Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ami a szívedet nyomja

Torolt_felhasznalo_335577
Torolt_felhasznalo_335577
Létrehozva: 2003. február 19. 16:46
"Daiel,
aki az osztályunkba jár,
a vacsorát Sóderpartinai hívja.
"Sódert esztek vagyorára?"
kérdeztem egyszer
(mert szerintem ez a
Sóderparti
olyan lükén hangzik).
"Frászt" mondta Daniel,
"húst eszünk,
és mindenki nyomhatja a sódert,
és senki se mondja,
hogy fogd be a szád,
és mindig kipakolhatod,
ami a szívedet nyomja"
mondta Daniel, és nevetett.

Mégiscsak lükén hangzik, hogy
Sódedrparti,
De Ami a Szívedet Nyomjí, az már
Igen!
Nálunk csak olyan közönséges
Vacsora van.
(Siv Widerberg)
1975-ben vettem a lányomnak au "Ami a szívedet nyomja" c. svéd gyermekvers-kötetet - ebből idéztem. Arra gondoltam, annyi jópofa, de semmiről sem szóló fórum van - talán akad, aki valamit, akármit szeretne megbeszélni, valamit, ami nem olyan fontos, de jó lenne beszélni róla - valakinek. És ez a valaki lehet egy Mamóka, lehet egy Apóka, de lehet egy ismeretlen barát-barátnő. Hiszen a fórum a beszélgetés helye. Egyet kérek csak, ez a fórum ne legyen veszekedés helye - mindenről beszélhetünk, akár politikáról, akár a nőkről, akár a férfiakról, férjekről és feleségekről, gyerekekről. . . de minek is soroljam, hiszen mindenről beszélhetünk, ha EMBEREK maradunk.
Hát ha van kedved, gyere, mesélj, hallgatlak, ha kéred, válaszolok ahogy tudok, ha kéred - vagy válaszol valaki más. Várlak!
  1. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 24. 16:18126.
    "Legjobb barátom a Hold,
    akármerre megyek, mindig jön
    velem,
    pedig olyan messze van.
    Másik legjobb barátom a Gabi,
    de ő mindig masfele megy,
    pedig olyan közel van. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 24. 16:16125.
    Ismerem őt:

    "Van aki fél a sötéttől.
    Én nem.
    Odateszem az ágy mellé
    az ecsetet és a festékesdobozt.
    Hajnalig kifestem vele a
    az egész éjszakát. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. február 24. 15:51124.
    "MKiért nem hiszik el a madarak,
    hogy csak etetni akarom őket?
    Még meg se simogatnám,
    ha nem akarják.
    Csak a morzsákat szórom
    a párkányra, de elrepülnek.
    Lehet, hogy egyszer
    már lelőtték őket?"

    (U. o. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. február 24. 15:48123.
    "Mondd, mi sosem lehetünk
    egyidősek?
    Akkor se, ha nagyon akarjuk?
    Akkor se, ha én mindennap
    növök egy picit,
    és te már nem nősz tovább?
    Akkor se, ha holnap
    én ülök melléd,
    én mesélek,
    én fogom a kezed?
    Nem hiszem!
    Egyszer, egyetlenegy percig
    biztosan egyidősek lehetünk. "

    (Ágai Ágnes kötetéből)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 24. 13:28122.
    Van egy öreg kutyám, meg egy tyúkszemes lábujjam. . . mindig összetalálkoznak. . . . :-))))))))
    előzmény:
    kéktünde (118)
     
  6. 2003. február 24. 13:26121.
    Hogy te milyen kis figyelmes vagy. . . örülök neked. . . . :-)))
    előzmény:
    kéktünde (118)
     
  7. 2003. február 24. 13:25120.
    Ide viszont gyere. . . :-))))
    előzmény:
    macskafül (116)
     
  8. 2003. február 24. 13:25119.
    Asszociáltál. . . nagyon tetszik. . .
    előzmény:
    B-E/1947 (114)
     
  9. 2003. február 24. 13:19118.
    Háát, én is bukdácsolós típus vagyok, ismerős az asztal láb kontra lábkisujj hirtelen találkozása?!:))
    Ellenérv: van! gyere vissza, szellőztesd ki jól a fejed, ennyi tárgyalás után. Itt közben a térdedre is kaphatsz borogatást, nem csak a lelkedre :)
    előzmény:
    macskafül (116)
     
  10. 2003. február 24. 13:13117.
    Semmi. . . imádom, ha humorral fűszerezik az életet. . . Menj bátran tovább és néha néz a lábad elé, aztán jobb, bal és megint jobb, bal. . . de lehet forditott sorrendben is. . . Ide azért néha visszajösz. . .
    előzmény:
    macskafül (116)
     
  11. 2003. február 24. 13:04116.
    Magam is mosolygok, ha ilyesmi történik, elég "esős" vagyok, félévente egy nagyobb zakó bejátszik. . . :)) De hétfő reggel nem volt túl nagy humorom. . . :)
    Ráadásul nagy a hajtás ma (a 3 tárgyalás, ugye. . . ), most indulok az utsóra, gondoltam benézek. . .
    KÖSZI a bíztató sorokat, már csak a jobb térdem dagadt egy kicsit, a termoszom kidobtam.
    Nem hiszem, hogy visszajövök a megbeszélés után ide a céghez. . . Ellenérvek??:)))
    előzmény:
    kéktünde (115)
     
  12. 2003. február 24. 12:52115.
    A hétfő erejee?:)) atyavilág, ez régen tán átokként is hathatott :)))
    hajrá macskafül, én itt is szurkolok Neked! :)
    előzmény:
    macskafül (112)
     
  13. 2003. február 24. 12:29114.
    Makón vagyok zakó szabó nyissz. . .

    Persze, ha láttad volna magad, neked is vörös lett volna a fejed, és összeszorítottad volna a szád. . . egy vékony vonallá, és vinnyogva rohantál volna tovább . . . egy pillanatra képzeld el, kérlek. . . . szépen. . . . :-))))
    előzmény:
    macskafül (112)
     
  14. 2003. február 24. 12:20113.
    A pomázi
    országúton
    megy egy kalap,
    megy egy kabát, megy egy nadrág -
    bennük: én!

    Illa berek,
    inak, erek!
    Én egyszer majd
    megeredek,
    úra kelek,
    megyek,
    megyek. . .
    Puszták, hegyek
    utcák, terek. . .
    Messzi,
    messzi,
    messzi megyek!
    - A föld
    kerek!
    Én csak
    megyek!
    . . . .
    Egyet mondok:
    jobb hát, ha
    útra se kelek!
    Csobánkánál
    a nagy fűben
    végignyúlok,
    leheverek,
    s itt maradok
    tiveletek!

    (Részlet Tamkó Sirató Károly: Illa berek. . c. verséből - vigasztalásul "macskafülnek". . . )
    előzmény:
    macskafül (112)
     
  15. 2003. február 24. 09:11112.
    Na helló mindenki. . . Így indult a hétfőm: kiszállok a kocsiból a cégnél (eleve messzebb tudtam ma parkolni, mert hetente változik, ki állhat a céges parkolóba), végigbukdácsoltam a jégen, majd a lépcsőhöz érve (ahol már nincs jég, ugye), akkorát zakóztam, hogy az őröknek vörös volt a feje, mikor elmentem mellettük. . . Szép fekete gatyeszom sáros lett (ma csak 3 tárgyalásom van), a textilszatyromban (amit én decoupage-oltam, szép virágos szalvétával) meg összetört a termoszom, a csalántea kifolyt (tisztítókúra-próbálkozások tavasz előtt. . . ), amikor lendületből jól odavágtam a földhöz az egészet. . . A reggelim is elázott. Most megyek a büfébe. A védőangyalommal ma szóba se állok. Az hétfő ereje legyen veletek!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 22. 10:40111.
    Helló! Csak bekukucskáltam, hátha jött valaki egykicsit beszélgetni, de látom, most nem. . .
    akkor majd én is később jövök. . .
    :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. február 21. 14:45110.
    Szaiasztok! Jó ez a fórum. . . lehet, hogy hamarosan én is meglátogatlak benneteket, merthogy úgye férfiembernek is lehet lelke. . . vagy nem?. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. február 21. 14:36109.
    igaz, tudnék mit írni, mindenkinek nyomja mindig valami a szívét, mégsem teszem, jó olvasni ezt a topicot. köszi AMamóka. Erőt ad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 21. 13:56108.
    Sziasztok!
    Vers helyett hoztam nektek sok-sok vidámságot!!!! :)))
    Tessék vegyétek. . . . . . :> :> :>
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 21. 13:35107.
    Szia kedves csr! Akkor majd hétfőn visszatérünk erre, de addig is, ha valakinek van ötlete, javaslata, priviben elküldhetjük - legfeljebb sok-sok üzeneted lesz - remélem.
    előzmény:
    csr (106)
     
  21. csr
    csr
    2003. február 21. 12:27106.
    Sziasztok!
    Nagy nehezen én is ideértem hozzátok.
    Remélem vannak köztetek idősebbek, és segítenének nekem tanáccsal abban, hogy mit csináljak anyukámmal aki mióta apu meghalt, ki se mozdul otthonról. Nem keres társaságot magának, nem jön az unokáihoz. Mi elég ritkán tudunk menni, mert messze lakunk egymástól. Kb. 2 havonta megyünk. Szeretnénk rávenni, hogy költözzön a gyerekeihez unokáihoz közelebb, de semmi nem érdekli. Van ebből kiút?
    Jó lenne ha újra magára találna, új ismeretségeket kötne- az is lefoglalná, program lenne neki, de sajnos semmi nem érdekli. hogyan tovább, ez a nagy kérdésem?

    Én legközelebb csak hétfőn tudok jönni, így mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 21. 10:51105.
    Nem baj, ha nem hozol verset, az csak kiegészítője az életünknek. . . De a 220 km. egy kicsit valóban sok. . . megértem, de azért az első szabad hétvégéden látogasd meg apukádat, annyira tudunk a gyerekeink után is vágyakozni, sokszok némán, és közben azt mondjuk, nem baj, majd jösz, ha tudsz. . .
    előzmény:
    EnVogue (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 21. 10:49104.
    Szia Krisztin! Örülök, hogy csak "egy kicsit" voltál szomorkodó - és tudom, kissé elcsépelt, "de teher alatt nő a pálma. . . " - ezt most csak bohóckodásból mondtam, merthogy azt is szeretem. . . mármint a bohóckodást. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647900 (102)
     
  24. 2003. február 21. 10:46103.
    Sziasztok. Veset nem hoztam. Csak választ. Az apukám 220 km-rel odébb lakik. A hétvégéken egy tanfolyamra járok. De majd csak hazajutok valamikor. Köszi nektek. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690948 (93)
     
  25. 2003. február 20. 21:18102.
    Szia Mamoka!
    Itt vagyok, mara jobb a kedvem :-))) latod mar mosolygok. Kicsit nagy a teher a vallamon, meg kell felelnem a munkahelyemen, messze van a csalad, hianyoznak a baratok. De itt van mellettem akit szeretek es viszont szeret, ezert nagyon-nagyon szerencses vagyok es nem fogok tobbet szomorkodni. Mar csak 2 honap es talalkozok a csaladdal meg a baratokkal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (101)
     

Címlap

top