Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos április

Torolt_felhasznalo_471801
Torolt_felhasznalo_471801
Létrehozva: 2006. Április 1. 13:34

Sziasztok!

Itt a tavasz, és muszáj lenne fogyókúrába kezdeni. Egyszer már végigcsináltam ezt a kúrát, elég jó eredménnyel, de sajnos erre sem igaz, hogy "semmi nem jön vissza", viszont ez volt az egyetlen, ami igazán látványos fogyást eredményezett. Legalábbis számomra.

Április 3-án szeretném kezdeni. Velem tartana valaki? 

  1. 2006. Április 5. 10:30151.

    Sziasztok!

    Szerintem egészen jó kis társaság  jött itt össze!!!!!Nagyon ügyes mindenki! Sikerült visszaolvasnom és nagyon tetszik,hogy mindenki drukkol a tönbbiekért!!! Én is vagyok......csak mostanában nem bírok sokáig fönnmaradni és a fiaimtól nem jutok a géphez este....máskor meg nem nagyon van időm...

    Tavaszi nagytakarítást terveztem mára(ablak ajtó és függöny mosás..stb)Háát...

    Ma gyümi napom van és szenvedek,mert fejfájással feküdtem és sajna azzal is ébredtem...jojóznak a szemeim......lehet,hogy éhes vagyok??pedig már ettem egy almát és körtét.

    Lányok! A mindmegettén van a 90 naposnál egy olyan is,hogy a ....90 napos leggyakoribb kérdései.Azt érdemes elolvasni.

    Sáraanyu! A húgod a 90 nap alatt fogyott 20 kg-ot? Nekem is annyit kellene....és nagy örömöt jelentene,hogy sikerülhet is ha kitartó vagyok.

       

    Még a tornát kellene valahogy beépíteni a mindennapokba...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. Április 5. 10:19150.

    Szia Gervay,

    Örülök, h bekukkantottál hozzánk. Ez a 17 kiló elég jelentős, ezek szerint a diéta elméletileg működik. Kár, h visszajöttek a kilók. Én azt tervezem (és nem tudom, ki fog csatlakozni a lányok közül), h a 90 nap leteltével néhány jelentős változtatást szeretnék az életmódomban megtartani: mérsékeltebb adagok, édesség módjával, és nekem már pár hónapja remekül megy a hús zöldséggel verzió, illetve Norbi könyvének hatására 10 hónapja nem iszom csak szénsavmentes ásványvizet és teát. Akkora benyomást tett rám az üdítőkről szóló írása, h csak elszörnyedve tudok az üdítőkre nézni. A chipsszel is így vagyok.

    Te hogyan próbálsz életmódot változtatni?

    Üdv

    Gabi

    előzmény:
    Gervay (147)
    2006-04-05  08:46
  3. tdi
    tdi
    2006. Április 5. 09:38149.
    Csak kitartás csajok
    előzmény:
    turbobebi (139)
    2006-04-04  22:28
  4. 2006. Április 5. 09:02148.
    sziasztok!

    én is itt vagyok, hoztam nektek kvt édesítővel van

    Ügyik vagytok lányok, én csak lesek, és természetesen a zh-soknak drukkolok.

    nekem tegnap estére be volt még tervezve egy csésze sima leves, de mikor hazaértem Sára annyira örült nekem, h inkább vele játszottam még egy kicsit lefekvés előtt.Így a leves a mikróba maradt

    Ma reggel eddig a teljesítményem 1 banán és egy fél ananász.

    Turbobébi, egy kiló, de jó.Én nem állok a mérlegre csak azért se.Azt hiszem félek, hogy csalódnék.
    Igazából már január óta megy a fogyi.A 90 napoost most kezdtem 27.-én.2 hetente akakrok csak mérlegelni, így 10.-én fogok mérlegre állni.(remélem kibírom addig)Csak az a baj, h közbe ott lesz lánykám szülinaoja vendégek, miegymás.Ráadásul tökmagos pogit terveztem, és szombaton husi napom lesz.Lehet, h 1 véletlenül le fog csúszni A torta hálistennek nem érdekel.

    előzmény:
    turbobebi (146)
    2006-04-05  08:24
  5. 2006. Április 5. 08:46147.

    Erre jártam és belekukkantottam a gondolatokba.

    Én elég súlyos egyéniség vagyok. Tavaly húsvét után kezdtem a 90 naposat, tényleg bejött, mert lement 17 kg. Viszont mikor véget érgt, egy darabig ment a gyümölcs reggeli, de a kaja elválasztás nem, végül a gyümölcsreggeli se és visszaszaladt 25 kg.

    Ha tetszik nekünk ha nem, csak életmódváltással lehet megtartani a súlycsökkenést... de ez az életmódváltás nem akar összejönni..(nekem pl)

    a tanulás kérdése meglepően hangsúlyos lett ebben a topicban, s nem értem miért...

    Én a műszaki főiskolát végeztem nappalin, s levelezőn szereztem meg a mérnöki, a mérnök-tanári diplomát, most végzős vagyok az ELTE jogi karán, és PhD-zem a BME műszaki pedagógia tanszékén, s emellett melózom.

    Bármit meg lehet csinálni, csak akarnunk kell és lelkesen küzdeni érte...

    A fogyihoz sok sikert Néktek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (142)
    2006-04-04  22:59
  6. 2006. Április 5. 08:24146.

    Szép jó reggelt mindenkinek! Be kell vallanom, h nem bírtam ki és ráálltam a mérlegre reggel. De csak mert úgyis ott volt a fürdőszobában.  És hihetetlen, de kevesebbet mutat. Kerek 1 kilóval. Ígérem, nem állok rá egy hétig újra. Annyira jó, neeeeeem?

    Ma szénhidrát nap. Délelőtt gyümölcs, ebédre paradicsomos tészta, uzsira nem tudom (?), vacsira vagy fagyi (update) vagy sós rudacska, ha kisül addig.

    Emellett úszás és kertészkedés.

    Legyen nagyon szép napotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. Április 5. 08:20145.

    Az egyik barátnőm töritanár általánosban, mellette elvégezte az Államigazgatásit, de előtte még a törit egyetemi szinten is. És maradt tanár.

    Én is munka mellett szereztem másoddiplomát (Közgáz) 3 éve, és sokkal keményebb volt így, mint amikor csak tanultam. Minden elismerésem. Volt az évfolyamunkon egy tanár (közgázt tanított középiskolában) és a 4. diplomáját szerezte. 2 gyerek és férj mellett. Tudjátok miért? Hobbiból. Mert ő tanárnak született.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (142)
    2006-04-04  22:59
  8. 2006. Április 5. 08:16144.
    Hát ez az emésztőrendszer épp lehet aktuális téma is. Remélem nem voltál este nagyon éhes és sikerült hamar elaludni. Szép napot mára!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539148 (141)
    2006-04-04  22:53
  9. 2006. Április 4. 23:24143.

    "Lehet-e délután is gyümölcsöt enni?
    Igazság szerint nem. A diéta lényege, hogy a gyomorban egyféle táplálék legyen egyszerre. Ha az ebéd és a vacsora között valaki megéhezne, 4 órával az ebéd után, és 1 órával a vacsora előtt esetleg ehet egy gyümölcsöt"

    Huh, Sáraanyu, már nagyon aggódtam, h elrontottam valamit az uzsira evett alma-körtével. De nincs nagy gáz, szűken belefért az intervallumba. Most úgy de úgy örülök.   Az első kilók szerintetek egy hét után már elindulnak lefelé? Holnap úszni megyünk, így heti 3 torna lesz: step aerobik hétfőn, szerdán úszás, csütörtökön alakfomálás. Hétvégén pedig kirándulás. És persze ott van a 10 hónapos örökmozgó Kistüncink is.  

    előzmény:
    Sáraanyu (131)
    2006-04-04  18:44
  10. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 4. 22:59142.

    Én most jogra járok, eredetileg tanár vagyok, ezt is csinálom mellette elvégeztem az Államigazgatási Főiskolát, most pedig itt az egyetem. Nem könnyű, de ha már belekezdtem.

    A fogyókúra sem könnyű, bár sokat lendít a dolgon, gogy TI is itt vagytok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539148 (141)
    2006-04-04  22:53
  11. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2006. Április 4. 22:53141.
    Sziasztok!

    turbobebi: Köszi! Remélem szerencsém lesz! Az emésztőrendszerből írok! Nagyon izgi! Vacsira nem eszem semmit, mert elég későn ebédelek, így úgy gondoltam nincs vacsi.

    De mostmár nagyon éhes vagyok, így lefekszem aldudni!

    ninety: egészségügyi fősulira járok és ha "nagy leszek" szociális munkás leszek. Persze ha minden jól megy! És Te mit tanulsz? Nehéz lehet munka mellett csinálni, főleg vizsgaidőszakban. Néha még én is besokalok tőle, pedig nem is dolgozom mellette.

    Nekem is nagy segítség az, hogy nem egyedül csinálom, így talán kitartó leszek és végig csinálom!

    Mindenkinek kitartás a holnapi naphoz!
    Jó éjszakát!
    előzmény:
    turbobebi (134)
    2006-04-04  20:48
  12. 2006. Április 4. 22:31140.

    Sajnos nem tudjuk elnézni, ezért holnap extra tornagyakorlatokat kell végezni! És beszámolni nekünk róla.

    (Egyébként biztos nagyon finom lett a torta!)

    előzmény:
    ottu (137)
    2006-04-04  22:01
  13. 2006. Április 4. 22:28139.

    Igazad van, engem is nagyon ösztökél, h nem vagyok egyedül, és hogy meg tudom osztani veletek a tapasztalatokat, nehézségeket. És azt is, ha nagyon éhes vagyok, vagy nagyon ennék valamit, amit nem szabad.

    Nem elég, hogy ott volt ma a friss perec (nyamnyamnyam, még meleg volt), a fasírozott, de a párom horgászni volt, és fogott is 3 hatalmas pontyot. Ebből az anyósom azonnal ki is rántott egyet.  Vacsorára friss halból készült rántott hal volt, mindenki ott ült és jóízűen evett. Én meg hős voltam és nem. Egyetlen falatot sem. A férjuram nagyon megértő volt, nem piszkált, és ígérte, h a legközelebbi fehérjenapomra is fog halat. Ugye, milyen ügyes vagyok? Eltelt hát 2 nap, már csak 88.

    előzmény:
    tdi (138)
    2006-04-04  22:17
  14. tdi
    tdi
    2006. Április 4. 22:17138.
    De egy kicsit.Ha nem találok rátok szerintem nem menne így.De a tudat ,hogy nem vagyok egyedü,valahogy erőt ad.Csak még a tornára kéne magam rá venni ,de a két gyerkőc meg az itthoni teendők elveszik az energiám estére,előbb meg nem igen érnék rá .Na jólvan kitartás,elteszem magam holnapra.Jó éjt
    előzmény:
    turbobebi (135)
    2006-04-04  20:49
  15. 2006. Április 4. 22:01137.
    Sziasztok! csak beköszönök, mert nincs nagyon időm.

    Hát én estig ügyi voltam, aztán tortát sütöttem párom szülinapjára, és hát ugye a krémet meg kellett kóstolni.

    De ezt a kis megingást nézzétek el nekem.

    Holnap ügyesebb leszek.

    Kitartást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (136)
    2006-04-04  21:35
  16. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 4. 21:35136.

    Sziasztok!

    Az aerobic is megvolt, most kicsit éhes vagyok, de már nem eszem. Pedig még tanulnom kell, mert jövő héten két zh-t fogok írni, munka mellett még egyetemre is járok.

    Toreni Te mit tanulsz?

    Holnap reggel körtét és epret viszek magammal, ebédre akkor marad a paradicsomos tészta.

    Jó éjt, puszi és kitartást Nketek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. Április 4. 20:49135.
    Hajrá, csak így tovább! Nem is hiányzik annyira az az édesség, igaz?
    előzmény:
    tdi (132)
    2006-04-04  19:02
  18. 2006. Április 4. 20:48134.
    Szia Toreni! A boltban a csokikat nyugodtan lehet kerülgetni, csak a kosaradba nem szabad belepakolni.  Vacsira nem is eszel semmit? Hajrá, csak így tovább, a zh-hoz pedig egy kalappal. Miből írod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_539148 (130)
    2006-04-04  18:43
  19. 2006. Április 4. 20:44133.

    Tényleg?

    Hát, ez rossz hír. Tegnap is ettem délután és ma is. Biztos?

    Nos, annyira elszánt vagyok, h ha tényleg így van, még erre az áldozatra is hajlandó vagyok.

    Köszi, h szóltál.

    előzmény:
    Sáraanyu (131)
    2006-04-04  18:44
  20. tdi
    tdi
    2006. Április 4. 19:02132.
    Sziasztok¢! Én nekem a mainapom könnyen ment ,délelőt a suliba voltam nyiltnapon így szinte semmit nem ettem,csak délbe.Sonkatekercs zsömivel.Az uzsonnám egy joghurt volt,de már nagyon éhes vagyok.Azthiszem megyek a srácokkal vacsizni,tojást.Nekem az édesség hiányzik nagyon de két napja egy falatot se ettem,ez nálam nagy szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (1)
    2006-04-01  13:34
  21. 2006. Április 4. 18:44131.
    még mindig itt vagyok, nem szabadultok tőlem

    én úgy tudom, h gyümit csak reggel lehet enni(kivéve a gyümi napot), napközben nem, de megpróbálok ennek jobban utánna nézni
    előzmény:
    turbobebi (129)
    2006-04-04  18:35
  22. Torolt_felhasznalo_539148
    Torolt_felhasznalo_539148
    2006. Április 4. 18:43130.
    Sziasztok!

    Én is itt vagyok, és még mindig elszántan!
    Csak kevés időm van, mert én meg fősulira járok és egész nap nem vagyok itthon.
    Ma reggelire ettem egy fél banánt és egy almát, ebédre, ami fél négykor volt riszt ettem és ittam egy kávét, cukor nélkül. Nagyon rossz volt, de mindent a karcsúságért!!
    Holnap reggelire szerintem valami gyümit eszem, du. pedig paradicsomos tésztát mint ti, vacsira pedig semmit.
    Eddig még kitartó vagyok, bár már kerülgettem a boltban a csokikat! De végülis elkergettem ezeket a gondolatokat!
    További kitartást és szép estét mindenkinek! jó tornázást annak aki megy! Én meg megyek tanulni, mert holnap zárthelyi dolgozatot írok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. Április 4. 18:35129.

    Ügyes vagy nagyon mind a kaja, mind a torna miatt! Ha ilyen kitartóak leszünk, egészen biztosan elérjük az áhított célt.

    Ma ki kellett állnom egy csomó tortúrát: sose tudok úgy odaérni a pékhez, h a perec, amit a lányom imád, teljesen friss legyen. Délelőtt mindig az előző esti sütést, délután meg a délelőttit fogom ki. Kivéve ma, amikor protein napom van. Nagyon nehé volt kibírni, h ne harapjak bele. De megálltam! Emellett Anyukám nagyon finom fasirtot sütött. és ezt is megálltam.

    És most nagyon büszke vagyok magamra.

    Ma ezt ettem: délelőtt: csalántea, narancs, ebéd: párolt zöldség, uzsi: egy alma, egy körte, vacsi (ötkor) 2 szem sütőben sült krumpli savanyú káposztával. És ittam 1,5L ásványvizet. Remélem hamar elálmosodok és már mást nem fogok enni. Sport: egy óra séta a közeli tóparton a Babóval.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (127)
    2006-04-04  18:20
  24. 2006. Április 4. 18:34128.
    de jó, a 2 kedvenc tárgyam volt a suliban.

    Részemről egész jól ment a nap, itt a munkában sokkal könnyebb, mint otthon.Ott általában lecsúszik 1-1 kósza falat

    reggelire egy fél ananász és pár szem eper, meg persze 1 banán volt.
    Ebédre a husi volt a gombával, ennek a maradékát(kb 4 falat) ment le uzsira.Vacsira sima minden nélküli húsleveet fogok inni.

    Mi a húgommal futni fogunk, ha végre meggyógyul, addig "szabin" vagyok.

    holnap megint munka, úgyhogy jövök honap is.Most búcsúzom, mert itt a váltás.

    Puszi, és kitartás mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_471801 (127)
    2006-04-04  18:20
  25. Torolt_felhasznalo_471801
    Torolt_felhasznalo_471801
    2006. Április 4. 18:20127.

    Magyart és angolt tanítok. 

    Többiek, hogy ment a mai nap? Én most megyek aerobicra, este még jövök, meséljetek a mai napról.

    A jelszó megy priviben  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top