszantó, hogy mostanábanha kérdezek vlamit, egyértelműen reklám rá a válasz...

     

    Viszont a Te hozzászólásodat nagyon köszönöm..

    én is ezekre gondoltam az olvasgatás után, talán sikerül találni valamit :) azt hiszem a biodermaról olvastam a legtöbb pozitívumot, de annak (a honlapján legalábbis) nem találtam ránctalanító hatásút..

    de majd beugrom valamelyik patikába, hátha tudnak ajánlani valamit, csak előbb meg szerettem volna kérdezni itt is, mert nem vagyok benne biztos, h mindenki lelkiismeretesen a legjobbat ajánlja..

    előzmény:
    Erara (27344)
    2009-12-15  09:08
  58. 2009. december 15. 09:0827344.

    Gondolom elkerülte a figyelmedet, hogy Zuleyka max. 6e ft-ot tudna az ajándékra szánni.

    Bocs, de leírom: az én hátamon már az Amway és társai gondolatától is a hideg futkos a hátamon.....

     

    Zuleyka, egy jó krémre a 6 ezer Ft nem túl sok, de nem reménytelen eset. Amit javasolni tudok, hogy a gyógyszertárakban kapható márkák között válogass, a bőrtípusának megfelelően: Bioderma, Avene, La Roche Posay, ROC, Eucerin esetleg Vichy (ez utóbbiban is van pár jó, de az ár/érték összevetve az előzőekkel nem a legjobb)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_825904 (27342)
    2009-12-15  02:00
  59. Torolt_felhasznalo_825904
    Torolt_felhasznalo_825904
    2009. december 15. 02:0427343.

    Kedves Pendy!

     

    Ismerek egy márkát, amely az EUROMONITOR szrint a világ első 5 presztizs márkája között van, mint amelyeket felsosrolt, az ára viszont fele, harmada az általad felsoroltaknak. ARTISTRY a márka neve. Minden bőrproblémára kínál megoldást, jók a pakolásai, különleges az öregedésgátlásban, a bőrmegújításban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (1)
    2006-04-03  14:20
  60. Torolt_felhasznalo_825904
    Torolt_felhasznalo_825904
    2009. december 15. 02:0027342.

    Kedves Zuleyka!

     

    Nem tudom, hogy anyukádnak vettél-e már a bőrére valamit?

    Negyvenen felül az ARTISTRY termékeket ajánlom, abból is az ARTISTRY essentialis hidratáló rendszert, arclemosóval, arctonikkal, hidratáló arctejjel. A bőrhibákra pedig a TIME DEFIANCE Bőrtónus-kiegyenlítő esszenciát. Persze, mind e mellé még jól jön egy szemránckrém é egy éjszakai regeneráló, majd nem árt egy bőrradír sem.

    Az utóbbiakat elhalaszthatod húsvétra, anyák napjára.

    Az ARTISTRY termékek csak növényi alapanyagból készülnek, nem tartalmaznak tartósítószert, koncentrátumok, és látványosan javul a bőr rendszeres használatukkal.

    előzmény:
    Zuleyka (27331)
    2009-12-10  16:43
  61. 2009. december 13. 21:2927341.
    Nem , én a magyar honlapjukat olvasgattam...tulajdonképpen a Gamila secret szappant kerestem és véletlenül akadtam erre a kozmetikai családra. A szappant is megrendeltem.....Jó, hogy a REN termékék többségéből lehet próbaterméket rendelni, igaz nem ingyen, de akkor is klassz, hogy kitudom próbálni, és kösz, h. Te adtál referenciát...remélem nekünk is bevállik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237364 (27340)
    2009-12-13  18:57
  62. Torolt_felhasznalo_259605
    Torolt_felhasznalo_259605
    2009. december 13. 18:5727340.
    az angol honlapon?  http://www.renskincare.com/category-Treatment-Masks-FACEM ASK.htm az utolsot kiveve az osszes, egyutt erdemes oket hasznalni, eloszor valamelyik enzimes/savas peeling, utana az agyagpakolas. es ezt az arclemosot: http://www.renskincare.com/cat_id/FACECLEAN/product-REN-Ma yblossom-and-Blue-Cypress-Balancing-Facial-Cleansing-Gel--Co mbination-skin-30941.htm a sminket nem szedi le, erre mast hasznalok. egyelore van mas markabol arckremem meg ilyesmi, de ha elfogy lehet azokat is kiprobalom.
    előzmény:
    ritka86 (27339)
    2009-12-13  18:25
  63. 2009. december 13. 18:2527339.
    A honlapjukpn írták.....én is rendeltem mintát maszkból meg 1-2 termékből, meg Anyának karácsonyra testolajat, remélem jól tettem. Te milyen maszkot használsz, és az arclemosó melyik, mert nekem is kombinált a bőröm. Köszi Rita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237364 (27338)
    2009-12-13  15:30
  64. Torolt_felhasznalo_259605
    Torolt_felhasznalo_259605
    2009. december 13. 15:3027338.
    azt nem tudom a legmenobb-e, de eleg nepszeru. nem olcso, de szerintem igen jo minoseg, en az arclemosot kombinalt borre, es kulonbozo maszkokat hasznaluk toluk.
    előzmény:
    ritka86 (27337)
    2009-12-13  14:50
  65. 2009. december 13. 14:5027337.

    Sziasztok!

     

    Használta, ill hallott már valaki itt közületek a REN kozmetikumokről? Én is csak itt a neten olvastam róla Ren Tiszta Bőrápolás....azt írják róla, h. London legmenőbb kozmetikai márkája...stb. Érdekelne a véleményetek. Rita

    előzmény:
    Erara (27335)
    2009-12-12  10:52
  66. 2009. december 12. 20:3827336.

    Szia Erara!

     

    Köszi a választ, lehet, hogy kipróbálok egy ilyen kozmetikust, érdekel, hogy mit mond.

     

    Szilvamag

    előzmény:
    Erara (27335)
    2009-12-12  10:52
  67. 2009. december 12. 10:5227335.

    Nem ismerem ezeket a termékeket még csak hallani sem hallottam róluk soha.......

    Egy pozitívumuk azonban biztosan van! A honlapjukon elérhető a termékek INCI listája. 

    Ami feltűnt az INCI listák böngészésekor, hogy a legtöbb terméknél a 3-4. helyen ott az alkohol...(ezeket én kerülni szoktam), amúgy nem tűnnek rossznak.......de hű de extrának sem........ott figyel azért többen a  szilikon is....így lehet mazsolázgatni az érzékeny bőrűeknek rendesen....

     

    A napozószereik felejtősek azoknak, akiket zavar a fehér réteg a bőrön. Ez a fizikai szűrők hátulütője.....

    Ha már fényvédelem........ úgy mellesleg nem ártott volna valahol megjegyezni azt is az oldalukon, hogy amelyik termékükben A-vitamin származék van, azoknál ügyelni kellene a fényvédelemre.

     

    előzmény:
    szilvamag12 (27334)
    2009-12-11  21:58
  68. 2009. december 11. 21:5827334.

    Sziasztok!

     

    Nemrég hallottam a dr. Baumann termékekről, igazából csak jókat.

    Szeretném kipróbálni, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

    Lehet, hogy ez a termék tényleg nagyon profi? 

     

    Köszi: szilvamag

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. december 11. 12:0727333.

    A sárga szín azt jelzi, hogy a benne lévő L-aszkorbinsav elkezdett oxidálódni. Ez egy elég rossz jel, szerintem kuka....

    Sajnos ha szigorúan hűtőben tartottad, fénytől védted, és jól lezártad használat után, akkor is egy idő után besárgul.........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843547 (27332)
    2009-12-11  09:42
  70. Torolt_felhasznalo_843547
    Torolt_felhasznalo_843547
    2009. december 11. 09:4227332.

    Sziasztok!

     

    Azt szeretném kérdezni, tudja-e valaki, hogy van nekem egy féléves SkinCeuticals Ferulic CE szérumom. Pár hete besárgult és most nem tudom, hogy ezzel a hatását is elvesztette-e? Vagy még jó ilyenkor, csak elszíneződött?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2009. december 10. 16:4327331.

    Sziasztok!

    kérlek segítsetek!

    Visszaolvastam, honlapokat nézegettem...de nem találtam olyan krémet, ami anyukámnak megfelelő lehet (ajándék lenne)40egynéhány éves, normál-kicsit érzékeny bőrű, van néhány pigmentfolt az arcán, de egyébként szerintem szép a bőre, szinte nem is ráncos (jók a gének, remélem én is kaptam belőle

    ja és sajna csak 6e ftom lenne rá..

     

    Köszönöm, ha valaki válaszol

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. december 10. 16:2927330.

    Mychelle Dermaceuticals!

     

    A Fabuolus Eye Cream nagyon jó!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. december 10. 14:0327329.

    A Bioderma Photoderm AKN Mat fényvédő elvileg mattít (valóban mattít is csak nekem nem annyira, de ettől még lehet hogy másoknak igen). Ennek ellenére szerintem ez egy nagyon jó fényvédő, ezért nyáron mindenképpen ezt használom. A Bioderma Sébium Mat az nem fényvédő, hanem simma mattító nappali krém és ez valóban mattít is.

     

    Szemránckrémet kb. másfél éve használok (31 vagyok) eddig a Shiseido Skincare Eye Revitalizert használtam. Igazából jó volt, de annyira nem estem hanyatt tőle. Pár hónapja a Payot Doux Regard szemkrémre válottam, de ettől sem estem hanyatt. Más kérdés hogy csak az alsó szemhéjamon van egy két vonal, tehát a külső szemzugban még nevetéskor sincs ránc a szemem körül, tehát lehet hogy ez pont a krém hatása, és csak nekem vannak irreális elvárásaim.

    előzmény:
    wanda2 (27321)
    2009-11-26  06:09
  74. 2009. december 9. 23:0127328.

    Nem szeretnék vitába szállni senkivel, de pl. a szárazságráncok sajnos nem állnak egyenes arányban a korral.

    Az egy tévhit szerintem, hogy X évesen ugyan minek neked ilyen kence........

    A puding próbája mindig az evés........ha nem használ pl. az egyszerű hidratálás (kívül-belül), akkor várjon az ember esetleg addig, amíg nem lesz idősebb és már tele van mély ráncokkal, és majd ekkor amikor elérte az ajánlott kort, kezdje el kenegetni a "testesebb" krémeket? 

     

     

    előzmény:
    mirat (27327)
    2009-12-09  22:24
  75. 2009. december 9. 22:2427327.

    Shiseido Benefiance szemkornyekapolojat SEMMIKEPP ne hasznalj 23 evesen! Ez erett borre keszult termekcsalad. Ha feltetlenul Shiseidot valasztasz, a The Skincare termekcsaladnal keresgelj. Neked meg eleg egy egyszeru, zseles szemkornyekapolo is.

     

     

    Mas. Szolgalati kozlemeny. Aki Collistar Thalasso scrub megvasarlasan gondolkodik, jovore piacra dobjak az uj, thermo effektes Thalasso radirt. Narancsborre pedig egy uj szerumot, ami az ossejtekkel manipulal.  

    előzmény:
    ritka86 (27322)
    2009-12-03  20:16
  76. Torolt_felhasznalo_474917
    Torolt_felhasznalo_474917
    2009. december 5. 14:5127326.

    Képzeljétek múltkor voltam a Douglasban és vettem egy Kanebo SENSAI Emulziót és az eladó, (valószínüleg Kanebo-s) felajánlotta, hogy elmehetek az új SENSAI Salon-jukba egy próbakezelésre.

    Nemrég jöttem haza és CSODÁLATOS volt. El sem hiszem, annyira jól érzem magam. Nem volt semmi nyomkodás csak valami japán arcmasszázst csináltak! Hihhetetlen..

    Amugy felvették az adataimat, mert mondták, hogy később lehet, hogy lesz valami Kanebo-s találkozó, ahol többet is meg lehet tudni az egész márkáról. (Gondolom adnak ajándékot is hehe)

     

    Szóval nekem jól indult a hétvégém

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. december 5. 09:5827325.

    Ha nem érzékeny a szemkörnyéked, nyugodtan kenheted szem köré is az arckrémedet. Ez egy pénztárcakímélő megoldás.

    Amúgy arany szabály, hogy teljes kiszerelésben ne vegyél meg semmit próba nélkül, mert könnyen megjárhatod, hogy ottragad a polcon a krémed, mert nem tudod elhasználni.

    Ha elég a szemednek a hidratálás, próbálkozz talán a Bioderma Sensibio szemkrémével. Ha száraz ezután is a bőröd, (ez nem korfüggő), akkor segíthet a Shiseido Benefiance szemkrémje. Ez elég tömény és egy 3 ml-es minta belőle akár 2-3 hónapra is elegendő, ha csak esténként kened. A Shiseido Nutriperfect sem rossz, de ez már kicsit drágább kategória......... a future solutiont meg sem említem.....szemkrémben még én sem próbáltam.

     

    Sötét karikák ellen leginkább a korrektor hatásos, ha ez alkati kérdés. Nálam sajnos az....

     

    előzmény:
    ritka86 (27322)
    2009-12-03  20:16
  78. Torolt_felhasznalo_166994
    Torolt_felhasznalo_166994
    2009. december 5. 06:5027324.

    AKár hiszitek,akár nem,de az oriflamének vannak egész jó termékei,ha tudod, hogy miylen a bőröd.

    Nem kellenek drága kencék,hogy szép arcbőrötök legyen...de ha mégis látványos változást szeretnéetk,úgy a nuskin termék a nyerő.Drága,de egy alkalom után 20 évet fiatalodsz..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. december 5. 06:4027323.
    Valaki segítsén nekünk!!!
    előzmény:
    ritka86 (27322)
    2009-12-03  20:16
  80. 2009. december 3. 20:1627322.

    Sziasztok!

     

     Én is szemráckrém ügyben vagyok tanácstalan, ill. szemkörnyékápolóban. Eddig nem használtam , de most már talán el kéne kezdeni megelőzés céljából is. Eléggé le is szoktam karikásodni, meg apró ráncocskák is jelentkeznek. Mit ajánlotok, ja és 23 éves vagyok. Előre is köszönöm! Rita

    előzmény:
    wanda2 (27321)
    2009-11-26  06:09
  81. 2009. november 26. 06:0927321.

    Jaj, hát nagyon szenyaság, hogy mattítani kell, de attól meg hámlik...

    Nem is tudom, hogy van-e olyan fényvédős krém zsíros bőrre, ami közben mattít is. A sebium mat ilyen termék?

    Én éjszakára az Avéne Clenance K-t használom, azt nagyon szeretem, érezhetően jobb a bőröm tőle.

     

    Most szemráncrém ügyben próbálok előrébb jutni. Nem tudom, hogy érdemes-e befektetni ls ennyi idősen miylet kellene venni.

    előzmény:
    Csinoszan (27320)
    2009-11-25  10:43
  82. 2009. november 25. 10:4327320.

    Szia!

     

    Én ezt a fényvédőt használom, főleg nyáron, de valóban nem mattít eléggé. A Sebium Matt jól mattít viszont az arcom egyes részein hámlik tőle a bőr, ezért kénytelen vagyok Hidrabio UV-val kombinálni. Szóval csak óvatosan a mattítással, de lehet hogy csak nekem van ilyen gáz bőröm, mert még a Shiseidotól is hámlik, de közben zsíros is.

    előzmény:
    wanda2 (27309)
    2009-11-18  06:51
  83. 2009. november 25. 08:2927319.

    És hogyha ilyen hámlasztós összetevő van benne?

    Egyébként 29 éves vagyok, de már rám fér sztem  ránctalanító a sok vigyor miatt:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855202 (27318)
    2009-11-23  11:17
  84. Torolt_felhasznalo_855202
    Torolt_felhasznalo_855202
    2009. november 23. 11:1727318.
    jaj bocs, kicsit hiányosra sikeredett, szóval szemedre megfelel az a krém is, amit az arcodra használsz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855202 (27317)
    2009-11-23  11:15
  85. Torolt_felhasznalo_855202
    Torolt_felhasznalo_855202
    2009. november 23. 11:1527317.
    Szemkémert akkor használj, ha szükségét érzed, sztem. Bioderma Sensibio családjának a szemkrémét próbáltam, nagyon kis könnyű krém, gyorsan beszívódik, sztem ha csak hidratálásra van szükséged, akkor ez pont arra való, vagy van hasonló az avennek is, erről nincs személyes tapasztalatom, annak nem ugrik be a neve, de gondolom patikában tudni fogják. Vagy ha kicsit többet akarsz rááldozni, akkor Clinique All About Eyes Rich, ez egy kicsit krémesebb, töményebb, én szeretem, de ez sem csinál semmit különöset. De ha nem érzékeny a bőröd, akkor megfelel az a krém is, próbáld, meg, mert úgy olcsóbban jössz ki.
    előzmény:
    wanda2 (27316)
    2009-11-20  08:06
  86. 2009. november 20. 08:0627316.

    Az Avéne-ből már volt mintám, azt nagyon szerette a bőröm, sajnos a bioderma nálunk nincs mintában, csak teljesen más családból tudtak adni (érzékeny bőrre). Sztem most ezt  elhasználom, aztán legközelebb jön a mattító...

    Egyébként nekem nem fénylik tőle jobban az arcom, mint mástól, csak az állaga fura...de mindegy.

    A szemránckrémmal állok most hadilábon, fogalmam sincs, hogy kell-e, ha igen, akkor milyen, stb.

    Neked nincs véletlenül tapasztalatod róluk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855202 (27315)
    2009-11-19  11:14
  87. Torolt_felhasznalo_855202
    Torolt_felhasznalo_855202
    2009. november 19. 11:1427315.
    Valóban remek fényvédő, de sajnos fénylik. Esetleg tegyél rá kevés púdert. Clerance K-t nem ismerem, nem használtam, de jókat hallottam/olvastam róla. Próbálj először mintát kérni gyógyszertárban, ha teheted, mert sose lehet tudni, mit nem szeret a bőröd :)
    előzmény:
    wanda2 (27314)
    2009-11-19  10:31
  88. 2009. november 19. 10:3127314.

    Ugyan, örülök, hogy szóba került:)

    Sajnos ez nem minta, hanem megvettem, mivel mindenhol dicsérgették, hogy milyen jó kis fényvédő...

    Semmi gond, hát elhasználom:(

    Éjszakára sztem az Avéne Clerance K-t fogom megvenni, mert az hámlaszt egy kicsit. Nem tudsz róla tapasztalatokat?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855202 (27313)
    2009-11-19  09:57
  89. Torolt_felhasznalo_855202
    Torolt_felhasznalo_855202
    2009. november 19. 09:5727313.

    Nem kell, de lehet :) ha igényli a bőröd, hogy hidratáld előtte, akkor nyugodtan megteheted, de ha egyébként is zsíros, akkor inkább ne. Próbáld ki, hogy Neked hogyaan komfortosabb.

    Egyébként ez a Mat változat nem biztos, hogy a legjobb megoldás volt, ha lesz időd visszaolvasni korábbi hsz-ket, akkor ott írták korábban aLányok, hogy zsíros bőrre nem mindenkinek vált be ez a változat, mivelnem ad matt hatást. Szerintem menj be gyógyszertárba és próbálj meg másik változatból is mintát kérni, úgy jobban össze tudod hasonlítani, hogy a Te bőrödnek melyik a megfelelőbb.

    Bocsi a ksiregényért :)

    előzmény:
    wanda2 (27312)
    2009-11-19  07:25
  90. 2009. november 19. 07:2527312.

    Most akkor nálam teljes a káosz!

    Nappalra kell a fényvédőt használni, az addig rendben van, de előtte be kell kenni valamivel az arcbőrömet vagy sem?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855202 (27310)
    2009-11-18  10:29
  91. 2009. november 18. 12:1527311.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a segítséget az előző kérdésemben, és most is kérdezni jöttem:

    sok jót olvastam Elizabeth Arden 8 hour krémjéről, azt kérdezném, tényleg olyan jó-e, mint írják, és ha igen, hol lehet kipróbálni vagy esetleg mintát szerezni belőle?

     

    Előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_855202
    Torolt_felhasznalo_855202
    2009. november 18. 10:2927310.

    wanda2, az nem arckrém, hanem arcra való fényvédő, ezért olyan sűrű az állaga.

     

    előzmény:
    wanda2 (27309)
    2009-11-18  06:51
  93. 2009. november 18. 06:5127309.

    Sziasztok!

     

    Zsíros, problémás bőrömre vásároltam Bioderma Photoderm AKN MAt terméket és meglepően "nehéz" állaga van. Nekem az a fura, hogy a szíros bőrre álalában könnyű, vizesebb krémet adnak, de ez nam olyan. Valaki használja ezt a árkát eseteleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. november 14. 08:1527308.

    Sziasztok,

     

    A segitsegeteket szeretnem kerni. Regebbrol remlik, hogy voltak itt bator holgyek, akik rendeltek a Coastal Scent oldalrol. Most en is ez elott allok, azonban rutinos ebayezo reven felmerult bennem par kerdes.

    Az egyik az, h a CS ajandeknak megjelolve kuldi a csomagjait, vagy tenylegesen feltuntetik a csomagban levo aru erteket? ( ez ket okbol erdekes, az egyik a vamoltatas miatt, a masik ok pedig az, hogy lenyuljak, ha tul nagy erteku a csomag, es a kovetos postai szolgaltatas nincs felajalnva)

     

    En eddig tobbnyire maganszemelyektol vasaroltam ( neha cegektol kis ertekben), es veluk meg lehetett egyezni, hogy giftkent adjak fel a csomagot, igy sose kellett a vammal bajlodni.

     

    Tud nekem valami tapasztalt Tunder ebben segiteni?

     

    Nagyon koszonom elore is!

     

    Szep napot mindenkinek!

     

    Zumi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_335785
    Torolt_felhasznalo_335785
    2009. november 6. 17:1827307.

    Sziasztok!

    Talán a régiek még emlékeznek rám.

    Következő a problémám: Körülbelül 2 évvel ezelőtt küzdöttem a pattanásokkal, odáig jutottam, hogy bőrgyógyásznál kötöttem ki, antibiotikumot szedtem, meg gyógyszerrel kellett kenni. Minden problémám megszűnt, és nagyon szép lett a bőröm. Sajnos túlságosan elbíztam magam, és nem foglalkoztam tovább annyit a bőrömmel, nem figyeltem oda a rendszeres alapos tisztításra és ápolásra. Meg is lett az eredménye, kb. 1 év után újra feltelítődött a bőröm mitesszerekkel aztán újra jöttek a pattanások. Megin jött az antibiotikum és a gyógyszer. 

     

    Jelenlegi helyzet: Ismét szép a bőröm, de még gyógyulóban van, sok az apró heg, piros foltok, de pattanások már sokkal kevesebb számban jönnek. Általában 1-3 db van az arcomon. Mitesszerek is vannak, de már sokkal jobb a helyzet, mint 2 hónapja

     

    Most nem szeretném elkövetni az előző hibámat, nagy tanulságot vontam le belőle.

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy milyen terméket ajánlotok a bőrömre, amivel fenn tarthatom a szép bőrt?

    Douglasban vagy patikában kapható szer érdekel.

    Clinique Anti Blemis Solution 3-Step System-mel kacérkodok, ezekről van valakinek tapasztalata?

    A bőröm alapjában zsíros, és eléggé igényli a radírozást. Apróbb hegek, amelyeknek mélysége is van, de azért nem kráterek.

    Előre is köszönöm a tanácsokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. október 29. 11:1727306.
  97. 2009. október 29. 11:1227305.
    Elgépeltem: blackhead remover......
    előzmény:
    Erara (27304)
    2009-10-29  11:10
  98. 2009. október 29. 11:1027304.
    Én még Mo-on nem láttam, de az ebay-en akár 1-2 USD-ért meg tudod rendelni. Ebben van is gagyi, mint mindenben.....a professzionális több ezer ft-ba is kerülhet.....Ha beírod a keresőbe, hogy bleackhead remover egy csomó találatod lesz....és válogathatsz kedvedre.....
    előzmény:
    curombi (27301)
    2009-10-29  10:25
  99. 2009. október 29. 11:0827303.
    Nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_179052 (27302)
    2009-10-29  11:00
  100. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 29. 11:0027302.

    Sziasztok!

    Ez egy Bioderma-topik lett?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top