Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ami a szívedet nyomja

Torolt_felhasznalo_335577
Torolt_felhasznalo_335577
Létrehozva: 2003. február 19. 16:46
"Daiel,
aki az osztályunkba jár,
a vacsorát Sóderpartinai hívja.
"Sódert esztek vagyorára?"
kérdeztem egyszer
(mert szerintem ez a
Sóderparti
olyan lükén hangzik).
"Frászt" mondta Daniel,
"húst eszünk,
és mindenki nyomhatja a sódert,
és senki se mondja,
hogy fogd be a szád,
és mindig kipakolhatod,
ami a szívedet nyomja"
mondta Daniel, és nevetett.

Mégiscsak lükén hangzik, hogy
Sódedrparti,
De Ami a Szívedet Nyomjí, az már
Igen!
Nálunk csak olyan közönséges
Vacsora van.
(Siv Widerberg)
1975-ben vettem a lányomnak au "Ami a szívedet nyomja" c. svéd gyermekvers-kötetet - ebből idéztem. Arra gondoltam, annyi jópofa, de semmiről sem szóló fórum van - talán akad, aki valamit, akármit szeretne megbeszélni, valamit, ami nem olyan fontos, de jó lenne beszélni róla - valakinek. És ez a valaki lehet egy Mamóka, lehet egy Apóka, de lehet egy ismeretlen barát-barátnő. Hiszen a fórum a beszélgetés helye. Egyet kérek csak, ez a fórum ne legyen veszekedés helye - mindenről beszélhetünk, akár politikáról, akár a nőkről, akár a férfiakról, férjekről és feleségekről, gyerekekről. . . de minek is soroljam, hiszen mindenről beszélhetünk, ha EMBEREK maradunk.
Hát ha van kedved, gyere, mesélj, hallgatlak, ha kéred, válaszolok ahogy tudok, ha kéred - vagy válaszol valaki más. Várlak!
  1. ejj
    ejj
    2003. február 19. 18:2826.
    Sziaa Kata!
    Persze, hogy írj! :)
    Én sem vagyok egy szorgalmas válaszoló. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. február 19. 18:2725.
    SIV WIDERBERG Cilla és Én -
    Cilla -
    (akit igazában Cecíliának hívnak) -
    néha olyan gügye. -
    Néha helyes, -
    néha egész jól ki lehet vele jönni. -
    Néha, -
    néha kis dedós hozzám képest. -
    -
    "Mit gondolsz rólam?" -
    kérdeztem egyszer Cillát. -
    Tudjátok, mit felelt? -
    -
    Ezt: -
    "Néha olyan gügye vagy. -
    Néha helyes. -
    Néha egész jól ki lehet veled jönni. -
    És néha. . . -
    . . . néha kis dedós vagy hozzám -
    képest!" -
    -

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. február 19. 18:2324.
    Szia :)))

    Tudom, hogy lógok a válasszal, és én vagyok a lusti :))) azért még írjak? :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (2)
     
  4. 2003. február 19. 18:2123.
    igen, az én tyutyám volt - olyan furcsa így múltidőben leírni:( ehh köszönöm, hogy meghallgattatok. Honapra felvértezem magam és megyek hadba a tyutyámért! Legyen szép estétek! Sziasztok:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (17)
     
  5. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:1922.
    Nekem ill. nekünk is van kutyánk, itt ül a lábamnál, várja a vacsiját türelmesen --- ő is érzi még a hangulatunkat is. Néha olyan szomorú képpel néz fel ránk, hogy elnevetjük magunkat. . . Imádom. . . csak már kicsit öregecske. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (21)
     
  6. ejj
    ejj
    2003. február 19. 18:1421.
    :))) SZÓBELI VIZSGA :)))
    Már írni sem tudok. Mindjárt megyek és iszom egy Mandala teát, mert kell a harmónia és a méregtelenítés.
    Szerezd vissza a kutyust, Csippi!
    Nekem pár éve veszett el a kutyám, nagyinál volt, mert mi bérházban lakunk. De nagyon sajnáltam, mert az a kutya értett engem, olvasott a mozdulataimból, a szememből. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:1420.
    Igen, de az uv-zés érzése egy kicsit mindig olyan, mintha önamagad előtt vallottál volna kudarcot. . . erre gondoltam, a lányomnak egy uv-je volt, és olyan dühös volt magára, hogy ötösre uv-zett. . . remélem nem is lesz belőle több. Értékeld kicsit fel magad, tudd, hogy te több vagy annál, minthogy uv-kra járj - kivétel a római jog - ott én is. . . :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (19)
     
  8. ejj
    ejj
    2003. február 19. 18:1119.
    Jóhogy volt!!! :)))
    Jogra járok, így rögtön életem első egyetemi szóbeloi vuzsgáján, december 16-án megbuktattak római jogból. :) Aztán egy hónap múlva ugyanaz a tanár átengedett. Meghát a filozófia. . . :)
    De ezekbe nem betegedek bele, szerintem teljesen természetesen hozzátartozik egy egyetemista életéhez. És persze élnie kell szegény egyetemnek valamiből. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:1118.
    na nem hühös, hanem Dühös. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (14)
     
  10. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:1017.
    De a tied volt, vagy te is kinézted. . . Ha a tied volt, akkor a kisfiúval beszélj, ő jobban meg fogja érteni, hogy mennyire fáj a szíved érte. . . . ,
    előzmény:
    csippi (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:0916.
    Az a fránya busz. . . csak péda volt . . . . igy magyaráztam a kicsi lányomnak, miért is hühös az óvónéni és miért is kiabál már korán reggel . . . . látod, kicsim. ----:-)))))))ennyi volt a gond. . .
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (14)
     
  12. 2003. február 19. 18:0715.
    Elég hosszú a történet, pedig csak két napja történt:( A sintértelepről vitték el - és beszéltem azzal aki elvitte. Azt mondta ha sikerül megbeszélnie a kisfiával, akkor ma visszahozza nekem. De nem jött:( Nagyon vártam, hogy enyém lehessen. . . és. . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (12)
     
  13. ejj
    ejj
    2003. február 19. 18:0614.
    Jaj, neked is a busz! :) Ez a tömegközlekedés! :)
    Most már nevessük ki! :)
    Mindenesetre a lyukas harisnyánál nincs rosszabb, mikor trudod, hogy lyukas, de nem tudod átvenni iylen vagy olyan okból.
    de még mindsig jobb, hogy te hordhatsz harisnyát. :( Ugyanis nekem olyan bőrbetegségem van az egész lábamon, ami miatt nem, mert annyira csúnya a bőröm. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:0313.
    Volt már uv-d?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:0212.
    Csippi ne búsulj! Tettél ki plakátokat? Ez igazi kutyus volt? Akkor milyen fajta, városban, falun. . . hol tünt el - vagy csak a virtuális kutyusod tünt el? Akkor is segitek. . . :)))
    előzmény:
    csippi (8)
     
  16. ejj
    ejj
    2003. február 19. 18:0111.
    Zenéket tölötk és nagy fázikéséssel töltődnek be nekem az új hozzászólások. :)
    Én sem tanulok soha a hibáimból. :)) De néha már nevetségesen nem. :) A vuzsgaidőszakban kapkodva tanultam, így megfogadtam, hogy mostantól majd szépen rendesen, léóegalább hétvégén nekilátok. :) Hát persze! Nekilátok barátnőzni, színházolni (legnagyobb szenvedélyem), de tanulás nem lesz. Egyszer csak benő a fejünk lágya! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 18:0110.
    Azért találtam ki, mert nekem is jó lenne, ha lenne valaki, akinek nagyon gyorsan elhadarhatnám, hogy dühös vagyok, mert a buszon a lábamra léptek, kiszakadt a harisnyám, közben alig volt nálam pénz, de igy nem mehettem dolgozni. . . meg azért, mert tényleg csak azt akartam mondani. . . Hát ezért - és köszönöm, hogy visszajöttél, megkérdeztél. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (9)
     
  18. ejj
    ejj
    2003. február 19. 17:579.
    Köszi!
    Tényleg csak el akartam mondani gyorsan, mert így, hogy elkezdődött a szorgalmi időszak megint, elég keveset találkozom a barátnőimmel.
    Meg az baj, hogy engem állandóan egyszerre annyi dolog foglalkoztat, hogy nem bírnám írni sem. :) Vagy pörgök teljes erőmmel, vagy leállok és nyugizok, magamba süllyedve.
    De te hogy találtad ki, hogy mindenki anyja, lelki szemetesládája (kizárólag jó értelemben!) akarsz lenni? Mert a baráti társaságomban általában én töltöm be ezt a posztot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 19. 17:568.
    Szia Mamóka! Várom hogy visszahozzák a kiskutyámat. . . és csak várok. . . várok. . . várok. Lehet, hogy nem is kapom vissza. . . nekem most ez a legnagyobb gondom-bánatom-szomorúságom. De jó volt leírni!:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (5)
     
  20. 2003. február 19. 17:557.
    Ingrid Sjöstrand:
    A nénike a földszintről

    A nénike a földszintről
    nehezen jut dűlőre.
    Mindig megkérdi, ismétlik-e,
    mielőtt leül megnézni
    egy tévéfilmet.
    A nénike a földszintről
    háromszor megy minden üzletbe,
    egyszer kinézni,
    egyszer megvenni,
    egyszer visszacserélni.
    Akkor megkapja, amit akart?
    Nem kérhette volna már legelőször?
    A nénike a földszintről
    nehezen jut dűlőre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. február 19. 17:516.
    Köszi Mamóka!
    Mitha Anyukámat hallottam volna!:-)
    Jó ez a fórum!
    Rohanok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335577 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 17:495.
    Látod "triz7", te is tudod a választ - és olyan jó, hogy elmondtad - ismerős, mert a lányom is igy csinálja - de a vizsgaidőszakban ugyis bepótolod. . . . Szia, szaladj. . .
    előzmény:
    triz7 (4)
     
  23. 2003. február 19. 17:444.
    Sziasztok!

    Mielőtt elrohanok francia órára még van annyi időm, hogy elmondjam a magam sóderét:
    Már megint nem tanultam nyelvórára. Emiatt már néha magamon is kiakadok. Ilyenkor persze arra fogom, hogy mégiscsak 8 órát dolgozom, tehát ebből kifolyólag nincs időm tanulni.
    De az igazságot én is tudom: egyszerűen lusta vagyok.
    Tegnap este is tanulhattam volna, de kellemesebb volt a kedvesemmel egy sör mellett filózgatni.
    De legalább ma tanulhattam volna!
    És a legrosszabb az az egészben, hogy sosem tanulok a hibáimból!
    Ti, hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_335577
    Torolt_felhasznalo_335577
    2003. február 19. 17:373.
    Szia "ejj"! Örülök, hogy elmesélted, milyen is volt ma. . . Azt hiszem, valójában csak gyorsan el akartad mondani valakinek és a kérdések is csak költői, hiszen te is tudod, sorsod a csillagokban. . . . Jó hogy voltál, gyere máskor is - szivesen hallgatlak. Mamóka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118571 (2)
     
  25. ejj
    ejj
    2003. február 19. 17:212.
    Szia Mamóka! :)
    Én csak azt akarom megosztani, amit leírtam magamnak délelőtt, miután beértem az egyetemre elég durcásan. Szóval idézem magam:
    "Minden relatív. Attól függ, honnan nézzük. És hasonló bölcseségek. Szóval hogyan is kezdődött a mai reggel? Mondhatnám, hogy rémesen. Mert a busz később indult, így lekéstem a másikat, utána 10 percig kellett várnom a következő és természetesen full-tömött buszra, amivel bezötykölődtem 8-ra. Rossz is lett a kedvem egyből. Lehet mondani, hogy szivat a sors, legyen minél sz***abb napom. De mi lenne, ha másként néznénk? Tudtam ülni a buszon, utána a megállóban találkoztam Murival és Helgával (ismerőseim), nagyon jól néznek ki együtt. Rohadt hideg van, de süt a nap, szépek a felhők, az ég. És a lényeg, ami miatt elkezdtem ezt a fejztegetést: az egyik megállóban láttam Imit (ezt most megmagyarázom: kistanárunk volt még gimiben és tetszik eléggé, de nem vagyok belezúgva, és nem is fogok). Ő is elég morcos volt, a buszra meg sem próbált már felszállni, annyian voltunk. Perzse a bizsergés megint átfutott rajtam, már kezdem megszokni. És ezután filóztam el rajta, hogy az is lehet, hogy pont emiatt kellett a buszt lekésnem, majd tömötten furikáznom, hogy őt lássam. Ennyi. "
    Tehát nekem ezzel kezdődött a nap. De azt mondom mindnekinek, hogy tényleg keressük az apró szépségeket.
    De engem leginkább az érdekelne, amit tudom, nem lehet megmagyarázni, hogy tényleg van Sorsszerűség? Én hiszek benne, hogy ma sem véletlen volt ez. Ja, és még kiegészítem annyiavl, hogy délután is lekéstem a buszt és a következőre felszállt ő is. :) Utána pedig elcsúsztam, majdnem belezuhantam egy pocsolyába, végül kiléptem egy autó elé.
    Ha még itt vagy, beszélgessünk már!
    Bármiről, mindegy miről! Hm?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top