Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Krémmárka-voks: )

Torolt_felhasznalo_501513
Torolt_felhasznalo_501513
Létrehozva: 2006. Április 3. 14:20

Bár már több különböző krém-topicban feltettem ezt az összehasonlító kérdést, de inkább szentelek neki egy külön topicot.

Most, hogy bejött a Biotherm is, végképp nem tudom, melyik márka mellett döntsek, feltételezve, hogy mind viszonylag bejött a bőrömnek.

Clinique, Biotherm, Estee Lauder, Clarins..

Úgy értem, minőségben, hosszútávú hatékonyságban (megelőzés...) melyik viszi a pálmát szerintetek?

  1. 2008. július 1. 12:1619201.

    dinamiqs, igen, csak lemaradt a "h"...Az elegendő folyadékivás mindenkinek nagyon fontos, mindig, de most a nyári melegben még fokozottabban kell erre figyelni!A legtöbb ember krónikus enyhe fokú dehidráltság állapotában mászkál állandóan...Ebből aztán egy csomó egészségügyi és esztétikai probléma fakad.

     

    előzmény:
    dinamiqs (19200)
    2008-07-01  12:08
  2. 2008. július 1. 12:0819200.

    Mr megorultem, hogy valamit az irekrol irtal, de ugy latom, csak kimaradt a h.. "ires taplalkozaskutatok".

     

    Nekem volt vesekovem, raadasul kalciumoxalat osszetetelu. Ritkan veszek be nagy dozisban C-vitamint, akkor is ugyelek arra, hogy sokat igyak. Aki kokepzodesre hajlamos, annak egyebkent is tanacsos figyelni az elegendo folyadekbevitelre.

    előzmény:
    Inaara (19196)
    2008-07-01  10:27
  3. 2008. július 1. 11:0119199.

    maogirl, az olajat sosem az egész lemosóba kell önteni, hanem az épp használt mennyiségbe, a tenyeredben belekeverni pár cseppet.

    Ez a szabály mindenre érvényes, bármibe bármit akarunk keverni.A férfiak általában nehezen viselik a kencemániáinkat, bezzeg a saját dilijeikkel milyen toleránsak - az persze nem mánia, vagy ha mégis, akkor az természetesen közel sem akkora, mint a miénk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275780 (19190)
    2008-07-01  08:05
  4. 2008. július 1. 10:3619198.
    Még annyit, hogy van egy veleszületett vesebetegség, a hemokromatózis, ami a vas fokozott lerakódásával jár.Ha valakinek ilyen betegsége van, annak sem ajánlott nagy dózis, mert a C-vitamin a vas felszívódását segíti.A vizelet oxalátszintje pedig napi 2 g-os adagnál nőtt 20 %-kal.
    előzmény:
    Inaara (19196)
    2008-07-01  10:27
  5. 2008. július 1. 10:3119197.
    masteko, köszi!Nem annyira kételyem volt, inkább a hátrahagyott fehér maszk szempontjából írtam, hogy ha nem dörzsöljük körkörösen, hanem simító-simogató mozdulatokkal visszük fel, akkor nem leszünk tőle annyira fehérek.Nem tudják, miért, de állítólag így van.Én úgy szoktam kenni, hogy az első réteget (ami nálam Bioderma Spot)jobban bemasszírozom, a másodikat (Bioderma tej)pedig lazábban viszem fel.A filmréteg nagyon is megvan - nagyon jól látszik izzadáskor, vagy ha víz kerül az arcra.
    előzmény:
    masteko (19195)
    2008-07-01  10:25
  6. 2008. július 1. 10:2719196.

    harmatgyöngy, az orvosok álláspontja sem egységes a kérdésedre adandó választ illetően.Ha még ők is vitatkoznak, akkor mit mondjak én...Egyes vélemények szerint véd a magas dózisú C-vitamin a vesekő- képződés ellen, mások szerint, bajt okozhat.Nyomozásom eredménye szerint csak akkor növelheti a rizikót, ha valaki oxalátkő képződésre hajlamos.A nagy dózisú C-vitamin utáni vizelet pH-ját és oxaláttartalmát mérve kiderült, hogy a pH nem változik, az oxaláttartalaom pedig 20 %-kal nőtt.Ez még nem jelenti azt, hogy kőképződést is okoz.Azt, hogy ki hajlamos a kőképződésre, sajnos, nem lehet tudni, csak utólag, tehát ha már volt, vagy most is van veseköved, akkor ne szedj 1-2 g-ot.Nekem nem volt, nem tudok róla, hogy lenne, úgyhogy bátran nyelem, a 2-3 g-ot.

    Egyébként tavasszal írtam bővebben a C-vitaminról, hogy igazából egy szénhidrát fajta.íres táplálkozáskutatók és orvosok közül többen is extrém dózisokat szedtek, pl. Linus Pauling napi 18(!) g-ot (93 évig élt), egy másik napi 5 g-ot, Szent-Györgyi napi 1 g-ot szedett, amíg 84 évesen tüdőgyulladást nem kapott - akkor 8 g-ra emelte a napi adagot, és gyorsan fel is épült.betegségek esetén pár napig, 1-2 hétig mindenféle rizikó nélkül lehet hasonló megadózisokat szedni, sokkal gyorsabb a gyógyulás.

    ontheroad, megjegyzem (nehogy félreértés legyen a tegnapi hsz-ból), hogy a C és E vitamint célszerű együtt szedni belsőleg is, mert együtt jobban hatnak, erősítik egymást.Az arány nem olyan lényeges, de pl. 1 g C-vitamin, 500 mg E-vitamin ajánlott több cikkben is.Milyen C-vitamint vettél?A legjobb a nyújtott felszívódású, csipkebogyóval, vagy más természetes eredetű flavonoiddal kombinált változat.Hamar felszívódik (kb. a 75 %-a) és kiürül a felesleg a szervezetből, tehát ha nem nyújtott felszívódású, akkor 3-4 óra múlva kiürül.

    előzmény:
    harmatgyöngy (19184)
    2008-06-30  17:37
  7. 2008. július 1. 10:2519195.

    Inaara, jut eszembe, hogy az elmult napokban volt meg egy ketelyed a fenyvedok felvitelevel kapcsolatban: bemaszirozni a borbe, vagy csak a feluletre kenni?

    Lida egyertelmuen mindig felhivja a figyelmunket, hogy a fenyvedoket nem szabad bemaszirozni a borbe (ezt a muveletet a bor melyebb retegeire szant egyeb hatoanyagokkal kell csak tenni), hanem ugy felvinni, hogy  a bor felszinen egy egyseges filmet kepezzen. (Nalunk ez a teoria es praktika )

    előzmény:
    Inaara (19194)
    2008-07-01  10:12
  8. 2008. július 1. 10:1219194.

    masteko, köszi az infókat.Az SPF/PPD arány min. 3/1-es aránya szerint tényleg kb.17-20-ra jön ki az Avene UVA-ja, de talán nem biztos, hogy ez a helyzet.Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ennyire visszafejlődtek volna a pár évvel ezelőtti PPD 60-as(!) faktorhoz képest?Lehet, hogy írni kéne az Avene-eseknek...

    A szabály ugye úgy szól, hogy az SPF-PPD arány minimum 3 (vagy kisebb - minél kisebb, annál jobb az UVA védelem, de persze csak az SPF-hez képest!Önmagában lehet relatív alacsony is az UVA-védelem!). A LRP Anthélios írja is a dobozon, hogy többet nyújt, mint a követelmény, mert náluk ez az arány 2.5.

    Az Uriage vizet én is szeretem, csak már ezer éve nem jutok hozzá.Legközelebb Horvátországban lehet Eau Thermale Uriage kozmetikumokat kapni a patikákban.Az Avene víz is ugyanolyan jó, de végül is bármelyik, csak ne csapvizet használjatok az arcotokra.

    előzmény:
    masteko (19181)
    2008-06-30  14:46
  9. Torolt_felhasznalo_275780
    Torolt_felhasznalo_275780
    2008. július 1. 09:5419193.

    a sasa oldalán az omi fényvédőnél állnak a következők:

    "SPF32 PA++ block a broad spectrum of UV radiation (including UVA & UVB). Sun block ingredient would be wrapped by microcapsule to prevent the direct contact from skin. Water proof formula could be easily wash off by normal soap. Herbal ingredients moisturize your skin."
    viszont hüle vagyok, nem vízes alapú, hanem vízálló...sorry, de a lemosást jól írtam.

    sajnos nem tudom az összetevőit, mert nem találtam angolul, japánul pedig nem tudok.:(

    előzmény:
    papgabo (19192)
    2008-07-01  09:44
  10. 2008. július 1. 09:4419192.

    Te tudod az OMI osszetetelet is? Leirnad?

    hogyan tudtad ellvasni, hogy hogy kell lemosni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275780 (19190)
    2008-07-01  08:05
  11. 2008. július 1. 09:4319191.

    dehogy haragszom :)

    hat jol van megprbalom, bar nehogy azt hidd, hogy konnyebb dolgom van :)

    előzmény:
    masteko (19189)
    2008-07-01  00:34
  12. Torolt_felhasznalo_275780
    Torolt_felhasznalo_275780
    2008. július 1. 08:0519190.

    Sziasztok!

     

    nagyon sokat tanulok én is ám tőletek (szegény férjem pedig kész idegbeteg, szerinte ez már mánia - lehet - de a mániákusok viszik előrébb a világot, nem igaz?).:):):)

    De összeállítani a megfelelő arcápolási szettet - nem egyszerű feladat.

    És olyan sok minden van, ami tetszik és szívesen kipróbálnám! Csak az irritációtól való félelmem illetve az, hogy akkor feleslegesen adtam ki annyi pénzt mindig vissza tart. Azért is kérdezek olyan sokat:)

     

    Az Omi napvédőnél azt írják, hogy mivel vízes alapú, könnyen lemosható (ők szappant írnak, de hát...). Következtetésem szerint akkor megfelel a micellás lemosó is.:) szóval asszem kipróbálom az Avéne micellás lemosóját és/vagy a lemosótejét. Apropó, tudom őket együtt használni vagy vagy-vagy? (ha jól látom a micellás lemosó inkább liquid formula)

     

    olajat az egészbe tesztek, vagy csak az éppen aktuálisan használt mennyiségbe? milyen arányokkal?

     

    A következő kérdésem éjszakai krém. Paula oldalán olvastam, hogy ugye az éjszakai krémek a mélyebb hidratálást hivatottak szolgálni. Na most, így 2 hónapon belül 28 évesen asszem gondolnom kellene a megelőzésre - vagy rosszul gondolom? A (szintén) avéne ystheal krém elméletileg (a leírás alapján) éppen éjszakára való antioxidáns, anti-aging, bla-bla-bla.

    Mit gondoltok, kell nekem már ez? jó ez az avéne? vagy vmi más? ha nem, milyen más krémet használjak éjszakára?

     

    mert ajánlottak a Clarinsnél egy éjszakai krémet (Multi active nuit)... de nem tudom... ezt a bi-phase szérum, ami elvileg mélyen hidratál, nem érzem annyira erősnek. Bár 1 hét alatt ne várjak csodát, igaz?

     

    dynamiqs, amúgy nekem is volt már olyan, hogy a fejem alig fájt, de az autópályán kellett megállnunk, ajtó kivágódik, én meg otthagytam a reggelimet:) (bocsánat)... aztán ügyelet, infúzió, másnapra csak egy kis gyengeség. Máskor meg gyilkos fejfájás. Fene érti ezt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. július 1. 00:3419189.

    ugy latom nem olvastad, amit irtam vmelyik nap.  (haragszol ram?)

    Olvastam, csak a kerdesedre: "hogy a gyerkocokrol hogyan mossam le a fenyvedos kremet?"-  elfelejtettem valaszolni .

     

    Kalkulalva, hogy a gyerkocokon  - jatszas kozben - valoszinu gyorsabban lekopik napkozben az a bizonyos fenyvedoreteg, ugyanakkor este minden bizonnyal megmossak a pofijukat szappannal es meleg vizzel is, ezt a szappanos arcmosast - esetleg - fel lehetne cserelni a L'Oreal Expert (2 fazisu) kremes lemosojaval (ez egy tubus) vagy a Vichy 3in1-ben tejevel, utana egy bo arcoblites meleg vizzel es kesz.

    Nem kell tulragozni sem a dolgokat, szerintem. Pl. az esti furdeteskor a furdokad szelen a tusfurdo, vagy szappan mellett talalnak egy 3.-fele pofi-szappant, ha kislanyokrol van szo, a hiusaguk nagyon hamar erlelodik es azonnal megertik, hogy ez a "szappan" a legjobb az arcukra.

    Persze ez csak egy velemeny; lehet, hogy egy hagyomanyos folyekon szapan +  meleg viz is elegendo lenne. Gyerkocok szintjen nem merult fel az olasz forumon ez a "problema", igy csak tapogatozva valaszolok en is: mit tennek en a te helyedben ? (pl. leven kicsik, rajuk te meg hathatsz, (pl. en a fiamra mar egyaltalan nem), ha egyszeruen elmagyarazod nekik ezt a kremes szappant, hallgatnak rad, es a 2.-3. este mar megy minden magatol.

    előzmény:
    papgabo (19188)
    2008-06-30  23:52
  14. 2008. június 30. 23:5219188.

    ugy latom nem olvastad, amit irtam vmelyik nap.

    a kerdes az volt, hogy a gyerkocokrol hogyan mossam le a fenyvedos kremet?

    az arctej es a tonikos lemosas az sztem tulzas lenne nekik. Mit gondolsz?

     

    előzmény:
    masteko (19187)
    2008-06-30  23:49
  15. 2008. június 30. 23:4919187.

    Szia bogi, meg te sem alszol?

    Orulok, hogy e nehany honapos kremmarka forumozas altal mar ennyi eredmenyt ertel el a borapolasodban, pedig meg csak a kezdet kezdeten tartunk .... ősztol ujra hajra a retinoidokkal es esetleg egyeb ujdonsagokkal, ti lesztek a nem vagy szinte lathatatlanul, szepen oregedo uj kozepkoru korosztaly .

    Es a lathato eredmenyen tul meg nem is vettuk szamitasba, mennyi ujat tanultunk, amirol tavaly ilyenkor meg fogalmunk sem volt, es a kozos szorakozas/forumozas/beszelgetes - ami szep lassan passziova erlelodik - sem mellekes tenyezo, resze a napjainknak, mint a kavezas

    pnünü mar meg is rendelte neked a Shiseido lemosot ? Hat ti fenysebeseggel haladtok es minden ujdonsagot, koncepciot olyan gyorsan magatokeva tesztek .

    Ha nem tevedek, pnünü  a vallakozo ?

    előzmény:
    bogi1 (19186)
    2008-06-30  23:11
  16. 2008. június 30. 23:1119186.

    Képzeld, pnünü  már rendelt is nekem egy Shiseido  Ultimate Cleansing Oil For Face & Body 150ml/5oz lemosót, ami kifejezetten fényvédők eltávolítására szolgál. Úgyhogy nem is kell Pestre mennem, remélem pár napon belül ideér.

    Persze biztosan mással is meg lehetne oldani, de azért megnyugtat, hogy lesz egy "igazi" nyári lemosóm.

     

    Egyébként már akartam írni, hogy tényleg fantasztikusak ezek a fényvédők. Ugyebár ez az első nyár, hogy használom, és tudom, hogy  ilyenkor már tele szoktam lenni piros erecskékkel  meg pigmentfoltokkal, és most ahhoz képes tényleg egyenletes az arcom. Nem jöttek elő új foltok, pedig Spotot nem is kaptam eddig.Úgyhogy nagyon örülök. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

    előzmény:
    masteko (19182)
    2008-06-30  16:07
  17. 2008. június 30. 19:5019185.

    Inaara: megvettem a dmes halolajat -meg C vitamint is-:D Úgy örültem neki, mintha vmi kencét vettem volna:D:D

     

    És vki nem tudja, h MAC-ben ha visszaviszek vmit  -amit ki se bontottam, vadiúj- annak visszaadják az árát v csak le lehet vásárolni? V semmi? Ehhez kapcsolódva, ha vkinek szüksége lenne egy MAC pirosítóecsetre privizzen;)

    előzmény:
    harmatgyöngy (19184)
    2008-06-30  17:37
  18. 2008. június 30. 17:3719184.

    ontheroad, a DM-es halolajban van természetes E-vitamin, 10 mg kapszulánként, de ez nem elegendő önmagában, ezt csak az olaj antioxidáns védelme miatt adják hozzá.Tesztoszteronnövelő hatásról konkrétan nem tudok, de a teljes hormonrendszernek jót tesz, akár az E-vitamin.(Rendetlenkedő menzesz, ciklusfüggő mellfeszülés és csomók esetén érdemes E-vitamint szedni).

    A külsőleg, bőrápolásban használt C és E-vitamin kell együtt.Én napi 3 g C-vitamint szedek (3x1 g)de elvileg 1-2 g is elég.Orvos ismerős a betegeinek műtét után napi 4 g-ot ad - nemcsak gyorsabban és szebben gyógyul a seb, hanem a beteg is hamarabb talpra áll.Eszembe jut, amit mondott, hogy " C-vitaminnal életben lehet tartani egy embert", és azt is tudjuk, hogy intravénás megadózissal a ráksejteket is el lehet pusztítani.E-vitaminból általában napi 400 I.U. (NE) a dózis.

    A szőrnövekedés gátló egy hülyeség, egyébként elméletileg minden szójafehérjés krémnek is van enyhe szőrnövekedést lassító hatása.A lézeres szőrtelenítés az egyetlen, ami ér valamit.A lézer csak az éppen akkor növekedési fázisban kévő szőrszálakra hat, ezért kell többször menni, mert egy adott pillanatban a szőrszálaknak csak egy bizonyos %-a van ebben a fázisban.Minél sötétebb a szőr és minél világosabb a bőr, annál jobb.Az egyszer leállított szőrtüszőből többet nem nő ki szőr, azt véglegesen sikerült elkapni.

    idézet:
    Inaara (19173)
    2008-06-30 12:01:25
    Kérve kérlek, világosíts föl: a nagy dózisban szedett C.vitamin és a vesekő/-problémák között van kapcsolat? Ugyanis amióta naponta 1-2 g C-vitamint szedek, a környezetem állandóan azzal sokkol, hogy nem ártok-e a vesémnak ezzel a dózissal? Most akkor hogy is van ez?
    előzmény:
    Inaara (19166)
    2008-06-30  12:01
  19. 2008. június 30. 16:2219183.

    Meg egy kis "szosszenes", mert az elobbi hsz-om tullepte a megengedett 4000 karaktert, ....

     

    Ami a haj fenyvedelmet illeti, eddig en sem foglalkoztam vele kulonosebben , de az itteni lanyok gyakran irnak errol is, ill. a mar megrongalodott haj apolasarol (tul az allitolag legkivalobb hajregeneralo markan: JOICO K Pac, ez egy kit), sokan hasznalnak a hajmosas elott valamilyen olajos pakolast.

    A Joico-n kivul nepszeruek az Alfaparf, Kerastase, Fekkai, Aveda,  ... Biopoint (en most ezt hasznalom) ...; ja es megvettem (aranyarban, 17 € ) a legujabb Kerastase sampont: Kerastase Reflection Chroma Riche-t.

    http://www.planethair.it/home.asp

     

    Ugyan e-bay-on mar talaltam 1 l-es kiszerelest is potom 38 €-ert (+ postakoltseg), tehat, ha bevalik, erdemes lenne innen megvenni.

     

    Az Australian Gold http://www.australiangold.eu/ napozoszereit azt hiszem nalunk is csak a szolariumokban lehet megvenni (en meg eloben nem lattam sehol), ill. a lanyok a www.fitmax.it honlapot emlitettek.

    A testbort barnulasat fokozo szer:

    http://www.fitmax.it/schede/australian_gold_dark_t- anning_accelerator_crema/index.htm

     

    mig az arcborre ezt az antioxidansokban igen gazdag kremet ajanljak (a napvedo ala, ill. ugy is mint napozas utani szert):

     

    http://www.fitmax.it/schede/australian_gold_au stra-lian_sun_facial_cream/index.htm

     

    (illene mar megtanulnom linkelni  )


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. június 30. 16:0719182.

    Jaj, lanyok, sajnalom, hogy szandekomon kivul, ekkora port kavartam a napvedok "rendes" eltavolitasaval kapcsolatban.

    Mivel itt most ez nagyon tema (a megfelelo fenyvedelmet - idenre - mar kitargyaltuk alaposan ), ezert ugy gondoltam, veletek is megosztom mindazt, amit itt javasolnak (persze nincs szandekomban az "eszt oszatni").

     

    Abbol a tenybol kiindulva, hogy az USA-ban pl. a napvedok gyogyszernek szamitanak es a mai napig nem hasznaljak a TINOSORB-ot, a korszeru fenyvedok kozul is az FDA altal egyetlen engedelyezett MEXORYL-tartalmu fenyvedo a LRP Anthelios SPF15, mi, europaiak, "fenyevre" elobbre vagyunk toluk (e teren ) [es az amerikaiak "irigyelnek" es szivesen aldoznak sokkal tobb penzt a "mi" (EU) fenyvedoinkert], de ennek ismereteben erdemes nagyobb hangsulyt fektetni es par perccel tobb idot aldozni e fenyvedok alapos eltavolitasara.

     

    Ami az olajos (mandula, karite, … ) smink/fenyvedo lemosast illeti, ahogy Inaara is irta, termeszetesen nem a tiszta olajjal tortenik, hanem nehany cseppet teve az arclemosóhoz (krem/tej), de elvileg barmilyen waterproof sminklemoso megfelel e celra, es ezutan johet barmilyen egyeb habzo lemoso es/vagy micellas H2O.

    A kulonfele waterproof lemosokat csak a teljesseg kedveert masoltam be, a "legtrendibb"-tol [DHC cleansing oil (allitolag ez a legjobb), Shu Uemera oil], a konnyebben beszerezheto parfumerias markak: Shiseido Ultimate Cleasing Oil, Lancome Huile Eclat (ezt is dicserik), Clinique Take the day off cleansing balm, de a celnak megfelel az olcsobb arkategorias L'Oreal Dermaq'Expert Elixir, vagy a Vichy 3 in 1-ben (lam-lam, a Vichy is jeleskedik valamiben ) is; en pl. a Sensibio tejembe csoppentek egy kis karite olajat, majd attorlom a Sensibio H2O-zel.

    Tehat nem kell feltetlenul nagy beruhazasba vagni (bogi, csak a Clinique Take the day off cleansing balm miatt ne hogy Bp-re utazz ).

    Azt, hogy eltavolitottuk-e "alaposan" a fenyvedot, nem olyan evidens, mint a smink-lemosasnal (ott marad jol lathato nyom a vattakorongon), tehat itt nincs egyertelmu "jel", csak a mi "lelkiismeretunk" .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 30. 14:4619181.

    Inaara "süllyed...lebuktam" – a hajo mar jo regen süllyedofelben volt, csak kivartam a "biztos" datumot

     

    "A Cliniansról valahol azt olvastam, hogy állítólag a hozzáértők szerint mindent tud, amit a nagyok (ez az olasz kistestvér), csak megfizethető áron..." – en csak a narancsbör elleni habjat hasznaltam es valoban – annak idejen … - igazan meg voltam vele elegedve.

     

    "Avene!Egyszerűen nem tudom kideríteni semmilyen nyelven, hogy konkrétan hanyas faktor az 50+-os fényvédő UVA-védelme.Egyetlen honlapon sem térnek ki rá, a dobozon pedig csak az szerepel, hogy SPF/PPD kisebb vagy egyenlő 3..."– Az identol ervenybe lepett uj EU “COLIPA” szabalyzat ertelmeben a napvedok UVA-sugarak elleni vedelme (PPD) min. ⅓-a kell legyen a feltuntetett UVB-sugarak elleni vedelemnek, tehat az SPF-nek. Tehat ez esetben 50:3= 16,6 ≈ 17, azaz a PPD min.17 kell legyen, de lehet ettol magasabb is, sot elvileg elerheti az SPF szamot is, mint pl. a Photoderm anti-age eseten; szerintem a korrekt markak rendesen feltuntetik a PPD-szamot, mig azok, akik csak a kotelezo min. ⅓-ot erik el az UVA-sugarak elleni vedelemben, ilyen nem eleg vilagos es egyertelmu tajekoztatot adnak csak, mint “SPF/PPD kisebb vagy egyenlő 3” (???), ami mar (szerintem) nyelvtanilag sem helyes .

     

    Amugy Lida velemenye szerint – a nalunk nehezkesen beszerezheto Biodermakon tul – a fenyvedelmet illetoen az Anthelios LRP a “The Best” , az Avene SPF50+ emulzio kellemesebb viselet, de az UVA-vedelme csak ≈ PPD 20, szemben az

    a LRP Anthelios-e PPD 28. Gyakran ajanlja meg a kozmetikailag elegansabb LRP Dermo-pediatrics SPF50+ tejet (gyereknapvedot) felnotteknek is.

     

    Rakerestem az Uriage-re, mert Lida pl. elonybe helyezi a LRP vagy Uriage termalvizet az Avene-hez kepest.

    http://www.labo-uriage.com/index.php?lang=en

    Uriage napvedok: Acqua Termale d'Uriage – Complesso filtrante anti UVA-UVB al Tinosorb M - AquaspongineŽ - stabilizalt C Vitamint es E Vitamint tartalmaz,  parabeni- es alcoholmentes.

    előzmény:
    Inaara (19119)
    2008-06-29  11:09
  22. 2008. június 30. 14:0719180.

    ninacom 

    “Még élünk, gyermekek vagyunk, s mégis látod, mindig haladunk

    Az úton, mert menni kell még akkor is, ha maradni akarunk …”

    (Ágnes Vanilla: Születésnapodra)

     

    Ma gondoltam rad a vizsgad miatt (is), remelem, mar tul vagy rajta, legalabbis a main.

     

    Ami a Vichy-t illeti, igazad van, a dekorajit sokan kedvelik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19141)
    2008-06-29  22:52
  23. 2008. június 30. 13:5619179.

    ahán. akkor jó. elég gyakran elakadok, ha egymásnak ellentmondó információkat horgászom össze. c vitamin "fanok2 vagyunk apummal, anyu szerint túlzottan, de akkor nekem volt igazam  / /

     

    /istenem mennyi elírásom van mostanában :-) /

    előzmény:
    Inaara (19178)
    2008-06-30  13:28
  24. 2008. június 30. 13:2819178.
    stumpet, szerintem összekeversz valamit.A C-vitamin az ereket, meg általában a kötőszövetet erősíti, tehát éppenhogy jó hatású.A permanensen tágult ereken már csak a lézer tud segíteni, de az újabbak kialakulásának megakadályozásában segíthet.Szerintem a gyerkőcnek sem attól lehettek.
    előzmény:
    stumpet (19177)
    2008-06-30  13:11
  25. 2008. június 30. 13:1119177.

    én meg azt olvastam valahol, hogy aki sok c vitamint szed, annak piros erek lesznek az arcán /áll környékén/. a gyereknek is volt, amikor cebion cseppet adtam neki. most mi is csak kis adat c vitamint szedünk. akkor most hogyan is van ez? mert a Kohán doki is nagy mennyiségben szedi. szóval én nem tudok dönteni az ügyben :)

     

    na olvadok is vissza rendesen, mert csak belecsipogtam így ebéd után :)

    előzmény:
    Inaara (19166)
    2008-06-30  12:01
  26. Torolt_felhasznalo_275780
    Torolt_felhasznalo_275780
    2008. június 30. 12:5719176.

    mentholatum fényvédő gélt(!) használt esetleg valaki?

    Sunplay Skincare moisture gel Spf 25 PA++

     

     

    de a mentholatumnak kijött vmi primerje is, én nem használok alapozót, de hátha az még kevésbé zsíros? a primerek jók vmire?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. június 30. 12:5219175.

    B2 a hiányos. Viszont nehezen találtam olyan B komplexet amiben nem volt B12, ezért eleinte azzal együtt szedtem és akkor üresre ettem a hűtőt napi rendszereséggel.

    Azóta találtam (PoliB) olyat miben nincs B12 viszotn továbbra sem értem, hogy miért futok ki  a tartalákoaimból úgy 3-4 havonta

    előzmény:
    Inaara (19173)
    2008-06-30  12:20
  28. 2008. június 30. 12:4919174.
    A zöld Art Deco-s  is rúzsformájú, és azért is jó, mert csak egy-egy pötty kell belőle - az EM-es nekem is kissé erős.A zöldet meg semlegesíteni kell valamivel, ezért a másik korrektor. Az alapozó csak egységesebb színt ad.
    előzmény:
    AthenA (19171)
    2008-06-30  12:14
  29. 2008. június 30. 12:2019173.
    sula, akkor most B2 vagy B12?Vashiányról lenne szó végül is, nem?Az összefügg a B12-vel.
    előzmény:
    sula (19170)
    2008-06-30  12:11
  30. 2008. június 30. 12:1819172.
    Nem akarom reklámozni a Vivida tablettát, de bőrgyógyászok sötét karikák ellen is ajánlják, ugyanis vastagabbá teszi a bőrt a szem körül is...
    előzmény:
    AthenA (19161)
    2008-06-30  11:31
  31. 2008. június 30. 12:1419171.

    Artdecoból rúzsformájú testszínűm van. Zöld korrektorom EM-ből van, de nem nagyon használom, mert vízihulla-érzetem van tőle, akárhogy oszlatom, megmarad a zöld szín a bőrömön. Bár úgy még nem próbáltam hogy barnás korrektorral is rámegyek még egyszer, de jó ötlet.

     

    MAC-et jövő héten megnézem, köszi az ötletet mindkettőtöknek

    előzmény:
    ladybird80 (19167)
    2008-06-30  12:01
  32. 2008. június 30. 12:1119170.

    A B vitamin célirányosan szedem, csak olyat amiben nincs B12. Attól cakkosra rágtam a hűtő ajtaját.

    Eszem elég húst és tejet tojást, nem lenne szabad hiányomnak lenni. Nem értem... 

    előzmény:
    Inaara (19168)
    2008-06-30  12:05
  33. 2008. június 30. 12:1019169.

    Inaara: köszi-köszi-köszi....köszi;) Eloszlott a köd:) Ez a mondat, h C-vitaminnal életben lehet tartani egy embert nagyon tetszik -amellett h igaz is-. És akkor megyek is vásárolni...remélem még bikinit is találok:D

     

    Stumpet: Westendes patikában nincs Ahava:/ Nem is értem, mert azonos a működtető mind2 patikánál, akkor már a termékek is megegyezhetnének:/ És Clinians akció július 15-ig tart;)

     

     

    előzmény:
    Inaara (19166)
    2008-06-30  12:01
  34. 2008. június 30. 12:0519168.
    sula, honnan tudod, hogy B2 hiányod van?Általában van elég ebből a vitaminból a normál táplálkozásban, főleg májbetegeket érint, pl. alkoholistákat is, és a bőr szépségéhez is kell, mint minden B-vitamin (régebben 100 mg-os B-vitamin komplexet is szedtem),  faggyúmirigy-gyulladást, és pattanásokat okozhat a hiány. 
    előzmény:
    Inaara (19166)
    2008-06-30  12:01
  35. 2008. június 30. 12:0119167.

    Melyik ArtDeco-s korrektort használod? Én úgy szoktam a bubbone-kra, h. zöld korrektor, 'rendes'korrektor és arra alapozó, mivel csak így tűnnek el a piros dögök.

    Zöldből nekem ArtDeco-s van, teafaolajas, szem alatti nekem is MAC.

    előzmény:
    AthenA (19161)
    2008-06-30  11:31
  36. 2008. június 30. 12:0119166.

    ontheroad, a DM-es halolajban van természetes E-vitamin, 10 mg kapszulánként, de ez nem elegendő önmagában, ezt csak az olaj antioxidáns védelme miatt adják hozzá.Tesztoszteronnövelő hatásról konkrétan nem tudok, de a teljes hormonrendszernek jót tesz, akár az E-vitamin.(Rendetlenkedő menzesz, ciklusfüggő mellfeszülés és csomók esetén érdemes E-vitamint szedni).

    A külsőleg, bőrápolásban használt C és E-vitamin kell együtt.Én napi 3 g C-vitamint szedek (3x1 g)de elvileg 1-2 g is elég.Orvos ismerős a betegeinek műtét után napi 4 g-ot ad - nemcsak gyorsabban és szebben gyógyul a seb, hanem a beteg is hamarabb talpra áll.Eszembe jut, amit mondott, hogy " C-vitaminnal életben lehet tartani egy embert", és azt is tudjuk, hogy intravénás megadózissal a ráksejteket is el lehet pusztítani.E-vitaminból általában napi 400 I.U. (NE) a dózis.

    A szőrnövekedés gátló egy hülyeség, egyébként elméletileg minden szójafehérjés krémnek is van enyhe szőrnövekedést lassító hatása.A lézeres szőrtelenítés az egyetlen, ami ér valamit.A lézer csak az éppen akkor növekedési fázisban kévő szőrszálakra hat, ezért kell többször menni, mert egy adott pillanatban a szőrszálaknak csak egy bizonyos %-a van ebben a fázisban.Minél sötétebb a szőr és minél világosabb a bőr, annál jobb.Az egyszer leállított szőrtüszőből többet nem nő ki szőr, azt véglegesen sikerült elkapni.

    előzmény:
    ontheroad (19163)
    2008-06-30  11:46
  37. 2008. június 30. 11:5419165.
    jaj, igen ezt az Ahava maszkot merrefelé lehet fellelni a Mammuton kívül? a Westendes patikában van Ahava?
    előzmény:
    stumpet (19164)
    2008-06-30  11:52
  38. 2008. június 30. 11:5219164.

    Halihó!

     

    megbombáztam a népeket egy linkkel, az első talis képek linkje. akit nagy gyorsban kihagytam az reklamáljon nálam :-)

     

    nina: jó, hogy írtad a westendes patikát, mert készültünk ma a nyugatihoz, na szuper becsattogok oda is, hát a gyermek nem áthúzta a tervet? :-) na majd holnap. érdekel a manulás lemosó nagyon :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. június 30. 11:4619163.

    AthenA: korrektor nekem MAC, szem alá egy külön+ha kijön 1-2 patti arra is 1 külön;) Pattikra mondjuk MAC honlap vmelyik másik korrektort írja igazából, de üzletben a csaj aki segített azt mondta h a másik nagyon feltünő, így lett az amit belinkeltem;) És én totál meg vagyok velük elégedve, sokáig elég mind2, nagyon szépen fednek és sokáig fent is maradnak;)

    Ninacom ajánlotta 1x pattikra a Clinique Anti Blemish korrektorát, ez is nagyon jó, csak nekem iszonyú gyorsan elfogyott, pedig nem naponta/kétnaponta használtam, viszont Ninacomnak sokáig elég, szóval ezt is érdemes lehet megnézni;)

     

    Inaara: kicsi zavar van a fejemben...szóval ma fogyott el Bioderma Oral kapszulája, és vennék halolajat, ilyen dmeset, de abban ugye van E-vitamin? Mert akkor C vitamin is kéne, de ezt milyen arányban kell szedni?:/ Tudom, h volt már róla szó, de nem találom, pedig keresem:/ Az maradt meg, h E-vit. mellé mindig kell C, de mennyi? V amennyit akarok, végülis "felesleges" C-vitamin úgyis kiürül a szerveztből?

    És az, h halolaj tesztoszteron növelő hatással rendelkezik az emnnyire igaz?

     

    Rayodesol: kérdezted szőrnövekedés-gátló testápolókat...én anno használtam v 3 félét, semmit nem érnek...max hidratálnak, de volt amelyikkel még iylen tekintetben se voltam megelégedve. Végleges szőrtelenítés jó lehet, de mivel szőr nem egyszerre nő, hanem mindig nőnek újabb szálak, így az se teljesen végleges megoldás.

    előzmény:
    Inaara (19160)
    2008-06-30  11:21
  40. 2008. június 30. 11:4119162.

    Ha már mondod, akkor a konkrét hiány betegséges tünetekre talátam egy nagyon jól értelmezhető táblázatot. Látható, hogy melyik vitamin vagy ásványi anyag hiánya elsőkörben milyen bőr/köröm/haj tüneteket eredményez.

    http://www.health-science-spirit.com/deficien cy.html

     

    Most éppen nem éhető el, annyian próbálkoznak csatlakozni. Kimásoltam a fájlt anno, pont ilyenekre felkészülve, ha valakit érdekel esetelg át tudom küldeni emailen. De itt van egy alternatíva bár nem olyan egyszerű, itt van klikkelgetés.

    http://www.nutrientfacts.com/vitamins.htm 

     

    Amit én kérdeznék. Hogy a fenébe lehet nekem rendszeresen B2 hiányom? Van valmi összefüggés amiről nem tudok?Pl. lehet elég B2 a táplálkozásomban, de nemtom, mondjuk nem eszem elég bálnazsírt ezért nem szívódik fel? Nem értem.

    előzmény:
    Inaara (19160)
    2008-06-30  11:21
  41. 2008. június 30. 11:3119161.

    Ha már korrektor, lenne egy körkérdésem: ki milyet használ? 

     

    Szem alá most újítottam egy Givenchy-t (Mister Light), ezzel nincs is problémám. Sőt sokkal jobban tetszik mint az YSL - Touche Eclat, az utóbbi nekem nem sokat ért.

    A bubbonék elfedése viszont nem sikerül. Amint felkenem a fényvédőre még fed (Artdeco), de várok kb 5 percet a kompakt púder felvételéig és nagy része eltűnik már. Persze az is lehet, hogy a korrektor után egyből kéne a kompakt, nem tudom.  

     

    Szóval, ha esetleg van vkinek bevált korrektora a pattanásokra, ossza meg velem 

    előzmény:
    ladybird80 (19145)
    2008-06-30  09:07
  42. 2008. június 30. 11:2119160.

    Na, leírom, miket szedek: omega-3, C- és E vitaminok, szelén, cink, glükózamin és kondroitin-szulfát, MSM, Endotelon és Pycnogenol.

    Ja, és persze elgyengültem, péntek óta megint szedem a Vivida tablettát is...

    Néha rámjön, hogy nem kell szedni semmit, és akkor egy ideig nincs bogyózás, aztán megint rámjön, hogy mégis kell valamit szedni...most itt tartok.Szedtem már ennél sokkal többfélét is, de egy ponton túl kár költeni a pénzt, hacsak nem konkrét bajra kell valami.

    rayodesol, ha megnézed a linket, látod, hogy főként érelmeszesedés ellni hatása van a fokhagyma kúrának.Van egy nagyon egyszerű mustármag kúrám is, ha érdekelne valakit egy újabb desszert...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. június 30. 10:5219159.

    sula,

    ladybird, szóval erről van szó a barátnődnél: "...hosszú ideje először.."Szegény, akkor ezért viseli el egyelőre a pasit...Ajaj, ennek kesergés lesz a vége hamarosan, amint oszlik a köd, és leesik a hályog a szeméről, de túl kell esni rajta minél előbb, egy ilyen pasitól sürgősen meg kell szabadulni.

    A pasi nyilván látja/érzi ezt, és gátlástalanul ki is használja a barátnődet...Sajnálom, de jelenleg a kapcsolatban a barátnőd státusza lábtörlő...És az a legszomorúbb, hogy ezt most meg sem hallaná...

    előzmény:
    sula (19157)
    2008-06-30  10:16
  44. 2008. június 30. 10:2319158.
    Én megőrülnék tőle, az biztos - de hát nem is én választottam. Viszont barátnőm meg boldog vele, hosszú ideje először....
    előzmény:
    sula (19157)
    2008-06-30  10:16
  45. 2008. június 30. 10:1619157.

    És jelen delikvens 'tesztelgeti' az embereket - mint megtudtam, amikor barátnőm szóvá tette egyszer-kétszer a késést, akkor közölte az úriember, h. ha őt nem látják szívesen, akkor haza is mehet.

     Érdekes figura; de legalább nem kell majd sokáig elviselned. Ha a barátnődnek van egy csepp józan esze, amint a rózsaszín köd felszáll kiadja az útját a mama pici fiának. Mert ez a pali nemet még nem hallott az tuti. Előbb utóbb majd megtanulja, hogy nem minden nő az anyja...

    előzmény:
    ladybird80 (19156)
    2008-06-30  10:04
  46. 2008. június 30. 10:0419156.

    Megnyugtattatok, mert már megkaptam, h. nem vagyok kellőképpen toleráns. Ha ezen múlik, akkor valóban, nem vagyok az.

    Én is úgy vagyok vele, h. tiszteletlenségnek tartom, különösen egy pasi részéről, ha késik, és pláne ezt tudatosan teszi. És jelen delikvens 'tesztelgeti' az embereket - mint megtudtam, amikor barátnőm szóvá tette egyszer-kétszer a késést, akkor közölte az úriember, h. ha őt nem látják szívesen, akkor haza is mehet. Ez meg már az érzelmi zsarolás kategória....

    Na jó, nem offolok többet, csak néha nem értem az embereket....

    On: Annyit írtatok a fényvédelemről, h. eszembe jutott, lehet, h. ezekkel még ki kéne egészíteni a blogot.

    előzmény:
    Inaara (19154)
    2008-06-30  09:51
  47. 2008. június 30. 09:5619155.
    dinamiqs, nem Liftactiv Pro vagy Neovadiol volt véletlenül?
    előzmény:
    dinamiqs (19142)
    2008-06-29  23:11
  48. 2008. június 30. 09:5119154.

    sula, minden betűvel egyetértek, akár én is írhattam volna!Én is pontos vagyok, és nem bírom, ha más lopja az időmet!Primadonnáskodni lehet egy pasival, ha úgy találjuk épp jónak és nevelő célzatúnak, de egy barátnővel...és főleg a psija miatt...

    Lányok, a a nők hajlamosak hanyagolni a barátokat egy új pasi felbukkanásakor, ami csak a legelején és csak egy kicsit érthető!Ne feledjétek, a pasik jönnek-mennek, de a barátok maradnak.Gondoljatok csak arra, hogy egyetlen férfi sem hanyagolná el a haverokkal való a sörözést egyetlen nő miatt sem...A barátok szentek...

    előzmény:
    sula (19151)
    2008-06-30  09:25
  49. 2008. június 30. 09:4619153.

    ninacom, az UVB-nek is van némi szerepe a barnulásban, de egyértelműen az UVA a fő barnító sugár.

    A PPD a ma használt legmegbízhatóbb mérési módszer az UVA védelem megállapításához, de ez sem tökéletes, csak még nincs jobb.A másik, ennél pontatlanabb az IPD (Immediate Pigment Darkening).Az IPD után mindig magasabb szám áll, mint a PPD után (pl- egy PPD 20-as krém IPD-je 80 körüli), de a PPD a mérvadó.Régebben a LRP Anthélios fényvédőkön mindkét UVA értéket feltüntették.

    dinamiqs, hallgass ninacomra...ha otthon vagy az esős, szürke ír nyárban, akkor persze nem vagy nagy veszélynek kitéve, de ha ablak közelében vagy, akkor UVA sugárzás ott is ér biza...meg gondolom, néha kimész a kertbe/udvarra, elmész a sarki boltba, kimész a postaládához...Az percek altt ért sugárzás természetesen kicsi, de ezek is összeadódnak.Többször olvastam, hogy nem is az évi 1x2 heti nyaralás öregít a legjobban, hanem az évközbeni mindennapok rövid, akár pár perces UV dózisai!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19131)
    2008-06-29  15:40
  50. 2008. június 30. 09:4319152.

    Általában pontos a barátnőm, épp az a meglepő, h. ő is nagyon rossz néven veszi, ha mások pontatlanok. Épp csak az új pasija olyan, h. előszeretettel késik, de órákat. Pedig tud pontos is lenni - ha akar. Ez a legrosszabb, h. nem veszi a fáradságot. De hát most még a rózsaszín köd korszaka van, és bármit mondok, védi a pasit.

     

    előzmény:
    sula (19151)
    2008-06-30  09:25
  51. 2008. június 30. 09:2519151.

    OFF

    azt imádtam legjobban, amikor megjelent a csaj, és kiderült, h. még így is alig ért oda a talira, mert a pasi szerint, ha jó barátnő vagyok, akkor megértem, h. ha ismét eltolja az időpontot (miközben én már úton voltam). Nem anyáztam volna sűrűn, ááá, dehogy.

    Nem tudom, hogy rendszert csinál-e a barátnőd ebbelő a szervezetlenségből aminek más - ezesetben te -  kénytelen meginni a levét.

    Szerény véleményem szerint az emberek úgy kezelnek téged ahogy te azt megengeded nekik. Ha nem ez az első eset, én a helyedben nem engedném, hogy elkerülje a konzekvenciákat a legközelebbi alkalommal tedd a helyére. Pl. "Figyelj, ha már így is ilyen rohanásban vagy akkor ne forszírozzuk ezt a talit most. Nekem is van még mássik 3 dolgom amit ma időre kell elintézzem, szal pihizzetek nyugodtan, majd legközelebb bepótoljuk."

     

    Ha meg nagyon durva a dolog, akkor előre lehet figyelmeztetni a delikvenst, hogy mik a házszabályok. Tali 4-kor, 4:10-kor már nem fogsz ott találni. Aztán ehhez tartani is kell magadat.

    Nekem volt egy notórius késő barátnőm/kolléganőm, aki úgy érezte, hogy bájos ha 6-8 ember 30-40 percet várakozik rá. Ismertema tendenciáit, így mikor mi ketten terveztünk meg egy ebéd randit és  15 órát késett engem már hiába keresett az étteremben.

    Legközelebb - és attól fogva minden alkalmommal - csodák csodájára pontos tudott lenni. 

     

    Egyszer vettem egy poén mini könyvet egy barátnőmnek akinek a fiújával voltak ilyen gondjai, akövetkező cimmel: Kutyaidomárok trükjei férfi nevelésére. Viccnek szánt könyvecske, de abban igaza van, hogy minden egyes alkalommal tanítasz valamit a párodnak/kutyusodnak/barátnődnek amikor következmények nélkül hagyod, hgoy a lábadszárára pisiljen. Megtanítottad neki, hogy veled ezt meg lehet tenni.

    Figyelj oda rá, hogy mit tanítasz meg magadról másoknak és légy konzisztens a tananyaggal. Egyszer így, egyszer úgy nem műxik. Úgy an úgy mint a következetlen fenyegetőzés sem. Tartsd magad ahhoz amit ígérsz, még akkor is ha magadnak ígérted. (Pl. ezt velem nem lehet megtenni.) 

     

    Uff.

    előzmény:
    ladybird80 (19143)
    2008-06-29  23:19
  52. 2008. június 30. 09:2419150.
    Irtam, rem. megkapod!
    előzmény:
    ladybird80 (19149)
    2008-06-30  09:21
  53. 2008. június 30. 09:2119149.

    rendben. :)

     

    előzmény:
    kremfalo (19148)
    2008-06-30  09:18
  54. 2008. június 30. 09:1819148.
    Akkor irok privit gyors, OK?!
    előzmény:
    ladybird80 (19147)
    2008-06-30  09:14
  55. 2008. június 30. 09:1419147.
    Egy félóráig még el tudsz érni.
    előzmény:
    kremfalo (19146)
    2008-06-30  09:13
  56. 2008. június 30. 09:1319146.

    Szioka!

    Online vagy most??? Raersz egy picit? Szeretnek veled beszelni priviben ha van egy kis idöd??

    S.O.S!

    előzmény:
    ladybird80 (19145)
    2008-06-30  09:07
  57. 2008. június 30. 09:0719145.

    A júliusi topiktalira egy szavazat.

    Szóóóóval: fényvédős hajkencékről vélemény? Kell/nem kell/pénzkidobás?

    Hétvégén kipróbáltam az Eucerin Hydro Balance hidratálóját, tényleg nagyon kis könnyű és jól felszívódik, a Q10-es szemkrém pedig nem irritál, viszont mintha növelné a karikáimat....

    Ki milyen szemkrémet használ a karikákra?Hiába álltam át többé-kevésbé a háton alvásra, még mindig pandamaci-szemeim vannak, és a fényvédő miatt korrektort nem nagyon tudok használni, mert morzsálódik, meg beül a pici szem alatti ráncokba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861542 (19144)
    2008-06-30  00:18
  58. Torolt_felhasznalo_861542
    Torolt_felhasznalo_861542
    2008. június 30. 00:1819144.

    Csak gyorsan benézek, ma voltunk Debrecenben, kicsit kifáradtam a sok utazástól, de még mindig szeretem azt a várost

     

    Andi02: Nekem is van allergiám sajnos, ki is fogom próbálni a tusfürdőt, köszönöm az ajánlást!

    ladybird: bizony, volt egy mini topiktali pénteken Júliusban és/vagy augusztusban akkor szervezzünk nagy talit? Tegye fel a kezét, akit érdekelné a dolog

    előzmény:
    Andi02 (19102)
    2008-06-28  22:37
  59. 2008. június 29. 23:1919143.

    Ontheroad, azt imádtam legjobban, amikor megjelent a csaj, és kiderült, h. még így is alig ért oda a talira, mert a pasi szerint, ha jó barátnő vagyok, akkor megértem, h. ha ismét eltolja az időpontot (miközben én már úton voltam). Nem anyáztam volna sűrűn, ááá, dehogy.

    Mindegy, kissé nyűgös vagyok ma - épp most derült ki a nap csodás befejezéseként, h. a Bioderma táskám füle, amit még csak most bonntottam ki, el van törve, így nem tudom használni. Ez nem az én napom....

    előzmény:
    ontheroad (19139)
    2008-06-29  22:32
  60. 2008. június 29. 23:1119142.

    Megnyugodtam. Illetve ideges lettem - akkor ilyet is kene vennem

    Egy darabig hasznaltam Vichy-kremet, de semmi hatasa (a nevere de mar nem emlekszem, de olyan koromnak megfelelo karakterut...a reklamja iszonyatos volt, a csajnak sulyokkal nyuztak a boret...boaaa...de utaltam nezni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19141)
    2008-06-29  22:52
  61. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2008. június 29. 22:5219141.

    :)  Van kamuflázs-alapozó is, az a lényeg, hogy magas a pigmenttartalma a kamuflázs-tipusu dolgoknak. Ezért általában nehezen türi a bőr, de ez mindenkinél változó.

     

    A Vichynek én a krémjeit nem szeretem nagyon, sok a parfüm, tarosito, estébé, egyszerüen szerintem nem érik meg az árukat és gyakran allergizálnak, absolut nem érzékeny bőrre valóak.

    Viszont a Vichy dekorjai szerintem jók. A Normaderm alapozója is jó szerintem, a Dermablend alapozoja is jo, a normaderm javitostickje és a Dermablend korrektora is. Szoval a dekorjai szerintem rendben vannak.

    előzmény:
    dinamiqs (19136)
    2008-06-29  20:43
  62. 2008. június 29. 22:3819140.

    Hu, pedig milyen klassz lenne egy ilyen 24 oras tokeletesen fedo dolog (ize...nem fedo azert, hanem krem Mert en ezekkel a dolgokkal ugy vagyok, hogy egyszer ugyis kiderul az igazsag, es akkor milyen gaz, hogy kiderul, hogy az ember nem olyan makulatlanul szep boru, mint sminkkel...bar Charlie szerint aki szep, az reggel is szep ugyebar.

    Ezt meg raadasul mindennapokra nem is lehet hasznalni

     

    Atyaisten,mennyi mindent kellene meg vennem ahhoz, hogy teljes fegyvertaram legyen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2008. június 29. 22:3219139.

    Ninacom: ott a pont;)

     

    Ladybird: azta...ez az időeltolás-indok se semmi:D Nem kelt fel a pasi:D:/ És Avon tájékoztatója...nocomment:D:D Pff:/

     

    Jah ma patikában kb 15 ember keresett Panthenolt -persze már elfogyott tegnap-, horror volt amiket felsoroltak ott : noname naptejek v van neve csak épp nem ér kb semmit se mert SPF6/10 társai, v egy nap 1x kente magát, merthogy azt olvasta h az elég stbstb:/ Tudom, h ez az "átlag", ami előfordul csak sokkoló volt annyi ember szájából kb 2 óra leforgása alatt végighallgatni:/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19132)
    2008-06-29  15:53
  64. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. június 29. 22:0119138.

    A Vichy Dermablend alapozója valami állati jó. A korrektort még nem próbáltam, mert nincs rá szükségem. Az alapozóra sem :)))) De tényleg jó. Kb. 0,1 ml elég az egész arcra.

     

    Tudom, hogy nem szeretjük a Vichyt, de én speciel el vagyok ájulva a szérumától (Aqualia Thermal) és ha elfogy, tuti veszek újat. Nyárra tökéletes.

     

    A hydrabiokat télre tartogatom, illetve a Light-ot néha szoktam estére, amikor nem itthon alszom, mert itthon a Regeneristet nyomom éjjelre. A mai napig imádom :)

    előzmény:
    dinamiqs (19136)
    2008-06-29  20:43
  65. 2008. június 29. 21:4919137.

    Dinamiqs, a próbapöttyös én voltam! Ninacomnak igaza van, a camouflage nagyon erős fedő hatású, igazán a mindennapokra nem is ajánlott, legfeljebb azoknak, akik műtét nyomait, vagy nagyon erős rozaceát, ilyesmit akarnak elfedni.

    De ha érdekel, az Ó utcai sminkboltnak van honlapja is, ott meg tudod nézni a termékeket, és akkor már célzottan tudsz böngészni a neten.

    Fényvédelem: ma a kezembe akadt egy régebbi Cosmohoz mellékelt Avon katalógus, amiben épp a fényvédelem szempontjából írták le a típusokat. Khmm...hááát...Az 1. típusnak (mint én), aki nagyon világos bőrű és könnyen leég, szeplősödik, stb. a mérsékelt égövön az első napokra (milyen első napok, könyörgöm???) SPF 25/20-at ajánlottak, a következő napokra SPF 15-öt, és így sorban, tehát 2. típusnak már csak SPF 10-et, a 3.-nak SPF 6-ot.A mediterrán égövön a "következő napok" kategória alatt hasonlóképpen SPF 20, 15 és 10 szerepelt. Anyuuuu! Ez már rég kimeríti a fogyasztók megtévesztése kategóriát....

    Off: csak én vagyok háklis arra, ha az időmmel játszanak? Programot beszéltem meg mára egy kedves barátnőmmel, aki előtte nem sokkal jelezte, h. ja, bocsi, tegyük már odébb két órával - mint kiderült, a pasiját nem lehetett kiverni az ágyból egész nap, és hozzá kellett alkalmazkodnunk - holott tisztában volt azzal, h. mit tervezünk mára.Semmi gond, épp csak borult az egész napi programom, ugyanis más terveim is voltak....

    előzmény:
    dinamiqs (19136)
    2008-06-29  20:43
  66. 2008. június 29. 20:4319136.

    Sajnos, en mar levizsgaztam.. mindenbol

     

    Ja... igy mar ertem. Azt hittem, a kamuize egy jo eros alapozo. Ezek szerint egy jo eros korrektor, csak nem pottyozunk vele, hanem teljes feluletre hasznaljuk. Arra emlekszem is, hogy valaki irta a dermablendrol, hogy sokaig maradt a kezere rakott probapotty. De a Vichy-ket nem szeretjuk, nem?Jo, tudom, egy-egy termek lehet minden markanak jo.

    Az O utca fele mostansag nem jarok, de a net-en utananezek.

    Koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19135)
    2008-06-29  17:05
  67. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2008. június 29. 17:0519135.

    Dinamiqs, igazad van, ha az ember ül otthon...és vizsgára tanul... Bár én kb. 4 méterre ülök az ablaktol, azárt a biztonság kedvéért a 15-ös hydrabiot felkentem

     

    A camouflge elvileg összefoglaló név, a magas pigmenttartalmu termékekt jelöli, amivel jol lehet elfedni, szoval korrektor vagy ilyesmi. Na, nekem arra lenne szükségem sokszor a szemem alá. :) 

    Az Artdeconak vannak camouflage-korrektorai, de találni az Ó utcai sminkes boltban (már egy csomo ideje gondolkodom egy Ben Nye korrektorpalettán, csak ára art vissza :) ) vagy pl. kamuflázs-hatású a Vichy Dermablend korrektora.

    Arra kell figyelni, h az ilyen erős korrketorokat (lehet alapozo is, de általában szinhában, tvben van szükség ilyen erös termékekre) a pigmenttartalom miatt nehezebb eltávolitani, a Vichy dermablendjéröl is vlt már szo, hogy iszonyat nehéz lemosni :)

    előzmény:
    dinamiqs (19133)
    2008-06-29  16:38
  68. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 16:4719134.
    Újra csak köszönöm a tippet!
    előzmény:
    ladybird80 (19130)
    2008-06-29  14:04
  69. 2008. június 29. 16:3819133.

    De, meguszom a fenyvedozest, mert folyton esik, igy bent ucsorgunk

     

    A kamuflazsrol mar hallottatok? Camuflage, ha jol irom...igaz, lehetetlen, hoigy ti ne hallottatok volna rola Ha jol tudom, varazslatosan fed.

    Kene nekunk egy ilyen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19131)
    2008-06-29  15:40
  70. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2008. június 29. 15:5319132.

    Jut eszembe, csomot hallom, föleg patikában, h nem akarnak magasabb (sokaknak a 20as már egetveröen magasnak számit) faktoru fényvédöt használni, mert nem barnulnak vele - na most ezt hagy tegyem parkolopályára.

     

    Egyrészt a melanin érést az UVA előidézi, de a malanin előáll valamiböl, és a folyamathoz különbözö anyagok szükségesek - a magyar lakosság nagy része meggyözödésem szerint nem eszik minöségien - következésképp nincs felkészülve a börük a barnulásra. Sokszor sokkal többet számít, hogy milyen a belsö tápanyagellátottság, mint a fényvédő. 

     

    Egyébként anyukámnak volt egy kurája, amikor nagyon sok A-vitamint és béta karotint szedett - napra nem mehtett, de alapjában véve bronzszinü volt a böre egy jó darabig  

    Másrészt azét nem értem, mert az eddig lakossági kategoriás naptejek UVA szürése nem volt  a legjobb, és az UVB-nek nincs hatása a barnulásra - szoval hacsak nem titándioxidos-cinkoxidos fényvédöt kentek itthon, akkor csak elöitélet.

     

    Mégegykis elmélet: aki herpeszes tipus, mint én, mindenképpen szerezzen be egy jo faktoros szájkencét, az uvsugárzás időlegesen leépitit a bőben lévő védekező Langerhans-sejteket (amik gyakrolatilag a bör védekeösejtje, az imunrendszer 'örszemei') és minden olyan dolog, ami tulzot immunválasz (mint pl a napallergia) vagy az immunrendszer gyengüléséböl jön (mint a herpesz) az megjelenhet - é azért alattomos, mert hiába erős mondjuk az ember immunrendszere belül, ez olyan, mintha a hadsereg maga erős lenne, de egy alszárnyat (vagymit, hogy hivják a hadsereg kis kiküldött egységeit? :) ) idölegesen leépitene az ellenséges csapat. 

    Nekem azota nincs herpeszem, amiota fényvédös szájkencéket használok nappalra, elötte havonta-kéthavonta mindig.  

     

    És csak a bioderma trénin után jöttem rá, hogy a herpeszeim elött minidg valami uv-fényeset csináltam- hosszab ideig voltam napon, szoláriumoztam, sieltem, stb. Félelmetes. :) 

     

    Na, megyek vissza tanulni, itt lazsálok, komolyan, akkora egy link vagyok...:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19131)
    2008-06-29  15:40
  71. Torolt_felhasznalo_226350
    Torolt_felhasznalo_226350
    2008. június 29. 15:4019131.

    Innara, a Too faced Lip infectionja engem nem mozgat meg, mert ahogy Szituka is irta, az a csipös-vérkeringésfokozó-irritálo szájduzzasztok egyike, én már letettem a voksomat a nem szenvedös, kollagén-hyaluronsavas lipfusionnál :) Az XL-emet kb. szeptember óta használom minden este lefekvéskor, csak akkor nem, amikor 1-1 hétre herpeszem volt, de ezen felül néha napközben is felkenem (pl egy-egy smink alá, vagy ha reggel no sminkben, egy dominánsabb szájfénnyel megyek el itthonrol) és most figyelem feszülten mikor fogy ki a tubusom, de csak nem akar...

     

    Dinamiqs, neeeehogy azt hoidd, hogy borult idöben megmenekülsz a fényvédözés elöl :) Igaz, h UVB, ami leégést okoz nincs annyi, de UVA (ami a photoaginget, a pigmentfoltokat, börrákot okozza) ugyanugy van! A multkor énis nyugodtan mentem el otthonrol bekenetlen karral, ki is jött a napallergiám egy borult napon egyböl...szoval jelezte a böröm az UVA-t. 

     

     

    Saját szavaimmal nehezen sikerült leirnom, ugyhogy részben adatokat irok:

    UVB-védelem, azaz 

    SPF-mérés: vizsgált paraméter: Minimal erythema dose (med) -kivörösödés szándékos előidézése önkéntesek bőrén -

    fényforrás: a nap spektrumát imitálja

    termékből alkalmazott mennyiség: 2mg/cm2

    SPF = MEDp(rotected=védett) / MEDnp(non-protected-nem védett)

    Különbözö foltokban különbözö dozisu fényt sugázornak a termékkel kezelt börre, ezeket területenként összehasonlítják - ahol látható az irritáció, ott tullépte a fényforrás mértéke az egészséges dozist- 

    gyakorlatban egy ugy néz ki, h pl. ha tesztelnek egy 40faktorosnak tervezett terméket, akkor a normál fény 40-szeres dozisának szabad elöször irritáciot okozni, iletve az azon felülieknek. Ha a 40-szeres dozis alatti érték irritál, akkor felül kell vizsgálnia  terméket, vagy más faktorszmot irni rá.  

    Ezért mondják, hogy a faktor az eltölthetö idöt adja meg - ideális esetben egy 100%osan stabil fényvédönél, minimum 2mg/cm2 felvitt anyag esetén, ez már eleve nehézkés, 100%osan fotostabil fényvédö pedig nincs.  

     

    UVA-mérés: azonnali pigmentáción alapuló mérés (- Meirowski jelenség) vizsgált: Minimal Pigmentary Dose (MPD) - a legalacsonyabb uva-sugárzás mártáke, ami átmeneti pigmentációt okozhat 2 órával a besugárzás után

    gyakorlatban - PPD mérés (Persistent pigment darkening) 

    csak UVA-fényt sugárzonak, a felvitt menyniség megyegyezik az SPF-mérésnél alkalmazottnál, ugyanugy a modszer is (bött foltban, különböző dózisok) amely sugárzási értéknél már egyértelmüen látható eltérés volt,ott ment túl a vádelmen a sugárzás mértéke.

     

    Izé, ha valami ne teljesen 100-as, kérdezzetek nyugodtan, megprobálok pontositani :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19122)
    2008-06-29  11:28
  72. 2008. június 29. 14:0419130.

    Maogirl, én az érzékeny bőrre valót próbáltam, de szerintem eléggé könnyű, nekem bejött!

    Pandrea, érzékeny bőrre jó a Bioderma, a La Roche Posay, az Avene és az Eucerin is, ezeken belül érdemes "lavírozni", attól függően, h. mit szeretnél (lsd.19113 hsz.  ) A Lieracot is sokan dícsérik, de abban van illatanyag rendesen, így érzékeny bőrűeknek mindenképpen először minta ajánlott belőle.

     

    Vááá, egyik barátnőm jól bekavart, így teljesen átszabta a mai napomat.Valahogy nem akar ez a hétvége összejönni.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275780 (19128)
    2008-06-29  13:37
  73. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 13:4519129.
    ladybird! köszönöm a válaszod! mi a neve a patikában kapható krémnek?
    előzmény:
    ladybird80 (19127)
    2008-06-29  12:21
  74. Torolt_felhasznalo_275780
    Torolt_felhasznalo_275780
    2008. június 29. 13:3719128.

    Az omi fényvédő mennyire zsíros. Ez a mostani UV natural eléggé zsíros érzést hagy a bőrömön:(

    az avene micellas lotion lemosó lehozza a napfényvédőt?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. június 29. 12:2119127.

    Ontheroad, igyekszem-igyekszem....

    Én használok kézkrémet rendszeresen, de ilyen tempóban az életben nem fogom elhasználni, amiket tesóka küld. De nagyon drága, h. ennyire gondol rám, úgyh. ez legyen a legnagyobb problémám!

    Dinamiqs, ezen nagyot jót nevettem! De teljesen igazad van. És gyere csak, szeretettel lát mindenki - oszt kész!  

    Pandrea, egyes márkákról nagy általánosságban nem lehet véleményt mondani, a legtöbbnek (még az igazán "neveseknek"is) vannak jobb és kevésbé jó termékeik, és még ezen belül is variálható, h. kinek mit szeret és bír el a bőre.De ha valóban nagyon érzékeny a bőröd, akkor a gyógyszertári márkákat érdemes kipróbálnod (a Vichy-t inkább ne....tele van parfümmel, és ez az érzékeny bőrt elég rendesen irritálja), ezekből általában van minta.

    Hümm, én is próbáltam a by nature-t, és tényleg szép színt ad. De ha valaki nagyon világos bőrű, akkor eléggé érdekesen festene sötétbarnán - nekem pl. a legvilágosabb szín volt jó, de mondták is, h. akkor sem szívesen fújtak volna be sötétre, ha kifejezetten azt kérem, mert furán festettem volna vele - egyszerűen nem vagyok kreol tipus. És azért némi kopás itt is volt, legalábbis nekem, mint minden önbarnítónál. Nem vészes, de egy-két helyen eléggé kidörzsölte a ruha a színt.

    előzmény:
    ontheroad (19108)
    2008-06-29  07:09
  76. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 11:5719126.
    sziasztok! további kérdésem mi a véleményetek a Cliniqe,Esteé Lauder,Avon,oriflame,Nivea,Eucerin,Vichy termékeiről érzékeny,vízhiányos bőrre?
    idézet:
    pandrea37 (19116)
    2008-06-29 07:58:23
    valaki tapasztalat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522316 (19109)
    2008-06-29  07:58
  77. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 11:4119125.
    Igen,a net elér mindenhova,az írás megmarad...Pedig már örültem,hogy vlaki más tapasztalatát is olvashatom,erre szembesültem vele,hogy az csak én vagyok.
    előzmény:
    Inaara (19124)
    2008-06-29  11:39
  78. 2008. június 29. 11:3919124.
    szituka, hát ez jó!Egyszer engem is belinkelt valaki a számomra a csaladinet.hu oldalról...Kicsi a világ, a net pedig elér mindenhova...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19123)
    2008-06-29  11:32
  79. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 11:3219123.
    Hehe,az én vagyok,az a mások.Olvastam ezt a topikot,de az Aruba Tanról nem sok szó esett,max annyi,hogy x,y ajánlja.Meg hogy hamisitvány is van,hát nem tudom,választ nem kaptam.,a Gellért centerben nem hiszem hogy hamisitvány lenne.
    előzmény:
    Inaara (19120)
    2008-06-29  11:15
  80. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 11:2819122.

    Nem vettem észre ilyesmit,bár akkor még nem volt ilyen dög meleg,nem izzadtam,most nem tudom ,ilyen melegben,több óra kint mászkálástól a hátamon,hasamon,mellem között csurog a viz,lehet hogy a festék is olvadna le a testről,nem tudom.

     

    Inaara,nekem is van Too faced Lip Injection Extreme,meg a maszk is.Még tavaly vettem,el is felejtettem,most hogy szó volt róla,igy megkerestem.Nem tudom,tényleg van e hosszú távú hatása,mert azt irták róla,nem használtam folyamatosan reggel-este.Lezsibbasztja a szájat,kipirositja,van duzzasztó hatása.

    előzmény:
    sula (19118)
    2008-06-29  11:03
  81. 2008. június 29. 11:2719121.

    dinamiqs, hát ez nagyon tetszett:"nem vagyok hívő, istenments"...Valóban, a Jóisten jól csinálta, egy bőrgyógyász pedig azt mondta, hogy a 30-40 évesek közül senki nem hiszi el, hogy 70 évesen a tény, hogy tele vagy ránccal "is not a big deal"...Hát, most viszont big deal, és szerintem idős korunkban is a lehetőségekhez képest a legjobban szeretnénk majd kinézni - éppen ezért meg is teszünk minden tőlünk telhetőt - kenjük-fenjük-óvjuk magunkat, és itt a topikban is okosítjuk egymást...

    Én 166 cm vagyok, és talán túlzottan nem fenyeget a "gombásodás", mert nem merevek a kalapjaim és a karimák, úgyhogy nem olyan vészes a helyzet.

    előzmény:
    dinamiqs (19104)
    2008-06-28  23:42
  82. 2008. június 29. 11:1519120.
    szituka, másoknak is hasonló rossz véleménye van az Aruba tan kopásáról...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19111)
    2008-06-29  09:27
  83. 2008. június 29. 11:0919119.

    Welcome back Erara, frissen, üdén, kipihenve, tele tettvággyal újra itt a topikban!

    Korfui patikák - ne is mondd!Az összes görög szigeten minden sarkon ott virít a patikát jelző zöld kereszt, és a legtöbb nagyon jól ellátott az általunk kedvelt kozmetikumokkal.Én egy ciprusi patikában találtam rá először SPF 90-es és UVA 30-as Uriage fényvédőre!Még most is emlékszem, ahogy mámorosan a felfedezéstől, eszem vesztve pakolom a kosaramba számolatlanul...El se akartam hinni, hogy ilyen létezhet, és én megtaláltam!Ez volt az első igazán magas faktorú fényvédő életemben...

    A Cliniansról valahol azt olvastam, hogy állítólag a hozzáértők szerint mindent tud, amit a nagyok (ez az olasz kistestvér), csak megfizethető áron...Én nem tudom, egyáltalán nem ismerem közelebbről a márkát.

    Ja, és Avene!Egyszerűen nem tudom kideríteni semmilyen nyelven, hogy konkrétan hanyas faktor az 50+-os fényvédő UVA-védelme.Egyetlen honlapon sem térnek ki rá, a dobozon pedig csak az szerepel, hogy SPF/PPD kisebb vagy egyenlő 3...Ez nekem (nekünk) nem elég...Régebben a narancssárga színű, kémiai és fizikai szűrősek UVB és UVA védelme egyedülálló módon egyenlő volt, rajta is volt a dobozon, hogy UVB 60 és UVA  PPD 60!Abból indulnék ki, hogy ez nem változott, de sosem lehet tudni,  szeretek biztosra menni.Szóval, nem tud valaki közelebbit mondani?Nagyon szeretem az Avene fényvédőket is, és nincs bennük alkohol.

    előzmény:
    Erara (19115)
    2008-06-29  10:43
  84. 2008. június 29. 11:0319118.

    Szitu, a fehér ruhákat nem fogja meg a By Nature barnulás?

    Nekem ez volt az egyetlen prblémám mikor még önbarnítóztam, hogy a fehér vagy világos felsők hónaljban mind besárgultak, rájuk dörzsölődött a színesített bőröm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19113)
    2008-06-29  09:46
  85. 2008. június 29. 10:5719117.

    rayodesol és sula, de így volt, illetve van, ezt a 100-on felüli faktorosdit én sem értem...Olvastam már mindenféléket, pl. azt, hogy a farmeranyag 1700-as faktor...

    A kétféle módszer a mai napig hesználatos és keveredik:egyrészt az SPF mutatja, hogy a MED hányszorosáig véd, másrészt utal a kiszűrt UVB sugarakra is, tehát ahogy már írtam párszor, az SPF 20 az 1/20-adot, tehát 5 %-ot nem szűr, azaz 95 %-os az UVB-szűrése.

    ninacom, hurrá, van itthon is Too Faced?!Annyit láttam már amerikai magazinokban, jó a sajtója, és nagyon tetszik a szempillaspirál keféje, gyanítom, hogy jól vastagít.Ismered a Lip Injection termékeket, jó szájduzzasztók, vagy jobb a Lip Infusionunk?Ja, és még azt kérdezném, hogy napi hányszori használat mellett elég hosszú hónapokra a Lip Infusionod?Ha erre jársz a magolás közben, légyszíííí.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861542 (19089)
    2008-06-28  17:04
  86. 2008. június 29. 10:4619116.

    szia stumpet, a hír igaz, lesz Bobbi Brown a Mamut II Douglasban, de csak július közepétől.Azt hiszem, a júliusi Marie Claire-ben olvastam, és ide is belinkelte valaki angolul nemrég.

    papgabo, az említett olajokból az arclemosómhoz teszek pár cseppet, úgy használom.Néha bekenem az arcomat is, egyébként az extra szűz olívaolaj is nagyon jó bőrápoló.

    előzmény:
    stumpet (19079)
    2008-06-28  15:25
  87. 2008. június 29. 10:4319115.

    A Clinians mandulás arctisztítója nem rossz......én is ezt használom esténként már több mint 1 éve.... (ezt írtam is már itt anno valamikor.....jobban bevált mint a Clinique 3 lépéses, csak ez 1 lépésben és hasonlóan bársonyos érzetű lesz a bőr utána)

    Nagyon kevés elég belőle, és valóban úgy a legjobb a hatása, ha nedves kézen először felhabosítod és úgy kened fel az arcra.

     

    Lányok, Korfun a patikák polcai rogyásig voltak Avene termékekkel! És szinte minden sarkon volt egy patika......a városban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19099)
    2008-06-28  19:04
  88. 2008. június 29. 09:5919114.

    Nekem az aranybarna tökéletes lenne, mert nagyon világos a bőröm sajna.

    Az a barnító is jónak tűnik, amit belinkeltél, talán ez az ultrabronze extreme jó árnyalat lesz neked!

    Majd próbálom követni a topikot, kíváncsi vagyok, hogy bevált-e neked vagy sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19113)
    2008-06-29  09:46
  89. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 09:4619113.

    Hát igen,nagyon megszedvedtem vele,pedig olyan szint ad tényleg mintha a karib-szigeteken nyaraltál volna.:(

    A By Nature az inkább aranybarna,nem vettem észre semmilyen foltosodást a kopását illetően.

    Találtam még egy 3.uv mentes barnitót is,a http://www.sunfx.hu/index.php?lap=s_kezd .

     

    Iwiwen találtam egy lányt,aki csinálja,de most  külföldön van,július elején jön haza,lehet hogy ezt még kipróbálom.

    Fontos,hogy ne menj gép kabinba,olyanba menj,ahol kézzel fújnak le,igy elkerülhető a foltosodás már az elején ,és a nem egyenletes elosztás a testen.

    előzmény:
    hümm (19112)
    2008-06-29  09:36
  90. 2008. június 29. 09:3619112.

    Köszi szituka! Ezek alapján a by nature szimpatikus, a foltos kopás borzasztó! Olyan, mintha koszos lenne az ember!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886414 (19111)
    2008-06-29  09:27
  91. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 09:2719111.

    Szia!

     

    Bár én nem a cikk író vagyok,de én is voltam ott ahol ő,igy tapasztalatom nekem is van.Sőt,nekem 2 féle barnitóról is,a cikk a By Nature féléről szól,nagyon szép aranybarna szint ad,én a sötétet kértem,van közepes,és világos árnyalat.

    a sötét nekem nem az a sötét szin,amilyen szeretek lenni.úgy értem olyan nagyon nem is sötét.De persze ez változó ki milyen akar lenni.

    Szépen kopik,nem foltosan.

    A másik,ahol voltam az Aruba tan,ez eszméletlen trópusi barnaságot ad,de sajnos rondán,foltosan kopik,és nagyon makacs,nem lehet leradirozni .

    Hiába Uv mentes barnitás,meg minden,azért macerásak ezek is,mert ugye az arcról hamarabb lekopik az arctisztitások által,nem lehet fürdeni,csak zuhanyozni,törölközővel csak felitatni,nem dörzsölni.

    előzmény:
    hümm (19110)
    2008-06-29  08:48
  92. 2008. június 29. 08:4819110.

    Sziasztok! Nemrég benéztem a kremmarka-blogra, és a legutolsó cikk, a gyorsbarnítós beleültette a bogarat fülembe. A cikkírótól kérdezném, hogy utólag milyen tapasztalatai vannak? Elégedett az eredménnyel? Nekem beugrott erről a jóbarátok Ross lebarnul c. része

     

    Üdv! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 29. 07:5819109.
    sziasztok! további kérdésem mi a véleményetek a Cliniqe,Esteé Lauder,Avon,oriflame,Nivea,Eucerin,Vichy termékeiről érzékeny,vízhiányos bőrre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2008. június 29. 07:0919108.

    Ladybird: gyere ma, ha gondolod, még van Sebium H2O is, tegnap szombathoz képest nagyon kevesen voltak -már úgy általánosságban a patikában:)-.

    Kéz+lábkrém...huhhh és mindig?:D Én olyan borzalmas vagyok ilyen szempontból, kb heti 1x kenem a lábam vmi jó zsíros krémmel, de más napokon semmi, kezem is heti 2x ha eszembe jut:/ Ezt is be kellene iktatni a napi rutinomba pedig:)

    És stat...pfúúúúúúj de utáltam -mai napig utálom, ha rágondolok-:)

     

    Clinians akciónál egyik cucc a narancsbőrös kence, amit Ninacom is írt, másik meg egy fényvédős ajakápoló stift, ha vki szintén kihasználná;)

     

    Dinamiqs: "aki oregszik, annak romlik a szeme is, vagyis nem fogod mar latni tokeletesen, mennyit valtoztal"-ez kéész:D:D

    AHAVA termékekből eddig testápolási dolgokról volt szó főleg, abból kéz+lábkrém a kedvenc, és vmi fürdős cucc is, már azoknál, akik próbálták;)

     

     

    előzmény:
    ladybird80 (19106)
    2008-06-29  00:07
  95. 2008. június 29. 00:2919107.
    Azt el is felejtettem, hogy a Muleerben meg kaphato a Kleopatra nevu szappan es tusfurdo. Ezer eve hasznaltam ilyet, Mo-n nem is lehetett kapni , csak Nemetorszagban lattam. Isteni illata van a tusfurdi parfumos es sokaig erzodik a boron az illata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (1)
    2006-04-03  14:20
  96. 2008. június 29. 00:0719106.

    Kremfaló, beszereztem egy ilyen Lorealos lemosót, tényleg egész jól lehozta a sminket! (és remélem, a fényvédőt is)

    Tegnap este elhasználtam az LRP fiziológiás gél maradékát, de még mindig nem érzem túl nagy durranásnak.

    A környezetmben sosem volt csecsemő vagy kisgyerek, valszeg ezért nem hallottam a hidrofilról. De jó tudni ilyeneket is - csasztus, már megint pár száz hsz-t végig kell zongoráznom, mert a héten nem volt alkalmam "kicsemegézni" a hasznos infókat!

    Inaara, van valamennyi UVA védelme a Blistexnek is, persze nyilván nem annyi, mint a Biodermáé.  És az az igazság, h. a keserű ajakbalzsamot nem nagyon szeretem.De a korábbi ajakbalzsamjaimban semmi fényvédő nem volt, úgyh. már legalább ennyi előrelépés van.

    Az említett olajakat mire használod, megkérdezhetem?Én a mandulaolajat télen a testápolómba vettem, nagyon pihe-puha bőrt csinált!

    Rayodesol, mini-topiktali?A fenébe, most méginkább sajnálom, h. nem jutottam el a gyógyszertárba, pedig úgy terveztem, h. ma benézek ontheroadhoz, és kihasználom a promót.De tegnap egy kolléganőnk szülinapját ünnepeltük, így ma végigaludtam a fél napot, és folyamatosan késésben voltam, a tervezett programjaimhoz képest.

    ha már szülinap: Isten éltessen, ninacom, és füled érjen bokáig! Akkor legközelebb egy Snickers tortával ünneplünk! Addig is kitartást a vizsgákhoz! Mondanám, h. lélekben veled leszünk - de félek, h. a mi tudásunk sem egetverő társadalomstatisztikából. Én "sima" statisztikát tanultam egy évig - de minek????

    Ez a Clinians akció jól hangzik! Ilyenkor mindig felcsillan a szemem - azán megpróbálom visszafogni magam. Ráadásul úúúgy 'imádom' az érzékeny bőrkémet - ahogy elnéztem, ebben a narancsbőr elleni zselében koffein van (mint számos hasonló készítményben), és én anno egy szintén erős koffein tartalmú Babor készítménytől lettem olyan kiütéses, h. másnapra bőrdokihoz kellett mennem.De legalább megspórolok némi pénzt.

    Ellenben ma este kipróbáltam az AHAVA-s maszkot - és nekem nem tisztította ki különösebben a pórusaimat....Valamit rosszul csináltam?

    Ontheroad, tesómat imádom, és jót akar - csak megőrjít! Amikor megláttam a 100 milis márkás parfit, meg a hozzá való, nagyon kis aranyos kézkrémet meg tusolózselét....és belegondoltam, h. ezért mi pénzt kiadott...

    Meg mostanában rászokott, h. kéz-és lábkrémet küld, a Dove-tól a Clinique-en át a náluk kapható Burt's Bees márkáig.  Lassan akkor sem tudnám elfogyasztani az összeset, ha százlábú lennék!

    Pnünü, ez kéééész! Remélem, akkor már a fényvédős hajkencékre is gondolnak!

    Tényleg, fényvédős hajápolásról volt végül szó, csak elkerülte a figyelmemet, vagy elfelejtődött a téma? 

    Épp ma néztem, h. nekem az Elseve balzsamom elvileg UV-szűrős - kérdés, h. mennyire lehet egy olyan termék UV-szűrős, amit le kell mosni.

    Pandrea, kifejezetten krémet szeretnél, vagy más arcápolási termékeket is?  Kérdés, h. milyen árkategóriában gondolkodsz, milyen a bőrtipusod, csak hidratálni szeretnél, vagy ennél többet, h. a parfümériában vagy a gyógyszertárban kapható termékek szimpatikusabbak stb. Ha bizonytalan vagy, akkor esetleg nézd meg a blogot (kremmarka.blog.hu), ott jó pár lehetőséget felsoroltunk bőrtípusonként.

     

    előzmény:
    kremfalo (19066)
    2008-06-28  00:47
  97. 2008. június 28. 23:4319105.

    Voltam ma a Hodmezovasarhelyi Mullerben es itt sem kaphato semmilyen Collistar termek.

    Ismeri vki az itt kaphato Makeup Factory termekeket?

    Vannak mineralos dolgai.

    www.makeupfactory.de

     

    a nyito oldalon vannak a mineralos cuccok, utana mar nincsen rola szo.

    Van minaralos kompakt pudere ami erdekelne engem, kb. 5000 Ft volt.

    Ezeket tartalmazza:

    Tourmalin

    Kaolin

    Phycocorail

    Zink

    Megnesi um

    Kalium

    Calcium

     

    4 fele minaralos dolguk van folyekony alaopo 4 szinben, kompakt puder 2 szinben, ecsetes porpuder 2 szinben es korrektor ruzs formaju 4 szinben.

    Amugy meg 1 csomo mindene van rengeteg szemfestek, szajfeny, ruzs, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501513 (1)
    2006-04-03  14:20
  98. 2008. június 28. 23:4219104.

    Na, megprobalok en is ilyen nevkiemelosen irni, de az az igazsag, mire odajutok, elfelejtem, ki mit irt

    Ha meg mar a memoriarol van szo - ami ugye rosszabbodik az oregedessel - megnyugtatasul mindenkinek, aki aggodik a szepsegeert:

    A Joisten (nem vagyok hivo, istenments, de a fontos dolgok melle odarakom a nevet ) nagyon jol csinalta, aki oregszik, annak romlik a szeme is, vagyis nem fogod mar latni tokeletesen, mennyit valtoztal

     

    A nyavalyakrol:

    maogirl, nekem a szedules volt a legerosebb, de parosult heves szivdobogassal, es a fejem fajt a legkevesbe!

     

    Inaara, ez a gombas hasonlat nagyon tetszett En is kicsi vagyok (kb. 160 cm). Nem akartam kalapot venni, amikor itt bevasarolgattam nyari cuccokbol, mert sose volt. Aztan megbantam, mert jott a napos ido. Most meg ket hete csak esik meg fuj...ir nyar. De legalabb nem kell fenyvedoznom

     

    Valaki ismeri az AHAVA-kat a maszkon kivul?

    Ugy ertem, hasznalta-e.

     

    Gozom sincs, mit akartam meg irni, de szeretek ide jarni, osztkesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. június 28. 22:5519103.

    Ninacom: először is hatalmaaas gratula;) És írtam privit:) Vizsgákhoz meg több tonnányit, de már csak 1 hét;)

     

    Szituka: ez a szájkence nagyon jól ápol, hidratál és illatosít:D Nekem egy ajakírt se bírt eddig tökéletesen a szám -v extra sokszor kellett kenni v kicserepesedett tőle v mind2:/-, de ezt nagyon szereti:) Mo-ra nem tudom honnan lehetne rendelni, ebay v passz:/ De szétnézek holnap este/hétfő reggel én is ez ügyben, aztán ha találok vmit szólok;)

     

    Ladybird, Krémfaló: ez a Blistex ennyire jó? Hmm nah majd csekkolom ezt is, szájravalókból sose elég ugye, most is csak 4 van a táskámban:D

     

    Sula -és akit még érdekel-: van Photoderm Spotból is kistubusos minta Westendben;) 

    És promón ezen a hétvégén tényleg nincs strandtáska, de van helyette fehér neszi:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226350 (19099)
    2008-06-28  19:04
  100. 2008. június 28. 22:3719102.
    A Babe omega tusfürdőre mi ( a kislányom és én) adunk egy szavazatot.  A kislányomnak pár éve ekcémás volt a bőre és ezt ajánlották, azóta is használjuk az urea-s testápolóval együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861542 (19091)
    2008-06-28  17:26

Címlap

top